In Waddinxveen 194 winkels met 663 werknemers Marion Baars in ’t Baarsje Promotie van P. Kavelaars Werkplaats officieel open Notaris vermoedt nog veel onbekende kunst Grote toeloop standhouders Inleiding gynaecoloog Opbrengst collecte Uitreiking diploma’s Expositie van Coos de Bruijn Fitness- lessen op zaterdag Axis op beurs in Utrecht Voor Somalië 6,5 mille Vakantieweek De Zonnebloem Brandweer Waddinxveen op 2e plaats Vertraging restauratie pijporgel Verkoop van kinderzegels l GLASBEEK Noordkade 24 1 FOCWd *J - AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Reilen en zeilen Gunstig Geldstromen Nadere informatie 10.000 bezoekers I f b' j Pagina 11 I Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 30 september 1992 Oud-notaris J. in 't Hol opende in de raadzaal de Kerkweg-Oost. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Waddinxvener Peter Kavelaars is vori ge week donderdag in het Groot Auditorium van de Erasmus Universiteit in Rotterdam gepromoveerd tot doctor in de econo- WADDINXVEEN - De in Wad dinxveen gehouden collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft f 12.842,10 opgebracht. Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon <01828) 12588 Waddinxveen I NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET C^RROSSERIEBEDRIJF Oud-notaris J. in 't Hol opende in de raadzaal van het gemeentehuis de vijfde gemeentelijke expositie van de Waddinxveense Kunst Kring. (Foto: Sjaak Noteboom). ge- :ff recteur J.LM. Koekoek en WADDINXVEEN - De door de openbare Annie M.G. Schmidt- school (Zuidplashof) gehouden in- zamelingsaktie voor Somalië is een groot succes geworden. In een week tijd is er een bedrag van ƒ6.556,80 bijeen gebracht. Er is voor gefietst, gelopen en ge zwommen, er zijn veel klusjes ge daan, er is veel papier ingeleverd en ook het statiegeld bracht be hoorlijk veel op. ven en instanties hebben zich aangemeld voor een stand. Het to taal aantal standhouders zal uiteindelijk rond de 350 uitkomen. vember a.s. van 13.00-22.00 uur in het veilingcomplex in Bleis- wijk. Voor nadere informatie over de beurs kan men contact opnemen met de KvK, contactpersoon de heer drs. G.L.M. Gietman (tel. 01820-69111) of met beursorgani satie UTEC, contactpersonen de heren Th.F. Aarendonk en P. Feijen (tel. 03430-14262). presenteert een groot aantal bedrijven uit Waddinxveen en uit Zoetermeer zich onder een gemeenschappelijke paraplu. De overige deelnemers zijn verdeeld over de sectoren Voorlichting, Promotie, Onderwijs en Horeca. Kortom: voor elk wat wils en dit alles overzichtelijk verdeeld over de beurs. ALPHEN AAN DEN RIJN - In Alphen aan den Rijn hebben 70 jonge bouwvakkers, opgeleid door de Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf Gouwe Rijnstreek, hun di ploma gekregen. De timmerlieden en metselaars volgden een theoretische oplei ding van één dag in de week. Daarnaast werkten zij vier dagen in de week bij een aannemer. Het deelnemersbestand is -ook zeer gevarieerd. Een kwart van de deelnemers behoort tot de secto ren Managementadvies en Kan- toorefficiency. De sectoren Bouw en Techniek en de sector Logis tiek nemen ieder een zesde deel van de deelnemers voor hun reke ning. Daarnaast je geen clowns schilderen. Toen er in het gemeentehuis van Zwolle, waar ik woon, een expositie zou worden gehouden over het ’circus’, vroeg men mij om een bijdrage. Toen heb ik mijn eerste clown ge schilderd. En die eerste clown zorgde voor veel inspiratie, want Marion ging de Russische meesterclown Popov schilderen. Drie daarvan hangen nu in ’t Baarsje, samen met het andere ciownesque werk van Ma rion. Twee andere Popov’s zijn bijna klaar en zullen daar ook ge7xposeerd gaan worden. Twee weken geleden had Marion in Zwolle een ontmoeting met Popov. Want deze man heeft zo veel los gemaakt met zijn Rus sisch Staatscircus dat er in Zwolle een café naar hem is genoemd. En die doop wilde de grootmeester graag mee maken. ”Hij is een bijzonder man en was enthousiast over het resultaat”, al dus Marion. Van de schilderijen wil ze litho’s of repro’s laten maken, waarvan de opbrengst naar een goed doel gaat. ’’Maar ik heb geen tijd om dat zelf te organiseren. Misschien dat een capabele zakenman dat voor mij kan doen...”