bij Den Edel orbis troeft Let op wat de kinderen eten Goud en zilver Velocitas af Kerngroep: Tijd rijp voor nieuwe prikkels Cursus humanisme Bowling De Paddestoel Muziekavond van KBO in AF-centrum Bromfietser breekt been Symposium logistiek Muzikale bijeenkomst van Leger des Heils Jacob Vis levert veilige ’’SecuStrip” Burgerzaken beperkt open Goudse Kamer op avond van middenstand Buitenstaander gevraagd voor fusiestuurgroep GLASBEEK Noordkade 24 Hótel-Restaurant Neuf iedere dag: STAMPOT f 13,50 p.p. A I FOCWa Iets te vieren? n i/ centrum AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED’ 1 ccr □□□cc Plensbui Korbis 2 Handreikingen Voor- en tegenspoed i kCS Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 21 oktober 1992 WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond 13 oktober schappen jiu-jitsu duo-games 1992. Anco en Erik Bulk legden Leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad- bijeenkomst waar minister dinxveen met de Peruaanse Cidiag-directeur Oscar Balbuena (midden) op de Limaweg in Waddinxveen. Links de oud-Kern- groep-voorzitter en PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein. (Foto: Archief, Sjaak Noteboom). Een vertrouwd adres voor een overheerlijk koud-warm buffet, diner dansant of een ouderwets gezellig bruiloftsfeest. Want - de ambiance (40 tot 200 pers.). - de originele partyconcepten - de creatieve keuken maken een feest apart en onvergetelijk. Voor meer informatie: 01727 - 14283 of 14886 Rozenlaan 4, Boskoop C c c c c c Cl Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET ORROSSERIEBEDRIJF UXZSi ronde wisten de beide teams de hoogste score te plaatsen. Het team Maurice Roumimper en Barry van Bommel wist met 97-95 van het team Anco Bulk en Erik Bulk te winnen, zodat ze Neder lands kampioen werden. PETER en PAULIEN VAN DER LOUW Barendstraat 10, 2771 DJ Boskoop Telefoon 01727 - 12031 Door dit goede resultaat en het verlies van Tjoba, komt de ploeg van Han Poortvliet aardig opzet ten en kan zelfs al gesproken wor den van een positie in de bovenste helft van de ranglijst. Toch blijft het uitkijken geblazen, want Tjoba - de ploeg die over 2 weken tegenstander zal zijn - blijft natuurlijk erg sterk. Maar L waarom zou deze ploeg eigenlijk niet te kloppen zijn? Over 2 we ken weten we meer. Het team Debbie van Rijn en Lennard Bron verloor in het mix- koppel hun eerste partij waardoor ze alleen nog maar een derde plaats konden bemachtigen. Doordat het team Maurice Rou mimper en Barry van Bommel Nederlands kampioen jiu-jitsu ge worden is zullen zij in november Nederland vertegenwoordigen op de Europese kampioenschappen jiu-jitsu, die in Duitsland worden gehouden. REEUWIJK/WADDINXVEEN - In Reeuwijk is een 25-jarige Waddinxveense bromfietser ge wond geraakt bij een eenzijdig on geval op d Dorpsweg. Bij het plo- seling remmen viel hij en brak hij zijn been. niet ter discussie. Maar na een ja renlange actieve bijdrage, is de gemeenteraad aan nieuwe prikkels toe”. De finale was zeer spectaculair vóór het publiek. In deze finale- WADDINXVEEN - De Onder nemersvereniging Waddinxveen (0VW), de plaatselijke afdeling van het KNOV (midden- en klein bedrijf) houdt dinsdagavond 3 no vember om acht uur in restaurant Bibelot (Limaweg) de tweede voorlichtingsavond van dit sei zoen. Na de avond met het Waddinx veense notariskantoor Van der Meulen Koek is nu de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland uitgenodigd om toelichting te geven op het on derwerp ’’Bedrijven moeten de ruimte krijgen”. Namens de Goudse Kamer zal het woord worden gevoerd door directeur en algemeen secretaris drs. J.C. Brink en mevrouw drs. M.A.E. Huitema, stafmedewerk ster voor de regionale economie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Volgens het bestuur van de On dernemersvereniging Waddinx veen is het onderwerp van deze avond van groot belang voor hét woon- en werkgebied Zuid-Hol- land-Oost, waarin Waddinxveen is