Tarieven en Grotere werken Janny de Rijke Politie pakt standhouders Ouders van overleden kinderen bij elkaar ”In mijn graf hoor ik de Cormula’s nog belastingen gaan omhoog n Voor 1993 in W’veen Legpenning Waddinxveen voor Langendam 99 Vrouwen schrikken in Gouwe bos Open dagen Van Doornen Meeting in Souburgh Topaz in Looze End Verdwenen fietsen Geld voor ontheemde Joegoslaven Benoemingen en ontslag Blaaskapel Concordia hele dag bij Sinterklaas Open avond koffiebar Export- instuif in hotel Op W’veense vlooienmarkt LÓL. Sjoelavond Het Zuidhonk Verloting van SOOS Kreater is op zoek naar bestuursleden NCRV-avond Bodegraven I AUTO HUREN? PERSONENWAGENS 9-PERSOONS BUSJES Zeer concurrerende tarieven. Het ruimste aanbod BESTELWAGENS tot 20 m3 inhoud DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RIJN TEL.:01720- 7 51 55 Oude films Kerstconcert Hondenbelasting OGB Pagina 15 Woensdag 11 november 1992 Weekblad voor Waddinxveen De 76-jarige Bas Langendam, directeur en instructeur van de 30-jarj Kunstenares Janny de Rijke (rechts) aan tafel in restaurant Er is nw een mogelijkheid om ou de films voor een gering bedrag op video te laten zetten. Van Doornen Innovision te Moerkapel- le is een specialist op dit gebied. Men kan de films er brengen en ze binnen een week terug krijgen met de videoband. Men kan er ook bij zijn wanneer ze worden overgezet. Maak dan een afspraak (tel. 01793-3041). Het bedrijf houdt open huis op 20 en 21 no vember. werd Bas Langendam in 1975 al onderscheiden met de zilveren eremedaille verbonden aan de Or- BODEGRAVEN/WADDINXVE - In het Evertshuis aan de Spoor straat in Bodegraven wordt don derdagavond 26 november om acht uur door de Provinciale Commissie Zuid-Holland (noord) van de omroepvereniging NCRV een ledencontactavond gehouden. Gratis toegangskaarten voor deze avond zijn in Waddinxveen ver krijgbaar bij B. van Helden, Fa- zantdreef 57, tel. 01828 - 15734. Aan de NCRV-avond in Bodegra ven verleent muzikale medewer king het Jeugdkoor The Credence Singer uit Woerden onder leiding van Dirk Jan Warnaar. Voorzitter mr. A. Herstel van de NCRV houdt een toespraak. In de pauze is er een kwis en er zijn stands van de NCRV en het Wereld Natuur Fonds aanwezig. Na de pauze is er een videopre sentatie van ’’Ja, Natuurlijk ex tra”. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Tenminste twee vrouwen hebben bij de rijkspolitie van Waddinx- veen-Boskoop aangifte gedaan van pogingen tot aanranding door een 30-jarige man van Marokkaanse afkomst. De vrouwen liepen op klaarlichte dag te wandelen in het Gouwebos toen ze werden gepakt door de man, waarvan het wordt vermoedt dat het steeds dezelfde is. Omdat de vrouwen zich telkens konden losrukken kwamen ze tot nu toe met de schrik vrij. REEUWIJK - Zaterdagavond 14 november vanaf negen uur vindt in het Reeuwijkse jongerencen trum Loose End het eerste optre den plaats van de band Topaz. Deze band onder leiding van mul- ti-instrumentalist Topaz is een nieuwkomer. Er zijn door Topaz al wel diverse demo’s geprodu ceerd, maar het eerste live optre den zal in Loose End plaats heb ben. Dit niet in de laatste plaats omdat door een zaal als Loose End veel nieuwe bands op gang geholpen zijn. Dit optreden vormt een soort van generale repetitie alvorens de op en top geschoolde musici van To paz voor de zogeheten ’’grote za len” haar vernieuwende muziek, vol muzikale technische hoog standjes, ten gehore zullen bren gen. De muzikale richting van Topaz is moeilijk aan te geven. Sommi gen denken aan Prince, Black Crows, Hendrix en ZZ Top, maar volgens insiders in elk geval ’’hoogst ongewoon, nieuw voor ie dereen”. De harmonie van Concordia is na het najaarsconcert en de rommel en curiosamarkt inmiddels druk bezig met de voorbereidingen van het Kerstconcert, dat op vrijdaga vond 18 december om acht uur in de Ontmoetingskerk (Groensvoor- de) zal worden gehouden. De