GEMEENTE WADDINXVEEN ’t Stoepje is verplaatst De Boog houdt een creativiteitsmarkt MARIJT voor bedrijven en particulieren... Striptekenaar in bibliotheek B. en W. houden rekening met principiële bezwaren Regencijfers Rookworst van Koot Goudkeur Route van Dakar ’93 Eerste winst Excelsior Geslaagd MINDERHEDENBELEID COLLECTE VERGUNNING SPREEKUREN KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADZAAL BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN VERGADERINGEN BEPERKTE DIENSTVERLENING BURGERZAKEN TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 01820-16066 010-4362244 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 AUTO- POETS- I CENTRALE 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 Pagina 3 Woensdag 14 oktober 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. In de week van 18 oktober tot en met 24 oktober 1992 zal er gecol lecteerd worden door het Unesco-centrum Nederland. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeente bestuur worden gebracht. Toegangskaarten kunt u telefonisch reserveren op werkdagen tus sen 09.00-12.00 uur onder nummer 01828-14433, toestel 113. De ge reserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden betaald. Indien u geen kaarten heeft gereserveerd kunt u aan de zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor de aanvang van het concert. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Overigens zijn c.q. worden de niet-ingeente kinderen tot en met 12 jaar in verband met de heer sende polio-epidemie voor inen ting opgeroepen door de provinci- BOUWPERCEEL: Schaepmanhoeve 57 Wilhelminakade 26 Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend ma t/m vrij 8 30-1730 uur 1 Op donderdag 15 oktober 1992 vanaf 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis het eerste kamermuziekconcert van de serie 1992-1993 plaatsvinden. Op het programma staan werken van Bach, Chopin en Liszt uitge voerd door de pianist Geoffrey Madge. derhalve gedeelte de Wad- In overleg met het gemeentebe stuur, dat in de afgelopen tijd di verse klachten had ontvangen over de brood- en banketverkoop bij het hoofdkantoor van de Rabo bank Waddinxveen, is gekozen voor een plek op het parkeer- terein Beukenhof. Striptekenaar Reggy expo seert voor het eerst zijn werk in de Boskoopse bibliotheek. (Foto: Peter Veenstra) Op de plaats van een tiental par keerplaatsen koos Jan van Aart van Jan de Bakker Bakkerij ’t De publikatie van het Staatstoe zicht op de Volksgezondheid van 29 september jl. neemt veel, zo niet alle, onduidelijkheid weg. Voorts wijzen B. en W. naar de publikatie van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid en de GGD in het Weekblad voor Wad dinxveen van 30 septenmber jl. Aan een eventueel verzoek van de GGD Midden-Holland om mede werking te verlenen aan een door deze instantie te verzorgen voor lichtingscampagne zullen B. en W. uiteraard gaarne medewerking verlenen. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van een wonin; het gedeeltelijk veranderen en het vernieu wen van een meubelshowroom annex wo ning in een sportcentrum annex woning Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. met Anjo Treffers in De Boog, tel. 01828 - 16860 op maandag avond tussen acht en tien uur. De deelname aan de creativiteits markt kost 25 gulden. Voor dit bedrag krijgt men een kraam van twee meter bij 80 centimeter. niet-ingeente Waddinxveners te wenden (zie beleidsprogramma CDA, PCW, VVD: Bewustwor ding van individuele verantwoorde lijkheid voor eigen en andermans gezondheid), gezien het grote ge vaar voor de volksgezondheid, op dat zij zich nu en in de toekomst zullen laten vaccineren? Antwoord B. en W.: Het college is van oordeel dat rekening dient te worden gehouden met c.q. be grip dient te worden getoond voor degenen die