Kerk zoekt in Zuid pastorie Bloedafname-avond door Rode Kruis Nota over streekplan ligt in het raadhuis Verdere scheiding afvalprodukten Radio- opname Vox Jubilans Emancipatie uit impasse KVO over Lourdes NIVON: In Waddinxveen 180 leden Geheugen training ouderen Transporten Oost- Europa Evaluatie nota Kunst en Cultuur Kreater onder druk Concert van blazers ensemble Feestavond van FNV-bonden Kerngroep 17 jaar Veertig jaar Maria Martha Bingo Het Zuidhonk Lendingsavond Je Hoeksteen Ds. G.Ch. Duinker over New-Age op gemeenteavond Theater avond van Kerngroep Collecte voor Jantje Beton ïSl-W Se- Hb •JSP’ ft II Concentratie Bethelkerk Middelburgseweg Voorlichting Giften Dominee Actie w Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 28 oktober 1992 Waddinxveen maakt deel uit van het streekplangebied. Jansen ling Brugkerk aan de Kerkweg-Oost zijn er door middel van de AAC- acties al financiële middelen gere serveerd. De oprichtingsdatum was 20 okto ber 1952. Het achtste lustrum is door de leden in besloten kring gevierd. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (naast sport hal De Duikelaar) wordt zaterdag avond 31 oktober weer een gezel lige bingo-avond georganiseerd. WADDINXVEEN - De hervorm de vrouwenvereniging Maria Mar tha, een activiteit van de Centrale Hervormde Gemeente, viert de zer dagen het 40-jarig bestaan. Het concert wordt gegeven in de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 102 te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Bij de kerk is ruime parkeergelegenheid. De Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen heeft een te genvaller moeten incasseren voor wat betreft de renovatie van het slechte en slordige betonnen kerk plein en de grote tuinbak van de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. De werkzaamheden verlopen hier minder vlot dan gedacht. Bij het weghalen van de boven laag van het kerkplein werd een situatie aangetroffen die niet was voorzien. Naar een goede oplos sing is een onderzoek ingesteld. Hierdoor duren de werkzaamhe den langer, evenals het ongerief voor de bezoekers van de Bethel kerk, en gaan de kosten omhoog. Het nieuwe kerkplein zal worden voorzien van nieuw groen, zo heeft de kerkvoogdij met het col lege van B. en W. afgesproken. Het provinciale ruimtelijke beleid voor Zuid-Holland Oost richt zich op het zoveel mogelijk open hou den van de open gebieden. Dit be tekent beperking van de woning bouw, de aanleg van bedrijfster reinen en kassen tot alleen het -o r V Frans Swartele' een voorstelling komt geven van zijn theaterprogramma "De Wereld in Mand". (Foto: Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking). WADDINXVEEN - Ook in het nieuwe seizoen ontwikkelt de af deling Waddinxveen van het NI VON (Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk) velerlei activiteiten op maatschappelijk gebied. Landelijk telt het NIVON 40.000 leden, waarvan 180 in Waddinx veen. Het NIVON heeft in zijn logo 2 handen en 3 sterren. Die handen symboliseren vriendschap, ook met andere landen en culturen. De 3 sterren staan voor: cultuur, recreatie en creativiteit. Veel aandacht wordt besteed bin nen het NIVON aan culturele vorming, het volgen van ontwik kelingen in de maatschappij en het vormen van meningen. Het NIVON is voor samenwerking in klein verband, maar ook internati onaal. Het milieu is volop in de aan dacht. Zo was er in samenwerking met de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen een avond over het broeikaseffekt. Aan aktieve recreatie wordt ook veel aandacht besteed. Er zijn wandelingen met natuurgidsen, fietstochten, afdelingsweekeinden in één van de 15 natuurvrienden huizen enz. Het NIVON heeft in Nederland 15 lange afstand wandelpaden uit gezet, waarvan sommige aanslui ten op internationale wandelpa den. Zij maakt ook deel uit van de in ternationale natuurvriendenorga nisatie, met meer dan een half miljoen leden uit 20 landen. De organisatie bezit 900 huizen, van boven de Poolcirkel tot in Italië. Creativiteit is een andere tak van het NIVON. Er zijn cursussen voor schilderen, tekenen, litera tuur, toneel, fotografie, handenar beid enz. Dit zijn enkele van de activiteiten die worden georganiseerd. Voor verdere inlichtingen kan men bel len met mevrouw B. Sikking in Waddinxveen, tel. 01828-15848. 