Gemeente wil met Tweede leven De Bonkelaar Verkeer sveiligheidsplaquette Zes fleurige kramen Chriet Titulaer zich aan de kop bij Ruud Visser LOTA stoppen 1 Als kindercentrum Hibiscusrit Dancenight Zomertennis- seizoen bij Love’70 Diefstallen en inbraken Hollands trappisten bier bij Van Eeuwen Collecte Brandwonden Stichting Yoga-cursus ouderen in Het Zuidhonk Trimmen bij TOOS Opbrengst collecte W n Kleurwedstrijd jong en oud van de Passage Werkafspraken voor gebruik van ruimtes Boulers van Waddinxveen winnen eigen herfsttournooi s KW as| EL wé Pagina Tl Woensdag 14 oktober 1992 Weekblad voor Waddinxveen de trappistenbier gebrou- aal programma voor kinderen ge- Drs. Chriet Titulaer in de Utrechtse stand van de Waddinx- de informatiemarkt, die de actiegroep 'Honger Hoeft Niet' zaterdag hield op I veense ondernemer RH. Visser. (Foto: Axis Aandrijvingen BV). Om hieraan enigszins tegemoet te komen is een aantal werkafspra ken gemaakt, waarbij een aantal ruimten in het gebouw, dat in het verleden niet als zodanig in ge bruik was, nu eveneens als verga derruimte zal worden gebruikt. Naast de reeds bekende ruimten als de commissiekamer op de le etage en de raadzaal zijn nu ook de kantine, de trouwzaal en enke le andere (tijdelijke) niet in ge bruik zijnde kamers als vergader ruimten aangewezen. Een beeld van het Passageplein. (Foto: Sjaak Noteboom). ZEVENHUIZEN Zoals het met eenmaal ingestelde tradities moet gaan, zo werd ook ditmaal weer het eind van het (zomer)tennisseizoen van Love’70 in Zevenhuizen uitgeluid met een vrijblijvend slottoemooi, voorafge gaan door een zeer geslaagde mos- selavond op zaterdag 4 oktober. Het fraaie clubhuis in sfeerver lichting vormde een goede entou rage voor het jaarlijks terugkeren de eetfestijn, waarbij een groot aantal leden op perfecte wijze de dis verzorgde. Enige specialisten op het gebied van mosselbereiding leefden zich uit in het op vele manier klaarma ken van dit zeebanket, terwijl ook de liefhebbers van gourmetten niet werden vergeten. De tennisbelevenissen van het af gelopen seizoen werden nog eens onder de loep genomen en de af spraken voor de winter opnieuw aangescherpt. Want al is het officiële tennissei zoen dan achter de rug: in Moer- kapelle kan er ook in de winter buiten worden gespeeld, dankzij de speciale matecobanen, die ook onder winterse omstandigheden bespeelbaar blijven. Het slottoemooi tenslotte trok be hoorlijk veel belangstelling, al was het opmerkelijk, dat veel deelne mers aan de mosselavond verstek lieten gaan. Te veel gegeten, te laat naar bed of te lang geslapen. Wie het weet mag het zeggen. organiseerd. De door ‘Honger Hoeft Niet* sa men met de Stichting Werkne- merspool Waddinxveen opgezette instuifmiddag voor 4- tot 12-jari- gen had als thema ‘Eten, drinken, snoepen, mmmmm, lekker, maar waar komt het vandaan? Tijdens de zaterdag gehouden in formatiemarkt gaf de Nederland se voordrachtskunstenares Angle Jorna twee boeiende en gratis toe gankelijke voorstellingen in de hal van de Kruiskerk. Ze blijkt een begaafd vertelster van Afrikaanse verhalen te zijn, waarnaar de aan wezige ouderen en jongeren met plezier hebben geluisterd. Op het bord bij de ingang van het gemeentehuis zal voor de diverse vergaderingen en besprekingen worden aangegeven welke verga- derlokatie in gebruik is. Voor alle vergaderruimten geldt overigens een rookverbod. De ingebruikneming van extra ruimten in het gebouw, met name de raadzaal, zal voor het jaar 1993 overigens geen consequen ties hebben voor de organisatie van reeds vastgestelde exposities en kamermuziekconcerten. WADDINXVEEN Behalve het eerste team, dat uitkomt in de 4e klasse landelijk, kwamen de andere negen