sturen dan storen Afscheid kinderleidsters Groenbeleid: Meer VERLOOP Nieuwste van het nieuwste Volksdans- instuif in Gouda Particulieren richten werkgroep op Kind gewond Bazar De Paddestoel Presentatie cadeau- ideeën Aanrijding bromfietsers Gemeente geeft uitleg in begroting Theater op school Film in koffiebar Concert van ”E1 Jakim” Zevenhuizen Voorlichting Buitenstaanders in AF-centrum Maak een plaatje van uw aquarium! Noordeinde 351, 2771 WR Boskoop. Tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. ^Vrijdagavond koopavond. Hoe? Voldoende planten Afwisselend voer Goede watersamenstelling Juiste verlichting Meer advies? Kom even langs! Tevens ruime showroom en mooie zeewaterafdeling Motor onderuit Uitbesteding AQUARIUMSPECIAALZAAK Aangehouden Licht gewond Bingo Snippergroen Gouwebos Onder invloed 7 Weegje A „•7 Pagina 21 Woensdag 28 oktober 1992 Weekblad voor Waddinxveen Van links naar rechts staan dijkgraaf dr. J.W. Hekkelman en gedeputeerde T.F.J. Jansen Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen (WD, rechts op de Na bijna hun "kroost” in het buurtcentrum "De Boog" (C. Weer plannen voor een Oudheidkamer foto) geeft samen met dijkgraaf dr. J. W. Hekkelman het start sein voor de bouw van het nieuwe poldergemaal Bloemendaal langs de Henegouwerweg in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Note- boom). plaatst. Daartoe zal in dat week einde de Henegouwerweg voor al le autoverkeer gesloten worden. Op dinsdag 20 oktober negeerde een - naar later bleek - 16-jarige motorrijder een stopteken van de politie. Nabij de bejaardenwonin gen smeet de Waddinvener de motor op de grond en ging er van door, doch werd even later aange houden. De motor is inbeslagge- nomen. Het uitbestedingsbeleid voor het onderhoud is verder voortgezet. van de gemeenschappelijke rege ling, waardoor de omvangrijke be stuursstructuur kan vervallen en bezuinigd kan worden op admini stratie- en bestuurskosten. Gebleken is inmiddels dat de voormalige subsidiënten Rijkso verheid en Provincie geen be zwaar hebben tegen opheffing van het schap, mits de instandhouding van het met subsidie aangelegde Gouwebos verzekerd is. De afscheid nemende leidsters temidden van L.... Huijgenslaan) in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Donderdag 29 oktober: Kardinaal Alfrinkschool, J. Ligthartschook. Annie M.G. Schmidtschool. Vrijdag 30 oktober: Koningin Be- atrixschool. pen stuk groen moet voldoen. Besloten is om deze voorwaarden ook toe te passen in de overige wijken van Waddinxveen, echter zonder een uitgebreide inventari satie vooraf. WADDINXVEEN - Op initiatief van de Werkgroep Onderwijs On dersteunend Programma-aanbod (WOOP), werd in Waddinxveen vrijdag 16 oktober de eerste voor stelling van het kleuter-theater- programma ”Jorn en de muziek- vogels” gebracht. In het kader van het thema actie ve muziek heeft de WOOP deze voorstelling voor de groepen 1 en 2 van de Waddinxveense basis scholen voor dit jaar op het pro gramma gezet. De betrokken kleuters waren op de voorstelling voorbereid middels een cassette en een begeleidende lesbrief. Muzikant en voordrachtskunste naar Jorn Plas introduceert bij de kleuters via alternatieve muziek instrumenten en verhalen, een bos vol met allerlei soorten vogels. Hij maakt daarbij gebruik van een gitaar, een ”bezem”-bas en zelfs een wasbord. De kleuters worden door hem ac tief betrokken bij de voorstelling door hen te verkleden als reuze- of lawaaivogels. Al gauw worden de kleuters meegenomen naar het bos, waarin een mini-orkest voor het nodige geluid zorgt. De kleuters dansten en speelden naar hartelust mee. De voorstel ling wordt boeiend en vol overga ve door Jorn Plas gebracht. Hij weet kleuters en leerkrachten door zijn spel te boeien. Er volgen nog een aantal voorstel lingen en wel op de volgende da ta: gelijkheden (voetpaden, honden- uitlaatruimtes etc.), toegezegd bij de aanbieding van de begroting 1992, heeft nog niets plaatsgevon den. Inventarisatie van de gemeentelijk speel- en recreatieplekken in de gemeente (60 stuks) is wel ge reed. Op zaterdag 24 oktober werd een 16-jarige Waddinxvener op het Koningin Wilhelminaplein aange houden, daar hij op een Vespa- bromfiets reed, welke een dag te voren in Woerden was ontvreemd. De knaap was reeds eerder met politie in aanraking geweest. De afgelopen week was hij met proef verlof. