Her-opening Bibliotheek Inpasse dreigt voor fusie scholen Onder invloed te water Door slaap overmand Zwemmers ’De Gouwe’ oogsten na vruchtbare zomer Als het aan de hond lag Hebt u ook een huisdier? Wij hadden tot deze week een hond! Helaas stierf hij ten gevolge van hartklachten, maar wij hebben ruim 11 jaar van hem kunnen ge nieten. ’’Honger hoeft niet” breed samengesteld ■r1 n- Actieweek in oktober zw Klaverjassen De Boog JANE AUAD Eerste lustrum Roosje Vos RFKEI Schoonheids instituut Geers tweevoudig kampioen DE VOETBEWEECLIKE FITNESS-WALK INC DIMENSIE - gelaats/lichaams- behandelingen; - manicure/pedicure; - zonnebank; - elktr. ontharen; - plaatselijk afslanken; - beauty verwendagen. BUITENSPORT Boetevrij inleveren Goed werk Toezicht schooljeugd Thailand Inbraken Fietsen E# Vlam in pan Optreden drs. P w t Pagina 23 Woensdag 23 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Bibliotheek en Kreater. UW FORD DEALER: NOORDKADE 16 WADDINXVEEN TEL01826-10170 FITNfSS-WALKING Voor de van Van de Gouwe-masters kwam af gelopen weekeinde alleen Bosko per Nic Geers in actie. Tegelijk met de laatste langebaan in Roer- De gemeentegids vermeldt onder het kopje ’’dode huisdieren” al leen de mogelijkheid deze bij de gemeentewerf te kunnen afleve ren. In de overtuiging dat deze dieren dan, op een waardige wijze en tegen vergoeding, via een zoge naamd destructiebedrijf worden verbrand, hebben wij onze hond daar afgeleverd (verbranding is mond waren de open NK voor masters in het veel warmere water van het overdekte zwembad van Almelo georganiseerd. Pr. Beatrixlaan 50 - Waddinxveen Telefoon: 01828-19253 Achterstraat 24 - 3441 EH Woerden Telefoon 03480-21646 1 An ZIS4 Echte- soepel zacht An-Jm leder geheel inet kalS leder gevoerd theek, kwam de nieuwe CD col lectie tot stand. Als lid van het Stichtingbestuur van het Biblio theekfonds overhandigde de heer In ’t Hol het eerste officiële exemplaar van een CD aan de voorzitter van de bibliohteek. De bijeenkomst van zaterdag had een speciaal karakter door de me dewerking van een aantal leerlin gen van de muziekafdeling van Kreater. Johan en Theo van Ber- kel, Viola van Hagen, Judith Glasbeek, Jessica Langendam, Birgitte Poelmans en Manon v.d. Kraats lieten op verschillende in strumenten horen waartoe zij in staat zijn. Op die manier konden de vele aanwezigen genieten van het goede ’’samenspel” tussen de geld een aansluiting kunnen ma ken op het irrigatiekanaal, dat de regering in de buurt had gegra ven. De rijstoogst zal niet langer mislukken door droogte. Vooral heel belangrijk is dat men sen die eerst in een uitzichtloze situatie terecht waren gekomen, met een beetje solidariteit van on ze kant, weer kunnen veranderen in levenslustige, creatieve mensen die zelf hun handen maar al te graag uit de mouwen steken. geluid ontvangen dat iets zegt over het definitief afblazen van de fusie. De besturen van de vier deelnemende scholen hebben een intentieverklaring getekend. Daar kan niemand omheen.” De wethouder ziet zich gecon fronteerd met het probleem dat het team van de Samenwerkings school voor HAVO en VWO wei nig heil ziet in een fusie. In het bijzonder stuit een samengaan met het LBO van scholengemeen schap De Wadde op weerstand. Van Soest daarover: ”Of het nu precies draait om die LBO-tak wil ik in het midden laten. Wel ken ik de bezwaren van de medezeg genschapsraad. Hierdoor is Hen driks ook binnen zijn eigen school onder druk gezet. Met zijn terug treden heeft hij feitelijk de kant van het personeel gekozen. Dat maakt de zaak er niet eenvoudiger op.” Op haar beurt heeft het bestuur van De Wadde in eerdere instan tie vertraging veroorzaakt