GEMEENTE WADDINXVEEN Prettige kennismaking met koor Krea Musica w W-w I f' Diefstal fietsen Groot kunstwerk van Anke Mensink in Alphen NOVIB- kalender in Wereldwinkel I' was succes Rommelmarkt Concordia B B TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN BEKENDMAKING VERKEERSMAA TREGEL COLLECTE VERG UNNING SPREEKUREN INZAMELINGSA CTIE LA NDBO U WFOLIE HINDERWET BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN 01820-16066 010-4362244 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 Van alles iets Tom Parker Harmonie-orkest BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: "TT’41 Pagina 3 Woensdag 4 november 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Bloemendaalseweg 10 i Binnengekomen bouwaanvragen erk aan de Groensvoorde. (Foto: Sjaak Noteboom). Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Wilhelminakade 25 Mevr. Kuipers Rietbergplantsoen .83-193 en Peter Zuidlaan 89-177 (oneven) Noordkade 100 Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.l.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. - folie dat is gebruikt bij het ontsmetten van grond; - plastic voorwerpen zoals jerrycans en buismateriaal. Wij rekenen erop dat u ook meedoet, verzamel het landbouw- folie en lever dit bij ons in, op een van de vorenstaande dagen. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Pitt Bulls Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat honden van het ras Pitt Buil aangemerkt worden als gevaarlijke honden, als bedoeld in artikel 18, eerste lid, sub c van de Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983. Dit houdt in dat het met ingang van heden verboden is om honden, van het ras Pitt Buil, anders dan kort aangelijnd, uit te laten bin nen de gemeente Waddinxveen. Stremming/belemmering Kerkweg-Oost en oprit hefbrug te Wad dinxveen De directeur van de dienst Verkeer en Vervoer van de provincie Zuid-Holland en het gemeentebestu rr van de gemeente Waddinx veen maken bekend, dat de Kerkweg-Oost en de oprit van de Hef brug te Waddinxveen tussen de Julianastraat en de Hefbrug over de Gouwe over een lengte van 180 m wordt verbeterd en op nieuw zal worden geasfalteerd. De werkzaamheden zullen op maandag 16 november 1992 aanvan- gen en ongeveer 3 dagen duren. Tijdens de asfalteringswerkzaam- heden zal bovengenoemd weggedeelte voor alle verkeer afgesloten zijn van maandag 16 november 09.00 uur tot woensdag 18 novem ber 1992 24.00 uur, of zoveel korter als mogelijk of langer dan no dig zal blijken. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. In de week van 8 tot en met 15 november 1992 zal er gecollecteerd worden door het Diabetes Fonds. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeente bestuur worden gebracht. WADDINXVEEN - In de We reldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhelminaplein zijn de grote NOVIB-kalenders, de kalen der die elke dag helpt, weer te koop. BOUWPERCEEL: St. Victorstraat 15 een groot aantal aqua- experimenteert graag Morricone’, voor het koor toch een wat zwaardere opgave. De di rigent trof echter met zijn dappe re amateurs de diverse moeilijke inzetten zeer goed, terwijl twee dames zuiver de solopartij voor hun rekening namen. Bij het slotnummer ’Goldfinger’ uit de film van James Bond, moesten de koorzangers alle regis ters open zetten. Joop van Eek kon in sommige passages onvol doende voorkomen dat het orkest overstemde. De programmakeuze van het or kest was in goede balans met de koorwerken, alleen was het en thousiasme van de orkestleden soms te groot, zodat de klank dik wijls wat te fors klonk. In het bij zonder was dit het geval met ’Queens Park melody’ van J. de Haan, waardoor de sfeer van de melody niet helemaal tot zijn recht kwam. Acrylverf-zeildoek uit 1988 van de Waddinxveense kunst - schilder Anke Mensink: "I've had my fun (if 1 don't get well no more)". 4.25 x 3 meter. (Foto: Anke Mensink). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: AARD VAN HET BOUWPLAN: het geheel vernieuwen van een ga rage en het plaatsen van een volière het geheel vernieuwen en het ver groten van een kweekkas het oprichten van een bergruimte het geheel veranderen en het vernieuwen van de entrees van twee flatgebouwen het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsgebouw. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. ALPHEN AAN DEN RIJN/WADDINXVEEN - Met een enorm groot kunstwerk neemt de Waddinxveense kunstschilder Anke Mensink zaterdagmiddag 7 november om vier uur deel aan het feestelijk heropeningsprogramma rond de hernieuwde Galerie van de Stichting Alphense Ateliers (STAA) aan de Prin ses Irenelaan in Alphen aan den Rijn. terug te vinden. ”In mijn werk”, zegt Anke Mensink, ”zou je kun nen spreken van een ’’cross-over” van de muziek naar de beeldende kunst”. oratoria, maar prettig in het ge hoor liggende lichte muziek, die zo mogelijk een ieder aanspreekt en waar het publiek graag naar luistert. Is zij daarin geslaagd? Het inita- tief sprak in ieder geval voldoen de mensen aan om te starten en als na een jaar 70 leden telt dan is daar mee al het antwoord gege ven. tiebron, ritmes, harmonie, struc turen en steeds terugkerende pa tronen vormen in haar werk een uitgangspunt voor vrije improvisa ties. Vierkanten, cirkels en ovalen komen daarin veelvuldig voor. Cross-over is een muziekterm. Elementen uit de muziek van ver schillende culturen zijn bij elkaar Een algemeen repertoire wil nog niet zeggen dat de keus onuitput telijk is. Ook een algemeen reper toire kent zijn beperkingen en dan kom je al gauw terecht bij musi cals, bewerkingen van (film) songs of gewone Hollandse lied jes! Zo begon het koor het ’Muil of Kintry’ van de legendarische Be- atle Paul McCartney en ’Top of De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. door M. MOS SR. WADDINXVEEN - Ruim een jaar nadat de repetities van het nieuwe algemeen gemengd koor Krea Musica begonnen waren, presenteerde het koor zich vrijdagavond met een concert in de Ontmoetingskerk. Medewerking verleende het harmonie-orkest Helicon uit Berkel en Rodenrijs. Het was zeer verrassend en verheugend dat de kerk zo goed gevuld was. Zeker voor een koor dat zich nog moet bewijzen. Met algemeen gemengd kan je al le kanten op, maar bij de oprich tingsvergadering op 29 april 1991 liet de initiatiefneemster, Nelly van Geenen, al duidelijk blijken welke doelstelling zij voor ogen had. Geen moeilijke operette, geen zware opera, geen dramatische De meningen over de arrangeur Tom Parker lopen nogal uit één. Voor klassieke dirigenten zijn zij een gruwel. Joop van Eek deed het publiek een groot genoegen met een koorzetting van hem zelf van ’Standing by’ uit ’The Young Verdi’. Een melodie die je nog lang bij blijft. Niet voor niets werd dit stuk dan ook als tweede toegift gegeven. Een zeer enthousiast publiek dankte alle medewerkers met een gul applaus. Krea Musica kan te rug zien op een zeer geslaagde avond en zal ongetwijfeld de vruchten daarvan plukken. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Wilhelminakade 26: het gedeeltelijk veranderen en vernieuwen van een meubelshowroom annex woning in een fit nesscentrum annex woning. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 1) dat burgemeester en wethouders hun beslissing op bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 6, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bo venstaande bouwplan. Het bouwplan ligt met ingang van 5 november 1992 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ie der ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx veen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 27 oktober 1992 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben is verleend aan: De heer J. v.d. Knijff voor een tuinbouwbedrijf op het perceel 6e Tochtweg 1; De heer J.L. Steenbergen voor een groothandel in aardappelen, groenten en fruit op het perceel Abr. Kroesweg 19a; De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 5 november tot 5 december 1992 ter inzage bij de afde ling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maan dagavonden gedurende drie uren. Tot 5 december 1992 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-82 en 92-2845. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet 1962 en na ontvangst van de benodigde verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland c.q. gebruikmaking van de zogeheten algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouw vergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: 1. Zuidkade 112 het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfspand; 2. Mercuriusweg 3: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een fabriekspand. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet 1962 (artikel 50, lid 8) dat burgemeester en wethouders hun beslis sing op bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbereidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Ar tikel 50, lid 8, van de Woningwet 1962 stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaar de voldoen de bovenstaande bouwplannen. De bouwplannen liggen met ingang van 5 november 1992 geduren de 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx veen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. In de week van maandag 9 november tot en met donderdag 12 no vember 1992 bestaat de mogelijkheid om landbouwfolie in te leve ren op de gemeentewerf, Noordkade 48, tussen 08.00-12.00 en van 13.00-16.00 uur. De actie heeft tot en met eind augustus 4.400 kg opgeleverd. Met de inzameling wordt een substantieel aandeel geleverd aan de recycling van afvalplastic. Welke soorten mogen worden ingeleverd: - folie dat is gebruikt als zogeheten kuilzeil; - kunstmest- c.q. veevoederzakken vervaardigd van folie (geen geweven materiaal); - zogeheten schermfolie van tuinbouwbedrijven. Niet toegestaan is: - folie dat als loopfolie is gebruikt in tuinbouwbedrijven in ver band met sterke verontreiniging met grond; Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood WADDINXVEEN -De zaterdag door de Waddinxveense muziek vereniging Concordia in het club gebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg gehouden rommel en curiosamarkt is een groot suc ces geworden. De rommel- en curiosamarkt, die in het voorjaar van 1993 weer zal worden gehouden, heeft tot nu toe het hoogste bedrag opge bracht: bijna 1.900 gulden. Het geld zal onder gebruikt gaan wor den voor onderhoud en aanschaf van muziekinstrumenten. Het evenement begon zaterdag morgen om negen uur, maar om half negen kwamen de eerste be langstellende kopers al binnen. Tot zeker na het middaguur was het in de beide lokalen van het clubgebouw, waar allerlei artike len uitgestald stonden, behoorlijk druk met belangstellenden die al lemaal wel iets kochten. Er waren dan ook veel bruikbare artikelen te koop, zoals huishou delijke artikelen, borden, bestek, kopjes, glaswerk, boeken, televi sies, radio’s en schilderijen. Het werkstuk van Anke Mensink zal buiten aan de opgeknapte ge vel van de galerie bij de vijver een maand lang te zien zijn. Voor het kunstwerk verschijnt komen de vrijdag, voorafgaande aan de landelijke dag van de Kunstuit leen, een speciale bouwstelling bij de nu vijf jaar bestaande STAA- Galerie, die een face-lift heeft ge kregen. De Waddinxveense kunstschilder is bijzonder ingenomen met deze activiteit. ”Het gebeurt niet zo vaak dat dit grote werk getoond kan worden”, aldus Anke Men sink van de Peppelhorst. De heropening van de STAA-Ga- lerie gaat gepaard met een Klaas- Kerst-expositie, die in samenwer king met de Alphense Kunstuit leen (SBK Rijnstreek) aan de St. Jorisstraat en met de gemeente Alphen aan den Rijn wordt ge houden. De expositie, waaraan door Anke Mensink wordt meegedaan met enkele ’’Blootjeskijkdoosjes” (bij voorbeeld met acrylverf beschil derde vleeswarendoosjes), biedt een zeer gevarieerd aanbod van kunst- en kunstzinnige werken, vanaf heel kleine prijsjes tot wat hogere; er zijn onder andere kunstkaarten, gouaches, tekenin gen, olieverven, weefsels, zeef drukken, geweven sjaals, kera miek in vele maten en soorten, cartoons en gedichtenbundels te koop. Zij die bij de STAA-Galerie, dan wel bij de