Tennissers Pelhrimov doen het prima! Jan Willem v.d Hoek Nederlands kampioen Florida vierde zevende lustrum Jeugd ontdekt jeu de boules WSE gelijk Be Fair-tennis sssSS ’Dit is uniek voor zo’n klein kluppie’ Zwemclub De Gouwe op veel fronten succesvol Op de 5 kilometer vrije slag Klaverjassen WSE-voetbal Bingo Zuidplas Sportdag Theo Thijssen- school Paarden geofferd Fantastisch bouleweekend Waddinxveen Waddinxveen-zo Pagina 27 Woensdag 23 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Handhaven Jochies Ambitie Titel jaarsvergadering werd gepresenteerd. een UW FORD DEALER: NOORDKADE 16 WADDINXVEEN TEL01828-10170 voor het klassement en de masters Nic Geers en Judith van Berkel wonnen de 1000 m vrijeslag in 14.07 en 15.12. Vooral de tijd van Judith, die menige heer voor bleef, dwingt respect af. Met uitzondering van december (18) en april (23), worden alle avonden gehouden op de laatste vrijdag van de maand. De avonden beginnen steeds om 20.00 uur. Op zondag brachten de gasten een bezoek aan diverse Neder landse bezienswaardigheden, zoals het Scheveningse strand, Amster dam en natuurlijk Naarden niet het graf van de bekendste Tsjech uit de geschiedenis: Cominius. Met de afspraak elkaar volgend jaar weer op te zoeken vertrokken de gasten maandag weer huis waarts. Jeugdleden kunnen deelnemen aan alle clubactiviteiten, daar naast worden aparte jeugdwestrij- den georganiseerd. Met de jeu de boulesvereniging Gouda wordt momenteel een onderlinge jeugd- competitie gehouden. WADDINXVEEN - Op vrijdag 25 september a.s. vindt in het clubhuis De Lansbreker van WSE-voetbal de eerste van in to taal acht klaverjas-avonden (ex clusief de slotavond in mei) plaats. Dat zij in vorm is, bleek nog het vorige weekeinde in het Franse Vichy waar zij op de open Franse kampioenschappen goud behaalde op de 800 en 400 m vrij, de 100 m rug en de 200 m wisselslag! Tijdens het weekend om de club kampioenschappen heeft de jeugd een eigen circuit gedraaid. Het te- te a tete kampioenschap werd ge wonnen door Stephan Tabben. De volledige uitslag was als volgt: 1. Stephan Tabben, 2. Wouter de Lange, 3. Krishnan de Jong, 4. Erik Jan Hoogendoorn, 5. Ditmar Tabben, 6. Marco Jansen, 7. Frenky v.d. Vlugt, 8. Simone Jan sen. JBV Waddinxveen kent thans 11 jeugdleden die intensief begeleid worden door de jeugdcommissie onder leiding van Frits Tabben. De training van de jeugd wordt verzorgd door Marco van Wagen- ingen en Francisca Laning. De contributie voor jeugdleden bedraagt ƒ50,-. Noorlander Be heer sponsort de jeugd met een bedrag van ƒ1.000,- per jaar. De vereniging is nog op zoek naar meer sponsors. Daardoor is de vereniging in staat de jeugd wed strijden op niveau te laten spelen in heel Nederland. van de geplande twee weken, waren drie weken nodig om uit te maken wie de besten van de club zouden zijn. Poule C. Het leek makkelijk te gaan voor Femmy Zoeteweij in haar finale wedstrijd tegen Lenie Blanken. De eerste set won ze met 6-0. Maar Lenie kwam terug in de tweede set met 6-2 winst. Femmy evenwel won ook de der de set. Dit was een spannende wedstrijd met Femmy als no. 1 en Lenie als no. 2. Poule D. In de finale troffen el kaar Elise Blijleven en Mirjam v.d. Woud. Ook deze strijd kende hoogte en diepte punten in de drie sets. Winnaar werd Elise met de setstanden 6-3 5-7 6-3. Twee de prijs dus voor Mirjam. Op Vrijdag 18 september hadden de dames van Be Fair ”hun eigen dag”. Ladies day heet dat. Het gaat dan niet echt om het winnen, maar meer om de gezelligheid, in clusief een uitgebreide lunch. Tij dens de lunch werden de banen wat nat gemaakt met regenwater. Maar exact op tijd kon het mid dagprogramma