Studiereis was leerzaam en nuttig De Gouwe zet de Open dag bij Air Products goede trend voort Karei van Soest {VVD): Stekbeat Markt van Concordia Aquaria in bibliotheek Verkoop-en informatie dagen in De Hoeksteen Ouderen en verkeer Welfare in Zevenhuizen Cormula’s bestaan 30 jaar Brandweer in finale Voorlichting assurantie- bemiddelaars Illegaal verblijf Muziekkorps Waddinxveen LÓL Samenwerking Souburgh en De Vierstroom Zaterdag theater in ’’Swanla” Aquarellen van Catharina Plomp Leesprogramma voor de jeugd Humanistisch café over ’’Rituelen” - DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RIJN TEL.: 01720- 7 51 55 Dames 1 Tweede teams gr - AUTO HUREN? PERSONENWAGENS 9-PERSOONS BUSJES^ Zeer concurrerende tarieven. Het ruimste aanbod BESTELWAGENS tot 20 m3 inhoud Heren 1 Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 28 oktober 1992 i Nieuwe Jonge- weg Concordia tel. van tel. De jubilerende 30-jarige drumband Cormula’s uit Waddinxveen, gefotograafeerd op de trappen van het bedrijfspand van Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade. De Cormula’s zijn de enige lokale muziekvereniging die nog marsend door de straten loopt. WADDINXVEEN - Van dinsdag 3 november tot dinsdag 1 decem ber zijn in de Openbare Biblio theek Waddinxveen aquarellen van de Haagse Catharina Plomp te zien. De expositie heeft als the ma natuur in aquarel. Waterverf is het medium bij uit stek om een bepaalde sfeer van bloemen en waterlandschappen vast te leggen. De eigen interpre tatie van vorm en kleur geven de aquarellen een extra dimensie. De expositie is geopend tijdens de openingsuren van de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwe- rinlaan 1. Ook het voorlezen op woensdag middag is weer begonnen: iedere woensdagmiddag van 14.00-14.30 uur wordt voor kinderen van 4 tot 9 jaar voorgelezen. Nieuwe luiste raars zijn welkom. Tot en met 31 oktober presen teert de aquariumvereniging De Gouwe Vis zich in de bibliohteek. Het belooft nog mooier te worden dan vorig jaar. De aquaria zijn te bezichtigen tijdens de openings uren van de bibliohteek. ZEVENHUIZEN - Mevrouw I. Lips-Lievaart, echtgenote van de burgemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle, opent woensdagmid dag 11 november om twee uur de verkoop-tentoonstelling van het vrijwillige Welfarewerk van het Nederlandse Rode Kruis in de re creatiezaal van De Zevenster aan de Leliestraat in Zevenhuizen. WADDINXVEEN - In de Open bare Bibliotheek (Van Mecklen burg Schwerinlaan) is weer een nieuw leesprogramma voor de jeugd van start gegaan. Het the ma is dit jaar ’’slimme streken”, en daar zijn hele leuke boeken over geschreven (Tijl Uilenspiegel of Daantje de wereldkampioen bijvoorbeeld). Kinderen van 6 tot 14 jaar kun nen mee doen door vijf van deze boeken te lezen. Ze krijgen in de bibliotheek een pasje waarin ze stickers kunnen sparen, voor elk gelezen boek één. Iedere slimme rik die zijn pasje vol heeft krijgt een toepasselijke beloning. Het leesprogramma loopt tot 1 decem ber. Concordia en Voorwaarts zijn daartoe niet meer in staat en timmeren op andere wijze muzikaal aan de weg. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Assurantie-be- middelaars NBvA in Tiel is met een nieuw voorlichtingscampagne gestart om zoveel mogelijk ondui delijkheden over verzekeringen weg te nemen. Zo wordt er op gewezen dat we duwnaars sinds kort ook recht hebben op een uitkering en dat de AOW, inclusief het ’’pensioen” van de zaak, doorgaans een terug val in inkomen met zich brengt van maar liefst 50%. Ook de financiële consequenties van het verlies van een partner en het belang van een testament zijn punten waarvoor de NBvB aan dacht vraagt. Bij de Nederlandse Bond van As- surantie-bemiddelaars zjjn over het hele land meer dan 860 zelf standig en onafhankelijk werken de verzekeringsadviseurs bij aan