De Gouwe-zwemmers laten tanden zien estafetteploeg Twee punten voor Be Fair Overtuigend debuut Aeolus in competitie Bram Lindhout in WSE verliest Korbis gelijk (7-7) DERDE AVOND SJOELEN Verlies WSV3 WSE Dl in Iserlohn WADDINXVEEN Geraniumrit Echtparen- tournooi bij Be Fair Verlies hockey Be Fair’s B-l in het nieuw Timmers Sport succesvol op tournooi Ulft Volleybalsters verslaan Dosko WSE wil een seniorbestuur Geen beste start Flyers Prima vangst zeevissers WEEKBL ADSPORT EN RECREATIE Week 2 Qubtitels Week 1 Coenecooploop Be Fair WSE 701 Pagina 27 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 30 september 1992 den. Zaterdag komt Linschoten in het Warnaarplantsoen op be- -Dl f .f i Delft 7-Aeolus 2: 3-5; Aeolus 3- Saturnus’68 2: afgeborken bij een 4-3 stand; Aeolus 4-Veglo 5: 6-2; Swety Day 1- Aeolus 5: 8-0; Saturnus’68 5-Aeolus 6: 4-4; Me- renwiek 9-Aeolus 7: 2-6; Aeolus 8-Bodelo 1: 2-6; Excelsior 3-Aeo- lus 9: 4-4; Nationale Nederlanden 4-Aeolus 10: 2-6. Zaterdag 3 oktober houdt Antilo pe haar jaarlijkse clubkampioen- schappen op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. De wedstrijden vinden plaats in de vorm van een meerkamp, waar bij iedere deelnemer een sprint- nummer, een werpnummer, een springnummer en een middenlan- geafstandnummer dient af te leg gen. De baan in Dordrecht bracht de mannen wel op een verbetering van 15 seconden ten opzichte van de vorige Amerikaanse wereldre cordhouders, maar daarmede ble ven zij toch nog ruim boven het nieuwe record wat een Neder landse ploeg eerder dit jaar ves tigde. Siem Herlaar uit Beverwijk, Hein Zethof uit Aalsmeer, Sjoerd Sjoerds uit Amsterdam en Bram Eindhout legden de 4x800 meter af in 9 minuten en 54 seconden. Bij het werpen kan worden geko zen uit speer, kogel of discus, ter wijl bij het springen een keuze gemaakt dient te worden uit hoog- of verspringen. De belangstelling voor deze kam pioenschappen is dit jaar opge- meen groot. De wedstrijden belo ven dus een extra spannend karak ter te krijgen. team van Rewic wordt komende zondag in Reeuwijk gespeeld. Het le team van Aeolus maakte tegen het 6e team van BCR’91 uit Rotterdam een uitstekend de buut in de 4e klasse landelijk met een ruime 7-1 overwinning. Met dezelfde cijfers werd afgelopen zondag in Pijnacker gewonnen van het le team van BC Pijnack er. Voor de andere teams ging de Distriktscompetitie 14 september j.l. officieel van start. In de eerste twee speelweken werden de hier navolgende resultaten behaald. Aeolus 2-Sio 8: 8-0; Flair 6-Aeo- lus 3: 5-3; Aarlanderveen 1-Aeo- lus 4: 2-6; Aigis 9-Aeolus 5: 4-4; Aeolus 6-Molenwetering 1: 8-0; Aeolus 7-Shuttlewoude 4: 1-7; Flair 14-Aeolus 8: 7-1; Aeolus 9- Pijnacker 8: 4-4; Aeolus 10-CWP 3: 6-2. Zaterdag 26 september hield de schaatsvereniging De Gouwe Streek de jaarlijkse Coenecoop loop. Veel Antilopers hebben aan deze wedstrijd meegedaan, waar bij onder zeer warme weersom standigheden de volgende presta ties in het oog sprongen: 21 kilometer: Auke Leen in 1 uur en 28 minuten, Wim Los in 1 uur en 35 minuten, 15 kilometer; Hans Boere in 54 minuten en 42 seconden, 10 kilometer: Willem de Boer in 49 minuten en 48 se conden. Auke Leen en Wim Los zijn vol op in training voor de marathon Ook hier weer die onverbiddelijke klok! Voor de boekjes met korte partijen was die van Van Wou denberg tegen Van Oort van be lang: Le4,e5 2. Pf3,d6 3. Lc4,Lg4 4. Pc3,Pc6 5. h3,Lh5 6. Pxe5,Lxdl 7. Lxf7,Ke7 8. Pd5 mat!! WADDINXVEEN - Bram Lindhout van de Waddinxveense sportclub Antilope heeft vrijdag 25 september geprobeerd om met de Nederlandse estafetteploeg