7ADDINXVEEN - In De Hoek- een (Esdoornlaan) in Waddinx- :en wordt donderdagavond 29 ctober om kwart voor acht een mdingsavond gehouden van de ond voor Inwendige Zending ZB) in Amersfoort. p deze avond zal mevrouw C. m Maanen, die als evangeliste ;n kleine twintig jaar 972-1991) heeft gewerkt in de innenstad van Rotterdam, haar rvaringen vertellen. >ok zal het Waddinxveense zen- ingsechtpaar Marian en Rob ’ermeij iets zeggen over hun be- Ivenissen in Afrika, waar ze in jnuari 1993 weer naar teruggaan. Ie leiding van de zendingsavond i in handen van de hervormde jredikant ds. H. Schipaanboord. Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland zijn gestart met de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost. Naast de kor te resterende looptijd van het hui dige streekplan was vooral ook het nieuwe rijksbeleid reden voor GS om tot herziening over te gaan. Het zogeheten ’’Afsprakenkader Restrictief Beleid Randstad”, dat ook is opgenomen in de Vierde Nota Extra en de ’’Nadere Uit werking Groene Hart” zijn voor deze herziening een belangrijke leidraad. Ook hopen GS de wen- WADDINXVEEN - De door het college van B. en W. van Wad dinxveen uit te voeren heroverwe ging van de nota Kunst en Cul tuur zal in het najaar van 1992 gereed zijn. Ten behoeve van de kamermu ziekconcerten wordt naast hogere entreeprijzen een hogere gemeen telijke bijdrage voorgesteld (maxi maal ƒ2.500,-) om te pogen de neergaande lijn in het bezoekers aantal om te buigen door het con tracteren van meer musici met bekende namen. Dit extra bedrag is noodzakelijk ter compensatie van hogere hono raria, die deze musici vragen. Vooralsnog blijven de concerten plaatsvinden in de raadzaal. In de komende periode zullen de mogelijkheden met betrekking tot het realiseren van een kunstwerk in de Zuidplas, dat het feit me moreert dat het poderwaterpeil in die polder -7,20 NAP is, nader worden uitgewerkt. De subsidiëring van de amateuris tische kunstbeoefening wordt in 1993 op gelijke wijze gecontinu eerd. Ook in de begroting 1993 hebben B. en W. een bedrag van ƒ2.000,- opgenomen wegens kosten onder zoek naar een oudheidkamer. In de heroverwogen nota Kunst en Cultuur zal nader ingegaan wor den op de wijze, waarop dit onde- rozek gestalte kan krijgen. WADDINXVEEN - Donderdaga vond 5 november om acht uur zal in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade een gemeenteavond van de remonstranten worden gehou den waar ds. G.Ch. Duinker een inleiding zal houden over het on derwerp ”De uitdaging van New- Age”. Ds. Duinker heeft zich de laatste jaren gespecialiseerd in nieuwe vormen van spiritualiteit. De New-Age-beweging stelt de kerk voor velerlei vragen. Heeft het Christendom in onze dagen afgedaan? Staat ons een nieuwe tijd te wachten met geheel andere religieuze vormen, normen en waarden? Ds. Duinker, die zich goed in de ze materie heeft ingewerkt, zal hierover spreken. Het belooft een belangrijke en interessante avond te worden. De avond begint om 20.00 uur en de kerk is open om 19.30 uur. Een kopje koffie staat klaar. Ie dereen die belangstelling heeft is van harte welkom. De financiële steun gaat naar Li ma, naar de organisatie Cidiag. Deze organisatie steunt zowel