W’veen voor presentatie cd Kooyman definitief dicht Huizenbouw ’’Helios Ensemble” kiest Specialist in kleinverpakken Dorpstraat dichterbij Lampion- optocht in Groenswaard Na bodemsanering T. Hopman bij leden ’’Coenraad” H sa LéL Zaterdagavond 14 november concert in Immanuëlkerk ”Vox Jubilans” zong in rooms ’’bolwerk” Oudewater ’’Kerkdienst” met koor- en samenzang Klaverjassen De Springplank Gereserveerde parkeerplaats Per dag 10 tot 15 automobilisten met pech Wegenwachter Piet Wilschut helpt altijd DEN HAAG WADDINXVEEN - In de Kampioen, het mil joenenmaandblad van de Koninklijk Toeristenbond ANWB, ,1U5 wordt deze maand de schijnwerper gericht op de in Waddinx- je op veen wonende Wegenwachter Piet Wilschut. Hij geeft in een ar tikel van Bert van der Snoek aan dat Wegenwachthulp in en bui ten de stad niet alleen gevraagd wordt door bestuurders van wat oudere auto’s, maar ook van nieuwe. J -i" 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? ERKENDE VERHUIZERS Wilt u informatie? ASSCHEMAN WADDINXVEEN DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RIJN TEL.:01720- 7 51 55 AUTO HUREN? PERSONENWAGENS 9-PERSOONS BUSJES* Zeer concurrerende tarieven. Het ruimste aanbod BESTELWAGENS tot 20 m3 inhoud Wou, ik Vervangende auto Milieubeheer Ingewikkeld Meedenken Paprika’s en spruiten Bijdragenbesluit Kaderplan Milieudienst Voor de deur /X:' r J/-’ Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 4 november 1992 Het "Helios Ensemble" dat zaterdagavond 14 november in de Waddinxveense Immanuëlkerk I 'Laat Alie Kooyman in de tuin van hun huis aan de Stationsstraat. Beiden 4 ft Oosipoiderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen In 1961 werd in de splinternieuwe winkelgalerij aan de zuidkant van de toenmalige nog niet afgesloten schrijfgeld, exclusief eventuele transportkosten. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis- auto pakmatenalen en diverse hulpmiddelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen VfaHUt/MaCtH e LSI IS EEN AKTMTEIT VAN BV LIAM Ton Mosselman, spcialist in kleinverpakken op het bedrijfs terrein Doelwijk aan de Bredeweg in Waddinxveen. (Foto: De Kring). WADDINXVEEN - Het in zang- repertoire gespecialiseerde ’’Heli os Ensemble” uit Amsterdam, deel uitmakend van de Stichting voor Kamermuziek ’’Harmonia Mundi”, heeft Waddinxveen uit gekozen voor de officiële presen tatie van een nieuwe compact-disc (cd). Dat gebeurt tijdens een concert in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan op zater dagavond 14 november om kwart over acht. Kaarten voor dit bijzondere con cert zijn te koop bij de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan), bij de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg-Oost en Grooensvoorde) en ’s avonds aan de zaal. De toegangsprijs bedraagt 10 gul den, maar de helft hiervan (5 gul den) wordt bestemd voor de ver dere uitbreiding van de (klassie ke) cd-collectie van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinx veen. Door de aankoop van de nieuwe cd wordt dus het werk van de bibliotheek gesteund. Het ’’Helios Ensemble” bestaat uit zeven jonge professionele in strumentalisten. De Waddinx veense Kreater-docente Judith Glasbeek (dwarsfluit), ensemble- directeur Wolfgang Lange (hobo), Antoinette Lohman (viool), Ron de Haas (viool), Arianne in ’t Wegenwachter Piet Wilschut helpt per dag tien tot vijftien au tomobilisten met pech. Negentig procent van die pechklanten kan weer verder rijden met hun eigen auto. Piet zit zo ongeveer op het landelijk gemiddelde. De ANWB Wegenwacht hoort met dit