gesloten. NBvB-leden in Waddinxveen zijn Verweij Verzekeringen (W.J. den Hertog, Postbus 13) en Huizenga Assurantiën (R. Huizenga, Post bus 182). Ook de tweede teams van De Gouwe wisten hun wedstrijd in winst om te zetten. Heren 2 won met 8-1 van BZ&PC 2 en dames 2 wist met 6-3 van Watervlo te winnen. ZEVENHUIZEN - In het dorps huis Swanla presenteert De Zeven Muzen zaterdagmiddag 31 okto ber om twee uur de voorstelling ’’Poot je kop”. De toegangsprijs is vijf gulden. Vrienden van De Ze ven Muzen betalen ƒ4.50 per per soon. De Zeven Muzen heeft Maas trichts Makadam Theater naar Zevenhuizen kunnen halen om haar bezoekers te laten genieten van toneel vol fratsen. De naam Makadam is ontleend aan de uitvinder van de asfaltweg, Mac-Adam. De groep wil van de straat zijn en straattheater maken. ’’Poot je kop” is speels en clow nesk theater. Het gaat over de wilde avonturen van Wilfried, de bloemenkoopman en zijn struise vrouw Alie. Hij koestert zijn bloemen maar hij verkoopt ze niet. Alie denkt daar anders over, want waar moe ten ze anders van leven. Naast deze twee personen ver schijnt er nog een derde op de straat. Het is het zwervertje Fan- toxy dat Wilfried weet te verlei den in allerlei spelletjes en avon turen voorop te gaan. Het is theater in optima forma. Theater voor iedereen. niet beter. De prima keepende Elise Kortekaas stopte bij 6-1 eveneens een viermeter. In de derde periode bouwde Nereus de stand verder uit naar 8-1, voordat Wendy de Frankrijker met een fraaie slingerbal 8-2 scoorde. In de laatste periode scoorde Mir jam Overdam met een schot 8-3 voor Nereus de stand op 9-3 kon brengen. Tenslotte bracht Karen Beukema met een verrassend af standsschot de eindstand op 9-4. Een verdiende overwinning voor Nereus. Nu aanstaande zaterdag nog Brandenburg uit, wellicht dat daarna de eerste puntjes voor De Gouwe behaald kunnen worden. gerenommeerde eerste klasser De Gouwe werd steeds duidelijker naarmate de wedstrijd vorderde. Marc Faber (2x) en wederom Ja- co de Jong zorgden ervoor dat na drie perioden een stand op het scorebord stond van 8-5 in het voordeel van de Waddinxveners. Ook in de slotfase wist Katwijk niets terug te doen. Een aantal mooie combinaties zorgden er voor, dat De Gouwe beheerst wegliep van zijn tegenstander. Uiteindelijk bepaalden Paul van Doorne (2x) en Meije Lammers de eindstand op 11-5. Hiermee staat De Gouwe nog steeds aan de leiding, maar het ’echte’ werk gaat nu pas begin nen. Volgende week spelen de he ren de moeilijke uitwedstrijd te gen Brandenburg in Bilthoven. Zoals al enigszins werd verwacht konden de Gouwedames geen vuist maken tegen het versterkte team van Nereus uit Zaandam. Reeds na de eerste periode stond het team van trainer/coach Jan Middendorp met 3-0 achter. Bij het begin van de tweede perio de scoorde Angela Faber na een sublieme rush 3-1, doch even la ter miste zij, bij een stand van 5-1 een viermeter. Wat dat betreft deed Nereus het Air Products Nederland BV be hoort tot de Europese vestigingen van Air Products and Chemicals Ine. in Europa is Air Products on der meer actief op het gebied van industriële, technische en speciali- teitsgassen, cryogene verwerking- sapparatuur en chemische pro- dukten. GOUDA/WADDINXVEEN - In het Goudse Humanistisch Café van maandagavond 2 november zal gepraat worden over ’’Ritue len”. Iedere cultuur geeft op eigen wij ze vorm aan belangrijke gebeurte nissen in het leven. Na een perio de waarin veel verloren ging is er nu een tendens om een aantal ri tuelen - al of niet aangepast aan de huidige tijd - weer in te voe ren. Arie ’t Hart uit Reeuwijk is uit voerend vrijwilliger bij humanisti sche uitvaartbegeleiding en rela- tieviering. Hij zal deze avond de inleiding verzorgen en zijn bijdra ge leveren aan een discussie over dit onderwerp. Vanaf 20.30 uur zijn leden van het Humanistisch