van veteranen III op de 4x800 meter een nieuw wereldrecord te vestigen. (42 kilometer en 95 meter) van Etten Leur op zaterdag 25 okto ber. Be Fair D-2 verloor nipt van Waddinxveen D-l met 1-0. E-l speelde een gekke wedstrijd tegen Bodegraven. Het werd 5-5. Ook E-2 speelde gelijk (3-3) en E-3 won met 4-2 van Percouw E-L Raymond (2x), Emile en Jo61 scoorden en F-3 verloor met 5-0 van Jodan Boys F-3. HanZoet). f i'W 9ib tBEbiD WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 30 september - is er weer vanaf zeven uur sjoelen in het clubgebouw van de schutters vereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Hoewel men competitie sjoelt is de sfeer zeer ontspannen. Kom gerust eens een keer sjoelen. De eerste avond is gratis, behalve de consumpties. De tweede spelavond was weer een gezellige avond met goede op komst. Deelname aan de competi tie is voor ieder nog mogelijk. Uitslagen laatst gehouden sjoel- avond: klasse A: 1. Jan Kersber gen (1406 punten), klasse B: 1. Cees Slingerland (1296 punten), klasse C: Mike van Beek (1219 punten), klasse D: Hans Kuypers (1112 punten), klasse E: 1. Peter Bötger (942 punten). WADDINXVEEN.- De dames- hockeyers van Waddinxveen heb ben in de derde klasse A met 6-0 van Pijnacker verloren. Al na vijf minuten spelen stonden de Wad dinxveense met 1-0 achter. strijd om de training te stimule ren. Flyers-dames 1 dat naast Heijink als trainers Bemice Loef en Frank Minnee heeft, is een selectie uit de eerste 2 teams van afgelopen jaar met daarbij een nieuw ge zicht n.l. Nicole Bierwolf wie voorheen in Alphen speelde. Heren 1 heeft weer een jaartje in de 3e klasse van het rayon tegoed en zal in eerste instantie op de plaats mikken waar men vorig jaar eindigde te weten bovenin de middenmoot. Afgelopen zondag tegen het ge promoveerde Voorburg 3 bleek het sterk vernieuwde Flyers nog niet zo lekker in het vel te zitten want voor rust lukte het echt niet. Het veel meer fysiek hebbende Voorburg gaf het team van Flyers nieuwe coach Rudy van Eijk vol ledig het nakijken, bij rust stond het 45-17! WADDINXVEEN - Na een intensieve voorbereiding zijn de teams van badmintonclub Regio Effekt/Aeolus vol goede moed van start gegaan in de Bondscompetitie van de NBB en de dis- trictscompetitie in het district Zuid-Holland. Gedurende de zomermaanden werd er iedere dinsdagavond in het Gouwebos anderhalf uur hard gewerkt aan de conditie onder lei ding van Arie Plaisier. Een aantal leden van de Waddinxveense ver eniging volgde op uitnodiging van de bondscoach van de Deense jeugdselectie, de Delftenaar Ron Dani81s, een trainingsstage in De nemarken. Financieel werd een en ander mo gelijk gemaakt door de sponsor van WBC Aeolus, Regio Effekt Holding NV - commissionars in effecten - te Alphen a/d Rijn. Ron Dani81s zelf kwam tweemaal naar Waddinxveen toe, tezamen met de twee Deense talenten Mayken hee Nielsen en Hasse Rasmussen, om een aantal centra le trainingen te leiden in sportzaal De Duikelaar. Daarnaast werd er ter voorberei ding op de competitie aan een tournooi in Pijnacker deelgeno men. Zowel bij de jeugd (Jx-tour- nooi) als bij de Senioren (C- en D- tournooi) werden er diverse prij zen in de wacht gesleept. Jx-tournooi: halve finale herenen kel voor Jeroen Maat. C-tournooi: le plaats damesenkel voor Viola Scheijen: le plaats he renenkel voor Marco Overes, 2e plaats voor Corné de Heij; 2e plaats herendubbel voor Marco Overes en partner, 3e plaats voor Corné de Heij en Hans van Grie ken. D-tournooi: le plaats damesenkel voor Annelies Besse; halve finale herenenkel voor Barry