harmonie is door het Gerefor meerd Kerkkoor Dient Den Heer uit Waddinxveen uitgenodigd om dit Kerstconcert muzikaal te be geleiden. De harmonie zal het koor met di verse kerstsuites, zoals Christmas Suite en Cantique de Noël, bege leiden. Maar zowel de harmonie als het koor zullen ook apart en kele muziekwerken ten gehoren brengen. Zo zal de harmonie de Rednosed Rendeer spelen. Daarnaast is er ook gelegenheid tot samenzang van Kerstliederen. opvang boven decentrale opvang. -- WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum werd een klaver- jasavond gehouden tussen Molen- bouw-Bruwa en het Anne Frank- centrum. Inzet was de Molen- bouw Bruwa wisselbeker. Meer dan 100 personen waren aanwezig voor deze wedstrijd. Na veel inspanning ging uiteindelijk Molenbouw-Bruwa met de wissel beker naar huis met het hoogst gemiddeld aantal punten van 5536. Het Anne Frank-centrum behaalde gemiddeld 5176 punten. Individueel was de uitslag: 1. W. de Bruin (5934 pnt), 2. Gerwin v.d. Huvel (5849 pnt) en 3. Jan Oskam (5759 pnt), allen van Mo lenbouw-Bruwa, 4. Mevr. Toor (5733 pnt) en 5. mevr. De Beer (5616 pnt), beiden van het Anne Frank-centrum. Het was een bijzonder geslaagde avond en er wordt nu al weer uit gezien naar de volgende klaverjas- avond. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen wordt vrijdagavond 13 november vanaf kwart voor acht voor ieder een van 15 jaar en ouder een open avond gehouden. De zaal van de koffiebar zal wor den veranderd in een bruin café. Tijdens het open huis komt ook het Waddinxveense zendingsecht- paar Rob en Marian Vermeij langs om te vertellen over hun Afrikaanse ervaringen. Het tweetal laat dia’s zien en zal vragen van de aanwezige jongeren beantwoorden. WADDINXVEEN - Het is weke lijks een gaan en komen van fiet sen in de rapporten van de Wad dinxveense rijkspolitie. Op straat gevonden werden een groene meisjesfiets (Pointer), een blauwe herenfiets (Kalkhoff) en een .blauwe herenfiets. Als vermist zijn opgegeven een roodbruine damesfiets (Unio) en een grijze herenfiets (Batavus). Op dinsdag 3 november is bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een blauwmetalick- leurige bromfiets (Puch Maxi), de bromfiets heeft witte sterwielen. e LSL IS EEN AKWITEIT VAN BV LIAM Burgemeester en wethouders heb ben geconstateerd dat in de ge meente geen geschikte gebouwen voor centrale opvang aanwezig zijn. Omdat in Waddinxveen geen po tentiële opvangpanden beschik baar zijn is dus wel gehoor gege ven aan de oproep om een financi ële bijdrage beschikbaar te stel len. durven helpen, voelen ouders die hun kind hebben verloren, zich vaak in de steek gelaten. Vanuit dat gevoel is de zelfhulp- organisatie ’’Ouders van een over leden kind” onstaan. In deze orga nisatie zitten ouders die zelf een kind verloren hebben. Juist deze ouders die hetzelfde hebben door gemaakt, blijken hen te kunnen helpen met het verwerken van hun verdriet. Rondom de dood van je kind krijg je te maken met mensen die erbij betrokken zijn, bijvoorbeeld fami lie, vrienden, buren, artsen, ver pleegkundigen, huisarts, politie, begrafenisondernemer. Het komt te weinig voor dat ou ders kunnen zeggen: Ik ben goed opgevangen (goede uitzonderin gen niet te na gesproken), maar meestal is de aandacht die men krijgt minimaal, vindt de in Alk maar zetelende organisatie ’’Ouders van een overleden kind”. WADDINXVEEN - De blaaska pel van het Waddinxveense Con cordia onder leiding van J. Ver- kaik zal zaterdag 21 oktober de gehele dag muzikaal actief zijn tijdens de intocht van Sint Nico- laas. De leden van de kapel zullen de Goedheiligman en zijn Zwarte Pieten in de eerste plaats op het motorschip ’’Spanje”, dat hem naar de Nesse in Waddinxveen brengt, begeleiden. Daarna gaat de Sint per bus langs alle winkelcentra, waar kinderen uit de wijken de Spaanse kinder vriend kunnen verwelkomen. De het hoge gezelschap