Gemeente wil Verdere uitbouw van jongerenwerk Sportzalen vol verhuurd Bedrijvenbeurs over drie weken Waddinxveen krijgt geen verpleeghuis ’’Joegoslaven” Radio kerkdienst Begroting voor 1993 Drukkerij Wolters Jeugddienst Zevenhuizen HCW-geld voor ISV Avondje Mexico en Carribbean 800 CD’s in bibliotheek Klaverjassen Boskoop Huisvesting vluchtelingen Tweede dia- avond Afrika Motorrijdster licht gewond de moeite waard Informeel Openingstijden Ouderenbeleid Alcohol Internationaal Kruiswerk Kinderopvang Sociale Vernieuwing Buitensport Binnensport Zwembad J t agina z 1 woensaag zb oktober iv9z w eekblad voor Waddinxveen man en penningmeester K. van Wees. (Foto: Sjaak Noteboom). De WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft voorlopig geen kans op Uit overleg met de provincie Zuid-Holland en het verpleeghuis De Riethoek blijkt dat realisatie Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam ZEVENHUIZEN - Zondagavond 1 november is er weer een jeugd dienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: ’’Per slot van rekening”. Voorganger is ds. Romein uit Pijnacker. De muzikale medewer king wordt verleend door Choice uit Bergschenhoek en organist Adr. Verhoef uit Zevenhuizen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Drukkerij Wolters in Boskoop verwisselt binnenkort een tijdelij ke ruimte in Boskoop voor een pand aan de Staringlaan in Wad dinxveen. Dat meldt de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Mid- den-Holland in Gouda. Drukkerij Wolters is een zelfstan dige voortzetting van het bedrijf van Jan Wolters, die een klein jaar werkzaam is geweest bij het RDU in Boskoop. De Waddinxveense ondernemer wil zich weer geheel aan zijn ei gen drukkerij gaan wijden. In het beursrestaurant kunnen be zoekers en deelnemers informeel bijpraten en napraten, onder het genot van een hapje en een drank je. Behalve het beursrestaurant is er ook een ’bruin café’. Verwacht wordt dat het aantal bedrijfsge richte bezoekers rond de 10.000 uit zal komen. Aan het beursbezoek zijn geen kosten verbonden. Gratis toe gangskaarten worden geruime tijd voor de beurs in ruime aantallen verspreid in Midden-Holland en omgeving. De beurs ’Ondernemen in Mid den-Holland’ is op dinsdag 17 en woensdag 18 november a.s. ge opend van 13.00 tot 22.00 uur. De officiële opening vindt plaats op 17 november om 13.00 uur door de heer drs. R.A. Schreuder, KvK-voorzitter. De beurs wordt gehouden in de Groenten- en Fruitveiling ”De Kring”, Klappol- der 1 te Bleiswijk. Er zijn ruime parkeermogelijkheden. Binnen het ouderenbeleid moet verdere invulling gegeven worden aan de formulering van een meer integraal beleid. Daartoe zal een bijgestelde nota Ouderenbeleid gemaakt worden, waarin B. en W. onder andere zullen pleiten voor de oprichting van een gemeente lijk platform van organisaties voor ouderenzorg en hulpverlening, de doelgroep (ouderen zelf) en even tueel de zorgverzekeraars. Dit platform moet projecten ont wikkelen en stimuleren om in houd te geven aan het beoogde in tegrale beleid. Het functioneren van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen zullen B. en W. evalueren. Van de resultaten hiervan zullen B. en W. de raad via de raadscommissies op de hoogte stellen. B. en W. streven ernaar om op 1 januari 1993 te starten met het project ’’vervoer op maat”. Ook ouderen kunnen tegen geringe kosten gebruik maken van deze additionele vorm van vervoer. Ge let op deze participatie van oude ren hebben B. en W. een bedrag van ƒ8.500,- ten laste van de post vernieuwend ouderenbeleid be schikbaar gesteld. Het project dagverzorging en dag opvang is gerealiseerd. De belas ting van de dagopvang van het Flankerend Ouderenbeleid met psycho-geriatrische ouderen zal hierdoor afnemen. Huize Souburgh heeft plannen ontwikkeld met betrekking tot de verbouwing en uitbreiding van de