GEMEENTE WADDINXVEEN Bouwbureau helpt particulier Koffieconcert met fluit,cello en piano Veelzijdigheid van huisdieren blijft verbazen Kwiek start competitie Geen Supercup voor ZVH TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN GLASBEEK Noordkade 24 tome5«oordenboeten 01820-16066 010-4362244 BEKENDMAKING VERGADERINGEN HINDERWET COLLECTE VERGUNNING INZAMELACTIE LANDBOUWFOLIE SPREEKUREN FOCWj 01828 - 18708 VOLKSGEZONDHEID Inenten kinderen geboren in 1983 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING GMW U VERHUIZEN? 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED’ 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 ERKENDE VERHUIZERS Wilt u informatie? ■X ASSCHEMMI WADDINNVHN Junioren Handleiding Reacties Pagina 3 Woensdag 23 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Inleveren kan dit jaar verder nog op de volgende data: Verzoek om vrijstelling 9 november tot en met 12 november Terinzagelegging aanvragen en stukken N.B.: De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Op de agenda o.a.: Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-6088 en 92-6089. Hoge eisen Verzorging Emotionele effecten u- Met de inzameling wordt een subtantieel aandeel geleverd aan de recycling van afvalplastic. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 28 september 1992, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor de Bezwaar- en beroepschriften op donderdag 24 september 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. A. De directie van P.I.V. Aandrijftechniek B.V. voor een han- delsonderneming ten behoeve van aandrijftechniek op het per ceel Mercuriusweg 4; B. De directie van Drukkerij Twigt B.V. voor een drukkerij op het perceel Coenecoop 1. De aanvragen en alle andere terzake zijnde stukken liggen van af 24 september tot 24 oktober 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprich ten en in werking hebben zijn ontvangen van: Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een ver zoek is ontvangen voor het in gebruik nemen van de leegstaan de bedrijfsopstallen aan de Zuidkade 54, alhier, ten behoeve van stalling van caravans. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden in gediend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1, Waddinxveen. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Op woensdag 30 september 1992 bestaat de gelegenheid tot koste loze inenting tegen BMR (bof, mazelen en rode hond) en DTP (difterie, tetanus en polio). Deze inenting vindt plaats in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur, en geldt voor de kinderen geboren in 1983 in de maanden juli t/m december. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Inlichtingen: Afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, te lefoon 14433, toestel 212. Wij rekenen erop dat u ook meedoet, verzamel het landbouw- folie en lever dit bij ons in, op een van de vorenstaande dagen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de se cretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. In de week van 27 september tot en met 3 oktober 1992 zal er gecollecteerd worden door de de Stichting Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeente bestuur worden gebracht. folie dat is gebruikt bij het ontsmetten van grond; plastic voorwerpen zoals jerrycans en buismateriaal. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompieet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuize’’ zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis- auto. pakmatenalen en diverse hulpmiddelen Concept-notitie provinciaal beeldende kunstbeleid. Jaarlijkse vergoeding R.T.W. Openingstijden exposities in de raadzaal. Informatie stand van zaken mini-theater. Concept-nota Kunst en Cultuur. Exposities. Kamermuziekconcerten Parti- in Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwa ren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 14 oktober 1992 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). ilaats die de geval in het leven Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Welke soorten mogen worden ingeleverd: - folie dat is gebruikt als zogeheten kuilzeil; - kunstmest- c.q. veevoederzakken vervaardigd van folie (geen geweven materiaal); - zogeheten schermfolie van tuinbouwbedrijven. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIE8EDRIJF In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daar bij behorende stukken met ingang van 24 september 1992 gedu rende veertien dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein’!, Wad dinxveen. Het gebruik hiervan zal niet in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan ’’Zuidkade I”. Burge meester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de duur van één jaar vrijstelling te verlenen van het geldende bestem mingsplan. gehouden en net huisdier groot aantal functies Vanaf maandag 28 september tot en met donderdag l oktober 1992 bestaat de mogelijkheid om landbouwfolie in te leveren op de gemeentewerf, Noordkade 48 tussen 08.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Niet toegestaan is: - folie dat als loopfolie is gebruikt in tuinbouwbedrijven in ver band met sterke verontreiniging met grond; Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van heden gedurende drie maanden bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, Raadhuisplein l alhier, van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld ons besluit van 15 sep tember 1992 tot vaststelling van de eerste wijziging van de Na dere regelen als weergegeven in de bijlage A 1992 (plus bijlage) van de door de raad op 25 november 1987 vastgestelde en na dien gewijzigde en voorzover nodig door Gedeputeerde Staten goedgekeurde bouwverordening. De gewijzigde Nadere regelen (plus bijlage) hebben betrekking op de wijze van indiening van bouwvergunningen en bouwmeldingen vanaf l oktober 1992. Deze Nadere regelen treden in werking op l oktober 1992. dustrie zou het waarschijnlijk nen huisdieren in Europa ver geven. In- ;d voedsel dat het De veelzijdigheid van huis dieren is een onderwerp, waarover je niet gauw raakt uitgepraat. Al meer dan 12.000 jaar worden dieren door de mens in die tijd is een gaan vervullen. dorpshuis Swanla. De return is op 10 oktober om 19.00 uur Neder landse tijd. Oosjpoiaerweg 9 2741 MD Waddinxveen 7 GOUDA/WADDINXVEEN - Er bestaat sinds kort voor ge meenten en huiseigenaren, of het nu particulieren of beleggers zijn, een uniek bureau dat hen kan hel pen bij de verbetering van het ei- genwoningbezit. Het Bouwburo Hollands Midden in Gouda bege leidt - tegeri kostprijs - het hele proces rond particuliere woning verbetering: van een eerste kwali- teitsopname tot de beoordeling van offertes en controle op de uit voering. Op 16 september heeft de Zuid- hollandse gedeputeerde mevrouw L.E. Stolker-Nanninga de officië le opening van het Bouwburo Hol lands Midden verricht. De Stichting Bouwburo Hollands Midden, is een initatief van de Regionale Volkshuisvestingscom- missie en Woningbouwvereniging Ter Gouw in Gouda. Het Bouw buro heeft bij deze laatste ook on derdak gevonden. De provincie Zuid-Holland steunt het buro. Het stichtingsbestuur bestaat uit twee wethouders (van de gemeen te Gouda en Vlist), de directeur en voorzitter van Woningbouw vereniging Ter Gouwe en een di recteur van een makelaardij. Het initiatief tot het Bouwburo is ontstaan uit de behoefte aan een gespecialiseerd bureau dat alle kennis in zich draagt die zowel een individuele eigenaar-bewoner als vele gemeenten en beleggers ontberen op het gebied van parti culiere woningverbetering. Het woondienstenpakket van het Bouwburo Holland Midden, dat Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwa ren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren te gen de ontwerp-beschikking in te dienen. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een beschikking inzake een aanschrij ving ex artikel 210 juncto artikel 152 van de gemeentewet, tot verwijdering van een serre op het perceel W. Buninglaan 2; - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijzing van een verzoek om een bouwvergunning voor het vergroten van een woonhuis met een serre op het perceel Bloemendaalseweg 8; - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijzing van een verzoek om wijziging van de tenaamstelling van een aanwe- zigheidsvergunning voor twee speelautomaten in de inrich ting Koningin Wilhelminaplein 41, respectievelijk tot afwijzing van een verzoek om een aanwezigheidsvergunning ex artikel 30 b van de Wet op de Kansspelen; - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot wijziging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers; - Bezwaarschrift tegen beschikkingen tot wijziging van een bij zondere bijstandsuitkering, ingevolge de Algemene Bijstands wet, in de vervoerskosten wegens deelname aan het maatschappelijk verkeer, per 1 september 1992, respectieve lijk tot afwijzing van een verzoek om bijzondere bijstand ter voorziening in de kosten van reparatie van een auto. WADDINXVEEN - De senioren van tafeltennisvereniging Kwiek zijn deze week aan de najaarscom- petitie begonnen. Met 18 deelne mende teams is Kwiek één van de grotere verenigingen van de Goudse afdeling van de NTTB. Het eerste team, bestaande uit Ronald Verboon, Wim van Wa- geningen en Cees Vos, komt uit in de promotie le klasse en zal onder meer oude bekenden ont moeten zoals het Goudse Vrien- denschaar-3 en het Haastrechtse Top-1. Henk Bloks, Jac. Brand en Rob Kappé vormen het tweede team dat uitkomt in de promotie 2e klasse, evenals team 3, bestaande uit Hans v.d. Drift, Sjouk Walra ven, Bert te Pas en Ying Jun Wang. Bij de junioren komen twee teams uit in de landelijke competitie. Team 1 bestaande uit Leon Bouw man, Martijn Gilhuis en Jurgen Reichard, en team 2 bestaande uit Guido Kappé, Martin Loef, Se- bastiaan van Ommeren en Dennis Pronk. In de Goudsche afdeling zijn zes teams gestart. Kwiek-1 is goed gestart en heeft, met een 6-4 overwinning op Alk maar ’71 en een 5-5 gelijkspel te gen het Leidse Scylla-2, de nodi ge punten vergaard. Kwiek-2 won met 6-4 van VVV-1 uit Leidschendam, maar moest met dezelfde cijfers het onderspit delven tegen Treffers-2 uit Boven karspel. De overige uitslagen van afgelo pen zaterdag: Vriendenschaar- l/Kwiek-3 (2-8); Kwiek- 4/Vriendenschaar-4 (9-1); TTVN- 3/Kwiek-5 (9-1); Reeuwijk- 2/Kwiek-6 (6-4); Vriendenschaar- 1 l/Kwiek-7 (1-9); Kwiek-9/Bok-7 (5-5). Aan die industrieel vervaar digde diervoeders worden ho ge eisen gesteld. De twee be langrijkste zaken daarbij zijn voedingswaarde en hygiëne. De voedingswaarde wordt be paald door de aard en de hoe veelheid van de aanwezige voedingsstoffen, zoals eiwit ten, vetten, mineralen en vita minen. Voor een goede hygië ne zijn vooral de omstandig heden waaronder het voedsel dam, waar ze haar UM-diplo- ma haalde, gevolgd door de aantekening kamermuziek. Behale als fluitdocente is ze zeer actief als uitvoerend mu sicus, in het bijzonder in di verse kamermuziekensembles. Johannes Eisenmeier studeer de aanvankelijk in Luzern, maar verhuisde naar Neder land en zette zijn cellostudie voort bij Herra Jan Stegenga, Maarten Mostert en Dimitri Ferschtman. Na het voltooien van zijn opleiding volgde hij verschillende meestercursus- sen, onder andere bii Arthur Fleming en Heinrich Schiff. Ben Hurrelbrinck studeerde piano aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, bij onder andere Theo van der Pas, Gerard Hengeveld en Arie Verhaar. Ook hij is naast zijn docentschap uitvoerend actief. Hij maakt deel uit van diverse kamermuziekcombi- naties en treedt tevens regel matig solistisch en als liedbe- geleider op. Het koffieconcert begint als gebruikelijk om 11.30 uur. wordt aangeboden op non-profit- basis, omvat: - Het maken van kwaliteitsopna- mes van het totale particuliere be zit in een gemeente of delen daar van; - Nader technisch onderzoek naar (delen van) die woningen; - Het maken van een plan van aanpak, inclusief ontwerp, bestek en begroting; - Het geven van voorlichting aan eigenaar-bewoners; - Het selecteren van offertes; - Het vinden van financiële steun; - Het begeleiden van de uitvoe ring; - Het onderhoud en beheer van woningen en woongebouwen na uitvoering van de verbetering. Het Bouwburo kan tevens optre den als adviseur voor onderhoud en beheer van scholen, sportcom plexen en bedrijfsgebouwen. Hoewel het Buro op 16 september pas officieel van start ging, zijn informeel al de nodige contacten gelegd. Zo is het Bouwburo Hol lands Midden al betrokken bij projecten in de gemeente Vlist en Gouda en overweegt ook de ge meente Vianen de hulp van het buro in te roepen. In een aantal gevallen werkt het Bouwburo Hollands Midden samen met Bouwburo Brabant, dat al wat lan ger bestaat en op dezelfde leest geschoeid is. Het is voorshands de bedoeling dat Hollands Midden de werk zaamheden concentreert in Zuid- Holland, maar