Smits; hal ve finale gemengd dubbel voor Annelies Besse en Barry Smits. Het le seniorenteam van Aeolus kwam vorige week zondag, in de tweede speelweek van de bonds competitie, voor de eerste maal in actie. De in de eerste speelweek geplande wedstrijd tegen het le WADDINXVEEN - De door Tji- bo van der Werf getrainde volley- baldames van CVB Bank Be Fair hebben met 31- van Dosko ge wonnen. Nu waren, zoals het hoort, de meeste overwinningen weer voor wit: na V.d. Hoek en Van Wou denberg wonnen ook Ellers, Stam, V.d. Born, Alblas, Brinkhorst en De Hoog hun partijen tegen res pectievelijk Muit, Van Sandijk, De Bock, V.d. Geer, D.J.van Óf feren en De Vres. Met zwart wisten, behalve Wiers ma, slechts De Niet, V.d. Starre, Reus en Markus te winnen. De weinige remise partijen kwamen op naam van V.d. Oord-Smits- kamp (een spannende partij met ongelijke stukken), Versluis-v.d. Heiden en Torenbeek-Willemen. WADDINXVEEN - Het lande lijk B-junioren elftal van Be Fair- voetbal is door haar sponsor Sat- com uit Waddinxveen-Coenecoop in nieuwe trainingspakken gesto ken. Het gehele elftal en de begelei ding zijn zeer trots op de blauw met wit/rode gestreepte trainings pakken met Satcom op de broek en de rug. De nieuwe out-fit werd gepresen teerd vlak voor de wedstrijd tegen FC Utrecht, die na een 1-2 ach terstand bij de rust met 1-4 werd verloren. Een wedstrijd waarin Be Fair in de eerste helft het snelle spel van de betaalde Utrechtse jeugd niet meer kon bijbrengen. In deze wedstrijd deed ex-Be Fair pupil Michael Belhane gedeelte lijk mee. Bij Be Fair is hij, als het onverhoopt bij FC Utrecht niet mocht lukken, volgend seizoen weer van harte welkom in de A- junioren. Afgelopen zaterdag speelde B-l en bij de betaalde jeugd van Haarlem. Een wedstrijd die met maar liefst 10-1 werd verloren. Martin de Jng scoorde vlak voor tijd de enige Waddinxveense goal. Zaterdag spelen de Waddinxve- De heren-volleyballers speelden een slechte wedstrijd tegen ZVH 3 en verloren die ook van de Ze venhuizenaren. tystip, omdat een niet kansrijke Haastrechter op de rand van het strafschopgebied zijn evenwicht verloor: 1-1. Dit doelpunt van Jan Willem Koorevaar was het duwtje dat Haastrecht nodig had. Een kwar tier voor tijd kregen ze loon voor hard werken. Op links werd een hoekschop geforceerd. Eén van de Haastrecht-spitsen posteerde zich onopgemerkt voor de WSE-spelers achter de achter lijn naast het doel. Alhoewel me nigeen op de bank zich de longen uit het lijf schreeuwde kon hij toch voor dermate veel verwarring zorgen, zodat Edwin Bestebreur- tje inkopte: 1-2. WSE probeerde het nog wel, maar met de moed der wanhoop streden de Waddinxveners een verloren strijd. Behalve wat halve kansen leverde het dan ook niets op. WSE heeft het verlies tegen Haastrecht volledig aan zichzelf te wijten. Bij atletiek wordt voor elk onder deel een puntentotaal toegekend. In elke leeftijdscategorie is hij of zij met de meeste punten dan ook clubkampioen. ners uit tegen Feijenoord B-l. B-2 won met 5-0 van Aarlander veen en B-3 speelde 2-2 bij Esto. A-l was vrij en won een oefen wedstrijd bij Leiden met 1-4. A-2 speelde met 2-2 gelijk tegen Gou da. Mark Streefkerk en Peter Akerboom scoorden. In een moeilijke en rommelige wedstrijd bleef Be Fair C-l zich zelf en maakte in de tweede helft korte metten met Spirit C-l: 1-0 bij rust en een 5-0 eindstand. Doelpunten van Zouhir Benqued- da (2x), Richard Nap, Imad Sanouye en een schitterende goal van Lennart van Hoven. C-2 staat bovenaan. Opnieuw winst tegen Woerden 4-1. C-3 won ruim van ONA met 8-1. Guillaume de Jong