tijdens de onderhandelingen, daar men meer voelde voor een fusie met christelijke scholen. Pas na een dringend beroep van de wethou ders van Boskoop (Trimp) en Waddinxveen (Van Soest) kwam men op dit standpunt terug. ”Dat speelt nu ook zeker mee. De Wadde heeft iets anders achterge laten en kan niet meer terug. Het zelfde geldt feitelijk voor de an dere deelnemende scholen. Daar om moet deze fusie gewoon door gaan”, aldus Van Soest. WADDINXVEEN - De samenwerkende groepen in Waddinx veen zijn zich bewust van het feit dat een kreet als ’’Honger hoeft niet” voor de komende actieweek in oktober op dit mo ment erg ongeloofwaardig overkomt. Iedere dag opnieuw vertel- lem en Van Dartel vol in. Nu ging het er maar om wie de minste vrouwen moest ’overwinnen’. Van Dartel kwam er minder tegen en kon daardoor eerder aantikken. Gezien de opgaande prestatie-cur- ve komt wellicht volgend jaar de felbegeerde Zwemkroniekbeker voor het eerst naar De Gouwe. De zwemmers zijn er gretig genoeg voor en alom wordt betreurd dat het ’slootseizoen’ voor 1992 voor bij is. Al grepen zij nu nog naast de beker, met lege handen zijn ze niet thuisgekomen. Beide zwem mers wonnen voor de tweede maal in successie de Zuid-Holland be ker. Kort nadat de intentieverklaring werd ondertekend, pakten de eer ste donkere wolken zich al samen. Het was duidelijk dat niet ieder een even geestdriftig was over de fusieplannen. Op dit moment zit ten alle betrokken partijen nog steeds niet op één lijn. laan de festiviteiten die deze week nog t/m zaterdag a.s. plaats vinden in het kader van het 60-jarig bestaan. Het 60-jarig bestaan, de recente herinrichting van de bibliotheek en de officiële start van de nieuwe CD collectie waren zaterdagoch tend de aandachtspunten. Vele genodigden uit de onderwijs wereld, de gemeentelijke politiek, kerken, service clubs, het Anne Frank-centrum en Souburgh kon den met eigen ogen kennis nemen van de recente veranderingen in de Waddinxveense bibliotheek. Na een kort welkomstwoord van Peter de Vries, secretaris van het bibliotheekbestuur ging Andries Kaufman als voorzitter van de bi bliotheek nog eens in op een paar markante feiten in de geschiede nis van de nu 60-jarige biblio theek. De lange wachttijden, het beperk te boekenbestand en de te krappe huisvesting waren in het verleden vaak een belemmering om naar de bibliotheek te komen. Nu in 1992 is dat beeld geheel veranderd. Door een modern gestructureerde en geautomatiseerde uitlening is een goede dienstverlening aan het publiek gegarandeerd. Voordat wethouder P.F.J. van Schie overging tot de officiële her-opening door het aansnijden van een taart gesierd door 60 brandende kaarsjes, stond hij stil bij de rol van de Gemeente bij de subsidiëring van de bibliotheek. Sinds de zestiger jaren onder steund de Gemeente in belangrij ke mate middels subsidies het werk van de bibliotheek. Het goede overleg tussen Ge meente en bibliotheekbestuur is daarbij altijd kenmerkend ge weest. Hij memoreerde nog eens dat ook het bibliotheekwerk in Waddinxveen in deze jaren moet inleveren qua subsidie. ”Ook al vond de Gemeente niet de ruimte om het nieuw initiatief Afgelopen maandag bood de bi bliotheek de gelegenheid om de gehele dag boetevrij boeken en vi deobanden in te leveren waar een aantal Waddinxveners dankbaar gebruik van maakten. Op die ma nier kreeg de bibliotheek weer een aantal boeken in haar bezit die door sommigen per ongeluk in hun eigen boekenkast waren blij ven staan. Het thema ’’Kopen doen we alle maal, maar van wie eigenlijk?” is de stichting Goed Werk op het lijf geschreven. Vanuit een chris telijke betrokkenheid bij de men sen in de derde