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat hij de bromfiets had gekocht van een Gouwenaar, die de bromfiets had ontvreemd. GOUDA - De Goudse volksdans groep At Va’ani organiseert op za terdagavond 7 november een volksdansinstuif met medewer king van orkest Pannekoek uit Gouda. Voor mensen die nog nooit heb ben gedanst is dit een mogelijk heid om vrijblijvend kennis te ma ken met volksdansen. Voor hen die regelmatig dansen of hebben gedanst is een instuif een avond vol dansplezier. De instuif wordt gehouden in De Vrije School, Ridder van Catsweg 256a te Gouda, Aanvang 19.00 uur voor de kinderen en 20.00 uur voor volwassenen. De dansleiding voor de kinderin- stuif is in handen van Anny Moons en Inge van Bekkem en voor de volwassenen in handen van Nicoline Salomé. Voor meer informatie: Inge van Bekkem, tel. 01829-5973 of Tom van Calsteren, tel. 01820-27437. ZEVENHUIZEN - Zaterdaga vond 7 november om acht uur geeft het interkerkelijk gospel koor El Jakim een jubileumcon cert in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat te Ze venhuizen. Vóór de pauze staan liederen uit het eigen repertoire met een or- gelimprovisatie van dirigent Ben Kramer op het programma. Na de pauze zal het koor The Young Messiah uitvoeren. Op de ze avond zal het koor begeleid worden door een hiervoor speciaal samengesteld orkest. De entree bedraagt ƒ7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Mar garet v. Rijs, tel. 01802-1128, Femmie Brands, Boslaan 14, tel. 01802-1207 en ’’Welkoop”, Dorpsstraat 110, tel. 01802-3233 allen wonende te Zevenhuizen. (POG). Het project ’’Buitenstaanders” wordt financieel gesteund door de gemeenten Boskoop, Gouda en Waddinxveen. Op de voorlich tingsbijeenkomst zal het woord worden gevoerd door POG-consu- lent Theo Lubbe en de POG-pro- jectmedewerksters Petra Vennink en Mieke van der Meij. Op donderdag 22 oktober kon een automobiliste een aanrijding met een plotseling overstekend meisje - stak plotseling bij de Groens- voorde over - niet meer voorko men. Het 7-jarig meisje werd voor nader zoek naar het ziekenhuis vervoerd. WADDINXVEEN - Donderdag avond 29 oktober om acht uur wordt in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) in Waddinx veen een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over het project ’’Bui tenstaanders”, dat ondersteuning en begeleiding biedt aan mensen met een lichamelijke handicap om hun mogelijkheden wat betreft (betaalde) arbeid op een rij te zet ten. De avond voor mensen met een li chamelijke handicap wordt gehou den op initiatief van het Platform Gehandicapten Waddinxveen (PGW) en het Provinciaal Over leg Gehandicaptenmbeleid Vrijdag 13 november: Koningin Julianaschool, Mgr. Bekkers school, St. Jozefschool, Willem van Oranjeschool en Theo Thijs- senschool. papier, dansten met kleurige sjaal tjes en overhandigden als dank bloemen en een zelf gemaakt boekje met herinneringen, wensen en gedichtjes. Petra Reef en Astrid de Weerd gaan zich wijden aan een nieuw project in een ander buurtcen trum. Dat kan overigens ook fiets jes voor buitenlandse vrouwen op maandagmiddag in de voormalige Klaas de Vriesschool (Herman Heijermanslaan) zijn. De achterblijvende vrijwilligsters gaan in ”De Boog” geheel zelf standig het cultureel jongeren werk begeleiden, dat wordt geco ördineerd door de ervaren vrijwil ligsters Andrea v.d. Horst en Els Roepers. Els Roepers is oud-onderwijzeres in het basisonderwijs en moeder van twee kleuters. Andrea v.d. Horst