Floriade Matige kritiek na sluiten Makkelijke zege voor Korbis (6-12) Pizza Mia Express van start Zilveren sportschool van René Scharff gÉ rj Meer bezoekers dan verwacht Bingo Koffie boeren bij Unigro NV Residentie- koffie bij Wereldwinkel C. de Bas spreekt in Bergambacht Fruit op basisschool Amnesty wil meer jongeren Reizen met Educatief College Burgemees ter wenst ‘Mia‘ veel succes Spaarlamp- actie voor derde maal Milieu vriendelijke schoenen bij Bremmer Nieuw: Hofka Sampermans op Coenecoop WADDINXVEEN Burgemeester C.M. van der Linden heeft maandagmiddag 12 ok- Korbis 2 tober Pizza Mia Express geopend in het winkelcentrum Zuidplas te Waddinxveen. Pizza Mia is gelegen direkt naast de reeds bestaande snackbar aldaar. Pagina 21 Woensdag 14 oktober 1992 Weekblad voor Waddinxveen Burgemeester C.M. van der Linden laat de eerste pizza uit de oven van Pia Mia Express aan de Zuidplaslaan in een doos glij- Groningen. (Foto: Sjaak Noteboom). De pizzakoeriers van Pizza Mia Express voor het tijdelijk onderkomen van de dependance was, Boomkwekerijprodukten Een schitterende kleurenfolder geeft het complete bestelmenu weer. Deze folder zal huis-aan- Tegen RWR 2 leed Korbis 2 een gevoelige nederlaag. Na een huis worden bezorgd. Er is keus uit meer dan 70 warme gerech ten, toetjes en 15 dranken. Niet alleen pizza’s maar ook complete Italiaanse menu’s. Ook voor bedrijven is zo’n piz za afhaal- en bestelservice ideaal; vooral als er overgewerkt moet worden! Pizza Mia is een geheel zelf standige dochteronderneming van het bekende restaurant La Taran- 46 voorsprong moest in de slot fase een 96 nederlaag geslikt worden. Komende zaterdag kunnen de reserves zich revancheren in de thuiswedstrijd tegen de Kapellen 3. Aanvang 14.30 uur. De pizzakoeriers van Pizza Mia Express voor het tijdelijk onderkomen van de dependance van La Tarantella aan de Zuidplaslaan bij het winkelcentrum Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). Komende zaterdag om 16.00 uur vindt het treffen plaats tegen Velocitas, een gevaarlijke tegen stander. Desalniettemin moet een goed resultaat haalbaar zijn. Veel zal afhangen van de instelling van het achttal, want in teamsport is dat veruit de belangrijkste voor waarde voor succes. Weekblad Margriet riep La Ta rantella vorig jaar uit tot de beste Pizzabakker van Nederland. S. Visentini: „Alle gerechten die bij Pizza Mia worden bereid zijn van dezelfde hoge kwaliteit.” irovincie i kandi- Sifu Scharff, die in die 25 jaar meer dan omstreeks 1200 leerlin gen de kunst van het Lam Saolin Kung Fu Kwoon bij heeft ge bracht, had om persoonlijke rede nen weinig ruchtbaarheid aan het jubileum gegeven. Naast (ex)-leerlingen en leerlin gen van leerlingen waren familie leden en enkele goede vrienden uitgenodigd. Onder de aanwezigen was onder andere het echtpaar Henk en Roos Tol, dat binnenkort een ei gen sportschool aan de Gouwe zal openen. De middag werd opgeluisterd door verschillende demonstraties. Zo voerde René Scharff samen met enkele van zijn leerlingen de spektakulaire Zuid-Chinese leeu wendans op. Verder lieten de jongste leerlin gen de zogenaamde basistechnie ken zien, gaf de ’scha/’ van leer- Op de CD staat een uitvoering van de ’Pastorale’ van Beethoven, een loflied op het landleven dat dus goed aansluit bij de ambach telijke verbouwde koffie. Evenals alle andere soorten koffie in de Wereldwinkel draagt de Re- sidentie-koffie het Max Havelaar- keurmerk, dat betekent dat kleine producenten een goede, eerlijke prijs betaald