Be Fair naar tweede plaats, WSE bij top Florida 1 wint weer KERSTMARKT zaterdag 14 november Heren-waterpolo laat steek vallen Regiodans- festival in sporthal Antilope in Boskoopse Floracross D. Dibbets leidt bij Excelsior Succesvol weekeinde voor Flyers Gevoelig puntverlies voor Aeolus Winst 2e damteam Excelsior De Gouwe springt vooruit Be Fair Cl wint derby WADDINXVEEN - Eindelijk weer eens winst voor het A-l elf tal van Be Fair. De winst van C-l, in de derby tegen WSE, en de ex treem grote overwinning van het E-2 team, waren de belangrijkste feiten van een zaterdag vol voet bal. Antilope in Gouwebos Onderlinge recreatie- gym TOOS EUROPflTuiHg OMTZIGT WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Grootse 1 DEMONSTRATIE GEURSCHIKKEN van 11.00 tot 16.00 uur FLOREANT 1 - VOORSCHOTEN 1 FLOREANT 1 - NIEUWERKERK 1 Jeugd Tweede teams 2.30.6. Heren 1 Be Fair Dames 1 Woensdag 11 november 1992 SsSSSm De Gouwe-dames gaan door -pupil- Tegen t voetbalvereniging Moons Rijneveki 86 - 2771 XS Boskoop Noord-Oost Telefoon: 01727-16114 opgericht 1 september 1945 zaterdag 14 november a.s., aanvang 14.30 uur terrein Hoogeveenseweg, Boskoop (zaterdag) - zondag 15 november a.s., aanvang 14.00 uur terrein Hoogeveenseweg, Boskoop (zondag) Deze advertentie werd mogelijk dankzij de hoofdsponsor van Floreant: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw ragma zd Na vier weken op de eerste plaats te hebben vertoeft, staan de neren weer met beide benen op de grond, maar behoren nog steeds tot favorieten samen met Ravijn en De Ham. Zodra de nieuwe indeling van de atletiekverenigingen volgend jaar een feit zal zijn, houdt de afde ling Gouda in haar huidige vorm op te bestaan. Zodoende is nog helemaal niet zeker dat in het winterseizoen 1992-1993 de cross- competitie nog zal bestaan. De wedstrijden van zaterdag van gen om 13.00 uur aan, terwijl het laatste startschot om 15.00 uur zal klinken voor de senioren en de veteranen. puntten uit 9 wedstrijden de tweede plaats. Waddinxveen-zondag WADDINXVEEN - Het eerste team van Florida-badminton herstelde zich zondag van de nederlaag tegen koploper DKC 2. Met invaller Ronald Struijs werd het 4e team van de eredivisie club Velo (Wateringen) verslagen met 6-2. Hierdoor verstevigde Florida 1 naar tweede positie in de 2e klasse NBB. 7 uit Leidschendam. Weliswaar stond het 3-1 na de enkelspelen, maar in de dubbels moest tot drie keer toe via een 3e game worden gewonnen, terwijl de 2e GD werd verloren. Thea Fennema en Ré- mon v. Gemeren bleven ongesla gen. Eindstand 6-2. In de sporthal De Sniep speelden vorige week zaterdag 43 koppels van Florida om het clubkampioen- schap in het meisjes-, jongens-, en gemengd dubbelspel. Een leuk toumooi in verschillende leeftijds-sterktegroepen, waarbij iedereen meerdere partijen mocht spelen. Veel echte verrassingen deden zich niet voor. Enkele meisjes echter speelden als inval ler in het HD mee, waardoor Lin da Hartwijk (10) met Hugo v. Bergeijk (11) eerste werden de HD-B. Heren 2 leek in het tweede partje over HZC De Robben heen te walsen. Het stond op een gegeven moment al 7-1 voor De Gouwe. De Robben kwamen echter nog aardig terug tot 7-5, doch hierna is het team van coach Eef Over dam niet meer in gevaar geweest. Eindstand 10-7. Doelpuntenmakers voor De Gou we: Marco Kraak, Marcel Rib- bens, Ed den Boon en Remco de Frankrijker 2x, Rob van der Meer en Wilfred Bontje lx. Dames 2 zet de goede trend ook voort. Deze keer werd in Dor drecht Nautilus 1 met 4-1 versla gen. Alle doelpunten voor De Gouwe werden gescoord door de prima op dreef zijnde Astrid van Galen. Aanstaande zaterdag 14 novem ber spelen de bondsteams van De Gouwe uitwedstrijden. Dames 1 speelt om 19.00 uur tegen Het Gooi in het sportfondsenbad te Bussum. Heren 1 speelt om 19.30 uur te gen ZCE in Enschede. Heren 2 speelt om 20.45 uur tegen HPC 1 in Heemstede en dames 2 tegen De Zijl/LGB 3 in Leiden. verloren