keuken, waardoor de voorgeno men overname van de maaltijd- voorziening voor zelfstandig wo nende ouderen van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen (SWOW) mogelijk wordt. Voor de uitvoering van de maal- tijdvoorziening heeft huize Sou- WADDINXVEEN - Het anderhalf jaar jonge algemeen ge mengd koor ”Krea Musica” verzorgt vrijdagavond 30 oktober om acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen de eerste openbare uitvoering. Dat gebeurt onder leiding van de Waddinxveense dirigent Joop van Eek en met medewerking van het harmonieorkest Helicon uit Berkel en Ro denrijs en de pianist Ivo v.d. Baar. De toegangsprijs voor de uitvoe ring van Waddinxveens nieuwste koor bedraagt 6,50 gulden. Plaats kaartjes en programma’s zijn vrij dagavond aan de zaal verkrijg baar. Het bestuur van ”Krea Musica”, vernoemd naar het centrum voor kunstzinnige vorming ’’Kreater” aan de Kerkstraat waar elke maandagavond van acht tot tien uur wordt gerepeteerd, wordt ge vormd door voorzitter N. van Gemeren-Gruterman (Willem de Zwijgerlaan), secretaris J. van den Bosch-Schalkwijk (Zuring- veld), penningmeester K. van Wees (Elzenhorst), commissaris L. van Niekerk-Albers (Boskoop) en A. Terpelle-Pals (Zuringveld). De contributie bedraagt 14 gul den per maand, terwijl voor de eenmalige aanschaf van een mu- ziekmap 10 gulden moet worden betaald. ”Krea Musica” telt 70 le den uit Waddinxveen, Boskoop, Bodegraven en Hazerswoude. De leeftijden variëren-van 16 tot 70 jaar. Omdat het algemeen gemengd koor nog jong is wordt vrijdaga vond in de Ontmoetingskerk een modern en gemakkelijk in het ge hoor liggend programma van 16 punten geboden. Afwisselend zingt het koor en speelt het or kest. De verbindende tekst en een toelichting wordt uitgesproken dat op 27 mei 1991 werd voorzien van statuten, een huishoudelijk reglement en een bestuur”. ’’Krea Musica” was daarmee een feit. Begonnen met ongeveer 55 leden groeide het koor uit tot de 70 van nu. Het contact met diri gent Joop van Eek was snel ge legd en in Kreater werd wekelijks gerepeteerd. ”Het is vooral een heel gezellig koor”, weet secretaris mevrouw J. van den Bosch-Schalkwijk. ”Het blijkt dat we met de oprichting van een algemeen gemengd koor voldeden aan de behoefte van mensen, die geen belangstelling hebben voor bijvoorbeeld koren die nauw verwant zijn aan een kerkgenootschap”. ”Krea Musica”, waarvan de leden eigen kleding dragen die op el kaar is afgestemd, is van plan in de toekomst meer openbare acti viteiten te gaan ontwikkelen. De eerste openbare uitvoering is vooral ook bedoeld om het pu bliek te laten zien dat het alge meen gemengd koor er is en om de leden te stimuleren met deze vrijetijdsbesteding door te gaan. Van het koor maken 20 mannen en 50 vrouwen deel uit. ”Dat be tekent dat we best nog wat zin gende tenoren en bassen kunnen gebruiken”, vertelt de secretaris van Waddinxveens jongste koor enthousiast. ”Krea Musica” stelt geen leef tijdsgrenzen, iedereen die wil en kan zingen is welkom en er wordt gewerkt aan een gevarieerd reper toire dat in moeilijkheidsgraad nog wel zal toenemen. Er is een muziekcommissie in het leven ge roepen die daarover gaat. B. en W. zijn voornemens de ko mende periode eefl standpunt in te nemen met bqtrqkkiMg het alceholmatigingstaj^d op basis van de door het nota AlcoUtteiaS bezien welke t Waddinxveen mi lijk zijn. WADDINXVEEN - Vrijdag 23 oktober overhandigde Joris Vogelaar, voorzitter van de Hockeyclub Waddinxveen HCW een cheque van 500 gul den aan bestuurslid Gerrit Verwaal van de Invaliden Sport Vereniging Gouda en Omstreken. Dit bedrag werd bijeengelopen tijdens een sponsorloop op 5 september, aan het begin van het hockeyseizoen. Zo’n 35 jongens en meisjes van HCW liepen toen rondjes rond het hockeyveld in Waddinxveen en lieten zich sponsoren door fa milie en kennissen. Ondanks het slechte