was geruime tijd actief in Vrijdagavond 30 oktober is er een extra bingo in verband met de vijfde vrijdag van de maand. Kinderbingo (van 6 t/m 15 jaar) is van 18.30 tot 20.00 uur. De bingo voor volwassenen begint om 20.30 uur. (WD) met hun gast, Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden, klaar voor de start van het poldergemaal Bloemendaal in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - ’’Meer sturen dan storen” is het motto van het groenbeleid van de gemeente Waddinxveen. Aan dit beleid wordt de nodige aandacht geschonken in de toelichting op de ge meentebegroting voor 1993. Het in 1991 ingezette beleid om het groen zonder chemische on kruidbestrijdingsmiddelen te be heren zal verder worden doorge zet. Het personeel is hiervoor in middels opgeleid. Gestreefd wordt om in het beheer een goede verhouding en verde ling te krijgen in groen, dat tradi tioneel wordt onderhouden en groen, dat natuurlijker wordt on derhouden. Op representatieve plekken en in de directe woonomgeving zal het groen meer traditioneel onderhou den worden met een hoge verzor- gingsgraad; op plaatsen waar let terlijk meer ruimte is, zal het groen zich meer natuurlijker mo gen ontwikkelen en er ook ruiger uitzien. Hier zal beheerd worden onder het motto ’’meer sturen dan storen”. In het beheer van het afgelopen jaar is hierop ingespeeld. In de di recte woonomgeving is op een aantal plaatsen hoogopgegroeid bosplantsoen verwijderd en ver vangen door gras met bomen. Ook is een aantal uitgegroeide heester- randen gerooid en aangeplant met lagere bodembedekkende hees ters. Deze plekgewijze aanpassingen in de groenvoorzieningen waren me de mogelijk door een extra kre diet ten behoeve van renovaties. Voor de komende jaren zal dit een positief effect hebben op het onderhoud van deze groenvoorzie ningen. Ook het maaibeheer van het gras is enigszins aangepast. Gestreefd wordt om het gras, dat veelvuldig gemaaid wordt er verzorgder en netter uit te laten zien, dit als contrast met het ruigere gras dat 2 keer per jaar gemaaid wordt. Hiervoor is de cirkelmaaier ver vangen door een 5-voudige kooi- maaier. De resultaten hiervan zul len komend jaar een positief ef fect hebben. De inventaristatie is gereed; het groenbeheerplan zal begin 1993 worden afgerond. Dit plan zal een beter inzicht verschaffen in de aantallen en hoeveelheden groen en de daarbij behorende onder- houdslasten. Tevens zullen de kosten opgeno men worden, die benodigd zijn voor renovaties en groot onder houd. Via fondsvorming zal hier inhoud aan gegeven moeten wor den. de opvang van buitenlandse kin deren en verzorgt mede de weke lijkse kinderinstuif. Beide kregen vol vertrouwen het leuke jonge renwerk overgedragen. In ”De Boog” is elke woensdag middag een instuif voor kinderen van 4-12 jaar (30 tot 60 kinde ren). Vandaag (woensdag 28 okto ber) was er een EHBO-middag met de Stichting Lotus. In de cember wordt er een eigen radio programma voor kleuters gemaakt dat door de RTW-radio zal wor den uitgezonden. Het buurtcentrum hield begin au gustus al een succesvolle kunste naarsweek, organiseerde een herfsttocht, deed mee aan de Na tionale Straatspeeldag en zette kindermiddagen in het teken van theater, dansen, speuren en voe ding (samen met de actiegroep ’’Honger Hoeft Niet”). Roos 119 pnt. en S. Both 108 pnt. en R. dé Vos 108 pnt. Prijzen sjoelen volwassenen: 1. Kersbergen 144 pnt., 2. Tuwana- cotta 131 pnt., Scheuierman 112 pnt. De kauwgomballen raden: juiste aantal was 126. Mevrouw L. v.d Schee zat er met 128 stuks het dichtste bij. Alle prijzen kunnen na telefoni sche afspraak (tel. 01828-11952) afgehaald worden in het wijkge- bouw. WADDINXVEEN - Zaterdag 24 oktober hield de wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel in. haar wijkgebouw aan de Lijster besstraat in Waddinxveen haar jaarlijkse bazar. Om 14.00 uur werd de bazar ge opend door Jan Korving van het sociaal-cultureel