van start gaan. De dames kijken terug op een zeer geslaagde dag. WADDINXVEEN - Donderdag werd de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging voortgezet. Al direct aan het begin van de avond offerde van Kleef zijn paard op f7. De Pater vond het waarschijnlijk nog wat vroeg voor zo’n biefstuk en weigerde om ver volgens met stijl van het bord te worden gespeeld. Kleinhoonte mocht in een kleine 20 zetten Versluis op klassieke wijze mat zetten (achter de pa len), terwijl Besemer tegen Pon- sioen geen laatste zet werd ge gund. Ook hij stond mat. Brobbel en Brinkhorst speelden een fraaie partij waarin wit een pi on meer kreeg; door het solide spel van Brinkhorst eindigde de partij in remise. Van de Geer nam een persoonlijk door Van Wou denberg vergiftigde pion tot zich. Hij kwam er niet meer bovenop. De heren V.d. Starre en Muit speelden Gesloten Siliciaans. Wit liet zich al vroeg in de opening overhalen een foutje te maken. Muit gaf dit voordeel niet meer uit handen. Markus - Alblas was een gelijk opgaande partij. In het eindspel verkreeg Markus aanvallende druk van verdubbelde torens, maar hij liet zich afleiden door een opdringerig pionnetje. Alblas kon het tij keren en won. Van Sandijk maakte er tegen de Hoog een ouderwets potje van. Nadat hij zonder opzet 3 pionnen had geofferd, vertoonde de stel ling plotseling een mogelijkheid tot mat in 1. De Hoog zag het ook en gaf op. W. v.d. Hoek had tegen Smit het betere spel in een Franse partij. De opening ging gepaard met de bekende problemen voor de zwar te Dameloper. Smit kwam met 2 geïsoleerde pionnen te staan en kon met deze last niet goed meer uit de voeten. Claassen redde zijn partij tegen van Oort met eeuwig schaak, D.J. van Offeren werd door Smits- kamp getrakteerd en van de Oord maakte verrassend remise met Philipse. Stam trotseerde opgewekt de ga- tenkaas die Stouten hem voor hield. In het eindspel deed Stou ten echter een correcte zet waar na Stam zijn koning in de kist kon leggen. Aan de top speelde Kardol tegen Hennink, die met een frisse ope- ningscombinatie een centrumpion won. Kardol rolde zijn mouwen op en offerde een paard en kreeg de aanval. Dame en beide torens werden ingezet, maar Hennink pareerde het gewei door behendig manoeuvreren en bleef zo onge slagen op kop. Wiersma rukte op naar de 2e plaats door met krachtige zetten Ellers van zich af te houden. Overige uitslagen: Kloet-Prins 0-1, de Vries-Jansen 0-1, Reus-de Bock 0-1, vd Heiden-P. van Offe ren remise, H.E. van Offeren-Wil- lemen remise. Stand aan de kop: Hennink, Wiersma, Stouten, Prins, Claas sen, Van Oort, Van den Hoek, Van Woudenberg, Muit, Klein hoonte en Kardol. WADDINXVEEN - De 20-jarige Boskoper Jan Willem van den Hoek van de zwemclub De Gouwe heeft zondag voor een week in het frisse water van het Kanaal naar Goes indrukwerkkend op de nationale vijf km langebaankampioenschappen de gehele va derlandse top naar zijn hand gezet. men heen te zetten door gecon centreerd op zijn techniek te let ten en omdat van Dartel zijn uit- looppogingen opgaf, voelde Jan Willem zijn kansen stijgen, we tende dat zijn eindsprint er mag zijn. Erg zeker was hij er echter niet van dus voor alle zekerheid zette hij zijn explosie al op 50 m voor de finish in, hopende dat hij die lange spurt vol zou houden. Dat lukte en de verraste Erik van. Dar tel had het nakijken. Totaal uitgewoond, maar dolge lukkig werd hij opgevangen door onder andere Trudy Vermeulen en Adrie Berckenkamp, zijn lan- gebaancoach van deze zomer. Jan Willem had voor de vijf km een uur en 32 sec. nodig. Ook op de vijf km schoolslag had De Gouwe een ijzer in het vuur. De van