het buro sluit pro vinciegrens overschrijdend wer ken niet uit. Bij de opening van het Bouwburo overhandigde de Zuidhollandse gedeputeerde mevrouw L.E. Stol ker-Nanninga het eerste exem plaar van de handleiding ”1 culiere woningverbetering Zuid-Holland; naar een actieve aanpak”. Deze handleiding, een uitgave van de Dienst Ruimte en Groen, afd. Ruimtelijke Ontwik keling van de procincie Zuid-Hol land, beschrijft de manier waarop gemeenten zelf meer greep kun nen houden op het proces van particuliere woningverbetering. In plaats van passief af te wachten tot huiseigenaren om subsidie ko men, kunnen gemeenten beter zelf een plan van actie opstellen waarbij juist die woningen aan bod komen die dat het hardste no dig hebben. Bij het opstellen van zo’n plan en in het vervolgtraject kan een Bouwburo goede diensten bewijzen. Voor nadere inlichtingen over het Bouwburo kunt u zich wenden tot de heer C.A. Oskam van het bu ro. Hij is bereikbaar onder tele foonnummer 01820-69223. ZEVENHUIZEN/BREDA - Af gelopen zaterdag 19 september werd in de TDK-hal in Breda door de bekerwinnaar en de kam pioen van Nederland voor de eer ste keer in de volleybal historie gestreden om de Supercup. Bij de heren kwam landskampioen Rentokil-ZVH in het veld tegen beker-winnaar Autodrop/VCG. Voor het hele publiek werd het een leuke en spannende wedstrijd, waarbij de beide ploegen met vla gen zeer goed volleybal lieten zien. Het trainersduo Van der Burgt en Akkerhuis, gebruikten deze wed strijd voornamelijk als oefening om hun selecties tot een goed ge olied team te smeden. Bij de Ze- venhuizense ploeg heeft Arnold van Ree, de derde spelverdeler van het Nationale team, de plaats van de vertrokken Laurens Clardeij ingenomen. Rond deze centrale functie in het team moet nog heel veel geoefend worden. Daardoor zag men ook nog wel- eens wat misverstanden binnen de ploeg ontstaan. ZVH kwam na een duidelijk 15-4 eerste setwinst toch met 2-1 ach ter. VCG won de tweede en derde set met respectievelijk 15-3 en 16-14. In de vierde set wist Ren- tokil met 15-11 te winnen zodat er een vijfde set aan te pas moest komen. Deze vijfde set werd een gelijke strijd waarbij ZVH niet bij mach te was om 5 match-points te ver zilveren. Uiteindelijk wist VCG met 19-17 de set te winnen en de Cup mee naar huis te nemen. Voor ZVH was dit een goede trai ning voor het komende Europa cup gebeuren waar zij in de voor ronde spelen tegen SC Lisboa uit Lissabon. De eerste wedstrijd is 3 oktober om 19.00 uur in het niet mogelijk zijn de miljoe nen huisdieren in Europa ver antwoord te eten te geven. In dustrieel vervaardigt is zo samengesteld, een uitstekende voedingsba- lans heeft. Daarnaast zijn er ook tal van luxere diervoeders op de markt, die het mogelijk ma ken om ook op het gebied van de voeding voor het dier eens wat extras te doen, in ruil voor alles wat wij van onze huisdieren krijgen. daarnaast dat ze goed te "eten moeten krijgen. In een deel van de Nederlandse gezinnen dan voor- steeds ’wat de 'at voedsel is niet alleen vaak te zout, Het economisch nut van var kens, koeien en schapen is natuurlijk al lang bekend. Ook weten we dat bijvoor beeld geleidehonden of speur honden een bijzonder nuttige rol kunnen vervullen. De laat ste decennia wordt daarnaast echter steeds meer duidelijk over de emotionele rol die kleinere huisdieren in het menselijk leven kunnen spe len. De relatie tussen mens en huisdier blijkt dan niet alleen uiterst gecompliceerd, maar geeft mensen ook tal van voordelen. Het houden van dieren als huisvriend heeft op mensen tal van heilzame effecten. Uit Amerikaanse onderzoeken is gebleken dat mensen met huisdieren sneller en beter herstellen van bijvoorbeeld een hartinfarct. En net is niet moeilijk te bedenken dat de bezitter van een hond meer li chaamsbeweging zal krijgen. De gemiddelde hond wordt zo’n acht uur per week uitge laten; de helft van de honde- bezitters is zelfs tot twintig uur per week op pad. Die ex tra uren lichaamsbeweging hebben natuurlijk een positief effect op de gezondheid. relatie met een hond of kat hoeft niet voortdurend te wor den bijgesteld. Het dier ga randeert de voortdurende aanwezigheid van iets ver trouwds in onze omgeving. Zo langzamerhand komen we steeds meer aan de weet over de manier waarop mensen te gen hun