Reactie Waddinxveen telt nog niet mee boonstoppel b.v. Sportschool aan Gouwe Ruimte voor tafeltennis lOn discussie over Gouda-West Kwartaalbrief voor leden en ouders Vierstroom Dia-avond van KVO’80 zoekt gast gezinnen Afsluiting jubileum schutters Zilveren legpenning E. de Bruin Creatieve Kerstmarkt bij Korbis Klassiek concert van VSB Gewijzigde spreekuren polio- vaccinaties zoekt volop vrijwilligers ”De Kniek” A\ MLDKMffl! Hotel-Restaurant Neuf POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ Een lampje vervangen, nieuwe banden, ruitenwissers, accu of uitlaat? U bent welkom in onze Direct Service werkplaats. Snel en voordelig reparaties klaar terwijl u wacht Oranjeiaan 21 Waddinxveen Tel 01828-12344 Showroom Juhana van Stoiberglaan Zondag Zaterdag 00.00-07.00 uur: ziek. De Kniek Woensdag Gekoelde verkoopwagen vol kip en kipspecialiteiten Vrijdag Veranderingen Winst hij is er weer. Provincie RTW-RADIO A Rijnmond Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 21 oktober 1992 van De zilveren legpenning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland de Waddinxveense meubelfabriek Bruwa BV. (Foto: Sjaak Noteboom). PCO werkt door aan scholenfusie dat Non-stop-mu- Het pand is gekocht door triplex- In dit pand van de vroegere meubeltoonzaal Van Wijk aan de Wilhelminakade - waarin zoals v DIRECT SERVICE fabriek Gebr. Van Stijn BV en er zal een nieuwe sportschool en fit nesscentrum in gevestigd worden. De verbouwing daarvoor heeft het echtpaar Henk en Roos Tol kort geleden al in gang gezet. Eerdere plannen om in het kolos sale pand een discotheek te vesti gen stuitten op tegenstand van de gemeente Waddinxveen. Er hier op betrekking hebbende horeca gelegenheid ging toen ook niet door. K. Straver - Ter Aar 01722 - 3133 Peugeot dealer voor Waddinxveen e.o. PEUGEOTOp c c verdraagt zich niet met de alge meen maatschappelijke wenselijk heid om alle leerlingen (ook met een handicap) zo mogelijk van re guliere voorzieningen gebruik te laten maken. PETER en PAULI EN VAN DER LOUW Barendstraat 10, 2771 DJ Boskoop int de basis ge- tafeltennisafde- Marbos’. Om moverende .3 d noatnclaiei 3i jiH .honteeV J\ .74- rs t (08AC0) lemrr Een andere zaak waar basisscho len mee te maken hebben is ’’Weer samen naar school”. Hier mee wordt door de rijksoverheid geprobeerd meer kinderen die op scholen voor speciaal onderwijs terecht komen voor de basisscho len te behouden. Volgens het kabinet is een groot aantal leerlingen aangewezen op een 00.00-02.00 uur: In het holst van de nacht, met Ferry van Loon. 02.00-08.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 08.00-09.00 uur: Gospel-mix, met Ricardo Hipke. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door een der kerken. 12.00-14.00 uur: RTW-Klassiek, met Ben Evertse. 14.00-15.00 uur: RTW Bon Voya ge, met Kate Goudriaan. 15.00-16.00 uur: De komische noot, met Gert-Frank van der Poel. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé, met Paul Aalbers. 18.00-20.00 uur: Jeugdloon, met Ferry van Loon. 20.00-21.00 uur: Trendy, een in formatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra, met Diede- rick Huizinga. 