teams van bad mintonclub Regio Effekt/Aeolus afgelopen week alle in aktie in de diverse klassen van de distriktskompetitie. Dankzij een vierde overwinning op rij nestelden een aantal teams van de Waddinxveense vereniging het 2e, 4e en 10e team zich aan kop in hun klasse. Daarnaast gooien ook het 6e team (1 verliespunt) en het 9e team (2 verliespunten) hoge ogen. Ook het 3e team draait goed mee in haar klasse, alhoewel de situatie door een afgebroken wedstrijd daar wat onoverzichtelijker is. De overige teams, met uitzondering van het 8e team zijn goede mid denmoters. Het 2e team van Aeolus, bestaan de uit Nienke Hillerts, Ilse van Steijn, Joeri Kraaijestein en Den nis van den Berg, komt dit sei zoen uit in de 2e klasse van het distrikt Zuid-Holland. Ondanks het feit dat men dit jaar debuteert in deze klasse heeft het team weinig last van planken koorts. Met o.a. drie maximale overwinningen van 80 heeft het 2e team brutaalweg de koppositie voor zich opgeëist in de 2e klasse, afdeling 13. Afgelopen zondag liet men zich in Voorburg opnieuw gelden. Het 4e team van BC Corbulo werd ge decideerd met 80 teruggewe zen. Naast deze zege boekten nog zes teams van Aeolus een overwin ning. De volgende resultaten kon den deze speelweek worden geno teerd. Aeolus 3 - Eridos 5: 53; Aeolus 4 - Flair 7: 53; Mij drecht 4 - Aeolus 5: 26; Flair 12 - Aeolus 6: 17; Sio 12 - Aeo lus 7: 44; Aeolus 8 - Don Qui- shuttle 2: 17; Delft 20 - Aeolus 9: 17; Morgenstond 5 - Aeolus WADDINXVEEN Omdat wegens gebrek aan werkruimte de commissiekamer op de 2e etage is vervallen en in gebruik is geno men door de afdeling Ruimte en Bouw, is het reeds bestaande te kort aan vergaderruimten in het gemeentehuis nog nijpender ge worden. WADDINXVEEN De collec te voor de Dierenbescherming ter gelegenheid van Werelddierendag heeft in Waddinxveen 6.889,60 opgebracht. Dit bedrag komt geheel ten goede aan het Dierentehuis Midden- Holland aan de Groenhovenweg 501 te Gouda. In dit tehuis wor den zwerf- en afstandsdieren uit de regio opgevangen en verzorgd. Wie overweegt een huisdier aan te schaffen, moet daar dan eerst eens kijken. Alle dieren die daar zitten verlangen naar een nieuwe baas en huis! Het tehuis is open van maandag tot zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Namens het Dierentehuis worden alle gevers en vooral de collectan ten hartelijk bedankt voor hun bijdrage resp. inspanning. WADDINXVEEN - Directeur R.H. Visser van Axis Aandrijvin gen BV op het bedrijvenpark Coe- necoop kreeg vorige week in zijn stand op de zesdaagse vakbeurs voor aandrijf- en besturingstech- niek Aandrijftechniek ’92 in het Utrechtse Jaarbeurscomplex on verwachts bezoek van drs. Chriet Titulaer. 10: 0—8. Komende week ligt de distrikts kompetitie geheel stil in verband met de komend weekeinde te ver spelen distriktskampioenschappen te Leidschendam. Een aantal le den van WBC Regio Effekt/Aeolus zullen aan deze kampioenschappen deelnemen. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen wil op termijn gaan breken met de LOTA, de Lokale Overheden Tegen Apart heid. Een groeiende raadsmeerderheid ziet gemeentelijke be moeienis hiermee niet meer zitten, mede gelet op de ontwikke lingen in Zuid-Afrika. Om te pijn wat te verzachten heb ben B. en W. de gemeenteraad la ten weten dat te zijner tijd door het nieuwe college van Burge meester en Wethouders en de nieuwe gemeenteraad, die in 1994 op basis van een nieuw beleids programma aantreden, moet wor den bepaald welke beleidslijn ze dan met betrekking tot de LOTA willen gaan volgen. B. en W. maken met hun LOTA- opmerkingen in een brief aan de raad, omdat de Lokale Overheden Tegen Apartheid kortgeleden haar beleid voor