De Gouwe Streek temidden van veel topschaatsers Zwaar weekeinde Aeolus-badminton Uniek sponsorcontract in de badmintonwereld Be Fair ’’verliest” met gelijk spel (1-1) Ouders praten over Eva den Hartog in De Brug Rabo Flora cross in Boskoop De Gouwe was goed op dreef Eerste winst Flyers-dames Geslaagde dag uit Trimclub Be Fair B-l verslaat SVV Volleybalsters winnen weer Keepers- kamp knap staaltje jeugdwerk Kardol loopt in bij WSV Brasems bleven weg Klaverjassen Vechtprijzen leerlingen van Timmers Florida op winst peuters WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Be Fair Programma Woensdag 28 oktober 1992 .Weekblad voor Waddinxveen om Waddinxveen zo’n kamp op te zetten. een aantal v n twee Ie prij- over ing Pagina 31 WADDINXVEEN - In de pro motieklasse dames heeft CVB Bank Be Fair-volleybal met 3-2 van Voy gewonnen. Ze staan op de derde plaats met 9 punten uit 4 wedstrijden. De volleybalheren werden met de zelfde cijfers verslagen door VS Haag, maar de Waddinxveners blijven in hun promotieklasse op de derde plaats staan. De setstan den waren 9-11, 11-15, 16-14, 15-11, 15-13. De volleybalsters behaalden tegen de ploeg uit Ouderkerk aan den IJssel hun winst moeizaam in vijf sets: 15-13, 13-15, 15-5, 12-15 en 5-11. Coach Tjibo van der Werf kampte met een gebrek aan wis- selspeelsters. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde stond bij badminton club Regio Effekt/Aeolus voornamelijk in het teken van ver vroegde wedstrijden. In verband met de districtskampioenschap- pen (weekeinde van 17 en 18 oktober) en de herfstvakantie lag de districtscompetitie officieel twee weken stil. In de Bondscom- petitie daarentegen werd afgelopen zaterdag en zondag wel een volledig competitieprogramma afgewerkt. Na het middagspel konden de liefhebbers zwemmen in het prachtige bad van Papendal. Van deze gelegenheid maakten een 50- tal deelnemers gebruik. De rest van het gezelschap vermeide zich met wandelen, restaurentbezoek of kijken naar de dapperen in het bad. Om 18.00 uur ging men aan tafel in motel-restaurant Westend. Tij dens het diner werden de motoren van de vereniging, cardioloog Oudhof en fysiotherapeut Koers, benoemd tot lid van verdienste van de vereniging. Deze benoe ming ging vergezeld van een oor konde en een gouden speld met het embleem van de trimclub. Na het goed verzorgde diner, waarbij gezellig gekletst en uit bundig gelachen werd, vertrok het gezelschap om 21.30 uur in de richting van Gouda, waar men zo’n anderhalf uur later arriveer de. De trimclub kan terugkijken op een zeer geslaagde, sfeervolle dag vol gezelligheid en een ruime do sis recreatief bewegen. Het le team, uitkomend in de 4e klasse landelijk, kreeg afgelopen zondag in sportzaal De Duikelaar het 4e team van Ommoord uit Rotterdam op bezoek. Vooraf leek dit team op papier een van de zwaarste tegenstanders te wor den, gezien de behaalde resulta ten in voorgaande wedstrijden. Doch in praktijk bleek ook dit team niet in staat het le team van Aeolus in haar dadendrang te stuiten. Met 8-0 werd het team van Ommoord vrij gemakkelijk aan de kant geschoven. Dit betekende de vierde overwin ning op rij voor het in de Bonds- competitie debuterende team. Ko mende zaterdag speelt het le team uit tegen het 6e team van BC Non Smokers/Velo te Wate ringen. Van de vijf teams die dit weekein de in de districtscompetitie uit kwamen bleef alleen het 2e team van Aeolus aan de postieve kant van de score en boekte daarmee alweer haar vijfde overwinning op rij. Door gedwongen verschuivingen konden zowel het 3e, 4e als 5e te- ma niet in de hen vertrouwde op stelling aantreden. Ongetwijfeld was dit van invloed op de behaal de resultaten van deze teams. Het 8e team speelde met liefst drie invallers. Desondanks werd er een beter resultaat behaald dan in de uitwedstrijd tegen dezelfde tegenstander. Vorige week zater dag speelde het 7e team reeds een vervroegde uitwedstrijd. De uitslagen van de diverse wed strijden luiden als volgt. Sio 8-Ae- olus 2: 1-7; Aeolus 3-Flair 6: afge broken bij een 2-5 stand; Aeolus 4-Aarlanderveen 1: 3-5; Aeolus 5- Aigis 9: 2-6; Apollo 