weer werd dit prachtige bedrag gerealiseerd. De voorzitter van de ISV, Joop Dorst, vertelde na de overhan diging dat HCW de eerste sportvereniging is die op deze wijze bijdraagt aan de realisa tie van de uitbreiding en aan passing van sporthal De Klim op in Gouda, waar ISV traint. Joop Dorst sprak de hoop uit dat meer sportverenigingen het goede voorbeeld van HCW zul len volgen. burgh een contract opgesteld. De plannen voor verbouwing en uit breiding van de keuken, alsmede het contract voor de uitvoering van de maaltijdvoorziening liggen momenteel ter goedkeuring bij de provincie Zuid-Holland. Bij goedkeuring door de provincie kunnen begin 1993 de maaltijd voorziening en het daarbij betrok ken personeel overgedragen wor den van de SWOW naar huize Souburgh. De SWOW blijft verantwoorde lijk voor de promotie en dergelij ke van de voorziening en het rondbrengen van de maaltijden. In relatie tot het voorgaande heb ben B. en W. de subsidie Flanke rend Ouderenbeleid met ƒ30.000,- verlaagd. De eerste resultaten van de regio nale indicatiecommissie zijn posi tief. De evaluatie van haar werk zaamheden zal via het ISMH ge schieden. In verband met de voorstellen van het kabinet inzake de herziening van het voorzieningenstelsel en de daaraan verbonden decentralisatie van taken en middelen aan ge meenten is een gemeentelijke werkgroep decentralisatie gehan dicaptenvoorzieningen ingesteld. Deze werkgroep bestaat uit amb tenaren van de diverse betrokken beleidsterreinen en houdt zich be zig met de ontwikkelingen rond om deze decentralisatie en be raadt zich op eventueel te nemen stappen in Waddinxveen. In het kader van genoemde de centralisatie ontvangt de gemeen te in 1993 ƒ195.000,-. Dit bedrag is op stelpost geplaatst in afwach ting van bestedingsvoorstellen. In het voorjaar van 1993 zal een nieuwe nota Gehandicaptenbeleid worden vervaardigd. Bij de werk zaamheden van de werkgroep en de samenstelling van de nota zal het Platform Gehandicapten Waddinxveen betrokken worden. de vestiging van (een dependance van) een verpleeghuis. Dat hebben B. en W. in het kader van de begrotingsbehandeling de gemeenteraad laten weten. Overleg met de besturen en de di recties van Huize Souburgh en het Goudse verpleeghuis De Riet hoek over een mogelijke verpleeg huisdependance in Waddinxveen heeft, in het kader van een substi- tutieregeling, geresulteerd in de realisatie van een dagverzorgings- project voor psycho-geriatrische ouderen met een verpleeghuisin dicatie. In 1993 zal uitvoering worden ge geven aan de nota Internationale Aspecten. Het uiteindelijke doel hiervan is om op bescheiden schaal bij te dragen aan een eerlijker verdeling van de welvaart. De LOTA is in bespreking met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) om te komen tot een ’’Gemeentelijk Zuid-Afri- ka Platform”. De VNG stelt wel als voorwaarde dat de huidige le den van de LOTA nog enige jaren hun financiële verplichtingen ten aanzien van het lidmaatschap voortzetten. Enkele betrokkenen bij het algemeen gemengd koor "Krea Musica” met van links naar rechts dirigent Joop van Eek, secretaris J. van den Bosch-Schalkwijk, voorzitter N. van Geenen-Gruter- WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Op dinsdag 17 en woensdag 18 november vindt voor de zesde maal de beurs ’Ondernemen in Midden-Holland’ plaats. De beurs, specifiek gericht op het mid den- en kleinbedrijf in Midden-Holland en omgeving, wordt evenals voorgaande jaren gehouden in het veilingcomplex in Bleiswijk. Meer dan 300 bedrijven en in stanties zullen zich op de beurs presenteren. Zij zijn overzichte lijk verdeeld in een zestal secto ren. Daarnaast presenteert een 30-tal bedrijven uit Waddinxveen en uit Zoetermeer zich onder een ge meenschappelijke paraplu. De beurs staat dit jaar in het te ken van ’Goederenstroombeheer- sing’. Rondom een hieraan gewijd ’themaplein’ hebben bedrijven en instanties met produkten en dien sten op het gebied van goederen- stroombeheersing, ofwel logistiek, hun standruimte. Gekoppeld aan de reorganisatie van het sociaal cultureel werk wordt door de daarvoor ingestelde werkgroep nader aandacht be steed aan de bestemming en in vulling van een aantal gemeente lijke accommodaties. Een belangrijke functie als cen trum voor verschillende activitei ten in deze sector wordt toege dacht aan de voormalige Klaas de Vriesschool. Het wijkcentrum De Boog zal worden ingezet voor spe cifieke doelgroepen. Conform het beleidsprogramma 1990-1994 wordt extra aandacht besteed aan de omvangrijke zwaardere eisen, welke gesteld worden aan het vrijwilligerswerk. Hiertoe zal door B. en W. in het voorjaar 1993 een nota Vrijwilli- gersbeleid worden uitgebracht WADDINXVEEN - B. en W. denken er over ook in Waddinx veen ’’Joegoslavische” vluchtelingen onderdak te bieden. Het college schrijft dat in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1993. Door B. en W. wordt momenteel onderzocht welke mogelijkheden de gemeente kan bieden voor de opvang van vluchtelingen uit het voormalige Joegoslavië. Gebouwe lijke mogelijkheden voor groot schalige opvang zijn in Waddinx veen niet aanwezig. B. en W. trachten enkele woningen voor op vang van deze categorie vluchte lingen beschikbaar te krijgen. In 1993 zal uitvoering worden ge geven aan de nota Minderheden beleid. De herziening van deze nota zal dit najaar worden afge rond. De Kerngroep Buitenlanders zal dan als formeel adviesorgaan voor de gemeente gaan functioneren. Naast het organiseren van sociaal- culturele activiteiten zal de Kern groep het gemeentelijk beleid kri tisch volgen en ons college ge vraagd en ongevraagd van advies dienen te voorzien. Met het ministerie van WVC is door Waddinxveen een contract afgesloten om vóór 1 januari 1984 in totaal 50 asielzoekers (2°/oo van het inwoneraantal) op te van gen. De Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen zal naar ver wachting nog 2 a 3 woningen hiertoe moeten inrichten. In samenwerking met de gemeen te Boskoop zal gezocht worden naar alternatieven voor een zinvol le tijdsbesteding van asielzoekers en vluchtelingen. Eventuele voor stellen hieromtrent zullen aan de raad worden voorgelegd. De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas, het Kruiswerk Midden-Holland, de SMD Gouda, de SMD Krimpe- nerwaard en de PCMD Lek- en Rijnstreek zijn een samenwer kingsverband aangegaan en vor men de Stichting De Vierstroom. Een betere afstemming van de werkzaamheden wordt hierdoor mogelijk. Huize Souburgh en de Stichting De Vierstroom zijn eveneens een samenwerkingsovereenkomst aan gegaan. Deze samenwerkingsover eenkomst heeft betrekking op de uitvoerende taken in het kader van het Flankerend Ouderenbe leid. B. en W. zullen het sluiten van dergelijke overeenkomsten tussen zorg- en hulpverleningsor ganisaties ondersteunen. De aanwezigheid van voorzienin gen op het terrein van de maat schappelijke dienstverlening, met name aan ouderen, wordt genven- tariseerd. Op grond van deze be vindingen zullen B. en W. vervol gens prioriteiten stellen met be trekking tot het realiseren van voorzieningen ten behoeve van een meer geïntergreerd gemeente lijk voorzieningenniveau. Waar mogelijk dient de ’’sociale kaart” van Waddinxveen nader te worden ingevuld. Uitgangspunt is het zolang mogelijk zelfstandig la ten functioneren van ouderen. De toenemende vormen van thuiszorg en de technische mogelijkheden stellen zorgvragenden in staat zich langer zelfstandig of met be perkte aanvullende hulp in de ei gen woonomgeving te handhaven. B. en W. zullen de komende pe riode het overleg stimuleren tus sen de organisaties voor ouderen zorg en hulpverlening om te ko men tot één centraal meldpunt, waarbij alle hulpvragen aan één loket