Gouwe-avond voor De Gouwe Rowah-handbal Be Fair doet geen goede zaken: 1-1 goed van start Waddinx- TOOS-gym zoekt jonge turnmeisjes Nieuw bord clubrecords Antilope veense wandeltocht Jeugd- tournooi schaken Jeugd- tournooi Kersbergen weer aan kop sjoelers WADDINXVEEN - De Wad dinxveense kampioen sjoelen van vorig jaar Jan Kersbergen heeft bij de sjoelers weer de leiding van Wim Valenkamp overgenomen in de onderlinge competitie. Waddinxveen-zo gelijk tegen Ammerstol Flyers-heren verliezen strijd om top Prestatie Be Fair A-2 Tweede winter- wedstrijd HSW Korbis gaat onderuit tegen Tjoba Winst en veel remise WSV WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE I ZWEM- EN POLOCLUB ”DE GOUWE” W’veen-zondag Dames 1 Heren 1 Tweede teams Be Fair Woensdag 4 november 1992 Bestuurslid Han Zoet wijst naar één van de nieuwe re- Sponsors v Damixa/Ravijn 1 Damixa/Ravijn 1 zaterdag 07-11-92 thuiswedstrijd 17.45 uur de Gouwe 2 18.30 uur de Gouwe 1 19.30 uur de Gouwe 1 Bunnik op de lat kwam Waddin- veen niet. Tot overmaat van ramp gaf de rommlig leidende scheids rechtere in de 38e minuut een vrije trap tegen Waddinxveen we gens hands van de keeper. Het was wederom René de Jong die Ammerstol op voorsprong bracht: 1-2. Dit was tevens de ruststand. Na rust leek Waddinxveen de za- Pagina 31 Weekblad voor Waddinxveen Arnold Toet; ver 3.17 mtr. Ar nold Toet; Balwerpen 19 mtr. Ste fan Graafland. MPC: 40 mtr. sprint 7,1 sec. Ma rieke de Leede; 1000 mtr. 4.11 min. Marieke de Leede; ver 3.20 mtr. Marieke de Leede; Balwer pen 11 mtr. Marieke de Leede. DVET I: 10.000 mtr. weg 44.27 min. Letteke Broekman; Mara thon 3.09.10 Letteke Broekman; 100 km 9.09.18 uur Letteke Broekman. HVET I: 10.000 mtr. weg 38.17 min Auke Leen; Marathon 3.02 uur Auke Leen. HVET III: 200 mtr. 30.35 sec Bram Lindhout; 800 mtr. 2.28.75 min. Bram Lindhout; 3.000 mtr. 11.11.71 min. Bram Lindhout; 5.000 mtr. 19.15.4 min. Bram Lindhout; 10.000 mtr. 39.30 min. Bram Lindhout. HZC de Robben 2 heren, uit Hilversum dames, uit Nijverdal heren, uit Nijverdal WADDINXVEEN - De tweede wedstrijd voor de wintercompeti tie van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW werd gehou den in de Oude Rijn. Evenals in de eerste wedstrijd wa ren de vangsten ook nu niet spec taculair. Alleen de vangst van M. van Leeuwen bracht behoorlijk gewicht in de schaal, net als de editie van vorig jaar wist hij ook deze wedstrijd met ruime winst af te sluiten. den, Vlaardingen-Oost en Rijs wijk. Voor informatie kan men contact opnemen met de PR-medewerker Henk Visser van RS 80, tel. 070 - 3550086. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdagavond vertrok Flyers 1 richting Amersfoort om de bas- ketbal-strijd aan te binden met Crackersjacks. De inzet was de eerste plaats in de competities- tand. De start van Flyers was op zijn minst gezegd zwak. Crackerjacks nam meteen een tiental punten voorsprong en hierdoor ging Fly ers het spel forceren. Dit lukte halverwege de eerste helft en Flyers kwam tot op drie punten terug. Toen schakelde Crackerjacks over op een press en in een paar minuten liepen zij, door onrustig spel en vele ver keerde passes van Flyers, uit naar 20 punten. Ruststand 46-25 voor Crackerjacks. De tweede helft was, uit Flyers oogpunt, beter. Dankzij een goede organisatie en betere spelopbouw, kon men nu zien dat beide teams tot de top in hun klasse behoren. Jammer voor Flyers was, dat het ’’schot” de meeste spelers in de steek liet, waardoor de opgelopen achterstand van de eerste helft niet meer werd ingehaald. Zo ein digde de wedstrijd in een 99-76 verlies voor Flyers. Voor de damesafdeling van Flyers WADDINXVEEN - TOOS-gym- nastiek in Waddinxveen is op zoek naar toekomstig turntalent bij meisjes. Donderdag 19 november wordt er van kwart voor