gelegen. WADDINXVEEN - De Katho lieke Bond van Ouderen (KBO) in Waddinxveen houdt dinsdag avond 27 oktober in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een feestelijke en ge zellige muziekavond voor oude ren. De toegangsprijs is vier gul den per persoon. De avond wordt geheel verzorgd door de groep ’’Friday-singers” onder de sturende leiding van de heer Marcel Toebak. Met diverse instrumenten, zoals piano, gitaar, ukelile, fluit, bongo en goede zangstemmen wordt een zeer gevarieerd programma van western- en hawaii-songs, Indone sische liedjes en Zuidamerikaanse muziek ten gehore gebracht, ter wijl zo nu en dan zelf meegezon gen kan worden. De muziekgroep staat borg voor een prettig, gezellig avondje-uit. De avond is bedoeld voor leden van de KBO, maar ook andere be langstellenden zijn van harte wel kom. De kaarten zijn verkrijgbaar bij M. Toebak, Chopinlaan 22, tel. 14509 en 's avonds aan de zaal voorzover nog aanwezig. Met kwartetten, voorlichtings avonden, jaarplannen en talrijke andere activiteiten op scholen en in de samenleving veroverde de Kerngroep zich een vaste plek in het Gouwedorp. Er wordt goed op gelet om niet te veel tegelijk te doen, want het motto luidt: ’’Beter een paar din gen goed, dan vele in korte tijd”. Volgens de NCO- en VNG-bro- chure vraagt aan het begin van deze jaren negentig de dynamiek bij het Waddinxveense gemeente bestuur om nieuwe prikkels van de Kerngroep. Letterlijk staat er in deze brochu re: ”Een ander verhaal is de dyna miek bij de gemeente zelf. Van het jaarverslag van de Kerngroep wordt door de gemeenteraad ken nis genomen en het bedrag staat I I WADDINXVEEN - De eerste dertig minuten van de wedstrijd fegen Velocitas uit Leiderdorp, dat door Korbis-korfbal met 13-7 werd afgetroefd, leverde de Waddinxveners een verrassen- omdat hij dat maatschappelijke vond. Wie mocht menen dat Hooger- vorst op ongenuanceerde wijze over de levensbeschouwing van anderen of die van zichzelf zal spreken en oordelen, vergist zich, volgens de organisatoren. Hij is zich te zeer bewust van de betrek kelijkheid van ideeën. Leden van het Humanistisch Ver bond betalen ƒ15,-. Niet leden f25,-. Het cursusboek is inbegre pen. Overmaking van het cursusgeld op giro: 0338059 t.n.v. Humanis tisch Verbond Waddinxveen on der vermelding van cursus huma nisme Waddinxveen. Informatie: 01828-13431. WADDINXVEEN - Jacob Vis aan de Kanaalstraat levert bedrij ven een verbeterde versie van de ’’SecuStrip”, die succesvol is ge test door het Regionaal Bureau Criminaliteitspreventie Politie in de regio Rijnmond. De strippen zijn op een deur en een deurkozijn gemonteerd met schroeven. De ’’aanval” op de strip is verricht met behulp van twee schroevendraaiers, 21 en 28 cm, een bandenlichter van 35 cm en een koevoet met een lengte van 49 cm. Het heeft ongeveer 6 minuten ge duurd voordat de strip, die aan de deurkozijn was gemonteerd losge wrikt kon worden. Dit loswrikken is uiteindelijk gelukt met behulp van de koevoet. De schroevedraaiers hebben wel schade aan de strip veroorzaakt maar het was niet mogelijk om de deur daarmee te forceren of om de strip los te wrikken van de deur of hef deurkozijn. Met behulp van de bandenlichter lukte het om twee schroeven, waarmee de strip op de deurko zijn was bevestigd af te breken, waardoor ruimte tussen de deur kozijn en de deur ontstond. Hier na was het mogelijk om met be hulp van de koevoet de deur open te breken. De test is uitgevoerd aan een sloop-renovatiepand aan de Tide- manstraat 1 te Rotterdam. Per breekvoorwerp is in eerste instan tie ongeveer 1 minuut breekwerk verzet. De deurkozijn, de deur, het slot en de in het kozijn gemonteerde slotkast waren van slechte kwali teit. Desondanks heeft de nieuwe ’’SecuStrip” zeer goed stand ge houden. Het Regionaal Bureau Criminali teitspreventie Politie oordeelt dus positief over de ’’SecuStrip”, al werden nog wel enkele opmerkin gen gemaakt over de schroefgaten en de bijgeleverde