Klinkende start voor WV-team Gouwe-heren starten goed Doelpuntrijk weekeinde voor Tang Soo Do Zilver en brons Winst BI en Dl Be Fair Concert en presentatie nieuwe CD Postzegel- ruilbeurs AFRIKA STERFT VAN DE HONGER GIRO 555 DEN HAAG Flyers pak ken punten Trimclub tien jaar Sjoelers scoren Start van badminton overdag Weer winst volleybal- dames Nederlaag Hennink en WSV 2 WSE actief in herfstvakantie »a l GLASBEEK 9 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE WSE I FOCWj AUTOSCHADE KOMT EGARANDEERD WEER GOED! DAT LATEN WE TOCH NIET GEBEUREN! Waddinxveen Heren 1 Be Fair Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 14 oktober 1992 ’beginners’ uitge- t i in de voorronden één ppartij. Zij wist zich via de herkansing toch naar een mooie tweede plaats te knokken, dus het zilver was bin nen. Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CA RROSSE RIE BE DRIJF D€ SUOWBtKBOf HULPOftGANKAHB ragüia Ji tx UJC7O Na de jeugd kwamen de senioren aan de beurt waar Frans Uytter- hoeven bij de zwaargewichten t/m groene band, ondanks een blessure een fraaie en zeer ver diende bronzen plak behaalde. Men kan de kampioenen aan het werk zien op dinsdag en vrijdag avond van 20.00 - 21.00 uur in de gymzaal aan de Staringlaan. Voor meer informatie kan men terecht bij J. v.d. Schee, tel. 01827 - 4341. Heren l, Heren 2 en Dames 2 be gonnen hun competitie tegen DZV/Koudijs uit Delft Alleen heren l wist hun wedstrijd in winst om te zetten (7-4). Heren 2 en Dames 2 moesten het onder spit delven en verloren resp met 15-4 en 6-3. doen, dan de bal op de stip te leg gen. Vanaf elf meter wist Arjan Groenendijk wel te scoren en was de eindstand reeds bereikt. Be Fair heeft verder verzuimd een aantal goede kansen te benut ten, terwijl doelman Tom Lugt- hart nog een aantal reddingen heeft moeten verrichten om de nul te handhaven. Voor aanstaande zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen SPV op het programma. Willen de Waddinx- veners mee blijven draaien in de bovenste helft van de ranglijst, zal er weer gewonnen dienen te wor den. WADDINXVEEN De Waddinxveense voetbalclubs hebben een doelpuntrijk weekeinde achter de rug. Vierdeklasser WSE won met 2O van het Goudse Ona, Afdelingsclub Be Fair ver sloeg Oudewater met 4O en Waddinxveen-zondag met 4l van Oudewater. WADDINXVEEN Het eerste succes voor de selecties van Flyer is er, want zowel heren l als de meisjes Al behaalden de eerste overwinning. Op overtuigende wijze versloegen de heren LUSV (Leiden) met 73-54 en de meisjes DAS uit Delft met 74-35. Voor dames l scheelde het maar een haartje, één score verschil be tekende dat de winst in Hilver sum bij Dackers bleef: 45-41. Tegen promovendus LUSV moest Flyers heren l van de hatelijke nul-score af zien te komen, maar voor rust leek dat echt niet te gaan gebeuren. Door matig spel aan Waddinx veense zijde waren het de Leidse studenten die de 2e helft met voorsprong ingingen: 38-30. Vrijwel direct na rust was het echter Flyers dat de wedstrijd ging dicteren; met als basis een solide verdediging, welke werd aangevoerd door Walter Zwijnenburg,speelde Flyers de te genstander min of meer weg. Na dat de score gelijk was getrokken, had LUSV amper nog wat in te brengen. Flyers won dan ook met ruim verschil: 73-54. (De score na rust was dus liefst 43-16 voor Fly ers!) Pluspunt van deze wedstrijd was dat Flyers collectief weer beter is geworden, minpuntje dat de ploeg nog te veel op alles en iedereen inpraat. De meisjes Al ontmoetten DAS, een goede bekende, want daar werd vorig jaar om het kampioen schap mee gestreden (Flyers won). Ditmaal was er van een ge lijke strijd helemaal geen sprake, want vanaf halverwege de eerste helft (128) maakte Flyers de wedstrijd. Vooral de werklust bezorgde Fly ers de eerste winstpartij en een overtuigende, gezien de 74-35 eindstand. Marloes Thijs, Marian ne v.d. Hoeven en Brigitte Hagen