scoorde 4x. Martijn Russcher, de keeper was de uitblinker. Het B-l-elftal van Be Fair-voetbal met de nieuwe trainings pakken, geschonken door Satcom BV. (Foto: Be Fair-Rien Saarloos). WADDINXVEEN - Na vier officiële competitieweekeinden kan worden vastgesteld dat de Goudse afdelingsclub Be Fair, dat zaterdag van het Driebrugse WDS met 1-2 won, in de bo venste regionen is terug te vinden met 4 punten uit 3 wedstrij- NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdagavond 2 oktober houdt de automobiel- en motor club The Skymasters uit Nieu- werkerk aan den IJssel de Gerani umrit. Dit is een rit op basis van een rou tebeschrijving. Voor de A- en B- klasse geldt het NRR/TRR re glement, voor de gezelligheids- klasse geldt een aangepast regle ment. De lengte van de rit is 30 km, de duur 1 Vi uur. Inschrijven voor de ze rit is mogelijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café De Roode Leeuw, ’s Gravenweg 379 te Ca- pelle a/d IJssel. De eerste deelne mer start om 20.30 uur. van WSE-voetbal neemt op zondag 29 november deel aan een zaalvoet- baltoemooi van ASSV Letmathe in het Duitse Iserlohn, waar oud- WSE’er Jan van Pinxteren verzor ger is. De Waddinxveense voetballertjes maken er een driedaagse trip van (27-29 november). De D-, E-, F- en meisjes-pupillen van WSE be zoeken zondag 15 november de wedstrijd Feyenoord-Ajax. Op zaterdagavond 12 december wordt er in de kantine ”De Lans brekers”, waar elke laatste vrijdag van de maand klaverjasavonden worden gehouden, voor de derde maal een WSE-play-back-show gehouden. zoek. Zondagvierdeklasser WSE, dat dit weekeinde met 1-2 van Haas trecht verloor en zondag tegen Bodegraven moet spelen, bezet met 3 punten uit 3 wedstrijden de middenmoot. Dat resultaat bereikten de Wad dinxveners mede na de 3-0 winst op het Bodegraafse ESTO en de 1-1 tegen Stolwijk. In de afdeling Gouda verloor Waddinxveen-zondag eigenlijk on verdiend met 4-1 van Gouderak. De Waddinxveners staan bijna on deraan met 1 punt uit 4 wedstrij den. De eerste uitwedstrijd van Be Fair heeft de tweede overwinning opgeleverd. In de eerste helft bouwden de Waddinxveners een veldoverwicht op, maar ze wisten dit niet - ondanks goede kansen - in doelpunten uit te drukken. In de 15e minuut kwam John van Beek alleen voor de keeper. De bal verdween via zijn lichaam net over het doel. Twee minuten later schoot Peter Verkerk net naast. Na een half uur spelen werd John van Beek weer in stelling ge bracht via een vlotte aanval over rechts, waarbij Leon Hogenelst en Arjan Groenendijk waren betrok ken. Ten koste van een hoekschop red de de WDS-doelman. Vlak voor rust onthield de WDS-doelman Be Fair opnieuw een doelpunt. In de tweede helft bouwden de Waddinxveners verder aan het veldoverwicht. Gescoord werd er echter pas in de 20e minuut. Uit een vloeiende aanval via Peter Verkerk en Arjan Groenendijk werd John van Beek in staat ge steld van dichtbij te scoren: 0-1. Arjan Groenendijk, die enkele ri ante mogelijkheden ongebruikt had gelaten, maakte in de 33e mi nuut uit een voorzet van John van Beek de tweede treffer: 0-2. Kort hierna verving trainer Ben Stukart Koen Meijer door Jan Marten Houweling. In de 40e mi nuut wist WDS de achterstand te halveren (1-2) door met een kei hard genomen vrije schop doel te treffen. Hierna kreeg WDS nog enkele kansen om tot een niet geheel ver diende gelijkmaker te komen, maar het was doelman Ton Lugt- hart die zijn doel verder schoon wist te houden. Onder subtropische weersomstan digheden ontmoette een slecht spelend WSE een bezielend act erend Haastrecht. Kort voor rust