Verbond Mid- den-Holland en iedereen die be langstelling heeft welkom in ge bouw Het Trefcentrum, Spiering- straat 113a in het Goudse cen trum. Voor meer informatie kan men bellen met Marry Menschaart, tel. 01820-23778. Amerika door grootschalige aan pak en snelle investeringen de op gelopen achterstand in te halen. Moderne of high-tech technieken komen daarbij niet veel voor in tegenstelling tot de nieuwe ver brandingsovens waar men hoog calorisch afval verbrandt”. Tijdens de reis is door de groep ook ruimschoots aandacht besteed aan de situatie in Nederland, al dan niet in relatie tot de Ameri kaanse aanpak, ondermeer tijdens een discussiemiddag onder voor zitterschap van Groningens bur- gemeewster drs. Hans Ouwer-’ kerk, voorzitter van het Afval Overlegorgaan. Het recent verschenen tienjaren programma Afval kwam vanzelf sprekend ook aan de orde. Met name bij de milieu-organisatie van de Federale Overheid (Environ mental Protrection Agency) bleek men zeer geïnformeerd te zijn in dit beleid alsmede in de ervarin gen met afvalverbranding in Ne derland. ’’Gelukkig had de organisatie ge zorgd voor Engelstalige informa tie. Al was het maar als compen satie voor de 15 cm dikke stapel paier die wij meekregen om thuis nog eens rustig door te nemen wat in het overvolle programma aan de orde was gekomen”, aldus Ka rei van Soest. ’’Kortom, het was een zeer leerza me en nuttige reis waar we mede door de gelegde contacten binnen de groep van 20 deelnemers ook in het GVB-gebied voor de toe komst iets aan kunnen hebben”. WADDINXVEEN - De drum band Cormula’s in Waddinx veen gaat op feestelijke wijze het 30-jarig bestaan vieren. De Stichting Drumband ’’Cormula’s - Waddinxveen van voorzitter B.F. Langendam doet dat met een receptie op zaterdagmiddag 7 november. Die receptie wordt gehouden van twee tot zes uur ’s middags in de oefenruimte in de wijk- school St. Jozef aan de Ka- naalweg in de St. Victorwijk. Het bestuur wil het liefst ge schenken in een gesloten enve lop. De Cormula’s, inmiddels Wad- dinxveens enige muziekvereni ging die nog marsend over straat gaat, werd officieel op gericht op 6 november 1962. Het secretariaat is gevestigd aan de Acaciastraat 77. WADDINXVEEN/NEW YORK - Om in de Goudse streek niet opnieuw en apart het wiel uit te vinden is de Waddinxveen- se milieuwethouder Karei van Soest (VVD) een week lang op bezoek geweest in New York, Houston, Florida en Chicago. sentatie als echte drumband pre senteren. Er zijn al de nodige nieuwe in strumenten hiervoor aangeschaft, zoals marimba, xylofoon en een groot aantal specifieke slaginstru menten. Daarmede kunnen zij zich een geheel eigen repertoire opbouwen. Er is op dit moment behoefte om deze groep in samenstelling nog wat te verbreden. Een oproep aan degenen die hierin geïnteresseerd zijn is om eens te komen kijken op de dinsdagavond in de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg (aan vang 19.30 uur). De harmonie slaat ook een andere weg in. Zo is besloten om voorlo pige niet meer aan een concours deel te nemen. Dat kost zeer veel voorbereidingstijd wat ten koste gaat van een goede voorbereiding van concerten en muziekpresenta- ties. Bij de harmonie zijn er steeds aanmeldingen van nieuwe leden die hun opleiding krijgen van diri gent Gerrit de Knegt. Er is een vrij lange weg te gaan voordat men zover is dat men in de har monie kan meespelen. Om in een eerdere opleidingsfase reeds orkestervaring te kunnen opdoen, is er bij Concordia een opleidingsorkest. Daar is het re pertoire eenvoudig en al snel is men in staat om hierin mee te spelen. Een andere zaak welke eveneens om bijstelling vraagt is de kle ding. De uniformen, zoals tot nu toe in gebruik zijn, kosten com pleet met hoofddeksel ƒ1.000,- per stuk. Mede door de toename van het ledenaantal, steeds groei ende jeugdleden is dat een onbe