Schoolhandbal Lions-concert met was een succes De Gouwestem natuur in Verre Oosten ffl ■Si i B in HH HHËESlBSEZffi ■I Leren over cultuur en ffi Rijn en Gouwe Van Ginkel verdubbelt boekingen Verkoop-en informatie dagen in De Hoeksteen Eerste paal 22 huizen wijk Swanla I lllllIËI ’’Grimas” te zien in AF-centrum Statenlid op VVD- bijeenkomst aan een baan te helpen. Voor dat laatste werkt Waddinxveen samen met een beleidsmedewerker van de Raad van Arbeid. Voor actie ’’Sight First” op 20 november 99 99 lil ii JANE AUAD Dagblad van RIJN EN GOUWE is op zoek naar BEZORGERS IN WADDINXVEEN uitstekende verdienste Wil je meer inlichtingen? BEL DAN: 01828-12578 iiT&nnrini\ koi .tr Evangelist in De Open Cirkel w. C. van Leeuwen (73) overleden Van Ginkel Vakanties informeert baliemedewerkers HË GLASBEEK T a 1 FOCWf i| I iiÏÏHi I. IH nil ri c c n i |O iTh Schoonheids instituut - gelaats/lichaams- behandelingen; - manicure/pedicure; - zonnebank; - elktr. ontharen; - plaatselijk afslanken; - beauty verwendagen. AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Aspiranten Op studiereis Thematisch NCW en ICW I I Medewerkers Jongens Penningmeester fik Eagina 27 Woensdag 4 november 1992 Weekblad voor Waddinxveen mee- Reisleidster en antropologe drs. Inge Oosterman vertelt een 60-tal reisbureaumedewerkers in c LL het buiten- WADDINXVEEN - De woensdagmiddag in de herfstvakantie lijkt voor de basisscholen voortaan voorgoed gereserveerd te als de medewerkers weten waaro ver ze wat het Verre Oosten be treft praten. Pr. Beatrixlaan 50 - Waddinxveen Telefoon: 01828-19253 Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBE DRIJF gevel straatzijde Een aantal van deze kinderen kunnen al snel worden ingepast in het aspirantenteam, dat Rowah eerdaags kan afvaardigen. De jeugdselectie van de handbalvere niging groeit de laatste weken zo goed, en met name in de leeftijds categorie van 10 tot 13 jaar, dat Rowah al voorbereidingen treft om met het derde jeugdteam te starten. ”Dat betekent ondermeer dat de Waddinxveense vereniging wat meer zaalruimte zal moeten inhu ren voor trainingen en wedstrijden en ook dat het nieuwe team bij het handbalverbond wordt aange meld. Dan kunnen ze immers al snel met hun wedstrijden starten. Tot die tijd kunnen de kinderen wekelijks meetrainen en met alle Zestig deelnemers die met het beste gevolg aan het einde van de dag een test afleggen hebben de mogelijkheid voor nog geen 400 gulden deel te nemen aan één van de vier studiereizen naar Indone sië, Thailand-China en India-Ne pal, die eind november en begin december in aansluiting op de cursus worden gehouden. Voor deze interessante trips werkt Van Ginkel Vakanties samen met acht vliegtuigmaatschappijen en tien tallen hotels ter plaatse. Van Ginkel Vakanties in Wad dinxveen, welke onderneming be schikt over vijf vestigingen in Waddinxveen, Gouda en Zoeter- meer en aan de weg timmert met eigen Verre Oosten-reizen (tien landen), eigen vliegvakanties en eigen autovakanties, laat de cur sisten het Verre Oosten ontdek ken in één dag, waarover alles valt te lezen in een speciale cursus map. Deze derde cursusreeks in succes sie heeft Van Ginkel Vakanties zich als Verre Oosten-specialist een nog betere naam in de Neder landse reiswereld bezorgd. Ver koop- en voorlichtingsgesprekken in een reisbureau verlopen nu eenmaal stukken gemakkelijker -- doende informatie. Door speciale reisgidsen uit te ge ven en dia-avonden in heel het land te houden voldoet Van Gin kel Vakanties aan een groot deel van de behoefte aan informatie. Maar daarnaast is het ANVR- reisbureau waar men boekt een belangrijke bron. Met de