de komende twee jaren bekend heeft gemaakt. ‘We willen voorshands voor de duur van twee jaar lid blijven van LOTA, ook binnen het verband van de Vereniging van Nederland se Gemeenten (VNG) en de ont wikkelingen aanzien*, stelt het college, dat deze kwestie vorige week in vergaderingen van de raadscommissies heeft besproken. Om tenminste nog twee jaar met de LOTA, aan de wieg waarvan Waddinxveen destijds heeft ge staan, door te gaan is een meer derheidsbesluit van B. en W. Wethouder J. Neele (PCW) neemt een afwijkend standpunt in. Hij wil zo gauw mogelijk met de LOTA breken. In Waddinx veen is aan de Werkgroep Anti- WADDINXVEEN On langs bezocht de slijter van het winkelcentrum Luifelbaan Gert Jan van Eeuwen de enige trappis tenbrouwerij van Nederland. In deze door de paters Trappisten gerunde brouwerij in Berkel-En- schot bij Tilburg wordt het „La Trappe” trappistenbier gebrou wen. Door liefde, geduld en gedre venheid. Zo zou je het brouwen van dit natuurzuivere bier kunnen omschrijven. Door uitsluitend gebruik te ma ken van natuurlijke ingrediënten zoals hop, gerstemout, gist en wa ter uit eigen bronnen ontstaat het natuurzuivere bier. Bij het afvullen wordt suiker en gist toegevoegd, hierdoor krijgt het bier alle kans om op fles na te gisten. Er ontwikkelt zich vervolgens een uniek aroma. Behalve een Tri pel en een Dubbel wordt er voor het tweede jaar in successie het overheerlijke Quadrupel gebrou wen. Een rondborstig en herfstig trappistenbier met maar liefst 10% alcohol. Deze bijzondere trappist wordt afgevuld op jaartal, dit is wel bekend van wijnen maar nog zeldzaam voor biersoorten. Een trappist drink je niet zo maar uit een glas. Hiervoor neem je een royale fraai gevormde bo kaal. Slijterij Van Eeuwen heeft voor de meer dan 100 biersoorten die hij verkoopt de bijpassende glazen, kruiken en bokalen. Hier in komen de speciale eigenschap pen van de verschillende biersoor ten beter tot hun recht. Over het klooster van de Paters Trappisten en het brouwproces van la Trappe kan men zaterdag 17 oktober een informatieve vi deopresentatie zien in de winkel aan de Luifelbaan. Bij het bezoek kan men dan ge lijk kennismaken met de bijzonde re kadoverpakkingen van de ver schillende biersoorten. Het is im mers zo weer december. NIEUWERKERK A/D IJSSEL Op vrijdag 16 oktober houdt Automobiel- en Motorclub ’The Skymasters’ te Nieuwerkerk a/d IJssel de Hibiscusrit. Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Voor de A- en B-klasse geldt het NRR/TRR reglement, voor de Gezelligheidsklasse geldt een aan gepast reglement. De lengte van de rit is 30 km, de duur Itëuur. Inschrijven voor deze rit is moge lijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café ’De Roode Leeuw’, ’s-Gra- venweg 379 te Capelle a/d IJssel. De eerste deelnemer start om 20.30 uur. name het antal 30 km-zones toe (St. Victorwijk, Bomenwijk, Groenswaard 1, groenswaard 2, Vondelwijk-zuidwest). In 1995 zal in alle Waddinxveen se verblijfsgebieden door de auto mobilisten niet harder dan 30 km per uur gereden mogen worden. Verkeerswethouder J. Neele (PCW) met de aan hem in Den Haag uitgereikte verkeersveilig- heidsprijs en oorkonde. (Foto: Sjaak Noteboom). relatief veel kinderen en werken de vaders en moeders, mag er van worden uitgegaan dat het nieuwe kinderopvangcentrum ‘De Boe mel* van de Stichting Kinderop vang Humanitas in de komende tijd gauw volgeboekt zal zijn. Wethouder Paul van Schie ver wacht dat ook bedrijven van de kinderopvang gebruik zullen ma ken. Dat betekent investeren in kindplaatsen voor hunm mannelij ke en vrouwelijke werknemers. ‘Ik wens alle inzittenden van ‘De Boemel* een goede reis toe. Dit gebouw verdient het na een