Vlaardingen gekomen Martijn van den Maagdenberg, sinds 1 september lid van De Gouwe, draaide goed mee maar voelde in de laatste km de macht wegvloeien. Desondanks zwom hij zich ver dienstelijk naar de vierde plaats. Wellicht zat zijn overwinning van zaterdag in dezelfde baan op de twee km schoolslag voor het klas sement van de Zwemkroniekbe- ker hem nog in de benen. De Gouwe kan terugzien op een succesvol langebaan weekeinde, want Jan Willem was zaterdag op de twee km tweede geworden WADDINXVEEN - De contacten die zijn opgestart door de Stichting Vriendschapband Waddinxveen-Pelhrimov breiden zich gestaag uit. Zo is begin van dit jaar een groep leden van tennisvereniging Be Fair naar Pelhrimov getogen om contacten aan te knopen met tennisvereniging Spartak Pelhrimov. Het af- Het clubkampioenschap was na tuurlijk voor Piet v.d. Made die op alle drie de wedstrijddagen op de eerste plaats voorkwam. Het zijn toch goede weken voor v.d. Made hij werd door de NJBB be noemd tot bondsscheidsrechter. Tweede in de strijd om het club kampioenschap werd Jack van Leeuwen en derde winnaar van vorig jaar Betsy Lanting. Is het toeval of veelzeggend dat ze alle drie inwoner zijn van Boskoop? Zaterdag en zondag streed de jeugd om het doublettekampioen- schap. Eerste werd het team Ste phan Tabben en Krishnan de Jong. Tweede Misha Lupgens en Frenky v.d. Vlugt. De derde WADDINXVEEN - De jeu de boulesvereniging Waddinxveen voert sinds het voorjaar een actief jeugdbeleid. Dit beleid is vastgelegd in een actief jeugdbeleidsplan wat tijdens de voor- WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag 18 september hadden de leerlingen van de Theo Thijssen- school aan de Kerkweg-Oost hun sportdag. Gelukkig was het weer hen dit keer gunstig gestemd, nadat de dag al drie keer uitgesteld was. ’s Morgens al heel vroeg was het team op de atletiekbaan van Anti lope aan de Alberdingk Thijmlaan te vinden om de diverse onderde len klaar te zetten. De bovenbouw hield zich bezig met kogelstoten, hardlopen, ver springen, hoogspringen, enz. De onderbouw had een estafette met kruiwagens, was ophangen, spij- ker-poepen, korfbal en bal gooien. Om half tien waren alle kinderen en de hulp-ouders aanwezig. Na dat het hoofd van de school, de heer Mertens, met alle leerlingen een warming-up had gedaan, ging iedereen naar de diverse onderde len. Er werd heel sportief gestreden. Iedere twintig minuten werd er gewisseld, zodat elke groep alle onderdelen kon doen. Tussendoor zorgden de leden van de ouderraad voor koffie en limo nade. Aan het einde van de och tend werd er met elkaar brood ge geten en daarna was er nog een wedstrijd in touwtrekken tussen diverse groepen en zelfs tussen meester Mertens en de rest van het team. Aangezien de heer Mertens geholpen werd door de hulp-vaders, verloren de juffen natuurlijk! Het meeste succes had toch het onderdeel hoogspringen, daar kon den de leerlingen niet genoeg van krijgen. Ook de allerkleinsten de den dapper mee. Na afloop van deze geslaagde sportdag kregen alle leerlingen nog een ijsje, waarna iedereen vol daan en moe naar huis toe ging, ’s Maandags kregen ze een echt sportdiploma, waarop hun presta ties vermeld waren, mee naar huis. De KNZB organiseert jaarlijks een 25 km en een 5 km kampi oenschap. De 25 km, op 23 augus tus in Nieuwegein gezwommen, vond Jan Willem nog te lang. Zijn ervaring op de langebaan bestaat alleen uit 2 en 3 km wedstrijden voor het zomerklassement, maar de 5 km durfde hij wel eens aan en met succes. Hij heeft een hekel aan het ge drang tijdens de start en daarom ging hij voortvarend weg en deze keer met zoveel inzet dat hij al gauw 10 m voor