hoge reparatiegemiddelde tot de beste hulpcorpsen in Euro pa. De auto’s die absoluut niet langs de kant van de weg door de wegenwacht kunnen worden ge maakt, worden naar een garage gesleept. De mensen die een Vervang-Au to Service verzekering bij hun We- genwachtlidmaatschap hebben af gesloten, krijgen als de reparatie lang duurt een vervangende auto. Piet Wilschut: ’’Maar in eerste in stantie wil ik de auto ter plaatse repareren. Dat verwachten de Kerkweg een eigen winkel betrok ken, die in 1968 werd uitgebreid en gemoderniseerd en in 1975 bij de opening van het uitgebreide winkelcentrum in een verkeers vrije Passage werd voorzien van een zijvleugel. Na het overlijden van Arie Kooy man in 1986 zette Bertus Kooy man samen met zijn vrouw Alie de zaak voort. De gezondheid van Bertus Kooyman, wiens vrouw ook diverse lichanelijke tegensla gen kende, noodzaakte hem eind augustus het besluit te nemen de zaak op te heffen. ’’Mensen vergeten wel eens hoe veel sjouw- en tilwerk een woning inrichter moet doen”, legt Bertus Kooyman uit. ”Het is wat dat be treft één van de zwaarste beroe pen. Niet voor niets komen er in wat veranderd de laatste tijd”. ’’Vroeger belde je je zwager om j te laten halen als je ergens met pech stond. Dat hoeft nu niet meer. Als de auto niet kan wor den gemaakt, laat de ANWB hem vor je wegslepen. En als ze het Woonplaats-service document hebben, komen we zelfs bij de Wegenwachtleden aan de deur”. rail vu ai~ - ”De wegenwacht helpt, maar kan niet toveren” staat er in de folder over de nieuwe Vervang-Auto Service. Dat is natuurlijk zo. De ANWB doet er alles aan om de service aan de pechklant te verbe teren. Maar toch kan het gebeu ren dat een auto niet snel gerepa reerd kan worden. Voor ƒ35,- kun je je dan verzeke ren van een vervangende auto. De voorwaarden voor deze Vervang- Auto Service krijg je bij het ver zekeringsbewijs. Enkele punten hieruit: de verze kering kan alleen worden afgeslo ten door Wegenwachtleden, u kunt gratis beschikken over een nieuwe middenklasse auto, de ser vice wordt alleen verleend buiten de eigen woonplaats, er kan twee keer per jaar van de service ge bruik worden gemaakt en na inle vering van de vervangende auto zijn de kosten voor vervoer per taxi naar de woonplaats of garage waar de eigen auto staat ook ver zekerd. Veld (altviool), Martin Seeman (cello) en Kerstin Scholten (harp) richten zich met name op het klassiek romantische repertoire. In Waddinxveen zullen dan ook werken van Johann Christian Bach, Nino Rota, Gabriël Fauré, Hendrik Andriessen en Charles Koechlin ten gehore worden ge bracht. Vlak voor de pauze tijdens het concert van volgende week zater dagavond zal de nieuwe cd van het ’’Helios Ensemble” worden uitgereikt aan de in Parijs wonen de Francaise Madeleine Koechlin, dochter van de componist Charles Koechlin, die leefde van 1876-1950. Van hem brengt het ensemble na de pauze in de Im manuëlkerk de Sonata a 7 op. 221 uit 1949 ten gehore. Aan de cd, die in de winkel en bij de Rabobank Waddinxveen te koop is voor f 39,95, is meege werkt door de beroemde Weense tenor Kurt Equiluz en de sopraan Maja Roodveldt. Kurt Equiluz is in Nederland met name bekend door zijn optredens als Evangelist in de Mattheüs Passion in de Grote Kerk van Naarden. Op de cd worden wer ken uitgevoerd van Handel, Tele mann, Mozart, De Falla en Charles Koechlin. OUDEWATER/WADDINXVEE - In het rooms-katholieke bolwerk Oudewater zong de Hervormde Gemengde Zangvereniging ’’Vox Jubilans” uit Waddinxveen zater dagavond 31 oktober zelfstandig, met een solist en met de kerkgan