Hans Scholtes is 25 jaar fotograaf Strijktrio in raadzaal Trouwe F NV-leden gehuldigd I j 14 Donderdag 12 november Redactierit Zaterdag Prinsenbal Opbrengst collecte Pastorie in Zuid Unicef verkoopt cadeaus Happy hour Rabobank in Bleiswijk Leerzame clown op wijkschool ’’Kreater”- directeur koopt post zegels 1992 Wout Neutel in de raad Boeren in Ter Aar over Thailand Koffieochtend in ”De Unie” ’t Praathuis Zevenhuizen Duizend gulden Tapioca Programma Plaatsbewijzen I I Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 4 november 1992 links FNV-districtsbestuurder Jan Twigt. (Foto: Sjaak Noteboom). Tapioca is in de Derde Wereld een belangrijk handelsgewas dat als krachtvoer voor varkens in Eu ropa wordt ingevoerd. Een goed koop alternatief voor het Europe se graan. Eigenlijk gaat het om bewerkte cassavewortels. Europeanen gaven de aanzet tot deze teelt, waar nu zo’n 800.000 boerenfamilies bij betrokken zijn. Het lijkt een ideaal gewas: de kostprijs is laag, de risico’s tijdens het groeiproces zijn gering en de opbrengst kent relatief hoge prij zen. Maar de landbouwpolitiek van de EG belooft weinig goeds: er is een graanprijsdaling voorzien tus sen 1993 en 1996 van 29%. Een serieuze vraag dus of de vrachten tapioca naar de havens nog groot zullen blijven. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Op vrijdagavond 6 no vember houdt automobiel- en mo torclub The Skymasters uit Nieu- werkerk a/d IJssel de Redactierit. Dit is een rit op basis van een rou tebeschrijving en geldt tevens mee voor de Gezelligheidsklasse. Voor alle klassen geldt een aange past reglement. Na afloop van de rit is er bowlen. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duur ca. 1 uur. Inschrijven voor deze rit is moge lijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café De Roode Leeuw, ’s-Graven- weg 379 te Capelle a/d IJssel. De eerste deelnemer start om 20.30 uur. WADDINXVEEN - De kerk voogdij van de Centrale Hervorm de Gemeente van Waddinxveen heeft per bank een gift van dui zend gulden ontvangen. WADDINXVEEN - De kleuters uit groep 3 en 4 van de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) genoten vo rige week dinsdag 27 oktober van een wervelende show van de com merciële clown Ronald McDo nald. Deze voorstelling stond he lemaal in het teken van een veilig- WADDINXVEEN - In de raadzaal van het gemeentehuis treedt volgende week donderdagavond 12 november om half negen het Berkhemer Strijktrio op. Na het succesvolle recital an pia nist Geoffrey Madge op 15 okto ber vindt over een week het twee de recital plaats in het gemeente huis. Dan brengt het Berkhemer strijktrio een fraai programma ten gehore met daarop bekende en minder bekende namen. Het Berkhemer Strijktrio bestaat uit Joan Berkhemer, Esther Api- tuley en Nadia David. Joan Berk hemer werd in 1951 in Wagenin- gen geboren. Hij studeerde viool aan het Amsterdams Muzieklyce- um onder andere bij Herman Krebbers en behaalde zijn solisten diploma cum laude. Nog tijdens zijn studie won hij de eerste prijs in het Oskar Back Concours, later won hij de Done- musprijs van de stad Amsterdam en behaalde hij de Prix d’Excellence. Hij trad op met ver schillende orkesten, waaronder het Concertgebouworkest en het Nederlands Kamerorkest. Esther Apituley, altvioliste, be haalde haar eindexamen aan het Sweelinck Conservatorium waar na zij lessen volgde bij Bruno Gi- uranna aan de Berliner Hochschu- le für musik. Zij gaf een