22.00-24.00 uur: De Avonduren, met Luuk van Dijk. WADDINXVEEN - Het Protestants Christelijk Onderwijs in Waddinxveen werkt gestaag door aan het samenvoegen van de Groen van Prinsterschool (Tollenslaan) en Koningin Juliana- school (Peter Zuidlaan). Dat blijkt uit de tweede kwartaalbrief van het schoolbestuur, die vorige week aan de leden en ouders van leerlingen is verstuurd. de foto laat zien ook Weber NV gehuisvest is geweest - wordt een fitnesscentrum ondergebracht. (Foto: Sjaak Note boom). gaan in handen van zowel de heer W. de Bruin als de heer E. de Bruin. De heer De Bruin kreeg de KvK- legpenning overhandigd als blijk van waardering voor de wijze waarop hij zich gedurende 25 jaar heeft ingezet voor zijn bedrijf. Daarmee heeft hij direkt de groei van de regionale economie bevor derd. De KvK-penning is verfraaid met de afbeelding van Mercurius, de Romeinse God van de Handel. WADDINXVEEN - Vorige week vrijdagavond kreeg directeur E. de Bruin van meubelfabriek Bruwa B.V. in Waddinxveen de zilveren legpenning uitgereikt van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland om dat hij 25 jaar in dienst is van dit bedrijf. De onderscheiding van de Kamer van Koophandel werd in restau rant Bibelot uitgereikt door be stuurslid H. Bruijn van de Goud se Kamer. 07.00-09.00 uur: Stekker uit je wekker, met Gert Voogd. 09.00-11.00 uur: Ochtendhumeur, met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Hitherinnerin- gen, met Ed Schuurman. 13.00-15.00 uur: Het Radiospek- takel, met Ferry van Loon. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio, met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum, met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble, met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren, met Ron Menke. j werd vrijdagavond uitgereikt aan de heer E. de Bruin van Ook voor bestaande en nieuw op te zetten activiteiten, zoals een spelinstuif, voetballen en andere sporten, zijn nog enthousiaste vrij willigers nodig. Het gaat hierbij om een avond of middag in de week, waarbij voor een gezellig stukje vrijetijdsbesteding wordt gezorgd voor de mensen die in De Kniek wonen. De Kniek bestaat uit een viertal woningen aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen waar sinds januari 1992 ruim 30 verstandelijk gehan dicapten wonen met hun begelei ding. Deze socio-woningen maken deel uit van Hooge Burch. Voor informatie rond vrijwilligers werk kan men contact opnemen van Fred Kofman, afdeling recre atie Hooge Burch, telefoon 01726-30380. Bent u eveneens of meer geïnteresseerd in het gastge zinnen project, dan kunt u con tact opnemen met Corrie Hoogen- doorn. Zij is maatschappelijk werkster in Hooge Burch en is te bereiken via telefoonnummer 01726-30465. 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Klaas Vaak. WADDINXVEEN - Woensdag avond 28 oktober zal mevrouw Hoogeveen voor de dames van de Katholieke Vrouwen Organisatie KVO’80 een diavoorstelling ver zorgen. Als reisleidster bezoekt zij deze plaats regelmatig. Zij is een en thousiaste vertelster en weet haar publiek dan ook de hele avond te boeien. Het wordt een interessante avond, die om 20.00 uur begint en in het Anne Frank-centrum wordt ge houden. iedere zaterdag op de Boskoopse markt Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. WADDINXVEEN - Op zaterdag 21 november wordt voor de twee de maal door Jetty Eerden uit Waddinxveen in het clubgebouw van korfbalvereniging Korbis aan de Dreef in Waddinxveen een Kerstmarkt georganiseerd. Evenals vorig jaar heeft zij weer een keuze moeten maken uit het aanbod aan deelnemers. Zodoende zal er een grote ver scheidenheid aan kerstdecoraties te zien en te kopen zijn. Op deze Kerstmarkt zullen staan Liesbeth Wickel uit Laren-NH (kerstdecoraties), Trijntje van Brero uit Waddinxveen (beschil derde waxinelichten en kerstaqua- rellen), Marian Lambooy uit