waren de topscoresters. Dames l trad in Hilversum aan tegen Dunckers l, zeker uit altijd een lastige opponent. De Wad- dinxveensen zetten de goede lijn van de afgelopen weken door,want na wat onwennig gestart te zijn kwam hun teamspel gewoon goed uit de verf. Flyers creëerde volop kansen, jammer was dat het afmaken toch nog niet zo lukte. De zonder meer goede wedstrijd, waarin de ploe gen elkaar in evenwicht hielden, werkte naar een climax toe en, jammer genoeg voor Flyers, was het Dunckers dat de winnende punten maakte: 45-41. Gegeven de in Flyers nadeel flui tende scheidsen liggen hier 2 pun ten in het verschiet voor de thuis wedstrijd! Progr: 16-1 Heren l-Cangeroes, 17-1 Dames l-Cady (19.15) WADDINXVEEN Zondag zijn de Nederlandse kampioen schappen Tang Soo Do gehouden. Deze waren georganiseerd door de Nederlandse Tang Soo Do, Moo Duk kwan-bond (NTMB). Het was alweer de I2e jaargang en traditiegetrouw de 6e maal in Zoetermeer. Aan dit evenement deed ook een geselecteert groepje deelnemers uit Waddinxveen mee dat zich dan ook goed had voorbereid, het geen ook wel uit het resultaat blijkt op te maken. Allereerst Marichelle de Jong. Zij kwam uit bij de jeugd in de klasse t/m groene band. Marichelle startte goed maar verloor helaas WADDINXVEEN/GOUDA De Trimclub Gouda en Omstre ken, een vereniging van (ex)hartpatiënten met 20% Wad dinxveense leden, viert het twee de lustrum. Nog geen twintig jaar geleden werd een hartpatiënt beschouwd als een invalide voor wie de beste methode om zijn of haar leven te verlengen stil zitten en rustig hou den was. Langzaamaan is het inzicht door gebroken dat verantwoord bewe gen en zich inspannen het beste medicijn voor het ’aangevallen’ hart is. Eén van de grote propagandisten van dit nieuwe inzicht is de Goudse cardioloog J. Oudhof, verbonden aan het Groene Hart Ziekenhuis. Op zijn initiatief richtten enkele hartpatiënten tien jaar geleden een bewegingsvereniging op onder de naam: Trimclub Gouda e.o., vereniging voor (ex)-hartpatiën- ten. Onder invloed van de, nou niet bepaald geluidsarme, motor Oud hof en de vele enthousiaste ver pleegkundigen en fysiotherapeu ten die geheel belangeloos de le den van de club begeleidden, is het groepje ’beginners’ uitge groeid tot een bloeiende vereni ging van een dikke 150 leden. Een zeer belangrijke, rustig lo pende turbo die vanaf de oprich ting vaart en geestdrift in de ver eniging bracht, is de heer H. Koers, fysiotherapeut aan het Groene Hart Ziekenhuis. Het tweede lustrum gaat niet on gemerkt voorbij. Zaterdag 17 ok tober is het groot feest voor de leden/donateurs en hun partners. Het feest staat in het teken van twee doeleinden van de vereni ging: beweging en gezelligheid. Om ongeveer half elf vertrekt het gezelschap per bus naar het prachtige sportcentrum Papendal. Na de lunch, een ’lopend’ buffet, vindt er een bijzondere sport- en spelactiviteit plaats, die enkele uren in beslag zal nemen. Daarna gaan de deelnemers dineren in motel-restaurant Westend, vlak bij Papendal gelegen. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense Schaakvereniging (WSV) heeft het competitieseizoen van de Rot terdamse Schaakbond geopend met een klinkende overwinning in een uitwedstrijd tegen Schiebroek W-R. Hennink offerde een pion om aan- valsmogelijkheden te krijgen, ruil de een toren voor twee stukken en won. Smitskamp overrompelde zijn tegenstander in een snelle partij en won na stukwinst. Kar dol had het moeilijker, maakte een vingerfoutje en verloor. Van Woudenberg kwam met het Wolgagambiet minder goed uit de opening, kwam zelfs vrijwel verlo ren te staan, maar door het on doordacht slaan van een pion door zijn tegenstander kon hij hem mat geven! Invaller De Niet nam in zijn par tij veel risico’s, offerde na een kwaliteitsoffer ook nog een toren, maar won met mat op de 32e zet! De tweede invaller, v.d. Oord, gaf na een aanvankelijk