voor het derde jaar gehou den Verre Oosten-cursussen geeft van Ginkel Vakanties aan daad werkelijk een bijdrage te willen leveren aan de scholing van de ba liemedewerkers van ANVR-reis- bureaus, die klanten in de winkel krijgen voor een reis naar het Ver re Oosten. Mede dank zij het zil veren Waddinxveense reis- en pas sagebureau weten ze er nu veel meer van. ’’Deze derde serie Verre Oosten Cursussen zijn weer geheel anders opgezet dan de voorgaande twee”, aldus directeur Ton van Ginkel, die volgend jaar 25 jaar in het vak zit. ”We hebben ditmaal getracht de tien landen waar naar toe we rondreizen organiseren themati sche en in onderlinge samenhang met elkaar te presenteren. Daarbij gaat het ook om zaken als cul tuur, natuur, vervoer, leefgewoon ten en voeding, waarover de me dewerkers van reisbureaus hun klanten zoveel mogelijk moeten kunnen informeren”. Verreweg het belangrijkste onder deel van de'voorbereiding op een reis naar een verre bestemming, is het verkrijgen van goede, ter zake WADDINXVEEN - Maandaga vond 9 november om acht uur wordt in het Anne Frank-centrum weer een culturele avond gehou den voor alle ouderen in Wad dinxveen. Dit keer is het een toneelavond. De toneelvereniging Grimas uit Gouderak zal dan het blijspel in drie bedrijven opvoeren getiteld ’’Toffe Tony”. Grimas is al meerdere keren in Waddinxveen geweest voor de culturele commissie van de Stich ting Welzijn Ouderen en haar spel werd altijd bijzonder goed gewaardeerd. Zo zal Het zeker ook maandaga vond weer zijn. Verwacht mag worden dat het weer een goede toneelavond zal worden. Het stuk handelt over twee gezin nen, waarvan de echtgenoten de trouwdag hebben vergeten. Hun vrouwen besluiten actie te onder nemen om meer waardering en aandacht te krijgen. Wanneer de mannen tot tegenac tie overgaan en de vrouwen een vrijgezelle verpleegster in de arm nemen krijgt alles, na veel leuke verwikkelingen, een happy end. Het is dus een erg plezierig stuk waarbij het weer lachen geblazen is. Omdat uit een enquête is ge bleken dat toneel bij de ouderen erg in trek is, wordt een grote op komst verwacht. Een ieder is in de gelegenheid de ze toneelavond bij te wonnen, om dat de hand- en spandiensten be reid zijn degenen die niet op ei gen gelegenheid kunnen komen thuis af te halen en na afloop weer terug te brengen. De kosten voor het halen en bren gen ƒ3,- per persoon. Om hiervan gebruik te kunnen maken moet vooraf nummer 01828-15555 wor den gebeld. Ook degenen die zich willen laten vergezellen door een introduce is mogelijk omdat introduce’s in dit geval van harte welkom zijn. De culturele commissie hoopt dat allen in een feestelijke stemming zullen zijn nu bekend is geworden dat de toneelzaal niet zal worden afgebroken en deze commissie ook in de komende jaren met haar werk kan doorgaan in het belang van alle ouderen. De entreeprijs voor het bijwonen van deze avond is ƒ3,- per persoon. De begroting voor 1993 van de plaatselijke liberalen is opgesteld door tweede penningmeester T. Ververs en bestuurslid H.D. Vink. De ledenvergadering is gevraagd ook een reserve-lid van de kas commissie te benoemen in de plaats van de vertrokken penning meester Van den Berg. De door de Waddinxveense on- dernemerskring ’’Industrieel Con tact Waddinxveen” (ICW) reeds aangekondigde bijeenkomst met staatssecretaris drs. M.J.J. van Amelsvoort (CDA) van Financiën op dinsdagavond 24 november om acht uur wordt gehouden in sa menwerking met de kring Mid- den-Holland van NCW West, de regionale werkgeversorganisatie voor Noord- en Zuid-Holland. Deze bijeenkomst, waaraan de le denvergadering van de ICW voor af