serie concerten met het Colorado Kwartet, was soliste bij het Noordholland Philharmo- nisch Orkest, het Nationaal Ballet Orkest en het Radio Kamer Or kest en maakt deel uit van het ASKO Ensemble en het Nieuw Ensemble. Dit seizoen treedt Esther Apitu ley op als soliste met een aantal concerten bij het Brabants Symp honic Orkest en geeft zij een serie altviool-rëcitals in de Kleine Zaal van het Concertgebouw in Am sterdam. Als hoofdvakdocente is zij verbonden aan het Hilversums Conservatorium. Nadia David begon op twaalfjari ge leeftijd haar cellostudie op het conservatorium in Bukarest. Ver volgens emigreerde zij in 1972 met haar familie naar Isreël en studeerde daar aan de Rubin Aca demy of Music in tel Aviv bij professor Uni Wizzel. Haar diploma solospel haalde zij cum laude aan het Amsterdam Muziek lyceum. In 1981 verkreeg zij de Prix d’Excellence, een zeld zaamheid voor cellisten. Nadia David treedt veelvuldig op, zowel als soliste als in diverse kamermu ziek ensembles. maatschap. J. Hornis en W. Vos waren we gens ziekte afwezig om hun speld jes voor 25-jarig lidmaatschap van de Bouw- en Houtbond FNV in ontvangst te nemen. Bondsbestuurder Jet Grimbergen, die in de Voedingsbond FNV ook de land- en tuinbouwsector verte genwoordigt, brak in een korte toespraak een lans voor een goed en vreugdevol arbeidzaam leven, zodat niet al door veertigers be hoeft te worden uitgekeken naar de VUT-gerechtigde leeftijd. Zij vond wel dat er sprake moet zijn van een toenemend aantal verbeteringen in de werkomstan digheden om te zijner tijd gemak kelijker vervroegd te kunnen uit treden indien dat wordt gewenst. ragiua u Het nieuwe CDA-gemeenteraadslid drs. Wout Neutel, opvol ger van de vetrokken Herman H. Heller. (Foto: Sjaak Note- >oom). voetballen bij een vereniging. Voor meisjes was er niet zo veel te doen”. ”De eerste zorg ruim dertig jaar geleden was een paar geïnteres seerde meisjes bij elkaar te krij gen voor de ’’damesdrumband”. Toen dat gelukt was zijn ze gaan oefenen en daarmee waren de Cormula’s een feit”. De Cormula’s, Waddinxveens eni ge muziekkorps dat nog in staat is marsend door de straten te lopen (Voorwaarts en Concordia hebben daar door een dalend ledental van af moeten zien), oefenen elke maandag-, dinsdag- en woensdag avond vanaf zeven uur op zolder in de wijkschool St Jozef aan de Kanaalweg. ’’Meisjes die interesse hebben in muziek en dat in onze drumband willen leren beoefenen kunnen wij plaatsen als trompettisten”, ligt Bas Langendam sr. (tel. 01828 - 15874) toe. ’’Kinderen vanaf ongeveer 6 jaar kunnen al prima meedoen, want muziek leren spelen is minder moeilijk dan men denkt. Met bla zers erbij wordt de samenstelling van het tamboerkorps beter. De meisjes krijgen op muziekinstru- menten van de Cormula’s les van een goede tamboerinstructeur”. ”Ook is er plaats voor een tam- boermaitre en voor majorettes en tamboers voor meisjes van 6 jaar en ouder. Het slaan op de trom is leuk. Je kunt je er op uitleven en WADDINXVEEN - In de vo rige week gehouden gemeente raadsvergadering, waarin de begroting voor 1993 werd be handeld, is drs. Wout Neutel toegelaten en beëdigd als ge meenteraadslid. Hij neemt in de fractie van het CDA de plaats in van de ver trokken Herman Heller. Eer der verliet bij de PvdA Jettie Bonsel-Snelleman de raad om plaats te maken voor Thijs Spaans. Die in Hoogeveen geboren Wout Neutel komt uit een echt ARP-milieu, studeerde Sociale Geografie met als