Florida-teams goed op dreef Politie pakt Engelsman ’’Paralympics” in de sporthal ■■t Koorleden kijken terug op een geslaagde concerttoernee Van Soest terug uit Amerika Open brief over polio Reaktie van GGD Midden-Holland op bovenstaande brief i T j Aangehouden Auto ontvreemd Inbraken STAATSTOEZICHT 84 Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 30 september 1992 i De aankomst van Vox Jubilans op de internationale luchthaven van het Canadese Toronto op dinsdag 15 september. (Foto: De Nederlandse Courant - Wim van Duyn). deze christelijke schoolbussen. (Foto: Bert Woudenberg). Bezoek Vox Jubilans overzee in beelden en- WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde werden door Florida- (Foto: Bert Woudenberg). Debby Vox Jubilans-voorzitter Wim Burger (links) en Vox Jubilans- G.H.A. Siemons, arts speciale bewerking Hollandse namen, zoals hier op de wegwijzers naar Holland en Vox jubilans met achter de piano Jan Mulder en naast hem di rigent Pieter Stolk. Aangeheven werd een van "Piet hein". (Foto: Bert Woudenberg). nada en Amerika. (Foto: Bert Woudenberg). De afgelopen week is een 29-jari- ge inwoner van Rotterdam door de politie nader aan de tand ge voeld in verband met verduiste ring van een personenauto. Enkele maanden geleden had de man bij een Waddinxveens auto mobielbedrijf een nieuwe auto ge kocht ter waarde van ƒ20.000,-. Tot op heden is er niets betaald. Enige tijd geleden heeft hij de auot voor de helft van de prijs doorverkocht. Terzake gepleegde verduistering is tegen hem proces verbaal opgemaakt. PCW-gemeenteraadslid Henk de Bas (rechts) overhandigt aan burgemeester Neal BerghoeJ van de stad Holland in de Amerikaanse staat Michigan namens burgemeester Kees van der Lin den een Waddinxveense stropdas op donderdag 17 september. Links op de foto Annie Berghoef. tafeltennis. De kosten van deze sportdag wor den ondermeer betaald uit de op brengsten van de door de Rota- ract gehouden wijnactie in no vember 1991. Verder hebben de volgende bedrijven hun steentje bijgedragen aan deze sportdag: Reproset Waddinxveen, Rijschool Henk van Erk, DEKA Sportprij- zen, Kaasunie F.M. van Tol, Sla gerij Koot, Bakkerij Huizer en Bloemist Verkleij. Vanzelfsprekend is jong en oud van harte welkom om gratis een kijkje te komen nemen bij de Waddinxveense Paralympics. Veel mensen zijn ongerust geraakt naar aanleiding van de polio-epidemie in de Alblasserwaard. Aan de GGD-en zijn veel vragen gesteld. Om aan onnodige onzekerheid een einde te maken wil ik met deze brief duidelijke uitleg geven over hoe de epidemie bestreden wordt en hoe u het risico op besmetting zo klein mogelijk kunt maken. De maatregelen die zijn getroffen en de adviezen die ik u geef zijn opgesteld na een overleg dat ik op zaterdag 26 september heb gevoerd met deskundigen uit de Gezondheidsraad, het weten schappelijk adviescollege van de regering. - Iedereen die in direct contact is gekomen met de nu bekende besmette personen en die niet is ingeënt, wordt actief benaderd door de GGD op het huisadres, de school of het werk. Het betreft vooral degenen die wonen in gebieden die in eerdere publikaties als risico-gebieden zijn aange geven. - Kinderen en volwassenen in de leeftijd tot en met 40 jaar zijn bijna allemaal vroeger ingeënt. Een uitzondering zijn degenen die om principiële redenen niet zijn ingeënt en de mensen die niet de volledige serie van drie prikken hebben gehad. Alle kinderen tot en met de leeftijd van 12 jaar die niet en niet volledig zijn ingeënt zijn bekend bij de Provinciale entadministratie; zij worden opgeroepen. De ouders/verzorgers kunnen dus wachten op een oproep. De personen van 13 tot 40 jaar die'om principiële redenen niet zijn ingeënt en die niet de volledige serie van drie prikken hebben gehad, kunnen zich door de GGD laten vaccineren. De GGD laat weten waar, wanneer en hoe. - Iedereen van 41 jaar en ouder hoeft niets te doen. Zij zijn praktisch allemaal door vroegere inenting of op natuurlijke wijze