gaat, is een initiatief van NCW West en vindt plaats in restaurant Bibelot aan de Limaweg in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Op de woensdagavond 11 november in De Schaapskooi aan de Nesse te houden avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel zal de jeugdevangelist Henk van Dam uit Amersfoort een inleiding houden over het onderwerp ’Kind en Geloof. De avond zal in het bijzonder leerzaam en interessant zijn voor ouders met opgroeiende kinderen. Er zal vooral aandacht besteed worden aan het geloofsklimaat in het christelijk gezin en over de houding die gelovige ouders ten opzichte van hun kinderen moe ten innemen. Vanaf acht uur kan iedereen bin nenlopen voor een kopje koffie of thee. Om ongeveer half negen zingen de aanwezigen met elkaar enkele liederen, waarna de spre ker zijn onderwerp zal inleiden. Na de pauze wordt er gelegen heid geboden om met elkaar en met Henk van Dam over het on derwerp na te praten. Van Ginkel Vakanties zorgt daar voor op een eigen en zelfstandige manier door de organisatie van een originele cursusreeks. Aan de opzet van die cursus hebben me dewerking verleend A.G.M. van Ginkel (directeur), L. Rook (ad junct-directeur), L. Berserik (Hoofd Afdeling Verre Oosten Van Ginkel Vakanties), drs. B.J.L. Westerkamp (antropoloog en reisleider), J. Leopold (reis- leidster), drs. I.E. Oosterman (an tropologe en reisleidster), R. Binkhuijsen (docent en reisleider) en J.Y. van Tellingen (coördina trice Verre Oosten Cursus 1992). WADDINXVEEN - Vrijdag 13 november (19.00-21.00 uur) en zaterdag 14 november (10.00- 16.00 uur) zijn er weer de ver koop- en informatiedagen in het Hervormd Wijkgebouw De Hoek steen aan de Esdoornlaan in Wad dinxveen. Het thema van beide dagen is ”Als uw naaste u een zorg is”. Tot de deelnemers behoren de IZB (Hervormde Bond voor In wendige Zending), de Stichting Goed Werk en de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Pa tiënten Vereniging (NPV). Op de boekentafel van de IZB kunnen de bezoekers een keuze maken uit geselecteerdee uitga ven voor het christelijke gezin. Er liggen (Staten)bijbels, psalmboe ken, kinderbijbels, gedichtenbun dels, dagboeken, leesboeken voor de jeugd, muziekboeken, boeken- bonnen, wenskaarten met tekst, cd’s en cassettebandjes. De Stichting Goed Werk biedt houtsnijwerk aan, sieraden, speel goed, lederwaren, koffie, thee en suiker uit de ontwikkelingslanden. De Nederlandse Patiënten Ver eniging is een christelijke organi satie die opkomt voor de algeme ne belangen van patiënten in de gezondheidszorg. Uitgangspunt daarbij is dat ieder mens recht heeft op leven, ongeacht de le vensfase of de kwaliteit van het leven. Voor de jonge bezoekers zijn er tijdens de beide verkoop- en infor matiedagen in De Hoeksteen al lerlei activiteiten, zoals een boom vol verrassingen, een spiegelspel, een poppenkast en diverse knut selwerkjes. De poppenkast-voorstellingen zijn zaterdag om 11.00 en 14.30 uur. ZEVENHUIZEN - Donderdag middag 5 november om half vier zal wethouder B. van Yperen van volkshuisvesting in de wijk Swan la in Zevenhuizen de officiële eer ste paal slaan voor een complex van 22 huizen. Dit complex van 22 eengezinswo ningen omvat 9 sociale huurwo ningen, 5 sociale koopwoningen en 8 vrije sectorkoopwoningen. De 9 sociale huurwoningen wor den gebouwd in opdracht van wo ningbouwvereniging SSW uit Waddinxveen, evenals de 5 socia le koopwoningen. Deze laatste wo ningen zijn reeds verkocht aan as- pirant-kopers door Perdijk Make laardij BV. De 8 vrije-sectorkoopwoningen worden namens Vink Ontwikke ling uit Moordrecht eveneens ver kocht door Perdijk