werk. De hele middag was het gezellig druk. De opkomst ’s avonds viel een beetje tegen. De bazar heeft ruim ƒ3.000,- bruto opgebracht. Prijzen verloting: magnetron op nr. 869, steengrill op nr. 459, waardebon op nr. 444. Prijzen sjoelen kinderen: 1. A. pnt., 2. M. Roos 109 Bulder 109 pnt., 3. G. WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 30 oktober om half negen wordt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) in Wad dinxveen de film ’’Caught” ge draaid. Een Amerikaanse jongen gaat op zoek naar zijn vader in Amster dam. Tijdens deze zoektocht raakt hij verzeild in de onderwe reld van deze stad. Maar hij leert ook wat vriendschap betekend. De koffiebar gaat voor iedereen vanaf 15 jaar open om kwart voor acht. Om half negen begint de film. WADDINXVEEN - Er worden in Waddinxveen weer serieuze pogingen gedaan om te komen tot de oprichting van een plaatse lijke Oudheidkamer. Particulieren hebben inmiddels een histori sche werkgroep opgericht die moet gaan proberen de historie van het in 1233 ontstane Gouwedorp een vast herkenningspunt te geven. Het initiatief voor de werkgroep is genomen door mevrouw C.J.Th. de Jong-Steenland van de Souburghlaan 22 in Waddinxveen (tel. 01828 - 15698). Zij organiseerde na een ingezon den brief in het Weekblad voor Waddinxveen met medewerking van het gemeentebestuur in het raadhuis een oriëntatiegesprek, waarvoor ze een 22-tal Waddinx- veners uitgenodigd had. Een 9-tal van hen gaf aan de uit nodiging gehoor. In dit gezel schap werd informatie verzameld en werd een uiteenzetting gege ven van de gebeurtenissen op dit terrein in het verleden. In de nieuwe werkgroep hebben vooralsnog zitting A. Boonstoppel sr., mevrouw J. Radstaat, C. Ver- looij, J. Versluijs, mevrouw C.J.Th. de Jong en A.J. Glas beek. Dit zestal gaat de komende tijd proberen te komen tot de oprich ting van een historische vereni ging, het maken van een inventa risatie en het uitvoeren van een haalbaarheidsonderzoek in ver band met het aanvragen van ge meentelijke subsidie. De werkgroep weet zich gesteund door diverse geïnteresseerde Wad- dinxveners, zoals T.W. Verweij, E.J. van Straalen, J.D. Geel, A.H. van Gent, K.W.Th. van Soest, drs. M. Kraaijestein, J. in ’t Hol, C. Neven en B.J. Woudenberg. Sinds vorig jaar wordt in Wad dinxveen weer gesproken over het realiseren van een Oudheidkamer, omdat de nieuw leven in te blazen Stichting Museum Oud-Waddinx- veen al sinds 1979 geen activitei ten meer ontplooit en er een einde gekomen is aan de historische ex posities in het hoofdkantoor van de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost. Tijdens de begrotingsdebatten in de gemeenteraad kwam oud- PvdA-wethouder drs. M. Kraaij estein vorig jaar met het voorstel geld te reserveren voor de komst van een Oudheidkamer. Voor dat doel is dit jaar nog 4.000 gulden beschikbaar. Voor 1993 is dat 2.000 gulden, zo blijkt uit de be grotingstoelichting. Daarin staat ook dat dit geld be stemd moet worden voor de on- derszoekskosten naar een Oud heidkamer in Waddinxveen. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft de gemeenteraad toegezegd dat in de heroverwogen nota Kunst en Cultuur nader zal worden ingegaan op de wijze, waarop dit onderzoek gestalte kan krijgen. Bij de voorbereidingen van dit haalbaarheidsonderzoek is me vrouw I.C. van ’t Hof, werkzaam op de afdeling Welzijn van de ge meente Waddinxveen, betrokken. Vaststaat dat de Oudheidkamer er niet zal kunnen komen als er niet voldoende vrijwilligers gevon den worden. Een werkgroep kan daarbij niet gemist worden. Ook de steun van de gemeentelijke commissie voor Kunst en Cultuur zal niet mogen ontbreken. Zo maakt van de werkgroep al deel uit mevrouw J. Radstaat, die kunsthistorica is en tevens lid van de gemeentelijke commissie voor Kunst en Cultuur. Zij denkt dat het eerst van belang is een inven tarisatie te maken en vervolgens met bijvoorbeeld wisseltentoon