gelijkopgaan- de partij een stuk cadeau en ver loor. V.d. Starre kwam na een voor zichtige partij tot remise, maar op het laatste bord wist Reus de aan valsdrift van zijn tegenstander af te straffen met winst van een stuk en de partij. Met de eindstand van 2&-5I6 heeft WSV l een goe de seizoenstart gemaakt. Bij het 4e team van WSV, dat thuis tegen Ortec uit Capelle speelde, oogde de einduitslag nog indrukwekkender: 6&-D4! De punten vielen als de spreek- woordelijké appelen uit de boom, maar de eerste twee appelen smaakten niet zo goed, want de Capelse spelers van het le en 2e bord waren niet verschenen en zo kon al met een 2-0 voorsprong voor WSV worden begonnen. Dat doet niets af aan de prestaties van WSV aan de resterende zes borden: Brobbel, Brinkhorst, D. J. van Offeren en De Pater haalden allen het volle punt binnen, ter wijl Willeman remise overeen kwam en alleen Ponsioen een puntje weggaf. In de onderlin_ won Hennink zijn le plaats door WADDINXVEEN C. Kui pers en W. Valenkamp hebben beiden 1405 punten gescoord met het sjoelen van de sjoelclub Wad dinxveen. Jan Kersbergen behaalde met 1393 punten de derde plaats in de A klasse. Bovendien leidt Valen kamp met een gemiddelde score van 140.500. De B-klas kende in T. van Leeu wen de beste van deze avond (1317 punten). Deze klas wordt aangevoerd door M. Renesse. Frans Bouwmeester won in de C- klas met 1233 punten, le in het klassement staat Dirk Jan van Drunen. Roswelle van Leeuwen scoorde 1010 punten in de D-klasse, welke wordt aangevoerd door Kees Krijgsman. Tot besluit de E-klasse; die had in Peter Botger een winnaar met 1024 punten en deze klasse wordt aangevoerd door Arjan de Jong ste. Op vrijdag 30 oktober is er sjoe len te Aalsmeer (Koppelsjoelen).Wie wil meedoen kan zich opgeven op de eerstko mende sjoelavond en dat is woens dag 21 oktober in het clubgebouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thymlaan, aanvang 19 uur. Elk koppel bestaat uit 3 per sonen. Op woensdag 21 oktober kan er weer gesjoeld worden in het ge bouw van de Schuttersvereniging. Aanvang 19 uur. De leden van de werkgroep zijn na de zomervakantie weer begon nen met het opzetten van nieuwe activiteiten. De leskist over het boerenbedrijf moet voor de lagere groepen worden aangepast, de les kist bomen moet meer op de bo men in Waddinxveen worden ge richt, de Boomfeestdag van 1993 moet worden voorbereid, er moe ten dia’s van de natuur en het mi lieu in Waddinxveen gemaakt worden om uit te kunnen putten bij nieuwe avonden die door ons worden verzorgd. De leskist paddestoelen is hard aan vernieuwing toe. Kortom er is veel te doen. Helaas zijn door omstandigheden een aantal leden afgehaakt. Men zou het op prijs stellen als er een aan tal nieuwe enthousiastelingen bij kwam. Er zijn nog meer plannen,maar die kunnen vanwege een te kort aan leden niet worden uitgevoerd. Er wordt zo’n zes keer per jaar op het gemeentehuis vergaderd met de hele groep. Daarnaast wordt er in kleinere groepjes gewerkt aan de taken die zij zelf gesteld heeft. Om mee te kunnen doen hoeft men beslist geen natuurkenner of bioloog te zijn. Vooral enthousiasme en wat be schikbare vrije tijd is ruim vol doende om in de groep mee te kunnen draaien. We leren juist veel van en met elkaar. Voor meer informatie of opgeven als belang stellende kan men bellen naar El len Wijs (01828 - 11608). I ALPHEN AAN DEN RIJN De Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars afde ling Alphen aan den Rijn organi seert op zaterdag 17 oktober een grote regionale Postzegel- en Poststukken-ruilbeurs in gebouw ‘Nabij’ aan het Lauraplein. Een groot aantal handelaren is aanwezig, maar ook voor het on derling ruilen is voldoende ruimte beschikbaar, zodat er voor zowel de beginnende als de gevorderde verzamelaar voldoende mogelijk heden aanwezig zijn om hun col lectie uit te breiden. Een complete wereldcatalogus, een U.V.