Makelaardij BV. De huurprijs van de 9 sociale huurwoningen zijn voorlopig be paald op ƒ681,- per maand, in af wachting van de definitieve vast stelling van de huur door het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer. Het hele plan is ontworpen door het Waddinxveense architekten- bureau Treffers en Polgar BV en zal gebouwd worden door bouw bedrijf Frans Vink en Zn BV uit Moordrecht. Naar verwachting zullen de wo ningen eind september - medio oktober 1993 gereed zijn voor be woning, onder voorbehoud van on voorziene omstandigheden. WADDINXVEEN - ”In vergelij king met begin september 1991 hebben we nu al twee keer zoveel winterboekingen gerealiseerd. Qua omzet zitten we op de helft van de totale winteromzet van vo rig jaar”. Dat zegt Bert Rook, adjunct-di- recteur van Van Ginkel Vakanties in Waddinxveen tegen het toeris tisch vakblad Reisrevue. De resultaten schrijft hij groten deels toe aan de voorboekingen. Van Ginkel Vakanties had in de zomerbrochures al vooraankondi gingen van de winterprogramma’s opgenomen. Net als in het zomerseizoen ver kopen vooral de verre reizen goed. Bert Rook: ”Ik hoop van harte dat deze spreiding in zomer en winter zich in de toekomst voortzet”. Nieuw in het Verre Oosten-win- terpropgramma van Van Ginkel Vakanties is overwinteren op het Indonesische Bali. ”Het idee om een dergelijk produkt te lanceren ontstond via een enquete naar klantenwaardering. Er bleek be hoefte te bestaan aan overwinte ren op een verre bestemming. Vliegreis en logies-ontbijt zijn in het Bali-arrangement inbegrepen. De vakantie houdt een grote vrij heid in voor de overwinteraar”, al dus Bert Rook. Ook het Zonnetour-vliegprogram- ma is qua overwinteringsmogelijk- heden uitgebreid. Met name aan de Algarve in Portugal is extra ac commodatie ingekocht. Ben Schrijver, adjunct-directeur van Van Ginkel-dochter Zonne- tour, legt uit waarom. ’’Terwijl het NIPQ deze zomer 11% min der passagiers naar de Algarve re gistreert, hebben wij een plus van 40%”. In de jongenspoule ging de strijd tussen de Jozefschool en de Kar dinaal Alfrinkschool, de Groen van Prinstererschool en De Sa- vornin Lohmanschool. Ook in die poule betekende elke wedstrijd heel wat vuurwerk. De jongens vochten voor elke bal en maakten van elke partij een hele spannen de. De uiteindelijke strijd ging tussen de Jozef- en de Kardinaal Alfrink school. In de wedstrijd tegen deze twee teams ging het de gehele wedstrijd gelijk op; toch won de Jozefschool uiteindelijk met een doelpunt verschil. Een afgekeurd doelpunt van de Kardinaal Alfrinkschool zorgde voor nogal wat commotie; het doelpunt werd echter terecht af gekeurd (de speler stond net in de cirkel). Zodoende maakte de Jo zefschool aanspraak op de wissel- beker en de beker voor de eerste plaats en konden de jongens van de Kardinaal Alfrinkschool toch nog de beker voor de tweede plaats mee naar huis nemen. ’’Niet alleen de kinderen van de verschillende basisscholen leefden enthousiast mee met de wedstrij den; ook de in grote getale aanwe zige ouders en begeleiders leefden intenser mee naarmate de wed strijden vorderden en sommige teams in kansrijke posities voor de bekers kwamen”, constateerde Ruud Sloof. Hij is de kersverse voorzitter van de pr-commissie van Rowah. ”De tweede editie van het schoolhand- baltournooi is nog geslaagder dan, die van vorig jaar. Er deden meer scholen mee, dan vorig jaar en er waren ook duidelijk meer suppor ters met de schoolteams meegeko men. Dat zorgde er voor dat er een bijzonder goede sfeer was. Er werd fel om de eerste plaats ge streden, maar het bleef op alle fronten een faire strijd”. Na afloop deelde