6-Aeolus 7: 4-4; Aeolus 8-Flair 14: 3-5. Vorig weekeinde namen liefst 16 spe(e)l(st)ers van Aeolus deel aan de districtskampioenschappen van het district Zuid-Holland in sport hal De Fluit in Leidschendam. Drie leden van het le team - Vio la Scheijen, Tjeerd Hillerts en Marco Overes - streden mee in de B-klasse en strandden in de halve finales. Liefst dertien leden van de Waddinxveense vereniging na men deel in de C-klasse. Vele speelsters en spelers kwamen minimaal een ronde verder. Ech ter drie leden van het 2e team - Nienke Hillerts, Ilse van Steijn en Joeri Kraaijestein - reikten tot de finales. Uiteindelijk legden alle drie beslag op een 2e plaats: in de damesdubbel (Nienke en Ilse), in het gemengd dubbel (Ilse en Joe ri) en de herenenkel (Joeri). WADDINXVEEN - Zaterdag werd de eerste wedstrijd voor de wintercompetitie van de hengel- sportvereniging Waddinxveen HSW gehouden. Er werd gevist in de Leidsche- vaart. De vangst was redelijk. De brasem, waarop menige visser ge hoopt had, liet het op een enkele uitzondering na afweten. Slechts hier en daar werd een exemplaar gevangen. De winnaar van dit eerste con cours, H. de Kwaadsteniet, was daar weer een uitzondering op, want met bijna negen kilo aan brasem en grote voorn bleef hij de overige hengelaars ruim voor. De uitslag ziet er als volgt uit: 1. H. de Kwaadsteniet (8940 gr), 2. R. Poldervaart (4590 gr), 3. A. van Leeuwen (4070 gr), 4. H. de Haan (3720 gr), 5. R. Jenner (3650 gr). Zaterdag 31 oktober wordt de tweede westrijd gehouden. Er wordt gevist in de Oude Rijn. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 06.30 uur. weer verkeerd af te gaan lopen voor Flyers want het was Argus dat de grip op de wedstrijd kreeg. Flyers voorsprong werd dan ook beangstigend klein, zo’n 3 punten. Na een incidentje over de jure ring was Argus eigenlijk even van slag af en Flyers juist weer vol aanwezig in de wedstrijd. ’’Zon der moeite” kon de Waddinxveen se ploeg toen toch duidelijk laten zien de betere ploeg te zijn en de wedstrijd werd met een mooi ver schil gewonnen: 56-39. Van Flyers nieuwkomers Nicole Bierwolf en Gaby Kuyer bleek ook nu weer dat ze een echte ver sterking zijn, maar ook opvallend is de belangrijke rol van de (voor malige) dames 2 speelsters: Flyers is echt vernieuwd. Opvallend bij Flyers overige teams zijn de jongens-adspiranten die het uitstekend doen en de ge hele kadetten-groep. Telkens wor den goede resultaten behaald. WADDINXVEEN - Zondag 25 oktober hebben de zwemmers van De Gouwe in Spijkenisse deelge nomen aan de Zuid-Hollandse kampioenschappen Tijdens dit tournooi bleek dat de pupillen van Trudy Vermeulen weer goed op dreef waren. In to taal behaalden zij, in dit zwaar bezette kampioenschap, elf me- daille-plaatsen op de korte afstan den en twee kampioenstitels op de lange afstand. De laatsten waren voor Jan-Wil- lem v.d. Hoek op de vrije slag en voor Martijn v.d. Maagdenberg op de schoolslag. Op de korte afstanden ging de eerste medaille voor De Gouwe naar Antoine Calis die op de 100m schoolslag bij de jongens ’76 de eerste plaats pakte in 1.12.7, wat tevens een nieuw PR (-0.9) betekende. Later zou hij op de 100m vlinderslag nogeens als tweede aantikken in 1.03.1. Bij de dames eindigde Marion v. Hooft op de 100m vlinderslag als derde in 1.09.6 en Ilse v.d. Dus- sen pakte op de 100m schoolslag eveneens bij de dames een bron zen plak in 1.21.1. Goud was er op de 100m rugslag bij de meisjes ’80. Hier won Inge v.d. Schrier in 1.14.1. Inge werd verder nog derde op de 100m vrije slag in 1.08.0. Bij de meisjes ’77 eindigde Sharon Stayen in 1.21.5 als derde en bij de meisjes ’76 was er, in 1.13.2, brons voor Yvette de Beer op de 100m rugslag. Tenslotte behaalde bij de jongens ’78 Bob de Bruijn op de 100m schoolslag een gouden medaille in 1.14.1 en zou Jan-Willem v.d. Hoek, die al eerder op de lange afstand kampioen werd, op onderdelen een greep in de zenpot doen. Op de 100m rugslag eindigde De Gouwe-zwemmer in 1.01.5 op de tweede plaats en op de 100m vrije slag werd hij eveneens tweede in 0.53.9. De lange tijd geblesseerde Mark v.d. Zijden