krijgen. ling Henry Vogel een demonstra tie van de in deze sport gebruikte dierstijlen en lieten de Duitse leerlingen van Sifu René Scharff, Peter Markus, Willy Schelz, Tho mas Fillipdess en Walter Huth, die allen een eigen school in Duitsland hebben, zien hoe het geleerde in Duitsland wordt ge traind. Ze zijn daardoor verplicht twee keer per maand bij Sifu Scharff in Waddinxveen te komen trai nen. De Duitsers lieten tevens en kele standaardvormen zien die ontwikkeld zijn om Kung Fu als officiële sport aan de Olympische Spelen mee te laten doen. Nadat neef Rob Scharff op in drukwekkende manier de kunst van het zwaard voeren aan het pu bliek had getoond kreeg de sport school houder tot slot diverse ca deaus en bloemen van de aanwezi ge gasten aangeboden. voorlichting bijvoorbeeld informatie- publiek wij- facetten van men WADDINXVEEN Vrijdag avond 16 oktober is er weer een gezellige bingo-avond in het Buurtcentrum ”De Boog”, (C. Huygenslaan). Aanvang bingo: 20.30, 2 zalen open: 19.30. Er is een niet-rokers- zaal en er is een rokerszaal. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Deze Residentie-koffie kan nu worden verkocht in pakjes van 250 gram en dit gebeurt met een feestelijke start. In samenwerking met het Residentie Orkest heeft Sos-Wereldhandel (de importeur voor Wereldwinkels) een CD ge produceerd, die voor 4,95 te koop is bij twee pakjes Residentie-kof fie. De kwaliteit van het getoonde gezien de ongunstige idigheden op net ter- 'nd gevonden. Ook het WADDINXVEEN/GOUDA Het Educatief College, de con- tractstichting van het bekende Gouwe College, heeft een cursus samengesteld die zich niet be perkt tot de literatuur van één taal, maar tot die van zes (Neder lands, Frans, Duits, Engels, Rus sisch en Spaans). Heel boeiend dus. Alle werken die tijdens de cursus behandeld worden zijn in vertaling verkrijg baar bij de boekhandel of de bi bliotheek, zodat het niet nodig is de vijf vreemde talen werkelijk te kunnen lezen. Alle werken die gelezen worden, zijn gegroepeerd rondom het cen trale thema van de cursus: Rei zen. Reizen dus door de wereld (van de) literatuur! Voor iedere taal zijn twee lessen van 114 uur gereserveerd en het geheel wordt in- en uitgeleid door een docent van het Instituut voor Algemeen Literatuur Wetenschap te Leiden, dr. P. F. Schmitz. De cursus kost 160,-. Hij begint na de herfstvakantie op 27 okto ber en loopt door tot half februa ri. Het tijdstip waarop de cursus wordt gegeven is de dinsdagmid dag van 14.00-15.30 uur in het gebouw van het Gouwe College in Alphen aan den Rijn, Diamant- straat 27. Voor nadere inlichtingen kan men daar ook terecht (tel. 01720- 34475) of bij de coördinator, me vrouw C. de Knegt-Bos (tel. 01727- 16177). Aanmelden vóór 20 oktober. Inwoners van Waddinxveen en wijde omgeving kunnen aan de Zuidplaslaan ovenverse Pizza’s bestellen. Ze worden warm thuis bezorgd. Men kan bestellen per telefoon: 01820-11177 van dins dag t/m zondag steeds van 15.00 tot 21.00 uur. Niet geschikt De grootte van het park met vee’ lege stukken, heeft geleid tot kritische geluiden van be zoekers. Bij het ontwerp van het park zijn de lege plekken doelbewust opgenomen als rustpunten. Maar een meren deel van de bezoekers heeft dat niet zo ervaren. Door de omvang van het terrein zijn WADDINXVEEN De uitwedstrijd tegen het Zeeuw se Good-Luck leverde Korbis- korfbal een gemakkelijke 612 zege op. Geen enkel ogenblik kwam het achttal van coach Han Poortvliet in de problemen. Topscoorder werd Pieter Sloot weg met 6 