pr-commissie van handbalvereniging Rowah aan alle deelnemende scholen stickers uit. Tal van deelnemende kinde ren, hadden kennelijk zoveel ple zier beleefd aan de middag, dat ze zich opgaven voor een aantal proeftrainingen bij Rowah door middel van speciale trainings- checks. Zo’n check geeft het recht om drie keer met de hand- baltrainingen van Rowah mee te doen. WADDINXVEEN - De Lions Club Waddinxveen-Boskoop doet ook mee aan de ’’twee tientjes”-actie onder het motto ’’Sight First”, want van de 40 miljoen blinden in de ontwikkelingslan den hadden er 30 miljoen niet blind hoeven te zijn. De Lions Club wil wereldwijd de ogen openen voor de blinden in de wereld. Om het geld daarvoor bij elkaar te krijgen wordt vrijdaga vond 20 november om acht uur door het Waddinxveense Christe lijk Mannenkoor De Gouwestem een concert gegeven in de Wad dinxveense Ontmoetingskerk. Me dewerkenden zijn Ben Kramer (organist-pianist) en het Boskoops trombone-kwartet Quatron. Blindheid in de ontwikkelingslan den is in veel gevallen te verhel pen. Ben je in een ontwikkelings land geboren, dan zijn de kansen op een menswaardig bestaan al niet geweldig groot. Maar als je dan bovendien getroffen wordt door een handicap, dan ben je al leen nog maar een ondragelijke last voor je familie. Die moet dan immers de toch al schamele levensvoorzieningen de len met iemand die zelf niet pro ductief kan zijn. Het enige ’be roep’ dat nog voor je open staat is: Bedelaar. Velen zijn gehandicapt door blindheid en een groot gedeelte daarvan wordt veroorzaakt door een vertroebeling van de ooglens, genaamd staar. Die vertroebeling kan verschillende oorzaken heb ben, maar een feit is dat staar door een betrekkelijk eenvoudige operatie verholpen kan worden. In landen als Nepal, Pakistan, Bangladesh is zo’n operatie te ver wezenlijken voor nog minder dan wat men in Nederland aan de da gelijkse boodschappen besteedt. Om nog maar te zwijgen van een avondje ’stappen’. Wie straks inkopen doet en twee tientjes minder besteedt kan daar voor ver van huis iemand in een andere wereld laten leven. Een menswaardiger wereld die ook be leefd kan worden door haar te zien. Hoe is het mogelijk, dat voor zo weinig geld zoveel bereikt kan worden. Dat kan door de inzet van veel vrijwilligers. De Lions Club viert haar 75-jarig bestaan door blindheidsbestrijding in de Derde Wereld tot haar hoofdthe ma van alle acties te maken. Lions International is de wereld wijde organisatie van service clubs, waarvan de leden niet al leen gezelligheid bij elkaar zoe ken, maar zich bovenal geheel vrijwillig inzetten voor het leni gen van behoeften, zowel op lo caal als op internationaal niveau. De Lions Clubs in de betreffende landen kennen de situatie ter plaatse het beste en heel vaak is er wel een (oog)arts lid van zo’n club. En alleen door deze belan geloze inzet en de bestaande we reldwijde organisatie is het moge lijk om deze ingrepen tegen zo weinig kosten uit te voeren. Voor Sight First zetten alle Lions WADDINXVEEN - Van Ginkel Vakanties is vorige week woensdag en donderdag in restaurant Bibelot aan de Limaweg in Waddinxveen voor het derde jaar begonnen met zes nieuwe on afhankelijke Verre Oosten-cursussen voor ongeveer 350 balieme dewerkers van ANVR-reisbureaus uit heel Nederland. Na Waddinxveen en Zwolle - vrij dag 30 oktober - zijn vandaag - woensdag 4 november in Tilburg -, morgen - donderdag 5 novem ber in Zwolle - en vrijdag 6 no vember in Waddinxveen (restau rant Bibelot) de laatste drie cur sussen uit een opmerkelijke serie van zes. Op de cursusdagen, waar het vrouwelijk baliepersoneel veruit in de meerderheid