zich, al dan niet op grond van hun religie of levensbe schouwelijke overweging, om principiële redenen niet wensen te laten inenten. De inentingswet kent niet voor niets geen inentingsverplichting. Na alle activiteiten die terzake reeds door de rijksoverheid zijn ondernomen, hebben B. en W. de indruk dat zo’n rechtstreekse be nadering nauwelijks cf geen ef fect zal sorteren. Vraag PvdA: Is er sprake van con centratie van Waddinxveners die zich niet hebben laten inenten in bijvoorbeeld scholen? Antwoord B. en W.: Enige con centratie van de door de PvdA be doelde groep Waddinxveners komt mogelijk voor op enkele scholen met een bepaalde religi euze c.q. levensbeschouwelijke grondslag. Vraag PvdA: Zijn B. en W. bereid zich rechtstreeks tot de groep WADDINXVEEN - Buurtcentrum De Boog aan de C. Huyij- genslaan en de Stichting Werknemerspool Waddinxveen (soci aal-cultureel werk) houden eind volgende maand weer eens een creativiteitsmarkt. Creativiteitsmarkten en hobby- beurzen werden vroeger jaarlijks in Waddinxveen gehouden, bij voorbeeld door Anjo Treffers. Het plaatselijke sociaal-cultureel werk wil dit evenement jaarlijks laten terugkeren in het Gouwe- dorp, indien daar voldoende be langstelling voor bestaat. De creativiteitsmarkt zal worden gehouden op zaterdag 28 novem ber. Het is de bedoeling dat op deze markt volwassenen hun zelf gemaakte creaties kunnen ten toonstellen, verkopen en een pre sentatie kunnen geven van hun hobby. Voor de kinderen zal er een doe- markt plaatsvinden op deze laat ste zaterdag van november, waar op de meisjes en jongens zelf mooie creaties kunnen maken. Voor de creativiteitsmarkt 1992 zijn De Boog en de Stichting Werknemerspool Waddinxveen nog op zoek naar mensen die een hobby hebben en het leuk vinden om deze te presenteren op de cre ativiteitsmarkt. Hierover kan gebeld worden met het sociaal-cultureel werk, tel. 01828 - 31932 (op werkdagen) of WADDINXVEEN/PARIJS - Er komt eind december van dit jaar en begin januari van volgend jaar een tweede editie van de monster rally Parijs-Kaapstad. Daarbij zijn waarschijnlijk Kees en Mieke Tijsterman van de Mer- curiusweg in Waddinxveen weer van de partij. In januari van dit jaar moest het rally-echtpaar voor de eerste maal wegens motorpech opgeven. Parijs-Kaapstad, die na 13 jaar Parijs-Dakar de naam Dakar ’93 blijft houden, doet in Afrika nieu we landen aan als Marokko, Nige ria en Zaire. Verder komt de karavaan van or ganisator Gilbert Sabine in Frank rijk, Spanje, Algerije, Niger, Li bië, Chaad, Kameroen, Gabon, Congo, Angola, Namibië en Zuid- Afrika. In de hoofdstad Yaounde van Kameroen is een rustdag ge pland. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen vinden dat re kening dient te worden gehouden met en begrip dient te worden getoond voor degenen die zich, al dan niet op grond van hun re ligie of levensbeschouwelijke overwegingen, om principiële rede nen niet wensen te laten inenten. Dat schrijft het college (CDA, PCW, VVD) in een schriftelijk antwoord op vier concrete vragen van de PvdA-gemeenteraadsleden drs. Martin Kraaijestein, Thijs Spaans en Bep Vermeij. Volgens B. en W. moet er, zoals de vragenstellende sociaal-demo- craten ook veronderstelden, inder daad rekening mee worden gehou den dat enige concentratie van niet-ingeente Waddinxveners zich 'voordoet op enkele scholen met een bepaalde religieuze c.q. le vensbeschouwelijke grondslag. Het college is echter niet van plan daar wat aan te gaan doen. Ten slotte geldt er in Nederland geen inentingsplicht. Ook wordt er niet gewerkt aan de opzet van een lo kale voorlichtingscampagne, om dat het publiek via de media nu wel voldoende op de hoogte moet worden geacht van het belang van inentingen tegen polio. Wel zal aan de provinciale Entad- ministratie in Zodetermeer wor den