Waddinxveen (suikerdecoraties), Hanneke Dekker uit Rotterdam (kerstpoppetjes), Leny Geurts uit Rotterdam (brooddeeg), Coby Groenewegen uit Waddinxveen (etsen en aquarellen), Minie Grootendorst uit Hazerswoude- Dorp (sieraden), Janneke Mulder uit Gouda (knopen met kunsthars- bloemen) en ook Jetty Eerden zelf met kransen e.d. van kerst- stof. De Kerstmarkt zal geopend zijn van 10.00 tot 17.00 uur, de toe gang is gratis en er is volop par keergelegenheid aanwezig. WADDINXVEEN/GOUDA - Met ingang van deze week is het vrije inloopspreekuur voor polio- vaccinaties van de Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst Mid den-Holland in de middagen ko men te vervallen. Voor een polio- vaccinatie moet voortaan een af spraak worden gemaakt. Afspraken kunnen worden ge maakt dagelijks van 08.30-12.30 uur via telefoonnummer 01820-80000. Voor informatie over polio kan men bij de GGD terecht via de telefoonnummers 01820-80000 en 01820-80308. Deze poliovaccinatie spreekuren worden gehouden in het GGD ge bouw aan de Thorbeckelaan 6 te Gouda. De belangrijkste reden voor deze wijziging is de afnemende drukte. Na 4 weken extra inzet van men sen en middelen wil de GGD pro beren haar activiteiten rondom de poliovaccinaties zoveel mogelijk in haar gewone werkzaamheden op te nemen. 20.00-21.00 uur: Da Capo, een klassiek getint programma met Jan Koorengevel. 21.00-24.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie. Om de Groen van Prinsterschool en de Koningin Julianaschool te kunnen laten fuseren is er een stuurgroep van de volgend jaar 125 jaar bestaande Vereniging voor Protestants Christelijk On derwijs te Waddinxveen (PCO) aan de gang. De stuurgroep bereidt een stap penplan voor, dat volgende maand ter advisering aan de medezeg genschapsraden van beide protes- tants-christelijke scholen zal wor den voorgelegd. Van de stuurgroep maken namens het bestuur deel uit Jan Diederiks (voorzitter) en Hans Blokland en namens het personeel Piet van Zwet, Connie Kerkhoven, Jacob Dijkhuizen en Ellen van Hoog waarden. Over de voorgenomen scholenfu sie overlegt het schoolbestuur ge regeld met de andere schoolbestu ren in Waddinxveen. De intentie is uitgesproken dat de fusie van basscholen op dezelfde datum ge beurt. Het ligt volgens het schoolbestuur verder in de bedoeling dat rond augustus 1993 bekend zal zijn welke schoolgebouwen voor welke schoolbesturen beschikbaar zullen zijn. Het schooljaar 1993-1994 zal ver volgens daadwerkelijk gebruikt moeten worden om tot verdere af stemming te komen tussen de fu- siescholen en de voor het PCO te wijzigen schoolgrenzen. Het PCO-Waddinxveen, wordt voorgezeten door D. Rose- boom en waarvan T. Bekooij-Reij- neveld secretaris is, volgt de ver anderingen binnen het onderwijs op de voet. Ze kwamen aan de or de op de stakingsdag van 24 sep tember en in een brief aan staats secretaris drs. J. Wallage van On derwijs en Wetenschappen. Het schoolbestuur is namelijk be ducht over de wijzigingen binnen het onderwijs, de snelheid van de ze veranderingen en de bezuinin- gen die veranderingen noodzake lijk maken. Ook werd een plei dooi gehouden voor een integrale aanpak. Staatssecretaris drs. Wallage heeft de PCO-opmerkingen wel binnen een week beantwoord, maar zonder wezenlijk resultaat. De onderminister eindigde zijn brief met: ”Ik hoop u met deze reactie te hebben aangegeven dat de richting waarin u denkt geheel de mijne is, maar dat uw veron derstelling echt te somber is”. Het Goudse rapport ’’Gouda: Bouwen of barsten?” is 