ontsnapte Marcel Jaspers door Willy Beelen aan de buitenspelval en scoorde: 1-0. Na de thee controleerden de Waddinxveners de wedstrijd. Ro bert Kerkhoff verzuimde echter twee goede kansen te verzilveren. Na een kwartier spelen legde de scheidsrechter de bal op de penal- WADDINXVEEN - De voetbal vereniging WSE werkt aan het sa menstellen van een seniorbestuur. Het hoofdbestuur denkt zo beter aan de wensen van de grootste groep voetballende WSE-leden te kunnen voldoen. De taken van het seniorbestuur zijn: verzorging elftalindelingen, overleg leiders-trainers, organisa tie vrienschappelijke wedstrijden, organisatie toernooien, bezetting zondagsdienst, organisatie feesta vonden, organisatie elftalfeesten en organisatie andere gewenste activiteiten. In het nieuwe seniorenbestuur hebben al zitting genomen Leo van der Krans (wedstrijdsecreta ris), Marrie de Koning, Cor Droog, Joop van der Lans, Bart van leeuwen, Albert de Koning, Freek Hart, Wim Verhoef, Theo Droog (allen bestuurskamer- dienst) en Joop van der Lans (ver- enigingsconsul). De kantine ”De Lansbrekers” van WSE is door het Goudse ’t Hardt Telecommunicatie,-waar 26 men sen werken, en met steun van vrij willigers voorzien van een nieuwe geluidsinstallatie. se partij de stand lange tijd in evenwicht, maar toonde zich in een pionneneindspel de meerdere en won overtuigend. Smit leek in de Staphorster Vari ant van het Frans met twee plus- pionnen al spoedig op een over winning af te stevenen, maar gaf in tijdnood zijn Dame weg, waar na hij zijn Koning in het graf bij de Dame kon leggen. Een omge keerd heidens ritueel! Kloet kwam in zijn Italiaanse Par tij in een stand met ongelijke stukken, waar alles nog mogelijk bleek, maar remise de uitkomst werd. Littooy speelde een uitstekende partij, die eindigde in een stand met mat in één! Teamleider Prins kwam met zwart goed uit de ope ning, maar bleef een tempo tekort komen, wat zijn tegenstander goed wist uit te buiten, waarna Prins kon opgeven. De einstand toonde kleinst mogelijke verlies WSV: 414-316. In de onderlinge competitie van WSV blijft Wiersma voortreffe lijk scoren en lijkt hij Hennink WADDINXVEEN - Zondag werd in Ulft een open Tang Soo Do tournooi gehouden, georgani seerd door de World Tang Soo Do Association. Voor Timmers Sport uit Wad dinxveen een prestige duel. Ze wilden wel even laten zien dat de resultaten op de Wereldkampi oenschappen in Amerika geen toevalstreffer waren en dat heb ben ze gedaan! Daan Brouwer behaalde in de be- ginnerscategorie liefst 2 prijzen: 2e bij de Dae Ruyn (Sparren) en 2e bij het onderdeel Hyong (schijngevechten). Raimond Honig, Paul Hollaar en Jimi Rotteveel, in de middencate- gorie al tijden eikaars opponenten, lieten voltallig Tang Soo Do Ne derland achter zich en beklom men gedrieën het ereschavot. Paul en Jimi ontfermden zich ook nog over de tweede en derde plaats bij de Bong Hyongs (wa- penschijngevechten). Paul deed er nog een schepje bovenop met een derde plaats bij de Hyongs in de ze categorie. Bij de gevorderde jeugd behaalde Roger Kool een tweede plaats bij de Bong Hyongs en Robbert Ver- waayen werd in diezelfde catego rie wéér kampioen. Robbert kon het sparringsgedeel- te ook deze keer op z’n sloffen aan en werd nogmaals kampioen. Robert Kool en Chantelle Tim mers (met waaier en mesvorm) behaalde bij de gevorderde een twee en derde plaats. Omdat met name Remko Strik in een perfecte vorm acteerde werd hij eerste bij de Wapenvormen. Hij werd voorts eerste in de Hy ongs, en hij werd eerste bij het sparren. Met recht verdiende hij de Grote Kampioensprijs