is, heerst een gezellige sfeer. Er is merkbaar veel behoefte aan goede achter grondinformatie over de steeds meer in trek rakende vakantielan den in het Verre Oosten. Bijna niemand uitgezonderd wil len de eendagscursisten zoveel mogelijk te weten komen over In donesië (waar met Van Ginkel Vakanties nu ook op Bali ’’over winterd” kan worden), Sri Lanka, India, Nepal, Thailand, Singapo re, China, Hongkong en Taiwan. De afdeling Waddinxveen van de VVD heeft het liberale statenlid ook gevraagd zijn licht te laten schijnen over het provinciale en gemeentelijke bezuinigingsbeleid en de bestuurlijke vernieuwing in de regio. De VVD-Waddinxveen krijgt in de persoon van J. van Angeren (Fazantdreef 16) een nieuwe pen ningmeester. Hij volgt in die functie H.G. v.d. Berg op, die tussentijds is afgetreden wegens werkzaamheden in Let b_;t™ land. Op de cursusdagen worden de in leiding en de afsluiting verzorgd door directeur Ton van Ginkel of adjunct-directeur Bert Rook van Van Ginkel Vakanties. Andere sprekers zijn de Hagenaar drs. Bob Westerkamp (culturen van het Verre Oosten), de Goudse Jo Leopold (Hongkong, China, Tai wan), de Utrechtse drs. Inge Oosterman (India, Nepal, Sri Lanka) en de Waddinxvener Rob Binkhuijsen (Indonesië, Singapo re, Maleisië, Thailand). WADDINXVEEN - Op de alge mene begraafplaats aan de Al- berdingk Thijmlaan is vorige week woensdag zuivelspecialist C. van Leeuwen van de Kerkweg- Oost begraven. Hij was vrijdag 23 oktober op 73-jarige leeftijd ge storven na een werkzaam leven vol zorg en toewijding. Cornelis van Leeuwen zat zeven en veertig jaar in het vak. Hij kreeg eind 1984 de gouden leg penning van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Mid- den-Holland voor vier decennia zuivelwerk. Het was 1 januari 1945 - midden in de hongerwinter van de Twee de Wereldoorlog - toen kaas- en boterhandelaar Cor van Leeuwen de melkhandel van zijn schoonva der J. Bakker overnam. Uit deze melkwinkel groeide de huidige zuivelspeciaalzaak in het Brugcentrum, die daar al ruim 70 jaar is gevestigd en in de jaren ze ventig ook een filiaal had in het winkelcentrum Groensvoorde. In de zuivelspeciaalzaak van de heer Van Leeuwen werkte het ge hele gezin langdurig mee: de echtgenote en zes kinderen. Zijn echtgenote H. van Leeuwen-Bak- ker stond vanaf haar 13e jaar in de melkzaak, die eerst van haar vader en daarna van haar man was. Cor van Leeuwen was sinds zijn 19e jaar zelfstandig met kaas en boter in de weer. In 1945 kwam daar de melk bij toen zijn schoon vader er mee wilde stoppen. Die zag er steeds meer, tegen op mid den in de nacht gebeld te worden voor melk en melkprodukten, die eigenlijk niet zonder distributie bonnen geleverd konden worden. Clubs over de hele wereld zich dit jaar in om zoveel mogelijk ’twee tientjes’ te verzamelen. Dat zijn bij elkaar 1.413.000 vrijwilli gers, verdeeld over 41.000 clubs in 170 landen. Ook de Lions Club Waddinxveen- Boskoop probeert haar steentje bij te dragen, door op vrijdagavond 20 november om acht uur een concert te organiseren in de Ont moetingskerk (Groensvoorde) te Waddinxveen. Er zal een muzikaal festijn gebo den worden door het bekende Waddinxveense streekmannen- koor De Gouwestem, dat op deze unieke avond behalve hun vaste begeleider, de organist-pianist Ben Kramer, zal worden bijge worden door het schoolhandbaltournooi. Handbalvereniging Ro wah was ook dit jaar weer verantwoordelijk voor de voortreffelij ke organisatie van dit evenement. Kinderen uit de hoogste vier groe pen van het basisonderwijs stre den mee om de wisselbekers, die door winkelcentrum Luifelbaan beschikbaar zijn gesteld. In de