130 pagina’s lang een regelrecht plei dooi boordevol cijfers voor de winst opleverende bouw van een grote nieuwe woonwijk Gouda- West in het Moordrechtse deel van de groene Zuidplaspolder. Voor deze noodzakelijke woning bouw op die plek is overigens nog wel een moeizame grenswijziging nodig, want een bestuursovereen komst (convenant) met Moor drecht (dat niets voelt voor een Goudse wijk op eigen bodem) werkt niet goed. Prof.dr. P.B. Boorsma van de Fa culteit Bestuurskunde van de Technische Universiteit Twente en zijn medewerkers hebben op verzoek van het stadsbestuur uit gerekend dat het niet doorgaan van Gouda-West jaarlijks een re gionaal welvaartsverlies oplevert van 6 miljoen gulden. Want er komt voor Gouda veel minder geld uit het Gemeente fonds, hetgeen een regelrechte be dreiging is voor de het woon- en leefklimaat (vergrijzing, scheef groei, verschraling) en de cen- trumvoorzieningen (winkelen, uit gaan), die stuk voor stuk zullen afbrokkelen. Bovendien komen Waddinxveen en Moordrecht, die juist gebaat zijn bij een aantrekkelijk blijven de ’’hoofdstad” van Midden-Hol land, op hogere kosten komen te zitten om de bouw van ’’Goudse” woningen op het eigen grondge bied ambtelijk en bestuurlijk te kunnen opvangen. Voor dit mil- joenenverlies draaien uiteindelijk de burgers en het bedrijfsleven in de Goudse streek - dus ook Wad dinxveen - op, terwijl als Gouda- West wel wordt gerealiseerd Gou da en omgeving een regionale wel- vaartswinst van 6 miljoen gulden per jaar tegemoet kunnen zien. Het bouwen van Goudse huizen in de drie ’’aanbreilokaties” Krim- penerwaard, Goudse Hout en Oostpolder in Schieland - zoals Waddinxveen en Moordrecht wil len - levert volgens prof.dr. Boors ma niet alleen forse tekorten op WADDINXVEEN/GOUDA - De Vierstroom ThuisHulpCentra- le heeft weer dringend behoefte aan nieuwe gastgezinnen en vrij willigers die ouders van een ge handicapt kind willen ondersteu nen bij de opvang van hun kind. Die hulp kan bestaan uit af en toe een middag of avond oppassen bij het gehandicapte kind thuis, het regelmatig opvangen van een ge handicapt kind, bijvoorbeeld een dag of een weekeinde bij het gast gezin thuis of een bezoekadres zijn voor een volwassen geestelijk gehandicapte voor enkele avonden per maand. De kinderen waar een vrijwilliger of gastgezin voor wordt gezocht, hebben verschillende soorten han dicaps. Bij ieder gastgezin wordt een kind geplaatst dat zoveel mo gelijk aansluit bij de wensen en de mogelijkheden van dit gezin. Uitgangspunt hierbij is, dat niet alleen de ouders, maar ook vrij willigers plezier aan deze bezoe ken moeten kunnen beleven. Ervaring in het werken met ge handicapte kinderen is niet nodig, zolang de bereidheid er maar is om dit werk voor langere periode te doen. Wie belangstelling heeft moet contact opnemen met Ellen van de Zilver of Marion Dubois. Be reikbaar op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagochtend van 10.00-12.30 uur en op woensdag- middga van 13.00-16.00 uur. Tel. 01820-19444. WADDINXVEEN/GOUDA/DEN HAAG - Het college van B. en W. van Waddinxveen heeft nog geen barst kunnen aan brengen in het front van het stadsbestuur van Gouda dat blijft vasthouden aan de bouw van de nieuwbouwwijk Gouda-West in het Moordrechtse deel van de Zuidplaspolder. In Gouda zijn bijna alle fracties - op Gemeentebelangen Gouda (GBG) na - het met elkaar eens dat Waddinxveen en Moordrecht hun verzet moeten opgeven tegen de lokatie Gouda-West, waar 4.700 woningen zouden moeten worden