bijvakken Economie en Politicologie aan de Rijksuniversiteit van Gro ningen, woont zes jaar in Waddinxveen, was ouderling van de Gereformeerde Kerk en is als beleidsmedewerker werk zaam bij de Vereniging Bestu- renraad Protestants Christelijk Onderwijs. WADDINXVEEN - In Waddinx veen worden weer extra verkoop- activiteiten ontplooid voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties (VN). Uitgaande van de kleurige en fleurige Unicef-catalogus 1992-1993, met een aantrekkelijk overzicht van wenskaarten, spel len en geschenken, kunnen Wad- dinxveners en streekgenoten weer de nodige bestellingen doen. Voor Unicef-artikelen is het cen trale telefoonnummer in Wad dinxveen dat van mevrouw Zeven bergen aan het Diederik van Schagenplantsoen 3, tel. 01828 - 10335. Maar men kan ook op vier andere adressen terecht: - mevrouw Alma, Machtelderf 18, tel.01828 - 11580. - mevrouw Barendsen, Heuvelhof 24, tel. 01828 - 14841. - mevrouw Kientz, Heemraadweg 39, tel. 01828 - 17662. - mevrouw Kemper, Distelveld 12, tel. 01828 - 18694. Unicef is verder op zaterdag 21 november de gehele dag aanwezig in het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan en op donder dag 26 en vrijdag 27 november bij Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de ope ningsuren van de supermarkt. Verder geeft Unicef met wens kaarten, spellen en geschenken ac te de presence op de Kerstmarkt in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade op vrijdag 11 en zater dag 12 december. De vakbondsvrouw wees in haar betoog onder andere op slechte vormen van arbeid in de land- en tuinbouw. Tot slot gaf Jet Grimbergen als haar mening dat in ons land de kans zal blijven bestaan op een centraal loonakkoord, ondanks het huidige gekrakeel daarover. De feestavond van de twee Wad- dinxveense FNV-bonden werd vervolgd met het optreden van acht leden van het Stut-Theater uit Utrecht, dat met muziek van de Amazing Fo-Cats de revue ”Van de kleine man of de laatste communist” op de planken bracht. Na afloop was er een gezellig sa menzijn met het duo The Five Senses. Fotograaf Hans Scholtes zit 25 jaar in het vak. (Foto: In- tercolor De Rooy). Ontelbare bruidsparen zijn sinds dien door Hans Scholtes voor de lens verschenen. Werden toen de (zwart-wit)bruidsreportages ge heel in eigen beheer ontwikkeld en afgedrukt, nu na 25 jaar her haalt de geschiedenis zich want tegenwoordig wordt het kleuren- werk ook in eigen huis verwerkt. En bij sommige bruidsparen blijkt, dat de jubilerende foto graaf de ouders toen op hun trouwdag ook vereeuwigd heeft. WADDINXVEEN - Het nieuwe seizoen is weer aangebroken voor de Waddinxveense carnavalsvere niging De Waddewokkels. Op zaterdag 7 november vanaf acht uur wordt er weer een gezel lig Prinsenbal georganiseerd bij Concordia, Bredeweg 66, Moerka- pelle. Aan de muziek zal het deze avond ook niet ontbreken. De boerenkapel brengt gezellige mee- hossers. De overige muziek zal verzorgd worden door de drive-in show At letico uit Gouda. Een ieder is wel kom. De toegang is gratis, de zaal gaat om 20.00 open. TER AAR/WADDINXVEEN -De commissie ontwikkelingssa menwerking van de Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (WLTO) houdt in het kader van Wereldvoedseldag, die donderdag 16 oktober werd gehouden, ko mende donderdagavond 5 novem ber om acht uur in het Dorpshuis aan de Kerkweg in Ter Aar een avond over ’’Thailand, meer dan een vakantieland”. Vorig jaar maakten leden van