kwam op dit nummer eveneens aan de start. Hij moet, duidelijk nog niet in vorm, genoegen nemen met een vijfde klassering. In de eindstand van dit tournooi kwam de kring Gouwe-Rijnstreek op de tweede plaats met 5498.5 punten, achter kring Rotterdam die met 5392.5 als eerste eindig de. WADDINXVEEN - In de kanti ne van de voetbalvereniging Wad dinxveen (Sniepweg) wordt vrij dagavond 31 oktober om acht uur weer een koppel-klaverjasavond gehouden. Iedereen is van harte wekom, bij drage ƒ5,-. present om met raad en daad terzijde te staan. Tegenwoor dig besteedt zij haar tijd aan lezingen en spreekbeurten in Nederland en elders, waar ze vertelt over haar ervaringen. Iedere belangstellende is op 3 november welkom. Vanaf 9.00 uur is het gebouw open en de koffie warm, het programma begint om 9.30 uur. Er is kin deroppas aanwezig. WADDINXVEEN - Door de aanhoudende regen was het een mager voetbalweekeinde. Alleen Be Fair speelde zaterdag voor de afdelingscompetitie. De Waddinxveners speelden onnodig met 1-1 gelijk tegen Schoonhoven. De voetballers van trainer WADDINXVEEN - Zaterdag 24 oktober zijn de junioren en pupillen van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek terug gekomen van een reuze gezellige en sportieve kampweek. Ze zijn drie dagen lang in Friesland geweest daar in het overbekende ijsstadion De Thialf te schaatsen. Op donderdag 22 oktober zijn twintig junioren en pupillen van de schaatsvereniging samen met vier trainers en begeleiders (Lenie Oosterlaan, Martin de Jong, Bart Steenbergen en Gerard van Dijkj’s morgens vroeg naar Fries land vertrokken. Na een gezellige rit zijn ze aangekomen bij hun verblijfplaats De Ark in Oldeber- koop, een omgebouwde boerderij met een fitnessruimte, een zwem bad en een trainzaal. Na het uitpakken van de spullen en de lunch ging de groep om half één met de auto naar de ijs baan De Thialf. Daar hebben ze tijdens het publieksuur twee en een half uur lang schaatstraining gehad. Tijdens die twee en een half uur kwamen ze heel wat be kenden tegen zoals de Nederland se marathonrijder Dries van Wij- he en ook Piet Kleine was aanwe zig. De junioren waren van mening In een slechte wedstrijd tegen Schoonhoven heeft Be Fair twee strafschoppen nodig gehad om langszij Schoonhoven te komen. Ook in deze wedstrijd kwam het grot mankement van Be Fair weer aan het licht. Men weet over het algemeen de tegenstander met re delijk veldspel onder de duim te houden, maar het uitdrukken van WADDINXVEEN - De damesse- lectie van Flyers-basketbal heeft de eerste punten van dit seizoen binnen. Het Haagse Argus werd vooral door de niet-aflatende inzet verslagen zodat er zeker mag wor den gesproken van loon naar wer ken. De meisjes-selectie heeft het moeilijk in het rayon. Nu was het tegen BZ’72 (Zeist) dat de meis jes er niet aan te pas kwamen: 33-73. Het zat tot nu toe niet mee voor Flyers-dames 1 in haar debuut in de rayon-le klasse. Werden de eerste 2 wedstrijden verloren om dat de tegenstanders daarin nog een maatje te groot waren, de 2 wedstrijden daarna zat het ge woon tegen. De 2 ”erop-of-eronder” wedstrij den eindigden eronder voor Fly ers. Onverdiend gezien het harde werken van de Waddinxveensen. Overigens, de concurrenten knok ten er ook voor. De wedstrijd van vrijdag 23 oktober moest gewoon weg winst opleveren voor Flyers. Voor al die inzet was het tijd voor een beloning. De eerste helft van Flyers-Argus gaf Flyers zicht op de overwin ning want het was die ploeg die het beste van het spel had. Over tuigend had Flyers een behoorlij ke voorsprong van ruim 10 pun ten op het scorebord neergezet dankzij degelijk spel waarin het soms helaas aan de juiste afwer king schortte. Tegen de rust viel de thuisploeg iets terug, maar de 2e helft ging toch nog met 21-12 in. Na de basketwisseling leek het GOUDA/WADDINXVEEN - De Trimclub Gouda en omstre ken, de vereniging van ook Wad dinxveense (ex)hartpatienten, heeft het 10-jarig bestaan gevierd met een geslaagde dag. De viering van het tweede lus trum vond plaats in de vorm van een dag uit, waarbij gezelligheid en recreatief bewegen, de twee belangrijkste