gevraagd tegen betaling een computeruitdraai te maken met betrekking tot de stand van vacci natie van alle Waddinxveense kin deren geboren na 1980. De fractieleden van de PvdA kwa men met hun vragen over de groep niet-ingeente Waddinxve ners en mogelijke vaccinatiemaat- regelen in Waddinxveen naar aan leiding van de diagnose kinderver lamming bij een 14-jarige jongen in Streefkerk. Als gevolg doorvan werd Midden- Holland - waartoe ook Waddinx veen behoort - door de Genees kundige Hoofdinspectie voor de Volksgezondheid beschouwd als een gebied met een verhoogd risi co op het ontstaan van nieuwe ge vallen van polio. Nu volgen de door de drie PvdA- raadsleden gestelde vragen en de daarop door B. en W. gegeven antwoorden. Vraag PvdA: Hoeveel Waddinxve ners hebben zich niet laten inen ten? Antwoord B. en W.: De entadmi- nistratie wordt niet meer door de gemeente bijgehouden doch door de provinciale Entadministratie te Zoetermeer. De taak van de gemeente in het kader van de entadministratie is beperkt tot het, op verzoek van de provinciale Entadministratie, ver zenden van oproepingskaarten aan de 9-jarigen, alsmede de organisa tie van de plaatselijke inentingen. De provinciale Entadministratie kan echter op verzoek (en tegen betaling) een computeruitdraai verstrekken van alle kinderen uit Waddinxveen geboren na 1980 (al dan niet ingeent). Voorts kan handmatige informatie worden verstrekt met betrekking tot het al dan niet ingeent zijn van Waddinxveense ingezetenen geboren in de periode 1970 tot 1980. Tenslotte beschikt de gemeente over een entadministratie met be trekking tot Waddinxveense inge zetenen over de periode 1958 tot 1969. Ook hiervoor is handmatige raadpleging noodzakelijk. Deze is echter niet meer ‘up to date* ten gevolge van de talloze bevolkingsmutaties die in de loop der jaren hebben plaatsgevonden. Geconcludeerd moet worden dat slechts een van de entgegevens van dinxveense bevolking te achterha len is en dat - voor het totale over zicht - zeer veel werk moet wor den verricht. Bovendien kan, na al vorenge noemde handelingen, slechts een onvolledig antwoord op deze vraag worden gegeven. Op dit moment beschikt Waddinxveen wel over indicatieve gegevens met betrekking tot de inentingsgraad gebaseerd op de inentingen van kinderen van de laatste drie jaren. Teneinde terzake meer inzicht te verkijgen, hebben B. en W. beslo ten de provinciale Entadministra tie een computeruitdraai te doen verstrekken met betrekking tot de stand van vaccinatie van alle Waddinxveense kinderen geboren na -1980. Omtrent de resultaten hiervan zullen B. en W. de ge meenteraad via de raadscommis sie voor Sociale Zorg c.a. infor meren. Overigens willen B. en W. er in dit verband op wijzen, dat de niet-ingeente personen niet allen behoren tot de categorie van prin cipiële tegenstanders van inen ting. Mede vanwege het ontbreken van een wettelijke inentingsplicht zijn er ook ouders die hun kinderen om andere redenen niet laten in enten, zoals niet reageren op een oproep op herhalingsoproep voor inenting om redenen als vakantie, studie en achteloosheid. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op dinsdag 20 oktober 1992, aanvang 20.00 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis een hoorzitting worden belegd inzake de concept-notitie Minderhedenbeleid. In deze concept-notitie wordt het beleid voor de komende jaren geformuleerd. Aan de orde ko men onderwijs, werkgelegenheid, huisvesting, welzijn, gezondheids zorg en maatschappelijke dienstverlening; bestrijding racisme en discriminatie; asielzoekers en vluchtelingen. Op deze inspraakavond kan een ieder zijn of haar mening over de concept-notitie kenbaar maken. Na verwerking van de nuttige suggesties c.q. opmerkingen zal de concept-notitie ter vaststelling aan de raad worden