vergezellen de blaaskapel van Concordia zal uiteraard allerlei Sinterklaaslied jes ten gehore brengen. De blaaskapel van Concordia be staat uit ongeveer 15 leden. Zij treden op tijdens diverse feeste lijkheden bij andere verenigingen of winkelcentra, maar ook op car navalsavonden die gehouden wor den in bijvoorbeeld bejaardente huizen. komstige man werd geverbali seerd wegens overtreding van de Auteurswet (illegale videoban den), het Wetboek van Strafrecht (merkvervalsing horloges) en de Hinderwet (verkoop en hebben van verboden vuurwerk). In dit laatste geval nam de Wad dinxveense rijkspolitie 75 video banden in beslag, 17 horloges en 13 dozen met 100 strijkers. Bibelot aan de Limaweg met Caroline Ververs. In het midden één van de grotere werken van de Waddinxveense kunstenares. (Foto: Janny de Rijke). WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft zater dag 7 november samen met de auteursrechtenorganisatie Buma- Stemra op de vlooienmarkt in het veilingcomplex aan de Brede- weg in Waddinxveen na een controle drie standhouders aange houden in verband met diverse overtredingen. In beslag werden genomen videobanden, vuurwerk en namaakhorloges. In verband met overtreding van de Auteurswet is tegen een 42-ja- rige Rotterdanmmer proces-ver- baal opgemaakt. Bij hem werden 45 illegale viodeobanden in beslag genomen. Een 27-jarige Hagenaar werd voor hetzelfde feit bekeurd. Bij hem werden 174 videobanden inbeslag- genomen. Een 23-jarige uit Den Haag af- WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten tot de volgende benoemingen en ontslagen: Mevrouw A. Janssen, medewerk ster bij de afdeling Weg en Wer ken van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, is per 1 novem ber 1992 in vaste dienst benoemd. Mevrouw M. van Kempen is be noemd tot leerkracht aan de An nie M.G. Schmidtschool voor 33 uren per week en aan de Leon van Gelderschool voor 5 uren per week. Aan de heer F.J. Osse, medewer ker op de afdeling Financiën, is op eigen verzoek wegens benoe ming elders, per 16 november 1992 eervol ontslag verleend. Aan de heer W.R. Sonneveld is eervol ontslag verleend als leer kracht aan de Leon van Gelder school. WADDINXVEEN - In het driedaagse begrotingsdebat over het Waddinxveense huishoudboekje voor 1993 hebben de gemeente- MOERKAPELLE - Op vrijdag 20 en zaterdag 21 november wor den er open dagen gehouden bij Van Doornen ïnnovision (Glas- screen videotransfer-projectie - vi-, deo-accessoires) in Moerkapelle. Voor de bezitters van een video camera is het beslist de moeite waard om daar even binnen te lo pen. Er wordt getoond hoe je zelf oude 8 mm films en dia’s op vi deo kunt zetten en wat je moge lijkheden zijn met voorzetlenzen. Er zijn bijvoorbeeld speciale len zen voor het dichtbij filmen van kinderen en super telelenzen om de zeldzame vogels in de bomen te filmen. Ook beschikt men over een totaal assortiment kabels en aansluit- kastjes om alle mogelijke appara ten met elkaar te verbinden. van de OGB-tarieven. Van het ei genarentarief wordt een bedrag van ƒ0,20 verschoven naar het ge bruikerstarief. Deze verschuiving is noodzakelijk omdat volgens de wet het eigena rentarief per 1 januari 1994 maxi maal 25% hoger mag zijn dan het gebruikerstarief. Voor 1994 zal daarom nog eenzelfde verschui ving binnen de tarieven nodig zijn. Voor 1993 zijn de tarieven voor gebruikers bepaald op ƒ16,76 en voor eigenaren op ƒ21,30 (per 10 volle vierkante meter omgereken de oppervlakte). Voor het rioolrecht ontvangen ei genaren van een onroerend goed dat op het riool is aangesloten elk jaar een aanslag. Voor 1993 is het tarief bepaald op ƒ154,20 per jaar. Voor 1993 zijn de tarieven als volgt: - voor één hond ƒ80,- per jaar; - vopr de tweede hond ƒ105,60 per jaar; - wie meer dan twee honden heeft betaalt voor iedere volgende vier voeter ƒ105,60 per jaar meer dan de vorige. Voor bepaalde dienstverleningen