gers liederen ter herdenking.van de reformatie. Deze zang maakte deel uit van een speciaal radioprogramma, dat rechtstreeks door de Evangelische Omroep (EO) op Radio 5 tussen 20.02 en 21.14 uur werd uitge zonden. Het programma ”De Reformatie- herdenking” - dat inhaakte op de actie van Maarten Luther, die in 1517 zijn 95 stellingen aan de deur sloeg van de slotkapel in het Duitse Wittenberg, waarmee de reformatie (kerkhervorming) be gon - kwam in de plaats van het wekelijkse EO-programma ’’Laat ons de rustdag” wijden. Hieraan werkten naast ”Vox Jubi lans” onder leiding van dirigent Pieter Stolk mee drs. B. Ooste- rom (opening), prof.dr. W.H. Ve- lema (meditatie), ds. A. Langerak (sluiting), Cor Niessen (bas-bari- ton) en Martin Zonnenberg (or gel). ”Vox Jubilans” nam deel aan de samenzang (psalm 100, psalm 56, psalm 42, gezang 132 en gezang 96), zong met de solist Cor Nies sen (’’Heilig Woord van God” en ’’Jezus, Gij mijn kracht en le ven”) en bracht zelfstandig de koorliederen ’’Behoed Uw kerk” en ’’Blijf bij mij Heer” ten ge hore. i- - aan de Prinses Beatrixlaan concerteert en daar ook de nieuwe cd presenteert. (Foto: Helios En semble). ZEVENHUIZEN - ’’Zingt al wie leeft van Gods genade” is het motto waaronder het Gerefor meerd Zangkoor van Zevenhuien- Moerkapelle een koor- en samen zangavond gaat organiseren op zondagavond 22 november. Om 18.30 uur, het uur waarop normaal de avonddienst aanvangt, hopen dirigent Kees Neven en zijn 18 koorleden op een goed ge vulde Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen, om er gezamenlijk een tiental psal men in gevarieerde uitvoeringen tot klinken te brengen. Aan ge meentezang is daarbij een belang rijke rol toebedeeld. Begeleider van koor- en gemeen tezang op het nu bijna een jaar geleden in gebruikgenomen neo- barokke Van Leeuwenorgel is Jaap Nieuwenhuijse uit Waddinx veen, organist van de Nederlands Hervormde Kerk te Moordrecht, die ook enkele orgelsoli ten ge hore zal brengen. De toegang tot deze avond, die ruim een uur in beslag zal nemen, is gratis, al wacht de bezoekers een collecte bij de uitgang. WADDINXVEEN - Zaterdag middag 14 november start de kla- verjasvereniging De Springplank met de 4e editie van de koppel- klaverjascompetitie. Deze competitie wordt in samen werking met het buurtcentrum De Boog georganiseerd. In de maanden november t/m maart ’93, zullen er op iedere tweede zaterdag van de maand 4 ronden worden gespeeld. Het maximum aantal deelnemers zal 68 zijn, dus aanmelden vooraf is noodzakelijk. Men kan zich aanmelden bij De Springplank, tel. 01828-16947 of 17671. WADDINXVEEN - In verband met de invaliditeit van een be woonster is door het college van B. en W. van Waddinxveen beslo ten in de Kastanjelaan nabij per- ceelnummer 34 een gereserveerde invalidenparkeerplaats aan te leg gen. In de omvangrijke operatie, die moet leiden tot een geheel nieuw stelsel van milieuwetgeving, wordt naar verwachting met in gang van het komende jaar een forse stap voorwaarts gezet. Op 1 januari 1993 wordt de Wet algemene bepalingen milieuhygië ne (WABM) omgevormd tot de nieuwe wet Milieubeheer. Daar mee wordt een daadwerkelijk be gin gemaakt met een wetgeving, die een integrale aanpak van de milieuproblematiek mogelijk moet maken en die moet leiden tot de duurzame ontwikkeling, zo als die is geschetst in het NMP- plus. Een belangrijk aspect is de introductie van de integrale mi lieuvergunning, die in de plaats komt van de vergunningen, die nu nog zijn vereist op gornd van vijf ’oude’ milieuwetten. De consequenties hiervan, voor de