GEMEENTE WADDINXVEEN Rabobank bedenkt seniorenreis Vragen van PvdA Najaars- concert Dufsmocte VERLOOP^ Doorgereden <14111111 Uilig De Paddestoel DIERENVRIENDEN OPGELET! zorg dat uw vis zich kiplekker voelt Leidens Ontzet COLLECTE VERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VERKEERSMAA TREGELEN BEKENDMAKING ONTEIGENINGSBESL UIT TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VERGA DERINGEN 01820-16066 010-4362244 SPREEKUREN Hoe? MEER ADVIES? KOM EVEN LANGS! Feestelijk dineren in Noordeinde 351 - 2771 WR Boskoop - tel. 01727-15569 ^maandagochtend en woensdagochtend gesloten vrijdagavond koopavond voldoende planten afwisselend voer goede watersamenstelling juiste verlichting 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Alphen aan den Rijn erloo Geen voorrang Risicogebied Prioriteiten Actief MOOIE COMBINATIES VAN FIJN GEBREIDE MATERIALEN... Over de kop Auto’s afgevoerd Bus gestrand Achter uitrij den Been gebroken Vragen «4- AQUARIUMSPECIAALZAAK' Pagina 3 Woensdag 30 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Woubrechterf 35 het oprichten van een woonhuis Roosje Voshoeve 14 in actie Alle auto’s moesten worden afge voerd. Knallende opening september op de Onderweg. den. Ze zien een actief optreden van Gemeente De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. In verband met de invaliditeit van een bewoonster is het gewenst in de Nassaulaan, nabij de kruising van de Koningin Wilhelmina- singel een gereserveerde invalidenparkeerplaats aan te leggen. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het in dienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden (dus vóór 30 oktober 1992). Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de se cretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Advies inzake eigendomsoverdracht gebouwen Lindengaarde 17a en Wingerd 45 als gevolg van de scholenruil in 1987. Advies inzake de begroting 1993 van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. - Overwerk 1992. - Advies met betrekking tot de verwerking van de bezuinigingen in hoofd. Ook in dit geval kunnen getuigen zich bij de politie mel den. derland. Nadat de politie korte tijd keer had geregeld, kon het de rijks vergoedingen ten behoeve van het onderwijs. - Advies inzake uitbreiding computerfaciliteiten IBM-AS/400 mi nicomputer. - Notitie inzake de personele situatie op de afdeling WW. - Beleidsplan RTW. - Conceptreglement medezeggenschaps- en verkiezingsreglement. - Personeelskosten St. Werknemerspool. - Kosten logopedie. - Begroting 1993. Commissie voor het Marktwezen op woensdag 7 oktober 1992, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Nieuw lid van de Marktcommissie. - Besluit b. en w. naar aanleiding van de brief d.d. 18 december 1991 van de Keuringsdienst van Waren inzake wettelijke voor schriften op het gebied van hygiëne op markten. - Advies van Marktcommissie inzake toelating nieuwe marktkoop lieden. - Notitie rondom problematiek van de kledingbranche, advies van Marktcommissie gewenst. - Voorstel tot verplaatsing marktdagen in verband met le kerstdag en nieuwjaarsdag. Telefoon 01727-14283 of 14886 Fax. 01727-10663 Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garagebedrijf het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en ver nieuwen van twee flatgebouwen In de week van 5 oktober tot en met 10 oktober 1992 zal er gecol lecteerd worden door de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeente bestuur worden gebracht. 