-lamp en een watermerk- zoeker staan gratis ter beschik king. Op ieder heel uur wordt een gratis verloting gehouden. Voor leden en jeugd is de toegang gratis. Niet-leden betalen slechts één gulden entree. De beurs is ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Inlichtingen tel. 01720-21057. Waddinxveen-zondag heeft in de uitwedstrijd tegen Oudewater haar langverwachte eerste over winning van dit seizoen behaald. De mannen van Bas Janssens won nen met 14 van de voormalige koploper. Het elftal was in vergelijking met de afgelopen weken op enkele plaatsen gewijzigd. Tom Plantfe- ber en Rob Flier vervingen in de basisopstelling Michael Sip en Chris v.d. Stelt. Doordat in de verdediging wat po sitiewisselingen hadden plaatsge vonden was er sprake van een to taal nieuwe laatste lijn, Dit bleek een duidelijke versterking voor het elftal. Vrije verdediger Rob Flier gaf het elftal door zijn coaching wat extra’s en Tom Plantfeber gaf door zijn loopvermogen en agres sie het middenveld meer body. Na 23 minuten was er de eerste goede kans voor spits Bas de Zwart, zijn inzet kom nog door de keeper onschadelijk worden ge maakt. Vlak voor rust was het wel raak. Na een goede aanval over de rechterflank, waarbij een hoofdrol was weggelegd voor Tom Plantfe ber en Willem Hoogendoorn kwam de bal bij Tim Bunnik. Zijn schot was de Oudewaterse goalie te machtig: 01. Na de rust lieten de Waddinxve- ners de tegenstanders wat meer in hun spel komen. Na 20 minuten scoorde Ron Stalvoort de gelijk maker. Hoewel de bal volgens de grensrechter achter was geweest keurde de slecht leidende arbiter Overbeek het doelpunt toch goed. De Waddinxveners lieten zich door deze scheidrechterlijke dwa ling niet ontmoedigen. Vier minu ten later was het wederom Tim Bunnik die met het hoofd een vrije trap van Tom Plantfeber tot doelpunt promoveerde: 12. Waddinxveen had hierna weinig meer te vrezen. Na een goede aanvallende aktie van linksback Karei Binnendijk belandde de bal bij Willem Hoogendoorn. Zijn voorzet werd door invaller Marcel van Leeuwen keihard in de tou wen gejaagd, waardoor de stand op 13 in Waddinxveens voor deel kwam. Drie minuten later bepaalde een andere invaller, John Schijff, de eindstand. Met een Bergkamp achtig lobje verschalkte hij de Oudewaterdoelman voor de vierde keer: 14. Waddinxveen lijkt op de goede weg te zijn. Aanstaande zondag kan men in de thuiswedstrijd te gen Nieuwerkerk de stijgende lijn voortzetten. Aanvang: 14.00 uur. WADDINXVEEN Ter ge legenheid van het uitkomen van de nietfwe CD „Toewijding” geeft liet jeugdkoor „Vox Jubi- lans” een concert op zaterdag avond 17 oktober in de Bethel- kerk te Waddinxveen. Medewerking zullen verlenen: Jan Mulder (algehele leiding, pia no), Pieter Stolk (orgel), Han Kapaan (hobo) en Roxane Steffen (contrabas). Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Op deze avond zal de CD met 5,00 korting te koop zijn! WADDINXVEEN Het geza menlijke project in het kader van badminton overdag van beide Waddinxveense badmintonvereni gingen BC Florida en WBC Re gio Effekt/Aeolus draait sinds be gin september weer op volle toe ren. Een ieder die een shuttle wil slaan, doch zich nadrukkelijk niet wil binden aan een vereniging, is op deze manier in de gelegenheid om overdag badminton te spelen. Iedere donderdagochtend (met uitzondering van de schoolvakan ties) is men van 9.30 tot 11.30 uur van harte welkom in sportzaal ’’Groenswaard”. Onder leiding van Marjo Appel en Liesbeth van Bergeijk kan men tevens de basis beginselen van het badminton le ren. De kosten bedragen slechts 3,50 per ochtend. In bar petit-restaurant ”de Point” wordt er bovendien een verse kop koffie geschonken. WADDINXVEEN Afgelopen zaterdag is de waterpolocom- petitie van start gegaan voor de bondsteams van Z&PC De Gou we. Alleen dames 1 had nog een week rust. DZV/Koudijs speelde vorig jaar nog hoofdklasse, de hoogste