. Terwijl de twee aan tafel snoepten van een snoekbaars, liet burge meester Kees van der Linden van Waddinxveen plotseling zijn ge zicht zien met de opmerking: ’’Kunnen jullie soms nog een clown gebruiken”. H.P. Barth van het Algemeen Verbond Bouw bedrijf in februari van dit jaar de eerste paal. De heer Koekoek werd in Wad- dinxveen-Zuid welkom geheten door regionaal SPB-voorzitter J.F. Groenevelt. Na twee speeches vond de offic81e opening plaats, kregen de genodigden een rond leiding en was er tot halverwege de avond een open huis met een drankje, een hapje en muziek. Het Samenwerkingsverband Prak tijkopleiding Bouw Gouwe en WADDINXVEEN - Het orgel in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost ondergaat een restauratie. De voorbereidende werkzaam heden (restauratie pijp voor pijp) verlopen echter minder snel dan verwacht, zo heeft de kerkvoogdij van de Centrale Hervormde Gemeente laten weten. Het is op dit moment onzeker of het orgel voor Kerstmis zal zijn opgeknapt. Omdat dat niet gegarandeerd kon worden is besloten de demontage van het orgel pas in januari 1993 te la ten plaatsvinden. Dat besluit heeft de kerkvoog dij genomen in overleg met de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg van het ministerie van WVC. Het orgel zal nu volgens plan in mei 1993 gerestaureerd zijn. Deze gang van zaken betekent dat de Brugkerk het in de de cembermaand niet zonder een pijporgel hoeft te stellen. WADDINXVEEN - Tot en met zaterdag 3 oktober wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen nog de exposi tie van een 40-tal amateurkunste- naars gehouden, die tot stand is gekomen in samenwerking met de 5-jarige Waddinxveense Kunst Kring. Deze expositie met zo’n honderd werkstukken (aquarellen, olieverf schilderijen, potloodtekeningen, beelden, keramiek) werd zater dagmiddag 19 september officieel geopend door oud-notaris J. in ’t Hol. Donderdag is de tentoonstelling geopend van 9.00-17.00 uur en van 19.00-20.30 uur, vrijdag van 9.00-17.00 uur en zaterdag van 13.00-16.00 uur. De expositie wordt in Waddinx veen voor de vijfde maal gehou den. De eerste expositie voor amateurkunstenaars was in 1987 in het Trefpunt. In 1988 is uit de groep amateurkunstenaars de Waddinxveense Kunst Kring ont staan. WADDINXVEEN - In De Hoek steen (Esdoornlaan) zal op don derdagavond 8 oktober om acht uur dr. G. Boogaard, verbonden als gynaecoloog aan het Gelders Vallei Ziekenyuis te Wageningen, een lezing houden over ’’Prenatale diagnostiek”. Deze openbare avond wordt be legd door de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) af deling Waddinxveen-Boskoop en de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind afdeling Waddinxveen (VBOK). Vanaf 19.45 uur is er ontvangst met koffie. Ook niet-leden zijn welkom. WADDINXVEEN - De Zonne bloem regio Gouda gaat voor 22 gasten een regionale vakantieweek houden van 5-10 oktober in va- kantiecentrum Dennenheul in Er- melo. De deelnemers, mensen met een handicap van alle gezindten, ver trekken in een aangepaste bus vanaf verpleegtehuis Bloemendaal in Gouda op maandagmorgen 5 oktober om half tien. De vakantieweek wordt georgani seerd en verzorgd door De Zonne bloem, regio Gouda. In overleg met de plaatselijke afdelingen wordt de gastenlijst samengesteld, evenals het team medewerkers dat in die week de zorg voor de gasten op zich neemt. Bij dit team bevinden zich zes verpleegkundigen die zich bege leid weten door een hoofdver pleegkundige. De gasten worden dus dag en nacht met zorg om ringd. Afhankelijk van het weer is een programma samengesteld. Ge hoopt