lag en ongehin derd zijn ritme kon vinden. Pas na 800 m kreeg hij gezel schap van Hans van Goor en Erik van Dartel, winnaars van respec tievelijk de 25 km van Nieuwe gein en de 25 km oversteek van Medemblik naar Stavoren en het zijn ook de twee die voor Jan Wil lem staan in het langebaanklasse- ment voor de Zwemkroniekbeker. De pupil van Gouwetrainster Tru dy Vermeulen voelde echter dat er mogelijkheden waren voor de nationale titel. Hans van Goor draait niet optimaal in kouder wa ter en de plaatsprintjes van Erik van Dartel kon hij opvangen. Halverwege moest Van Goor los sen. Jan Willem kreeg na drie km een inzinking. Hij kwam per slot van rekening in een nog niet door hem meegemaakt wedstrijdge- deelte en ook het zoute water be gon hem op te breken. Hij wist zich over deze proble- Zo wonnen alleen Herma v.d. Heiden haar enkel en Liesbeth v. Bergeijk met Dick v. Teijlingen hun GD. Uitslag: Florida 2 - Amersfoort 3 2-6. Volgende week beginnen ook de 10 teams in de districtscompetitie. plaats was voor Wouter de Lange en Marco Jansen. De jeugd houdt een klassements- wedstrijd om de Coppa Giancas- pero. de onderdelen die daarvoor meetellen zijn: clubkampioen- schappen, externe wedstrijden, te te a tete, training en testcircuit. De tussenstand in dit klassement is: 1. Stephan Tabben 27,6, 2. Krishnan de Jong 26,1, 3. Frenky v.d. Vlugt 21,3, 4. Wouter de Lange 18,5, 5. Misha Lupgens 17,7, 6. Marco Jansen 17,0, 7. Si mone Jansen 14,8, 8. Erik Jan Hoogendoorn 14,3, 9. Harold Mac Gillary 14,0, 10. Maikel van Leeuwen 12,3, 11. Ditmar Tab ben 12,0. Wie ook wil gaan jeu de boulen is van harte welkom op het speelter rein aan de Alberdingk Thijm laan. Zondags- en zaterdagmiddag om 14.00 uur en dinsdag- en vrij dagavond om 19.30 uur. Voor meer informatie Frits Tabben, tel. 01828-18175. WADDINXVEEN - Zwaar geha vend trad WSE-voetbal afgelopen zondag aan tegen Stolwijk. WSE startte behoudend. Daar ook Stol wijk niet echt stormde bleef de strijd redelijk beperkt. Voor rust waren er een paar klei ne kansjes voor Stolwijk. Aan de andere kant waren er twee goede mogelijkheden voor WSE. Inval ler Nouridine Karada (le jaar A- junior, hij kwam na 20 minuten Vincent v. Staveren vervangen) kopte een bal goed gekruist in, echter te zwak om de goed act erende Stolwijker keeper te ver schalken. Na rust eenzelfde spelbeeld, een matig aandringend Stolwijk, een op de counter loerend WSE. Na 20 minuten eindelijk een ople ving, en wel voor de Waddinxve- ners. Robert Kerkhoff omspeelde een aantal Stolwijkers en gaf vervol gens een prima voorzet af die door Willy Beelen in het lege doel werd gekopt. Een handsbal van de Stolwijkse aanvoerder voorkwam een doelpunt. De scheidsrechter kende een strafschop toe, die Wil ly Beelen verzilverde. Het schudde Stolwijk wakker en met 11 man trok men ten strijde. 12 Minuten voor tijd verspeelde Martijn Sol op rechts de bal, het leer werd direct het strafschopge bied ingeschoten alwaar Remco Anker doeltreffende afrekende. (1-1) Stolwijk voerde de druk op. Na enige hachelijke momenten her pakte WSE zich en creeërde zelfs de beste kans maar de doelverde- diger van Stolwijk redde fraai. Bij de Heren, poule A stonden in de halve finale tegenover elkaar Edwin van Erk en Ab Herren- brugh. Dit werd 6-4/6-2 voor Ed win. De andere halve finalisten waren Wouter Borst en Simon van Gemeren. Uitslag 4-6/6- 2/6-4 ten gunste van Wouter. De finale werd derhalve een partij tussen Edwin en Wouter. Wed denschappen gingen uit van winst voor Edwin. Maar Wouter werd de echte winnaar zij het na een spannende en langdurende partij. Setstanden 4-6/ 7-6/ 6-1 ten gun ste van Wouter. Heren, poule