klas se, de heren Van de Gouwe waren dus gewaarschuwd. De beginfase bestond uit het aftasten van de te genstander, waarna Jaco de Jong De Gouwe op voorsprong bracht door te scoren uit een nummerie- ke meerderheid. Aan het einde van de eerste periode wist Remko Overdam zijn ploeg op een voor sprong te brengen van 2-0. In de tweede periode mocht DZV nog terug komen tot 2-1, maar daarmee was het gedaan met de Delftenaren. Door achtereenvol gens goals van Arco Verboom, Marc Faber en Ronald Schens kwam De Gouwe aan het einde van de tweede periode weer op een comfortabele voorsprong van 5-1, die zij niet meer uit handen zouden geven. In de slotfase van de wedstrijd verslapte de Gouwe enigszins en kon hierdoor de voorsprong niet meer vergroten. Meije Lammers, de nieuwe aanwinst van De Gou we, scoorde in de laatste periode nog 2 goals. Ook Delft pikte nog een paar goals mee, maar kon de achterstand niet meer goed ma ken. Eindstand 7-4. De heren begonnen hun eerste competitiewedstrijd met een fikse nederlaag. Geheel tegen de ver wachting in moesten de heren hun meerdere erkennen in DZV 2 (13-4). De heren wisten tot de derde periode nog stand te hou den tegen het sterke DZV 2, maar toen was het gedaan. Voor De Gouwe scoorden Jeroen van Töl (2x), Rob van de Meer en Marco Kraak. Ook dames 2 wist hun eerste wed strijd niet in winst om te zetten. Tot de derde periode was het nog een gelijkopgaande strijd. Door 2 fraaie doelpunten van Astrid van Galen was de stand na 2 perioden nog 2-2, maar zeker in de slotfase kwamen de dames nog iets te kort. Uiteindelijk werd het 9-3 voor d? n DZV. Aanstaande zaterdag begint ook dames 1 met hun competitie. Zij starten tegen Alliance uit Zaan dam. Deze wedstrijd begint om 18.30 uur in Waddinxveen. De heren spelen hun eerste thuis wedstrijd tegen nieuwkomer Wa rande uit Oosterhout om 19.30 uur. Vanaf 17.00 uur is iedereen van harte welkom in Gouwebad ”De Sniep”. Ellers en Stouten hielden elkaar tot het eind in evenwicht en kwa men remise overeen. De partij tussen Van Oort en v.d. Born was, met regelmatig wisselende kan sen, uitermate enerverend. Na het middenspel kwam v.d. Born na een foutieve rokade ver loren te staan, maar nadat Van Oort zich een rustig tussenzetje meende te kunnen permitteren, sloeg v.d. Born toe met een mat- aanval. Kardol had weinig moeite met de Philidor verdediging van Littooy, won bij een mataanval een stuk en daarmee de partij. De Niet ging tegen Muit de spanningen in het centrum niet uit de weg en kreeg via een kwaliteitsoffer een enorme Koningsaanval, die hem op de 34e zet de winst opleverde. Smitskamp sloeg tegen Brongers een remiseaanbod af, wat Bron gers niet betreurde, want hij won de partij! V.d. Starre buitte de minder goede openingsbehande- ling van Kloet goed uit. De druk op de zwarte Koningsstelling werd zo groot, dat Kloet op de 28e zet opgaf. v.d. Oord leverde een knappe prestatie door Jansen te verslaan. In een reeds verloren eindstand van Koning, Loper en Paard tegen Koning alleen, ging Jansen door zijn vlag. De overige uitslagen waren Smit - P. v. Offeren 0-1, Versluis - Van Sandijk 0-1, v.d. Heiden - De Bock 1-0, Ritter - Reus 0-1, v.d. Geer - Van Kleef 'h-'/i, Bos - Mar kus 0-1, Goor - Torenbeek 'h-'/i en Besemer - v.d. Hoek 'k-'/i. Na de vierde ronde is de stand aan de top nu: 1. Hennink 2. Van Wou denberg 3. Wiersma. Zonder de in Noorwegen vertoe vende Willy Beelen (vorige week goed voor vijf goals en de ge blesseerde Erwin Pleus trad WSE tegen Ona aan met een gelegen- heidsaanval, gevormd door Robert Kerkhof (deze week weer vader geworden) en Martijn van de Wal (normaliter back). De eerste helft ging gelijk op. WSE had het meer verzorgde veldspel. Ona gebruikte meer de fysieke kwaliteiten. Dat leidde tot enige kansjes, maar niet tot doel punten. De tweede helft was feller. Ona beging grove overtredingen, die werden bestraft met vier gele