gemeentelijk praktijk, zullen de raad volgend jaar worden voorge legd. Het echtpaar Bertus en Alie Kooyman in de tuin van hun huis aan de Stationsstraat. Beiden hebben de deur van hun zaak voor woninginrichting in het winkelcentrum "de Passage" voorgoed dichtgedaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Stich ting Wingerd Comité in Groens waard 3 organiseert een lampion- optocht en een bazar. De optocht met echte lampions wordt gehouden op vrijdagavond 6 november. De start is om 19.30 uur vanaf het Wingerdveld. Muzi kale medewerking wordt verleend door de scoutingband De Schouw uit Boskoop. De lampionnenop tocht duurt ongeveer een uur. Op zaterdag 14 november houdt de Stichting Wingerd Comité een bazar in de De Savornin Lohman- school aan de Wingerd. Voor deze bazar kunnen goede en bruikbare spullen worden ingeleverd op vrij dag 13 november tussen 19.00 en 21.30 uur bij de De Savornin Lohmanschool. Voor telefonische informatie over de bazar kan men terecht op de Waddinxveense telefoonnummers 15123, 14757, 15872, 17118 en 19748. onze bracnhe heel veel lichamelij ke klachten voor”. In september was woninginrich ting Kooyman al een maand geslo ten geweest. In oktober en no vember werd er een opheffings uitverkoop gehouden. Alle lopen de opdrachten werden tot het laatst toe vakkundig en correct uitgevoerd. De vrijgekomen winkelruimte wordt aan de voorkant in beslag genomen door een nieuwe speel goedzaak van Gert v.d. Wal (die begin volgend jaar geopend zal worden) en aan de achter- en zij kant door een Fromagerie (kaas, noten, geschenkartikelen) van Ad Rehorst, die zijn tweede zaak (hij heeft er ook één in Alphen aan den Rijn) woensdag 11 november officieel opent. mensen nu eenmaal van ons. Dat begrijp ik best”. Gaat het in dit soort gevallen al tijd om oude auto’s? ”N-"- :t- houd dat niet zo precies bij, maar het loopt een beetje door elkaar heen. En wat is pech? Je sleutel in het contactslot laten zitten en de deur achter je in het slot gooi en is ook pech. Natuurlijk heb je met nieuwe auto’s minder kans op motorstoringen. Maar vergeet niet dat nieuwe auto’s minder vaak in de garage komen. Hooguit eens per half jaar of om de 15.000 km. En wie kijkt er tegenwoordig nog onder de motorkap?” ”De auto’s worden misschien wel beter, maar toch ook weer niet zo veel beter dat wij er veel van mer ken. Het aantal hulpverleningen gaat elk jaar toch nog met drie procent omhoog. Dat is meer dan het wagenpark groeit”. ’’Nieuwe auto’s zijn natuurlijk be ter, maar op technisch gebied is er niet zóveel veranderd. Goed doorroesten is er haast niet meer bij, maar een V-snaar kan nog steeds breken, dé uitlaatophan- ging kan nog steeds kapot gaan”. ”En dat zijn toch de dingen waar wij het meeste mee te maken heb ben. De elektronica in de moder ne auto is best ingewikkeld, maar als er iets aan de elektronica man keert, is het meestal toch een draadbreuk of een storing in een stekkertje. En dat weten wij wel te vinden”. Piet vertelt graag over zijn werk: ’’Vroeger kwamen we bijna alleen op de snelweg, maar tegenwoor dig opereren we in een bepaalde regio. Je komt dan ook in dorpen en steden. Vooral nu de Woon plaats-service erbij is gekomen, want sindsdien komen we ook veel bij de mensen aan de deur. In de stad heb je met heel andere soor ten pech te maken dan op de snel weg. Met koelproblemen en lege accu’s. DeTicnten laten branden, dat gebeurt iedereen wel eens. En je jasje met sleutels en al achterin leggen en dan de deur in het slot gooien zal ook wel bekend voorko men”. Een wegenwacht ontmoet meestal dankbare