behandeld kunnen worden. Dit ter bevordering van het voor gestane geïntegreerd ouderenbe leid. van een verpleeghuisdependance vooralsnog op korte termijn niet haalbaar is in Waddinxveen. BOSKOOP - Voetbalvereni ging Floreant organiseert op vrijdag 30 oktober een klaver- jasavond in de kantine aan de Hoogeveenseweg. De aan vangstijd is 20.00 uur. In schrijven kan vanaf 19.30 uur en de koffie is gratis. Er wordt gespeeld om prijzen. KbelmMki tr EpuiWen voor lijk en wense- (waarin alle categorieën vrijwilli gers zullen worden begrepen). Hoewel in een andere vorm dan het college zich in 1991 voorstel de, is in 1992 vormgegeven aan de kinderopvang in zodanig om vang dat aan de vereisten voor het ontvangen van de doeluitkering van het Ministerie van WVC zal worden voldaan. Voor de exploitatie van de zesde peuterspeelzaal is subsidie be schikbaar gesteld onder de voor waarde dat een speelzaal aan de Beukenhof zou worden gereali seerd. Inmiddels is de speelzaal van de Peter Zuidlaan naar de Beuken hof verhuisd. Naar een lokatie voor de zesde peuterspeelzaal wordt nog gezocht. Begin 1992 is de raad een voorstel aangeboden met betrekking tot de projecten Sociale Vernieuwing. Op basis van dit voorstel is een aantal projecten nader uitgewerkt. Hiervoor is al melding gemaakt van het project dagverzorging en dagopvang en het project ’’Ver voer op maat”. Het is de bedoeling dat met in gang van 1 januari 1993 het pro ject Traject Toeleiding Allochto ne Peuters Basisonderwijs (TAP) start. Een van de doelstellingen van dit project is het bevorderen van de taalontwikkeling bij alloch tone kinderen in de leeftijdsgroep van 2 tot 4 jaar. Over het project ’’Vervoer op maat” en het TAP- project zijn de raad inmiddels voorstellen aangeboden. De volgende vier projecten: het project van de Woningbouwvere niging SSW, het thuiszorg-prog- ject van de Nederlandse Patiënten Vereniging, afdeling Waddinx veen, het project sociaal onveilige plaatsen en het project ’’Kijk op de Wijk voor kinderen” zijn nog in behandeling. WADDINXVEEN - De sporthal De Sniep en de sportzalen Groenswaard en De Duikelaar zijn nagenoeg ”vol” verhuurd, het Gouwebad De Sniep draait naar verwachting en de sportsub sidies blijven ongewijzigd. Dat beeld schetst de gemeentebegro ting voor 1993 van Waddinxveen. In 1993 zal een planning worden opgesteld ten aanzien van groot onderhoud van de velden, reke ning houdend met de daarvoor be schikbare bedragen in het fonds sportterreinen, inclusief jaarlijkse stortingen. De methode van BTW-belaste verhuur, waarbij omzetbelasting op onderhoud en renovatie wordt terugontvangen, is in 1992 door de belastinginspectie geaccep teerd. Uitbreiding van accommodaties (o.a. asfalt handbalveld) is voor 1993 niet in de begroting opgeno men. De huurtarieven zullen met ingang van 1 januari 1993 met 3% worden verhoogd (inflatie). De sporthal en de beide sportza len zijn nagenoeg ”vol” verhuurd. De mogelijkheid om een gymzaal af te stoten wegens daling van leerlingaantallen in Waddinxveen- Noord wordt onderzocht door de werkgroep Accommodaties. De raming van toekomstig onder houd is zojuist gereedgekomen. Zonodig (en zo mogelijk) zullen de stortingen in de onderhouds- fondsen worden aangepast. In verband met nieuwe veilig heidseisen en daardoor een verou derde aansprakelijkheidsstelling, dient de controle op de toestellen intensiever te gebeuren. De post Toestellen en Meubilair is hier voor iets verhoogd. Ook ten aanzien van de binnen- sportaccommodaties wordt een huurverhoging voorgesteld van 3% ingaande 1 augustus 1993 (in flatie). De begroting 1993 voor het Gouwebad de Sniep is gebaseerd op 1,5 jaar ervaring met het uit gebreide en gerenoveerde bad. De WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben aan de reorganisatie van het sociaal cul tureel werk, waartoe op 29 januari 1992 door de raad