neergezet. Een belangrijk deel van die hui zen wil Waddinxveen op eigen grondgebied (tussen spoorlijn en Beijerincklaan) gerealiseerd zien. En daarin verschillen gemeente raadsleden van PvdA, CDA, VVD en D’66 uit Gouda en Waddinx veen dus behoorlijk met elkaar van mening. Partijgenoten zullen straks de knoop moeten gaan doorhakken. De snelle Waddinxveense reactie op het Goudse onderzoeksrapport van prof.dr. P.B. Boorsma van de Technische Universiteit Twente, dat de richting wijst naar Gouda- West en dus op vee31 complimen ten in de kaasstad kon rekenen, is nauwelijks in de Goudse gemeen teraad besproken geweest. Men had waardering voor het werk dat Waddinxveen had ver richt, maar meende dat het vooral een financieel verhaal was dat het Gouwedorp op tafel had gelegd. En het gaat in Gouda ook om een niet onbelangrijke sociale proble matiek. het gebruik van een gymzaal. Deze is daar geknipt voor en met een stukje eigen ruimte als clubonderkomen is een al leszins bevredigende oplos- singgevonden. Daarmee heeft de Tafeltennisvereniging ook de mogelijkheid om nieuwe leden massaal te begroeten. Leden en oud-leden waren present toen zaterdag de nieu we accommodatie in gebruik werd genomen. Wethouder P. Trimp gaf gehoor aan de uit nodiging een officiële hande ling te komen verrichten. Trimp sprak met kennis van zaken en wist zelfs met een buitenmaats batje nog rede lijk te kunnen ’pingpongen’ tegen het jongste lid, Lennart Konijn. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 6 november om 20.15 uur, zal in de Goudse Schouwburg het Concert Verenigde Spaarbank (VSB) Klassiek ten gehore wor den gebracht. VSB Klassiek viert dit jaar haar eerste lustrum en wel met een bij zonder samenwerkingsverband tussen de gerenommerde violist Jaap van Zweden en het kameror kest Nieuw Sinfonietta Amster dam. Dit orkest werd in 1988 opgericht en maakt sindsdien furore, onder meer door zijn uitvoeringen van Russische muziek. Dirigent van het ensemble is de in Moskou ge boren Lev Markiz. In de Goudse Schouwburg bren gen Jaap van Zweden en Nieuw Sinfonietta Amsterdam een geva rieerd repertoire dat reikt van de achttiende tot in de twintigste eeuw. Uitgevoerd worden werken van L. van Beethoden, W.A. Mo zart, R. Vaughan Williams en P.I. Tsjaikovsky. Men kan het concert bijwonen te gen de zeer aantrekkelijke toe gangsprijs van ƒ20,-. Cliënten van de Verenigde Spaarbank, CJP- houders en 65+ers krijgen boven dien nog een reductie van ƒ5,-. Toegangskaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij alle kantoren van de Verenigde Spaarbank. WADDINXVEEN - Er is een nieuwe eigenaar gevonden voor de voormalige meubeltoonzaal van Van Wijk BV aan de Wilhelmina kade. De heer De Bruin is in februari 1967 bij zijn vader in dienst ge treden als meubelmaker. Na ver loop van jaren is de zaak overge- aan het einde van deze eeuw, maar is ook deels onmogelijk (Goudse Hout) en beslist onvol doende (2.116 huizen in plaats van de benodigde 4.700 wonin gen). Er moet inmiddels ernstig reke ning mee worden gehouden dat de al geruime tijd met elkaar in gesprek zijnde gemeentebesturen van Gouda, Waddinxveen en Moordrecht verdeeld zullen blij ven over de vraag hoe de woning- bouwproblemen in de Goudse streek het beste moeten worden opgelost. Hierbij komt ook nog eens het ge geven dat de verantwoordelijke Zuidhollandse gedeputeerde T.F.J. Jansen (VVD) sinds dit WADDINXVEEN ZWAM- MERDAM - Hooge Burch, het christelijk centrum voor mensen met een verstandelijke handicap in Zwammerdam, is