klanten. Piet Wilschut: ’’Laatst stond er een heel gezin langs de snelweg. Ze waren op weg naar oma, in Enschede. Hun auto stond met een kapotte aan drijfas en die kan ik zo snel niet vervangen. Maar gelukkig hadden ze naast hun Wegenwachtlidmaat- schap ook een Vervang-Auto ver zekering afgesloten”. ”Ze waren dolblij toen die vervan gende auto voor kwam rijden. Kan ik mij heel goed voorstellen. Wij vinden het gewoon om ie- WADDINXVEEN - Bij Volvo Bedrijfswagens BV op het bedrij venpark Coenecoop heeft de Coö peratieve Coenraad U.A., de coö peratieve vereniging ter beharti ging van de belangen van bedrij ven van bedrijven op Coenecoop, dinsdagavond een ledenvergade ring gehouden. Op de agenda stond een formele verkiezing van het zittende be stuur, een toelichting op de be groting voor 1993, het vaststellen van de contributie voor volgend jaar en de benoeming van een kas commissie. Ook de vaststelling van een huis houdelijk reglement was aan de orde. Na de rondvraag hield een aantal sprekers een korte voor dracht over enkele onderwerpen. Het eerst werd gesproken over de risico-analyse bij de beveiliging van een bedrijf. Preventiecoördi- nator A. Twigt van de Waddinx veense rijkspolitie gaf over dit on derwerp nadere informatie. Transportondernemer A. van Noort besprak samen met J. van Duijn van het Regionaal Bureau Milieu Rijkspolitie het huidig en toekomstig beleid met betrekking tot afvalverwijdering door bedrij ven. De ledenvergadering van Coöpe ratieve Coenraad U.A. werd be sloten met een toespraak over sa menwerking door T. Hopman, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda. WADDINXVEEN - Op het Waddinxveense veilingterrein Doelwijk aan de Bredeweg zijn - zo blijkt uit het contactblad van de groenten- en fruitveiling De Kring - enkele bedrijven ge vestigd; een daarvan is Tom Mosselman. Het handelsbedrijf is gespecialiseerd in het kleinverpakken van paprika’s en spruiten. De wieg van de firma R. Mossel man en Zonen stond in Leiden. Opa R. Mosselman was groente boer en ging met paard en wagen langs de deur. Later kwamen de twee zoons in de zaak en werd een groentewin kel geopend in Leiden. Bij groen teveiling Leiden had de firma een vestiging voor de commissiehan del en de kleinverpakking. Uiteindelijk zette Tom Mossel man de firma voort. ”Pa was een goede leermeester. Kwaliteit van het produkt èn van de verpakking stond bij hem altijd voorop. Van hem leerde ik mee te denken met de klant: exporteurs, grossiers en grootwinkelbedrijven. Mijn klan ten hebben elk hun eigen specifie ke wensen, waarbij kwaliteit voor op staat. We verpakken dan ook uitsluitend klasse I produkten”, vertelt Tom Mosselman junior die op 16-jarige leeftijd in de zaak kwam. Sinds zijn vader met pensioen ging, tien jaar geleden, runt hij het bedrijf met 6 personeelsleden. Na het sluiten van de Leidse vei ling koos Mosselman voor de vei ling in Waddinxveen. Die wilde graag een kleinverpakker op haar terrein en werkte bereidwillig mee aan de verhuizing. Naast het kleinverpakken was Mosselman in Waddinxveen ook enkele jaren actief als commissio nair. Toen het televeilen tussen Waddinxveen en Bleiswijk startte, kwam daar een eind aan. Mosselman: ’’Mijn klanten had den al een commissionair in Bleis wijk. Daardoor kon ik mij concen treren op mijn specialiteit: het kleinverpakken. In de zomer ver werken we zo’n 1,25 miljoen kilo paprika’s voor de mix. Daarvan is 90% bestemd voor Boers Hol land. In september beginnen we met de kleinverpakking van sprui ten. Tot medio maart draaien we wekelijks zo’n 100 ton. Deze