die Waddinxveners van de ge meente kunnen vragen worden zo genaamde leges in rekening ge bracht. Leges zijn tegemoetko mingen in de kosten die door de gemeente zijn gemaakt. Dit betreft bijvoorbeeld het aan vragen van een paspoort of rijbe wijs; het aanvragen van een woon- of andere vergunning; het voltrek ken van een huwelijk etc. Voor degenen die meer wil weten is met ingang van 1 januari 1993 een brochure ’’gemeentelijke be lastingen en andere heffingen” beschikbaar (gratis af te halen in het gemeentehuis). WADDINXVEEN - J. Keijzer van de Marga Klompéhoeve 109 (tel. 01828 - 11241) fungeert in Waddinxveen als contactadres voor de landelijke zelfhulporganisatie ’’Ouders van een overle den kind”. De regio Zuid-Holland van deze vereniging houdt za- WADDINXVEEN - Tot eind december van dit jaar exposeert de Wad dinxveense kunstenares Janny de Rijke met een 15-tal schilderijen in restaurant Bibelot aan de Limaweg. In beide ruimtes van het eethuisje hangen grote kleurige werkstukken, die vaak als onderwerp bloemen en mensen hebben. In vergelijking met de vorige expositie in Bibelot in 1987 is een sterke verandering te zien. Janny de Rijke werkt thans op groot formaat met fellere kleuren, zowel bij het (herkenbare) onderwerp als bij de achtergrond. Haar opleiding kreeg de Waddinxveense aan de Vrije Academie in Rot terdam. Ze volgde daar lessen bij verschillende kunstenaars en zij be kwaamde zich ook in het maken van mode-illustraties. Voorts nam ze lessen in modeltekenen bij de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Van het zuivere aquarelleren, dus zonder toevoeging van andere verf soorten of kruit door elkaar, is ze vrijwel af. Nu werkt ze meestal met gouacheverf en krijt door elkaar. Janny de Rijke kan op deze manier haar drang naar een expressievere uiting beter kwijt, maar dat schilderen veel met stemmingen te maken heeft, blijkt wel uit de zachte aquarellen, die toch telkens weer uit haar handen komen. Janny de Rijke exposeerde de afgelopen jaren op vele plaatsen en heeft ook altijd enkele schilderijen hangen bij bloemsierkunst Mia en Wim Rip aan de Dorpstraat in Waddinxveen. GOUDA/WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland houdt dinsdagavond 8 december van zeven tot negen uur in het Elysée Park Hotel in Nieuwer- kerk aan den IJssel weer een ex port- en import-instuif voor het bedrijfsleven. Het hoofdthema van deze avond is ”De douane nieuwe stijl”. Tot de sprekers behoren A.G.W. van de Steeg (Goudse Kamer van Koophandel), M.B.M. Berendsen (general manager Elysée Park Ho tel) en H.J.M. van Burg (hoofd communicatiebeleid Nederlandse Douane). De douane is een onderdeel van de Belastingdienst en geeft onder andere informatie over de Neder landse douane in Europa van na 1992. De Directie Douane ver zorgt in Nieuwerkerk aan den IJs sel een inleiding over het commu nicatiebeleid van de Nederlandse douane en de daarbij gehanteerde moderne informatie-media. Tijdens deze bijeenkomst zal daarnaast nog worden ingegaan op de hoofdlijnen van de douanetech- nische wijzigingen die het be drijfsleven, dus ook de douane, vanaf 1 januari 1993 te wachten staan. De informatie bij deze in stuif vormt daarmee een aanvul ling op de voorlichtingsbijeen komsten over ICT en accijnzen, die onlangs hebben plaatsgevon den. De Kamer van Koophandel orga niseert enkele malen per jaar een export- en import-instuif, telkens bij een ander bedrijf. De reden hiervoor is, dit bedrijf beter te le ren kennen en de deelnemers in zicht te geven in de verscheiden heid van de bedrijvigheid in de Goudse regio. De achtergrond van de export- en import-instuif is ondernemers en im- en export-medewerkers van verschillende bedrijven in infor mele sfeer met elkaar in contact te brengen. Tijdens een drankje kunnen ge dachten uitgewisseld worden met betrekking tot bepaalde landen en produkten, zodat men van eikaars ervaring