op zoek naar mensen die een deel van hun vrije tijd willen gebruiken om zich als gastgezin, bezoekvriend of -vrien din of als vrijwilliger willen inzet ten voor verstandelijk gehandicap ten in haar vestiging in Zwam merdam of in ’De Kniek’ in Wad dinxveen (Zuidplaslaan). Het gastgezinnenprojéct Hooge Burch bestaat sinds 1977. De bedoeling van dit project is om voor verstandelijke gehandi capten die daar behoefte aan heb ben, een gastgezin of een bezoek vriend of -vriendin in de regio te vinden. Net als de meeste mensen, vinden ook verstandelijk gehandicapten het plezierig om naast familie goede kennissen of vrienden te hebben met wie zij weer andere dingen kunnen beleven. Het gast gezinnenproject biedt de helpen de hand door in de regio naar mensen op zoek te gaan die een relatie met één van de bewoners of bewoonsters willen aangaan. Van een gastgezin of een bezoek vriend of -vriendin wordt ver wacht dat zij bereid zijn om ge middeld één keer in de drie we ken contact te onderhouden. Dit contact kan bestaan uit de meest gewone en dagelijkse dingen, zo als het mee naar huis gaan, een kopje koffie drinken, boodschap pen doen, een stukje wandelen, eten en afwasen. Voor sommigen, met name vaak de oudere verstandelijk gehandi capten in Hooge Burch, is het plezierig als zij bezocht worden door mensen die een kopje koffie blijven drinken, een stukje gaan wandelen en bijvoorbeeld wat versjes van vroeger met ze zingen. Het.PCO-Waddinxveen vindt dat een goed streven. Maar hiermee zijn wel kosten gemoeid vanwege de extra belasting voor het perso neel en voor de schooldirectie. Het schoolbestuur zal dit inmid dels beschikbaar gestelde extra geld gedurende dit schooljaar met name gebruiken voor het opzetten van een samenwerkingsverband en _a_ r voor de bijscholing van leerkrach ten aparu schoolsysteem en dat Aen. S .1 J3P ïAHOeTAAM HOOV OHrTH7.iT, oareiiusiraai iv, r i uj dusmjuu Telefoon 01727 -12031 CCGCCaCCCDCCCD(ZCCC_DCCCCCC I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. Tel. 01828-10379. J WADDINXVEEN - De Schut tersvereniging Waddinxveen be staat dit jaar 25 jaar. Om dit jubi leum te vieren werden er in totaal 5 festiviteiten georganiseerd. Als eerste werd er in april van dit jaar een open jubileum-wedstrijd gehouden voor luchtpistool. Hier aan namen ruim 50 schutters uit het gehel district deel. Ten tweede werd er 10 september een ’open avond’ georganiseerd. Deze avond mag zeer succesvol genoemd worden, omdat er veel belangstelling voor de schietsport blijkt te zijn en er een aantal mensen zich direkt opgaven om lid te worden van onze vereniging. Ten derde Was er op 11 septem ber de officiële receptie voor het 25-jarig bestaan. Deze avond werd druk bezocht. Zo waren er burgemeester C.M. van der Lin den, KNSA-vice-voorzitter Goo sens, de vertegenwoordigers van het bestuur van het district, verte genwoordigers van het bestuur van het district, vertegenwoordi gers van de besturen van de sport verenigingen uit Waddinxveen, een delegatie van de zustervereni ging uit Duitsland Falke e.v. en een groot aantal leden en oud-le den, die de vereniging van harte geluk wensten met het jubileum. Op zaterdagavond 12 september (de officiële dag van oprichting in 1967) werd er voor de leden en de Duitse gasten een feestavond ge organiseerd. De stemming was uitstekend, mede dankzij de goe de muziek van dansorkest THe Nightstars. Op deze avond is ook de trekking verricht van de jubileumloterij. Deze loterij is mede een succes gworden dankzij de