wordt dat het weer mee werkt opdat de gasten veel naar buiten kunnen. Daar de meeste gasten niet meer zo best ter been zijn, is er door het Nationaal Bureau in Breda voor gezorgd dat er voldoende wandelwagens zijn. Dit werk is mogelijk door de inzet van een aantal vrijwilligers en de geldelijke inkomsten via ledengel den, donaties en giften en de jaar lijkse terugkerende Zonnebloem loterij. De gasten zelf betalen te vens een geringe bijdrage voor de ze week. mische wetenschappen op een proefschrift met als titel ’’Toewij- zingsregels in het Europees sociaal-verzekeringsrecht”. Peter Kavelaars werkte sinds juni 1990 twee jaar lang aan zijn proefschrift naast een volledige dagtaak DEN HAAG - Prins Bernhard heeft dinsdag op Paleis Noordein- de te Den Haag het officiëóle startsein gegeven voor de landelij ke Kinderpostzegelactie ’92. De prins heeft de eerste bestel- kaart met eenmalige machtiging overhandigd aan kinderen uit de hogere groepen van het basison derwijs. Aan deze campagne voor binnen- en buitenlandse kinderhulp- en jeugdwelzijnsprojecten wordt door ruim 300.000 schoolkinderen deelgenomen. Dit jaar maken zij daarbij voor het eerst gebruik van bestelkaar- ten met een éénmalige machti ging. Hierdoor hoeven zij niet meer over straat met contant geld en betaalcheques. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense detailhandel - de laatste schakel naar de consument - omvat in Waddinxveen 194 vestigingen waar 663 mensen werken. Het verkoopvloerop- pervlak in dit Gouwedorp omvat bijna 34.000 vierkante meter. Zevenhuizen-Moerkapelle telt 94 detailhandelszaken met 275 werknemers, zo blijkt uit gegeven van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland. Midden-Holland telt in totaal bij na 2.100 detailhandelsbedrijven, waarin ruim 6.400 mensen werk zaam zijn. Dit is een zesde deel van het aantal vestigingen in de regio en 11 van de werkgele genheid in het bedrijfsleven. Deze 2.100 bedrijven bestaan uit 650 bedrijven in de food sector en 1.400 bedrijven in de non-food sector. Onder de detailhandel vallen niet alleen de winkels. Ook de markt kooplieden en rijdende winkels, beide belangrijke verkoopkanalen, behoren tot deze bedrijfstak. Het reilen en zeilen van de detail handel in de regio blijkt onder meer uit de ERBO (Enquête Re gionale Bedrijfsontwikkeling) die ieder jaar door de KvK onder het bedrijfsleven wordt gehouden. Door de detailhandel in de regio werd het afgelopen jaar circa 2,8 miljard gulden omgezet. Dat is 3% meer dan in 1990. Rijnstreek was al aan de Mercuri- uswqeg gevestigd. Tijdens de nieuwbouw verbleven de gebrui kers van de leerlingwerkplaats aan de Maarten Schoutenstraat in het gebouw van de christelijke scho lengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg. De SPB in Waddinxveen verzorgt opleidingen op het gebied van ti- memren, metselen en tegelzetten voor jongeren en volwassenen. Er zijn primaire, voortgezette en vol wassenen opleidingen. Peter Kavelaars, oud-medewerker van de voormalige Krant op Zon dag en werkzaam bij het weten schappelijk bureau van de belas tingadviseurs Deloitte Touche in Rotterdam, had voor het verde digen van zijn Europese fiscale monografie als promotores prof.dr. S. Cnossen en prof.dr. L.G.M. Stevens. De in Den Haag geboren Wad dinxvener promoveerde met zijn onderzoek naar de internationale premieheffing op gezag van rec tor magnificus prof.dr. C.J. Rijn vos volgens een besluit van het college van dekanen van de Eras mus Universiteit. Peter Kavelaars liet zijn proef schrift, dat hij opdroeg aan Rian- ne, Veruschka en Xynthia, verge zeld gaan van tien stellingen. De laatste daarvan luidt als volgt: ”De omstandigheid dat er in de EG en diens Lid-Staten meer dan 2.500 subsidieregelingen bestaan, maakt het wenselijk een subsidie in het leven te roepen ten behoeve van onderzoek naar de mogelijk heden subsidies af te schaffen”. zou kunnen worden