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 In de hal van het gemeentehuis staan twee brochuremolens in de huiskleuren geel/zwart met daarin gemeentelijke informatiefolders en brochures over een groot aantal uiteenlopende onderwerpen. Een nieuwe uitgave is: Regels voor bouwen en verbouwen. Nassaulaan, gereserveerde invalidenparkeerplaats. men om een nieuwe polio-epide- mie te voorkomen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Beethovenlaan 74 niet tegen polio zijn inge8nt en dringt aan op spoedige en pre- ventieve vaccinatiemaatregelen door of vanwege de gemeente Waddinxveen. Dat blijkt uit schriftelijke vragen, die de raadsle- t J ^"Jehuis. J Op de agenda o.a.: t Peter Zuidlaan 89 t/m 177 (oneven) en Mevrouw Kuipers Rietbergplantsoen 83 t/m 193 (oneven) De Visserhoeve 3 WADDINXVEEN - De vijfmansfractie van de Partij van de Arbeid (PvdA) in de Waddinxveense gemeenteraad wil precies j weten hoeveel Waddinxveners (wellicht op principiSle gronden) ver- i ver- keer weer normaal doorgang vin- i dc... Op dinsdag 22 september vond op de kruisng bij de hefbrug een aanrijding plaats. Een linksaf- slaande bromfietser verleende geen vrije doorgang aan een auto- I mobilist, die de kruising recht door overstak. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 84 van de Onteigeningswet bekend, dat met in gang van vrijdag 2 oktober 1992 gedurende een maand op de secre tarie van de gemeente Waddinxveen, afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (ope ningstijden op werkdagen van 08.30 - 12.30 uur), voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad d.d. 16 september 1992, tot onteigening van een perceel grond, gelegen aan de Zuide lijke Dwarsweg te Waddinxveen, waarover de gemeente de be schikking behoeft ter uitvoering van het bestemmingsplan ’’Bedrijvenpark Coenecoop II”. arlqcenlrtun 6? ostenlurdil In dit karakteristieke pand aan de Rozenlaan bruist het van originaliteit. Of u nu ouderwets Bour gondisch dineert of geniet van een op zeer eigentijdse: wijze bereid 6 gangen diner. Het is steeds weer verrassend. Dus bel even voor een afspraak, gastvrouw mevr. Dufais toont u de ruime ambiance en informeert u over al de mogelijkheden. De drie PvdA-raadsleden stellen in een toelichting op hun schrifte lijke vragen vast dat Midden-Hol- land - waartoe ook Waddinxveen behoort - door de Geneeskundige Hoofdinspectie wordt beschouwd als een gebied met een verhoogd risico op het ontstaan van nieuwe gevallen van polio. Dit vanwege de directe nabijheid van de woonplaats van de eerste poliopati8nt en zijn contacten bin nen de groep niet-gevaccineerde personen. Voorts zou het de PvdA-raadsle- den zijn gebleken dat al degenen die meer dan 15 jaar geleden zijn gevaccineerd nu een risico lopen. ”Dit is een groot deel van de be volking van Waddinxveen. Al de- 1 ze mensen zullen nu opnieuw inge8nt moeten worden”, menen de sociaal-democraten. genomen. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te ne men met de rijkspolitie Waddinx veen (tel. 01828-13688). Op maandag 21 september om streeks 16.00 uur vond op het het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak en een dak raam in het achtergeveldakvlak Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde- WADDINXVEEN - Burgemees- ter C.M. van der Linden heeft de I eerste duizend gulden uit de nieu we geldkiosk van de Rabobank Waddinxveen bij het winkelcen- I trum Zuidplas aan de Zuidplas- laan geschonken aan het Comité Seniorenreis Waddinxveen. Dit comité, dat wordt voorgezeten door H.C. Kooyman, verzorgt de i jaarlijkse uitgaansdag voor de ou deren. Het betreft hier het groot- j ste evenement dat Waddinxveen op dit gebied kent. De reis van dit jaar had Zeeland als reisdoel. Met het schenken van de duizend gulden wilde Waddinxveens eer ste burger duidelijk maken dat de nieuwe geldkiosk ook van groot i belang is voor ouderen en dat het 1 op een grote telefooncel lijkende veilige gebouwtje juist ook van betekenis is voor de ouder wor dende mens. De overhandiging van het gelde lijke geschenk gebeurde direct na de offici81e en feestelijke inge bruikname van de geldkiosk, za terdagmorgen voor een week. De genodigden kwamen daarvoor ook nog even in restaurant ’’Bibelot” bijeen. Bij de offici81e ingebruikname, waardoor talrijke Waddinxveners weer een nieuwe mogelijkheid hebben