de KNBTB een groepsreis naar Thai land. Ook het werken van de boer en de tuinder in dit Aziatische land werden bekeken, evenals het handelen van de Westerse wereld op hun leven. De avond in Ter Aar, waarbij ook de tolk en ontwikkelingswerker Adri Schrama aanwezig zal zijn, is bedoeld door middel van infor matie uit de eerste hand een blik van dichtbij te bieden op de land bouw in Thailand en op ontwikke lingslanden in het algemeen. Er zullen dia’s worden vertoond en er zal een kort toneelstuk, ge baseerd op de Thailand-reis, wor den opgevoerd. Na de pauze volgt een discussiespel. De avond wordt afgesloten met enkele Thaise dan sers. het stimuleert de muzikale ont plooiing. Op die manier kan bij ons heel goed gewerkt worden aan de muzikaliteit van de leerlingen, mits natuurlijk zeer regelmatig de repetities worden bezocht en de ouders ook enige belangstelling voor de vorderingen van hun kin deren aan de dag leggen”. ZEVENHUIZEN - In Het Her vormd Centrum aan de Dorps straat in Zevenhuizen wordt vrij dagavond 6 november vanaf acht uur weer de koffiebar van ’t Praathuis gehouden. Op deze avond is er een praatca- fé. Spreker is W. Groenveld. Er zal een korte overdending over de kerkelijke gemeente worden ge houden. Verder is er volop tijd voor onder linge gesprekken en spelletjes. Cormula’s en Bas Langendam sr. zijn al jaren een synoniem voor el kaar. De muzikale Waddinxvener, in 1975 al koninklijk onderschei den, denkt voorlopig niet aan op stappen. Hij blijft de grote leider achter de Waddinxveense drum band, want al is het toegestaan dat zijn beide zoons en de drum- bandleden van alles mogen oppe ren, het is ’’vader” die de uitein delijke beslissing neemt. ”Ik ben inderdaad al ruim 76 jaar. Misschien komt er een tijd dat ik met deze activiteiten moet stoppen. Maar voorlopig denk ik daar niet aan. Ik zou zeggen: kom over vier jaar eens terug. Ik hoop dan 80 jaar te zijn. Misschien ben ik dan wel commissaris van de Cormula’s, die in mijn zoons Wim en Bas een paar prima opvolgers zullen hebben”. WADDINXVEEN - De weer in Waddinxveen wonende Hans Scholtes van Intercolor De Rooy aan de Kerkweg-Oost in het Gouwedorp is deze maand 25 jaar professioneel fotograaf. Aan dit zilveren jubileum heeft de ondernemer uiteraard een actie verbonden. Eén van de bruidsparen die nog dit jaar bij hem hun trouwreportage voor 1993 afspreken makens kans op een gratis fotoserie. Hans Scholtes kwam op 1 novem ber 1967 als leerling verkoper - fotograaf in dienst van de toon aangevende fotozaak Foto Hekker in Gouda. Dat was het startpunt van zijn carrière als professioneel fotograaf. In 1974 begon hij voor zichzelf. Hij startte een fotopersbureau en maakte als free-lancer veel trouw reportages. Na de overname van Foto De Rooy aan de Nesse in 1979 volgde enkele jaren later de fusie met Intercolor Fototechniek vof aan de Kerkweg-Oost. Sinds 1 oktober 1990 staat het be drijf bekend als Intercolor De Rooy. Nu niet alleen bekend om trouwreportages, maar ook om de uitstekende ontwikkelservice. Over zijn periode als persfoto graaf kan Hans Scholtes uren ver tellen. Vele beroemdheden heeft hij op de gevoelige plaat vastge legd. Leuke en dramatische on derwerpen stonden soms samen op één film. Dat was het afwisse lende van het vak. In het weekein de kon men hem vaak vinden op diverse sportterreinen. WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, heeft op donderdag 5 november een koffieochtend in