pijlers van deze ver eniging centraal stonden. Om ongeveer 10.30 uur vertrok het uit een 150 mensen bestaande gezelschap per touringcar naar het oosten. Oer-Hollands werd er onderweg koffie gedronken en om tegen enen arriveerde de goed ge mutste schare op het Nederlands Sportcentrum Papendal. Daar konden de leden van de groep, van wie vele gevast leken te hebben, zich tegoed doen aan een uitstekende lunch. Alle dieet voorschriften waren op last van de cardiologen voor één dag over boord gezet. Reeds tijdens de lunch kregen de deelnemers instructies van spellei der Peter Oversteegen met be- trekking tot de spelmiddag. De groep werd willekeurig verdeeld in 16 teams die de sportieve strijd met elkaar aanbonden. Men kon naar keuze deelnemen aan de buitenactiviteiten: fietsen, wandelen, boogschieten, jeu de boules èn het binnengebeuren: volleybal, badminton, tafeltennis, enkele tientallen bijzonder leuke Oud-Hollandse spelen. Als echte profs bewogen de deel nemers zich door de sporthal en over de paden om ’’geld” te ver dienen, want bij elk spel was geld te verdienen of te verliezen. Aan het eind van de middag bleek dat team dat over ƒ850,- beschikte de winnaar te zijn. De prijs was een fles champagne en plastic bekertjes. WADDINXVEEN - Onlangs reisde de Waddinxvener Piet Bes- se, directeur van Regio Effekt Holding te Alphen a/d Rijn, af naar Denemarken om daar tijdens het Danish Open zijn handte kening te zetten onder eert voor Nederlandse en ook voor de Deense badmintonwereld uniek sponsorcontract. Uniek omdat een aantal Deense badmintontalenten persoonlijk worden gesponsord door een Ne derlands bedrijf en het in Dene marken tot nu toe gebruikelijk is dat het badminton financieel wordt ondersteund door een aan tal voornamelijk Deense bedrijven via de Deense nationale badmin tonbond. Gedurende een periode van vier jaar zal het Alphense commissio- nairshuis in effecten vier jeugdige Deense toppers in spé tesamen met hun teammanager financieel ondersteunen. Tijdens het in mei van dit jaar verspeelde ”6e Regio Effekt invi- tatie-jeugd-team-tournooi”, waar het Alphense bedrijf voor de eer ste maal haar naam aan verbond, kwam Piet Besse voor het eerst in aanraking met de Deense top- jeugd. Dankzij bemiddeling van de Delf- tenaar Ron Daniels, bondscoach van de Deense jeugdselectie, kreeg de afgelopen editie van het tournooi van de Waddinxveense badmintonclub Aeolus een inter nationaal tintje. De Waddinxvener raakte dusda nig onder de indruk van het spel peil van de Deense afvaardiging dat werd besloten hen tot en met de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta onder contract te ne men. De vier Deense talenten en hun teammanager zijn: Rikke Olsen (17 jaar): wereld kampioene in het gemengd dub bel en Europees kampioene in het gemengd dubbel en het dames dubbel onder de 18 jaar. Michelle Rasmussen (16 jaar): Deens kampioene en Europees kampioene onder de 16 jaar. Hasse Rasmussen (22 jaar): de nummer 3 van het LCAT-circuit en in september winnaar in de A- categorie van het zevende Kilat- tournooi te Beverwijk. Ben Stukart misten zelfs een penalty tot schrik van de 10-jarige supportersvereniging. In de Goudse afdeling staat Be Fair met 10 punten uit 7 wedstrij den op de derde plaats. Bij de A- junioren in de eerste klasse ver loor Be Fair met 4-1 van Lyra. Bij de B-junioren in de derde divisie won Be Fair met 3-2 van SVV. Beide teams bevinden zich in de middenmoot. WADDINXVEEN - De Tang Soo Do-Ka’s van Timmers Sport uit Waddinxveen hebben in Har lingen weer van zich doen spre ken. In de vier onderdelen breektesten, schijngevechten, wa- penschijngevechten en vrij vech ten, konden in totaal 16 prijzen mee naar huis genomen worden. Bij de breektesten, een tweede prijs voor Ruben Kortenoeven, die met z’n hoofd twee centime ter hout brak (en dat als je 11 jaar bent). Verder een tweede plaats voor Paul Hollaar plus een derde voor Sjef Lamens. Het onderdeel schijngevechten kent voor Robbert Verwaaijen en voor Norbert Kool geen geheimen meer. Beiden werden Nederlands kampioen, Robbert bij de jeugd - en Norbert bij de