Clubtitels bij Antilope Handbalinstuif groot succes Doelpuntenfestij n (8-3) van sterk WSE Be Fair deelde de punten (0-0) WSE-jeugd Gouwe start 10 oktober Verlies hockeyclub Dubbele winst Be Fair HSW-titel A. v. Leeuwen Aeolus niette stuiten Korbis wijst Oranje-Nassau terug (7-6) Matige vangst o WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Kramen woorienboeten w WSE Clubrecords Waterpolo dames Waterpolo heren Accommodatie Jeugd Vijftigste lid Zwemmen Waddinxveen Nieuwe leden Herfstdag Competitie KM T Pagina 33 Woensdag 7 oktober 1992 Weekblad voor Waddinxveen De Gouwe aan de top De Gouwe hebben zij een club in het midden waar absolute top- Balwerpen bij de clubkampioenschappen van Antilope. Jury- ip de rang- lf wedstrij- begonnen Jeugdtrainer Rob Meijer Verspringen bij declubkampioenschappen van Antilope. (Fo- Juryleden Letteke Broekman, Peter Wennekes en Jean .7 to: Han Zoet). r lid Peter Wennekes kijkt aandachtig of de afzetlijn niet wordt overschreden. (Foto: Han Zoet). Na de kater van vorige week te gen Haastrecht volgde voor WSE weer een thuiswedstrijd, nu tegen hekkesluiter Bodegraven. Voor de Waddinxveners zijn de hinderlij ke blessures langzamerhand ach ter de rug, zoals ook blijkt uit de winst van WSE 2 tegen Nieuw koop 2. WSE startte verbluffend. Na an derhalve minuut stond het door twee treffers van Willy Beelen (waaronder een strafschop) reeds 2-0. Nog geen drie minuten later kwam Bodegraven terug door een reeks fouten in de WSE-defensie: 2-1. Binnen 20 minuten scoorde Ro bert Kerkhof op aangeven van Willy Beelen 3-1. De laatste bouwde na goed voorbereidend werd van Rene Moons de voor sprong uit tot 4-1. Wat een luxe. Teveel luxe voor de WSE-defensie, die door te slap in grijpen Bodegraven liet terugko men tot 4-3. Kort voor rust nog een paar goede WSE-kansen voor Vincent van Staveren en Robert Kerkhof, maar de thee werd ge- Er werden deze middag ook weer enkele clubrecords gebroken. Bij de meisjes pupillen mini in de leeftijd van ongeveer 7 a 8 jaar verbeterde Marieke de Leede het clubrecord bij het verspringen met maar liefst 50 centimeter en bracht dit op 3 meter en 20 centi meter. Tjeu van Haaren gooide bij de jongens pupillen A le jaars, in de leeftijd van 9/10 jaar, de bal naar de respectabele afstand van 37,5 meter en verbeterde daarmede het clubrecord in deze categorie met 2,5 meter. Na afloop van de kampioenschap pen was door jeugdtrainer Rob Meijer voor de pupillen A een 4x60 meter estafette ingebracht. Mede door zijn geweldig enthou siaste begeleiding werden door zo wel de meisjes alsook de jongens- ploeg een nieuw clubrecord geves tigd. Marjolein Blaauboer, Sanne van Rantwijk, Maartje Prevosth en Carla Graafland liepen het nieu we record in een tijd van 39,4 se conden, wat een verbetering van WADDINXVEEN - De volley- balsters van CVB Bank Be Fair zijn met coach Tjibo van der Werf de nieuwe competitie in de promotieklasse goed door met 0-3 van Leython 2 in Leiderdorp te winnen. Bij de dames is de succesvolle trainer/coach Wim Groen ver trokken. Voor hem is Jan Mid dendorp in de plaats gekomen. De in Waddinxveen woonachtige Jan Middendorp, die als speler en trainer/coach zijn sporen al ruim schoots verdiend heeft, zal het ko mende seizoen de damesselectie onder zijn hoede nemen. Jan denkt met het eerste dames team probleemloos in de hoofd klasse te kunnen meedraaien. Te vens is zijn streven om het ko mende seizoen het bij de Gouwe aanwezige jeugdige talent in het eerste team in te passen. Keepster Marloes Boereboom is weer gaan spelen en voor haar is in de plaats gekomen de van de Zijl/LGB afkomstige Elise Korte- kaas, voormalig keepster van jong oranje. Zaterdag 17 oktober speelt het team haar eerste competitiewed strijd thuis tegen Alliance. Het tweede damesteam, uitkomend in de tweede klasse KNZB speelt komende zaterdag ui tegen DZV in Delft. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag hield de Waddinxveense handbalvereniging Rowah haar tweede handbal instuif. Deze vond plaats in de sporthal Groenswaard. Net als de instruif aan het eind van het vorige seizoen was de opkomst heel goed. Bijna veertig kinderen in de leef- tijd tussen zes en dertien jaar maakten kennis met de handbal sport en met de enthousiaste trai ners van de jonge handbalvereni ging. In ongeveer twee uur werd een gevarieerd programma afgewerkt, waarin alle basisprincipes van de sport aan de orde kwamen. De middag werd afgesloten met een korte handbalwedstrijd, waar in alle aanwezigen alles wat ze de middag geleerd hadden in de praktijk konden gebruiken. Alle deelnemers keerden met een cer tificaat van deelname huiswaarts. De herenselectie staat dit seizoen weer onder hoede van Albert Spijker. Door de komst van Arco Verboom, halverwege vorig sei zoen en Meije Lammers afkom stig van AZC en het Ravijn zijn er enkele spelers uit het eerste verdwenen. ’’Onze groei rechtvaardigd meer en meer, dat de Waddinxveense handbalvereniging toch op korte termjn zal moeten beschikken over een eigen accommodatie. De besprekingen met de gemeente Waddinxveen lopen daarover al geruime tijd”. Daarbij staat op dit moment de lokatie aan de J.W. Frisoweg cen traal. ”De akties liggen op dit mo ment bij de gemeente”, volgens Jongkind. ”De besprekingen, die Rowah voert met de gemeente gingen tot voor kort via de afdeling sportza ken. Omdat we konkreet praten over het geschikt maken van het terrein en de aanleg van een hand- balveld, komt nu ook de afdeling ’openbare werken’ in beeld. Van hen hopen we op korte termijn te horen, op welke termijn we echt over een eigen veld kunnen be schikken”. In de promotieklasse heren won Be Fair van coach Kees Swets in vijf sets met 3-2 van SVC 2. De dames van Be Fair verschenen aan de competitiestart na een goe de voorbereiding. Cora Bos, Wil ma de Jong, Marlies van Rknge- lenstein, Petra Veldhuizen, Anne ke Verwoerd en Antoinette Wij- ker begonnen in de basis. In de eerste set was Be Fair ge spannen. Het spel was dan ook rommelig. Deze set werd moei zaam met 12-15 binnengehaald. De tweede set startte Be Fair met hetzelfde zestal. Er werd door de Waddinxveense dames hard ge werkt en dit resulteerde in een kleine voorsprong. Be Fair liet bij vlagen zeer goed aanvalsspel zien (8-15). De derde set oefende Leython veel meer druk uit met haar ser ve. De pass kwam hierdoor niet goed bij de spelverdeelster aan en er werd aan het net niet gescoord. Leython liep uit tot 11-5. Bij deze stand raakte de spelver deelster van Leython geblesseerd. Daar Leython geen tweede spel verdeelster had, moest een aanval- ster deze taak ovememen. Dit pakte niet goed uit en Be Fair kwam snel dichterbij. De Wad- dinxveensen schreven ook deze set met een nipte overwinning op hun naam (13-15). Zaterdagmiddag 10 