wereld, die meest al zwaar onderbetaald worden voor produkten die zij leveren aan het rijke westen, heeft de stich ting Goed Werk, samen met en kele zusterorganisaties in o.a. En geland, een aantal produktiegroe- pen geadopteerd in Sri Lanka, Bangla-Desh, Nepal, Thailand en India. Zij importeren hun produk ten en garanderen de producenten een eerlijke beloning. De stichting heeft over het hele land verspreid een aantal werk groepen. Eén van die werkgroe pen vindt u in Waddinxveen. De werkgroep Waddinxveen probeert door middel van voorlichting op o.a. koffieochtenden of vereni- gingsavonden mensen ervan te doordringen dat wij ook in ons koopgedrag solidariteit met onze medemens kunnen tonen. Particu lieren en bedrijven proberen zij te stimuleren koffie en thee te drin ken met het Max Havelaar keur merk. verplicht volgens de destructie- wet). De gebruikte methode bij de ge meentewerf: Deponeer het kada ver, zonder plastic of iets derge lijks in een ton met los deksel, waarin eventueel reeds andere ka davers liggen. Er waren echter geen kosten aan verbonden. Via kennissen hoorden wij, dezelf de dag nog, dat deze dieren niet worden verbrand, maar worden verwerkt tot hondevoer en katte- voer. ”Dit kan niet waar zijn”, was on ze reactie. Tijdens een telefoongesprek met de dierenarts de heer Slager, door ons gewaardeerd vanwege zijn in zet tijdens de ziekte van onze hond, werd ons duidelijk dat het wél waar is. ’’Maar dat willen we helemaal niet, we hebben toch ge houden van ons huisdier”. Gelukkig konden we het kadaver van onze hond de volgende dag nog terug halen en via de dieren arts laten cremeren. De realiteit was wel dat er zich inmiddels duizenden maden had den verzameld op en in het kada ver, wat logisch is als men be denkt dat de ton(nen) maar 1 keer per week worden opgehaald. Uit verklaringen van genoemde dierenarts concluderen wij dat de kadavers inclusief maden en an der ongedierte worden vermalen tot voer. Wij roepen u dan ook op om dode huisdieren niet meer af te leveren bij de gemeente, zodat de verwer kende fabrieken geen aanvoer van dit soort ’voeding’ meer hebben. A. DE BRUIN De Genestetlaan 16 Ook deze week heeft de politie in de ochtenduren een controle uit gevoerd op het verkeersgedrag van de schoolgaande jeugd. Op dinsdag 15 september werd toe zicht uitgeoefend op de oversteek plaats aan de Sniepweg nabij Bi belot. Acht scholieren werden bekeurd in verband met het negeren van het rode licht. De met de controle belaste politiemensen moesten constateren dat de fietsers maar weinig acht slaan op de verkeers lichten en meer oog hebben voor het kruisende autoverkeer en daar hun rijgedrag op afstemmen. De komende weken zullen de con troles herhaald worden. Na melding trof de Waddinxveen se politie op dinsdag 15 septem ber een vrouw aan op de rijksweg A12. De vrouw, die een verwarde indruk maakte, werd overge bracht naar het buro waar zij werd onderzocht door artsen van het Riagg. Op advies van deze artsen is de vrouw opgenomen in een psychiatrische inrichting te Wassenaar. In de nacht van woensdag 16 sep tember werden twee uit Limburg afkomstige mannen aangehouden op en nabij de Passage. Getuigen hadden gezien dat zij met zaklan taarns in panden liepen te schij nen. Een van de verdachten werd op de Passage ingerekend. De an dere man had zich verstopt in bosjes op de Puttelaan maar werd ook gepakt. De mannen bleken in het bezit van inbrekersgereed- schap. Daar van enig strafbaar fiet niets bleek moest de politie de verdachten in de loop van de ochtend weer de straat op sturen. Op donderdag 17 september is een Boskoper aangehouden omdat hij in een winkel aan de