senioren. Als de wapens uit de kast komen, stokken, messen of zwaarden zijn Jimi Rotteveel en Perry Timmers aan de beurt om hun prijzen op te maken. Jimi met een 3e plaats en Perry een 2e. Pas dan begint voor Timmers Sport het tournooi echt. Van oudsher zijn ze op hun best bij het vrije gevecht. Vier derde plaatsen werden veroverd door Danny v. Yperen (jeugd), Daan Brouwer (junior), Arco Verweij (sen. beginners) en Sjef Lamens (sen. gevorderd). Drie tweede plaatsen voor Chan- telle Timmers (dames gevorderd), Avioire Chin (junior gevorderd) en Robert v.d. Kleij (sen. gevor derd). Kampioen van Nederland werden Robbert Verwaayen (junior gevor derd) en Remko Strik (sen. gevor derd). Peter Rasmussen (18 jaar): Deens kampioen onder de 21 jaar en tij dens het Danish Open verliezend in de 3e set van de Deense num mer 1 Poul-Erik Hoyer-Larsen. Dorte Kjaer: teammanager en voormalig Deens topspeelster. Sinds april van dit jaar komt de Waddinxveense vereniging uit on der de naam WBC Regio Effekt/Aeolus, dankzij de sponso ring van Regio Effekt Holding NV. Daarnaast wordt de Waddinx veense badmintonvereniging in staat gesteld op de zaterdagmid dag gedurende vier uur training te geven in sportzaal De Duike laar aan een selecte groep binnen haar vereniging. Zaalhuur en trai ners worden geheel financieerd door het Alphense bedrijf. De trainingen worden regelmatig geleid door Ron Daniëls die hier voor, vergezeld door een van de gesponsorde Deense talenten, spe ciaal overkomt uit Denemarken. Tijdens deze trainingen wordt er niet alleen op het technische en fysieke vlak getraind, maar neemt ook de mentale training een be langrijke plaats in. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde wisten beide in de bondscompetitie uitkomende Flo- rida-teams ruim te winnen. Flori da 1 (2e kl. NBB) won uit in Leidschendam met 8-0 van SIO 2 en Florida 2 (3e kl. NBB) ver sloeg thuis Airsport 3 (Hoofd dorp) met 7-1. Florida 1 heeft nu met 7 punten uit 4 wedstrijden de eerste plaats op de ranglijst bereikt. Florida 2 is na de slechte start (2x verlies) nu met 4 punten uit 4 wedstrijden op de goede weg. Florida 1 speelde tegen SIO 2 met Johan v.d. Ree en Herma v.d. Heiden uit het 2e team, maar het tegenvallende SIO kon daar op geen enkele manier gebruik van maken. 8-0 was dan ook de te rechte uitslag. Florida 2 kreeg van de 2e dame van Airsport 3 drie punten kado, want zij had op het allerlaatste moment afgezegd en er was geen vervangster gevonden. Geen ster ke beurt in de bondscompetitie. Dick v. Teylingen begon de eerste partij weliswaar met verlies in de le game, maar veranderde tijdig van tactiek en was in de 3e game ook conditioneel sterker (15-1). Johan v.d. Ree won betrekkelijk eenvoudig van een 40-plusser en scoorde daarmede het beslissende vijfde punt. De drie volgende par tijen werden in de 3e game be slist. Liesbeth v. Bergeijk was slecht op dreef en verloor; de HD en de GD Dick en Herma won nen. Eindstand 7-1. Zaterdag in sporthal De Sniep: Jeugd-clubkampioenschappen 09.00-18.00 uur. Zondag vanaf 12.00 uur: Florida 1 tegen het sterke DKC 2 (Den Haag) en de thuiswedstrijden van Florida 4-7-8-10 en 12. BOSKOOP - Eva den Hartog, voorheen bij het Leger des Heils, zal op dinsdagmorgen 3 november spreken in ontmoe tingscentrum De Brug, naast de Hervormde kerk. Haar the ma voor de ochtend is ”Ik ge loof in soep, zeep en zieleheil” Eva den Hartog was jarenlang een begrip in de internationa le hulpverlening. Bij honger snoden, overstromingen en vluchtelingenrampen was zij en helpers, bedankt voor drie onvergetelijke dagen”. een veldoverwicht in de nodige doelpunten laat veel te veel te wensen over. Indien de Waddinxveners in de eerste helft slechts de helft van de geboden kansen hadden benut, dan was de ruststand twee nul in hun voordeel geweest. Echter de werkelijke ruststand was 0-0, waarmee de thuisclub dus zeer te vreden mochten zijn. Vijf minuten na de rust werd het spelverloop nog verder op zijn kop gezet, toen een van de schaar se uitvallen van Schoonhoven zo waar een doelpunt opleverde. Hierna verhoogde Be Fair de druk op het doel