oktober om half vijf spelen de dames van Be Fair-volleybal in sportzaal Groens waard tegen Riva. 0,6 seconden t.o.v. het uit 1991 in Zoetermeer gevestigde record in houdt. Ook de jongens pupillen A verbe terden het oude uit 1991 in Wad dinxveen gevestigde record van 39,0 seconden naar 38,4 secon den. De ploeg bestond uit: Peter v.d. Leede, Michiel v.d. Leede, Sven Metsemakers en Joost Blok land. Clubkampioen werden de volgende Antilopers; Meisjes mini Marieke v.d. Harst; jongens mini Frank Mijnans; meisjes pupillen C Marieke de Leede; jongens pupillen C Arnold Toet; jongens pupillen B Peter de Leede; meisjes pupillen A le jaars Marjolein Blaauboer. Meisjes pupillen A 2e jaars Maartje Prevosth; jongens pupil len A le jaars Tjeu van Haaren; jongens pupillen A 2e jaars Sven Metsemakers. Meisjes D Kathinka Hoek; jon gens D Vincent Boere; Jongens C Ferry Boon. Jongens B Gert Jan Smit; heren senioren Hans Boere; heren vete ranen I Pieter Wim Schild; dames trimmers Tosca van Vliet; heren trimmers Arie Stolwijk. i een doorbraakpoging welke onregle mentair werd gestuit. De terecht toegekende indirecte vrije worp werd daarop wegens herhaaldelijk te vroeg inkomen omgezet in een strafworp, welke door Pieter Slootweg werd benut (6-5). Dat was na zo’n 12 minuten spel. Hierna waren doelpunten blijk baar op de bon, want van beide kanten werden beurtelings goede kansen gemist. Gelukkig voor Korbis was de doorloper van Jaco Wineke zuiver genoeg om de stand op 7-5 te brengen. Toch was Oranje Nassau nog niet verslagen, want in de slotminuten bracht een veraf- standschot Korbis nog even in de benauwdheid. Verder kwam het echter niet en dat betekende de eerste thuisze ge. De pr-afdeling van handbalvereni ging Rowah doet er alles aan om de handbalsport goed te promoten in Waddinxveen. De handbalin- stuiven, die specifiek gericht zijn op jeugd in de leeftijd van zes tot dertien jaar is slechts een van de vele activiteiten, die zij op hun programma hebben. Ook het schoolhandbaltournooi, dat in de herfstvakantie voor de tweede maal zal plaatsvinden en de aanwezigheid op braderien en andere drukbezochte happenings in Waddinxveen en Boskop is van hun hand. ’’Veel van onze activiteiten zijn gericht op de jeugd”, zo vertelt Katherina Vos na afloop van de handbalmiddag. Zij is één van de leden van de pr-commissie bij Ro wah. ”De middag is voor de jeugd heel goed ontvangen. Ondanks dat het heel druk was, en de leeftijd van de aanwezig kinderen nog sterk uiteenliep, hebben de kinderen gezamenlijk alle trainingsonderde- len heel goed meegedaan. Dat kwam zeker ook, doordat de in stuif werd geleid door een aantal ervaren trainers, die goed met de jeugdige handballertjes konden omgaan. Een aantal meisjes in de aspiranten-leeftijd wilden al met een lid worden van onze club!” De handbalinstuif werd geleid door Rob Jongkind, de voorzitter van Rowah. ”Een aantal van de aanwezige kinderen toonde zeker aanleg voor de sport. Zodra die meisjes inderdaad lid worden van onze vereniging, kun nen naar alle waarschijnlijkheid een derde jeugdteam gaan forme ren, bestaande uit meisjes rond de 12, 13 jaar. We groeien immers gestaag”. Die groei wordt tevens bevestigd door het feit, dat Rowah enkele weken geleden lidnummer vijftig kon inschrijven bjj het Neder- Winckels overleggen nog eenmaal voordat de wedstrijden van start gaan. (Foto: Han Zoet), WADDINXVEEN - In de vierde klasse heeft WSE-voetbal met 8-3 gewonnen van Bodegraven en staat daarmee in de midden moot met 5 punten uit 4 wedstrijden. In de Goudse afdeling speelde Be Fair gelijk tegen Linschoten (0-0). Het op de vijfde plaats staande Be Fair heeft evenveel punten en wedstrijden ge- - ziet het met de jeugd wel zit ten. (Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN - Veel mensen in Waddinxveen en omgeving zullen het zich niet realiseren, maar met de zwem- en poloclub px Z-> 1 1.1. .1 1 1 «11 sport bedreven wordt. Met een zwemploeg in de hoogste competitie, een eerste dames wa- terpoloteam in de hoofdklasse en een eerste herenteam in de eerste klasse met aspiraties voor de hoofdklasse, is De Gouwe als zwem- en waterpoloclub een unie ke vereniging. De KNZB heeft weinig verenigin gen in haar midden, die op een zo breed terrein dergelike prestaties leveren. Het nieuwe seizoen is voor de le den van de zwem- en poloclub De Gouwe inmiddels al weer begon nen. De diverse selecties zijn al enige maanden in training en voor de meesten is de competitie al weer begonnen. De zwemselectie zal het komende seizoen weer onder leiding staan van trainster Trudy Vermeulen. Trudy' en haar pupillen geven De Gouwe niet alleen nationale maar ook internationale bekendheid. Na de promotie van vorig jaar naar de hoogste afdeling heeft zij het alleen over handhaven, insi ders weten echter dat dit betekent dat zij bij de subtop wil meedraai en. WADDINXVEEN - Zaterdag 10 oktober zal de waterpolocompeti- tie voor de heren van De Gouwe van start gaan. De heren bereiden zich op het ogenblik voor op het komende sei zoen. In deze voorbereiding wer den tot nu toe een aantal tour- nooien afgewerkt, waaronder Ter Apel, Hasselt (België) en Berlijn. De heren wisten daar respectieve lijk een derde, tweede en eerste plek te behalen. Het team is in vergelijking enigs zins aangepast. Robert Wagen- veld, Marco Kraak en Wilfred Bontje zullen dit seizoen beginnen in het tweede zevental van De Gouwe. Dit tweede team is hierdoor be hoorlijk versterkt en zal ongetwij feld gaan strijden voor het kampi oenschap in de reserve le klasse Bond. Het eerste herenteam heeft ver sterking van buiten af gekregen. Het is wederom een AZC’er die de Alphense ploeg verlaten heeft en bij De Gouwe terecht geko men is. Meye Lammers moet de ploeg nog completer maken dan hij reeds is. Met deze versterking hoopt De Gouwe een sterk genoeg eerste team te hebben om te gaan strij den voor het kampioenschap in de le klasse Bond. De eerste thuiswedstrijd van De Gouwe is op zaterdag 17 oktober. Naast heren l en dames l zullen zich ok de teams van heren 2 en dames zich op deze dag voorstel len. speeld als het als zesde geklasseerde WSE. Waddinxveen-zon- dag verloor met 0-4 van Cabauw en bezet de voorlaatste plaats met l punt uit 5 wedstrijden. Waddinxveen-zondag verloor met 0-4 van Cabauw en bezet de voor laatste plaats met l punt uit 5 wedstrijden. Het eerste klas jeugdelftal van middenmoter Be Fair (met 5 punten uit 4 wedstrij den) verloor met l-3 van DSO. Bij de B-junioren in de derde divi sie verloor Be Fair met 4-0 ban Feyenoord en heeft nu op de vier de plaats van onderen met 2 pun ten uit 4 wedstrijden. Reichard (4660 gr Kran (4330 gram), dronken met slechts één doelpunt verschil. Na rust (met John Moons voor Martijn v.d. Wal) scoorde Robert ■Kerkhof vrijwel binnen