beschermd. Maandag 21 september is ook aan deze groep een aanbod tot herinenting gedaan. Een groot aantal mensen heeft van dit aanbod gebruik gemaakt. Herinenting is in deze fase echter niet strikt noodzakelijk bij de bestrijding van de epidemie, of voor de persoonlijke bescherming. Deskundigen uit de Gezondheidsraad hebben intrekken van het algemene aanbod aanbevolen, omdat deze groep voor het grootste deel reeds is beschermd. De GGD-en en de overige organisaties hebben alle maatregelen getroffen om de epidemie op de voet te volgen en te bestrijden. Met deze maatregelen en adviezen wordt de epidemie op een verantwoorde wijze bestreden en is er een verantwoorde individuele bescherming tegen polio. Mocht u nog vragen hebben, die door deze brief niet worden beantwoord, dan kunt u contact opnemen met uw GGD. Rijswijk, 28 september 1992 De Geneeskundig Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid WADDINXVEEN - De afgelopen week werd een 26-jarige En gelsman uit Manchester door de Waddinxveense recherche ver hoord. De man, die al enkele weken in Nederland is zonder vas te woon- of verblijfplaats, was in eerste instantie in Amsterdam aangehouden. Hij heeft bekend begin september met twee andere Engelsen bij ju welier J. den Haag aan de Passage twee gouden horloges te hebben ontvreemd. Hij was in het bezit van een vrij nieuwe lease-auto. Deze auto was niet binnen de af gesproken tijd bij het verhuurbe drijf in Eindhoven teruggebracht. In verband met de verduistering van de auto en de diefstal is tegen deze man, die zwaar verslaafd is, procesverbaal opgemaakt. Hij bekende ook in België (Turn hout) bij diefstal van,geld uit een supermarkt betrokken te zijn ge weest. Hij is voor de officier van justitie geleid en in bewaring ge steld. Andere uitslagen: Florida 5-Aar- landerveen 1 5-3, Florida 6-Cor- bulo (Voorburg) 7-1, Florida 9- Pijnacker 7 7-1, Florida 11-Cor- bulo 8 6-2. Zondg is er geen bondscompetitie wegens het Dutch Open-tournooi in ’s Hertogenbosch. In De Sniep spelen vanaf 12.00 uur Florida 4 - 7-8-10-12. Tijdens een lunchstop in de grensplaats Sarnia op woensdag 16 september werd er spontaan gezongen door de koorleden van De City Hall van de stad Holland in de Amerikaanse staat Michigan. Hier zwaait oud-Waddinxvener Neal Berghoef als burgemeester de scepter. (Foto: Bert Woudenberg). In de open brief van de Geneeskundige Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid van vandaag zijn nieuwe richtlijnen aangegeven voor het vaccineren tegen polio. Belangrijkste wijziging in het beleid is dat mensen geboren vóór 1952 (dus 41 jaar en ouder) niet meer gevaccineerd hoeven te worden. Op advies van deskundigen uit de Gezondheidraad is besloten dat iedereen van 41 jaar en ouder door vroegere inenting of op natuurlijke wijze voldoende is beschermd. Ook de groep mensen die meer dan 15 jaar geleden voor het laatst is gevaccineerd komt nu niet meer in aanmerking voor prik of suikerklontje. Reden is onder meer dat in Nederland de vaccinatiegraad en de hygiënische omstandigheden zo goed zijn. De kans op zg. faeco-orale besmetting in het (verre) buitenland is zo groot dat reizigers naar die streken - als hun vaccinatie meer dan vijftien jaar is geleden - wel opnieuw worden gevaccineerd. Binnen Nederland is dat niet nodig. Kort samengevat wel gevaccineerd worden de mensen geboren vanaf 1952, die nooit of onvolledig zijn gevaccineerd. Alle anderen worden niet meet gevaccineerd. Kinderen van 12 jaar en jonger die nooit of onvolledig zijn gevaccineerd worden door de GGD aktief opgeroepen om ingeënt te worden. De open spreekuren in Gouda en de regio blijven deze week volgend schema gehandhaafd. Volgende week zal in ieder geval het open spreekuur van 13.30-1630 uur in het GGD gebouw aan de Thorbeckelaan 6 te Gouda worden voortgezet. Over de vaccinatie-avonden in de regio komt nog nader bericht. Op woensdag 23 september werd aangifte gedaan van diefstal van een personenauto, Volkswagen Golf C, kenteken