schroeven. De test op deze strip is uitge voerd door A. Voermans, Lande lijk Bureau Voorkoming Misdrij ven, M. Vroombout, Regionaal adviseur technopreventie (Regio naal Bureau Criminaliteitspreven tie Regio Rotterdam-Rijnmond, RBCP) en W. Moesman, Regio naal preventie adviseur (RBCP). werd op de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) weer de jaarlijkse ouderavond gehouden. Voor de pauze was het huishoude lijk gedeelte, waarin het jaarver slag en het financiële verslag van de medezeggenschapsraad werden goedgekeurd en de nieuwe leden van de MZR werden voorgesteld. Daarbij werd ook afscheid geno men van de aftredende leden. In de pauze konden de ouders kij ken naar werkstukken, die de ki- deren gemaakt hadden met be trekking tot het onderwerp over voeding, dat daarna aan de orde kwam. Mevrouw Smakman van de ver eniging BAS hield daarna een zeer gloedvolle lezing over de re latie tussen voeding en gedrag. BAS is een vereniging voor en door volwassenen en ouders van kinderen met hyperaktiviteit: ge dragsstoornissen en lichamelijke klachten, die vooral veroorzaakt of verergerd worden door kunst matige toevoegingen in voedings middelen en/of door salicylaten. De naam BAS is ontstaan uit de beginletters van: Benzoëzuur (conserveermiddel), Azokleurstof- fen (kunstmatige kleurstoffen) en Salicylaten (stoffen, die voorko men in bepaalde groente- en fruit- soorten). De vereniging wil graag bekend heid geven aan de problemen, on dersteuning en advies geven, de Nederlandse wetgeving stimule ren tot verbetering inzake de in grediëntenopgaven op voedings- Maar ook werken wij met de arm ste boeren uit het Andesgebergte. Met ons werk helpen wij deze mensen op te komen voor hun rechten en hun levensstandaard te verbeteren. De groepen in Nederland doen hetzelfde. Zij geven voorlichting, werken aan bewustwording in Ne derland, maar doen er nog een schepje bovenop. Zij komen ook in actie als wij in moeilijkheden zijn. De weten schap dat er aan de andere kant van de wereld mensen zijn op wie je een beroep kunt doen, sterkt ons om door te gaan. In voor- en tegenspoed”. GOUDA/WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland houdt op dinsdagmiddag 17 no vember van 14.00 - 16.30 uur - de eerste dag van de tweedaagse be- drijvenbeurs ’’Ondernemen in Midden-Holland” in de Bleiswijk- se groente- en tuinbouwveiling De Kring - in de afmijnzaal het sym posium ”Wat is logistiek nou ei genlijk?”. Het symposium is met name ge richt op het midden- en kleinbe drijf in Middden-Holland. Logis tiek is een deftig woord voor de beheersing van de goederen stroom tot en met de levering aan de klant. Iedere ondernemer heeft hiermee te maken. Sprekers op het symposium zijn ir. J.A.N. Robroeks (Hoofd Sec tor Diwenstverlening van de On dernemers Organisatie voor Lo- r gistiek Transport EVO te Zoe- termeer), A.J. Janssen (directeur Frans Maas Special Transport BV te Waddinxveen) en H. Bruijn (directeur Holland-Haag BV te Gouda). De leiding van het symposium en de forumdiscussie zijn als van ouds in handen van RTL-4-pre- sentator Koos Postema. WADDINXVEEN - Het wijkge- bouw De Paddestoel (Lijsterbes straat) heeft de uitslag van de laatste bowlingavond bekend ge maakt. De wisselbeker en eerste prijs ging naar mw. J. Scheuierman, 2e prijs mw. P. Hofstede, 3e prijs mw. S. Geers en de poedelprijs mw. T. Tuwanacotta. Bij de heren kwam de wisselbeker en de le prijs terecht bij P. Diks- tra, 2e prijs C. Noorlander, 3e prijs W. v.d. Schee jr. en de poe delprijs W. Verbeek. WADDINXVEEN - Het koppel Maurice Roumimper en Barry van Bommel van de Waddinxveense sportschool Den Edel heeft goud (eerste plaats) behaald tijdens de Nederlandse kampioen- y - beslag op zilver (tweede plaats) De Nederlandse titelstrijd werd zaterdag 17 oktober in het sport complex Overbosch in Den Haag toehouden. Van het jiu-jitsu-team [voor duo’s van Den Edel maakten peel uit Barry van Bommel en Maurice Roumimper, Anco Bulk £n Erik Bulk en Debbie van Rhijn en Lennard Bron. Twee teams van sportschool Den jEdel wisten zich in de finale te plaatsen doordat Maurice Rou- ynimper en Barry van Bommel het duo Slaman en Takken uit Alk maar met 96-92 en Anco Bulk en Jirik Bulk het duo Visser en Bo gaard uit Hilversum met 87-84 wisten te verslaan. de 11-4 voorsprong op. Een uitermate grote verrassing, ómdat Velocitas een week eerder koploper Tjoba klop had gegeven. Toch was deze grote voorsprong ?eker verdiend te noemen, want alles lukte zaterdagmiddag in de Korbisaanval. Met vaak ruim positiespel ge paard aan goed loopvermogen werden veel kansrijke scoringspo- sities verkregen en dat had vaak een score tot gevolg. Weinig bal len werden verkeerd geplaatst en Velocitas liep eigenlijk een half uur achter de feiten aan, wanho pig naar effectief tegenspel zoe kend. Zes van de acht Korbis-spelers namen deel aan de score; een te ken ook dat alles op rolletjes liep. Na 1-1 via Miriam de Boer liep Korbis soepel uit tot 6-1 via tref fers van Jaco Wineke, Esther Vis ser, Frits Visser en Pieter Sloot weg. Hoewel Velocitas daarna iets te rug wist te doen was het opnieuw Korbis dat met enkele zuivere af standschoten en doorloopballen tot 9-3 wist weg te lopen. Met nog zo’n minuut te spelen wisten Marco van Leeuwen en Frits Vis ser de ruststand op 11-4 te bepa len. Jammer was het dat een plensbui in de tweede helft de score wist te temperen. Toch bleef Korbis ook toen in de combinatie de betere ploeg en had daardoor ook de be tere kansen. De Korbis-reserves wisten zich in de thuiswedstrijd prima te her stellen van de verliespartij tegen RWR 2 uit Rhoon. Thuis werd de Kapellen 3 met een duidelijke 10-2 nederlaag naar huis ge stuurd. Ook voor Korbis 2 is een goede klassering beslist niet uitgesloten. Komende zaterdag uit tegen de Jodan Boys 3 in Gouda kunnen opnieuw winstpunten behaald gaan worden. WADDINXVEEN - Onderwijs wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) onderzoekt als voorzitter van de fusiestuurgroep voortgezet onderwijs de mogelijkheden om het fusievoortouw door iemand van buitenaf op zich te laten ne men. Dat blijkt uit het verslag van de laatste vergadering van de com missie van bestuur van de samen werkingsschool voor HAVO- Atheneum (Sniepweg), die dins dagavond 27 oktober om acht uur weer in vergadering bijeenkomt. Zoals bekend heeft deze zomer rector dr. A.W. Hendriks zijn werkzaamheden als voorzitter van de stuurgroep, die de fusie tussen de Don Bosco-MAVO (Boskoop), de Prof. Kohnstammschool voor openbaar NAVO, de christelijke scholengemeenschap De Wadde en de samenwerkingsschool voor bereidt, met onmiddellijke ingang beëindigd. Ondanks diverse gesprekken, zo als die van het dagelijks bestuur van de commissie van bestuur met de rector en met de Wad dinxveense onderwijswethouder, blijft de medezeggenschapsraad van de samenwerkingsschool zich tegen de voorgenomen scholenfu sie verzetten. Los van dit alles heeft onderwijs wethouder Van Soest de dagelijk se besturen van de vier fusiepart- nerscholen uitgenodigd om de mogelijhkheden met betrekking tot de fusie op een rijtje te zetten. Een nieuwe aanpak is niet uitge sloten. Het HAVO-Atheneum, waar wordt geprobeerd maatschappij leer als exemenvak op de leesenta- bel te krijgen, telt 1.171 leerlin gen. Aan het eind van het laatste schooljaar slaagden van deze school 82% van de HAVO-kandi- daten en 88% van de Atheneum- kandidaten. De samenwerkingsschool heeft plannen ontwikkeld om de lesuit val voor alle leerlingen tot een mi nimum te beperken. Geprobeerd zal worden met name lesuitval door vergaderen zoveel mogelijk terug te brengen. De beide nieuwe uitgaven waar het hier om gaat betreffen ’’Pro jectkoppeling in de Jaren Negen tig”, een uitgave van de Nationale commissie voorlichting en be wustwording ontwikkelingssamen werking (NCO) en van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG), en ’’Steun en actie voor een project