GEMEENTE WADDINXVEEN Gouwe-dames uit beker Wenen voor 4 pasge trouwd echtpaar fj h rETRflUVO NU UEIMëN JANE AUAD Willy’s Winkel extra open TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN t BEKENDMAKING VERKEERSMAA TREGELEN HINDERWET BEKENDMAKING VOORGENOMEN VERKEERSBESL UIT UITSTEL OMWISSELING RIJBEWIJZEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES NIEUWE GEMEENTELIJKE FOLDERS EN BROCHURES COLLECTE VERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN A' Cl VERGADERINGEN CHEMO-CAR IN WADDINXVEEN 01820-16066 010-4362244 SPREEKUREN I I - Schoonheids instituut 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 - gelaats/lichaams- behandelingen; - manicure/pedicure; - zonnebank; - elktr. ontharen; - plaatselijk afslanken; - beauty verwendagen. I PERSOONLIJK I EN ZAKELIJK WC 4 Derde periode 1 Pagina 3 Woensdag 7 oktober 1992 Weekblad voor Waddinxveen - I-- ---- Gouwebad ”De Sniep” (informatie) grondbedrijfcomplex exploitatie-opzet grondbedrij fcomplex exploitatie-opzet grondbedrij fcomplex exploitatie-opzet grondbedrij fcomplex exploitatie-opzet Berkengaarde 21 Bonenakker 4, 6, 8 en 10 Weremeus Buninglaan 4 i De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Over twee weken, op zaterdag 17 oktober begint de competitie. Het toeval wil, dat dan ook tegen Alli ance gespeeld wordt, alleen vindt dit dan plaats in zwembad De Sniep. Vanaf 17.00 uur spelen achtereen volgens de hoogste teams van De Gouwe, te weten dames 2, heren 2, dames 1 en heren 1 hun wed strijden. Jan Dorrekenskade-Oost 49 en 51 Limaweg 55 Verzoeken om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoeken om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend ten behoeve van: 1. het oprichten van 7 bedrijfsruimten met bijbehorende, inpandi ge (bedrijfs)woningen aan de Junolaan (A3-gebied; huisnrs. 2 tot en met 26, even); 2. het oprichten van 5 woonhuizen aan de Zuidkade, tussen de huisnrs. 128 en 136 (ter hoogte van het A3-gebied). Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met de be palingen van de ter plaatse geldende bestemmingsplan: Zuidkade-Wilhelminakade, en voorts na ontvangst van verklarin gen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet 1962. x Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrijstel ling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen) te verlenen. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van een opslagloods met kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen het oprichten van een kantoor gebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van vier woningen het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Kastanjelaan, gereserveerde invalidenparkeerplaats In verband met de invaliditeit van een bewoonster is het gewenst in de Kastanjelaan nabij perceelnummer 34 een gereserveerde inva lidenparkeerplaats aan te leggen. Binnen 14 dagen na deze publicatie kunnen belanghebbenden hier op reageren door contact op te nemen met de sectie Voorberei ding/Verkeer van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Indien na 14 dagen niet gereageerd is, wordt het besluit als hierboven genomen. Coenecoop, parkeerverbod Besloten is een parkeerverbod in te stellen op het gedeelte van Coe necoop ter hoogte van de percelen 53 tot en met 88 (evenwijdig aan de Kanaaldijk) aan beide zijden van de rijbaan. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het in dienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden (dus vóór 9 oktober 1992). De afgelopen maanden is een publiciteitscampagne gevoerd voor het omwisselen van oude modellen rijbewijzen. Opgeroepen werd deze oude modellen linnen rijbewijzen vóór 1 oktober a.s. om te wisselen voor een rijbewijs van het nieuwe Europese model. Onlangs werd duidelijk dat een aantal personen aan wie om medi sche redenen van tijdelijke aard geen nieuw rijbewijs kan worden afgegeven, niet aan de gestelde datum kan voldoen. Om te voorkomen dat in dergelijke gevallen opnieuw rij-examen moet worden gedaan heeft de minister van Verkeer en Waterstaat besloten het tijdstip, waarop de omwisselingstermijn zal sluiten, voorlopig op te schorten tot 1 januari 1993. De oude modellen rij bewijzen kunnen dus tot deze datum worden omgewisseld. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Nieuwe uitgaven zijn: - De brandweer vraagt uw aandacht; - Daar steek je de draak niet mee; - Vrouwen bij de brandweer. Diverse publicaties over brandweer en brandpreventie. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De heer J. BLEIJENBERG uit Moordrecht is in het gemeente huis van Waddinxveen benoemd tot chef van de sectie Ruimtelijke Ordening en Milieuzaken van de afdeling Ruimte en Bouw. In de week van 11 oktober tot en met 17 oktober 1992 zal er gecol lecteerd worden door “ZOA” Vluchtelingenzorg.. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeente bestuur worden gebracht. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Abr. Kroesweg 19 Pr. Beatrixlaan 50 - Waddinxveen Telefoon: 01828-19253 I 5 In de hal van het gemeentehuis staan twee brochuremolens in de huiskleuren geel/zwart met daarin gemeentelijke informatiefolders en brochures over een groot aantal uiteenlopende onderwerpen. Een nieuwe uitgave is: Vrijwillige Brandweer Waddinxveen. -4. j In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daar bij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 8 oktober 1992, gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afde ling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Verzoeken om vrijstelling (zogenaamde kruimelgevallen) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoeken om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend ten behoeve van: 1Prins Bernhardlaan 2: het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een bejaardentehuis (het vergroten van de keuken); 2. Jupiterlaan 35: het oprichten van een berging in de achtertuin van één van de nog in aanbouw zijnde woningen in het A3-gebied). De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1. Oranjewijk ’75; 2. Zuidkade-Wilhelminakade, doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis -zogenoemde “kruimelgevallen”- als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wethou der bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvragen deze vrijstelling te verlenen. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daar bij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 8 oktober 1992, gedurende 14 dagen, tijdens, werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afde ling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Regels - Bedrijven kunnen niet bij de Chemo-Car terecht. - u mag het chemisch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - injectienaalden dienen in een gesloten verpakking aange boden te worden WADDINXVEEN Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Ontwerp-bestemmingsplan “Zuidkade-Wilhelminakade ’92” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van donderdag 8 oktober 1992 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven (van 08.30 tot 12.30 uur) het ontwerp van het bestemmingsplan “Zuidkade- Wilhelminakade ’92”. Gedurende de bovengenoemde termijn van één maand kan een ie der schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de ge meenteraad, Raadhuisplein 1, Postbus 400, 2740 AK Waddinx veen. WADDINXVEEN - In het be stuur van de CDA-afdeling Wad dinxveen is penningmeester A. LAFEBER opgevolg door D. LEKX. De heer Lafeber heeft 10 jaar de penningen van de christen democraten beheerd en sluit een bestuursperiode van 12 jaar af. De ledenadministratie blijft voor alsnog in zijn handen. Waddinxvener R. BEEKKERS is benoemd tot penningmeester van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. SPILL (natuurkunde) en me vrouw M. BONSING (tekenen). De commissie van bestuur van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum in Waddinx veen heeft in tijdelijke dienst be noemd de leerkrachten J.M.G.H. RAMAKERS (Frans), mevrouw B.J. WIEGAND (Frans), me vrouw H.C.M. PERSOON (na tuurkunde), J.H.W.Q. TER Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 29 september 1992 vergunning inge volge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is ver leend aan: Winkelsluitingsverordening Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat gedurende drie maanden bij de afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken, Raadhuisplein 1, voor een ieder ter lezing is neer gelegd en tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is gesteld, de bij raadsbesluit van 16 september 1992 vastgestelde Winkelslui tingsverordening. Deze verordening treedt in werking op de derde dag, volgend op deze afkondiging. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het oprichten en in werking hebben positief te beschik ken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving van: De heer J. v.d. Knijff voor een tuinbouwbedrijf op het perceel 6e Tochtweg 1. De heer J.L. Steenbergen voor een groothandel in aardappelen, groenten en fruit op het perceel Abr. Kroesweg 19a. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terza ke zijnde stukken liggen vanaf 8 oktober tot 22 oktober 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 22 oktober 1992 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-82 en 92-2845 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de se cretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen l LJ Commissie voor de Financiën op donderdag 8 oktober 1992, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Meerjarenbegroting 1994-1997, investeringskredieten 1993 en ta- riefverhogingen 1993 van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van invoering B.B.I. 1 - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van milieu-uitgaven Tuin- bouwleerbedrijf. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van een bijdrage aan het Arbeids Integratie Project Midden-Holland. - Beschikbaarstellen van kredieten ten behoeve van bouwrijp ma- en voorbereidingskosten c.a. “Cen- WADDINXVEEN - Dat er mensen trouwen blijft in Wad dinxveen niet altijd even onop gemerkt. Op de foto maken vrienden voorbijgangers op de Juliana van Stolberglaan er opmerk zaam dat Leo en Loes pas zijn getrouwd en ze suggereren dat ze nu al wenen. Dat laatste is een woordspe ling, want bedoeld wordt dat het pasgetrouwde stel op hu welijksreis is naar de Oosten- mrijkse hoofdstad Wenen. Op de Juliana van Stolberglaan in Waddinxveen kon het nie mand ontgaan dat hier een pas getrouwd stelletje was gaan wo nen. (Foto: Sjaak Noteboom). De directie van Rhowax B.V. voor een handelsonderneming in schoonmaakartikelen op het perceel Dorpstraat 118; Gebr. Vletter voor een tuinbouwbedrijf op het perceel G. v. Dort Kroonweg 12; De heer Joh. van Niekerk voor een boomkwekerij op het perceel Middelburgseweg 13. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 8 oktober tot 8 november 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, el ke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maan dagavonden gedurende drie uren. Tot 8 november 1992 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-78, 92-3205 en 92-3207. Op vrijdag 9 oktober a.s. kunt u het bewaarde klein chemisch af val, persoonlijk aan de Chemo-Car afgeven. Indien dit niet moge lijk is kunt u wel: - het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling: te weten: 11 december; - uw buren of kennissen vragen om het klein chemisch afval te bren- gen/af te geven; - u kunt het ook op werkdagen brengen naar de gemeentewerf, adres Noordkade48, openingstijden 08.00-12.00 uur en 13.00-16.00 uur. Voorkom dat chemisch afval ontstaat - houd bij aankoop van producten al rekening met het voorkomen van chemisch afval: zoek alternatieve vervangende niet chemische producten; gebruik alleen minder schadelijke producten (bijvoor beeld verf op waterbasis, gebruik oplaadbare batterijen); - hergebruik oplosmiddelen: laat verontreinigingen (bijvoorbeeld verf) in oplosmiddelen en dergelijke bezinken; de schoonmaak- verdunning kan zo meer dan eens worden gebruikt; - laat zo min mogelijk van een product in de verpakking achter. Zorgvuldig geleegde verpakking is geen chemisch afval (bijvoor beeld lege verfblikken, spuitbussen). Opmerkingen - Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus en dergelijke kunnen worden weggegooid, nadat ze met water zijn omgespoeld, in de grijze container, danwel vuilniszak. - Ook de normale lampenbolletjes kunnen in de glasbak worden weg gegooid, spaarlampen en TL-buizen moeten bij de Chemo-Car worden ingeleverd. - Goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden weg gegooid. Tijden en plaatsen De Chemo-Car stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.30-09.15 uur: Wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte 09.20-09.50 uur: Wijk Zuidplas, Cirkelflats 09.55-10.40 uur: Bomenwijk, Winkelcentrum leplaan 10.45-11.15 uur: St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid 11.20-12.05 uur: Oostpolderwijk, Overtoom 12.50-13.30 uur: Centrum, Passage ingang Stationszijde 13.35-14.20 uur: Vondelwijk, Winkelcentrum Luifelbaan 14.25-15.10 uur: Groenswaard, Winkelcentrum Groensvoorde 15.15-16.00 uur: Willem de Zwijgerlaan, bij de markt ken “Coenecoop II” trumplan”. - Vaststelling bijgestelde “Zuidplas ’80 Plus”. - Vaststelling bijgestelde “Oostpolderwijk”. - Vaststelling bijgestelde “Coenecoop I”. - Vaststelling bijgestelde “Coenecoop II”. Commissie voor de Sociale Zorg op donderdag 8 oktober 1992, aanvang 19.30 in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Beleid houders VTV-humanitair. - Groene Hart Ziekenhuis, jaarverslagen 1991. - Arbeids Integratie Project Midden-Holland. - Bestandsanalyse september 1992. - Raamovereenkomst R.B.A. en de Midden-Holland gemeenten. - Begrotingen 1993. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 13 okto ber 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Jaarverslag 1991 van het I.S.M.H. - Advies inzake besluitvorming met betrekking tot invoering B.B.I. - Tussenrapportage rampenbestrijding. - Advies naar aanleiding van vragen in commissie A.B.Z. met be trekking tot voorlichting over brandpreventie. - Advies inzake het beleid ten aanzien van verwijdering van op of aan de openbare weg geplaatste huisraad na huisuitzetting. - Informatie rond alarmeren van de politie zonder noodzaak. - Wijziging Verordening commissie voor de bezwaar- en beroep schriften. - Begroting 1993 en meerjarenbegroting met bijbehorende stukken voorzover deze het zorggebied van de commissie betreffen. Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op woensdag 14 oktober 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Begrotingen. In het Zaanse bad De Slag nam Alliance in de eerste periode met 1-0 een voorsprong. De Gouwe kreeg wel kansen, doch wist deze niet in doelpunten om te zetten. Ook in de tweede periode ging de strijd nog aardig gelijk op. Allian ce bracht eerst de stand op 2-0 en Angela Faber scoorde in een hef tige scrimmage voor het doel de aansluitende 2-1. In de derde periode werd het team van de nieuwe trainer/coach WADDINXVEEN - Afgelopen zondag speelde het eerste da mesteam van De Gouwe-waterpolo de bekerwedstrijd tegen Alli ance uit Zaandam. De Gouwedames konden de eerste serieuze confrontatie met een team uit de hoofdklasse waterpolo nog niet aan en werden met 8-2 huiswaarts gestuurd. Jan Middendorp, uitermate ver rast door een fel aanvallend Alli ance. De zoneverdediging van De Gou we werd zwaar op de proef ge steld met afstandschoten. Dit re sulteerde in een bijna uitzichtloze 6-1 achterstand. In de vierde periode vochten de Gouwedames voor wat ze waard waren. Dat nam niet weg, dat An gela Faber pas na 7-1 score op 7-2 kon brengen. Alliance scoorde nog eenmaal en bracht de ein- stand op 8-2. ’’Willy’s Winkel” (tweedehands kleding, speelgoed en schaatsen) aan het Nicolaaserf 15 (tel. 01828 - 17764) gaat tijdelijk een aantal extra dagen open. Vanwege de grote collectie ge bruikte kinderkleding en speel goed wil Willy Geerling Wad- dinxveners en streekgenoten in de gelegenheid stellen in de week voor de herfstvakantie iedere dag tussen half tien en half twaalf ’s morgens rond te kijken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3