relatie met huisdie ren aankijken. Over de manier waarop die relatie door het dier wordt beleefd is een stuk minder bekend. Ook daarnaar wordt in Nederland onderzoek bekend. Inmiddels is gebleken dat de band tussen mensen en hun hond normaliter wordt ge vormd als de hond nog een pup is. In de eerste weken van hun leven blijken honden tegenover andere ^diersoorten’ nauwelijks angstreacties te hebben. Zodoende kan met de mens een hechte band worden gevormd. Dit verklaart tevens waarom een jonge hond ook kan leren vriendelijk met an dere dieren om te gaan. De invloed van huisdieren op het emotionele welbevinden van de mens is een stuk moeilijker te meten. Uit bui tenlands onderzoek was al ge bleken dat huisdierbezitters zich beter, gezonder en tevre- dener voelen dan mensen zon der huisdieren. Dat resultaat is door recent onderzoek in Nederland bevestigd. Uit veertig interviews met wille keurig geselecteerde mensen bleek dat de huisdierbezitters emotionele steun van hun dier ondervinden. Mensen hebben allemaal be hoefte aan liefde, warmte, aandacht en aan een moge lijkheid zich te uiten. Dieren kunnen op een bepaalde ma nier in die essentiële behoefte voorzien. Een huisdier oor deelt niet. Het stelt zijn bazin of baas niet bloot aan kritiek, maar geeft een grote loyaliteit. Ook zijn dieren vrijwel altijd constant in hun reacties. De wordt geproduceerd van groot belang. De kwaliteitscontrole op dier voeding begint al bij het inko pen van de grondstoffen. Voor de grondstoffen tot de fabriek worden toegelaten, wordt ge controleerd of ze aan de eisen voldoen. Het mengen van de verschillende ingrediënten wordt door de computer ge stuurd, zodat een optimale balans wordt gegarandeerd. Daarnaast is er tijdens het produktieproces een regelma tige controle op eventuele on gewenste chemisch omzettin gen. Wat de hygiëne betreft, zijn de gehanteerde normen verge lijkbaar met die bij de fabri cage van babyvoeding. Zowel voor als tijdens het produktie proces wordt herhaaldelijk ge controleerd of alles hygiënisch verantwoord verloopt. Dat geldt met name voor produk- ten waarbij snel aan bederf onderhevige grondstoffen wor- flPTi vprwprlrt (Bron: stichting IVON: Infor matie over Huisdieren en hun Voeding in Nederland. BOSKOOP - Komende zon dag, 27 september, opent het Praathuis de najaarsserie kof fieconcerten met een optreden van het Von Weber Trio. De serie staat dit najaar in het teken van de fluit. Zondag 25 oktober treedt een fluitkwar- tet op, voor 24 november staat een duo van fluit en gitaar op het programma en 13 decem ber komt er een trio van blok fluit, viool en clavecimbel. Het Von Weber Trio wordt gevormd door de fluitiste Ma rian Jaspers-Fayer, de cellist Johannes Eisenmeier en de pianist Ben Hurrelbrinck. Al le drie zijn als docent verbon den aan de streekmuziek- school in Leiderdorp. Tijdens het concert in Boskoop zul lenzij werken uitvoeren van onder meer Joseph Haydn, Johann Sebastian Bach en uiteraard Carl Maria von We ber. Marian Jaspers-Fayer begon haar muziekopleiding aan de University of California. Ze zette haar fluitstudie voort bü Pieter Odé aan het Sweelinck Conservatorium te Amster- Een belangrijke pl mens in elk geval van een dier inneemt, is de verzorger. Vooral bij jonge honden is het belangrijk er voor te zorgen dat het dier zich op zijn gemak voelt. Een pup zal uiteraard zijn moeder missen en de kennel, waar hij temidden van een aantal nestgenootjes opgroeide. Belangrijk bij het in huis ne men van een jong hondje is dan ook de begeleiding gedu rende de eerste dagen, waarbij het dier rustig moet kunnen rondsnuffelen. Voor alle huisdieren geldt 1 1 20 krijgen. Nederl eten huisdieren (en al honden) nog pot schaft’. Di maar bevat in de meeste gevallen ook absoluut niet alle stoffen die het dier nodig heeft. Een specialist heeft zo’n maaltijd van tafelresten wel eens vergeleken met een ’di eet’ van patat, ijs en snoep. De honger wordt weliswaar gestild, maar het eten is vaak rijk aan calorieën en daarmee de oorzaak van één van de meest voorkomende huisdier- kwalen: zwaarlijvigheid. Ge lukkig beseffen steeds meer dierenbezitters dat dieren an dere voedingsbehoeften heb ben dan de mens. Zonder een geavanceerde en grootschalige diervoedingsin-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3