in de Derde Wereld”, een uitgave van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking (Novib). In de NCO- en VNG-publikatie worden praktische handreikingen aan gemeenten geboden om via projectkoppeling de problematiek van de Derde Wereld op plaatse lijk niveau voor het voetlicht te brengen. De 17 jaar geleden opgerichte Kerngroep, die terugkijkt op een niet gemakkelijk begin met een op financieel terrein dwarsliggend provinciaal bestuur, heeft zich volgens deze publikatie onmisbaar gemaakt. De activiteiten werden stapsge wijs opgebouwd, er kwam een jaarlijkse gemeentelijke subsidie, er werd zowel aan bewustwording als aan fondswerving gedaan en er kwamen koppelingen met een landbouwproject in het Afrikaan se Burkia Faso (Torna) en vervol gens een werkgelegenheidsproject in het Zuidamerikaanse Peru (Li ma). middelen en het onderzoek bevor deren naar de relatie tussen voe ding en gedrag. Mevrouw Smakman deed haar verhaal, waarbij zij sprak uit ei gen ervaring. De problemen, die zij had met haar zoontje leidden haar via artsen en alternatieven naar de vereniging BAS. Haar zoontje vertoonde allerlei gedragsstoornissen, zoals veel hui len, hyperaktiviteit, was onhandel baar, maar had ook lichamelijke problemen, zoals opgezet gezicht met dikke kringen onder de ogen, eczeem. Van BAS kreeg zij het advies om een dieet te geven, waarin kleur-, geur- en smaakstoffen ontbraken, evenals salicylaten. Dit dieet had direct resultaat: zij zag meteen een ander kind. Ook bij haar oudere zoontje paste zij het dieet toe, hoewel hij juist heel rustig en zwijgzaam was. Wat bleek: na enige dagen zei hij, dat hij zich veel prettiger voelde en ook geen hoofd- en buikpijn meer had (dit had hij nooit ver teld) en hij werd een veel gezelli ger, spraakzamer kind, dat uit ei gen beweging het dieet wilde blij ven houden. Mevrouw Smakman toonde aan, dat het dus belangrijk kan zijn om de voeding te controleren op de aanwezigheid van deze stoffen, die vaak een verkeerde uitwerking blijken te hebben. Zij had ook brochures bij zich, waarin veel informatie over de ge wraakte stoffen en een testdieet om toe te passen bij kinderen, waarbij het vermoeden bestaat, dat deze problematiek aanwezig is. Van de kant van de ouders was er veel belangstelling voor: men herkende veel genoemde dingen. Voor wie meer wil weten: Vereni ging BAS, Postbus 51, 2100 AB Heemstede, telefoon 078-315054. De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen heeft zich altijd in de belangstelling van hoogwaardigheidsbekleders kunnen verheugen. Hier brengt prins Claus een bezoek aan de expositie van de Kerngroep in de toenmalige De Bonkelaar. Op de historische foto van links naar' rechts wethouder H. Huizer (SGP/HKV), wethouder P.F.J. van Schie (CDA), burgemeester mr. A.G. Smallenbroek, prins Claus en wethouder A.H. van Gent (PvdA). (Foto: Archief, Sjaak No te boom). WADDINXVEEN - In twee nieuwe landelijke publikaties is de aandacht gevestigd op de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. In een ervan komt de verrassende stelling van de Kerngroep aan de orde dat de dynamiek bij het Waddinxveense gemeentebestuur op het gebied van steun aan de Derde Wereld duidelijk toe is aan nieuwe prik kels. WADDINXVEEN - Op drie dinsdagavonden, 3, 10 en 17 no vember geeft drs. Jaap Hooger- vorst in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) in Waddinx veen een cursus over humanisme. De avond is georganiseerd door het Humanistisch Verbond Mid den-Holland. In de cursus wordt aandacht ge schonken aan de diverse verschij ningsvormen van het humanisme sinds de oudheid. Daarbij wordt geprobeerd vast te stellen welke relaties er bestaan met het niet godsdienstige moderne humanis me. Uiteraard wordt daarbij ook aandacht besteed aan de verhou ding humanisme - godsdienst. De cursisten ontvangen een boek werk, samengesteld door de inlei der, waaraan de cursist zijn eigen opvattingen kan toetsen. Vragen staat vrij en