van Schoonho ven nog meer, maar voorlopig wist men geen doel te treffen. In de 15e minuut werd John van Beek binnen de beruchte lijnen neergelegd, maar de scheidsrech ter gaf slechts een gele kaart aan de verdediger van Schoonhoven en Be Fair een vrije schop net buiten het strafschopgebied. De door deze actie geblesseerd ge raakte John van Beek werd ver vangen door Peter Verkerk. Vervolgens wisten de Be Fair aan vallers het net niet te vinden, zo dat enkele schoten en kopballen rakelings langs of over het doel verdwenen. In de 35e minuut kreeg Be Fair zijn eerste strafschop te nemen, toen de scheidsrechter een over treding in het strafschopgebied cosntateerde, terwijl de bal nog in het bezit was van Leon Hogenelst bij de linker zijlijn. Nadat alle commotie rond deze beslissing was weggeëbd, belaste Marco Noordhoek zich met de uitvoe ring van de penalty. Helaas voor Be Fair verdween de bal naast in plaats van in het doel zodat de stand ongewijzigd bleef. In de 40e minuut kreeg Be Fair eindelijk loon naar werken. Nu werd de bal op de stip gelegd na een duidelijke handsbal van een van de Schoonhovense verdedi gers. Aanvoerder Leon Konijn wist deze strafschop wel te benut ten, zodat de eindstand kon wor den vastgesteld. Aanstaande zaterdag staat de uit wedstrijd tegen Aarlanderveen op het programma en zal Be Fair meer doelpunten moeten maken om in de top van de ranglijst te blijven. dat het ijs in De Thialf vergele ken met het ijs in de Uithof (waar de Gouwestreek drie maal per week training geeft) veel harder was en dat je erdoor beter op kon schaatsen. Na deze eerste training gingen ze weer terug naar de Ark en de dag werd beëindigd met een gezellige avond bij de bar. De tweededag werd er vroeg op gestaan en ontbeten, want al om tien uur was de tweede ijstraining van het kamp. Ook die duurde twee en een half uur en er werd deze keer goed op techniek ge traind. Tussen de eerste en twee de ijstraining op die vrijdag zat I ook twee en een half uur, dus ble ven de Gouwestrekers die tijd in de ijshal op de tribune. Tijdens die ’pauze’ waren beken de schaatsers uit de Nederlandse vrouwenkernploeg en Poolse kern ploeg in De Thialf aan het trai nen. Zo waren er de beroemdhe den Carla Zijlstra, Lia van Schie, Sandra Voetelink, Christiene Aaf- tink, Henk Gemser en nog veel meer. De mannen kernploeg was op dat moment aan het trainen in het buitenland. Na het kijken, schaatsen slijpen en eten waren die twee en half uur al weer snel voorbij en begon om 14.00 uur de derde en laatste training. Het waren drie leuke, sportieve en leerzame trainingen, ’s Avonds gingen de Gouwestre kers met z’n allen naar de bios coop in Heerenveen en daarna bleven de oudsten nog een paar uurtjes gezellig in de stad. De laatste dag werd begonnen met een vroege droogtraining in het Friese landschap. Na de droogtraining werd er al weer in gepakt en gegeten. Om half elf stonden ze klaar om een verfris sende duik te nemen in het sub tropisch golfslagbad in Joure. WADDINXVEEN - De landelij ke B-jeugd van Be Fair-voetbal heeft afgelopen zaterdag verras send van het Schiedamse SVV met 3-2 gewonnen. Het was weer vol op de tribune aan het Warnaarplantsoen. Ook door de vele andere afgelaste wedstrijden. Het was tot nu toe de meest spannende wedstrijd van het seizoen. Reeds na 3 minuten stond Be Fair met 0-1 achter en leek een flinke nederlaag tegemoet te gaan met een sterk spelend SVV. Maar B-l kwam niet echt meer in gevaar en kon steeds meer de aanval zoeken. Uit een corner kopte Rob den Adel in de 21e minuut de ver diende gelijkmaker in. In die periode had Be Fair de hooggeplaatste tegenstander flink onder druk. Echter in de 30e mi nuut werd keeper Jan Willem Russcher, vervanger voor de ge blesseerde Sander v.d. Zijden, verrast door een uigekiende lob eh stond men weer met 1-2 ach ter. Daarvoor zag de zeer goed spe lend Majid Darrazi een schitte rend ingeschoten bal even mooi door de Schiedamse keeper gered. Het was de zeer gretig spelende Edwin Kraan, die de bal vlak voor rust even buiten het strafschopge bied oppikte en zeer snel de bal in het doel kon