hotel-café-restau- rant De Unie (Kerkweg-Oost 226). Mevrouw Tony van der Plank uit Reeuwijk komt weer naar Wad dinxveen om te vertellen wat ie dereen dit seizoen aan de tuin kan en moet doen om hem volgend jaar weer piekfijn in orde te heb ben. Diegenen die mevrouw Van der Plank in het afgelopen voorjaar hebben meegemaakt (kruiden kweken) weten hoe inspirerend en hoe boeiend zij is. Deze koffieochtend begint om 9.30 uur en zal vast en zeker weer een fijne ochtend worden. Geopend wordt met het Strijktrio in D gr.t. op. 9 no 2 van Ludwig van Beethoven met als karakteris tiek de idyllische sfeer die het werk ademt. De werken opus 9 (er behoren nog twee strijktrio’s toe) verschenen in 1798. Beetho ven was tevreden met deze stuk ken die niet zozeer bedoeld zijn om ’ondernemend’ te zijn, maar om wat ”mee te delen”. Muziek van Joan Berkhemer (geb. 1951), violist van het en semble, vult het resterende deel voor de pauze. Het is een ’’viva ce” voor strijktrio. Na de pauze opent het Berkhe mer Strijktrio met een trio uit 1985 van de in 1934 geboren componist Alfred Schnittke. Die WADDINXVEEN - De Rabo bank Waddinxveen verzorgt als ’’bedrijvenbank” aan het eind van de eerste beursdag op dinsdag 17 november in de Bleiswijkse bloe menveiling een ’’happy hour” voor het Waddinxveense bedrijfs leven. Dit contactuur van 17.30 tot 18.30 uur is een initiatief van de Waddinxveense ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen en valt samen met de zesde editie van de bedrijvenbeurs ’’Onderne men in Midden-Holland” van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. De ’’contacturen voor het be- Een historische foto van de Waddinxveense drumband Cormula’s, die nu 30 jaar bestaat. Deze foto van het majorettes en trompettenkorps werd in 1964 gemaakt, twee jaar na de oprichting in 1962. (Foto: B. F. Langendam). WADDINXVEEN - Voor de vierde (parttime)predikant heeft de Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen in de wijk Zuidplas een nog in aanbouw zijn de pastorie gekocht. De koop van dit onroerend goed kreeg uiteindelijk in snel tempo zijn beslag omdat de kerkvoogdij een week eerder nog had laten weten dat het maar niet lukte voor de gewenste huisvesting van de vierde predikant een aanvaard bare oplossing te vinden. De naar de mening van de kerk voogdij ’’prachtige woning in het centrum van Zuidplas” is er één uit het type twee onder één kap. De hoekwoning wordt in maart- april 1993 opgeleverd, ligt aan een klein plantsoentje en beschikt over een aantal mogelijkheden vor eventuele uitbreiding. De Centrale Hervormde Gemeen te beschikt al over pastorieën aan de Stationsstraat (ds. A.W. van der Plas), Sniepweg (ds. H. Schipaanboord) en Weidezoom (ds. J.W. Goossen). De drie kerken van dit kerkge nootschap staan aan de Kerkweg- Oost (Brugkerk), Bilderdijklaan (Bethelkerk) en Esdoornlaan (De Hoeksteen). In wijk Zuid zal over een paar jaar een nieuwe kerk worden gebouwd. WADDINXVEEN - In de week van 11 tot en met 17 oktober is er in Waddinxveen gecollecteerd voor de ZOA (Zuid-Oost Afrika). Deze collecte heeft ƒ5.492,15 op gebracht. De ZOA is een organisatie die zich inzet voor vluchtelingen in de hele wereld. Zo ook voor de vluchtelingen uit Mozambique. In dit land heerst een allerellendigste situatie vanwege de burgeroorlog, die helaas uit het nieuws geraakt is. De ZOA biedt ook in dit land uit sluitend via plaatselijke kerken noodhulp door middel van onder andere kleding en