koop ik zelf in. De kleinverpakte sprui ten vinden via Steltenpool hun weg naar de klant”. WADDINXVEEN - Het bouwen van huizen achter de Dorp straat bij de Klei- en Veenkade in Waddinxveen-West komt dichterbij. Dat hebben B. en W. de gemeenteraad in het kader van de begrotingsbehandeling laten weten. Bouw toegenomen. De gemeente lijke uitvoering van het NMP en NMP-plus, zoals verwoord in het Kaderplan van Aanpak voor ge meenten, geeft hieraan een extra dimensie. In verband hiermee hebben B. en W. een nieuwe milieumedewerk- ster per 1 oktober 1992 aange steld, zodat zij nog beter kunnen inspelen op bestaande en nieuwe ontwikkelingen op het milieuge bied. De jaarlijkse kosten van de over gedragen milieuwerkzaamheden bedragen voor 1993 ongeveer ƒ275.000,-. Op grond van het Bijdragenbe sluit openbare lichamen Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne is aan de gemeente Waddinxveen een financiële bijdrage toegekend over de jaren 1992 tot en met 1994, ter tegemoetkoming in de kosten verbonden aan het treffen van extra personele voorzieningen binnen de gemeentelijke organisa tie, verband houdende met de ge meentelijke uitvoering van het NMP- en NMP-plus. Daarnaast ontvangt de gemeente een jaarlijkse bijdrage voor de uit voering van de gemeentelijke ta ken op het gebied van de Hinder wet, de Wet chemische afvalstof fen, de Wet bodembescherming en de gemeentelijke Lozingsveror- dening riolering 1988. De voortgang van deze activitei ten zal jaarlijks worden vastge legd in milieuverslagen van het college aan de raad, waartoe B. en W. krachtens het Bijdragenbesluit openbare lichamen Wet algemene bepalingen milieuhygiëne ver plicht zijn. De verslaglegging over het jaar 1991 betreffende de bereikte en de te bereiken resultaten op het gebied van de uitvoering van het gemeentelijk milieubeleid heeft de raad laatstelijk vastgesteld in zijn vergadering van 16 septem ber 1992. Het jaarverslag 1992 zal medio 1993 ter vaststelling worden aangeboden. Het komende jaar zullen B. en W. de raad een werkprogramma over leggen, waarin de intensivering van het gemeentelijk milieubeleid wordt vertaald naar een program matische aanpak van activiteiten. Als basis hiervoor dient het door de raad aanvaarde milieubeleids plan, alsmede het Kaderplan van Aanpak voor gemeenten. Overeenkomstig de door de raad op 18 december 1991 vastgestel de aanvraag voor een VROM/DGM-bijdrage, waaron der een activiteitenprogramma, zullen in 1993 in ieder geval voor bereidingen worden getroffen om te komen tot de invoering van een bedrijfsinterne milieuzorg bij ge meentelijke bedrijven, waaronder een plan van aanpak. Ook is een aanzet te verwachten van een, in samenwerking met het Energiebedrijf Midden-Holland op te stellen, energiebesparings- plan alsmede een plan van aanpak ter bevordering van nuttige toe passing van bouw- en sloopafval. Een verdergaande benadering van milieuvraagstukken zal voorts worden bevorderd door middel van het instellen van een gemeen telijke werkgroep Milieu, waarvan de portefeuillehouder van Milieu de voorzitter is. Voor de verdere uitvoering van het gemeentelijk milieubeleids plan is in 1993 structureel ƒ55.139,- (op stelpost) beschik baar. In het (concept- )meerjarenprogramma bodemsa nering 1993 van de provincie Zuid-Holland is aangegeven dat de volgende Waddinxveense loca ties in aanmerking komen voor opname in het uitvoeringspro- gramma bodemsanering 1993: nader onderzoek: locatie Zuidkade/St. Victorstraat (IBS- code 580/024); - saneringsonderzoek: locatie verf- fabriek Wilhelminakade 83 (IBS- code 