de buurtorganisatie van Villa el Sal- WADDINXVEEN/DEN HAAG - In het Waddinxveense ge meentehuis ligt de provinciale Nota Beslispunten herziening streekplan Zuid-Holland Oost ter inzage. Het grondgebied van sen van de streek zoveel als moge lijk in het streekplan Oost te kun nen opnemen. De eerste stap van de herziening, de Nota Beslispunten Zuid-Hol land Oost ligt tot en met 1 januari 1993 ter inzage op de secretarieën van de betrokken gemeenten. Het streekplangebied omvat de deel gebieden Rijnstreek, Midden-Hol- land en Alblasserwaard en Vijf- heerenlanden. De Nota Beslispunten schetst een beeld van de belangrijkste ruimte lijke ontwikkelingen in het streek plangebied en behandelt alleen ontwikkelingen die afwijken van het huidige streekplan of die er nog niet in waren opgenomen. Met deze nota beogen GS een korte en eenvoudige procedure voor de herziening. De planperio de van het nieuwe streekplan loopt van de vaststelling eind 1994 tot 2005. Naar verwachting zullen de ge meenten op grond van de nieuwe Wet milieubeheer per 1 januari 1994 wettelijk worden verplicht over een rioolbeheerplan te be schikken. De benodigde inventari satie, die in eigen dienst zou plaatsvinden voor het rioolbeheer plan, heeft vertraging opgelopen. Inschakeling van derden zal on vermijdbaar zijn. Daarnaast zal nog moeten worden bekeken in hoeverre de uitvoering van het ri oolbeheerplan, binnen het huidige personeelsbestand, op te vangen is. Aan de hand van een financiële verkenning van de Grontmij, voorjaar 1992, is vastgesteld dat de kosten voor het onderhoud aan de riolering in de toekomst verder zullen toenemen. Een en ander zal gedekt moeten worden via ver hoging van de rioolrechten. In de begrotingsvoorstellen is een extra storting van ƒ100.000,- voor het vervangingsfonds rioleringen meegenomen, vooruitlopende op het beschikbaar komen van con crete gegevens in het beheerplan rioleringen. Tevens is een bedrag geraamd van ƒ35.000,- ten behoeve van het doorspuiten van het rioleringsstel sel. WADDINXVEEN - Waddinxveen gaat door met het steeds verder scheiden van afval. Dat blijkt uit de toelichting op de ge meentebegroting 1993. In het ontwerp Tienjarenprogram ma Afval 1992-2002 (TJPA) doet het Afval Overleg Orgaan van de gemeente Waddinxveen een voor stel voor de sturing van de afver- wijdering in Nederland, waarbij een ambitieus scenario voor pre ventie en hergebruik als basis dient. Het gaat hierbij om de aanpak van problemen die een landelijke benadering vragen, maar hierbij verantwoordelijkheden en be voegdheden voor oplossingen voor een belangrijk deel leggen bij pro vincies, regionale samenwerkings verbanden en gemeenten. Inmiddels werkt het GVB binnen het samenwerkingsgebied de in het NMP en NMP-plus opgeno men taakstellingen nader uit. Een belangrijk eerste resultaat is het oprichten van een compostering- sinrichting in Alphen aan den Rijn. Het door de gemeente te voeren afvalstoffenbeleid voor het ko mende jaar zal bestaan uit voor- stellen betreffende gescheiden in zameling van het groente- en fruitafval bij de hoogbouw (waar toe Waddinxveen krachtens het ontwerp Besluit groente-, fruit- en tuinafval verplicht is vóór 1 janua ri 1984), voorbereidingen om te komen tot inzameling van kleur- scheiding van glas (wit, bruin en groen), het plaatsen van nieuwe kringloophaltes, een verfijning van verwerking van niet meer ge bruikte koelkasten, alsmede een nieuwe actie ter bevordering van het gebruik van compostvaten. Nog dit jaar zullen B. en W. ver spreid over de gemeente papier bakken plaatsen. Ook zal stelsel matig aandacht worden besteed aan een goede milieuvoorlichting. Een programmatische aanpak hiervan wordt voorgestaan, waar bij voor zoveel nodig aansluiting zal worden gezocht bij het (taak stellende) beleid van het GVB. Voorts zullen de mogelijkheden worden bezocht om een zoge naamde ’’milieustraat” te plaatsen op de gemeentewerf aan de Noordkade, waarbij tegelijkertijd een heroverweging zal plaatsvin den van de bestaande regeling van de inzameling van het grof vuil. Een studie naar de verruiming van de openstelling van de ge meentewerf buiten kantooruren maakt hiervan onderdeel uit. Een en ander zal mede worden betrok ken bij een eventuele herinrich ting van de gemeentewerf in het kader van een noodzakelijk nieuw aan te vragen milieuvergunning bij de provincie Zuid-Holland. Naar aanleiding van de van de provincie ontvangen brief over de huidige wijze van compostering van het gemeentelijke plantsoe- nenafval op de voormalige stort plaats aan de Middelburgseweg beraden B. en W. zich thans over de ontstane situatie. In dit kader vindt momenteel na der onderzoek plaats naar de ver schillende verwerkingsmogelijkhe- den, waarbij extern beheer niet wordt uitgesloten. Ook zullen zij aandacht besteden aan de mogelijkheden om de inza meling van het groenafval te re duceren. In ieder geval zal een (nieuwe) milieuvergunning nood zakelijk zijn om onderhavige acti viteiten voort te zetten. Vooruitlopende op de resultaten van het nader onderzoek hebben B. en W. financiële dekking opge nomen in het wensen- en midde lenpakket tot een bedrag van ƒ60.000,-. Dit is ƒ20.000,- minder dan het reeds bekende bedrag. Oorzaak hiervan is de taakstellend aangebrachte bezuiniging tot dit bedrag. derziekte is er nog steeds on voldoende plasma en kunnen we in Nederland alleen nog door hulp van het Belgische Rode Kruis het tekort dek ken. Dit jaar zal het tekort aan bloedplasma oplopen tot bij na 100.000 donaties. Iedereen die gezond is en tussen de 18 en 70 jaar, is in principe ge schikt om bloeddonor te zijn en kan drie- of viermaal per jaar een halve liter bloed mis sen. Ieder mens beschikt over 5 tot 6 liter bloed en het li chaam maakt snel weer nieuw bloed aan. Bovendien wordt bij elke donor vooraf door een keuring nagegaan of de ge zondheid het geven van bloed toelaat. Tot eind oktober is in de bi bliotheek een tentoonstelling te zien over het belang van donoren. BOSKOOP - Het Rode Kruis in Boskoop houdt op maan dag 2 november een bloedaf- name-avond in gebouw De Loods, achter de Gereformeer de kerk. Donoren kunnen van 18.30 tot 21.15 uur terecht om een halve liter bloed af te staan. De moderne geneeskunde is zonder het beschikbaar zijn van bloed ondenkbaar. Bloed is een onmisbare bron voor tal van geneesmiddelen die levensreddend zijn bij de be handeling van patiënten. Voor verkeersslachtoffers, bloeder- ziekte- en kankerpatiënten maar ook bij hart- en vaat- operaties is elk jaar meer bloed nodig. In 1990 werden al meer dan 780.000 donaties bloed ver bruikt en nog was het niet ge noeg. Vooral voor de behande- van patiënten met bloe- WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen zullen trachten komend jaar de impasse, waarin het emancipatiebeleid zich lijkt te bevinden, te doorbreken. Met name de rol van de Vrouwen raad dient geëvalueerd te worden en waar noodzakelijk bijgesteld. De conclusies van de in 1991 vastgestelde beleidsevaluatie van de emancipatienota zullen eind 1992/begin 1993 nader worden uitgewerkt. WADDINXVEEN - Vanavond woensdag 28 oktober) zal me- <rouw Hoogeveen voor de dames ■an de Katholieke Vrouwen Orga- lisatie ’80 een diavoorstelling ever Lourdes verzorgen. \ls reisleidster bezoekt zij deze plaats regelmatig. Zij is een en- ihousiaste vertelster en weet haar oubliek dan ook de hele avond te ooeien. Het wordt een interessante avond die om 20.00 uur begint en in het Anne Frank-centrum wordt ge houden. Introducees zijn welkom. WADDINXVEEN - De Her