stormachtig verleden thans een hooggewaardeerd tweede leven in te gaan*, besloot de wethouder van financin, die ook emancipatie - en dus ook kinderopvang - in zijn politieke portefeuille heeft. WADDINXVEEN Op vrijdag 16 oktober organiseert, ”De Pad destoel” (Lijsterbesstraat) een Dancenight. Op deze dancenight wordt er al leen moderne dance-muziek ge draaid. D.J. Ed van Drive-In-Dis- cotheek ’’The Flying Dutchman” draait dan de beste house, hiphop en swingbeat. Deze Dancenight bestaat uit twee delen: om 19.00 uur t/m 20.30 uur is de zaal open voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. De entreeprijs is 1 gulden. Om 21.00 uur gaat de zaal open voor iedereen vanaf 15 jaar. De entreeprijs is dan 5 gulden, inclu sief een consumptie. teerde T.F.J. Jansen (VVD) in het kader van deActie -25% ver keersslachtoffers uitgereikt om aan te geven dat de gemeente met een goed lokaal verkeersveilig- heidsbeleid een wezenlijke bijdra ge levert aan een duurzaam veili ger verkeer. In Waddinxveen zijn gevaarlijke kruisingen gereconstrueerd, wordt er gewerkt aan de aanleg van fietspaden (route E in noord-zuid- richting) en fietsstroken (Es- doornlaan-Dreef) en neemt met De van de televisie bekend toe- komstwetenschapper was geïnte resseerd in de perpetuum mobile dat Axis Aandrijvingen in zijn stand in de Margriethal had opge hangen. Hij wilde weten hoe dat ‘ding* in beweging bleef. WADDINXVEEN - Marco van Wageningen en Francisca Laning wonnen met overmacht het herfst tournooi van de jeu de boulesvere- niging Waddinxveen. Door winst in de eerste partij kwamen zij in de A-poule terecht. In deze poule wonnen zij achter eenvolgens met 13-9, 13-0, 13-6 en in een laatste spannende partij tegen het equipe Bakker uit Lei den met 13-12. Tweede in de A poule werden J. van Veenendaal en J. v.d. Broek uit Alphen. De derde plaats was voor het team Reiche jr. van PSV Rhoon. In de B-poule ging de eerste prijs naar het equipe E. Duursma en G. van Helden van Heleboule uit Leiden. Verdienstelijk tweede werden Elly Nieuwland en Bette Wevers van Waddinxveen. De derde plaats bleef ook in Wad dinxveen, namelijk bij Pieter en Neel van Oosten die hiermee hun resultaat van vorig jaar evenaar den. De tevreden wedstrijdleiders Wil lem van Bockom Maas en Hans Woudenberg maakten om onge veer vijf uur de prijswinnaars be kend. Scheidsrechter Piet v.d. Made had een vrij rustige dag. Wel moest er regelmatig gewezen worden op voetfouten zoals naast de cirkel staan en niet beide voe ten op de grond houden. In één geval leidde dit zelfs tot een offici81e waarschuwing omdat een speler de bemoeienis van de scheidsrechter niet op prijs stelde. De wielen draaiden bij Axis in een vitrine. De bezoekers vonden het maar wat moeilijk om er ach ter komen hoe de eeuwige bewe ging van uitvinder Ludwig Schuch uit Wchtersbach tot stand kwam. Was het magnetisme, aandrijving door warmte van lampen, onba lans in de wielen of onrondheid en zwaartekracht? Niemand kwam er precies achter. Axis Aandrijvingen BV presen teerde in Utrecht verschillende nieuwe produkten, zoals stoot- dempers, kleine motorreductoren, gelijkstroommotoren en perslucht vibratoren. sparende oventjes uit Tanzania. Op die manier werd duidelijk dat ook de mensen in de ontwikke lingslanden waar mogelijk activi teiten ontplooien die in het belang zijn van het milieu. ‘Honger Hoeft Niet*, dat landelijk kortgeleden de nieuwe naam ‘In zet* heeft gekregen, wordt jaar lijks in Waddinxveen gehouden. Gedurende de gehele maand okto ber is er in de Openbare Biblio theek Waddinxveen (Van Meck lenburg Schwerinlaan) nog een expositie. Vanmiddag - woensdag 14 okto ber - is er in het buurtcentrum de Boog (C. Huijgenslaan) een speci- WADDINXVEEN - In Waddinx veen wordt in de laatste week van deze maand (25-31 oktober) ook weer gecollecteerd voor de Ne derlandse Brandwonden Stichting in Beverwijk onder het motto ‘Het is je eigen vel...