de minuut (5-3) en leek het verzet van Bode graven gebroken. Zeker ook daar de verdediging van WSE veel ge concentreerder speelde. Bodegraven speelde WSE verder van de kaart door achterin op één lijn te blijven spelen, zodat de ene na de andere aanval door de Bode- graafse defensie sneed. Na een kwartier scoorde Willy Beelen 6-3, waarna hij na goed voorbereidend werk van de opval lende Guillaume van Wilgen met zijn vijfde treffer kwam (7-3). Tien minuten voor tijd vond laat ste man Ron Scheurwater dat de tijd gekomen was voor een avon tuurtje. Hij passeerde een zestal rood-zwarten om vervolgens de eindstand te bepalen op 8-3. Een ruime en meer dan verdiende overwinning van WSE, waardoor de aansluitng met de top werd be houden. Zondagmiddag om half drie wordt het ongetwijfeld een pittige wedstrijd uit in Gouda tegen ONA, dat twee punten uit 5 wed strijden heeft. Waddinxveen-zondag, dat geflat teerd verloor van Cabauw (0-4), wacht nog op de eerste winst. De ploeg van Bas Janssens moest vier treffers incasseren en kon geen enkel tegendoelpunt maken. Al na vier minuten spelen in de eerste helft had keeper Wilco ver- meij het nakijken. De andere drie doelpunten vielen in de tweede helft. Dat betekent dat Waddinxveen dus voor de vierde achtereenvol gende week de punten aan de te genstander heeft moeten laten. In de eerste helft kwamen de Sniep- bewoners al snel op achterstand. Door knullig uitverdedigen van de Waddinxveense defensie kwam Cabauw-speler Richard Snoek in balbezit. Met een mooie lob ver schalkte hij de uit zijn doel geko men keeper Wilco Vermeij (0-l). Na dit doelpunt leek Waddinx veen de zaken volledig naar zijn hand te kunnen zetten. Met goed verzorgd veldspel werden de gas ten met de rug tegen de muur ge zet. De Waddinxveense aanvallers hadden echter niet de koelbloe digheid de vele kansen die men creAerde in een doelpunt om te zetten. Dertien minuten na de rust kwam Cabauw op een 0-2-voorsprong door een doelpunt van Laurens van Beek. Coach Janssens dacht het tij te kunnen keren door, een dubbele wissel toe te passen. Eén van de spelers die in het veld kwam was Rob Flier, die na een lange periode van blessureleeed eindelijk weer fit was. Het effect van de wissel werd vijf minuten later al weer teniet gedaan. Na een overtreding in het straf schopgebied werd de toegekende penalty benut door Harold Ver steeg (0-3). Waddinxveen zette nu alles op de aanval, met als ge volg dat de tegenstander meer ruimte kreeg om aan te vallen. De 0-4 van Remco Sluis was daarvan het logische gevolg. Het lukt de Waddinxveners, on danks het feit dat men vrijwel ie dere wedstrijd een optisch over wicht heeft, nog steeds niet een wedstrijd naar zich toe te trekken en onder controle te houden. Een goed resultaat tegen bijvoor beeld het hooggeplaatste Oudewa- ter kan de balans de juiste rich ting op doen slaan. WADDINXVEEN - De heren van de hockeyclub Waddinxveen hebben in de derde klasse A met l-8 verloren van Rijswijk. Bij rust stonden de Waddinxveners al met 0-2 achter. De hockeydames van Waddinx veen verloren met 0-4 van Woer den. k WADDINXVEEN - Door Oranje Nassau met 7-6 terug te wijzen, heeft Korbis-korfbal zichzelf een goede positie gegeven oi lijst. Zes punten uit vijf wedstrij den is een alleszins redelijk begin van de veldcompetitie. Toch was het zaterdagmiddag kantje boord. Immers, prachtige kansen (2 