vijf tot kwart over zeven een open selectietest voor meisjes-turnen gehouden in de gymzaal aan de Staringlaan in Waddinxveen. TOOS zoekt meisjes die 5 tot en met 7 jaar zijn, graag bewegen en niet stil kunnen zitten en meisjes van 7 tot en met 11 jaar, die op een hoger niveau willen gaan tur nen, aanleg hebben, karakter be zitten en doorzettingsvermogen hebben. Ook wil TOOS in contact komen met meisjes die via de C-lijn wil len doorstromen naar de A- en B- lijn op nationaal niveau. De Waddinxveense gymnastiek vereniging biedt goed verzorgde trainingen met voldoende turntoe- stellen, beschikt over een hoog ge kwalificeerde trainersstaf en heeft voldoende trainingstijd. Naast toesteltraining schenkt TOOS rui me aandacht aan ballet, choreo grafie, kracht en lenigheid. Voor informatie kan men bellen met Ria Zwijnenburg (tel. 01828 - 15025) of Teus van Vliet (tel. 073 -424164). Bestuurslid Han Zoet wijst naar één van de nieuwe i cordbord in het gebouw van de sportclub Antilope aan Zoet). WADDINXVEEN - Bij de Wad dinxveense atletiekvereniging An tilope is in 1992 gestart met een uitbreiding van de categoriën waarin clubrecords kunnen wor den gevestigd. Toegevoegd werden de pupillen C (7- en 8-jarigen), de veteranen I (voor heren 40-49 jaar, dames 35-44 jaar), veteranen II (voor he ren 50-59 jaar, dames 46-54 jaar) en de veteranen III (heren 60 en ouder, voor dames 55 jaar en ou der). Hiermede werd een stap gezet naar de richtlijnen die de KNAU op dit gebied hanteert. Han Zoet van Antilope heeft alle noodzakelijke clubrecords boven tafel gekrgen. Hiertoe stond hem een goed bijgehouden archief ter beschikking. Alle clubrecords worden niet al- WADDINXVEEN - Geen vanche voor Korbis-korfbal in de uitwedstrijd tegen het Zeeuwse Tjoba uit ’s Heerhendrikskinde- ren moest een duidelijke 15-11 nederlaag worden geïncasseerd. Een verdiende nederlaag omdat het Korbis-spel vooral in de eerste helft onder de maat bleef. Te la coniek spel, vooral in verdedigend opzicht, moest Korbis met tegen treffers bekopen. Enkele goede acties zorgden er voor dat de schade voor rust tot drie doelpunten bledL beperkt (9-6). Toch bracht de tweede speelhelft helaas geen herstel, hoewel het spel zelf van beter gehalte was. Kansen scheppen is één zaak. Ze benutten een andere. En dat laat ste lukte net niet op een moment dat de Waddinxveense ploeg tot 10-9 terug wist te komen. Uiteraard is het dan vaak zo dat de tegenstander wel weet te sco ren. Zo ook Tjoba dat tegen het einde nog zelfs tot een comforta bele 15-11 wist uit te lopen. Met deze nederlaag sloot Korbis de eerste competitiehelft af. WADDINXVEEN - Schaken is en blijft een spel met onvoorspel bare mogelijkheden. Dit bleek donderdag in het Anne Frank-cen- trum waar het le team van de Waddinxveense Schaakvereniging met 6,5-1,5 won van HVO 3. Intern speelden zich tegelijkertijd heftige taferelen af. Van Sandijk won tot zijn en ieders verrassing van Van Oort, de jonge speler Willemen behaalde zijn derde ze ge op rij tegen Markus, de Bock kwam op gespannen voet te staan met zijn klok en verloor van De Hoog, terwijl Kuiper, een nieuw gezicht, Brobbel verraste en daar voor moet men van goede huize komen. Hoewel het aanbieden van remise aan strenge regels gebonden is, bereikten alle andere spelers een gelijk spel. Voor zover de statis tieken reiken is dit nog nooit voorgekomen in Waddinxveen. De rangschikking in de top 50 heeft dan ook geen turbulente wijzigingen ondergaan. Donderdag 5 november wordt de 9e ronde gespeeld. Ieder is daar welkom. De jeugd van Waddinx veen en omstreken bereidt zich voor op het jeugdschaaktoumooi dat op 14 november in het Anne Frank-centrum wordt gespeeld. Spelers kunnen zich telefonisch opgeven bij W. v.d. Hoek, tel. 01802-2260 of G.L. Torenbeek, tel. 