werken. De ruststand werd daardoor 2-2. De tweede helft was meer span nend dan technisch verzorgd. Het was SVV dat Be Fair zwaar onder druk had en de goal kon niet uit blijven. Maar de goal viel aan de andere kant. Na 15 minuten was het opnieuw Edwin Kraan, die profiteerde van slecht uitverdedi gen. Opnieuw was hij razendsnel in staat om de goal te vinden en stond Be Fair, tot grote vreugde - van de bank en de tribune, met 3- 2 voor. Er werd in de resterende 25 mi nuten zeer hard gewerkt. De twee punten of eventuele gelijke spel werd met hand en tand verde digd. Vooral Ron Los en Robert van Triet en in de defensie Mar tin de Jong moesten tot het uiter ste gaan en het werd beloond. Be Fair B-l behaalde de volle winst en staat met 7 punten uit 7 wedstrijden op een zevende plaats. Een uitstekende prestatie. Zaterdag staat wellicht de sterk ste tegenstander uit deze competi tie tegenover Be Fair B-l. Het is de betaalde jeugd van Volendam die lijstaanvoerder is. De wed strijd, opnieuw aan het Warnaar plantsoen, begint om 12.45 uur en Be Fair verwacht enige honder den toeschouwers. A-l stelde teleur bij Lyra. Er werd na een 1-0 ruststand, met 4- 1 verloren. Wim v.d. Starre scoorde de enige goal. A-l zakt naar een te laag niveau, maar de weg is nog lang. C-l speelde een sterke wedstrijd tegen Olympia. Wat in de eerste helft maar niet wilde lukken, luk te wel na 6 minuten voetbal in de tweede helft. Het was de dit sei zoen veel scorende Richard Nap, die uit een scrimmage kon scoren. Peter Priem scoorde een kwartier later 2-0. De punten bleven in Waddinxveen. D-l leedeen gevoelige nederlaag thuis tegen Soccer Boys. Na een 2-0 voorsprong en een 2-2 rust stand verloor men toch met 2-8. E-l behaalde opnieuw een over winning. Met 1-5 werd in Bos koop gewonnen. Sebastiaan Smit, Stefan van Oorschot, Edwin Ge luk, Erwin Geldof en Sander van Rijn scoorden. BOSKOOP - In het sportpark aan de Hoogeveenseweg bij Westne- derland in Boskoop wordt zater dag 7 november de populaire 16e Nationale Rabo Flora-Cross ge houden. Er worden rond de dui zend deelnemers verwacht. De organisatie van deze cross, die wordt gesponsord door de Rabo- banken Boskoop, Volvo Hooftman Waddinxveen en Super Hagen Boskoop, is in handen van de Bos- koopse atletiekvereniging AV’47. Alle deelnemers (ook de prestatie- lopers) ontvangen na afloop een medaille en een Boskoops boom pje, een geschenk van de geza menlijke kwekerijen. Voor de eerstaankomenden zijn er verder bekers, standaards en geld prijzen. Voor de dames en heren zijn er wisselbekers, evenals voor de beste vereniging. Voor de start van de wedstrijdat- leten wordt er om 10.40 uur een prestatieloop van 3 tot 7 kilome ter georganiseerd, zodat ook de niet-wedstrijdatleet de mogelijk heid heeft deel te nemen. De prestatieloop van 1 kilometer (tot 12 jaar) start om 10.30 uur, direct daarna start het programma voor de wedstrijdatleten. Het programma van de Rabo Flo ra-cross kent een kleine 20 pro grammapunten. De laatste wed- strijdlopen zijn die voor de vetera nen 1-2-3 om 14.45 uur (9 kilo meter) en voor de heren om 15.30 uur (ook 9 kilometer). Voor inlichtingen en inschrijvin gen: T. Brand-Wiezer, Van Sie- boldstraat 11, 2771 TL Boskoop, I tel. 01727-14019 of 01727-14255. Ook is het mogelijk op de dag zelf in te schrijven voor prestatie- Uoop of wedstrijd. WADDINXVEEN - Door een overwinning in een rechtstreeks duel is Kardol koploper Van Woudenberg tot op 10 punten ge naderd (600 tegen 610). Van Woudenberg speelde iets te optimistisch aanvallend, hetgeen hem tegen de solide spelende Kardol opbrak. Op de derde plaats nestelde zich met 546 punten het nieuwe lid V.d. Oord, die als een raket van uit de lage startplaats aaan het be gin van het seizoen omhoogge schoten is. Hij heeft nog geen en kele partij verloren en slechts twee remises hoeven toe te staan! Clubkampioen Hennink herstelde zich van zijn schijnbare inzinking in de vorige rondes en staat na een overwinning op V.d. Hoek nu op de vierde plaats. P. v. Offeren wist zich knap naar de zesde plaats achter V.d. Born op te werken door Wiersma aan zijn