kaarten (één voor WSE). De Gou wenaren raakten steeds meer van de kook en haalden zichzelf steeds meer uit de concentratie door te blijven klagen over de scheidsrechter. Zelfs in die mate dat de man in het zwart de wedstrijd dreigde te staken. Met name aanvoerder Kempkes van Ona lag overhoop met de scheidsrechter, zodanig dat de Ona-trainer hem wijselijk wisselde. Reb Revet werd aan voerder, echter niet voor lang want nog geen vijf minuten later kan hij na een charge op John Mouris met rood inrukken. Dankzij een schorsing kan hij nu langdurig genieten van zijn witte- broodsdagen: hij was juist vrijdag getrouwd. Ondertussen was bij WSE Jan Willem van Triet gewisseld voor Erwin Pleus. Het eerste balcon tact was meteen een goal. Hij kopte een door Ona fel bekriti seerde corner in het doel. Met 10 man een achterstand inha len was te veel voor Ona. De bes te kansen waren dan ook voor WSE. Robert Kerkhof was er dichtbij evenals Marcel Jaspers. Een goede pass vam Martijn van de Wal op Erwin Pleus leidde de genadeslag in voor Ona. Pleus kwam alleen voor open doel, pas seerde de keeper beheerst: 02. Martijn v/d Wal zag dat al niet meer, geveld als hij was door een schop van een Ona speler. Met de afdruk van enige noppen op zijn knie werd hij vervangen door Ro nald Bosboom, die echter alleen nog maar balcontact had bij een door hem op geheel eigen wijze genomen corner. Even later vond de scheidsrechter het welletjes en kan WSE jui chend het veld verlaten. De ploeg verdient een groot compliment gezien de beheersing die het op bracht bij de vele aanslagen van Ona-kant en de manier waarop voetballende oplossingen gezocht werden. Zondag spelen ze thuis tegen het laaggeklasseerde Bergambacht, aanvang 14.00 uur. WADDINXVEEN Ook in de tweede competitiewedstrijd heb ben de volleybaldames van CVB Bank Be Fair tegen Riva 3 uit Rijswijk drie punten binnenge sleept. De eerste set ging de stand tot 44 gelijk op. Bij deze stand be gon Cora Bos aan een hele goede serve-serie. Door een sterke op slag kon Riva de pass niet goed verwerken en kwam niet aan aan vallen toe. Mede dankzij de goede blokke ring van Marlies van Ringelen- stein haalde Be Fair deze set snel en gemakkelijk binnen (155). De 2e set stond er een veel ster ker Riva. Nu liep Be Fair achter de feiten aan, Be Fair speelde in deze fase zeer rommelig en speel de veel ballen te gemakkelijk over het net. Hierdoor kon Riva naar hartelust aanvallen (615). Coach Tjibo van de Werf liet in de 3e set het team een aantal plaatsen doordraaien. Dit had het gewenste resultaat. Afwisselend aanvalsspel aan de kant van Be Fair ontregelde de verdediging van Riva en ook deze set haalde Be Fair binnen (1512). De 4e set waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Beide teams knokten voor ieder punt. Bij de stand van 127 viel Mar lies van Ringelenstein met een bloedneus uit. Eva Tuik maakte haar debuut en deed dit zeer goed. Met een perfect blok van Eva Tuik scoorde BF ook haar vijf tiende punt (158). Zaterdag 17 oktober speelt Be Fair in Delft te gen Delta 2. Tegen Oudewater stond Be Fair al binnen 5 minuten op een voor sprong, toen Richard Karsten een door de keeper van Oudewater slecht verwerkt schot van Otto Kempkers, doeltreffend afrondde. Drie minuten later bestrafte de scheidsrechter een van richting veranderde voorzet met een indi recte vrije schop op drie meter van het doel. Uit deze vrije schop legde Leon Konijn de bal terug op Arjan Groenendijk, maar zijn schot sneuvelde in de Oudewater- muur. In de 20e minuut kreeg Koen Meijer een bijna niet te missen kans toen hij aleen voor de keeper verscheen, maar zijn schot ging net voorbij. In de 40e minuut maakte de Ou dewater keeper hands buiten zijn strafschopgebied, maar uit de toe gekende vrije schop wist Arjan Groenendijk opnieuw niet te sco ren. In de eerste twintig minuten na de rust wist Be Fair de voor sprong uit