om dichterbij huis geld op te nemen, werd jong en oud in Waddinxveens grootste wijk in tensief betrokken. De onbemande, vrijstaande en in een sociaal veilige omgeving aan de Zuidplaslaan neergezette geld kiosk is een klein gebouwtje, dat lijkt op een grote telefooncel, met daarin een overdekte gelduitgifte- Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur t eveneens een aanrijding plaats. Twee Waddinxveense fietsters WADDINXVEEN - Op maandag 21 of dinsdag 22 september werd op de Noordkade, vlak bij de kruising met de Staringlaan, de gehele rechterflank van een daar geparkeerde personenauto, grijze Toyota, geheel aan stukken gereden. De veroorzaker reed door. Oorzaak is vermoedelijk een uit komende trekker met oplegger of aanhang- Het te onteigenen perceel zal worden ingericht als bedrijvenpark met bedrijven, kantoren, ontsluitingswegen, waterkering, gas transportleiding, etc. Belanghebbenden, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk bezwaar indienen bij de Kroon tegen het raads besluit tot onteigening. De bezwaarschriften moeten worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch kunnen worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Van Alkemadelaan 85, 2597 AC ’s-Gravenhage. De Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Midden-Holland heeft het afgelopen weekeinde in een persverklaring laten weten dat niet iedereen gevaccineerd be hoeft te worden. Omdat er zoveel mensen zijn die inge8nt willen worden, terwijl dat niet voor iedereen direct nodig is, zijn er intussen prioriteiten ge steld. Mensen geboren voor 1930 hoe ven volgens de dienst helemaal niet gevaccineerd te worden. Zij die langer dan 15 jaar geleden zijn inge8nt kunnen na deze week bij de GGD Midden-Holland te recht of via de huisartsen, zodra deze zijn voorzien van vaccin. Deze week worden er voor de niet- en onvolledig gevaccineer- den open spreekuren gehouden bij de GGD Midden-Holland aan de Thorbeckelaan 6 in Gouda. Deze spreekuren zijn elke middag van 13.30 - 16.30 uur. Voor telefonische informatie kan men de bekende GGD-nummers bellen: 01820 - 80308 en 01820 - 80000. een concert te geven. Omdat na de vakantie de majoret- tv-giwpwi Z.1J11 Upg'.UVVVIl, 111V&OI het programma ook enigszins aan gepast worden, maar er is uitein delijk toch een programma ont staan met daarin klassieke werken voor de pauze en populaire wer ken na de pauze. a Hgt slagwerkensemble zal voor de pauze optreden met een aantal mtsiekwerken, waaronder La- 1 'tijnsamerikaanse muziek. Van de- ze>groep kan men diverse slagin- istsimenten bekijken en uiteraard ook horen. De heer J. Alblas zal daarover enige uitleg geven. Een greep uit de muziekstukken die de harmonie ten gehore zal brengen zijn Ouverture Militaire 1810, een klassiek, statig muziek- werk, Twins een muziekwerk met een verhaal over een tweeling, die qua karakter geheel verschillend zijn, en Western Pictures, waarin men zich in het Wilde Westen waant en nog diverse andere mu ziekwerken. tegen polio z.ivn wil avnvi uputuvu vau het gemeentebestuur dan ook als noodzaak. Dat optreden vloeit naar de mening van de PvdA niet alleen voort uit de algemene ge meentelijke taak het welzijn van de bevolking te bevorderen, maar ook als gevolg van de door CDA, PCW en VVD in het beleidspro gramma uit 1990 gemaakte af- spraken. I In het beleidsprogramma wordt ten aanzien van de gezondheids zorg namelijk gesteld dat in Wad- i dinxveen wordt deelgenomen aan preventieve activiteiten, dat aan gezondheidsvoorlichting wordt ge daan en dat wordt gewerkt aan de bewustwording van individuele WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw De Paddestoel (Lijster besstraat) is er vrijdagavond 2 ok tober om acht uur EHBO. Donderdag 8 oktober gaat het darten voor één keer niet door. Vrijdag 9 oktober is er wel kaar ten. Er wordt dan in wedstrijdver band gespeeld en er is tevens een loterij tussendoor. Op zaterdag 