01828-19006. De maximum leeftijd is 18 jaar. pees kampioen onderuit met 10-7. Tensloote maakte heren 1 het Gouwefeest compleet en wonnen met 10-6. in om te scoren. Het logische ge volg was de 0-1 voorsprong voor Ammerstol. Uit een vrije trap van zeker 35 meter afstand passeerde René de Jong de Waddinxveense doelman Wilco Vermeij, die bij deze te gentreffer zeker niet helemaal vrijuit ging. Vijf minuten later leek Waddinx veen orde op zaken te gaan stellen toen Willem Hoogendoorn de 1-1 liet aantekenen. Maar in plaats scoorden Hassan Mrabet, Ruud Sloof, Lex van Ham, Ton Verk- ley, Simon Krol en Rob Jongkind. De dames van Rowah lieten in hun eerste competitiewedstrijd meteen zien, dat ze dit jaar voor de bovenste plaatsen in de compe titie meedoen. Tegen de reserves van de Meeuwen uit Rotterdam behaalden ze een verdiende 10-0 overwinning. Bijzonder opvallend is, dat de de fensie van Rowah in een heel uur geen enkele tegentreffer behoefde te incasseren. Rowah verdeelde haar doelpunten gelijk over de twee helften. In de wedstrijd debuteerden Irma Verk- ley en Henny de Schipper zeer verdienstelijk in de competitie en liet ook Carola Doeleman - na een blessureperiode weer van de partij - zich weer in positieve zin gel den. Aanvallend lieten de dames van Rowah zich nog af en toe leiden door het lage tempo van de tegen standers. Maar bij tijd en wijlen toonde het snelle combinatiespel van de Waddinxveense dames, dat ze toch een klasse beter waren dan de Meeuwen. Coach Simon Krol kon tevreden toezien hoe de dames uit met na me combinaties tot score kwam. Aan de cirkel ontregelden afwis selend Sonja van Ham en Irma Verkley de Rotterdamse defensie, waardoor zijzelf of de opbouwers tot goede kansen kwamen. Daar naast wisten de Rowah-dames ook regelmatig door snelle break-outs tot score te komen. In de eerste helft werd al snel een 1-0 voorsprong genomen, maar duurde het vrij lang voordat de tweede treffer een feit was. Na die bevrijdende tweede treffer walste de Rowah-informatie een parig over de arme Meeuwen. Voor Rowah scoorden Karin Jongkind, Henny de Schipper, Katherina Vos, Jolanda Hoffmans en Sonja van Ham. WADDINXVEEN - Be Fair heeft zaterdagmiddag in de Goud se afdeling geen goede zaken gedaan door met 1-1 gelijk te spe len tegen Aarlanderveen. De Waddinxveners staan met 11 pun ten uit 8 wedstrijden op de derde plaats. Waddinxveen-zondag speelde met 3-3 gelijk tegen Ammerstol en staat op de voorlaat ste plaats met 4 punten uit 8 wedstrijden. Moordrecht-WSE WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de vier bondsploegen van De Gouwe-waterpolo in competitieverband uitwedstrijden. Dames 2 moest in Utrecht op be zoek bij koploper UZSC en won met 8-7. Heren 2, dames 1 en he ren 1 speelden in Bilthoven tegen Eurozon/Brandenburg. Hier werd het één groot feest voor De Gouwe. Eerst won heren 2 vrij gemakkelijk met 8-4. Daar- na haalde dames 1, in een sensati onele wedstrijd, de huidige Euro- leen op papier gezet, maar ook op een bord in het clubgebouw op de voet gevolgd. Uitbreiding van dit bord was dan ook dringend gewenst en is dezer dagen, volledig bijgewerkt, in ge bruik genomen. Vermeldenswaard in de betreffen de nieuwe groepen zijn de volgen de in 1992 gevestigde clubre cords: JPC: 40 mtr. sprint 7 sec. Christi aan Visser; 1000 mtr. 4.27 min. De spelers van Waddinxveen heb ben zich afgelopen zondag in de thuiswedstrijd tegen hekkesluiter Ammerstol van hun slechtste kant laten zien. In een van begin tot einde uitermate slechte wedstrijd werd ternauwernood één schamel puntje in de wacht gesleept. Al vanaf het eerste fluitsignaal was duidelijk dat de Sniepbewo- ners deze wedstrijd veel te licht opvatten. Het ontbrak de Wad dinxveners aan vechtlust en men slaagde er zelfs op de