580/002); sanering: locatie Veenkade/Dorpstraat (IBS-code 580/020). Het vorenstaande houdt in dat, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, realisatie van woonbebouwing in het stadsver nieuwingsgebied achter de Dorp straat thans naderbij komt. Realisering hiervan zal mogelijk in 1994 kunnen plaatsvinden, zo dat B. en W. ook in aanmerking kunnen komen voor een specifie ke bijdrage op grond van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing. Omtrent de verdere (bouwplan)- ontwikkelingen zullen B. en W. de raadscommissie voor Ruimte lijke Ordening c.a. regelmatig op de hoogte stellen. Overeenkomstig de meerjarenbe groting wordt voorgesteld de stor ting in het bodemsaneringsfonds structureel te verhogen met ƒ60.000,-. Als gevolg van de huidige ontwik kelingen zullen de onttrekkingen hoger zijn dan de beschikbare middelen in de reserve bodemsa nering. In verband hiermede zul len B. en W. de raad verzoeken een krediet beschikbaar te stellen, zodra concreet bekend is welke kosten in 1993 door de provincie aan de gemeente in rekening ge bracht zullen gaan worden. Met het Intergemeentelijk Sa menwerkingsorgaan Midden-Hol land heeft Waddinxveen een nieu we overeenkomst afgesloten inza ke het verrichten van technische milieutaken (inclusief administra tieve uitvoering WABN-procedu- res) door de Milieudienst Mid den-Holland. De overeenkomst heeft een loop tijd van acht jaar tot 1 januari 2000. De milieubeleidsadvisering is met terugwerkende kracht van af 1 januari 1992 door de ge meente teruggenomen. Als gevolg hiervan is in het ge meentehuis de werkdruk bij de sectie Ruimtelijke Ordening en Milieu van de afdeling Ruimte en Als u wilt, kunt u zich ook voor Wegenwachthulp in uw eigen woonplaats verzekeren. De kos ten, ƒ61,50 per jaar, heeft u in één keer terugverdiend. Want je moet maar staan met een lege ac cu of een ander mankementje dat je niet zelf kunt verhelpen. Wat kost het dan niet om iemand langs te sturen? Houders van het Woonplaats-ser vice Document worden maximaal vijf keer per jaar weer op weg ge holpen. Er wordt veel gebruik ge maakt van deze service. Door jong en oud. Met oude en nieuwe auto’s. Leden van de ANWB Wegen wacht hebben recht op gratis hulp van de Wegenwacht bij pech aan de auto. Dag en nacht. Meestal kan de pech ter plaatse worden verholpen. Incidenteel wordt vol staan met een provisorische oplos sing, zodat men toch verder kan reizen. Als de auto niet langs de kant van de weg kan worden gerepareerd, wordt de auto gratis op transport gesteld naar een dichtbij gelegen garage of, als de auto daar niet binnen een uur kan worden gere pareerd, naar de door de pech klant gewenste bestemming in Nederland. Wegenwachtleden en hun passagiers worden daar dan ook gratis heen gebracht. Voor ANWB-leden kost het lid maatschap ƒ49,-. Niet-leden die adoor de Wegenwacht willen wor- mand weer op weg te helpen, dus den geholpen, betalen ƒ160,- in de mensen vinden het ook ge woon. Zo werkt dat. Er is best WADDINXVEEN - Na een weekje stevig opruimen hebben Bertus Kooyman (bijna 59) en Alie Kooyman-Loef (58) zaterdag definitief de deur dichtgedaan van hun winkel voor woningin richting in het winkelcentrum ”de Passage”. Een week eerder (zater dag 24 oktober) werden er de laatste klanten geholpen. Woninginrichting Kooyman heeft in totaal 33 jaar bestaan. De broers en stoffeerders-van-huis-uit Arie en Bertus Kooyman startten hun eigen zaak in november 1959 in een schuurtje achter de wooning van Bertus Kooyman aan de Stationsstraat. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17