zegekar te binden. Opmerkelijk was zeker ook de re mise die Smit tegen de vice-kam- pioen van de club, Philipse, uit het vuur wist te slepen. Zeer spectaculair was ook de par tij Smitskamp-De Niet, waarin laatstgenoemde een mat in twee over het hoofd zag, waardoor Smitskamp met remise wegkwam. Van belang voor de stand in de top-tien was verder de winst van V.d. Starre op Ellers. Jansen en Claassen naderen die top na hun overwinningen op respectievelijk Van Oort en Brinkhorst. BOSKOOP - Het Kruiswerk Midden-Holland organiseert in Boskoop een serie van vier thema-bijeenkomsten voor ouders en verzorgers van kin deren tussen anderhalf en vier jaar. Elke bijeenkomst begint met een inleiding ov~~ een onderwerp dat betrekki: heeft op de opvoeding van een peuter. Veel ouders zitten met dezelfde vragen, bijvoorbeeld hoe pak ik een driftige, koppi ge of ondeugende peuter aan? Werkt het om een jong kind te straffen of te belonen, wat is goed speelgoed en wat moet je met slecht slapen aan? De deelnemers kunnen ook zelf onderwerpen inbrengen en krijgen ruimschoots de ge legenheid vragen te stellen. Zij kunnen tijdens de bijeen komsten ervaringen uitwisse len en praktische kennis on- doen over de ontwikkelingsfa se van het kind. De bijeen komsten staan onder leiding van wijkverpleegkundige ou der- en kindzorg Pauline Chrisstoffels en opvoedings- voorlichter Annemiek Bont huis van Kruiswerk Midden- Holland. De eerste bijeenkomst vindt plaats op donderdag 5 novem ber, daaropvolgend op 12, 19 en 26 november van 20.00 tot 22.00 uur in het wijkgebouw aan de Overslag 10 in Bos koop. het is de bedoeling dat de deelnemers alle bijeen komsten bezoeken. Voor leden van Kruiswerk Midden-Holland kost de cur sus 10 gulden, voor niet-leden 50 gulden. WADDINVEEN/OUDEWATER - De Waddinxveners Inge Rehorst en Jos Rutten hebben tijdens de herfstvakantie een driedaags mini- keeperskamp gehouden bij de voetbalvereniging Oudewater- OVS, dat 60 jaar bestaat. Eén van de deelnemers aan het voor jonge keepers van de KNVB- afdeling Gouda bestemde keep- erskamp was de 8-jarig Elon van Meerveld van de Zuidkade. Hij schreef voor onze krant de volgen de impressie: ”Het kamp, dat gedurende drie dagen werd gehouden, werd geor ganiseerd door Inge Rehorst en Jos Rutten, beide trainers van voetbalvereniging Be Fair. Wij, de keepers die getraind werden in techniek, snelheid en inzicht vari eerden in leeftijd van 7 tot 18 jaar. Ik ben zelf keeper van Be Fair F1 en acht jaar oud. Wij werden praktisch en theoretisch bezigge houden waarbij de oudere keepers als voorbeeld dienden. De ver schillende onderdelen werden be oordeeld waarbij Inge en Jos pun ten gaven. De besten verdienden daarmee prijsjes. De laatste dag waren als gasten Feyenoord-keeper Ed de Goey en eredivisiegrensrechter Rob Over kleeft aanwezig. Rob hield een le zing en op Ed de Goey werden penalty’s genomen. De uiteindelij ke winnaar was Ralph Boonstop- pel, keeper van Be Fair. Door de hele dag bezig te zijn met voetbal waren wij hongerig geworden. Dat hebben ze gewe ten. Er zijn ongeveer 35 broden, vijf kilo kaas, ham en vele liters melk opgegaan. Aan het einde van de dag volgden dan soep, frites, kroketten en frikandellen. Alles werd geserveerd door de volwassenen onder ons. Ik ben trots op het keepersdiplo- ma dat ik kreeg en dat onderte kend was door Ed de Goey en Rob Overkleeft. Dit kamp was een succes mede door de inzet van een aantal volwassenen die belangeloos zorgden voor assisten- Om 12.00 uur gingen de Gou- tie. westrekers weer terug naar hun j Door dit kamp werd ik samen met verblijfplaats om de auto’s te pak- een vijftigtal andere jongeren van ken voor de terugreis. Na een drie de straat gehouden, werd mij veel uur durende terugreis met een I sportiviteit bijgebracht en geleerd stop in Harderwijk en Bleiswijk het doel op een goede wijze te arriveerden de schaatsleden weer verdedigen. Het plezier stond in Waddinxveen. voorop. Het was een leuk, gezellig en Inge, Jos sportief kamp. Er wordt al over drie onve gedadcht om volgend jaar weer j

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 31