doellijn niet sprong van 38-18. De tweede helft verliep wat stroever, maar de overwinning kwam niet in ge vaar. Eindstand 76-56. Ook dames 3 had een zwakke start in de competitie, maar dank zij enkele nieuwe leden, waardoor men niet meer met een smalle ba sis aan een wedstrijd moet begin nen, geven de twee overwinningen op rij hoop op een goede klasse ring. Het meest opvallende van de nu lopende competities is wel, dat al le jeugdteams van Flyers, zowel jongens als meisjes, klinkende re sultaten behalen. Meisjes kadet- ten 1 en 2. Jongens kadetten I en 2. Meisjes adspiranten en Jongens adspiranten 1 en 2 behalen de ene na de andere overwinning, soms met 50 punten verschil, maar ook met één punt. Voeg hierbij nog de tomeloze in zet waarmee de jongste spelers, de mini’s, hun wedstrijden spelen, waarbij zij moesten opboksen te gen tegenstanders, die gemiddeld een hoofd groter zijn, dan is het een feest on naar deze wedstrij den te kijken. Het peil van deze wedstrijden verdient een grote pu blieke belangstelling. ken beter te gaan aanpakken. Er was zelfs sprake van iets dat op een offensiefje leek, maar als je binnen tien minuten ongeveer ze ven opgelegde kansen verprutst verdien je het niet om te winnen. Ammerstol leek dan ook op rozen te zitten toen het na de enige ge slaagde aktie van de wedstrijd, een aanval uit het boekje over links, op een 1-3 voorsprong kwam door een doelpunt van Ro nald Straver. De bezoekers, die dit seizoen nog niet één punt had den behaald, wisten niet hoe ze het hadden. Door een noodgreep van trainer Bas Janssens wist Waddinxveen toch nog een punt te bemachti gen. Marcel van Leeuwen werd ingezet ten faveure van verdedi ger Eric v.d. Krans, waardoor de Waddinxveners met vier spitsen gingen spelen. Door doelpunten van Bas de Zwart en invaller Van Leeuwen werd de stand gelijk ge trokken. Waddinxveen bleek nu ineens wel te willen voetballen, maar daar was men rijkelijk laat mee. De 3-3 was dan ook een terechte einduit slag. WADDINXVEEN - Zaterdag 14 november houdt de Waddinxveen se Schaakvereniging WSV haar vijftiende jeugdschaaktoumooi. Alle jeugdschakers en schaak- sters, zowel club- als huisscha- kers, zijn die dag van harte wel kom in het Anne Frank-centrum te Wadinxveen, waar het tournooi wordt gehouden. De deelnemers zullen worden in gedeeld in groepen van 6 en wel naar leeftijd en speelsterkte. De maximum leeftijd om mee te kun nen doen is 18 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50 per persoon en dient bij aanvang van het tournooi te worden be taald. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per speler). Ie dere deelnemer speelt dus 5 par tijen. De eerste ronde wordt gespeeld van 9.30-10.30 uur, de tweede ronde van 10.45-11.45 uur, de derde ronde van 13.00-14.00 uur, de vierde ronde van 14.00-15.00 uur en de vijfde en laatste ronde van 15.00-16.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijs uitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelijke prijzen be schikbaar. De inschrijving sluit uiterlijk woensdag 11 november 1992. Bij inschrijving graag naam, leeftijd en speelsterkte vermelden. Opgave voor deelname richten aan: W. v.d. Hoek, Korenstraat 19, 2761 XN Zevenhuizen, tel. 01802-2260 of G.L. Torenbeek, J. v. Effenlaan 36, 2741 XN Wad dinxveen, tel. 01828-19006. was het een goed weekend. Zowel dames 2, 3 en 4 wisten hun wed strijd te winnen. Hopelijk doet dames 1 hieraan mee. (zij speel den zondagavond tegen Midland, de ongeslagen koploper). Vooral de prestaties van dames 4 vallen op. In een ongewijzigde sa menstelling en in dezelfde klasse als voorgaand seizoen, draait het team mee voor de bovenste plaat sen in de competitie. Vrijdaga vond werd gewonnen van The Jump uit Noordwijk. Dames 2 heeft het ritme nu te