doelpunten, gevolgd door Marko van Leeuwen met 4 treffers. Yvonne Visser en Ester Visser tenslotte wisten voor Kor bis de korf éénmaal te vinden. Nadat Marko van Leeuwen vanaf de stip 01 liet aantekenen kwam Good-Luck ook via de strafworp langszij. Dat zou tevens de laatste maal zijn dat beide ploegen elkaar qua score in even wicht hielden, want daarna was en bleef het Korbis wat de klok sloeg. Via treffers van Pieter Sloot weg, Marko van Leeuwen, Yvon ne en Ester Visser werd de stand nog voor het rustsignaal tot 28 uitgebouwd. De tweede speelhelft kenmerk te zich wat Korbis betreft door experimenteel spel. Dat had tot gevolg dat de productiviteit wat minder was dan verwacht. Deson danks wist men de korf nog 4 maal te vinden. Na 6 wedstrijden heeft Korbis thans 8 punten behaald, waarmee op de ranglijst een goede positie wordt ingenomen. WADDINXVEEN De af gelopen twee weken heeft de De Savornin-Lohmanschool (Win gerd) in het teken gestaan van de appel en de peer. Aan de hand van posters en pu- blikaties van het Centraal Bureau voor de Tuinbouw werd aan de kinderen van de groepen 1 t/m 8 duidelijk gemaakt, hoeveel ver schillende soorten appels en peren er eigenlijk wel zijn. Diverse variëteiten werden ten toongesteld waaronder heel oude soorten zoals Zoete Ermengaarde, Ingrid-Marie en Winterjannen. Super v.d. Sluys stelde de kin deren in de gelegenheid te keu ren. WADDINXVEEN - Schoenhan- del Bremmer aan de Kerkweg- Oost presenteert een 97% milieu vriendelijke schoen van de Neder landse schoenfabriek Van Bom mel. De binnen het kader van de huidi ge technische mogelijkheden maximimaal milieuvriendelijke schoen betreft Nature-schoenen met ambachtelijk voetcomfort. Boomkwekerijprodukten kwamen met name tot hun recht in de Groene Vallei op de Floriade, naast andere in zendingen van boomkwekerij- organisaties. WADDINXVEEN - In de We reldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhelminaplein is er een nieuwe soort koffie voor de consument bijgekomen: Residen tie-koffie voor kleinverbruikers, een zilvermerkkoffie met en zon der cafeïne. Residentie-koffie wordt al vijf jaar door de leden van de Tweede Kamer gedronken en onlangs is ook het Europarlement deze kof fie gaan gebruiken. WADDINXVEEN Zaterdag 3 oktober is in besloten kring het 25-jarig bestaan van de sportschool van Waddinxvener René Scharff gevierd. WADDINXVEEN - Onafhanke lijk bandenspecialist Hofka Sam permans heeft op het bedrijven park Coenecoop het daar drie jaar gevestigde filiaal van Gerritsen van der Hoop Autobanden BV overgenomen. Hofka Sampermans valt onder de Duitse Stinnes Reifendienst met 200 vestigingen in Europa en 30 vestigingen in Nederland. Het hoofdkantoor staat in Breda en in Spijkenisse fungeert een centraal telefoonnummer. In Waddinxveen blijft Bram van der Heide als vestigingsleider fun geren. De verschillende participan- tengroepen zijn enkele vragen voorgelegd, met name ook over de meer dan in het verle den commercile aanpak. De Nederlandse Hoveniers- en Groenvoorzienersvereniging en het Hoveniers Informatie Centrum erkennen de nood zaak van deze commercile aanpak, maar vinden dat sponsors bij een volgende ge legenheid niet nog meer de boventoon moeten gaan voe ren. De vraag of men een goede in vestering heeft gedaan, laat zich moeilijk beantwoorden. Over het geheel is per bezoe ker gemiddeld 66 gulden gen- vesteerd. Of dat er ook uit komt zal hoogstens op langere termijn bekeken kunnen wor den. veel mensen er niet in ge slaagd alles in n dag te