vormde Gemengde Zangvereni ging ”Vox Jubilans” uit Waddinx veen werkt zaterdagavond 31 ok tober om kwart voor acht mee aan een radio-opname voor het EO- programma ’’Laat ons de rustdag wijden”. De radio-opname van dit pro gramma, dat elke zaterdagavond tussen 20.30 en 21.15 uur via Ra dio 5 wordt uitgezonden, vindt plaats in de Hervormde Kerk van Oudewater. ”Vox Jubilans” wordt geleid door dirigent Pieter Stolk. Het orgel wordt bespeeld door Martin Zonneberg. De toegang is vrij. Aan de avond verlenen verder medewerking ds. A. Langerak, ds. B. Oosterom en prof.dr. W.H. Ve- lema. WADDINXVEEN - De afdelin gen Waddinxveen van de Bouw en Houtbond en van de Voedings bond FNV houden vrijdagavond 30 oktober om acht uur in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) in Waddinxveen een feestavond voor leden en andere belangstellenden. Op deze feestavond zullen eerst W. Holthuyzen (40 jaar), J. Hor- nis (25 jaar) en H. Moerings (25 jaar) worden gehuldigd als trouwe FNV-leden. Zij krijgen van de districtsbestuurders Jan Twigt (Hout- en Bouwbond) en Jet Grimbergen (Voedingsbond) speldjes uitgereikt. Aan de feestavond verleent verder medewerking het Stut-Theater uit Utrecht met de revue ”Van de kleine man of de laatste commu nist”. Na afloop is er een gezellig samenzijn met het duo The Five Senses. FNV-leden hebben gratis toegang tot de feestavond. Niet-leden be talen vijf gulden. Zij die slecht ter been zijn kunnen worden ver voerd. Voor opgave daarvoor mi- oet men bij secretaris Piet Moe rings zijn, tel. 01828 - 13792. De Bouw- en Houtbond FNV be staat uit Jan Alblas (voorzitter), Piet Moerings (secretaris), Her man Heller (penningmeester), Ria Heller (tweede penningmeester), Sjaak de Groot, Leen Hoogerdijk, Hans Troost en Bertus Jenner (uitkeringsgerechtigde). Van de Voedingsbond FNV wordt het secretariaat en het penning meesterschap gedaan door Piet Moerings. WADDINXVEEN - Dinsdag avond 17 november organiseert de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen haar jaar lijkse openbare avond in De Boog. Op deze avond komt Frans Swar telé uit het Belgische Alken met zijn 1 uur durende programma "De Wereld in een Mand”. Daarna zal de Waddinxveense fi nanciële bijdrage voor het ontwik kelingsproject in Lima aan een vertegenwoordiger van NOVIB overhandigd worden. Uitgaande van een mand vol intri gerende, de fantasie van de toe; schouwer prikkelende voorwerpen ut andere culturen probeert Frans Swartelé de negatieve I beeldvorming die wij, vaak zonder I het te beseffen, hebben over men sen in ontwikkelingslanden, te doorbreken. Hij noemt dit het opwekken van ’’«ositieve nieuwsgierigheid”, wint wie nieuwsgierig wordt, stelt zch open voor nieuwe indrukken ei ervaringen. Svartelé weet op onnavolgbare en himoristische wijze zijn toeschou wers te betrekken bij zijn verhaal. Ee voorwerpen in de mand zijn etn middel om een verband te loggen tussen ons eigen leven en bt leven in een andere cultuur. ”)e Wereld in een Mand” is een heiende en onvergetelijke voor- selling, waar nog vaak aan terug- gdacht zal worden. vador als particuliere onderne mers bij het oprichten van een be drijf of verder bij de bedrijfsvoe ring. Het liefst laten zij de mensen uit het project zelf aan het woord. Benito Aquiero heeft als speciali teit het maken van deuren en raamkozijnen. Hij vertelt: ”Ik kan bij verschillende advi seurs van Cidiag aankloppen voor advies of informatie over de afzet van mijn deuren en kozijnen. Zo hebben ze mij geadviseerd mijn produkten zorgvuldiger af te wer ken opdat ze beter verkopen”. ”Ik doe nu wel langer over een deur-maar de kwaliteit telt zwaar voor de klant. Ook kunnen we ge bruik maken van gespecialiseerde werktuigen. Tot nu toe heb ik daar geen gebruik van gemaakt”. ’’Verder