volstaan met het organiseren van tentoonstellin gen door de leden van de Kunst kring alleen; gelukkig doet de Kunstkring dat ook nog”. Oud-notaris In ’t Hol herhaalde dat naar zijn mening goede kunst een emotie te weeg brengt, zowel bij de maker als ook bij de be schouwer. Die emotie kan zijn een puur wetenschappelijke ge noegdoening zijn als schitterend lijnenspel of vlakverdeling, ofwel een experimentele, namelijk trachtend een vervolg te vinden op de bestaande stromingen en herkennende kunstrichtingen. Maar uiteraard ook de figuratie ve: van shockerend tot teder. ”Wij treffen hier werken aan die onder deze diverse noemers te brengen zijn. Maar het allerbe langrijkste acht ik de voldoening, die de maker heeft ondervonden bij het totstandbrengen van zijn kunstuiting, zijn werk en het daardoor bijdragen aan zijn gees telijk evenwicht, waarnaar ieder mens streeft”. BLEISWIJK/GOUDA - Voor alweer de zesde bedrijvenbeurs in Bleiswijk bestaat zeer veel belangstelling. Reeds 260 bedrij- WADDINXVEEN - Axis Aan drijvingen BV op het bedrijven park Coenecoop neemt deel aan de vakbeurs voor aandrijf- en be- sturingstechniek Aandrijftechniek ’92 in het Utrechtse Jaarbeurs complex. Óp de van 5 tot en met 10 okto ber te houden beurs heeft Axis in de Margriethal fen stand van 170 vierkante meter, die het gehele le veringsprogramma laat zien. Het door R.H. Visser (Manager van het Jaar 1991) geleide bedrijf presenteert in Utrecht verschil lende nieuwe produkten, zoals stootdempers, kleine motorreduc- toren, gelijkstroommotoren en persluchtvibratoren. Aandrijftechniek ’92 biedt de be zoekers een totaaloverzicht van elektrische, mechanische, hydrau lische en pneumatische aandrijf- componenten en -systemen en de daarbij toepasbare besturingstech- niek. WADDINXVEEN - Daam Schar loo van restaurant 't Baarsje aan de Zwarteweg heeft bezoek gehad van de schilderes Marion Baars, van Telegraaf, journaalschrijver Stan Huygens én van burgemees ter Kees van der Linden. Dat blijkt althans uit het artikel ’’Ciownesque Marion”, dat Stan Huygens publiceerde in zijn bijna dagelijkse rubriek op pagina 4 van De Telegraaf. Hij meldt daarin dat in het povtische polderlandschap van Waddinxveen tussen de vele sloten restaurant ’t Baarsje ligt. Tien jaar geleden was het nog een een voudig café. Maar dankzij de be zieling van Daam Scharloo is het een mooi pleisterplaatsje gewor den. Terwijl het herfstzonnetje de pol der extra kleur gaf, lunchte Stan Huygens in het ’t Baarsje met de schilderes Marion Baars, die faam verwierf door haar kinderportret ten - zo schilderde zij 20 jaar ge leden de kinderen van Koningin Beatrix - het haar bloemen- en tuinaquarellen. De keuze van restaurent ’t Baarsje was geen toeval. Daam Scharloo: ”Twee jaar lang ben ik bezig ge weest om Marion hier naar toe te krijgen. De schilderes Marion Baars in ’t Baarsje. Dat wilde la ten gebeuren”. Het was ook dankzij Daam Scharloo dat Marion clowns ging schilderen. ’’Daam heeft zijn huis vol hangen met clowns. En keer op keer zei hij tegen mij: waarom ga In de food sector bedroeg de om zetstijging 4%, tegen 2% in de non-food sector. Vanaf 1987 is de omzet met 8% toegenomen. De werkgelegenheid nam in 1991 met ruim 1% toe. Deze toename kwam met name voor rekening van de non-food sector. De afgelopen vier jaar is de werkgelegenheid in totaal met bijna 6% toegenomen. De investeringen gaven het afge lopen jaar een daling te zien voor de totale detailhandel in de regio. Het beeld voor de food-sector wijkt hier echter van af. Deze sec tor verdubbelde zijn investeringen bijna. Door 91% van de ondernemers werd het jaar 1991 met winst af gesloten. Driekwart van de onder nemers bleek tevreden met het behaalde rendement over het geïnvesteerde vermogen. De verwachtingen van de onder nemers voor dit jaar zijn gunstig te noemen. Een kwart van de ondernemers in de detailhandel verwacht een om zetstijging. 