zien. WADDINXVEEN - Met het uit de oven halen van een pizza heeft burgemeester C.M. van der Linden maandagmiddag de vestiging van Pizza Mia Ex press bij het winkelcentrum Zuidplas officieel geopend. De jeugdige Monique van de nieuwe Pizza Mia Express be zorgde de Italiaanse lekkernij direct bij de echtgenote van Waddinxveens eerste burger aan de Piasweg. Burgemeester Van der Linden noemde de twee Italiaanse on dernemers ‘drammerig’ als het er om gaat hun idealen verwe zenlijkt te krijgen. Hij riep de beide compagnons, die hij veel succes toewenste op hun nieuwe met zorg uitge kozen plek, op goed met de buurt samen te werken en vroeg de pizza-koeriers zich tijdens het bezorgen aan de verkeersregels te houden. Het gaat aan de Zuidplaslaan om een tijdelijke houten vesti ging van een dependance van pizzeria-ristorante La Taran tella aan de Zuidkade, dat ei gendom is van de daar ook wo nende Salvatore Finizio (28) en Stefano Visentini (42) uit Ca- peile aan den IJssel. Volgend jaar zal er een perma nent gebouwtje door Pizza Mia Express voor de bezor ging van pizza’s, Italiaanse maaltijde, koude en warme voorgerechten, (frisdranken en ijs worden neergezet, direct in de buurt van de snackkiosk ’t Stekkie aan de Zuidplaslaan. Vlak voor de officile opening presenteerden zich maandag middag op tien brommers met boxen achterop de in trui en bodywarmer gestoken jongelui die zes dagen in de week (niet op maandag) tussen 1S.00 en 21.00 uur de telefonisch be stelde maaltijden zullen rond brengen in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen en Moerka- pelle. In de tijdelijke vestiging van Pia Mia Express werken een kok, een pizza-bakker en drie op toerbeurt werkende telefo nistes voor de opname van be stellingen. Stefano Visentini woont sinds zijn 12e jaar in Nederland. Voordat hij met zijn compag non La Tarantella anderhalf jaar geleden overnam werkte hij er ais ober. Salvatore Fini zio was en is er pizza-bakker, volgens het weekblad Margriet de beste van Nederland. ZOETERMEER - De Flori ade in Zoetermeer is nau welijks dicht of het touw trekken voor een eventuele nieuwe Floriade in 2002 is al begonnen. De pi Drenthe heeft zien daat gesteld, terwijl Gro ningen en Friesland deze kandidatuur steunen. Meer voorlichting met behulp van I" borden kan het zen op bepaalde facetten het getoonde, waaraan anders wellicht voorbijgaat. Het gaat tenslotte om een tuinbouwtentoonstelling. Overigens hebben verschillen de organisaties al laten weten bij een volgende gelegenheid weer van de partij te willen zijn. Bij een afweging moet ook worden meegenomen wat de restwaarde is van deze Floria de. Een deel vanhet park blijft behouden als groenvoor ziening voor een nieuwe woonwijk, maar veel elemen ten zullen ook verdwijnen. Ook veel participantengroe- pen vonden het terrein te groot en te kaal. Bezoekers moesten daarom delen over slaan en dat is jammer. Ook door de grondslag was het (poldergebied niet zo ge schikt. Een volgende Floriade zou gehouden moeten worden op een terrein met reeds be staande beplanting en op een lokatie in een bevolkingscon centratie. Arnhem -en Lim burg worden door het Hove niers informatie Centrum wel geschikt geacht. tella, gevestigd aan de Zuidkade 3. De eigenaren S. Visentini en S. Finizio behaalden met hun voor treffelijke vakmanschap al diverse eervolle vermeldingen. L o den om bij zijn echtgenote te worden bezorgd. In het midden Salvatore Finizio en Stefano Visentini met zijn echtgenote Joke van WADDINXVEEN - Drie