Bredero- laan een diepvriesmaaltijd had meegenomen zonder betaling. Te gen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. Van Soest betreurt het opstappen van Hendriks. ’’Natuurlijk is dit geen goede zaak. We krijgen on herroepelijk weer met vertraging te maken. Maar ik heb nog geen Elke tweede zaterdag in de maand staat de werkgroep met een verkoopkraam in winkelcen trum De Zuidplas. Ook op de markt en op braderieën zijn zij re gelmatig te vinden. Een voorbeeld dat ons koopgedrag wel degelijk resultaat heeft ziet u in onder staand verslag. In midden-Thailand wonen ver deeld over 35 dorpen 22.000 men sen. Het is een bevolkingsgroep die 160 jaar geleden als krijgsge vangenen van Laos naar Thailand is gebracht. Zij hebben in die ja ren hun eigen identiteit behouden en staan bekend als de Lao Song mensen. In 1966 mislukte tot tweemaal toe de rijstoogst. Dit was de di- rekte aanleiding voor enkele zen delingen van de Christian Church om een handwerkproject te ont wikkelen samen met de vrouwen van de Thaise gemeenschap. Het eerste dorp dat handwerk ging leveren was Lamkajao. Eerst werden vooral speelgoed dieren, tafelkleden en kerstboomversie ringen gemaakt, maar in de loop der jaren worden de traditionele borduur en patchworkpatronen steeds meer toegepast. De ontdekking dat zij iets kunnen maken wat anderen mooi vinden en willen kopen was (en is) een geweldige ervaring. Ze werden daardoor steeds creatiever. Nu 25 jaar later, zij er al 20 dorpen van waaruit handvaardig- heidsprodukten de verkoop in gaan. Het verdiende geld is vooral ge bruikt om voedsel te kopen, maar ook kinderen gaan naar school omdat hun ouders nu boeken en uniformen kunnen kopen. De dorpelingen hebben toiletten in het dorp kunnen bouwen. Ve len hebben hun huizen opge knapt. Er is een verharde weg door het dorp aangelegd en men heeft mede door het verdiende WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag 19 september startte in de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerin- WADDINXVEEN - In de nacht van zondag 20 september vond een eenzijdig ongeval plaats op de rijksweg A12. De autobe stuurder reed, door slaap overmand, de berm in waarna hij scherp tegenstuurde om zodoende uit de berm te geraken. Het gevolg was dat de auto de rijbaan overschoot, tegen de vangrails knalde en vervolgens weer op de vluchtstrook tot stilstand kwam. In verband met het feit dat de bestuurder een militair was, is het onderzoek overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Een op de Passage geparkeerde auto werd op donderdag 17 sep tember aangereden door een on bekend gebleven tegenpartij. De benadeelde bleef met een deuk in de zijkant van zijn auto zitten. Bij een aanrijding tussen een fiet- sertje en een bromfietser raakten beide partijen licht gewond. De aanrijding vond plaats op vrijdag 18 september op de Juliana van Stolberglaan. Het fietsertje wilde linkaf de Souburghlaan inrijden en zag de tegemoetkomende bromfietser over het hoofd. De betrokkenen kwamen er af met schaafwonden. Op het veilingterrein aan de Bre- deweg vond op vrijdag 18 septem ber een aanrijding plaats tussen een personenauto en een rijdende patatkraam. De uit parkeerstand wegrijdende auto had de patatwa- gen niet zien naderen. De perso nenauto liep zware schade op en werd weggetakeld. Diezelfde dag vond een aanrijding plaats op de kruising van de Julia na van Stolberglaan en de Prins Bernhardstraat. Een automobilist die vanaf de Prins Bernhardstraat de Juliana van Stolberglaan op wilde rijden verleende geen vrije doorgang aan een op die weg rij dende auto. De eerstgenoemde bestuurder wist persoonlijk letsel te voorkomen door