95% denkt 1992 met een positief resultaat af te zullen sluiten en de helft van de onder nemers heeft te kennen gegeven voor 1992 investeringsplannen te hebben. De beurs staat dit jaar in het te ken van goederenstroombeheer- sing. Onder het motto ’’Laat uw goederen wegstromen maar niet uw geld!” wordt een ruimte inge richt waar bezoekers worden wezen op het belang van een effi ciënte goederenstroom naar bin nen hun bedrijf en naar de klant toe. De Vereniging Logistiek Manage ment (VLM) zal hier aanwezig zijn om vragen van bezoekers op het gebied van goederenstroombe- heersing te beantwoorden. Rondom deze ruimte bevinden zich de beursdeelnemers uit de sector Logistiek. De combinatie rail-weg vervoer neemt hier een prominentele plaats in. Ook het symposium op de eerste beursdag zal gewijd zijn aan het thema goe- derenstroombeheersing. De bedrijvenbeurs vindt plaats op dinsdag 17 en woensdag 18 no- WADDINXVEEN - Met feeste lijk vertoon is vrijdagavondmid- dag 25 september de nieuwe werkplaats van het Samenwer kingsverband Praktijkopleiding Bouw Gouwe en Rijnstreek aan de Maarten Schoitenstraat in Waddinxveen officieel in gebruik genomen. De openingshandeling werd ver richt door algemeen directeur J.L.M. Koekoek van de Stichting Vakopleiding Bouw. Voor het nieuwe pand sloeg voorzitter ing. Het aantal bezoekers wordt op ca. 10.000 geschat. Gratis uitnodigin gen worden geruime tijd voor de beurs toegestuurd aan alle bedrij ven in Midden-Holland en aan een zeer groot aantal bedrijven in de rest van Zuid-Holland. Door de Kamer van Koophandel Midden-Holland wordt een speci ale editie uitgebracht van het ma gazine ’’Ondernemen in Midden- Holland”, dat geheel aan de beurs gewijd zal zijn. Daarnaast wordt door beursorganisatie UTEC een Beurskrant over de beurs ver spreid onder bedrijven in geheel Zuid-Holland. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Nanny Vogelaar biedt-* vanaf zaterdagmorgen 3 oktober in de dansschool Van der Lubbe aan de Sniepweg ook de mogelijk heid voor deelname aan fit- nessdance-lessen in het weekein de. ’’Mensen die full-time werken hebben niet altijd de mogelijk heid dopor de week aan sport te doen of de week zit al zo vol ge pland dat er gewoon geen tijd overblijft”, weet de Waddinx veense, die nu vijf jaar les geeft en dat met een kleine honderd cursisten gaat vieren met een sportief weekeinde van 31 oktober - 1 november in het centrum van de KNGB in Beekbergen. Om de nieuwe groep ’’werkezels” toch de mogelijkheid te bieden aan het eigen lichamelijk welzijn te werken geeft Nanny Vogelaar elke zaterdagmorgen een uurtje les in fitness-dance. De lessen zijn niet leeftijdgebon- den, dus ook ouderen kunnen meedoen. Het lesmateriaal is ge richt op lenigheid, spierverster- kende oefeningen, kracht, coördi natie, stevigheid buik-, bil- en beenspieren, verbetering van de conditie, rek- en strekoefeningen en oefeningen ter voorbereiding van de wintersport. Een juist ge bruik van de rug en de knie8n staat centraal. Nanny Vogelaar is een internatio naal gediplomeerd instructrice en rijksgediplomeerd sportmasseuse. Ze is gespecaliseerd in mid-fit- move voor ouderen. Deze lessen geeft ze driemaal in de week met geweldige resultaten. Ook geeft ze lessen aerobic-fitnessdance aan jong en oud. WADDINXVEEN/REEUWIJK - In Reeuwijk-Brug is de vrijwilli ge brandweer van Waddinxveen tweede geworden tijdens de jaar lijkse brandweerwedstrijd van de Goudse wedstrijdkring De Tien Gemeenten. Eerste werd het korps van Drie- bruggen, dat ook de wisselbeker ontving voor de beste aanvals- ploeg. Derde werden de spuitgas ten uit Capelle aan den IJssel en vierde het beroepskorps uit Gou da. De Waddinxveense vrijwillige brandweer doet als gevolg van de behaalde tweede plaats zaterdag 31 oktober in Capelle aan den IJs- - sel mee aan de finalewedstrijden. Na de brandweerwedstrijd, die met brandweerploegen van zes man werd gehouden