kan leren. Ook beginnen de ex- en importeurs zijn hierbij welkom. WADDINXVEEN - Het inter kerkelijk koor Meeting verzorgt op woensdagavond 18 november een zangavond in Huize Sou burgh. Het is de eerste keer dat een gos pelkoor in Souburgh optreedt. Er zullen diverse liederen ten gehore worden gebracht uit de diverse musicals die Meeting heeft gezon gen. Het is een drukke week voor Meeting, want op zaterdag 14 no vember treden ze op tijdens het regionale gospelkorenfestival in Alphen aan den Rijn. Aan deze avond werken buiten Meeting ook mee Dacapo, Be Glad, Sound of Celebration en His Revolution. De avond wordt gehouden in de Salvatorikerk, aanvang 19.30 uur. Kaarten voor deze avond in Al phen aan den Rijn zijn verkrijg baar bij: bloemsierkunst Wim en Mia Rip (Dorpstraat). Mensen die belangstelling hebben om bij een gospelkoor mee te zin gen, worden uitgenodigd om eens langs te komen tijdens de repeti tie, welke elke woensdagavond om acht uur in de Kruiskerk aan de Passage wordt gehouden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Anita Dijkhuizen tel. 01828-10090, Janneke Driessen tel. 01828-30997 of bij Paul Wil- deboer tel. 01828-16331. terdag 14 november in het Emmaus College aan de Alexandrië- straat 40 in Rotterdam-Alexanderpolder een contactmiddag. Na een korte inleiding zullen ou ders van overleden kinderen op de contactmiddag in de gelegenheid worden gesteld met elkaar te pra ten over de vele problemen die ontstaan na het overlijden van een kind. Volgens de landelijke zelfhulpor ganisatie is één van de ergste din gen die je kan overkomen het ver liezen van je kind. Zo’n verlies is bijna niet te verdragen. Die pijn raak je nooit meer echt kwijt. Wie dat zelf niet heeft meege maakt beseft nauwelijks hoe ver scheurend dat verdriet is. Omdat de dood van een kind zo diep ingrijpt, weten de omgeving en hulpverlenende instanties vaak niet hoe ze ouders in hun verdriet tegemoet moeten treden, en kun nen helpen in het doorstaan van de pijn. Juist andere ouders, die hetzelfde hebben meegemaakt, blijken hen te kunnen helpen in het verwerken van hun verdriet. Verdriet wordt vaak weggedron gen, net als angst, schuldgevoe lens, woede, machteloosheid, een zaamheid en hopeloosheid waarin een ouder terecht kan komen na de dood van een kind. Omdat al die mensen uit de om geving, vrienden, familie, buren, collega’s, niet altijd kunnen of Molenbouw sterkste met kaarten ambacht, georganiseerd door de Koninklijke Federatie van Mu ziekverenigingen in Zuid-Holland (KFM), wonnen de Cormuala’s de tweede prijs. In 1978 is een trompetafdeling opgezet met behulp van een ande re zoon, Bas Langendam jr. In de loop der jaren traden de Cormula’s zowel in het buitenland itui uiv (carnavalsoptochten in Bad Gode- zjjn gewor(jen als Tweede We- reldoorlog daar geen stokje voor had gestoken geniet de waarde ring en het vertrouwen van velen. Het oud-lid van de Burgerwacht (vóór 1940), de oud-machine- bankwerker bij de voormalige car- Voor al zijn muzikale activiteiten rosseriefabriek Verheul aan de Henegouwerweg (tot 1971) en de oud-medewerker van Farctio BV in Gouda, een bedrijf voor de ver vaardiging van roestvrijstalen ge- bruisvoorwerpen voor andere an dere de horeca, geniet aan goede gezondheid om nog lang actief te kunnen zijn. WADDINXVEEN - Het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) in Waddinx veen zoekt nieuwe bestuursleden. Kreater is in december 1989 op gericht. In de afgelopen 3 jaar heeft het centrum zich een niet meer wegtedenken plaats verwor ven in de Waddinxveense samen leving. Vele cursussen zoals tekenen en schilderen voor volwassenen en kinderen, beeldhouwen, bloem sierkunst, fotografie, dans, muzi kale vorming en sinds kort de jeugdtheaterschool hebben een plek gevonden in het gebouw aan de Kerkstraat en in de voormalgie kleuterschool (dependance) aan de Peter Zuidlaan. Ook op de