24 oktober is er de jaarlijkse bazar. automaat. De kiosk is voorzien van alle noodzakelijke beveili- i gingsvoorzieningen. De 24 uur per dag en 7 dagen in de week functionerende Waddinx veense geldkiosk is - na de we- reldtuinbouwtentoonstelling Flori- ade in Zoetermeer - de eerste die in Zuid-Holland wordt neergezet. Het is bekend dat de Rabobank- organisatie een koploper is op het gebied van geldautomaten. Met 1.300 van die apparaten (waarvan twee aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen) heeft deze bank meer dan de helft van het totaal j aantal gelduitgifte-automaten in ons land in beheer. De nieuwe geldkiosk van de Ra bobank Waddinxveen is toeganke lijk voor eigenaren van bankpasjes en creditcards die voorzien zijn I van een pincode. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen met een andere bus van West-Ne- I /tarlonft rechten teppan en czehuan. Een 1S. ^ie wanneer men met specialiteit is de gerookte Peking- volledig is gevaccineerd - eenvou- eend, geserveerd in een vier gan- van mens °P kan worden genmenu. Verder zijn er de be- overgedragen is in Nederland di- kende Kantonnese gerechten uit rect grootscheepse actie onderno- het Verre Oosten. Heel speciaal zijn in ’’Asian Pal- ace” ook de desserts, een kunst die dit type restaurants in het al gemeen niet zo meester is. Maar daarin brengt het nieuwe ori8ntaalse restaurant in Wad dinxveen grondig verandering. Op dinsdag 22 september sloeg j een 30-jarige automobilist uit Rijnsburg over de kop op de Noordringdijk. In de bocht bij ’t Weegje raakte hij met een wiel in de berm en verloor de macht over i het stuur. De auto was total loss. Het kente kenbewijs is ingevorderd. Op de Henegouwerweg vond op dinsdag 22 september een kop- staart-aanrijding plaats, waarbij 4 auto’s waren betrokken. De ach teropkomende bestuurder had te laat de stilstaande auto’s opge merkt. Op de Onderweg nam hij de bocht te ruim en klapte frontaal j op de tegemoetkomende perso- j nenauto. Hij werd per ambulance naar Het Groene Hart-ziekenhuis overgebracht. Op donderdag 24 september stond in de Jacob Catslaan een harmonicabus van West-Neder- land klem. Op de kruising met de j Brederolaan viel de lucht uit en daarna kwam de bus in aanraking Bij een achteruitrij-manoeuvre op het Noordeinde raakten twee personenauto’s zwaar beschadigd. Beide auto’s moesten worden af gesleept. Het kentekenbewijs van één auto werd ingenomen. Een 17-jarige uit Moerkapelle af- Loco-burgemeester Paul van Schie steekt op de Oranjelaan het Chinese vuurwerk aan ter ope- dên^drs.'Martin^Kr^^ VprS?n8eP^nr0Trh^XpnhrAnV van het nieuwe orièntaalse restaurant Asian Palace. (Foto: Sjaak Noteboom). ge week woensdag hebben gesteld aan het college van Burge- bij een aanrijding^op woensdag 23 meester en Wethouders. verantwoordelijkheden voor eigen en andermans gezondheid. De vier concrete vragen die de PvdA-raadsleden aan het college van B. en W., waarbinnen wethou der Karei van Soest (VVD) ver antwoordelijk is voor gezond heidszaken, hebben gesteld luiden als volgt: 1. Hoeveel Waddinxveners heb ben zich niet laten inenten? 2. Is er sprake van concentratie van bovengenoemde groep in bij voorbeeld scholen? 3. Bent u bereid zich rechtstreeks tot bovengenoemde groep te wen den (zie beleidsprogramma: be wustwording van individuele ver antwoordelijkheid voor eigen en andermans gezondheid), gezien het grote gevaar voor de volksge zondheid, opdat zij zich nu en in de toekomst zullen laten vaccine ren? 4. Bent u bereid een zo uitgebreid mogelijke voorlichtingscampagne te organiseren naast en in samen werking met de Gemeenschappe lijke Gezondheidsdienst Midden- Holland? •Commissie voor Economische Zaken, Recreatie en Emancipatieza- -ken op dinsdag 6 oktober 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis. Op de agenda o.a.: -Advies inzake bedrijfsterreinen in Zuid-Holland per 1 januari 1992. _- Advies inzake Economisch Beleidsplan provincie Zuid Holland 1992-1995. - Advies inzake Kantorennota provincie Zuid-Holland. - Begrotingen 1993 (voor zover deze het taakgebied van de com- missie betreft). wt Commissie voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 6 oktober 1992, aanvang 19.30 in het gemeentehuis. u„Op de agenda o.a.: - Begrotingen 1993: ■- Voorlichting project Kernbos. - Ontwerp-bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost. - Overgangsmaatregelen herziening Woningwet. Model-Bouwverordening 1992. - Landschapsstructuurplan Zuidplaspolder e.o. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 7 ok tober 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Begrotingen 1993: beleidsprogramma; beleidstoelichting; wensen- en middelenpakket; begroting Openbare Werken en Bedrijven 1993; Meerjarenbegroting 1993-1997. Aanbestedingen. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 7 oktober 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeen- WADDINXVEEN - Vrijdaga-J vond 9 oktober zal het slagwerk- j de Knegt van de muziekvereni- v ging Concordia uit Waddinxveen een najaarsconcert geven. Dit concert wordt gegeven in de Ontmóëtingskéfk aan de Groens- voorde in Waddinxveen. Aanvang van het concert is 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur en de toegang is gratis. De ladyspeaker I voor deze avond is mevrouw A. I de"’"richting ^Boskoop van Ratten. I trekker met oplegger o. Omdat Concordia dit jaar geen Wagen, die de bocht te ruim heeft voorjaarsconcert heeft gegeven i - wegens de voorbereidingen van het concours waar de harmonie aan deel zou nemen en wat plaats zou vinden in juni j.L, heeft Con- j cordia besloten om in dit najaar fietspad langs de Henegouwerweg i - - - te-groepen zijn opgeheven, moest i (12 jaar) werden ingehaald door WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, heeft op donderdag 1 oktober een kof fieochtend in hotel Café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). Mevrouw drs. J.W.L. Moerman is conservatrice van de Lakenhal te Leiden en zij komt alles vertellen over ’’Leidens Ontzet”, vooral I omdat deze datum zo dicht bij de 3e oktober ligt. Aanvang van de ochtend is 9.30 uur. WADDINXVEEN - Loco-burge meester Paul F.J. van Schie (CDA) heeft vorige week dinsdagmiddag 22 september met vuurwerk het nieuwe ori8ntaals restaurant ’’Asi an Palace” aan de Oranjelaan offi cieel geopend. Het restaurant van de 45-jarige Hagenaar Richard Chua is in de plaats gekomen van chinees-in- disch restaurant ’’Lotus”, dat 20 jaar op die plek gevestigd is ge weest. In opdracht van de in Singapore geboren nieuwe eigenaar, die al 25 jaar in Nederland woont en be drijfsleider was bij ’’Wong Sheung Wong” in de residentie, is in een maand tijd de inrichting van het restaurant geheel ver- i nieuwd en op moderne leest ge- I schoeid. Het interieur fnet 180 zitplaatsen I heeft een complete metamorfose i ondergaan. Op de tafels ligt I prachtig linnen en nieuw bestek en staat mooi servieswerk. De keuken is geheel aangepast aan de 1 eisen die daaraan tegenwoordig J moeten worden gesteld. 1 ’’Asian Palace” serveert een keur een vrouw op een witte bromfiets. De bromfieter kwam in aanraking met een van de fietsters met ge volg dat beide fietsters ten val kwamen. Eén van de meisjes liep lichte verwondingen op aan haar La- Zoals bekend is kortgeleden bij een 14-jarige niet-inge8nte jongen uit Streefkerk in de Alblasser- waard als eerste de diagnose poli omyelitis (kinderverlamming) ge steld. Ook een inwoner van Rid- I derkerk heeft dezelfde ziekte. een besmettelijke volledig is gevaccineerd - eenvou dig van mens op mens kan worden van ori8ntaalse gerechten, zoals de bij het publiek populaire ge- Aangezien polio rechten teppan en czehuan. Een snecin 1 itpit ie dp oprnnUfp Pplcino- eend, geserveerd in een vier gan genmenu. Verder zijn er de be-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3