snel van de be stuurdersstoel op de passagier- stoel te gaan verzitten. Zijn auto raakte door de aanrijding totaal vernield. WADDINXVEEN - Op vrijdag 11 september omstreeks 22.30 uur raakte langs de Limaweg een 20-jarige Waddinxveense auto mobilist te water. Voordat de auto in het water terecht kwam, reed de bestuurder eerst tegen een gasdrukreductiekast. Bij de blaastest op het politieburo aan de Mozartlaan bleek de bestuurder te veel alcohol te hebben genuttigd. In verband met de schade is het kentekenbewijs ingevorderd. De bromfietser is per ambulance naar het Groene Hart-ziekenhuis (lokatie St. Jozef) overgebracht. De bromfiets is voor technisch onderzoek uit het verkeer geno men. Op de Henegouwerweg voerde een snelrijdende landbouwtractor als het ware een file aan. Een En gelse motorrijder meende nog sneller te kunnen rijden en begon in te halen. Op een gegeven mo ment reed hij naast een bestelauto en deze week iets t naar links, een aanrijding was het gevolg. De motorpassagiere liep licht let sel op. WADDINXVEEN - Vrijdag 25 september a.s. is er weer een ge zellige klaverjasavond in buurt centrum De Boog aan de C. Huygenslaan. Er worden drie ronden gespeeld en het inschrijfgeld bedraagt ƒ3,- (inclusief koffie). De avond begint om 21.00 uur en de zaal gaat om 20.30 uur open. De fusie, waarvoor de betrokken vier schoolbesturen in april van dit jaar een intentieverklaring hebben ondertekend, zou volgens plan op 1 augustus 1993 van kracht moeten worden. Vooruitlo pend daarop moet per 1 januari 1993 een bestuurlijke fusie in gaan. Volgens het draaiboek wordt het schoolgebouw aan de Sniepweg in Waddinxveen de hoofdvestiging. Daarnaast komen er dependances aan de Mauritslaan en de Bos- koopse Don Bosco mavo van R.K. signatuur. Daar bleek eens temeer dat het masterzwemmen internationaal toeneemt. Nic had zich ingeschre ven op vijf onderdelen en werd éénmaal vierde, tweemaal tweede en tweemaal eerste. Hij moest uit sluitend buitenlanders voor zich dulden. Op de 50 m vlinderslag waren een Engelsman, een Cana dees en een Pool hem enkele tien den voor, terwijl hij met 33.96 toch een snelle tijd maakte. Dat deed hij ook op de 100 m vrijeslag met 1 minuut 3.4, waar een Brit 1 minuut 1.7 noteerde, wat voor een 50-plusser grensver leggend is. Maar op de 100 meter rug- en 100 meter vlinderslag re vancheerde Nic zich en behaalde tweemaal goud in respectievelijk 1 minuut 23.9 en 1 minuut 24.5. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Een nieuwe impasse dreigt voor de voorgenomen fusie van een aantal scholen in Waddinxveen, waarbij ook de Don Bosco mavo in Boskoop is betrokken. De fusie moet leiden tot een nieuwe scho lengemeenschap met VBO, MAVO, HAVO en VWO. De Waddinxveense wethouder K.W.Th. van Soest heeft gepleit voor het doorzetten van de plan nen nadat onlangs de onderhande lingen in een impasse raakten. Als gevolg daarvan heeft A.W. Hen driks, rector van de Samenwer kingsschool, zich teruggetrokken als voorzitter van de besprekin gen. Zijn beslissing is een flinke tegen slag voor het streven naar samen smelting. De Waddinxveense wet houder is daarvan een vurig pleit bezorger. In een interview met de Goudse Courant zegt Van Soest: ”De hele basisvorming en schaal vergroting in het onderwijs is een uiterst technisch verhaal. Het feit ligt er dat er een wet hierover is aangenomen. Als wethouder dien ik dit beleid tot uitvoering te brengen.” - de aanschaf van de CD-collectie - financiëel te ondersteunen, toch staat het gemeentebestuur posi tief ten opzichte van deze nieuwe activiteit”. Als feestgeschenk overhandigde hij voorzitter Andries Kaufman een CD-bon alsmede alsmede