KD-32-TX. Tussen zaterdag 19 en woensdag 23 september is deze auto ont vreemd vanaf de parkeerplaats van het Jan van Bijnenpad. In de nacht van maandag 21 op dinsdag 22 september werd ge tracht in te breken in een vracht auto, welke op de Staringlaan stond geparkeerd. Aan de Bredeweg werd een vrachtauto opengebroken. Ont vreemd werden 6 globes van ƒ35,- per stuk. Uit een bedrijf aan de Mercurius- weg is op woensdag 23 september een fax ontvreemd. Deze diefstal moet tijdens een onbewaakt mo ment (overdag) zijn gepleegd. Uit een ander bedrijf werden 100 paar sportschoenen, merk Tanaka, type 400 ontvreemd. In de nacht van dinsdag 22 op woensdag 23 september werd aan de Mercuriusweg een personenau to opengebroken. De radiocasset terecorder werd ontvreemd. Bij de Johannes Postlaan werd op 26 september een bromfiets, Ves pa, verzekeringsplaat RPG360, ontvreemd. De afgelopen week werd wederom ongewenst bezoek gebracht aan enkele woningen. Uit een woning aan de Peter Zuidlaan werden spaarvarkens en twee gouden kinderarmbanden ontvreemd. Onverlaten hebben in een woning aan de Marga Klompehoeve di verse soorten buitenlands geld buitgemaakt. Aan de Schaepmanhoeve zijn kele woningen (sommige) waren nog niet bewoond door onbevoeg den bezocht. O.a. werd ont- vreemd gereedschap en een stof zuiger. 0A DS VOLKSGEZONDHEID WADDINXVEEN - Zaterdag 3 oktober houdt de Rotaract Waddinxveen in de sporthal ”de Sniep” van 10.00-17.30 uur voor de derde maal de districtssportdag voor invaliden. In sa menwerking met de NEBAS (Nederlandse Bond Aangepast Sporten) zullen deelnemers uit Noord- en Zuid-Holland, uit alle leeftijdscategorieën, hun eigen paralympics houden. Deze sportdag in sporthal De Sniep start om 10.00 uur. Hier zullen de sporters moeten strijden in de sporten: luchtgeweerschie- ten, rolstoelbasketbal, (schuifjtafeltennis, sjoelen, rol- stoelhockey, zitvolleybal en bad minton. Hiernaast is er een demonstratie rolstoeldansen en kan men bij een vechtsport komen kijken. Deze dag zal om 17.30 uur worden af gesloten met een disco en prijsuit reiking door niemand minder dan Jolanda Paardekam. Ze heeft tij dens de Paralympics in Barcelona goud gewonnen met het onderdeel Tijdens de rontoer in de Amerikaanse stad Holland op donderdag 17 september maakten de leden van Vox Jubilans gebruik van deze christelijke schoolbussen. (Foto: Bert Woudenberg). Paspoortcontrole in het Canadese Sarnia bij de Canadese- In de Amerikaanse staat Michigan hebben diverse plaatsen Amerikaanse grens op woensdag 16 september. Het oponthoud o J_.i op de heenweg nam in totaal anderhalf uur in beslag. (Foto: Zeeland. (Foto: Bert Woudenberg). Bert Woudenberg). weer onder leiding van dirigent Pieter Stolk repeteerde, een reu nie voor alle deelnemers aan de concerttoer overzee. Met name in Amerika, waar de koorleden tweemaal in gastgezin nen werden ondergebracht, zijn hechte banden gesmeed met de Nederlandse emigranten daar. De ontvangst op het gemeentehuis van Holland door burgemeester en oud- Waddinxvener Neal Berghoef werd door menigeen als een hoog tepunt ervaren. basketbal alle zes thuiswedstrijden in de sporthal De Sniep ge wonnen. In de 2e klasse NBB hield Florida 1 beide punten in huis tegen Pearl/Heerhugowaard 3. Pieter Slits en Karin van Pel wonnen hun enkels vrij gemakkelijk, maar de debutanten in dit team, Rob Sikking en Miranda v.d. Zijden verloren. H.D. en D.D. werden echter ruim gewonnen en Pieter Slits en Miranda v.d. Zijden scoorden in de le G.D. met 18-17, 15-8 het beslissende vijfde punt. Karin en Rob verloren in 3 games. Uitslag 5-3 en nu 5 punten uit 3 wedstrijden. Florida 2 speelde buitengewoon goed in Nieuwegein tegen ’t Gein 3 ’t Gein had tot nu toe tweemaal gewonnen en Florida tweemaal verloren, maar Dick v. Teylingen, Johan v.d. Ree, Liesbeth v. Berg- eijk en Herma v.d. Heiden toon den, dat zij wel degelijk in de 3e klasse NBB thuishoren. Verlies voor de H.D. en de H.E. van Dick. Uitslag 6-2. De districtsteams kwamen voor de tweede maal