voorgelegd. De ze notitie is voor een ieder ter visie gelegd bij de afdeling Welzijn ter gemeentesecretarie. ale Entadminuistratie. Vraag PvdA: Zijn B. en W. bereid een zo uitgebreid mogelijke voor lichtingscampagne te organiseren naast en in samenwerking met de Gemeenschappelijke Gezondheids dienst Midden-Holland? Antwoord B. en W.: Het college is van oordeel dat een lokale voor lichtingscampagne weinig tot niets zal toevoegen aan de inmid dels door de landelijke en regiona le media verzorgde voorlichting, op verzoek van de GGD en het Staatstoezicht op de Volksgezond heid. Commissie voor de Financiën op donderdag 15 oktober 1992, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Meerjarenbegroting 1993-1997. - Beleidsbegroting 1993. - Begroting 1993 dienst Openbare Werken en Bedrijven. - Begroting 1993 Gemeenschappelijk Antenne-Systeembedrijf. - Begroting 1993 Gemeentelijk Grondbedrijf. - Begroting 1993 Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum. - Begroting 1993 Commissie exploitatie zwembad. - Beheersbegroting 1993 bijlagen Algemene Dienst. - Uitwerking wensen en middelen 1993. - Voorstel tot verhoging van belastingen, tarieven en rechten 1993. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van uitbreiding compu terapparatuur. - Omzetten garantie Souburgh in verband met oversluiten geld lening. - Personeelskosten Stichting Werknemerspool. De drukte en de omvang van de kraam maakte het noodzakelijk voor een goede doorgang van het voetgangersverkeer in de directe omgeving een nieuwe plek te vin den. In verband met in het gemeentehuis uit te voeren werkzaamheden zal de sectie Burgerzaken op vrijdag 16 oktober 1992 tussen 12.00 en 12.30 uur slechts ten dele haar diensten kunnen verlenen. Het vervaardigen van rijbewijzen, reisdocumenten en uittreksels uit het bevolkingsregister is gedurende deze periode in zijn geheel niet mogelijk. Vanaf maandag 19 oktober 1992, 08.30 uur zal de sectie weer in staat zijn voor de volle 100% haar diensten te verlenen. Stoepje een nieuwe positie in het Waddinxveense Brugcentrum. Overigens bleek zaterdag uit uit latingen van burgemeester C.M. van der Linden, wethouder P.F.J. van Schie (CDA) en enkele ge meenteraadsleden dat de juiste plek van de ‘warme bakker van de markt* nog moet worden gevon den, gelet op het aantal wekelijks in beslag genomen openbare par keerplaatsen. BOSKOOP - In de periode van 3 tot en met 9 oktober is 4,1 millimeter neerslag geme ten door het Proefstation voor de Boomkwekerij. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Op zaterdag 17 oktober komt hij van 10.00 tot 12.00 uur vertellen over zijn werk. Ook wil hij met de kinderen actief aan de slag met striptekenen. Kinderen die mee wulen doen kunnen hiervoor kaartjes ver krijgen in de bibliotheek. De ze kosten 1 gulden. Een nieuwe plek voor de Spakenburgse bakkerij ’t Stoepje werd ten kosten van een tiental par keerplaatsen bij de Kerkweg-Oost gevonden op het parkeerterrein Beukenhof. (Foto: Sjaak Note- boom). Op enkele scholen met- ingeënteWaddinxveners kunnen uitvallen. Jeugdspelers Vincent van Es en Teun van der Krol wonnen beiden hun partij. Teun behaalde na een combinatie schijfwinst en zette daarna zijn tegenstander vast. Vincent had ook materiaalwinst geboekt en laveerde zeer be kwaam in een eindspel, waarin de tegenstander ook op dam was ge komen, naar de volle winst. Piet Swart dwong middels positie spel schijfwinst af en legde daar mee de basis voor de winst. Tij men den Ouden blèek ook nu weer een nuttige kracht voor het damteam van Excelsior en teken de eveneens winst aan. Adriaan Blom kwam ongeveer 12 zetten na de opening in een 20- om-20-stand terecht. In deze stand combineerde zijn tegenstan- dpr naar cnhiifwincf Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen BOSKOOP - Om kinderen ies te vertellen over het tekenen van strips komt striptekenaar Reggy op zaterdag 17 oktober in de openbare bibliotheek. Dit ter gelegenheid van de Kinderboekenweek. Reggy begon al heel jong met tekenen, voornamelijk naar aanleiding van het stripboek ’De Hulkwaar ook een tele visieserie van gemaakt is. Na de .middelbare school volgde hij'een grafische opleiding en diverse tekencursussen. Op dit moment vervult hij WADDINXVEEN - Het eerste achttal van de Waddinxveense damvereniging Excelsior is de competitie van de Dambond Mid den-Holland goed begonnen. De damvereniging Lisse werd met 10-6 teruggewezen. De uitslag had overigens beduidend hoger in het voordeel van de Excelsioranen WADDINXVEEN - De Spaken burgse bakkerij ’t Stoepje heeft zaterdag aan de Kerkweg-Oost een nieuwe standplaats ingeno men. zijn dienstplicht en heeft daardoor minder tijd voor op drachten. Binnenkort kan hij echter de draad weer oppak ken en gaat dan karikaturen, portretten, dieren en abstract tekenen. De bibliotheek heeft met een tentoonstelling van zijn werk de primeur. Hij maakte daar voor speciaal en voor de Kin- derboeltenweek enkele wer ken, namelijk ’Land in Zii- icht’. Hij maakt bij zijn werk gebruik van aquarel, pastel krijt en verf. WADDINXVEEN Na een opleiding bij Instituut Praehep zijn de volgende personen uit de regio geslaagd: Voor het officiële diploma Ba siskennis Boekhouden (BKB) uit Waddinxveen: mw. A. Smith en uit Zevenhuizen: J. van Dam. Voor het officiële Praktijkdi- ploma Boekhouden (PDB) uit Waddinxveen: mw. C.H. Kamp- huis-Feteris. Voor het officiële Praktijkdi- ploma Moderne Bedrijfsadmini stratie (MBA) uit Waddinxveen: E. H. Bekker. Voor één of meer certificaten van het Staatsexamen SPD: uit Waddinxveen: P.J.F. Remmers- waal (BR), A.H.M. de Heer (BE- II), M.R. Viergever (BE-II) uit Moerkapelle: mw. J.T.M. Bennis (BR) en uit Zevenhuizen: C. Baas (BE-II). der naar schijfwinst. Adriaan speelde sterk verder en wist het verloren materiaal te her overen. In de eindfase werd in een gelijkwaardige stand remise overeengekomen. Henri Berghout remiseerde ook met zijn tegen stander. Nederlagen waren er - zij het wat onnodig - voor Dick Dibbets en Teun Twigt. Dick stond veel ster ker in zijn eindspel en nam onno dige risico’s en dat betekende par- tijverlies. Teun Twigt had een voorsprong van 2 schijven en leek duidelijk winst te pakken. Teun bleek ech ter het slachtoffer van spanning door tijdnood te zijn geworden. In een vrijwel gewonnen positie ver loor deze nestor van Excelsior door tijdsoverschrijding. WADDINXVEEN - Keurslager Koot in het winkelcentrum Groensvoorde heeft tijdens de jaarlijkse produktkeuring van de Vereniging van Keurslagers Goudkeur behaald voor de uitste kende kwaliteit van zijn rook worst. Om Goudkeur te behalen moet de rookworst aan strenge normen vol doen. In totaal kunnen er 100 punten behaald worden, bij 90 punten of meer ontvangt met het predikaat Goudkeur. De rookworst van Keurslager Koot, die 97 punten behaalde, werd door een deskundige en on afhankelijke jury beoordeeld op kleur, geur en smaak, samenstel ling en snijdbaarheid. ‘Het doel van dergelijke produkt- keuringen is de stimulans om de kwaliteit van je produkten zo hoog mogelijk te* laten zijn. Zo’n keuring drukt je weer eens met de neus op de feiten en houd je alert*, zegt Keurslager Compeer in zijn zaak aan de Groensvoorde. De Vereniging van Keurslagers heeft 600 leden, die gevestigd zijn door het hele land. Iedere Keurslager moet voldoen aan strenge eisen op het gebied van kwaliteit, versheid, presentatie, assortiment, hygine en service. Voldoet een lid niet aan de door de Vereniging van Keurslagers gestelde normen dan kan hem het K-embleem worden afgenomen. WK BS.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3