een fraai boek over de recente bouw van de 2e Kamer. Oud-notaris J. in ’t Hol, die nog aan de wieg gestaan heeft van de huidige rechtsvorm van de Stich ting Openbare Bibliotheek Wad dinxveen wees er nog eens op dat de ontwikkeling van de biblio theek gelijke tred heeft kunnen houden met de wijziging van de omvang en geaardheid in de ge meente Waddinxveen. Hij stelde zich de vraag of het uitlenen van CD’s wel tot de taken van de bi bliotheek behoort hetgeen hij in bevestigende zin beantwoordde door te wijzen op de doelstelling in de Statuten welke onder meer vermeldt dat de bibliotheek die zaken dient te bevorderen die re presentatief zijn voor het culture le veld. Door onder meer hulp van het Bi bliotheekfonds Jacob in ’t Hol, waarvan de baten ten goede ko men aan het werk van de biblio- Op dinsdag 15 september is aan gifte gedaan van inbraak in een woning aan de Peter Zuidlaan. De inbraak was al eerder door buren ontdekt maar in verband met af wezigheid van de bewoners kon nog niet worden vastgesteld wat er ontvreemd was. De daders ble ken er vandoor te zijn met cheques en bescheiden. Een dag later werd ingebroken in een woning aan de Lede. Hier werd een raam van de woning ge opend waarna men er met een geldbedrag vandoor ging. Bij een woning aan de Vijverlaan werd getracht in te breken. Er werden braaksporen aangetroffen in de achterdeur. Eveneens werd op zaterdag 19 september ingebroken in een wo ning aan de Vlasakker en het Flo- riserf. Beide inbraken werden op klaarlichte dag gepleegd. Men drong de woningen aan de voorzij de binnen. Er werden geld, siera den en bescheiden ontvreemd. Gelet op het feit dat de inbraak overdag gepleegd werd, is de poli tie op zoek naar eventuele getui gen. De afgelopen week hebben twee Waddinxveense drogisterijen be zoek gehad van een man die zich schuldig maakte aan diefstal van parfum. De politie vermoedt dat het in beide gevallen om dezelfde personen gaat. Aan de hand van getuigenverklaringen is de aan houding van de vermoedelijke da der verzocht. Vanuit een op het veilingterrein aan de Bredeweg geparkeerde au to werd op donderdag 17 septem ber een radio-cassetterecorder ontvreemd. Er werd een ruit ver nield om in de auto te komen. Op donderdag 17 september is aangifte gedaan van diefstal van een zegelring vanaf een tuinbouw bedrijf aan de 2e Bloksweg. De eigenaar had de ring even afge- Op vrijdag 11 september werd op de Bredeweg een plotseling over stekende hond aangereden. De dierenambulance ontfermde zich over de gewonde hond. Op zaterdag 12 september werd op de Groensvoorde een plotse ling de rijbaan oplopende hond aangereden. Het dier was vrijwel op slag dood. Op donderdag 10 september rijdt op de Kanaalstraat een automobi list door het rode verkeerslicht. Een uit de Stationsstraat komen de automobilist kan een aanrij ding niet meer voorkomen. Er de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. Op donderdag 10 september vond op de Dorpsstraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Het niet verlenen van vrije door gang was de oorzaak van het on geval. Gevolg was lichte schade aan beide voertuigen. Op vrijdag 11 september liep een 18-jarige Waddinxveense brom fietster hoofdletsel op bij een aan rijding, welke plaats vond op de kruising leplaan-Esdoornlaan. Komende vanaf de leplaan reed hij zonder stoppen de kruising op en werd geschept door een van rechts komende automobilist. Aangetroffen werden een bruin/groene herenfiets, een blau we herenfiets van onbekend merk en een grijze Gazelle damesfiets. Ontvreemd werden op woensdag 16 september van NS-station een groene Vendex herenfiets met kinderzitje, vrijdag 18 