pakken. De start van de competi tie was niet zo best, maar nu wer den er twee overwinningen en een nipte nederlaag (tegen de koplo per) geboekt en rukt men op naar een plaats in de bovenste helft van de competitiestand. Tegen BS Leiden had het team de eerste helft geen enkele moeite en liep het uit naar een voor- Kersberegen scoorde in de A-klas- se 1403 punten, W. Slingerland jr. 1389 en W. Valenkamp 1384 punten. De stand in de A-klasse ziet er als volgt uit: 1. Jan Kersbergen met een gemiddelde van 139.925, 2. Wim Valenkamp 139.450, 3. Wim Slingerland jr. 138.500, 4. Cees Kuipers 138.500 en 5. T. Valenkamp 134.900. In de B-klasse was Pascal van Gils de beste met 1274 punten. Ed den Drijver voert nu deze klasse aan met gemiddeld 125.750 pun ten. C. van-Wijk won in de C-klasse met 1170 punten. Leider in het klassement is Dirk-Jan van Dru- nen met 116.800 punten. A. Reijngoudt scoorde 1051 in de D- klasse, welke wordt aangevoerd door genoemde. De E-klasse had in Y. Kersbergen een winnaar met 912 punten en deze klasse wordt aangevoerd door Arjen de Jongste 96.600 punten. De prijzen gingen naanar: A-klasse: Wim Slingerland, Wim Valenkamp, Rob Kuypers en Tine Valenkamp. B-klasse: Pascal van Gils, Frans Bouwmeester, Peter van Leeuwen en Bas Koppenaal. C-klasse: C. van Wijk, Hans Kuy pers, Cor van Gils en W. Slinger land sr. D-klasse: M.C. Taktor, Jeanette Kersbergen en Kees Krijgsman en Roswelle van Leeuwen. E-klasse: Y. Kersbergen. Woensdag 11 november is er weer sjoelen in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Al- berdingk Thijmlaan, vanaf 19.45 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag 14 november houdt de Waddinxveen se Schaakvereniging WSV haar vijftiende jeugdschaaktoumooi. Alle jeugdschakers en schaak- sters, zowel club- als huisscha- kers, zijn die dag van harte wel kom in het Anne Frank-centrum te Wadinxveen, waar het tournooi wordt gehouden. De deelnemers zullen worden in gedeeld in groepen van 6 en wel naar leeftijd en speelsterkte. De maximum leeftijd om mee te kun nen doen is 18 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50 per persoon en dient bij aanvang van het tournooi te worden be taald. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per speler). Ie dere deelnemer speelt dus 5 par tijen. De eerste ronde wordt gespeeld van 9.30-10.30 uur, de tweede ronde van 10.45-11.45 uur, de derde ronde van 13.00-14.00 uur, de vierde ronde van 14.00-15.00 uur en de vijfde en laatste ronde van 15.00-16.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijs uitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelijke prijzen be schikbaar. De inschrijving sluit uiterlijk woensdag 11 november 1992. Bij inschrijving graag naam, leeftijd en speelsterkte vermelden. Opgave voor deelname richten aan: W. v.d. Hoek, Korenstraat 19, 2761 XN Zevenhuizen, tel. 01802-2260 of G.L. Torenbeek, J. v. Effenlaan 36, 2741 XN Wad dinxveen, tel. 01828-19006. WADDINXVEEN - Zowel de dames als de heren van handbal vereniging Rowah zijn de zaalcompetitie sterk begonnen. De he ren wonnen in Krimpen aan de IJssel van het sterke team van de Treffers; de dames verpulverden de reserves van de Meeuwen uit Rotterdam. De heren van Rowah leken in Krimpen op voorhand een zware wedstrijd tegemoet te gaan. Maar in de eerste en eerste deel van de tweede helft wist Rowah vrij ge makkelijk een grote voorsprong op te bouwen. In het laatste kwar tier van de wedstrijd wisten de Treffers hun grote achterstand tot een marge van slechts twee te ver kleinen. In de eerste tien minuten van de wedstrid legde Rowah de basis voor de uiteindelijke overwinning. Met bekeken spel liep het naar een 1-5 voorsprong uit. De kansen werden goed benut. Daarna wisten de heren van de Treffers iets van hun achterstand