in aktie. Zeven teams (Florida 3 t/m9) spelen een klasse hoger dan vorig seizoen en de teams zijn op papier zeker niet sterker geworden. Toch zijn de resultaten zeer posi tief, behalve dan Florida 7. Florida 3 behaalde de tweede ze ge in de le klas Zuid-Holland. Smash ’80 1 (Leimuiden) werd in een spannende wedstrijd met 5-3 verslagen in De Sniep. Competitie-debutanten Debby Pietjouw (18) en Rémon v. Gem- eren (13) wonnen hun enkels en samen de G.D. Het beslissende punt scoorden Erik Besemer en Gert Bogaards in de H.D. 15- 13/1-15/15-7. WADDINXVEEN - Milieuwet- houder K.W.Th. van Soest (VVD) is zondag teruggekeerd van een vermoeiende studiereis door de Verenigde Staten van Amerika. Het Waddinxveense lid van het college van B. en W. vertoefde een week in de USA als dagelijks bestuurslid van het Gemeenschap pelijk Vuilverwerkings Bedrijf Rijnstreek en Midden-Holland. In zijn gezelschap bevonden zich bijvoorbeeld ook de Goudse wet houder mr. J. Warners (PvdA) en de burgemeester van Zaanstad, drs. H. Ouwerkerk. In Amerika werden New York, Housten, Florida en Chicago be zocht. In die plaatsen werd de verwerking van huisvuil, het com- posteren, het storten en de opslag bekeken. Ook werd er deelgenomen aan di verse interne discussies en ge dachtenwisselingen. WADDINXVEEN - De Her vormde Gemengde Zangvereni ging ”Vox Jubilans” is zaterdag morgen om half elf teruggekeerd in Waddinxveen na een verblijf van 10 dagen in Amerika en Ca nada. De 140 deelnemers (100 koorle den en 40 partners en familiele den) kijken terug op een zeer ge slaagde buitenlandse concerttoer nee, de tweede sinds de oprich ting in 1945. ”Vox Jubilans” vertrok dinsdag 15 september naar Toronto in Ca nada. Vandaar werd de volgende dag per bus koers gezet naar de Amerikaanse staat Michigan, waar in kerken en in de open lucht vier optredens werden ver zorgd in Holland, Grand Rapids en Byron. Maandag 21 september ging ie dereen weer terug naar Canada, waar drie optredens werden ver zorgd in Peterborough, Cambrid ge en Noord-Toronto. De in totaal zeven concerten konden zich bij na allemaal verheugen in een gro te belangstelling bij de voorname lijk Nederlandse emigranten. De concerten in Amerika waren volgens het koor warmer en druk ker bezocht dan in Canada. In dit laatste land waren de kerken die werden aangedaan overigens een stuk, groter. Bovendien lijkt de binding met het Nederlandse culturele leven in de Canadese staat Ontario wat minder dan in het Amerikaanse Michigan, hoewel sommigen er weer honderden kilometers auto rijden voor over hadden om het optreden van ”Vox Jubilans” in de Nederlandse en Engelse taal bij te wonen. Zaterdagmorgen om half elf ston den bij De Hoeksteen aan de Es- doornlaan tientallen achterblijvers het gezelschap van 140 man, dat tien dagen overzee is geweest, op te wachten. Overigens kwamen er minder mensen terug dan er zijn wegge gaan, omdat ongeveer 30 koorle den en hun aanhang voor familie bezoek en vakantie aan de andere kant van de Atlantische Oceaan achter bleven. In het Weekblad voor Waddinx veen is vorige week begonnen met de publikatie van een uitgebreid verslag van de belevenissen van ”Vox Jubilans” in Amerika en Canada. De eerste drie dagen van het verblijf werd in dagboekvorm beschreven. Dit dagboek wordt volgende week voortgezet. Vandaag foto’s van de aankomst en de eerste dagen in Canada en Amerika van de Hervormde Ge mengde Zangvereniging ”Vox Ju bilans”, dat vijf jaar geleden voor het eerst een weekeinde buiten Nederland doorbracht, namelijk in Duitsland. Over een paar weken houdt ”Vox Jubilans”, dat maandagavond al PCW-gemeenteraadslid Henk de Bas (rechts) overhandigt aan l. oN-J. de stad Holland in de Amerikaanse staat Michigan namens burgemeester Kees van der Lin- dirigent Pieter Stolk op de internationale luchthaven van het Canadese Toronto, na hun aankomst op dinsdag 15 september. (Foto: De Nederlandse Courant - Wim van Duyn). 4 v - W j

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15