te bouwen naar 04. In de 10e minuut wist Pieter van Herk een corner van Leon Hogen- elst buiten bereik van de keeper in het net te koppen. Kort hierna werd Pieter van Herk vervangen door John van Beek. Deze speler wist binnen vijf mi nuten een vrije schop van alweer Leon Hogenelst; binnen te kop pen. Toen Arjan Groenendijk in de 18e minuut binnen het strafschop gebied door de doelman onderuit werd gehaald, kon de goed leiden de scheidsrechter niets anders WADDINXVEEN Zowel B-l als D-l van v.v. Be Fair-voet- bal hebben afgelopen zaterdag een zeer belangrijke overwinning behaald. B-l, na 3 maal verlies tegen be taalde jeugdelftallen van Utrecht, Haarlem en Feijenoord, trad aan tegen Alpheuse Boys, nog zonder punten. Hiervan moest gewonnen worden, maar dat gold ook voor de club uit Alphen a/d Rijn. Beide kanten speelden zeer voorzichtig, bang om initiatief te nemen. Uit één van de spaarzame aanvallen wist Ron Los in de 18e minuut te scoren. Na twee minu ten was het alweer gelijk. In de tweede helft toonde de Be Fair-jeugd toch meer lef. Het was de tot dan toe onzichtbare Egon Termorshuizen die verras send hard en hoog de bal in de touwen joeg. Even daarvoor had keeper Sander v.d. Zijden, mid dels een gedurfde en perfect geti mede redding, een achterstand voorkomen. WADDINXVEEN Ook dit jaar houdt W.S.E.-voetbal weer haar profweek in de herfstvakan tie voor de jeugdige voetballers. Diverse gasttrainers zullen een training komen verzorgen. W.S.E. Al, BI, Cl en Dl spelen een toernooi tegen aantrekkelijke tegenstanders. Ook jong-W.S.E. (spelers tot 21 jr.) zal in actie komen. De la gere juniorenteams gaan zelfs naar Zwolle om te voetballen. Kortom bij W.S.E. in de prof week voor elk wat wils! Het programma in vogelvlucht: Maandag 19 oktober 10.00 uur: training met als gasttrainers Wlo- di Smolarek (Utrecht), Arjan van der Laan (Sparta), Edward Sija- hillatua (RKC), Michiel Sol (Fey- enoord, ex. W.S.E.), Marcel van Dijk (Alphense Boys, ex. W.S.E.) en Cor Pot (hoofdtrainer Excelsi or). Verder komen deze dag W.S.E. BI (17.00 uur) en Al (20.00 uur) in actie. Dinsdag 20 oktober: de lagere juniorenteams (incl. de meisjes) spelen een wedstrijd in Zwolle. Daarna gaan ze zwemmen in Put ten. Om 19.30 uur speelt W.S.E onder de 21 jaar een thuiswed strijd. Óp woensdag 21 oktober is er een toernooi voor Dl en Cl elftal len. Naast W.S.E. komen Al phense Boys, DSO en Rooden- burg in het veld. Aanvang van het toernooi is om 10.00 uur. Op donderdag 22 oktober is er een onderlinge vaardigheidscom- petitie voor de pupillen. Aan het eind van de dag weten we wie de meest veelzijdige speler van ieder team is. Om 17.00 uur en 20.00 uur spelen W.S.E. Al en BI hun 2e wedstrijd van het toernooi voor hun teams. We hopen natuurlijk op 2 finaleplaatsen. Kortom W.S.E. staat weer bol van de jeugdactiviteiten in de herfstvakantie. Toeschouwers zijn natuurlijk van harte welkom op ”De Lansbrekers”, het sportcom plex van W.S.E- WADDINXVEEN Afgelopen donderdag werd de 5e ronde ge speeld in de interne competitie van de WSV. Kampioen Hennink speelde de Engelse opening tegen Van Wou denberg en kwam goed te staan. Hij wikkelde echter te enthousiast af naar een remise-achtig eind spel. Toen hij de zaak alsnog probeerde te forceren zag hij Van Woudenberg’s Koning zijn stel ling binnen huppelen. Hennink toonde zijn inzicht en gaf op. Van de achtervolgers deden Prins en Kardol goede zaken. De eerste versloeg Van de Hoek middels een paard-schijnoffer dat hem een volle toren opleverde en Kardol negeerde de verleidingen die de met wit spelende Ellers hem voorhield. Smitskamp en Jansen lieten ook eindelijk hun tanden zien. Zij zet ten hun jacht op de koplopers in door klinkende overwinningen. Smitskamp zag Littooij met zwart al vroeg een foutje maken en wist daardoor een grote druk op te bouwen. Langzaam verkruimelde zwart’s stelling tot een onhoudba re