in te lopen. Een tweetal strafwor- pen van Rowah werden door tech nische fouten afgekeurd en twee zuivere velddoelpunten werden eveneens niet toegekend. De rust stand 5-8 gaf echter goed weer hoe de verhoudingen lagen. De eerste tien minuten van de tweede helft liep Rowah nog ver der uit. Een aantal snelle aanval len bracht Rowah in een riante positie (6-12). Maar halverwege de tweede helft verminderde de concentratie. Het samenspel verminderde en de individuele acties, die eerder wel lukten, hadden nu veel minder succes. Via 9-15 namen de heren uit Krimpen het initiatief en wis ten tot vier keer toe het aanvals- spel van Rowah te onderbreken en in snelle break-outs de marge te verkleinen. Ondanks een hectisch laatste kwartier, wisten de Rowah-heren met een knappe overwinning huis waarts te keren. Voor Rowah WADDINXVEEN - Het A-2 elf tal van Be Fair-voetbal heeft afge lopen zaterdag een uitstekende prestatie geleverd door uit bij Stolwijk A-l met 2-3 te winnen. Voor rust kwam men achter, maar Peter v.d. Akerboom scoorde de gelijkmaker. In de tweede helft scoorde Erwin Zalm opnieuw de gelijkmaker (2-2) en kon daarna zelfs de winnende treffer voor zijn rekening nemen. Lovende woorden van het leidersduo J. Neeleman en A. Hol: goed sa menspel, veel inzet en hard ge werkt! Het A-l elftal verloor opnieuw, nu bij ’s Gravenzande. Hoewel niet helemaal verdiend, werd het een 3-1 nederlaag en dat levert geen punten op. Ook B-l moest haar meedere kennen in de betaal de jeugd van Volendam. De sterkste tot nu toe uit de lan delijke B-jeugdcompetitie won met 0-7 van de Satcom Boys, die sportief het verlies incasseerden en nog steeds een uitstekende plaats in de competitie hebben. Zaterdag spelen zij uit bij Sparta, de week daarop thuis tegen Elink- wijk. C-l speelde tegen een zeer verde digend Soccer Boys met 0-0 ge lijk en Gilbert Both, de keeper, was de beste man van het veld. De overwinningen voor C-2 gaan gewoon door. Ook Zevenhoven C-l werd verslagen (1-2). Doel punten van Jeroen Grooten en Mark de Jong. D-2 won knap bij Linschoten met 1-2. E-2 speelde een prima wed strijd tegen Schoonhoven E-l en won met 2-3. Marcel scoorde alle goals en Dirk Pronk zorgde dat er niet teveel tegen gescoord werd. Ook E-5 won met 2-3 bij Schoon hoven en F-3 scoorde veel doel punten in en tegen Moerkapelle F-l. Met 2-7 werd gewonnen en dat brengt hun hoog op de lijst. Bart Veen (5x) en Martijn Beze- mer (2x) scoorden. Martijn Im- merzeel was de keeper. Het eerste damesteam van De Gouwe speelde de wedstrijd van hun leven. Niet alleen wonnen de Van Ginkel-girTs met 10-7 van Brandenburg, zij lieten ook in een zeer goede partij zién,-dat zij zijn gegroeid ten opzichte van vorig jaar. Toen werd het overigens nog 15-5 voor Brandenburg. Vooraf zou, alles wat De Gouwe was, al uit hun dak gegaan zijn bij een gelijk spel bij titelkandidaat Eurozon/Brandenburg. Dat het echt zo zou lopen had geen mens kunnen voorspellen, behoudens teammanager Adrie Bercken- kamp, die vooraf vertelde, dat hij ’s nachts van een 10-7 overwin ning had gedroomd. Maar wie verklaarde hem niet voor gek? Al vanaf het begin ging de wed strijd gelijk op. Na de 1-0 voor Brandenburg (4 meter) scoorde Angela Faber met een boogje 1-1. Uit een man-meer scoorde Bran denburg 2-1, doch Astrid Coene WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Haagse Stichting Randstad Serie 80 (RS 80), aangesloten bij de wandelkring Den Haag - Rijn land van de KNBLO, houdt za terdag 7 november in en om Wad dinxveen de derde regionale wan deltocht uit een série van tien. De wandeltocht van 25 kilometer begint en eindigt zoals gebruike lijk in het WSE-voetbalclubhuis De Lansbrekers aan de Willem de Rijkelaan. Vanuit deze plek kunnen direct al rustige wandelwegen en -paden