organiseert Cidiag tech nische cursussen waarin we leren, hoe we onze produkten kunnen verbeteren of uitbreiden met nieuwe”. WADDINXVEEN - De Stich ting Welzijn Ouderen Waddinx veen werkt weer aan een cursus geheugentraining voor ouderen. Bij het ouder worden krijgen de meeste mensen het gevoel, dat ze vergeetachtig worden. Men raakt in het drukke leven van alle dag en alles kwijt: namen, afspraken, cijfers, plaatsen en -zeker niet in de laatste plaats- spullen. Dit heeft allemaal niet zozeer te maken met een gebrek aan geheu gen, maar met een verkeerd ge bruik ervan. Veel mensen besteden niet ge noeg tijd aan het inprenten van bepaalde dingen of maken geen keuze uit de vele zaken, die dage lijks staan te dringen om een plekje in ons geheugen. Vergeetachtigheid kan ook wor den bestreden door het volgen van bepaalde denkmethodes, zoals struktureren en associëren. Bij voldoende belangstelling gaat de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen - in samenwerking met de RIAGG- in januari op nieuw een cursus geheugentrai ning starten. De cursus is ontwikkeld door de Vakgroep Sociale Gerontologie van de Universiteit van Nijmegen en is bedoeld voor ouderen vanaf 55 jaar, die last hebben van hun vergeetachtigheid of hun geheu gen op peil willen houden. Het accent ligt op technieken en oefeningen, welke gericht zijn op het anders omgaan met het ge heugen, zodat er minder wordt vergeten. Het kontakt met de me decursisten kan tevens ontspan nend en stimulerend werken. De cursus beslaat 10 wekelijkse lessen van 5 kwartier en staat on der leiding van mevrouw R. Ak kerhuis. Het cursusgeld bedraagt ƒ50,- (exclusief het cursusboek ad. ca. ƒ11,-). Er wordt les gege ven in kleine groepen van 12 per sonen. Voorafgaande aan de cursus wordt een voorlichtingsbijeen komst georganiseerd. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, Prins Bernhardlaan 9 (tel. 10396). De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen belegt weer een openbare avond waar i een WADDINXVEEN - De Stich ting Nationaal Jeugd Fonds ten behoeve van leef- en speelruimte in Utrecht (’’Jantje Beton”) col lecteert van 1 tot en met 7 no vember onder het motto ”Nu geen speelplek, straks geen toe komst” ook in Waddinxveen. Deze nationale jeugdcollecte, waarvan koningin Beatrix be schermvrouwe is, wordt voor de 25e keer gehouden. Jantje Beton wijst met deze geldinzameling het publiek op de noodzaak van vol doende speelruimte voor de jeugd. Volgens het Nationaal Jeugd Fonds wordt het in Nederland steeds drukker en gevaarlijker op straat. Daarom zijn kinderen voor hun spel meer en meer aangewe zen op allerlei veilige speelvoor- zieningen. Jantje Beton wil meer speelruimte voor de jeugd, want gebrek aan voldoende speelmogelijkheden heeft ingrijpende gevolgen voor de groei naar volwassenheid. Spe len is voor een kind van levensbe lang. strikt noodzakelijke. Hierbij kiest GS voor ’’selectieve concentratie” van deze ontwikkelingen. Andere ’’beslispunten” uit de no ta zijn de situering en omvang/vormgeving van het kernbos Bentwoud, de potentiële uitbreidingsrichtingen van Alphen aan den Rijn, Gouda en Vianen of Gorinchem en de invulling van woningbouw- en bedrijfsterrein- programma’s. Gedeputeerde T.F.J. (VVD) geeft tijdens drie voorlich tingsavonden een toelichting op de Nota Beslispunten. Deze bij eenkomsten vonden plaats op maandag 26 oktober in de Veste, Ridder van Catsweg 300 in Gou da en op dinsdag 27 oktober in Hotel Toor, Stationsplein 2 in Al phen aan den Rijn. Donderdag 5 november is er nog een bijeenkomst in Hotel Gor- kum, Van Hogendorpweg 8-10 in Gorinchem. Van de Nota beslispunten is een samenvatting gemaakt. Deze sa menvatting is gratis verkrijgbaar bij de gemeenten en bibliotheken in het