stellingen plus documentatie aan de weg te gaan timmeren. spuikoker naar de Gouwe zal vol gend voorjaar in een weekeinde in prefab-uitvoering worden ge- Het privatiseren van het groen door middel van verkoop van snippergroen heeft in 1992 be leidsmatig meer gestalte gekre gen. Middels de notitie ’’Snipper groen” is duidelijkheid gekomen consequenties van het beëindigen in de stukken openbaar groen in J‘ -- de wijk Groenswaard, die ver kocht kunnen worden. Hiervoor zijn door alle betrokken disciplines voorwaarden en regels opgesteld, waaraan een te verko- WADDINXVEEN - T’ een jaar in het buurtcentrum ”De Boog” (C. Huijgenslaan) in Wad dinxveen als kinderleidster te heb ben gewerkt hebben Petra Reef en Astrid de Weerd afscheid van Waddinxveen-Noord genomen. Van de vrijwilligsters en ”hun” kinderen hebben de twee werk neemsters van de Stichting Soci aal Cultureel Werk Waddinxveen (voorheen Stichting Werknemers- pool Waddinxveen) vorige week woensdagmiddag geroerd afscheid genomen. De twee kinderleidsters presen teerden zich een week geleden als twee ballon vrouwtjes aan de kin deren. De ballonnen werden bui ten opgelaten. De kinderen gingen op de foto, zongen uit volle borst bij vrolijke gitaarmuziek, maakten een ’’kunstketting” van glanzend plak- WADDINXVEEN - Dinsdaga vond van zeven uur tot half elf is in restaurant Bibelot een geschen- ken-presentatie gehouden van Mieke (byoux, drogisterij, parfu merie, salon de beauté), bloem- sierkust Mia en Wim Rip en res taurant Bibelot. De avond was bedoeld om relaties en anderen een indrukte geven van ’’andere” geschenken die door bedrijven aan medewerkers en goede relaties geschonken kunnen worden. De drie verschillende Waddinx veense bedrijven (’’Waar u mis schien niet eens zo snel aan zou denken als het om relatiegeschen ken gaat”) verzorgden een unieke presentatie van cadeau-ideeën per bedrijf en in combinatie met el kaar. WADDINXVEEN - Op maandag 19 oktober reden twee bromfiet sers elkaar tegemoet ter hoogte van de Samenwerkingsschool aan de Sniepweg. Een frontale botsing op het fietspad volgde. Beide voertuigen liepen aanzienlijke schade op. Onlangs heeft het algemeen be stuur het beheerplan voor het Gouwebos vastgesteld. Dit plan vormt de basis voor een verant woorde meerjarenbegroting, waar in de financiële lasten voor de ge meenten (Waddinxveen en Bos koop) duidelijk zullen worden. Voor 1993 wordt ervan uitgegaan, dat de bijdrage kan worden ge handhaafd op ƒ92.000,- per ge meente per jaar. De presentatie van de meerjaren begroting is door het dagelijks be stuur van het Bospark uitgesteld tot voorjaar 1993, wanneer meer duidelijkheid zal zijn verkregen ten aanzien van: - omvang van het achterstallig on derhoud per 1 januari 1993; - kosten van uitbesteding van het structurele onderhoud; - omvang en tempo van de op bouw van een noodzakelijke reno vatie en vervangingsreserve. Tegelijkertijd zal worden onder zocht of tussen de beide aan het schap deelnemende gemeenten overeenstemming kan worden be reikt ten aanzien van de financiële WADDINXVEEN - Het polder gemaal Bloemendaal, dat het wa terschap De Gouwelanden uit Al- phen aan den Rijn, voor zes mil joen gulden langs de Henegou werweg in Waddinxveen laat bou wen wordt het nieuwste van het nieuwste. Dat zal eind 1993 bij de ingebruikname blijken. Na een voorbereiding van zo’n tien jaar gaven Zuidhollands ge deputeerde T.F.J. Jansen (VVD) en De Gouwelanden-dijkgraaf dr. J.W. Hekkelman vorige week dinsdagmiddag het officiële start sein voor de bouw van het inge wikkelde poldergemaal. Ze kwamen daarvoor met een bus van hotel-restaurant ”Toor” in Al- phen aan den Rijn. Dr. Hekkel man zette het oude gemaal stil en gedeputeerde Jansen zette de sloop van het pand en het bijbe horende woonhuis in gang door in vijf slagen het betonnen afdakje boven de huisdeur kapot te ma ken, daarbij emotioneel gadegesla gen door de de machinist en zijn vrouw die er 22 