strafworpen) werden grandioos gemist en dat vaak op crucialé momenten. Gelukkig lukte het ook niet alle maal bij de tegenstander, zodat de toch verdiende zege in Waddinx veen terecht kwam. Jammer was wel dat de scheidsrechter het spel van veel te veraf leidde en boven dien kennelijk nog nooit van de voordeelregel had gehoord. Enkele dubieuze beslissingen ver oorzaakten eigenlijk onnodige irri tatie, waardoor het kon gebeuren dat coach Han Poortvliet werd weggezonden. Ondanks dat minder leuke voor val bleef Korbis vooral in de com binatie goed spel spelen en wist in feite de gehele wedstrijd met be ter verzorgd spel naar zich toe te trekken. Dit kwam toch ook wel tot uit drukking in het scoreverloop. Via 1-0 door Marko van Leeuwen, werd het 1-1. Door Jaco Wineke (doorloop) en Pieter Slootweg (af stand) werd het snel 3-1 maar ook nu weer had de Vlaardingse ploeg het antwoord klaar (3-2). Toen Frits Visser in de 25e minuut van ver 4-2 liet aantekenen zag het er even naar uit dat het spelover- wicht zeker verder uitgebouwd zou worden. Edoch, van afstand kwam Oranje Nassau terug (4-3). Nog voor het rustsignaal zou dit scoreverloop zich nogmaal herhalen, waarbij Jaco Wineke voor Korbis wist te doelpunten (5-4). De tweede speelhelft bood een boeiende strijd, waarbij vaak door Korbis werd gecombineerd om in een kansrijke schietpositie te kun nen komen. .Dit resulteerde dan ook in lands handbalverbond. ”Dit is een belangrijke mijlpaal voor onze vereniging”, vervolgt Jongkind. ”Het vijftigste lid bij Rowah, Renske Krol, doet inmid dels al lekker mee bij onze jong ste leeftijdscategorie ’de mini’s’”. Maar ook bij de senioren loopt het de laatste weken buitenge woon goed. Gezien alle positieve geluiden tijdens en na de handbal instuif, zullen we waarschijnlijk in oktober al het zestigste lidnum mer kunnen uitgeven, waardoor we niet meer de kleinste vereni ging in de regio zullen zijn”. WADDINXVEEN - Uitslagen van de jeugd van WSE-voetbal. A-l verloor met 0-2 van Floreant. A-2 verloor met 8-0 van Spirit Al. B-l verloor en 0-1 van Sportlust Bl. B-2 verloor met 5-1 Gouderak B-l. C-l verloor nipt van Gouda C-l (1-2), Yarried David scoorde. C-2 won van medekoploper Nieuwer- kerk C-3 (2-1). Goals: Ronnie vriend en Jcffry Koster. D-l verloor van NSV D-l (1-4). D-2 verloor met 2-7 van Bodegra ven D-2. E-l won met 8-1 van Floreant E-l. E-2 verloor met 0-5 van Waddinxveen E-l. E-3 won met 0-4 van GSV E-L E-4 speelde met 4-4 gelijk tegen Moordrecht E-3. F-l verloor met 5-3 van Olympia F-2. F-2 won met 2-6 van .Wad dinxveen F-2. De eerste competitiewedstrijd van de meisjes-pupillen werd nipt met 2-1 verloren van RVC. De meis- jes-junioren wonnen met 0-8 van Gouda. Goals: Jeannet v. Triet (3x), Titia Blom (2x), Karola Koerier, Bianca v/d Hoek en Na- taliexSterk. Na de enigszins teleurstellende zesde plaats in de afgelopen com petitie zullen de heren dit jaar toch een serieuze gooi naar het hoofdklasserschap gaan doen. Aan de gedegen voorbereidingsperiode zal het niet liggen, de heren zijn al ruim twee maanden in training en hebben enkele internationale tournooien succesvol weten af te ronden. Oud eerste spelers Marco Kraak, Wilfred Bontje en Ed den Boon en ook 2e doelman Robert Wa- gensveld zullen komend seizoen in het tweede team uitkomen. Met deze versterkingen moet ook dit team kans maken op promotie naar de hoofdklasse van de reser