taalbare post geworden. Er waren al plannen om over te gaan op andere (goedkopere) kle ding. De ontwikkelingen van nu passen daarin prima. Zeer binnen kort zal Concordia zich presente ren in de nieuwe kleding welke beter geschikt is voor de nieuwe presentatievorm. Als er dames, heren, jongens en meisjes zijn die de nieuwe lijn van Concordia wel zien zitten en een instrument bespelen, zijn zij van harte welkom. Wil men opgeleid worden tot mu zikant, dan kunnen zij zich ook melden. Voor sommige instru menten bestaat er echter een wachtlijst. Repetitie harmonie donderdag 19.30 uur. Repetitie opleidingsor kest vrijdag 19.00 uur. Telefoni sche inlichtingen bij Leon de Knegt (secretaris) 01828-14455 en bij Bram Rutten (voorzitter), 01828-14481. Heren 2 wist afgelopen zaterdag de uitwedstrijd tegen BZ&PC 2 in winst om te zetten. Zij kenden geen pardon met het tweede team uit Bodegraven en wonnen gemak kelijk met 8-1. Doelpuntenmakers: Marcel Rib- bens (2x), Remco de Frankrijker, Wilfred Bontje, Niek de Leeuw, Ed den Boon en Rob v.d. Meer. Dames 2 wist ook twee punten binnen te halen. Na een moeiza me start wisten de dames tocht ’ruim’ met 6-3 te winnen van het eerste team van de Watervlo uit Vleuten. Aanstaande zaterdag 31 oktober speelt De Gouwe wederom uit wedstrijden. Zowel heren 2, da mes 1 als heren 1 spelen vanaf 18.45 uur tegen Brandenburg in Bilthoven. Dames 2 speelt om 17.45 uur in Utrecht tegen UZSC 1. WADDINXVEEN - In De Hoek steen (Esdoomlaan) in Waddinx veen wordt door de Centrale Her vormde Gemeente Waddinxveen op vrijdag 13 en zaterdag 14 no vember de twee jaarlijkse ver koop- en informatiedagen gehou den. Op beide dagen is er een boeken tafel van de Bond voor Inwendige Zending (IZB) in Amersfoort, geeft de Stichting Goed Werk ac te de presence en zal ook de afde ling Waddinxveen van de Neder landse Patiënten Vereniging (NPV) aanwezig zijn. WADDINXVEEN - Air Products BV aan de Noordkade in Waddinxveen doet zaterdag 31 oktober van 11.00-16.00 uur mee aan de Open Dag voor de Chemie. talen, het opblazen van ballonen voor kinderen en een demonstra tie over het veilig werken met gassen. Vanzelfsprekend zijn de mede werkers van Air Products graag bereid meer te vertellen en vra gen te beantwoorden, zoals: - Weet u waarom helium wordt toegepast bij het duiken? ze voor u gebruiksklaar te maken? - Kortom, wat kun je allemaal doen met gassen en hoe worden ze bereid? ■- Wat is het geheim van de huis arts als hij een rokerige vloeistof gebruikt bij het weghalen van wratjes? - Welke veiligheidsmaatregelen neemt Air Products als gasleve rancier allemaal bij het gebruik van gassen? - Wist u dat veel voedingsmidde len, glaswerk, kunststof gebruiks artikelen, papier, water etcetera met gassen worden behandeld om WADDINXVEEN - De 94-jarige Waddinxveense muziekvere niging Concordia slaat nieuwe wegen in. Zo zijn de majoretten- groepen opgeheven en is er een einde gekomen aan straatoptre- dens-oude-stijl. Concordia heeft voor het slagwerkensemble en de harmonie de bakens verzet. De muzikanten presenteren zich binnenkort ook in nieuwe uniforme kleding. De in 1898 opgerichtte muziek vereniging Concordia is aanvanke lijk begonnen als echte dorpsfan- fare. Zij luisterden vele evene menten op, gingen naar concour sen, gaven uitvoeringen en zorg den daarbij zelfs voor de opvoe ring van een toneelstuk. In de vijftiger en zestiger jaren was de landelijke trend om ook drumbands op te richten, later ge volgd door de oprichting van ma- jorettengroepen. Ook Concordia ontwikkelde zich ook op die manier en richtte zich naast optredens op straat en taptoe’s ook op concerten en con coursen. De vereniging trad daar bij altijd in haar geheel op. Gaandeweg tekende zich landelijk een andere trend af, namelijk een scheiding tussen de echte show- korpsen en verenigingen die zich meer gingen