* Verbrandingen behoren tot de af schuwelijkste verwondingen die een mens kan oplopen. Ze kunnen blijvende gevolgen hebben door invaliditeit en ontsierende litte kens. De behandeling is vaak langdurig en pijnlijk. Nog altijd gaan jaarlijks 40.000 slachtoffers naar de huisarts, ter wijl 12.000 patinten poliklinisch moeten worden geholpen. In 400 gevallen zijn de verwondingen zo ernstig dat behandeling in n van de drie brandwondencentra nodig is. De Nederlandse Brandwonden Stichting verbetert de behande ling van patinten met brandwon den, laat wetenschappelijk onder zoek verrichten, voert voorlich tingsprogramma’s uit ter voorko ming van brandwonden en be heert de Nationale Huidbank. De Nederlandse Brandwonden Stichting is volledig afhankelijk van vrijwillige bijdragen als col- lectegiften. Met hulp van vele en thousiaste vrijwilligers is de Ne derlandse Brandwonden Stichting erin geslaagd om in enkele jaren een nationale collecte op te zet ten. In 1988 werd voor het eerst lan delijk gecollecteerd met een re sultaat van 435.000 gulden. Vorig jaar slaagden maar liefst ruim 20.000 collectanten erin om sa men 2.280.000 gulden op te ha len. Nieuwe collectanten kunnen zich opgeven bij de contactpersoon van de Nederlandse Brandwonden Stichting in Waddinxveen, Ruud Scheps, tel. 01828 - 19067. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gymnastiekvereniging TOOS heeft voor de dames en ook heren vele trimuren. Deze uren bestaan niet alleen uit condi tietraining, maar bieden een wat breder aanbod aan oefenstof. Binnen deze lessen wordt veel ge daan aan spierverlengende en spierversterkende oefeningen en wordt veel aandacht besteed aan speel- en spelvormen. Het is hij TOOS de bedoeling om recreatief gevarieerd bezig te zijn. De les is aangepast aan het niveau van de deelnemers, zodat elke leeftijdsgroep zich binnen deze lessen thuis kan voelen. Ligt het accent bij de herengroep meer op conditie en volleybal, bij de da mes is het aanbod elke les anders. Zo gaat inspanning (veel op mu ziek) en ontspanning heel goed sa men. Voor de heren zijn er twee lessen op de maandagavond, de eerste les begint om 20.00 uur en de tweede les begint om 21.30 uur. De lessen worden gegeven door Arco Zwijnenburg in de gymnas tiekzaal aan de Staringlaan en de kosten bedragen ƒ74,40 per half jaar. Voor de dames is het aanbod wat groter, zo kan men ’s avonds en ook overdag bewegen bij TOOS. Woensdagochtend worden er in de TOOSOOS aan de J.W. Friso- weg twee lessen gegeven. Het eerste uur begint om 9.00 uur en het tweede uur begint om 10.00 uur. Deze lessen worden ge geven door R. Zwijnenburg en kosten ƒ52,60 voor 4 maanden. Tevens is er voor de dames die nog graag wat willen turnen ook een les beschikbaar. Hierin kun nen de dames (vanaf 30 jaar) hun geleerde kunsten van vroeger bij houden en zelfs nog wat nieuwe onderdelen aanleren. Dit is het echte toesteluur voor de dames die nog willen turnen. Deze les wordt gegeven op de dinsdagavond van 21.15 tot 22.15 uur in de gymnastiekzaal bij het KW-plein en staat leiding van Til ly Langbroek. De kosten voor de ze les bedragen ƒ74,40 per half jaar. WADDINXVEEN De winke liersvereniging van het Passage- winkelcentrum heeft voor de ko mende weken een kleurwedstrijd uitgeschreven. Deze kleurwed strijd is niet alleen voor de jeugd, maar ook voor volwassenen inte ressant. Niet alleen door de fraaie in te kleuren of te versieren tekenin gen, maar zeker ook door de prachtige