veteams. Heren 1 en 2 spelen komende za terdag in Delft tegen respectieve lijk DZV 1 en 2. Voor wie bovenstaande leest is het duidelijk dat er bij De Gouwe op een hoog niveau sport bedre ven wordt. Bij de zwemmers indi vidueel, al treden zij wel als ploeg naar buiten, en bij de waterpolo- Ars in teamverband. Het bedrij ven van topsport is voor De Gou we echter geen hoofddoel. De zwemsport staat bekend als een van de veelzijdigste en minst blessuregevoelige sporten. Bij De Gouwe bestaat voor alle leden, jong of oud, de mogelijkheid om tenminste twee maal in de week te trainen. Daarnaast heeft men de mogelijkheid dan nog om, tij dens het zwemseizoen, bijna elke week een zwem- en/of polowed- strijd te spelen. Bij De Gouwe kan men met name in de leeftijdscategorie tot 16 jaar nieuwe leden gebruiken. Belang stellenden voor het zwemmen en/of waterpolo kunnen contact opnemen met Trudy Vermeulen (zwemmen, tel. 01727-14673), Wim Kraak (waterpolo, tel. 01828-14363) of Eef Overdam (algemeen, tel. 01828-13021). De Herfstdag-wedstrijd wordt dit jaar gehouden op zaterdag 10 ok tober. Er zal gevist worden in het Amsterdam-Rijnkanaal, vertrek vanaf het NS-station om 06.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50. De prijzen worden uitgereikt op de ’’herfstmiddag” 24 oktober. Belangstellende leden melden zich a.s. zaterdag aan het station. WADDINXVEEN - Zaterdag 3 oktober hield de Waddinxveen se sportclub Antilope haar jaarlijkse clubkampioenschappen. Integenstelling tot eerdere berichtgevingen moest iedere deelne mer aan een vierkamp meedoen, waarvan de nummers van te vo ren waren vastgesteld. Er moest een sprintnummer wor den afgelegd, met een lengte af hankelijk van de leeftijd, terwijl de pupillen balwerpen en de ande re deelnemers speerwerpen op het programma hadden staan. Verder deed iedereen mee aan versprin gen en liep tenslotte een 1.000 meter. Voor elke prestatie worden bij een meerkamp voor ieder onder deel punten toegekend, die bij el kaar opgeteld de winnaar in elke categorie aangeven. Van de leeftijd van ongeveer 7 tot aan 66 jaar werd aan deze jaarlijk se clubkampioenschappen door de leden van Antilope meegedaan. Goed atletiekweer en enthousiaste deelnemers hebben er een heerlij ke atletiekmiddag van gemaakt: ook de toeschouwers hebben van fijne wedstrijden kunnen genie ten. WADDINXVEEN - Zaterdag 3 oktober werd de twaalfde en laat ste wedstrijd gevist voor de zo mercompetitie van de hengel- sportvereniging Waddinxveen. Er werd gevist in het Voornseka- naal, waar normaal gesproken goe de vangsten te noteren zijn. Deze keer was het moeilijk om de vis aan de schubben te komen. De uitslag zag er als volgt uit: 1. H. Kraan (6250 gram), 2. M. Rei chard (4770 gram), 3. R. Polder vaart (4460' gram), 4. H. de Kwaadsteniet (3530 gram), 5. A. van Leeuwen (2870 gram). De tweestrijd die zich gedurende de hele competitie om de eerste plaats afspeelde tussen A. van Leeuwen en M. Reichard, viel uit in het voordeel van eerstgenoem de. In de laatste wedstrijd wist hij zijn opgebouwde voorsprong te behouden en werd daardoor de kampioen van 1992. Na aftrek van de twee slechtste uitslagen zijn de vijf hoogst geein- digden: 1. A. van Leeuwen (77.320 gram), 2. M. Reichard (73.470 gram), 3. H. Kraan (60.450 gram), 4. R. Jenner (57.010 gram), 5. W. Houtman (51.680 gram). De grootste vis over de hele com petitie werd