richten op het zuive re muzikale. Concordia bleef beide aspecten met succes nastreven, doch is een aantal jaren geleden al begonnen zich aan te passen aan de nieuwe ontwikkelingen. Zo werd in het begin van de tachtiger jaren de fanfare omgevormd tot harmonie. De afgelopen jaren is er steeds minder belangstelling voor het marsen op straat, ook intern bij een groot aantal leden. De drum band van vroeger zag dus een be perking van hun activiteiten aan komen en heeft in overleg met hun instructeur, Jan Alblas, beslo ten om zich om te vormen tot een echt slagwerkensemble. Ook de majorettes dienden zich aan te- passen en gingen zich vooral rich ten op dansshows. De laatste maanden werd de ont wikkeling versneld. Het aantal majorettes was al minimaal om te blijven voortbestaan. Er zijn nog acties geweest om het ledenaantal op te voeren doch zonder succes. Het is blijkbaar over. In ieder geval reden voor het be stuur om de groep majorettes, die nog uit slechts 4 meisjes zou gaan bestaan, op te heffen. Op maan dag 7 september viel voor die groep definitief het doek. In de jaren zestig waren ze opge richt, vele goede jaren gehad en nu voorbij. Het bestuur heeft in de scheidende groep iedereen be dankt die de afgelopen jaren let terlijk en figuurlijk ’hun beste beentje hebben voorgezet’. Ook bleek er een verdergaande desinteresse voor straatoptredens, wat reden voor het bestuur was om een nieuwe lijn uit te zetten. Deze nieuwe lijn voor harmonie en slagwerkensemble werd tijdens een extra ledenvergadering aan de leden voorgelegd en zijn er beslui ten genomen. Er worden nu geen straatoptre dens oude stijl meer gedaan. Daarvoor in de plaats komen an dere vormen om de vereniging te betrekken bij het plaatselijk ge beuren. Gedacht wordt aan gezamenlijke concerten van slagwerkensemble en harmonie in de vorm van enke le concerten binnenshuis (nieuw jaars- en voorjaarsconcerten) en enkele muziekpresentaties buiten, bij winkelcentra, bejaardentehui zen en in woonwijken. Ook tijdens Koninginnedag en an dere feestelijke activiteiten zal Concordia present zijn, doch dan in de nieuwe vorm. Het slagwerkensemble richt zich nu geheel op hun nieuwe toe komst, al zullen zij zich misschien nog wel eens bij een muziekpre- neemt de Waddinxveense aquari umvereniging De Gouwe Vis za terdag 31 oktober deel aan de Landelijke Aquariumdag. De aquariumshow wordt gehou den in samenwerking met Hoodie uit Waddinxveen, Verduyn uit Oud-Verlaat en hoveniersbedrijf Willem Stein uit Waddinxveen. De aquaria staan opgesteld vanaf vrijdag 23 oktober t/m zaterdag 31 oktober. Op die dagen is de bi bliotheek nog open op woensdag van 14.30-20.30 uur, donderdag van 14.30-20.30 uur, vrijdag van .14.30-20.30 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Buiten kantooruren zijn leden van De Gouwe Vis aanwezig om uit leg over het getoonde en de aqua rium hobby te geven. Zaterdag staat een specialist uit de vereni ging klaar om u het meegenomen aquariumwater van de bezoekers te testen. Neem daarom een jam pot met aquariumwater mee. Door de bibliotheek Waddinxveen zijn vele boeken op het gebied van de aquariumhobby uit de op slag gehaald. Deze boeken worden rondom de aquariumshow opge steld en kunnen door iedereen be keken worden. Indien men meer informatie over de aquariumshow wil hebben kan men buiten kantooruren bellen naar: A. Marijnissen, tel. 01727-16059, of R. Klaasse, tel. 01828-14404. HAZERSWOUDE - Jonge rencentrum Stek organiseert voor zaterdag 31 oktober een disco-avond met medewerking van Flying Angel. Deze drive- in disco heeft inmiddels een bekende klank bij de vaste bezoekers van het centrum. De avond begint om 22.00 uur, entree 5 gulden voor le den, 7,50 gulden voor niet-le- den. WADDINXVEEN - Zaterdag 31 oktober wordt op het terrein van de rioolwaterzuivering Kralingse Veer aan de Schaardijk