jaar hebben ge woond. Dank zij het nieuwe gemaal zal ter plaatse de verkeersgevaarlijke bocht in de Henegouwerweg wor den weggehaald en wordt voor een veilige scheepvaart de loop van de Gouwe met een nieuwe be schoeiing verlegd. Dat kan door de gelijktijdige sloop van het oude gemaal. Zo lang het oude gemaal buiten ge bruik is en het nieuwe nog niet in werking wordt het polderwater via een brede buis vier meter bo ven de weg de Gouwe worden in gepompt. Het karwei, waarvoor het water schap van de provincie een finan ciële bijdrage van 350.000 gulden heeft gekregen, wordt uitgevoerd door aannemingsbedrijf B. van Hees en Zonen BV uit Utrecht. De directie wordt gevoerd door Ingenieursbureau Oranjewoud BV. De bij het gemaal behorende WADDINXVEEN - Op de Groensvoorde is een 7-jarig kind uit Capelle aan den IJssel gewond geraakt bij een botsing met een personenauto. Het slachtoffertje werd met letsel naar het Groene Hart Ziekenhuis (lokatie St. Jo zef) in Gouda vervoerd. Van de werkgroep gaat binnen kort ook deel uitmaken A.J. Glas beek. Hij heeft een scriptie over Waddinxveen in de derde eeuw geschreven en is nu bezig met een doctoraalscriptie. De heer Glas beek is met veel andere Waddinx- veners van mening dat te veel his torie in dit Gouwedorp verdwenen is. Inmiddels worden al veel plannen ontwikkeld om de historie van Waddinxveen levendig te maken, Publikaties, boekjes, exposities, lezingen en activiteiten op bij- voorbeeld Open Monumentendag en dergelijke zijn daar voorbeel den van. Ook wordt gekeken of er een ruimte is waarin de Oudheidka mer gehuisvest zou kunnen wor den. Daarin zou het materiaal dat her en der over oud-Waddinxveen opgeslagen ligt tentoongesteld kunnen worden. Overigens is het verkrijgen van een eigen ruimte - op basis van een gemeentelijk ac- commodatieonderzoek - een kwes tie die veel later aan de orde zal_| komen. hiertegen bezwaar aangetekend en gaat er vooralsnog van uit, dat via uitgevoerd door eigen personeel politieke c.q. juridische kanalen 1- -1--j J-j—:_:-j-_ door personeel van derden. Hier door kan iets beter ingespeeld worden op het bulkwerk in de zo mer. De proef van afgelopen jaar, met het inzetten van vakantiewerkers direct aan het begin van de grote schoolvakantie, heeft er mede voor zorg gedragen, samen met de naar werkzaamheden uitgevoerd deze dreiging kan worden afge wend. De begroting 1993 van het schap en de meerjarenbegroting geven aan dat ondanks verhoogde bijdra gen van de gemeenten Gouda en Waddinxveen het steunfonds nog steeds in omvang afneemt, waar door toekomstige hogere bijdra gen van deze beide gemeenten on mooie zomer, dat de onkruidgroei vermijdelijk zijn. in de beplanting in toom kon wor- De heropening van de discussie den gehouden. Dit beleid zal inzake de bevoegdheid tot aan- eveneens worden voortgezet. wending van de zandpot heeft tot Onderzoek naar uitbreiding van heden (september 1992) nog niet binnengemeentelijke recreatiemo- plaatsgevonden. vj— Van enjge bereidheid van de ge meenten Boskoop en Bodegraven tot het meedragen van de lasten van deze regionale voorziening is evenmin iets gebleken. In de nacht van vrijdag 23 op za terdag 24 oktober werd van een automobilist, die alcohol had ge nuttigd, een adem-analysetest af genomen. Hij bleek iets te veel te hebben gedronken en kreeg naast een rijverbod een transactie (ƒ400,-) aangeboden. Tn het kader van de rijksbezuini- gingen is aan het natuur en recre atieschap Reeuwijkse Plassen meegedeeld, dat zal worden voor gesteld de resterende benodigde rijkssubsidie voor de inrichting van de Goudse Hout ad ƒ5 mil- Door toename van het groenareaal joen niet meer te verstrekken, en zonder verdere uitbreiding van I’ i Het bestuur van het schap, waar- het buitenpersoneel vindt lang- toe ook ’t Weegje behoort, heeft zaam maar zeker een verschui- *’:"x-1- ving plaats van werkzaamheden i

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21