ruïne. Jansen won op zijn beurt van de jonge Kloet en lijkt zich te her stellen van een bescheiden start. Buitengewoon opvallend was het resultaat van de partij tussen Stam en Bongers. Zij deelden als enigen het punt op deze zo strijd lustige avond. De beide heren ontkenden overi gens dat er opzet in het spel was. De feiten ondersteunden hun be toog want Bongers stond lange tijd zeer goed. Stam schrok ech ter tijdig wakker en riep zijn wit te stukken op tot het treffen van tegenmaatregelen. Dit bleek vol doende voor de enige remise. Van den Oord blijft de Waddinx veense schakers verbazen met goede resultaten. Tegen van der Starre zette hij de partij met wit rustig op. Na een vastloper op de Damevleugel probeerde hij het met een koningsaanval. De toch zeer gewiekste Van der Starre overzag een kwaliteitsoffer en bezweek vervolgens onder de zware druk. Smit speelde de ’Bird-Larsen’ opening tegen De Hoog en kreeg rap goed spel. Toen hij zijn tegenstander wist te f-lijnen was de winst nabij. Smit voelde dat en smeedde het ijzer terwijl het nog heet was. De uit de jeugd doorgestroomde Willemen mocht aan zijn eerste senioren-overwinning ruiken. Daar bleef het echter bij. Na een klein foutje van wit wist Van Kleef zijn zwarte brokstukken te activeren en zich een weg naar een gelukki ge winst te rommelen. De overige resultaten: Markus - Ponsioen 1-0 (door tijdsoverschrij ding!), Versluis - Van der Geer 0-1 (na Dame verlies), Ritter - Goor 0-1, Van Sandijk - P. van Offeren 0-1, D J van Offeren - Bos 1-0 en H. E. van Offeren - De Vries 0-1. De stand bovenaan: Van Wouden berg, Wiersma, Hennink, Prins, Kardol, Stouten, De Niet, v.d. Born, v.d. Oord en v.d. Hoek. Tijdens deze avond speelde ook WSV’2 2e team. Het team ver loor na een dappere strijd van Maassluis 1. Tegenover vier ne derlagen konden de thuisspelers slechts 2 remises (De Bock en De Niet) en 2 knappe overwinningen (Muit en v.d. Born) stellen: 3-5. Een moeizaam begin, maar het vervolg van het seizoen biedt nog volop kans op (eer)herstel. De ploeg uit Alphen moest meer risico’s nemen en dat resul teerde opnieuw in eerste instantie in een goal van Egon, maar de scheidsrechter had reeds voor een strafschop gefloten. Aanvoerder Robert van Triet maakte aan alle onzekerheid een eind en scoorde 3—1. Uit 5 wedstrijden behaalde Be Fair 4 punten en staat daarmee op een 8e plaats. Zaterdag spelen zij om 11.00 uur in en bij Abcoude, opnieuw zeer belangrijk. D-l behaalde haar eerste over winning in deze competitie. Ten koste van Floreant uit Boskoop kwamen de eerste punten voor het team van coach Leon Broer bin nen. Raymond Bosman scoorde na 8 minuten de eerste competitietref fer. Het was Raymond die een echte hattrick scoorde. Drie doel punten op rij in de le helft bracht Be Fair op een veilige 30 rust stand. In de tweede helft leek het toch nog bijna mis te gaan, Flore ant kwam terug tot 32, maar daar bleef het bij. De Be Fair- Boys putten moed uit deze over winning en zullen zeker nog meer punten gaan pakken. In de F-groep was het feest. Al le Be Fair-teams wonnen hun wedstrijd, F-l won knap van OLympia met 62, Sander scoort 4 doelpunten en Elon stond op doel. F-2 won met 61 ook van Olympia. Thijs Molhoek scoorde ook 4 goals. F-3 vernederde Bode graven, met maar liefst 140, Bart Veen wordt wellicht top scoorder want hij scoorde 9 doel punten en het debuterende F-4 won haar eerste wedstrijd met 30 van Stolwijk, Pascal, Jeroen en Douk scoorden. Dat belooft nog wat met dit ’nieuwe’ Be Fair team. De Tang Soo Do-kampioenschappen leverde de Waddinx veense sportschool Huk-tti zilver en brons op. (Foto: Huk-tti Waddinxveen). lerlinge competitie her- met een Koningsgambiet een kwa liteit en daarna de partij van Wiersma te winnen. Van Wou denberg wist een paar pionnetjes van Prins af te snoepen, voldoen de voor de winst.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 31