B. De finale wed strijd ging tussen Casper Heerma van Voss tegen John Garstman. Ook dit werd geen simpele partij. John won na drie sets met de standen 6-2/3-6Z6-4. Heren, poule C. Rob van Hoogda- lem stond in het strijdperk tegen over John van Gooien. Rob ver loor, maar ook deze wedstrijd werd een spannende 3-setter. John werd winnaar. Setstanden 6- 4/3-6Z6-2. Er werd ook nog gestreden om de Nico Hilhorst bokaal. Nico, de oudste speler van Be Fair stelt die beschikbaar voor de winnaar in de veteranenpoule. Herman v.d. Geer won met 6-1/3-6/6-2 van Carl Brero. Herman mag de bo kaal een jaar lang onder zijn hoe de houden. Ook de Dames waren actief bij de clubkampioenschappen. In poule A was het meteen al een uitge maakte zaak dat de uiterst sterke, jonge, Jacqueline Poot zou win nen. Dat deed ze ook. Er is moed voor nodig om in de dames A poule te gaan spelen als je weet dat Jacqueline mee doet. De dap pere tegenstandsters werden steeds in twee sets weggewerkt. De meest dappere tegenstandster was Jolanda Los die dus alle voor gaande partijen gewonnen had. Maar in de finalewedstrijd ver wees Jacqueline haar opponent met 6-0/6-0 naar de tweede plaats. In poule B wist de bekende bad- minton-ster Liesbeth van Bergeijk in drie sets te winnen van José Wansink en wel met 5-7/6-4. WADDINXVEEN - Van 22 augustus tot en met 5 september zouden de clubkampioenschappen enkelspel gespeeld worden door zowel de jeugd als de senioren. Het enthousiasme was ge weldig. Ook de bijdrage van de regen was overvloedig. In plaats zwemmen in open water - ’’slootzwemmen’^ - is eigenlijk een beetje als verrassing geko men. Korte afstanden liggen hem niet dus de Boskoper komt als regel uit op de 1500 meter. Dan is het besluit'om het ook eens in open water te proberen, al was net maar als extra training, vrij snel geno men. Tot aangename verras sing van Jan Willem en zijn trainster deed hij dat uitste kend. Toch kiest Jan Willem er niet voor zich te specialiseren op het zwemmen in open water. Voorlopig niet. Maar in de toekomst sluit hij het niet uit. Zijn leeftijd in acht genomen wil hij nog een tijdje op de in geslagen weg doorgaan. Maar langebaan zwemmers kunnen op gevorderde leeftijd nog heel goed presteren. Dat heb ben de ’master’-zwemmers wel bewezen. De laatste minuten waren nog even hectisch alvorens de scheids rechter affloot, 1-1 een terechte uitslag. Volgende week Haastrecht thuis, aanvang 14.00 uur. Het eerste elftal van de zondagaf- deling van Waddinxveen-voetbal heeft in de wedstrijd tegen Nico- laas Boys zijn eerste thuisneder laag moeten slikken. Waddinxveen moest, zoals de laatste weken gebruikelijk is, al vroeg in de wedstrijd het eerste tegendoelpunt incasseren. Na slecht verdedigen van voorstopper Michael Sip scoorde Marcel de Lange in de 8e minuut 0-1 voor de gasten. De meeste persoonlijke duels wer den verloren, het was dan ook vol ledig verdiend dat Nicolaas Boys via spits Jan de Vries in de 35e en 38e minuut nog tweemaal scoor de. 0-3. De tweede helft gaf een geheel ander spelbeeld te zien. Waddinx veen speelde agressiever, en cre- eërde tal van kansen. Het duurde tot de 35e minuut voor spits Bas de Zwart zijn eerste competitie treffer scoorde. 