dekens. Hier door wordt een goede bestem ming gegarandeerd. De nood is onvoorstelbaar groot en lijkt ”een druppel op een gloei ende plaat” te zijn. Maar elke druppel geeft verkoeling! Voor degene die de collectebus mis zijn gelopen: het gironummer is 550 t.n.v. ZOA Apeldoorn. naam roept misschien de herinne ring wakker aan zijn opera ’’life with an idiot” die op 18 april van dit jaar in het Amerikaanse mu ziektheater in première ging. Die uitvoering kreeg veel aan dacht in de media, niet in de laat ste plaats omdat het werk door de Nederlandse Opera en het Rotter dams Filharmonisch Orkest werd uitgevoerd onder leiding van de vermaarde Mstislav Rostropovich. Schnittke zelf is gekenschetst als geniaal en controversieel, zijn mu ziek als opwindend en kitscherig. Een feit is echter dat zijn faam nog steeds groeit, dat zijn muziek met grote regelmaat op CD ver schijnt en dus ongewoon populair is. Dat moet misschien al voldoen de nieuwsgierig maken om naar dit concert te komen luisteren. Tot besluit van het concert staat een werk van de Hongaarse Ernst von Dohnanyi op het programma. Deze componist leefde van 1877 tot 1960 en was maar vier jaar ou der dan Bartók en vijf jaar ouder dan Kodaly, beiden ook Hongaar se componisten. De bekende diri gent Christoph von Dohnayi is zijn kleinzoon. In tegenstelling tot zijn beide landgenoten wortelt de muziek van Von Dohnanyi stevig in de 19e eeuw en is met name verwant aan die van de Duitse Romantiek. In zekere zin staat zijn muziek garant voor onbekommerd mu ziekgenot. De Serenade in C gr.t. op. 10 die op het programma staat, dateert uit 1904. Abonnementen kosten ƒ50,-, met CJP en Pas 65+ ƒ38,-. De prijs van losse kaarten bedraagt ƒ11,25, met CJP en Pas 65+ ƒ8,25. Voor cursisten en betalingplich- tingen van CKV Kreater geldt de ’’Kreaterkorting”. Zij betalen ƒ40,-, met CJP en Pas 65+ ƒ30,-. Losse kaarten met deze korting kosten ƒ10,- en ƒ7,50 voor CJP en Pas 65+-houders. Mensen die in aanmerking willen komen voor deze ’’Kreaterkorting” dienen te lefonisch of schriftelijk te reserve ren. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagmorgen 11 novem ber om negen uur zal directeur Roel van Schravendijk van het centrum voor kunstzinnige vor ming ’’Kreater” (Kerkstraat) de nieuwe kinderpostzegels als eerste in ontvangst nemen. De Kinderpostzegels 1992 hebben als thema ’’Kind en muziek”. Aan de officiële start van de verkoop in het postkantoor van PTT Post aan de Kerkweg-Oost zullen ook twee muzikale leerlingen van ’’Kreater” deelnemen. De verkoopstand van de kinder postzegels en wenskaarten in het postkantoor is elke werkdag tot en met dinsdag 22 december be mand van 9.00 tot 17.00 uur. Het 30-jarige muziekkorps Cormula’s, een samentrekking van de namen van Corry Mulder en Bas Langendam. (Foto: Ar chief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Twee van de vier jubilarissen waren vrijdaga vond in de toneelzaal van het An ne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) aanwezig op de jaarlijkse feestavond van de Waddinxveense afdelingen van de Bouw- en Hout bond FNV en de Voedingsbond FNV. De twee en hun echtgenotes wer den gehuldigd door landelijk be stuurder Jet Grimbergen van de Voedingsbond FNV, waarbij ook districtsbestuurder Jan Twigt van de Bouw- en Houtbond FNV aan wezig was. W. Holthuyzen stond erbij stil 40 jaar lid te zijn van de Bouw- en Houtbond FNV, terwijl H. Moe- rings van de Voedingsbond FNV terug