rond het kaaspakhuis van Vergeer aan de Dorpsweg, werd afscheid geno men van wedstrijdleider M. Peek- stok uit Sommelsdijk. Hij be kleedde die functie 15 jaar. De enorme belangstelling heeft het college van Burgemeester en Wethouders doen besluiten de ex positie voor inwoners van dit Gou wedorp jaarlijks te laten terugke ren en te organiseren in de raad zaal van het gemeentehuis. Oud-notaris In ’t Hol opende voor de tweede maal een expositie. In november 1988 opende hij voor het eerst een tentoonstelling van de Waddinxveense Kunst Kring in de Remonstrantse Kerk. Hij noemde het mooie van het ge meentelijke initiatief om, zonder onderscheid van herkomst, de amateurkunstenaars de gelegen heid te geven zijn gaven, althans de uitingen van die gaven, verkre gen na noeste inspanning, te to nen. Tegelijkertijd vroeg de oud-nto- rais zich af hoeveel amateur- kunstwerk er binnen Waddinx veen nog aanwezig is van diege nen die zich nimmer in de open baarheid hebben begeven. ”Ik zeg dit niet om het gebodene op deze tentoonstelling te kleine ren. Integendeel. De inzendingen en de steeds beter wordende kwa liteit hebben mij verrast. Maar wat zouden de beweegredenen kunnen zijn van de amateur die niet in de openbaarheid wil tre den? Schaamte? Gevaar om niet voor vol te worden aangezien? Of onverschilligheid: Het maakt mij niet uit wat een ander van mijn werk vindt? Of meer nog: de wil van de amateur tot volledige pri vacy voor zijn werk?” ’’Want als het goed is geeft het schilderij, de tekening, het beeld houwwerk, de collage of de kera miek iets bloot van het innerlijk van de maker. Zijn gevoel om te zetten in een concrete kunstui ting”. ’’Hier vind ik dan ook de motiva tie van de gemeentelijke overheid om dit initiatief regelmatig te her halen: steeds een beroep doen op de amateurkunstenaar om zijn ga ven aan de hele bevolking te to nen. Want ware dat niet zo, dan Het in restauratie zijnde orgel in de hervormde Brugkerk aan WADDINXVEEN - De oud- Waddinxveense kunstenares Coos de Bruijn (27) exposeert ’’objec ten met licht, een andere uitstra ling” in galerie ”de Fietsenstal ling” aan de Anthonie Duykstraat in Den Haag. De offici81e opening van de expo sitie is op zaterdagmiddag 3 okto ber om vier uur door een flamen- go-gitarist en een danseres. De werkstukken zijn te zien op vrijdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op af spraak. Coos de Bruijn, dochter van een aan het Van Waldeck Pyrmont- straat wonend Waddinxveens echtpaar, woont in Den Haag. Ze volgde voorbereidend wetenschap pelijk onderwijs in Waddinxveen (1977-1984) en bezocht de Ko ninklijke Academie voor Beelden de Kunsten in Den Haag (1985-1990). Daarnaast volgde ze de Vrije Aca demie in Den Haag, doorliep ze een stageperiode bij de Dogtroep in Amsterdam en volgde ze een cursus belichtingstechniek bij Korzo in Den Haag en een cursus zakelijke kennis beeldende kun stenaars. Coos de Bruijn beschikt over een uitgebreide werk- en expositie-er- varing sinds 1984. Ze exposeerde op diverse plaatsen, was betrok ken bij de oprichting van het kle dingatelier Topaze en was werk zaam als lichttechnicus bij het Paard in de residentie. Geïnspireerd door het ontastbare gegeven licht toont de veelzijdige Coos de Bruijn tijdens haar Haag se expositie haar gevecht met dit element. Dit resulteerde in een aantal ver lichte costuumachtige objecten van verhard textiel en installaties waarbij zij licht door water een bewegend spel laat vormen op het plafond of elders in de ruimte. Het kleurenspel van de kunstena res is hierbij van groot belang. De galerie zal hierdoor in een ander licht worden geplaatst. in net nieuwe pand van i o6 streek aan de Mercuriusweg staan van links naar rechts voorzitter J.F. Groenevelt, algemeen di- het Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouw Gouwe en Rijn beheerder P. Langeveld. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11