streekplangebied en bij de provincie Zuid-Holland. Na de periode van inspraak op de nota Beslispunten zullen GS een Nota van beantwoording vaststel len. In februrari 1994 wordt het ontwerp-streekplan ter visie ge legd. WADDINXVEEN - Leden van de Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen zijn betrok ken bij goederentransporten naar Roemenië en het Russische Oekraïne. Nog deze maand brengt de Stich ting Sela kleding, voedsel, ver band en speelgoed naar Roeme nië, zo laat familie M. de Ruiter van de Zuidplaslaan 102 in Wad dinxveen weten. De Stichting Sela is een christelij ke organisatie, die hulp biedt aan mensen die in nood verkeren. In het boek Psalmen betekent Sela ’’tussenspel”. De stichting wil dan ook fungeren als tussenpersoon tussen degenen die hulp behoeven en degenen die hulp geven. Voor een reis naar een (kinder)ziekenhuis in de Oekraïne is Teus van der Werken (Spirea- weide 19, Waddinxveen) nog op zoek naar knuffelbeertjes en geld voor medicijnen. De diaconie van de Centrale Her vormde Gemeente kreeg de laat ste tijd een aantal grote giften. Daardoor kon 5.000 en 580 gul den worden bestemd voor de be strijding van de honger in Soma lië via de Stichting Zuid-Oost Afrika (ZOA), werd 350 gulden gegeven aan de actie ’’Straatkin deren van Manilla” van ds. Bob Sanchez via de Stichting Woord en Daad en ging 1.400 gulden naar het voormalige Joegoslavië via de Stichting Hulp Oost-Euro- pa (HOE). Voor het HGJB-project ”Een huis om in te wonen” (A home to live), dat bedoeld is om contacten te leggen mét de kerk in zuidelijk Afrika, hebben vier verenigingen (Mosterdzaadje, Ankerketting, Ankelier, Maranatha) van de Cen trale Hervormde Gemeente bijna 4.000 gulden ingezameld. WADDINXVEEN - Het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat staat onder druk. Op basis van de nota ’’Naar een centrum voor Kunstzinnige vor ming” en het raadsbesluit van 29 januari 1992 streeft Kreater er naar, dat met ingang van het sei zoen 1992/1993 in alle disciplines van de kunstzinnige vorming, met uitzondering van het onderwerp taal, activiteiten worden aangebo den. Een belangrijk uitgangspunt is dat gestreefd wordt naar een evenwicht in kosten en baten van de te organiseren activiteiten. Met name moet dit bereikt wor den door handhaving van het prin cipe, dat lesgeldopbrengsten de docentenkosten moeten dekken door bepaalde klokuurdelers te hanteren. Dit roept in de praktijk de nodige bezwaren op van het bestuur, do centen en enkele leerlingen. Gelet op de signalen, die de gemeente ontvangt, vrezen B. en W. dat het eerdergenoemde uitgangspunt niet wordt gehaald. Naar hun mening valt er niet aan te ontkomen, dat er in de komen de periode een aantal ingrijpende beslissingen en maatregelen geno men moeten worden. ’’Voor ons betekent dit dat wij in de komende maanden nader over leg willen voeren met het bestuur van Kreater over deze problema tiek. Wij zullen de raad hierover nader informeren”, aldus B. en W. WADDINXVEEN - De Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen bestaat 17 jaar. De groep is opgericht in 1975 op initiatief van de gemeenteraad van Waddinxveen en is breed sa mengesteld. De Kerngroep houdt zich onder meer bezig met het moreel en fi nancieel ondersteunen van men sen in projekten in de derde we reld. De ervaringen die opgedaan wor den met deze projecten willen ze graag doorgeven. Vaak staan de leden van de groep verbaasd over de moed en het doorzettingsver mogen van de mensen daar. De Kerngroep publiceert in de plaatselijke pers. Bij diverse mani festaties is zij aanwezig. Verder worden huis aan - verspreid en speciale informatie- ZEVENHUIZEN - De Stichting ”De Zeven Muzen” geeft op vrij dag 30 oktober haar tweede con cert van dit seizoen met een op