in het parcours worden verwerkt, al dus de organisatoren. De start van de tocht, die ditmaal door het Gouwebos gaat en naar Boskoop en Hazerswoude-Dorp voert, is tussen 9.00 en 10.00 uur (kantine open vanaf 8.00 uur). Na 9.5 kilometer is er een koffie- post in de hal van een boomkwe kerij. Hier wordt aan iedere deel nemer een gratis consumptie aan geboden. Na 6.1 kilometer is er een rustge- legenheid in het clubhuis van de voetbal- en atletiekvereniging Ha- zerswoudse Boys in Hazerswoude- Dorp. De uitgekiende en duidelijk aan gegeven wandelwegen en -paden i met de onderbreking van twee pleisterplaatsen maken het par cours tot een afwisselende en inte ressante wandeling en is derhalve dan ook gemakkelijk te volbren gen. De wandeltochten van het 13-jari- ge RS 80 hebben in de loop der jaren een doelgerichte aanhang gekregen met een brede sociale achtergrond. Sommige wandelaars reizen meer dan 100 kilometer om aan een Randstad-serietocht deel te nemen. Het doel van RS 80 is het bevor deren van wandelen als sport in de wintermaanden. Dit seizoen zijn er startplaatsen in Leidschen- dam, Pijnacker, Waddinxveen- Noord, Hoek van Holland, Gou- r da, Scheveningen, Delft, Woer- van meteen door te drukken gin- Hoofdsponsor: O S. van der Panne (Alphen aan den Rijn) v.d. Berg aann.bedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf. Autonjschool Henk van Erk. Reisburo v. Gmkel. Heemskerk Electra Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep BV. gen de Waddinxveners weer ver der met het rommelige en ongeïnspireerde spelletje dat ze voor de gelijkmaker ook al had den laten zien. Verder dan een kopbal van Tim bracht De Gouwe weer langszij en scoorde met een omhaal 2-2. De Gouwe kwam voor het eerst op voorsprong, toen Angela Faber 2-3 erin gooide. In de tweede periode ging de strijd nog steeds gelijk op. Bran denburg scoorde uit een man meer 3-3, waarna de goed opdreef zijnde Angela Faber uit een man meer 3-4 scoorde. Brandenburg kwam weer langszij (4-4), doch Angela Faber verzilverde een viermeter, waardoor De Gouwe weer op een 4-5 voorsprong kwam. Het team van trainer/coach Jan Middendorp kreeg langzamer hand meer greep op de wedstrijd. Eerst bracht Gillian van den Berg de stand op 4-6, alvorens Bran denburg met 5-6 uit een vierme ter weer aansluiting kreeg, doch vervolgens scoorde Gillian van den Berg wederom een fraaie om haal 5-7. Aan het begin van de vierde pe riode drong Brandenburg sterk tan. Dit resulteerde in een vier- neter voor de gastvrouwen, welke wederom (in de derde opvolgende wedstrijd) door de sterk keepende Elise Kortekaas werd gestopt. Het wanhoopoffensief van Bran denburg, dat daarop volgde, bracht hen echter wel weer via 5-7 en 7-7 naast De Gouwe. Doch de Gouwedames waren niet te vermurwen. Eerst bracht Sandra Berckenkamp uit een man-meer 7-8 op het scorebord, waarna An gela Faber haar vijfde doelpunt scoorde en de stand op 7-9 bracht. Tenslotte maakte Gillian van den Berg het karwei af en bracht via een fraaie boogbal de eindstand op 7-10. De sensatie was com pleet! Het eerste herenteam van De Gouwe was iets aan hun stand verplicht. De Quality Service Van der Panne-boys kregen einde lijk, op papier, een tegenstander van formaat. Echter, vanaf het begin nam De Gouwe het initiatief. Dit resul teerde al snel in doelpunten van Jaco de Jong (0-1) en Meije Lam mers (0-2). Eurozon/Brandenburg trachtte het tempo van De Gou we, via een zneverdediging, te sluiten. Dit lukte in eerste instantie nog ■wel en het werd zelfs 1-2. Paul van Doorne bracht de stand ech ter weer op 1-3, doch Branden burg sloot de periode af met 2-3. In de tweede periode kwam Bran denburg er eigenlijk niet meer aan te pas. Via doelpunten van Remko Overdam, Meije Lam mers en aanvoerder Marc Faber werd