van het tournooi plus de stijlprijs toege kend door het scheidsrechtercorps (beschikbaar gesteld door de ge meente Ulft). Op 25 oktober zal in Harlingen om het Nederlands kampioen schap gestreden worden. WADDINXVEEN - Het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV mocht in de competitie voor de Rotter damse Schaakbond tegen Eeuwig Schaak 1 uit Ridderkerk het spits afbijten, maar kon daarbij niet het zoet der overwinning smaken. Er waren twee invallers voor de afwezige spelers van het le en 2e bord, maar daar hoefde het team achteraf niet om te treuren: beide invallers, V.d. Hoek en Littooy, wonnen hun partij aan respectie velijk het 4e en 7e bord! Wel had het één en ander tot ge volg, dat er aan de topborden wat moest worden opgeschoven. Rit ter, aan het eerste bord, keek ver baasd op toen hij zijn tegenstan der herkende: Daan ’t Hart, vijf voudig winnaar van het Drie-Ron- den Tournooi van Waddinxveen”! Hij ging dan ook roemloos ten on der. Aan het 2e bord verdedigde Stam zich met het interessante Budpes- ter Gambiet en kon na een partij met wisselende kansen remise uit het vuur slepen. Aan het derde bord kon de op scherp staande Brongers toch na enige tijd een geeuw nauwelijks onderdrukken: zijn tegenstander speelde met wit van het begin af op remise en ruilde alles af wat er af te ruilen viel: opnieuw remise. Van der Hoek hield in een Spaan- Nu rust ging het beter bij Flyers: men vond elkaar beter, er was wat minder pech en bovenal het team bleef ervoor knokken. Het ver schil werd aldus nog iets ver kleind, de eerste nederlaag bleef evenwel én om niet te vergeten. Flyers eerste herenteam is op het moment van schrijven nog niet helemaal geformeerd maar behal ve imstromende junioren zijn nieuw Eric Laban en, terug van weggeweest Mark van Es en Dirk Rijnsburger. Flyers-meisjes selectie speelt in de sterkst mogelijke klasse en dat kwam ze afgelopen weekeinde te weten. Tegenstander was namelijk OSG (Utrecht) en dat was vorig jaar de nr. 2 van Nederland! Hoe wel de tegenstand zondermeer te sterk was was het zeker ook Fly ers eigen wisselvallige spel dat leidde tot een dikke 34-75 neder laag. De meisjes BI met onder anderen een sterk spelende Ymke v.d. Boon won prima van Das 56-42, jongens BI had weinig moeite met Forwodians 80-45 (Marco ten Zweege 24, Oscar Crompvoets 20). WADDINXVEEN - De selecties van Flyers-basketbal zijn het nieu we seizoen niet best begonnen, want alle drie in het rayon uitko mende teams verloren de eerste competitiewedstrijd. Dames 1 werd overklast door Jumpers (29-77), heren 1 delfde het onderspit tegen Festo Voor burg 3 en de meisjes-junioren ten slotte hadden in OSG een abso luut te sterke tegenstander (34-75). Dames 1 komt dankzij de promo tie van afgelopen seizoen uit in de le klasse van het rayon. Vooraf was bij het Waddinxveense team bekend dat zij een zware dobber zou hebben aan het gehele sei zoen en afgelopen vrijdag werd dat in Den Haag door Jumpers nog eens stevig bevestigd. Het team van coach Gerrit-Jan Heijink kwam op alle vlakken te kort. Het was vooral het fysieke tekort dat zich vooral uitte. Hoewel de aanval naar vermogen draaide scoorde Flyers slechts 29 schamele punten, het beter geoli6de Jumpers zette er maar liefst 77 tegenover. Kortom een fikse tik voor Flyers en een wed- WADDINXVEEN - In de thuis wedstrijd tegen het Zeeuwse Blauw-Wit wist Korbis-korfbal opnieuw een alleszins verdiend wedstrijdpunt te halen (7-7). Toch had er voor de Waddinx veense ploeg beslist meer ingeze ten. De veelal prima gecreëerde kan sen werden helaas even zb vaak gemist. Vooral