treden van het ’’Amsterdam Wind Ensemble”. Dit bekende blazersensemble speelt werken van Andriessen, Mozart, Schmidt en Hayden. Het gezelschap bestaat uit fluit, hobo, klarinet, fagot, hoorn, trompet en contrabas. Het geheel staat o.l.v. de befaam de dirigent Bastiaan Blomhert. Het optreden is een try-out voor een CD-opname. WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen, die onder de lidmaten een peiling zou willen houden naar de behoefte aan ritmisch zin gen tijdens de erediensten, heeft in de wijk Zuidplas nog geen pas torie kunnen vinden voor de vier de predikant die men voor deze nieuwe wijkgemeente wil hebben. Volgens de kerkvoogdij van deze kerkgemeenschap is het, ondanks de inzet van velen, nog niet ge lukt voor deze huisvesting een aanvaardbare oplossing te vinden. ’’Alle onderhandelingen zijn op niets uitgelopen. Zelfs eem tijde lijke (aanvaardbare) oplossing is niet voorhanden”, aldus de kerk voogdij, die wordt voorgezeten door G. van Ringelenstein. Dit college zegt intussen wel oog te hebben op ”een goede en cen trale plek” voor de bouw van een nieuw kerkgebouw in de wijk Zuidplas. Intussen kreeg de pasto rie van ds. A.W. van der Plas aan de Stationsstraat een nieuwe ge sloten keuken plus ophoging van terras, tuin en oprit en zal de pas torie van ds. J.W. Goossen aan de Weidezoom worden voorzien van een nieuwe studeerkamer boven de garage. Voor de vervulling van de vierde (part-time) predikantsplaats (van 65% opgeschroefd naar 80%) is inmiddels een beroep uitgebracht op de 34-jarige ds. J. Muller (va der van twee zoons) uit Sluipwijk, waar hij sinds 1985 woont. Hij moet uiterlijk deze week een be sluit nemen of hij naar Waddinx veen komt of niet. Waddinxveen kijkt terug op een geslaagde ontmoetingsavond met de beroepen dominee en zijn vrouw en een eredienst in de al vijf jaar als zodanig in gebruik zijnde hervormde Rehobotschool (Sperwerhoek), waarin de beroe pen predikant is voorgegaan. Voor de stichting van de vierde wijkgemeente Zuid kreeg de Cen trale Hervormde Gemeente van Waddinxveen kortgeleden toe stemming van de Provinciale Kerkvoogdij Commissie, de Pro vinciale Kerkvoogdij Vergadering en het breed moderamen van de classis Gouda. Het wordt in kerkelijke kringen bijzonder gevonden dat Waddinx veen er in slaagt het aantal her vormde predikanten uit te brei den. In veel kerkelijke gemeenten is er immers veelal sprake van in krimping van het aantal voorgan gers. Binnen de Centrale Hervormde Gemeente is een ontwerp-begro- ting voor 1993 gemaakt, die een degelijk en betrouwbaar beeld vertoont. Extra financiële injec ties blijven echter noodzakelijk. Dezer dagen start met 130 langs de huizen gaande vrijwilligers de jaarlijkse AAC-actie (Algemeen Activerings Comité), die vorig jaar 140.000 gulden opleverde. Dit jaar is het streefbedrag van deze financiële actie hoger in ver band met de bouw van een nieu we kerk in de wijk Zuidplas. Voor de verbouwing van De Hoeksteen aan de Esdoornlaan en de restau ratie van de orgelgalerij en het or gel (dat in januari 1993 zal wor den gedemonteerd om in mei 1993 weer klaar te zijn) in de houdt contacten met de scholen in Waddinxveen. Zij maakt les brieven, en een schookrantje voor het basisonderwijs. Bovendien wordt er steun verleend bij akties op de scholen. De Kerngroep verzorgt soms ex posities en houdt een jaarlijks een openbare avond (in november) met vaak een actueel thema uit de derde wereld. Projecten waarmee de groep zich sterk verbonden voelt zijn Torna in Burkina Faso en Lima in Peru, zodat ze ook wel eens, de Toma- huis publicaties Lima-groep worden genoemd. bladen voor Waddinxveners die regelmatig geldelijk bijdragen. Een speciale werkgroep onder- -

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11