1-3. Twee minu ten later scoorde hij 2-3 en het leek erop dat Waddinxveen ten minste nog een gelijkspel uit het vuur zou slepen. In de 37e minuut van de tweede helft scoorde Jan de Vries van Ni colaas Boys zijn derde doelpunt 2-4, terwijl in de 39e minuut Marcel de Lange de winst defini tief voor Nicolaas Boys binnen haalde 2-5. Bij dat alles vindt Jan Wil lem met Trudy Vermeulen de sfeer binnen een club ook heel belangrijk. ’’Goed trainen, geen diepgaande geschillen en veel gezelligheid’dat is ook belangrijk vinden ze. Cees Bakker gelopen weekend kwamen de Tsjechen op bezoek in Waddinx veen. Tijdens de partijtjes tennis die in juni werden gespeeld bleek al ras dat de Tsjechen ”erg vast” zijn, oftewel: ze wonnen gewoon van de Waddinxveense gasten. Het is ook niet verwonderlijk: een land dat al zoveel tennistoppers heeft voortgebracht moet in de breedte erg sterk zijn. Ook voor de toekomst kunnen er nieuwe Tsjechische topspelers worden verwacht, want tennis is erg popu lair in Tsjechoslowakije. Maar Be Fair kwam natuurlijk niet alleen voor tennis. Pelhrimov zelf werd goed beke ken en ook alle geheimen van Praag werden onder deskundige leiding van een Pelhrimovse gids ontsluierd. De omwenteling in het politieke systeem was ook voor de tennis vereniging niet ongemerkt voor bijgegaan. Onder het oude regime was men begonnen met de bouw van een tennishal, maar voor dit soort zaken is nu geen geld meer beschikbaar van de overheid. Voor de afbouw zijn naar schat- Als Trudy buiten gehooraf stand is wil Jan Willem van den Hoek wel loslaten dat de positie van de trainster best een beetje uniek is. Ze weet niet alleen het beste uit haar zwemmers te halen, ze is ook een bindende factor. ”Als ik eens een keer wat minder zin heb om te trainen ga ik toch. Ze steekt enorm veel energie in de begeleiding en is echt teleurgesteld als mensen het af laten weten. Zo’n trainster laat ie gewoon niet zitten”, bekent nij. Jan Willem schat per week een uur of acht te trainen; Vanaf zes uur kon iedereen te recht en begon de jeugd met een aantal waterspelletjes in zeskamp- stijl, waarbij een ieder zich zeer enthousiast volledig inzette. Later bleven ook de volwassenen niet achter, hetgeen veel spekta kel en veel lachen betekende. Erevoorzitter Jan Willem Stelling opende om tien uur het feest van de club, die in 1957 door enkele onderwijzers en ouders van de Wilhelminaschool in Boskoop werd opgericht en via de beurshal achter hotel Florida in 1977 naar Waddinxveen kwam, waar een enorme groei en bloei kon worden gerealiseerd voor de inmiddels 325 leden, waarvan een kleine honderd uit Boskoop. Alle feestgangers ontvingen een bloemslinger en konden op de dansvloer zelf tropische gevoelens ondergaan. Later volgde de huldi ging van Nel Bouwman, 30 jaar Florida-lid en Arie Pieter van Nes, 25 jaar Florida-lid, die bei den zeer blij verrast waren. De ’donderdag-dames’ zorgden voor een pittig liedje, waarbij het gebrek aan mooie mannen uitein delijk ter plekke werd opgelost. De feestcommissie, bestaande uit Wil Boumans, Nel Horsman, Elly v.d. Klugt, Debby Pietjouw en Cock Slagter en het bestuur kun nen op een geslaagd jubileum te rugzien. rijke mate uit zwemmers die in het Boskoopse zwembad de eerste beginselen leerde van trainer-coach Trudy Vermeu len, waaronder Jan Willem van de Hoek en Mark v.d. Zij den. Jammer genoeg voor Mark werd hij geconfronteerd met een lastige kuitblessure waardoor hij voorlopig uit de running is. Maar de trainster prijst zich gelukkig. Vanuit Boskoop meldden zich broer en zus Wouter en Susan Stel ler, waarvan ook het nodige verwacht mag worden. Trudy heeft ze nog onder haar hoede gehad als B-zwemmers. Tenzij hij net zo ambitieus te werk gaat als sommige zwem mers van andere verenigingen, die bijna professioneel met hun sport bezig zijn. Ambitie kan de MTS-student niet ontzegd worden, maar zo fa natiek wil hij niet worden. ”Er zijn ook nog andere din gen dan zwemmen, het moet wel leuk blijven”, stelt hij nuchter vast. Zijn succes op het langebaan BOSKOOP/W’VEEN Door omstandigheden min of meer gedwongen