in Capelle aan den IJssel de finale van de brandweerwedstrijd van de Regio Midden-Holland gehouden. Aan deze finalewedstrijden wordt meegedaan door de vrijwillige brandweer van Waddinxveen. Dit korps behoorde op zaterdag 26 september tot de best geëindigde ploegen tijdens de kringwedstrij- den in Reeuwijk-Dorp. WADDINXVEEN - Bij controle op een tuinderij werd door de rijkspolitie een 26-jarige man van buitenlandse afkomst aangehou den. Hij was niet in het bezit van identiteitspapieren en bleek ille gaal te zijn. Na enige dagen op het politiebu reau te hebben doorgebracht, is hij naar een Huis van Bewaring overgebracht. LSI IS EEN AKTIVITEIT VAN BV LIAM WADDINXVEEN - In Huize Souburgh aan de Prins Bernhard- laan in Waddinxveen hebben de Protestants Christelijke Stichting Bejaardentehuis Waddinxveen en de Stichting De Vierstroom in Gouda een samenwerkingsover eenkomst getekend. Aan de ondertekening van deze overeenkomst met De Vierstroom, een regionaal samenwerkingsver band van hulpverleningsinstellin gen in de thuiszorg, is een feeste lijk tintje gegeven. ”In de regio mogen we spreken van een uniek gebeuren”, aldus Souburgh-directrice G. Fahrner- van Os. De nieuwe samenwerking tussen kruiswerk, thuiszorg, en maatschappelijke dienstverlening (maatschappelijk werk en gezins zorg) zorgt binnen de ouderen zorg voor korte lijnen en voor komt het hinderlijke langs elkaar heen werken. Op basis van concrete afspraken, nieuwe projecten en andere initia tieven krijgt de ouderenzorg door de nieuwe samenwerkingsovereen komst in Waddinxveen nieuwe impulsen. Het gemeentebestuur en de wijkverpleging is bijzonder ingenomen met de nieuwe samen werkingsovereenkomst. WADDINXVEEN - ’’Ouderen veilig in het verkeer” was het on derwerp van de SOOS-middag op dinsdag 20 oktober in het AF-cen- trum in Waddinxveen. Een afgevaardigde van Veilig Verkeer Nederland gaf de oude ren aan de hand van dia’s voor lichting over hoe veilig over te steken en hoe op een goede ma nier de bus in- en uit te stappen. Ook kregen de ouderen uitleg over de nieuwe verkeersborden. Het was een leerzaam middagje. Voor de volgende SOOS-middag op dinsdag 3 november staat de trekking van de jaarlijkse loterij op het programma. Er zijn veel mooie prijzen te winnen. Tevens is er die middag een verkoping van breiwerk zoals truien, zowel voor volwassenen als voor kinde ren en sokken. De SOOS-middag begint om 15.00 uur en iedereen is van harte welkom. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 31 oktober wordt van 9.00 tot 16.00 uur in de beide lo kalen van het clubgebouw De Ho ge Noot aan de J.W. Frisoweg in Waddinxveen de rommel- en curi- osamarkt van de muziekvereni ging Concordia gehouden. Deze succesvolle markt wordt dit jaar voor de tweede keer gehou den. De eerste was op zaterdag 9 mei. Er is altijd veel belangstel ling van mensen die iets zoeken dat van hun gading is. Op de komende rommel- en curi- osamarkt zijn weer veel bruikbare spullen te koop, zoals huishoude lijke artikelen (bloempotten, bor den, glazen, bestek) en huishou delijke apparaten, spelletjes, puz zels en boeken. Tijdens de markt worden er ook drankjes en hapjes verkocht. Wie nog bruikbare artikelen in de aan bieding heeft kan die tot en met vrijdag 30 oktober inleveren in het clubgebouw De Hoge Noot. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de vier bondsploegen van De Gouwe-waterpolo in competiteverband uit wedstrijden. Heren 1 moest op bezoek bij Katwijk en won zeer overtuigend met 11-5. Dames 1 speelde zondagavond een lastige wedstrijd tegen Nereus in Zaandam en verloren met 9-4. Air Products is producent en le verancier van gassen zoals zuur stof, stikstof, argon, helium en waterstof. Naast het verkrijgen van algemene informatie, bijvoor beeld door het bekijken van fasci nerende video’s, kunnen de bezoe kers het bedrijf bezichtigen in al zijn facetten. Praktische toepassingen van het gebruik van industriële gassen worden gedemonstreerd, zoals het snel afkoelen van voorwerpen met behulp van vloeibare stikstof (hoe hard wordt rubber bij -196° Celsi us, het lassen en snijden van me- De jubilerende 30-jarige drumband Cormula’s uit Waddinxveen, gefotograafeerd op de trappen Hij maakte deze studiereis naar de Verenigde Staten als vice-voor- zitter van het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden- Holland en Rijnland. In zijn ge zelschap bevond zich op uitnodi ging van het Provinciaal Afvalver werkingsbedrijf Zuid-Holland (PROAV) ook de Goudse PvdA- wethouder mr. Jaap Wamers en een 20-tal andere ’’vuilbestuur- ders” uit Nederland. Deze Amerikaanse reis stond in het teken van de organisatie van de afvalverwijdering in samen hang met de bestuurlijke en com merciële mogelijkheden. Bezoeken werden gebracht aan enkele moderne installaties voor het verbranden, composteren, re cycling en reiniging van afvalstof fen. Gesprekken werden gevoerd met vertegenwoordigers van lokale, re gionale en federale overheden over beleid en ervaringen onder meer met samenwerking met par ticuliere bedrijven. Ook projecten op het gebied van gescheiden inzameling werden be keken. Zowel de bevindingen in Amerika als de contacten binnen de groep (bestuurders en mede werkers van samenwerkingsgebie den en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven) waren erg posi- tief. Karei van Soest: ”Wat opvalt is dat de relatie overheid/bedrijfsleven heel an ders is dan hier. In Nederland ligt de verwerking van afval en het beleid bij de overheid. Het be drijfsleven is veelal actief bij transport en inzameling”. ”In de Verenigde Staten geeft de overheid aan wat de taak- en de normstelling moet zijn en het be drijfsleven voert dit beleid uit, doet investeirngen en exploiteert de voorzieningen. Het evenwicht in de USA wordt bepaald door geld en markteconomie”. ”In Nederland met name door de wetgeving. Hierdoor pakt het be drijfsleven voornamelijk zaken aan waar men geld in ziet. De ar beidsomstandigheden zijn zeker niet altijd optimaal. De overheid beperkt zich voornamelijk tot ’’checks and balances”. In Ameri ka is men erg gevoelig voor goede PR en men besteedt daar dan ook veel aandacht aan”. Samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven binnen één project werkt in Amerika meestal erg goed, zo ontdekte Karei van Soest. Beide partijen geven aan dat uit dergelijke samenwerking 'goede resultaten zijn te bereiken. ’’Enkele voorbeelden die wij daar van gezien hebben, waren zeer de moeite waard. Dat geeft goede hoop voor ons composteringsbe- drijf waar we ook zo’n publiek- private samenwerking kennen”. ”Op het gebied van afvalschei ding en recyling waar wij beleids matig in Nederland een voor sprong hebben, tracht men in WADDINXVEEN - Met een show in de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan) De heren speelden hun derde competitiewedstrijd tegen Kat wijk, nieuwkomer in de eerste klasse. Katwijk, tegenwoordig on der leiding van ex- Gouwetrainer/coach Hugo Boon- stoppel, wist geen vuist te maken tegen de equipe van Albert Spij ker. De heren begonnen rustig, waar door Katwijk in de openingsfase beter was en na de eerste periode leidde met 3-2. Voor De Gouwe scoorden in deze periode Jaco de Jong en Meije Lammers. Het snelle spel dat de Katwijkers ver toonden was echter maar van kor te duur. De vermoeidheid sloeg toe bij het team van Katwijk, waardoor De Gouwe rustig terug kon komen. Door doelpunten van Jaco de Jong, Meije Lammers en Remko Overdam was de stand na twee perioden 5-4 in het voordeel van de Waddinxveners. Na de tweede periode was het ge daan met Katwijk. Het klassever- schil tussen de nieuwkomer en de V,

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17