gulle gevers uit het bedrijfsleven uit Waddinx veen en Gouda. De prijswinnaars hebben of zullen binnenkort hun prijs thuisbezorgd krijgen. Het vijfde evenement staat ge pland op vrijdag 6 en zaterdag 7 november en is tevens de afslui ting van het jubileum-jaar. Dit zal een open jubileumwedstrijd wor den voor luchtgeweer. Hieraan zullen naar verwachting meer dan 75 schutters deel ne men uit het gehele land. Wanneer ook dit evenement een succes wordt, kan de schuttersvereniging Waddinxveen, terug kijken op een zeer geslaagd jubileumjaar. voorjaar een duidelijke voorkeur aan de dag legt voor het bouwen van ’’Goudse” huizen op Wad- dinxveens grondgebied (tussen spoorlijn en Beijerincklaan). Als Gouda, Waddinxveen en Moordrecht echter blijven twisten zal de provincie uiteindelijk de knoop moeten doorhakken. Die beslissing is ook nodig in het ka der van de voor 1993 voorziene herziening van het bestemmings plan Zuid-Holland-Oost, waarin de Goudse ruimtenood moet zijn opgelost. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben er eigenlijk nooit een geheim van gemaakt dat de provincie haar verantwoordelijk heid zal nemen indien de drie ge meenten blijven twisten over de planologische toekomst in de Goudse streek, waarvoor inmid dels een vracht aan financiële cij fers zijn aangedragen. Het nog altijd zelfstandig geble ven Moordrecht ligt eigenlijk tus sen twee vuren. In het oosten doet weliswaar Gouda een aanval op het grondgebied van de IJsselge- meente, maar in het westen zou wel eens rekening gehouden moe ten worden met de mogelijke bouw van maar liefst 15.000 hui zen voor inwoners van het Rijn mondgebied, zoals in de Vierde Nota op de Ruimtelijke Ordening Extra van de rijksoverheid staat. Van die laatste ’’terugvaloptie” gaat het provinciaal bestuur voor alsnog niet uit, zo blijkt uit de re cente beantwoording van schrifte lijke vragen van Groen Links. Ge deputeerde Staten voelen name lijk in dit deel van het Groene Hart helemaal niets voor een ver dere verstedelijking tussen Nieu- werkerk aan den IJssel en Moor drecht. In deze streek gaat het nu eerst en vooral om het oplossen van de dringende Goudse ruimteproble men. Volgens de provincie zal er te zijner tijd een nieuwe studie moeten komen indien onverhoopt voor het Rijnmondgebied aan spraak gemaakt moet worden op Moordrechtse grond in de Zuid plaspolder. BOSKOOP - Bij haar tienja rig bestaan heeft de Tafelten nisvereniging Boskoop zater dag een nieuwe ruimte be trokken. Gespeeld wordt nu in de gymzaal bij de Immanu- elschool, terwijl een bij deze zaal behorende ruimte is in gericht als clubonderkomen. Bescheiden van omvang maar doeltreffend ingericht, heeft de vereniging daarmee de be schikking over een uitsteken de accommodatie. Dat vormde zaterdag aanlei ding tot wat feestelijk ver toon. Destijds werd bij sport school Marchant de basis legd voor een t ling redenen werd wat later een ei gen club opgericht die tien jaar lang speelde in Ons Jeugdhuis. Geen slecht ge bouw, maar niet echt geschikt voor het bedrijven van sport. Er is nog geprobeerd een ei gen clubgebouw van de grond te krijgen, eventueel samen met een andere club. Het sloopmateriaal van de oude jeugdsoos De Tunnel was tot dat doel aangekocht door een Boskoopse huisarts. Maar dit plan bleek niet te verwezenlijken. Een ideale oplossing diende zich aan toen de gemeente bereid was medewerking te verlenen aan Een i oplossing diende zich toen de gemt medewerking *1

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11