zijn de Boskoopse en Waddinx veense zwem- en poloclubs vijf jaar geleden samenge- smolten. Oorzaak was net terziele gaan van het Bos koopse bad. Het resultaat was echter verbluffend: de fusie van beide verenigin gen heeft geleid tot een op WADDINXVEEN - Zaterdag 26 september is er weer een bingo- avond in het wijkgebouw De Zuidplas aan de Zuidplaslaan. Er worden 9 gewone ronde’s ge draaid en 1 superronde. Er is te vens een loterij met vele leuke prijzen. De aanvang van de avond is 20.00 uur. WADDINXVEEN - De jeu de boulesvereniging Waddinxveen speelde haar wedstrijden om het clubkampioenschap. Het clubkampioenschap wordt ge speeld over drie dagen. Vrijdaga vond tete a tete, één tegen één, zaterdag doublette twee tegen twee en zondag drie tegen drie. 42 Leden namen deel aan de tete a tete kampioenschappen. Eerste werd Piet v.d. Made, die in het weekend nog vaker van zich liet spreken. Tweede werd Jack van Leeuwen en derde Jan Kooistra. 21 Equipes vochten om het dou- blettekampioenschap. Betsy Lan ting en Piet v.d. Made wonnen deze strijd met 3 gewonnen wed strijden en 30 pluspunten. Tweede werden Roy Hulskamp en Willen Hendriks met 3 gewon nen wedstrijden en 17 punten en Willem en Joop Dries veroverden de derde plaats met ook drie ge wonnen wedstrijden en 11 punten. Zondag bonden 13 triplettes met elkaar de strijd aan en weer zat Piet v.d. Made in het winnende equipe. Samen met Jan Kooistra en Betsy Lansing legden zij be slag op de eerste plaats. Pieter en Neel van Oosten en Di no Giancaspero werden tweede en Rob van Dijken, Jack van Leeu wen en Hans van Woudenberg na men de derde plaats voor hun re kening. Haar reactie is begrijpelijk. Ze heeft veelbelovende zwem mers als Jan Willem en Mark als kleine jongens zien ko men, die op zwemles hun diploma’s haalden, de smaak te pakken kregen en zijn ge bleven. Zo’n blijvertje is Trudy ook. Zelf heeft ze gezwommen en op een behoorlijk hoog niveau waterpolo gespeeld bij DONK in Gouda. Nadat ze verhuisde naar Boskoop meldde ze zich zo’n jaar of twintig geleden bij de Zwemclub Boskoop, waar men niet eens beschikte over een trainer. Trudy vulde dat gat, pakte van alles aan en doet zelfs nu nog voor De Gouwe secretariaatswerk. Haar inzet, kijk op het men en vooral de gav< sen te stimuleren levert resul- Verlies van Rob Sikking en Johan in enkel spelen en HD werd ge compenseerd door winst van Mi randa v.d. Zijden en Lucy in DE’s en DD. Dus 3-3. In de zeer spannende gemengd-dubbels ver loren Rob en Mirande met 15-17 in de 3e game, maar Johan en Lu cy, die voor het eerst samenspeel den, haalden het punt binnen. Uitslag 4-4. Florida 2 (3e klasse) debuteerde minder goed. Jean Lamaison had bij de ’zeskamp’ in het zwembad zijn knie verdraaid en kreeg zon dagochtend te horen dat hij zes weken niet mocht spelen. Invaller Ronald Struijs onder vond, dat je sporten moet bijhou den. ting nog ca. 2.000 uren werk no dig. Het werk vordert maar heel langzaam. In het afgelopen weekend kwa men de Tsjechen een tegenbezoek brengen. Kennelijk werkt het voordeel van het spelen van een thuiswedstrijd toch goed. Hoewel de Pelhrimovse spelers over het geheelnog wel iets ster ker waren werd zaterdagochtend hier en daar toch een wedstrijd door Be Fair gewonnen. Op zater dagmiddag werd echter een la met Waddinxveense toppers open getrokken die de verhoudingen weer recht trokken. aan mensen, niet zozeer aan de club”, legt ze wat later uit. Trudy Vermeulen geeft onom wonden toe dat de fusie van beide clubs enorm goed is uit gepakt. Van oudsher had Waddinxveen een sterke polo- vereniging, terwijl in Boskoop de zwemmers het goed deden. Het samenvoegen van