Kunstuitleen een werk van een (Alphense of regionale) kunstenaar kopen kunnen bij een aankoop vanaf 25 gulden rekenen op 20% korting. Deze Kun- st-Klaas-Kerst-Kado-Kortingsreg- eling is een initiatief van de ge meente Alphen aan den Rijn. Anke Mensink volgde de Vrije Academie in Den Haag waar zij onder andere lessen kreeg van Jan Sierhuis. Sinds 1978 exposeert zij regelmatig door heel Nederland. In 1987 won zij de Kunstprijs van de stad Gouda. Muziek is Anke Mensinks inspira- Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Commissie voor de Sociale Zorg en Volksgezondheid op donder dag 5 november 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Evaluatieverslag arbeidsbemiddelaar. - Begroting 1993 commissie Flankerend Ouderenbeleid. - Gemeentelijke richtlijn voor de verlening van bijzondere bijstand. - Verificatiemogelijkheden cliëntgegevens. Commissie voor de Financiën op donderdag 5 november 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Aanpassing diverse' belastingverordeningen naar aanleiding van Nieuw Burgerlijk Wetboek. - Begroting 1993 commissie Flankerend Ouderenbeleid. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van aanpassing van het gebouw De Boog. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van aanleg C.A.l. A3-gebied en bebouwing sportvelden. WADDINXVEEN - De rijkspoli tie Waddinxveen meldt weer een aantal gestolen fietsen. Tweewielers verdwenen er bij het NS-station Waddinxveen-Noord: (groene Lokomotief damesfiets), Sniepweg (zwart oranje Giant mountainbike), Wilgenhorst (bruine Batavus damesfiets), NS- station (paarse Peugeot heren fiets), Sniepweg (witte opoefiets merk Rifle), NS-station (licht grijze Gazelle herenfiets), NS- noord (zwarte herenfiets van on bekend merk), Sniepweg (paars/roze Giant Rock moun tainbike), NS-station (grijze Flo ris damesfiets) en Tesselschade- laan (grijze Union herenfiets). Onbeheerde fietsen stonden op de Kanaaldijk (groen/bruine Philips damesfiets), Sniepweg (wit/blauwe herenfiets van het merk Skipping), Sparrengaarde (bruine Gazelle kinderfiets) en Groensvoorde (groen/witte Loco motief damesfiets). Zij maakt rellen en met onconventioneel materiaal als drager voor haar werk. Beschil dert zeildoek, dat wordt opge spannen, waardoor het van vorm verandert. Uit golfkarton worden speelse krullerige lijsten gezaagd die daarna beschilderd worden even als het doek binnenin. Anke Men sink werkt ook in opdracht zoals de beschildering van de Noord- tunnel in Waddinxveen. De STAA-Galerie in Alphen aan den Rijn is geopend op woensdag tot en met zaterdag van 12.00 - 17.00 uur en op de vrijdagse koopavond van 19.00 - 21.00 uur. het World’ van R. Carpenter. Hieruit bleek dat dirigent Joop van Eek streeft naar een mooie, gave en beschaafde koorklank. Voor een koor dat nog zo kort be staat was de koorklank zeer ac ceptabel. Hoewel de heren in de minderheid zijn, werden zij nooit door de damesstemmen over stemd. Het was zeer interessant te ont dekken dat de koorleden hun par tijen goed bleken te beheersen, al moet hierbij opgemerkt worden dat de moeilijkheidsgraad van de werken als bijvoorbeeld ’Early one moring’ en een koorbewer- king van de dirigent van ’Sammie’ van de populaire Ramses Shaffy niet hoog waren. Als je toch dirigent bent van een harmonie ligt het voor de hand om bij zo’n eerste optreden van Krea Musica dit te laten meewer ken. Ten eerste als repertoire-vul- ling, ten tweede lenen sommige werken zich bijzonder tot een sa menspel, terwijl het tevens een aardige afwisseling geeft. Het samenspel tussen koor en or kest kwam goed tot uiting bij het werk van J. de Mey ’Moments for Het vorige jaar opgerichte algemeen gemengd koor "Krea Musica" uit Waddinxveen tijdens de eerste uitvoering, vorige week vrijdagavond in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. (Foto: Sjaak Noteboom). Verleende bouwvergunningen Woubrechterf 21b het oprichten van een tuinhuisje Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. V '■W’l i KJP’' *14. L.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3