scholen is Kreater ac tief om leerlingen in contact te brengen met verschillende disci plines van kunstzinnige vorming. Het bestuur heeft een zittingster mijn van 3 jaar. Verschillende be stuursleden zullen derhalve in de cember aftreden. Kreater zoekt enthousiaste be stuursleden, onder andere een penningmeester, die zich beleids matig in willen zetten voor de kunstzinnige vorming in Wad dinxveen. Het bestuur heeft nog heel wat plannen voor de komende jaren. Voor informatie kan men bellen naar Marjolijn Daudt, tel. 01828-10655. raadsleden ingestemd met een aantal belastingverhogingen en de verhoging van tarieven voor sportaccommodaties. Op voorstel van B. en W. nam de gemeenteraad namelijk een dek- kingsplan om tot een sluitende be groting te komen. Een onderdeel van dit dekkingsplan betreft de verhoging van een aantal belas tingtarieven en de tarieven van de binnen- en buitensportaccommo daties. Hieronder zijn de belangrijkste wijzigingen aangegeven. Hierbij moet worden opgemerkt dat in deze verhogingen 3% inflatiecor rectie is verwerkt: - Ónroerend-goedbelastingen: 6% - Rioolrecht: 6% - Hondenbelasting: 5% - Secretarieleges: 5% - Leges voor bouwvergunningen: 6% - Tarieven binnen- (per 1 augustus 1993) en buitensportaccommoda ties (per 1 januari 1993): 3%, (de tarieven van het zwembad niet inbegrepen). De afvalstoffenheffing zal niet worden verhoogd omdat die per 1 juli 1992 al is opgetrokken van ƒ24,15 naar ƒ29,45 per maand. Eens per jaar ontvangen de Wad dinxveners een aansTag voor de OGB (onroerend goedbelasting). OGB moet worden betaald door zowel gebruikers als eigenaren van onroerend goed. De tarieven worden berekend per 10 volle vierkante meter omgerekende op pervlakte van het onroerend goed. Buiten deze verhoging vindt er ook nog een verschuiving plaats muziek zat. In 1982 had hij al de bronzen Anjer van het Anjerfonds Zuid-Holland, waarvoor hij al sinds 1970 de collecte organi seert, uitgereikt gekregen. Bas Langendam mag dan een le ven vol muziek leiden, hij koes tert ook de bloemen en planten in huis, heeft een mooie wijnkelder tot zijn beschikking en vist graag op zee. De man die toonkunstenaar zou WADDINXVEEN - Ten behoeve van de opvang van ontheemde (ex)Joegoslaven in vluchtelingen kampen zal een bijdrage van ƒ2.500,- worden verleend. De beschikbaarstelling is een ge volg van de door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ver strekte informatie en het naar aanleiding hiervan gevoerde over leg met de woningverhuurders in Waddinxveen. De VNG ondersteunt het kabi netsstandpunt inzake het toela tingsbeleid voor ontheemde (ex)Joegoslaven, te weten centrale WADDINXVEEN - Vrijdaga- vond 13 november wordt weer een sjoelavond in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) ge organiseerd. De aanvang is om 20.00 uur. Er wordt gespeeld met twee per sonen per bak. Men sjoelt 10 beurten over vijf verschillende sjoelbakken en de kosten bedra gen ƒ2,50. Zoals gewoonlijk staat tijdens de ze avonden de gezelligheid voorop en is er genoeg pauze voor een hapje, een drankje en een praatje met de overige deelnemers. WADDINXVEEN - Wie in Waddinxveen Cormula’s zegt, zegt de van oranje.Nassau. Ook de tegelijkertijd ook B(as) F. Langendam, de in de Acaciastraat in g0Uden speM van de Federatie de Bomenwijk wonende 76-jarige leider van de 30-jarige Wad- Katholieke Muziekbonden in Ne- dinxveense drumband. ”Ik denk dat als ik in mijn graf lig dat ik derland ging hem niet voorbij dan nog naar de Cormula’s lig te luisteren”, aldus de Waddinx- toen hij in 1985 vyïtig jaar in de vener, die ongeveer een kleine 60 jaar in de muziek zit. Bas Langendam kreeg zaterdag middag voor zijn jarenlange muzi kale bijdrage - van zowel ’’zijn” drumband als voor hemzelf per soonlijk - uit handen van burge meester C.M. van der Linden de gemeentelijke legpenning uitge reikt. Dat gebeurde tijdens de feestelij ke