september een zwarte opoefiets, zaterdag 19 september vanaf NS-station Noord een licht bruine Peugeot damesfiets en zondag 20 septem ber vanaf de Wingerd een rood/zwarte Raleigh ATB heren fiets. WADDINXVEEN klassementzwemmers van De Gouwe kon afgelopen zondag de balans worden opgemaakt: twee Zuidhollandse bekers, drie Speedobekers en hoge klasserin- - gen voor de Zwemkroniekbekers. Het laatste langebaan evenement van het zomercircuit vond zondag plaats in de Griendgaten van de Maas bij Roermond. Hoewel het water allengs frisser werd, zijn de weersomstandigheden deze zomer dermate redelijk geweest dat op de 21 lokaties in den lande, waar vanaf 20 juni de wedstrijden wer den gehouden, er slechts één wed strijd wegens te koud water moest worden afgelast. Steeds zijn dergelijke evenemen ten ware zwemfeesten, met hon derden deelnemers in diverse leef tijdsgroepen. Zwemclub De Gou we is zich de laatste jaren steeds nadrukkelijker gaan manifesteren. In 1987 debuteerden Nic Geers, Loud Jonckheere en Hans den Boer schuchter op de kilometer vrijeslag voor masters in het mooie recreatieoord Bussloo bij Apeldoorn, waar Nic meteen het baanrecord verbeterde. Sindsdien wint hij jaarlijks de Speedobeker. Dit jaar wonnen de drie Gouwe-masters een klasse ment om de Speedo-beker en wel bij de 50-plussers: Nic Geers de vrijeslag, Hans den Boer de schoolslag en tweede bij de vrije slag, Judith van Berkel de vrije slag voor dames. Voorts heeft trainster Trudy Ver meulen af en toe een groot deel van haar zwemselectie laten deel nemen, waarbij Jan Willem van - den Hoek uitermate geschikt bleek voor het grote werk bij de heren vrijeslag. In 1990 debuteer de hij, zonder het klassement vol te zwemmen, als 57e en vorig jaar steeg hij naar de 1 le plaats. Dit jaar brak hij door, won drie etappes en eindigde steeds voorin. In de eindklassering voor de Zwemkroniekbeker is hij nu der de geworden, achter de routiniers Hans van Goor en Erik van Dar tel. Dat hij steeds dichter bij de top hoort, bewees hij in Goes op 13 september waar hij de twee fa vorieten op de NK vijf kilometer magistraal versloeg. De van Vlaardingen gekomen schoolslagspecialist Martij n van den Maagdenberg bereikte in 1990 jaar de 22e plaats, werd vo rig jaar derde en nu tweede ach ter Nico Wempke uit Haarlem. Met hem vocht Martijn een ver beten strijd uit waarbij zijn oppo nent een paar etappes meer wist te winnen. Bij de laatste langebaan wedstrij den in Roermond zijn zowel Jan Willem als Martijn met een hand slag verschil tweede geworden. Het zat Jan Willem in de eind sprint niet mee. Door een verkeer de timing van de organisatie was juist een groep dames op dat punt gekeerd en daar doken Jan Wil- De afkorting ZWO staat voor Zending - Werelddiaconaat en Ontwikkelingssamenwerking. Voor de Immanuëlkerkgemeente en de Gereformeerde kerk is de ZWO een wezenlijk onderdeel van geloven en belijden. Twintig vrijwilligers vormen samen een ondersteunings- en voorlichtings- groep voor de plaatselijke ge meente en proberen aan deze bre de opdracht gestalte te geven. Ondersteund door het landelijk thema van de kerken - Toekomst delen Wereldwijd - is voor de ko mende jaren uit de vele project aanvragen gekozen voor Botswana in Afrika. Botswana heeft ongeveer 1!4 mil joen inwoners en is zo groot als Frankrijk en België samen. Bots wana is voor 2/3 deel woestijn en wordt vaak door enorme droogte geteisterd. Het alfabetisme onder de volwassenen is hoog en onder de jeugd ongeveer 50%. In Ne derland is de zuigelingensterfte 0.8, maar in Botswana ligt dat op 9.7%. Naast de eigen taal wordt er Engels gesproken. Alle aktuele vraagstukken als