gevangen door M. Reichard in de Lek, n.l. een bra sem van 54.8 cm. WADDINXVEEN - De elfde en voorlaatste wedstrijd voor de zo mercompetitie viste de hengel- sportvereniging Waddinxveen HSW afgelopen zaterdag in de Oude Rijn nabij Koudekerk. De vangst was zeer matig. Hier door ontstonden er geen verschui vingen in de klassering van de eerste vijf in het algemeen klasse ment. De uitslag was als volgt: 1. M. Reichard (4660 gram), 2. H. Kran (4330 gram), 3. M. van Leeuwen (2830 gram), 4. M. Hoogerdrijk (2650 gram), 5. H. de Haan (2170 gram). Zaterdag 3 oktober wordt de laat ste wedstrijd gevist in het Voomsekanaal. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 05.30 uur. Voorlopig richt Rowah zich op sportief gebied op de zaalcompeti- tie. Met vier - en wellicht vijf - teams doet de Waddinxveense vereniging mee. Met name bij de jeugd verwacht Rowah hoge ogen te gooien. ’’Zeker als je kijkt naar de resul taten van een aantal oefenwed strijden, die het welpenteam heeft gespeeld, mag je verwachten dat Rowah goed zal meedoen in de komende competitie. Bij de senio ren zullen de dames zeker goed meedraaien in hun poule, maar zullen de heren het zeker heel zwaar krijgen om hun positie in de vierde klasse te handhaven. Het herenteam kan wat dat be treft nog wel wat aanvulling ge bruiken”, vervolgt Jongking. Iedereen die eens mee wil trainen en nader kennis wil maken met handbalvereniging Rowah, kan contact opnemen met het secreta riaat, tel. 01828-13453 of 01828-1115899. f WADDINXVEEN - Met zeven overwinningen, een gelijkspel en slechts twee nipte nederlagen in de competitie mag badmintonclub Regio Effekt/Aeolus zich in de afgelopen speelweek met recht spekkoper noemen. Zondag speelde het le team van de Waddinxveense vereniging in Reeuwijk de in de eerste speel week geplande wedstrijd tegen het le team van BC Rewic. Dankzij een intensieve voorberei ding maakte het le team van Aeo lus een droomstart in de 4e klasse landelijk. Het in de bondscompe- titie debuterende team bestaat dit seizoen uit Natasja van Es, Viola Scheijen, Tjeerd Hillerts en Mar co Overes. Het is des te opmerkelijker als men bedenkt dat Viola Scheijen vorig seizoen nog in de 3e klasse van de districtscompetitie uit kwam (liefst vier klassen lager dus) voor het Woerdense Saturnus’68. Evenals in de voorgaande twee wedstrijden boekte het le team van Aeolus een ruime 7-1 over winning op het le team van streekgenoot BC Rewic. Komende twee speelweken komt het team niet in actie. Op zondag 25 oktober wacht hen in sportzaal De Duikelaar de thuiswedstrijd tegen het 4e team van BC Om moord uit Rotterdam. De aanvang van de wedstrijd is om 12.00 uur. In de districtscompetitie werden afgelopen speelweek ook vele aan sprekende resultaten behaald door de competitieteams van Aeolus. Het 2e, 4e, 6e en 10e team be haalden ruime overwinningen, het 3e en 9e team boekten zwaar be vochten zeges. Het 7e team deel de de punten, terwijl het 5e en 8e team strijdend tenonder gingen. De uitslagen van de afgelopen week in de districtscompetitie ge speelde wedstrijden luiden als volgt: Aeolus 2-Nico 5 8-0; Flori da 4-Aeolus 3 3-5; Lobby 2-Aeo- lus 4 1-7; Aeolus 5-Delft 10 2-6; Aeolus 6-Mijdrecht 6 7-1; Aeolus 7-Zigo 7 4-4; Nieuwkoop 6-Aeo- lus 8 5-3; Aeolus 9-Voorburg 13 5-3: Aeolus 10-Voorburg 15 8-0. Sr -- - - - 7- 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 33