de eerste speel- helft wist een beter spelend Kor bis tegenstander Blauw-Wit con stant onder druk te houden. Via treffers van René Heemskerk - in de basis voor Pieter Slootweg -, Jaco Wieneke en van Marko van Leeuwen (2x) kon de rust stand op 4-3 voorsprong worden afgesloten. Een stand waar de toeschouwers best mee konden leven, want on danks de gemiste kansen over en weer was het spel zeker het aan kijken waard. Bovendien deed het mooie weer ook nog een flinke duit in het zakje. De tweede helft bood toch wel wat minder spel dan in het eerste bedrijf. Hoewel Korbis tegen het einde zelfs nog weg wist te lopen tot 2 doelpunten voorsprong, bracht een alles of niets offensief Blauw-Wit nog langszij (7-7). Bijna greep Korbis vlak voor tijd nog de winst, maar in ideale sco- ringspositie mistte Pieter Sloot weg jammerlijk. Zaterdag speelt Korbis thuis te gen Oranje Nassau; een gevaarlij ke tegenstander waar Korbis zijn handen vol aan zal krijgen. Aan vang van deze wedstrijd aan de Dreef is om 16.00 uur. WADDINXVEEN - De eerste vistocht van het nieuwe seizoen voor leden van de hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW ken merkte zich door uitstekende wij- tingvangsten. Platvis liet zich in mindere mate zien. Wel werden een aantal ge pen aan boord gehaald. De Oosterschelde laat de HSW-leden steeds weer voor verrassingen staan. De volgende vistocht is gepland voor zaterdag 17 oktober. Ditmaal is een iets grotere boot, het m.s. ’’Zeelandia”, geschikt voor 25 hengelaars en liefst 34 meter lang, door het bestuur afgehuurd. Bij geschikt weer zal in de Ooste- rscheldemonding, binnen de Stormvloedkering, op diep water worden gevist. De verwachting is, dat naast de wijting ook de schar vangbaar zal zijn, plus wat de Schelde nog meer ’in de aanbie ding’ heeft. De passageprijs bedraagt, afhan kelijk van het aantal deelnemers ƒ25,-, exclusief het aas. Op tele foonnummer 01828-13954 kun nen geïnteresserden zich melden voor boekingen en inlichtingen, liefst na 19.00 uur. Wedstrijden op de atletiekbaan in 1990: de doorkomst van de 1.000 meter voor jongens pupillen A 2e jaars. (Foto: Archief- bij de jongens in dezelfde klasse ging het goud op de 100m school slag naar Bob de Bruijn die hij in 1.15.2 won. Mark Nahon die in de groep 0/14 jaar uitkwam op de 200m vrije slag won op dit onderdeel in 2.13.3 een zilveren medaille env Pascal Holleman tikte op de 100m vrije slag bij de jongens ’80 in 1.11.1 als derde aan. Bij de jongens onder de 16 jaar veroverde Antoine Calis op de 100m vlinderslag het zilver in 1.03.9 en op de 200m vrije slag pakte hij nogmaals een tweede plaats in 2.21.8. Tenslotte zouden bij de heren Martijn v. Maagdenberg en Jan- Willem v.d. Hoek een kleine oogst aan medailles binnen halen. De 100m schoolslag werd win nend door Martijn, in 1.09.0 afge sloten terwijl Jan-Willem als der de aantikte in 1.10.5. Op de 100m rugslag waren de rol len omgedraaid Jan-Willem pakte in 1.00.7 het goud net voor Mar tijn die in 1.03.1 als tweede ein digde. Het resultaat van al deze inspan ningen bleek een ruime overwin ning van De Gouwe in dit tour nooi. Met 1072.2 punten eindig den zij op de eerste plaats voor WVZ uit Zoetermeer met 2266.7 punten en de Kempvis uit Spijke- nisse met 22.89.1 punten. Op zaterdag 26 september wer den er in Nieuwerkerk a/d IJssel de eerste wedstrijden van het lan delijke Speedo tournooi, voor de jongste zwemmertjes tot 12 jaar, gezwommen. In deze eerste ronde waren er drie medaille plaatsen voor Gouwe- zwemmertjes. Op de 100m schoolslag bij de meisjes ’81 werd Michelle Nahon derde in 1.35.5. Nog beter presteerde zij op de 400m vrije slag waar zij in 5.35.8 eerste werd. Haar clubgenote Wilke v.d. Valk eindigde op dit zelfde nummer als tweede in 5.41.7. WADDINXVEEN - Zoals ge bruikelijk werd bij Be Fair het tennisseizoen afgesloten met een Wt' échtparentournooi. Dit vond plaats op de bijzonder zonnige za- terdag 26 september. 