Zuid- amerikaanse koffieboeren hebben een bezoek gebracht aan distribu tiecentrum voor levensmiddelen van Unigro NV op het bedrijven park Doelwijk aan de Bredeweg in Waddinxveen. Het drietal was vorige week met een 15-tal andere koffieboeren uit de Derde Wereld in Nederland voor een algemene producenten vergadering. Het bezoek in het kader van een detailhandelsdag aan Waddinx veen was voorbereid door de Stichting Max Havelaar. Ze kre gen te zien welke weg hun koffie en thee aflegt. Unigro verkoop wekelijks 2.000 pakken Max Havelaar. WADDINXVEEN/ BERGAM BACHT - De Waddinxveense doe-het-zelf-ondernemer C. de Bas van de Jan Dorrekenskade- Oost neemt dinsdagavond 20 ok tober in ontmoetingscentrum De Waard in Bergambacht deel aan de informatie-avond voor starten de ondernemers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De avond, die wordt geopend door Bergambachts burgemeester D. van Dam, begint om zeven uur. Kees de Bas spreekt als starten adviseur van de Goudse Kamér over ‘Ondernemen, wat weet jij ervan?1. Ook maakt hij in de tweede helft van avond deel uit van een forum. Het programma van de avond be vat verder een praatshow op vide ofilm met Koos Postema en toe spraken van Kamersecretaris mr. M.J. van den Berg, A. Uytten- broek van het Instituut Midden- en Kleinbedrijf (IMK) en J.W.M. van der Meer, maatschapslid van Arenthals-Chaudron, accountants en belastingadviseurs. wordt, omstam rein, goed gevonden. Uok het onderhoud werd als positief ervaren. De hoveniers menen, afgaande op hun eigen erva ringen, dat de Floriade inte ressant was voor vakbezoe- kers. De gezamenlijke activiteiten hebben de hoveniers tot tevre denheid gestemd. Die aanpak is zeker vatbaar voor een ver volg. De vakinhoudelijke kwa liteit moet dan echter beter worden. De Kring Tuin- en Landschapsvoorziening vindt riade een oestaand park goed als decor kan dienen. Dat komt ook de presentatie van de produkten ten goede. Bij het Kiezen van een lokatie ge niet de Randstad toch de voorkeur, gezien de afstand tot een vliegveld. De algemeen heersende me ning is ook dat de informatie voorziening beter had gekund. WADDINXVEEN - De werk groep Waddinxveen van Amnesty International doet deze week ook mee aan de landelijke actieweek ‘Je bent nooit te jong voor Am nesty' voor jongeren van 12 - 18 jaar. De actieweek i^-het hoogtepunt in de jongerencampagne van Am nesty, die half september van start ging. In Waddinxveen doen mee de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO, de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum en de christelijke scholen gemeenschap voor MAVO-LTO- LHNO De Wadde. Er worden brieven geschreven en sleutels verzameld. Als afsluiting van de actieweek wordt zaterdag 17 oktober op het Museumplein in Amsterdam de grote manifestatie ‘Amnesty: the right track' gehouden met een uitgebreide actie- en informatie markt en veel muziek. Amnesty wil jongeren meer betrekken bij de wereldwijde strijd tegen men senrechtenschendingen. Tijdens de actieweek rijdt een bakfiets van Gorinchem naar Am sterdam en vergaart onderweg be schilderde slopen (voor het maken van een grote kunst-petitielijst) en sleutels (voor het maken van een mensenrechtenbeeld). kers geteld. De cijfers hebben nog een voorlopig karakter. Eind van dit jaar zullen alle gegevens uitgewerkt zijn voor een exac te analyse. Toch vallen er al conclusies te trekken. Van zo wel de binnen- als buiten landse bezoekers zei 80 pro cent tevreden te zijn. De ge toonde bloemen waren duide lijk