poule van de meisjes, na men teams deel van de Kardinaal Alfrinkschool, De Akker (Bos koop) en Groen van Prinsterer school. verder was er het mini team van Rowah, de jongste leef tijdscategorie bij de snelgroeiende Waddinxveense vereniging. In een aantal spannende wedstrij den, bleken de teams van De Ak ker en van de Groen van Prinste rerschool met precies hetzelfde aantal punten op de eerste plaats te zijn geëindigd. In een spannen de serie strafworpen, wisten de Boskoopse meisjes van De Akker nipt te winnen. De Rowah-mini’s, toch een aantal jaren jonger dan de meeste tegen standers, deden het overigens ook fantastisch. Hoewel ze geen van de wedstrijden wisten te winnen, konden ze toch heel goed mee doen. evenementen van Rowah doen”, vertelt Ruud Sloof. ”In die periode betalen de kinde ren overigens maar half geld. Door de groei van de laatste tijd heeft Rowah eigenlijk definitief afgerekend met het imago van een beginnende vereniging, die bij wijze van proef opereert. Rowah heeft haar bestaansrecht afge dwongen en toont dat aan met le dengroei en goede sportieve pres taties”, concludeert Ruud Sloof. restaurant Bibelot aan de Limaweg op de tweede cursusdag van Van Ginkel Vakanties over de godsdiensten en voedingsgewoonten in het Verre Oosten. Op de achtergrond zit tweede van links directeur A.G.M. van Ginkel. (Foto: Sjaak Noteboom). staan door het Boskoopse trombo- nekwartet ’’Quatro”. Er zijn geen strijkinstrumenten in de begeleiding. Er blijft dan ook absoluut niets aan de strijkstok hangen. Op het programma staan populair klassieke werken en volksmelodieën. Voor ƒ12,50 per persoon bezorgt iedereen zichzelf of een ander een zinvolle prettige avond. En boven al steunt men de actie Sight First. De toegangskaarten zijn op de avond van de uitvoering aan de kassa te koop. Wie echter 100% verzekerd wil zijn van een plaats kan zijn bijdra ge storten op bankrekening 507071689 t.n.v. Lions Club Waddinxveen onder vermelding van Sight First. En vergeet vooral niet het adres te vermelden en om hoeveel kaarten het gaat. Het is ook zeer wel mogelijk om alleen een bijdrage te storten. Waarom niet die twee tientjes (of meer) die Waddinxveners niet uit gaven met de Sinterklaas- en Kerstinkopen? Patiënten, waarvan sommigen vijf dagen hebben moeten lo pen, wachten voor de polikliniek in een achtergebleven gebied in het Nepalese Karnali in de hoop geholpen te kunnen worden. De gevel aan de straatzijde en de tuinzijde van de 22 wonin gen, die in de wijk Swanla in Zevenhuizen zullen worden ge bouwd. Deze Nepalese moeder is inmiddels aan beide ogen geope reerd door de Nederlandse oogarts mevrouw drs. M. Hogeweg, adviseur van de landelijke Stichting Lions Werkgroep Blinden. WADDINXVEEN - Het Zuid- hollandse VVD-statenlid Joh.D. van Dijk uit Gouda bezoekt maandagavond 9 november om kwart voor negen hotel-café-res- taurant De Unie aan de Kerkweg- Oost in Waddinxveen de najaars vergadering van de VVD-afdeling Waddinxveen. Op deze bijeenkomst, die om acht uur wordt voorafgegaan door een besloten huishoudelijk deel van de ledenvergadering, zal de pro vinciale politicus zijn visie geven over ’’Waddinxveen en de provin cie”. Met de zaal zal hij hierover ook discussiëren. Jan van Dijk zal maandagavond uiteraard ingaan op de veelbespro ken en veelbeschreven woning- bouwproblematiek in de Goudse regio (Gouda, Waddinxveen, Moordrecht). Andere onderwerpen zijn de mo gelijke lokaties op Moordrechts en Waddinxveens grondgebied voor het ernstige vervuilde slib uit de Hollandsche IJssel en het beleid om langdurig werklozen 1 A

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27