discussie wordt zeer op prijs gesteld. De inleider heeft theologie en fi losofie gestudeerd. Hoewel afge studeerd als theoloog, voelde hij geen enkele behoefte om als pre dikant te gaan werken. Integendeel zelfs. Hij koos voor het bedrijfsleven, waarin hij di verse staffuncties zou gaan ver vullen. Belangstelling voor levens beschouwelijke vraagstukken be hield hij. Tenslotte werd hij lid van het Humanistisch Verbond een belangrijke organisatie Het 15-jarig bestaan van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen weed twee jaar geleden in de raadzaal van het gemeentehuis gevierd met een Ij drs. J.P. Pronk van Ontwikkelingssamenwerking een toespraak hield. Rechts op de voorgrond de huidige Kerngroep-voorzitter wethouder P.F.J. van Schie (CDA). (Foto: Archief, Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - Zondagmid dag 27 november is het Leger des Heils weer in Waddinxveen voor het houden van de maandelijkse samenkomst. Deze samenkomst wordt gehouden in de Immanuel- kerk (Prinses Beatrixlaan), ’s mid dags om 14.30 uur. Aan deze samenkomst zal het mu ziekkorps van Rotterdam Cen trum, haar medewerking verlenen en wie wil genieten van echte Le ger des Heils muziek, dus muziek met inhoud, moet beslist eens ko men, want als ze samen spelen met de muzikanten uit Gouda, zal het heel fijn zijn om naar hen te ’luisteren. ^Natuurlijk zijn tijdens deze sa- wnenkomst ook de kinderen van ’harte welkom, want terwijl de vol wassenen luisteren naar het Bij belwoord, dat gesproken zal wor den door Envoy H. Horree, is er voor de kinderen een aparte kindervertelling. Na afloop van de samenkomst is er gelegenheid om gezelligheid een kopje koffie of thee te drin ken en samen even na te praten. In de nieuwe publikatie van de in 1956 Opgerichte Novib - met ac tuele informatie over partners en projecten - staat een foto van een aantal leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen af gedrukt. Daarop staan ook wethouder Paul van Schie (CDA) en Oscar Balbu ena, directeur van de Peruaanse ontwikkelingsorganisatie Cidiag (Centrum voor Onderzoek en Ontwikkeling van Zelfbestuur). Met Cidiag werkt de Novib op het gebied van projectontwikke ling nauw samen, zoals dat ook het geval is met een aantal andere partnerorganisaties in de Derde Wereld zelf. In de Novib-uitgave schrijft Os car Balbuena, die onder andere met de steun van Waddinxveen gemeenschapsbedrijven start, zo als een bakkerij, een fabriek voor bouwmaterialen en een apotheek in de Limanese krottenwijk Villa el Salvador: ’’Projectkoppeling is voor mij een band tussen groepen mensen met eenzelfde doel; de ongerechtig heid die er in de wereld is bestrij den. Wij doen dat hier in Peru door gemeenschappelijke bedrij ven op te zetten en bewonersorga nisaties te steunen in de arme wij ken van Lima. WADDINXVEEN - In het ge meentehuis is begonnen met het verwijderen van asbest. De werk zaamheden worden steeds aan het einde van de week gedaan, behal ve op zondag. Vanwege dit karwei is de sectie Burgerzaken in het gemeentehuis jpp vrijdagen beperkt open. Het publiek kan op deze afdeling op vrijdag 23 oktober en vrijdag 13 november alleen terecht tussen half negen en kwart voor twaalf. Van maandag 26 oktober tot en met donderdag 29 oktober en van af maandag 16 november is de sectie Burgerzaken weer in staat de normale dienstverlening te ver lenen op werkdagen van half ne gen tot half twaalf en op donder- dagaevonden van zeven uur tot half negen. Enkele opportunistische aanvals- pogingen van Velocitas zorgden evenwel voor 11-7 toen Ester Vis ser met nog zo’n 10 minuten spel uit afstand 12-7 liet aantekenen. Het was en bleef een gelopen wedstrijd, wat nog eens in de slot minuten werd benadrukt door Pieter Slootweg (13-7). Met ap plaus van de supporters die het slechte weer hadden getrotseerd, kwam daarmede het einde van de ze wedstrijd. ■ii' (vLk.31 V wWW 'Jr tV

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 23