deze periode beëindigd met 2-6. Echter, door enkele slordigheden bij het schieten van De Gouwe en wat geluk bij het team van Bran denburg, kwam in de derde perio de Brandenburg weer enigszins dichterbij (4-6). Tenslotte werd in de laatste perio de weer een beetje gepoloëd. Brandenburg liet de zneverdedi ging varen, hetgeen tot gevolg had, dat Meije Lammers 4-7 en Jaco de Jong 4-8 konden scoren. Brandenburg kwam terug tot 5-8, waarna de prima op dreef zijnde Remko Overdam 5-9 scoorde. Na het laatste doelpunt van Bran denburg (6-9) vlamde de formatie van trainer/coach Albert Spijker nog een keer. Alvorens keeper Arie Stalenburg nog een vierme ter stopte bracht Remko Over dam met 6-10 de eindstand op het scorebord. Er is die avond nog lang nagepraat. Ook het tweede herenteam van De Gouwe, de Henk van Erk- boys, wist afgelopen zaterdag de uitwedstrijden tegen Brandenburg 2 in winst om te zetten. Zij kenden geen enkel pardon met de Bilthovenaren en wonnen vrij gemakkelijk met 8-4. Doelpuntenmakers waren Marcel Ribbens (3x), Wilfred Bontje (2x), Remco de Frankrijker, Niek de Leeuw en Ton Cozijnsen. Tenslotte wist het tweede dames team van De Gouwe, de Henk van Erk-girls, ook twee punten te behalen bij koploper UZSC in Utrecht. Gescoord werd door Marloes Boereboom (3x), Brenda Kranenburg (2x), Gabriëlle de Groot, Elly Middendorp en Amanda Van den Berg. Aanstaande zaterdag 7 november speelt De Gouwe thuiswedstrij den. Heren 2 speelt om 17.45 uur tegen HZC de Robben, dames 1 en heren 1 spelen vanaf 18.30 uur tegen Damixa/Ravijn uit Nijver dal. Dames 2 speelt om 19.45 uur uit in Dordrecht tegen Nautilus 1. indelingen bij het volledig bijgewerkte re- an de Alberdingk Thijmlaan. (Foto: Han werd afgelast. Bij de A-junioren verloor Be Fair met 3-1 van ’s Gravenzande, terwijl bij de B-junioren Be Fair met 1-7 ten on der ging tegen Volendam. Ook in zijn achtste wedstrijd in de lopende competitie heeft Be Fair tegen Aarlanderveen ver zuimd een groot veldoverwicht in doelpunten uit te drukken en heeft derhalve opnieuw onnodig een punt verspeeld. Het veldoverwicht was in de eer ste helft dermate groot, dat de Be Fair doelman Ralph Boonstoppel, invaller voor de geblesseerde Ton Lugthart, pas na een half uur spe lend handelend moest optreden. Ook in deze wedstrijd wist Be Fair enkele goede kansen te cre- ren, maar men zocht het doel weer niet op de goede plaats. De verdediging van Aarlanderveen moest menig keer aan de noodrem trekken en toen Pieter van Herk alleen op het doel afging werd hij onderuit gehaald. Dit leverde de verdediger een ge le kaart op en Be Fair een vrije schop, waar niets uit kwam. Toen Coen Meijer in de 35’e minuut -wel wist te scoren, keurde, de goed leidende scheidsrechter, dit doelpunt vanwege buitenspel niet goed. De tweede helft begon uitstekend voor de bezoekers, want voordat de meeste toeschouwers de kanti ne hadden verlaten, stelde invaller Hans Visser, via een slimme voor zet, Pieter van Herk in staat om de score te openen. Be Fair wist deze voorsprong slechts 5 minuten vast te houden. Uit een corner wisten de Aarlan- derveners de stand al weer snel recht te zetten. Vervolgens mocht Be Fair niet klagen dat het niet op een achter stand werd gezet. Het waren de gastheren, die de Waddinxveners ruim een kwartier onder druk hielden. Tijdens deze fase liep Coen Meij er tegen een terecht toegekende gele kaart op. Het laatste kwartier was weer voor Be Fair, maar de voorwaartsen hadden niet het ge luk om alsnog een doelpunt te maken. Aanstaande zaterdag komt Zwam merdam in het Warnaarplantsoen op bezoek. De bezoekers bezetten met één punt meer de tweede plaats. Be Fair zal er alles aan doen om de tweede plaats te hero veren. W w W w

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 31