is besloten, verder uitvoering gegeven. Door deze reorganisatie en de om vorming van de Stichting Werk- nemerspool zal de betrokkenheid van de gemeente met het sociaal cultureel werk afstandelijker zijn. Dit houdt niet in dat de gemeente nu meteen deze stichting loslaat. Zeker in de begintijd zullen in goed overleg tussen de gemeente en het stichtingbestuur de rich ting en uitvoering van het beleid ter hand worden genomen. Begin juni 1992 kon na veel wer ving een nieuw bestuur gevormd worden. In verband met gewijzig de wettelijke bepalingen zullen de statuten van de stichting dieno vereenkomstig aangepast moeten worden. De gewijzigde statuten zullen ter goedkeuring aan uw raad worden voorgelegd. De stichting zal in de komende periode haar doelstellingen nader vorm geven door het verder uit werken van het inhoudelijk be leid, het daaraan gekoppelde per- soneeldbeleid, de te verrichten ac tiviteiten en de contacten met de plaatselijke verenigingen. Een belangrijk aandachtsgebied is het verder uitbouwen van het jon gerenwerk. De stichting is voorne mens in de komende maanden een informatie- en adviescentrum voor jongeren te realiseren. Tevens is de jongerenwerk bezig de contac ten met de wijken en verenigin gen op te bouwen en uit te brei den. Eerste uitvoering ”Krea Musi ca” WADDINXVEEN - In Schaapskooi (Nesse) in Waddinx veen houdt het zendingsechtpaar Rob en Marian Vermeij woens dagavond 2 december om acht uur een tweede dia- en informa tieavond over hun zendingswerk in Afrika. STOLWIJK - In samenwerking met Arke Reizen organiseert de Rabobank een tweetal reisinfor- matie-avonden over reizen naar Mexico en de Carribbean. Op een gigantisch scherm ziet men reeds de sfeer van deze verre bestemmingen. Historische beel den maar ook moderne vakantie mogelijkheden zijn in dit pro gramma verwerkt, waardoor een goed beeld ontstaat van hetgeen men mag verwachten. De film-dia show wordt op dins dag 3 november gepresenteerd in De Stolp in Stolwijk. Een week later, op dinsdag 10 november a.s. is de show te zien in Het Spant te Leimuiden. De toegangsprijs bedraagt ƒ5,- per persoon (inclusief kop koffie). Vanaf heden zijn ook kaarten ver krijgbaar bij de Rabobank in Waddinxveen. door mevrouw A. van Rutten. De programmapunten zijn Muil of Kintyre van Paul McCartney (koor), Top of the World van R. Carpenter (koor), Amadeus Favo rites (orkest), Sunrise, sunset uit Fiddler on the Roof (koor), Carib bean Concerto (orkest), Early one morning (koor), Een danspaar uit de renaissance (koor), Queens Park Melody (orkest), Moment For Morricone (koor en orkest), Standing By uit The Young Verdi (koor en orkest), Sammie van Ramses Schaffy (koor), Jesus Christ Superstar van Lloyd Web ber (orkest), Home on the range (koor), Zingen met Bach (koor), Happy dance-party (orkest) en Goldfinger (koor en orkest). Koor en orkest staan onder vaste leiding van de 60-jarige Joop van Eek, muziekleraar van de christe lijke scholengemeenschap ”De Wadde” in Waddinxveen en van de Haagse school voor Mode en Kleding en evanals van Krea Mu sica en Helicon ook de vaste diri gent van The Joy Singers in Bos koop en Crescendo in Leiden. ”De eerste oproep voor ’’Krea Musica”, welke naam door één van de leden is bedacht, deed ik in februari vorig jaar”, vertelt voorzitter mevrouw N. van Gem eren-Gruterman. ”Op 29 april 1991 besloten we tot oprichting van een algemeen gemengd koor, begroting sluit met eenzelfde ge meentelijke subsidie als voor 1992 geraamd (ƒ603.600,-). Opgetreden loon- en prijsverho gingen worden afgedekt door een tariefverhoging per 1 januari 1993 van gemiddeld 4%. De be treffende begroting moet nog worden aangepast ten aanzien van de recent ontvangen ramingen van het adviesbureau Oranjewoud ter zake van de onderhoudsvoorzie- ning voor de komende 25 jaar. De exploitatiecommissie kondigt bij de aanbieding