keek op 25 jaar FNV-lid- De grote kleurige clown, die al- j iCCü iïiotiï vuüf KiHuCföH lëcit cil door volwassenen niet gezien kan worden, wees de kinderen op speelse wijze op gevaren die in onze wereld veel voorkomen. Zoals oversteken, spelen op straat met een bal, vallen, struikelen, uitglijden, maar ook brand, uit keukenkastjes drinken en welk nummer ze moesten bellen (06-11) bij ongelukken. De kinderen die een veiligheids- leid hadden geleerd speelden spontaan mee in deze show. De kinderen zullen Ronald McDo nald, maar ook de gevaren niet snel vergeten. Cormula’s 30 jaar WADDINXVEEN - In de riante eigen oefenruimte boven in de wijkschool St. Jozef aan de Ka naalweg in de St. Victorwijk reci pieert komende zaterdagmiddag 7 november van twee tot zes uur de Stichting Drumband Cormula’s - Waddinxveen, die dertig jaar be staat. Het wordt een feestelijke receptie voor leden, ouders, donateurs en genodigde uit het bedrijfsleven met natuurlijk ook een optreden van de Cormula’s en met muzika le begeleiding van het Trio Es presso en van zangeres Michelle. De Cormula’s, officieel opgericht op 6 november 1962, zijn sinds jaar en dag de ’’familiezaak” van vader B.F. Langendam (directeur- instructeur) en zijn beide zoons W.B. Langendam (drum- en ma- jorette-instructeur) en B.P. Lan gendam (drum- en trompetten-in- structeur). De jubilerende drumband, die dertig jaar geleden aan deze bij zondere naam is gekomen door een samentrekking van de familie namen van Corry Mulder en van de nu 76-jarige Bas Langendam, beschikt over een heus bestuur. Dat bestuur bestaat uit de dames A. de Vlieg, C. de Vlieg, E. Cam- meraat, A. Muys-Kerver en de ’’Langendammen”, de drie onver moeibare stuwende krachten ach ter de schermen. Beschermheer van de Cormula’s, die ooit aan het begin van de jaren tachtig 50 meisjes en jomge vrouwen als lid telde, is Waddinxvener J. van Berkesteijn. De Cormula’s hebben nu 27 en thousiaste leden in de leeftijd van 6-40 jaar en verzorgen jaarlijks een 17-tal buitenoptredens. Door de jaren heen gaat het in en bui ten Waddinxveen om aubades, kinderfeesten, optochten, sporte venementen, wandelmarsen en over twee en een halve week weer de intocht van Sint Nicolaas in het Gouwedorp. ”De sfeer bij onze drumband is goed. We hebben veel schik met de meisjes en zij vinden het heer lijk en plezierig bij ons lawaai te kunnen maken. Televisiekijken geeft lang zoveel plezier niet”, al dus Bas Langendam sr. over zijn al weer enkele jaren in wit-groene kledij - het vijfde uniform sinds 1962 - gestoken drumbandleden. Hij waakt over letterlijk alles wat met ’’zijn” Cormula’s te maken heeft. ”Ik liep destijds al een paar jaar over de oprichting van de Cormula’s te denken toen het er in 1962 ook van kwam”, weet Bas Langendam sr. ”In die tijd was er voor jongens steeds meer te doen. Ze konden bijvoorbeeld gaan De FNV-jubilarissen H. Moerings (links) en W. Holthuyzen (rechts) met hun beide echtgenotes in het Anne Frank-centrum. Op de achtergrond rechts FNV-bondsbestuurder Jet Grimbergen en heidsproject! leen maar voor kinderen leeft en drijfsleven” maken volgens het ICW duidelijk dat ondernemers veel met elkaar gemeen hebben als zij steeds opnieuw elkaar in ongedwongen sfeer treffen. Op de tweedaagse bedrijvenbeurs in Bleiswijk presenteren 30 Wad dinxveense bedrijven zich geza menlijk in de cluster ’’Onderne- merspark Waddinxveen”. SgïZ

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 13