prijzen die voor iedere categorie beschikbaar zijn gesteld door de leden van de winkeliers vereniging. De kleurwedstrijd bestaat uit twee verschillende kleurplaten die bestemd zijn voor jongeren tot en met 15 jaar en een kleurplaat voor de categorie 16 tot en met 80 jaar of ouder. Voor de jongeren worden in diver se leeftijden prijzen uitgedeeld die passen bij de leeftijd. Voor de ouderen vanaf 16 jaar zijn er ui teraard prijzen te winnen die ze ker zullen aansporen tot het inle veren van een mooi ingekleurde tekening., De kleurplaten worden in de win kels van de leden van het Passage winkelcentrum uitgedeeld van donderdag 15 tot en met 22 okto ber. De ingekleurde tekeningen kunnen worden ingeleverd tot en met vrijdag 30 oktober. Inleveren van de kleurplaten kan bij, parfu merie Mieke, Janine Vis, slager Smakman of poelier Cock Smit. De Passage-winkeliersvereniging verwacht met dit initiatief veel kinderen en ouderen een leuke herfstvakantie te bezorgen. En misschien is er voor jou of voor u wel een leuke prijs mee te verdie nen. In ieder geval wordt het een ontspannende tijdsbesteding. Apartheid Waddinxveen al een einde gekomen. WADDINXVEEN - In het Ne derlands Congrescentrum in Den Haag heeft vorige week donder dag verkeerswethouder J. Neele (PCW) n van de jaarlijkse aan- moedingsprijzen verkeersveilig heid van het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid in Zuid-Hol land (POV) officieel in ontvangst genomen. De prijs - een oorkonde en een verkeersveiligheidsplaquette werd door Zuidhollands gedepu- Aeolus nestelt WADDINXVEEN In nacht van maandag 5 op dinsdag 6 oktober werd ingebroken in een bedrijf op het industrieterrein Coenecoop. Er is een hoeveelheid kleding ontvreemd. Gepoogd werd in te breken bij een bedrijf aan de Staringlaan, waar enige tijd geleden ook onge wenst bezoek werd gebracht. Een container werd opengesneden, doch er is niets vermist. Van dinsdag 6 op woensdag 7 ok tober werd ingebroken in een wo ning aan de Nassaulaan. Via de achterzijde kwam men de woning binnen. Ontvreemd werd een bei ge colbertjas en wat geld. Enkele autoradio’s was de buit van een inbraak, welke vermoede lijk in de nacht van dinsdag 6 op woensdag 7 oktober is gepleegd in een bedrijf aan de Zuidelijke Dwarsweg. Op donderdag 8 oktober werd aangifte van diefstal van een pot met een buxus (plant) gedaan. De plant stond in de voortuin van een woning aan de Boekweitakker. Op donderdag 8 oktober werd bij het NS-station een vrij dure fiets, een Koga Miyata City ter waarde van 1195,- ontvreemd. Uit een kelderbox van de flat aan de Wingerd werd een kelderbox opengebroken. Er werden twee dozen met kerstspullen ve/ge 10- men. De afgelopen week werd c, lo- katies op de camping nabij dt He- negouwerweg ingebroken. In twee gevallen bleef het bij een poging. Onder andere werd een radio en een tv-toestel ontvreemd. De afgelopen week werd in Den Haag de vrachtauto aangetroffen, welke de vorige week in Wad dinxveen was ontvreemd bij het bedrijf aan de Staringlaan waar ook een hoeveelheid goederen was ontvreemd. WADDINXVEEN In septem ber zijn in Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) de yoga-lessen voor ou deren weer van start gegaan. Deze lessen zijn speciaal toege spitst op 55-plussers en worden gegeven op dinsdagochtend van 10.15 uur tot 11.15 uur. De kos ten bedragen 7,50 per keer en men betaalt per 5 lessen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, dus iedereen is van harte welkom eens kennis te komen maken met yoga. Het kennismakingsuurtje is ge heel vrijblijvend en zonder kos ten. Men kan het beste makkelijk zittende kleding aantrekken en een matje of een dikke handdoek meenemen. Men