van de begro ting aan, dat de raad voorstellen zullen bereiken ten aanzien van het toekomstig gebruik van het buitenbad. Reeds bij de besluitvorming ten aanzien van de uitbreiding aan de eisen van de Zwembadenwet, wel ke met ingang van 1992 van kracht is geworden. Ten laste van de post Onvoorzien 1992 heeft de beheerscommissie opdracht gegeven tot het maken van een masterplan waarin, naast de alternatieve bestemming van de buitenruimte, aandacht wordt geschonken aan andere bouwkun dige wensen ten aanzien van de optimalisering van het gebruik van het bad en voorzieningen om de publieke belangstelling voor het bad te behouden c.q. te ver groten. Eén en ander zal leiden tot een meerjarenplan met begroting, welke de raad in 1993 zal berei ken. B. en W. stellen de raad voor de commissie te berichten, dat de raad akkoord gaat met de begro ting 1993 en de meerjarenplan ning tegemoet ziet. De subsidies aan de zwem- en po loclub De Gouwe en de Waddinx veense Reddingsbrigade zijn ge raamd conform de begroting 1992. De subsidies in de sportsector zijn nominaal gehandhaafd op het peil van de afgelopen jaren. BOSKOOP - Een gezamenlij ke kerkdienst van de Her vormde Gemeente en de Gere formeerde Kerk van Boskoop, ter gelegenheid van de Dank dag voor gewas en arbeid op de avond van woensdag 4 no vember, zal rechtstreeks door de IKON radio worden uitge zonden. De dienst vindt plaats van 20.30 tot 21.15 uur in dc C.zzz5z—zz:iz Voorganger is ds. R. de Reu ver, wijl het Gereformeerd Kerk koor medewerking verleent. In verband met de radio uit zending worden de kerkgan gers uiterlijk om 20.00 uur in de kerk verwacht. De beide kerkeraden hebben spontaan hun medewerking toegezegd, toen het verzoek van de IKON kwam voor uitzending van deze eredienst. Uit informatie van de IKON blijkt dat ongeveer 80.000 mensen nuar een radio kerk dienst luisteren. Veelal be treft dit mensendie door ziek te of handicap aan huis ge bonden zijn. Maar even vaak betreft het mensen die, om welke reden dan ook, de band met hun eigen kerk hebben verbroken of laten verslappen. Toch willen zij ’de kerk’ of de bijbel niet helemaal loslaten. Door een dergelijke radio uit zending wordt aan deze men sen als het ware een dubbele dienst bewezen. WADDINXVEEN - Op de Steekterweg in Alphen aan den Rijn is een motorrijdster uit Wad dinxveen gewond geraakt bij een botsing met een personenauto, be stuurd door een inwoonster uit Zwammerdam. De vrouw op de motor liep lichte verwondingen op, die in het zie kenhuis werden behandeld. Ze reed langszaam langs een file en zag daarbij een kerende auto over het hoofd. BOSKOOP - Wethouder A. v.d. Kolk zal op zaterdag 31 oktober de nieuwe collectie compact discs officieel in ge bruik stellen. Dit gebeurt tij dens een bijeenkomst om 11.30 uur. De collectie bestaat voorlopig uit 800 cd’s, voor het grootste deel met populai re muziek. De collectie klas sieke muziek omvat ongeveer 150 titels. Voorts zijn er ook cd’s met kinderliedjes, musi cals en het Nederlandse lied. Uitgangspunt is dat de cd- collectie regelmatig wordt uit gebreid met nieuw werk. Het uitlenen kost 2,50 gulden per week en gebeurt tijdens de normale openingsuren. Met de officiële handeling door wethouder A. v.d. Kolk komt tevens het moment waarop hij als bestuurslid van de bibliotheek afscheid neemt. V.d. Kolk meent dat hij als wethouder beter geen bestuurslid van de biblio theek kan zijn. Voorzitter Joris Vogelaar van de hockeyclub Waddinxveen (rechts) overhandigt 500 gulden aan bestuurslid Gerrit Verwaal van de Invaliden Sport Vereniging Gouda en omstreken (ISV). Het door 35 jeugdige hockeyers bijeengelopen geld wordt gebruikt voor het nieuwe ISV-clubhuis van de gehandicapte sporters. (Foto: Joop Dorst). de Gereformeerde kerk. •ganger is ds. K. de Hervormd predikant, ter-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27