voedselvoorziening, schuldenlast, discriminatie van de oorspronke lijke bevolking en ontbossing heb ben op Botswana betrekking. Het thema - Toekomst delen We reldwijd - is een aanwijzing mee te doen en samen te werken aan acties als ’’Honger Hoeft Niet”. Helpen waar geholpen moet wor den, opkomen voor recht en kri tisch het onrecht aan de kaak stel len, dat heeft de ZWO naast de evangelie-verkondiging hoog in het vaandel. Samenwerken tegen die mensont erende honger, dat zien de ZWO’s van beide kerken als een opdracht. Op zaterdag 12 september was een bewoonster van het Noordein- de een Indische rijsttafel aan het bereiden en onverwachts sloeg de vlam in de pan. Bij de komst van de brandweer had zij het vuur reeds zelf onder controle. De afgelopen week werd bij de politie twee aangifte van diefstal van een portemonnee gedaan. In winkels aan de Passage en het Ko ningin Wilhelminaplein werden portemonnees ontvreemd uit de tasjes van de benadeelden. i Een enthousiast en in grote getale opgekomen publiek luisterde dins dagavond j.l. naar de liedjes van Drs. P. Genoten werd van vele be kende en nieuwe nummers die door deze taalkunstenaar ten ge hore werden gebracht. Een bewijs voor het bibliotheek bestuur dat dit soort optredens ten zeerste door het Waddinx veense publiek gewaardeerd wor den. In ieder geval is dit bemoedi gend om ook in de toekomst weer eens belangrijke mensen in Wad dinxveen voor een optreden uit te nodigen. legd om zijn handen te wassen en was hem toen vergeten. Vanaf de Kerkstraat is op zater dag 19 september een koffer met foto-apparatuur uit een auto ont vreemd. De eigenaar, een foto graaf, was op dat moment bezig met het fotograveren van een pand aan de Kerkstraat. In een onbewaakt ogenblik heeft men kans gezien de koffer uit de ge opende kofferbak van de auto van de fotograaf weg te nemen. De apparatuur vertegenwoordigde een waarde van ƒ7.000,-. In de nacht van zaterdag 19 sep tember werd ingebroken in een kantine van de tennisvereniging aan het Warnaarplantsoen. Een achterdeur werd opengebroken. In de kantine is gepoogd een kluisje te openen hetgeen niet ge lukt is. len krant, radio en tv over hongersnoden, droogte en oorlogen. Je komt in de verleiding om te denken: ”Het is zo erg, daar is helemaal niets aan te doen. Een feit blijft dat er op de hele wereld voedsel genoeg is! Dat de honger en armoede niet veroor zaakt wordt door alleen maar een natuurramp als bijvoorbeeld droogte. Dat de landen waar steeds weer hongersnoden optreden oude kolo niën van de westerse landen zijn. Dat er door allerlei organisaties mogelijkheden worden geboden om de mensen die door honger worden getroffen of bedreigd, niet in de steek te laten. Twee groepen, binnen Waddinx veen, die zich al jarenlang verbon den voelen met mensen in Ont wikkelingslanden zijn de Stich ting Goed Werk en de ZWO commissies van de Gereformeer de Kerk en de Immanuëlkerk. J HARTJES ^HjoSoft GOUDA - Op vrijdag 25 septem- ber a.s. viert Roosje Vos het eer- I ste lustrum van de basisedicatie. i Voor alle cursisten van de afgelo- pen vijf jaar is er een feest in de Garenspinnerij. Mensen die bij Roosje Vos een cursus hebben gevolgd in deze pe riode worden hierbij uitgenodigd. Men kan zich aanmelden voor het feest voor vrouwen ’s morgens of voor het feest voor iedereen ’s avonds. Bel naar Roosje Vos tel. 01820-28444. te* BioSoft konsept voor sportieve Fitness-Walking k&W.lIliMtWI* De zich aanpassende BioSoft- Walking zool EJSnSSEl Het ingebouwde Hartjes-BioSoft natuur voetbed ESSEHï De vrijheid van de beweging zonder beperking te beleven Nu van f279,- voor slechts ƒ149,

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 23