receptie van de nu een kleine 30 leden tellende Cormula’s in de sfeervolle oefenruimte in de wijk- school St. Jozef aan de Kanaal- weg. De op 5 mei 1916 geboren Basti aan Floris Langendam werd op 19-jarige leeftijd in 1935 als grote tromslager lid van het fanfare corps Concordia. De leraar accor deon bleef hiervan lid tot in 1959. In de tussenliggende jaren volgde hij lessen voor instructeur en tam- boermaitre Van 1950 - 1961 was Bas Langen dam instructeur van de drumband van de Verkenners en Gidsen in Waddinxveen. Eenzelfde functie bekleedde hij van 1952 - 1960 bij de Goudse Padvinders Drum band, van 1957 - 1960 bij de Goudse Gidsen Drumband en van 1958 - 1961 bij de harmonie St. Caecilia in Gouda. Bij het laatste korps was hij ook tamboermaitre. Van 1954 tot 1958 leidde Bas Langendam, die zelf ook goed be dreven was in het virtuose accor- deonspel en als hobby het elektro nisch orgel bespeelt, het dansor- kest The Red, White and Blue’s. Op 6 november 1962 startte hij zijn ’’eigen” damesdrumband Cormula’s, waarvan de Waddinx- vener al die tijd directeur en in structeur is. De keuze voor deze drumband maakte hij samen met Corry Mulder (de naam Cormula’s is een samenvoeging van beide familienamen). De in het begin enkele meisjes van De Cormula’s kregen al snel les op de zolder van de St. Jozef school in de St. Victorwijk. Het drummen in een band sloeg zo aan, dat al snel het eerste optre den naar buiten gemaakt kon wor den. Om aan het groeiend aantal leer lingen les te kunnen blijven geven had Bas Langendam assistentie nodig. Hij kreeg die van zijn zoon Wim Langendam, die zelf de overslagtrom slaat. Dit instrument is voor de meisjes iets te zwaar om te bespelen. De eerste mars van de Cormula’s buiten Waddinxveen was voor de Goudse Avondvierdaagse in 1963. Door de enthousiaste inzet van Bas Langendam groeide de drum band gestaag. In 1969 speelden de Cormula’s op Paleis Soestdijk en in 1971 ging de drumband naar Antwerpen voor een optreden op de Groen plaats. Op een concours in Berg- sberg en Neuss) als in Nederland (Koninginnedag Groenswaard, (Jeugd)Avondvierdaagse Gouda, intocht van Sint Nicolaas Wad dinxveen en Sportweek Waddinx veen) op. De 76-jarige Bas Langendam, directeur en instructeur van de 30-jarige drumband Cormula’s, kreeg zaterdagmiddag uit handen van burgemeester C.M. van der Linden de gemeentelijke leg penning uitgereikt. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Op dinsdag 3 november vond de trekking plaats van de jaarlijkse loterij ge organiseerd door de SOOS (Stichting Ouderen Onderling So ciëteit). De volgende lotnummers vielen in de prijzen; de eerste prijs een ma- gentron, viel op lotnummer 1105, de tweede prijs een rieten stoel viel op nummer 2244, de koffer de derde prijs viel op nummer 0504 en de vierde prijs een stoomstrijkijzer viel op nummer 2184. De resterende prijzen vielen op de volgende nummers: 2178, 2043,1703, 981, 684, 1539, 2464, 2188, 2846, 956, 2649, 1125, 2394, 1225, 2274, 1071, 505, 429, 2247, 2089, 2732, 2913, 2157, 787, 2458, 1087, 932 en 612. Het bestuur van de SOOS be dankt alle kopers en verkopers van de loten. De opbrengst van de loterij geeft de gelegenheid weer leuke SOOS-middagen te organi seren. De volgende SOOS-middag is op dinsdag 24 november. Het thema is dan ’’ouderen voor ouderen”. Enkele ouderen hebben zich op gegeven een liedje te zingen of iets te declameren. Kortom een gezellige middag. Voorafgaande aan de SOOS wordt er in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum door de heer R. Gaykema nog gymnastiek ge geven speciaal voor ouderen en wel van 14.15 tot 15.00 uur. Hier is altijd veel belangstelling voor maar met een beetje goede wil kunnen er altijd nog meer bij. Het is een ontspannen driekwar tier en het is natuurlijk heel goed om de spieren wat soepel te hou den. 1 -

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15