die ele menten is een ideale combi natie. ’De Gouwe’ is een niet te onderschatten factor gewor den in het zwemwereldje. De vereniging concurreert met ge- renomeerae clubs die soms wel driemaal zo groot zijn. Trudy: ”We hebben alles bij elkaar nu een kleine driehon derd leden en we beschiking slechts over beperkte facilitei ten om te trainen. Te weinig uren. Toch boeken we succes sen, dat is toch uniek voor zo’n klein kluppie?” Verantwoordelijk daarvoor zijn de sfeer binnen de vereni ging, de inzet van de leden, een goede verstandhouding met het bestuur en niet in de laatste plaats haar eigen in zet. Al toont ze op dat punt gepaste bescheidenheid. Maar zowel in Boskoop als in Waddinxveen is haar positie nimmer ter discussie geweest. Als trainster weet ze haar pu pillen te motiveren, op te zwe pen. Laat op z’n tijd gespierde taal horen maar is ook altijd in voor een geintje. De resul taten die ze hoekt mogen ge zien worden en bleven ook buiten de regio niet onopge merkt. zwem- gave men- taten. Onder haar leiding pro moveerden de Boskoopse zwemmers met grote regel maat. Die opgaande lijn wist ze ook na de fusie voort te zetten. In die daaropvolgende vijf jaar promoveerden ’haar’ zwem mers van de C- en de B- naar de A-klasse. Ze houdt haar verwachtingen voor het eerste seizoen op dit niveau aan de bescheiden kant. ’’Eerst maar eens zien dat we ons handhaven”, is haar voorzichtige reactie. ,sWe komen uit tegen ploegen van twaalf clubs die beschikken over de toppers van Neder land.” Toch valt uit haar woorden te beluisteren dat ze nog wel iets verwacht van haar pupillen. Zowel op zwem- als op polo- gebied lacht ’De Gouwe’ het succes toe. Onlangs sleepte de 20-jarige Boskoopse zwemmer Jan Willem van den Hoek zelfs een nationale titel (vijf kilometer vrije slag in buiten water) in de wacht en werd en passant tweede in het klasse ment voor de Zwemkroniekbe ker op de langebaan. Voorts zijn er ’masters’ Nic Geers (Boskoop) en Hans den Boer (Waddinxveen) die het bij de oudere garde meer dan uitstekend doen. Zij kregen onlangs versterking in de per soon van Judith van Berkel die bij de masters menige ’ke rel’ de baas is. Het neusje van de zalm vormt echter het groepje zwemmers dat het geschopt heeft tot de A-kompetitie en nu meedraait op het hoogste zwemplatform van ons land. Dat ploegje bestaat in belang- zwemmen en krachttraining. Daarnaast de wedstrijden. Buiten het seizoen om traint hij nog wel eens alleen in de Reeuwijkse plassen en ’pakt’ langebaan wedstrijden in open water mee. Dat leverde hem wel zijn eer ste nationale titel op, terwijl hij in het zwembad nooit ver der is gekomen dan brons en zilver bij de Nederlandse kampioenschappen voor de jeugd. Inmiddels gepromo veerd tot A-niveau lijkt op nieuw het hoogste onder handbereik, maar de Bosko per is daar nuchter in. Hij schat de concurrentie zo hoog in dat een titel er niet in zit. WADDINXVEEN - Zaterdagavond voor een week was het tro pisch zwemparadijs van ”de Sniep” het toneel van het 35-jarig jubileum van de badmintonclub Florida. Florida 1 behaalde zondag verdienstelijk gelijkspel tegen Vlietwijk 1 uit Voorschoten. In de landelijke 2e klasse wordt het spe len met 2 invallers meestal afge straft, maar Johan v.d. Ree voor Pieter Slits en Lucy Klaren voor Karin van Pel leverden goede prestaties. Trudy ontkent niet dat ze wel eens is benaderd door andere clubs voor een overstap. Voor lopig peinst ze daar met over. ”lk kan m’n jochies toch niet in de steek laten”, is haar spontane reactie. ”Ik hang gen heeft geleid tot stormachtige opmars verschillende fronten. 13

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27