53 Paren beleefden een heel ge noeglijke dag. Tussen het bijpra ten over de afgelopen zomer werd er druk getennist, steeds per half uur. Winnen is wel leuk, maar het was niet het hoofddoel van de dag. Het ging om de sfeer en de gezel ligheid. Bovendien kan men per half uur ook wel gelijk spelen, dus met een gelijk aantal games aan beide zijden. Dat lukte regelmatig. Aan het eind van de middag werd opge teld hoeveel games elk paar ge wonnen had. Sommige paren kwamen boven 30 games, zoals Marijke en Wim Visschers met 31 games, Marian en Henk Bons ook met 31 games, Jopie en Bas Boonstoppel met 34. Een taart ging naar Jeanette en Joep Malestein die met 35 gewon nen games tot winnaars van de dag werden uitgeroepen. Intussen werden voorbereidingen getroffen voor de traditionele mosselavond. 135 kg moest wor den gekookt, getransporteerd, be reid en gegeten worden. Lange tafels werden gereed gezet om velen op het zon-overgoten terras van het clubhuis te laten genieten van het goede van het le ven en van de nazomer. Veel leden van de technische, huishoudelijke en bardiensten hebben zich weer bijzonder inge spannen om het hun clubgenoten naar de zin te maken. Zoals het weder het toelaat kan in oktober door de leden nog ge bruik gemaakt worden van alle fa ciliteiten van de club aan de Sniepweg. dus het voor Later zouden beide ploegen nog eens in de prijzen vallen. De da mes eindigden op de 4x1 OOm wis selslag in 4.45.0 als tweede en de heren tikten, op de 4x100m wis selslag in 4.11.7 als eerste aan. Op de individuele nummers kon den de Gouwe zwemmers even eens goed uit de voeten komen. Bij de meisjes ’80 pakte Inge v.d. Schrier op de 100 m vrije slag in 1.07.6 het goud evenals op de 100m vlinderslag die zij in 1.19.9 won. Bij de dames legde Marion v. Hooft op de 100m rugslag in 1.11.0 beslag op een bronzen me daille en ook op de 100m vrije slag kwam zij in 1.01.0 als derde aan de finish. In de klasse meisjes onder de 14 jaar was er een zilveren plak voor Danny Matheeuwsen (1.15.5) en WADDINXVEEN - Tijdens zwemwedstrijden in Zoetermeer heeft De Gouwe duidelijk zijn tanden laten zien aan hun toe komstige tegenstanders uit de A-competitie. In een vriendschappelijke zwem- ontmoeting om de ’Zoetermeerse Mijl’ kwamen de pupillen var trainster Trudy Vermeulen uit te gen drie ander hoofdklasse vereni gingen. Met de eerste competitieronde. het komende weekeinde, voor de boeg ziet het er veel belovend uit voor de Waddinxveense vereni ging- De wedstrijden werden begonnen met twee estafettenummers. De 4x50m wisselslag dames werd door Sandra Berckenkamp, Yvet te de Beer, Ilse v.d. Dussen en Marion v. Hooft in een derde tijd, 2.10.1 afgelegd. Bij de heren was het zilver voor Antoine Calis, Martijn v.d. Maag denberg, Jan-Willen v.d. Hoek en Christiaan de Groot op de 4x50m vlinderslag in 1.53.1. naar de kroon te steken: deze keer won hij met zwart van Stouten. Na een aanvankelijk gelijk op gaande strijd, vergreep wit zich in tijdnood en kon zwart een doorge broken pion zijn plicht laten doen. Van der Hoek verraste ook hier in een Spaanse partij, door de sterke Claassen, die aanvankelijk beter stond, in diens tijdnoodfase te verslaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27