favoriet. Daarna scoorden de binnententoonstellingen en de kassen het hoogst. Met een begroting van 112 miljoen gulden ziet het er naar uit dat de uitgaven en inkomsten elkaar redelijk in evenwicht houden. Blijkt evenwel dat er op de eindba- lans een negatief saldo staat, dan ligt niemand daar van wakker. De sponsors hebben, gezien het aantal bezoekers, waar voor hun geld gekregen. Kritiek J. Spithoven, voorzitter van de zopas gesloten Floriade, is daar niet zo enthousiast over. Volgens hem is het succes van de Floriade Zoetermeer in belangrijke mate te danken aan de bereikbaarheid voor mensen in de Randstad. Daar is tegenin gebracht dat pu bliekstrekkers als De Eftelmg of het Noorder Dierenpark ook bepaald niet in de Rand stad zijn gelegen. Meteen na sluiting van de Floriade (zondag 11 oktober was de laatste dag) zijn wat zaken globaal op een rijtje ge zet. Met een bezoekersaantal van ruim 3,5 miljoen is het streefgetal met meer dan 300.000 voorbijgestoken. Van al die bezoekers kwamen er ongeveer 1,2 miljoen uit het buitenland. Van het Neder landse bezoek kwam 60 pro cent uit de Randstad en er zijn zo’n 167.000 vakbezoe- Toch zijn er punten van kri tiek, bij zowel bezoekers als participanten. Veel groenvoor- zieners vinden dat de Floriade teveel een bloementuin was, terwijl het ook ging om tuin en landschapsarchitectuur, aanleg en onderhoud van groenvoorzieningen. Bloemen hebben bij de werving echter ook een belangrijke rol ge speeld omdat daarmee vooral veel buitenlanders worden aangetrokken. Los daarvan is toch de con clusie getrokken dat bijvoor beeld de modeltuinen goed hebben gescoord. Maar slechts 19 procent van de be zoekers kwam voor het op doen van ideen, drie op de vier bezoekers ging het om een dagje uit. GOUDA Voor de derde maal gaat Energiebedrijf Midden-Hol land een actie houden met elek tronische spaarlampen voor alle verbruikers in haar verzorgingsge bied. De actie zal lopen van 1 novem ber tot en met 15 december 1992. De actie wordt gevoerd met spaarlampen van de merken Os ram en Philips. Op de toch al spe ciaal geprijsde lampen geeft de energiebedrijf nog eens 5,- sub sidie per stuk, zodat ze nog maar 29,50 kosten. Voor een contant bedrag van 25,- en een gespreide betaling over zeven maanden via de maan delijkse energienota kunt u desge wenst een pakket van drie lampen naar keuze kopen. Energiebedrijf en deelnemende winkeliers verwachten een hoog verkoopresultaat, temeer omdat de periode waarin de actie wordt gevoerd uitermate geschikt is om een spaarlamp als Sinterklaas- of Kerstpresentje aan te merken, in clusief bij te leveren gedicht. Het energiebedrijf hoopt dat dit keer ook veel ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf aan de ac tie meedoen. Omdat bedrijven veel meer verlichting gebruiken dan huishoudens worden zij in staat gesteld meer dan drie lam pen aan te schaffen. Hierover kunnen zij met het energiebedrijf een regeling treffen. Het ligt in de bedoeling om deze actie te ondersteunen met een eta lagewedstrijd, waarin de deelne mende winkeliers worden uitgeno digd hun etalage zodanig in te richten dat tot uiting wordt ge bracht dat het gebruik van spaar lampen niet alleen goed is voor de portemonnee, maar ook voor het milieu! Eind oktober vinden alle klanten van Energiebedrijf Midden-Hol land een actie-envelop in hun brievenbus, waarin alle benodigde informatie via een brochure dui delijk wordt gemaakt. Een voor- deelcoupon is bijgesloten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21