kan zich ook rechtstreeks opgeven bij Anneke Berends. Haar telefoonnummer is 01727-18398. WADDINXVEEN - Wethouder Paul van Schie (CDA) heeft zaterdagmorgen het centrum voor kinderopvang in het voormali ge jongerencentrum ‘De Bonkelaar* aan de Beukenhof officieel omgedoopt in ‘De Boemel*. Het centrum omvat voor de dagop vang maximaal 34 kindplaatsen (waarvan al 16 zijn bezet) en voor de buitenschoolse opvang 34 kindplaatsen (start in novem ber). ‘De Boemel* van de Stichting Kinderopvang Humanitas is vol gens wethouder Paul van Schie een prachtig initiatief in een prachtig gebouw. Hij vindt dan ook dat de ver bouwde en opgeknapte De Bonke laar de gemeente, Humanitas, de ouders en de kinderen een felici tatie waard. Er is tenslotte twee jaar hard aan gewerkt om dit kin derdagverblijf van de grond te krijgen. De kinderopvang in Waddinxveen is mogelijk dankzij de financile handreikingen van de rijksover heid en de gemeentelijke over heid. Waddinxveen kende welis waar in 1990 een Nota Emancipa tiebeleid, maar over de kinderop vang moesten nog besluiten wor den genomen omdat de politieke meningen verdeeld waren. Het extra geld dat ‘Den Haag* voor de kinderopvang in het voor uitzicht stelde ontging uiteinde lijk ook Waddinxveen niet, zij het dat het wel moest worden losge- praat nadat eerst aan een reeks voorwaarden was voldaan. Paul van Schie: ‘Extra geld van de rijksoverheid krijg je niet zo maar. Het centralistische denken viert dan hoogtij. De gemeente wordt gewantrouwd, het geld dus geoormerkt en voordat de eerste cent is ontvangen moet je aan reeksen voorwaarden voldoen. Dat werkt dus niet. Wie gewantrouwd wordt wordt zelf achterdochtig en haakt af. Maar het rijk werd gaandeweg soepeler. Voor de hoogte van de subsidie telde niet het aantal kin deren meer, maar de beschikbaar heid van accommodaties. Met het beschikbaar komen van ‘De Bonkelaar* kwam er plotseling een eind aan het langdurig vruchte loos rekenen van het gemeentebe stuur en kon men aan de slag. De stagnatie, de onzekerheid en het zicht op de werkelijke hoe veelheid financile middelen voor de kinderopvang in Waddinxveen had naar de mening van wethou der Paul van Schie bijna desas treuze gevolgen. De Stichting Gastouderproject Waddinxveen en omstreken - een voorbeeldige vorm van kinderop vang - haakte af en ook het parti culiere kinderdagverblijf Jodokus aan de Mercuriusweg ging haar eigen weg. Dat betekent dat het door ieder een gewenste cordinatiecentrum, waarin alle vormen van kinderop vang in Waddinxveen samenwer ken, achterwege bleef. Misschien komt er zoiets nog in de toe komst. De beschikbaarheid van de voor malige De Bonkelaar en de inzet van de Stichting Kinderopvang Humanitas - volgens wethouder Paul van Schie een professioneel particulier initiatief - zorgden er tenslotte voor dat Waddinxveen nu een kinderopvangcentrum kent met een peuterspeelzaal en straks ook buitenschoolse opvang. In het jonge Waddinxveen, met WADDINXVEEN - De actie groep ‘Honger Hoeft Niet* trof zaterdag goed weer tijdens de in-, formatiemarkt met zes fleurige kramen op het plein bij de Kruis kerk in het winkelcentrum ‘de Passage*. Op de informatiemarkt presen teerden zich de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen, het NIVON, de Stich ting Goed Werk, de Stichting Ge red Gereedschap, de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen en de Commissie Zending - Werelddi- akonaat - Ontwikkelingssamen werking (WZO). In n van de kramen werd een de monstratie gegeven van houtbe- Aan de prijsuitreiking was een mini-symnposium verbonden over het onderwerp Verkeersveiligheid in verrvoerregio’s. '4

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27