in de derde divisie met 2-0 van Sparta. Een stortvloed van aanvallen volg de. De ene kans na de andere werd wel gecreëerd, echter niet omgezet in doelpunten. Erwin Pleus raakte de paal en Vincent van Staveren vond twee maal het doel lager dan met zijn pogingen ingeschat. Ook Robert Kerkhoff faalde voor het doel. Groeneweg daarentegen kon wei nig gevaar stichten voor het doel van de geconcentreerde Bert v/d Kaa. Voor rust toch nog een ruimere voorsprong voor WSE. Na een snelle uitval scoorde Erwin Pleus beheerst na ook de keeper op het verkeerde been gezet te hebben. De rust werd derhalve met een WADDINXVEEN - Zondag 8 november j.l. zwommen de door Van den Berg Kabel gesponsorde Gouwe zwemmers de tweede ron de van de landelijke competitie. Na een matige eerste ronde waren de pupillen van trainster Trudy Vermeulen dit keer duidelijk in een betere vorm en maakten zij dan ook een fikse sprong vooruit in het totaal klassement. In een zwaarbezet wedstrijdveld, dat werd aangevoerd door AZ&PC Amersfoort, behaalden de Gouwe zwemmers twaalf me daille plaatsen en eindigden zij als tweede voor Nautilus uit Dor drecht en het Leidse LZ 1886. Op de individuele nummers open de Mark Nahon (’78) de score door op de 200m vrije slag in 2.105 als derde aan te tikken. Met deze tijd verbeterde hij te vens zijn PR met -2.0 sec. Later zou Mark nog eens tweede wor den op de 100m vlinderslag in 1.10.3. In de groep ’76 eindigde Antoine Calis op de 200m rugslag in 2.15.1 als derde en op de 100m rugslag bij de jongens ’74 ging het zilver in 1.58.4 naar Wouter Steller. Twee bronzen medailles vielen, bij de jongens ’80, Pascal Holle man ten deel. Op de 200m wissel slag (2.54.4) en op de 100m vrije slag (1.10.2) tikte hij als derde aan. Bij de heren waren het Martijn v.d. Maagdenberg en Jan-Willem v.d. Hoek die de eer voor de Gou we verdedigden. Op de 200m schoolslag verraste Jan-Willem v.d. Hoek menig tegenstander door in de eerste serie zo’n snelle tijd neer te zetten dat hij uitein delijk in de eindtelling tot een derde klassering zou komen in Het goud op dit nummer ging eveneens naar de Gouwe. Martijn v.d. Maagdenberg won dit num mer in 2.25.0. Jan-Willem won la ter eveneens goud op de 400m vrije slag in 4.07.5. Bij de meisjes (’80) wist Inge v.d. Schrier als enigste zich in de prij zen te zwemmen. Inge won op de 200m vrije slag in 2.19.4 het goud en op de 100m schoolslag werd zij in 1.32.6 derde. Tenslotte wonnen op de 4x1 OOm wisselslag estafette, Mark v.d. Schrier, Bob de Bruijn, Antoine Calis en Mark Nahon, brons in 4.30.7. Na afloop gaf de punten telling de volgende stand weer: 1. AZ&PC 51.32.7, 2. De Gouwe 5363.4, 3. Nautilus 5366.5, 4e LZ 1886 5377.1. Pieter Slits opende wederom met een mammoetpartij, waarin hij de le game won, de 2e onnodig uit handen gaf en de 3e game, even als vorige week, ondanks grote in zet op de valreep verloor (13-15). Ditmaal had deze nederlaag geen uitwerking op de rest van het team. Karin v. Pel en Miranda v.d. Zijden wonnen overtuigend en Ronald Struijs wist z’n jeugdi ge tegenstander dusdanig op het verkeerde been te zetten, dat deze niet meer op de baan terugkeerde. Alleen de GD van Pieter en Karin ging nog verloren. Florida 2 moest helaas weer een nederlaag slikken. Thuis verloor het team van Badso 1 uit Soester- berg met 2-6. Voor de winstpun ten zorgde Dick v. Teylingen in HE en met Johan v.d. Ree in het HD. Florida 3 (le kl. ZH) behaalde een zwaar bevochten zege op SIO Na 4 nederlagen pakte Be Fair A-l de volle winst, thuis tegen Lens. Na een 3-1 ruststand, won nen zij met 4-2. Wim vd. Starren bracht A-l snel op voorsprong. Raymond Erkelens en Jeroen Clardey leken de zege veilig te stellen. Nog voor rust met 3-0 voor, maar Lens scoorde vlak voor rust tegen en na rust werd het zelfs 3-2. Het geluk was deze keer aan Wad dinxveense kant. Wim v.d. Starre kon opnieuw scoren. Zaterdag spelen zij in Voorburg tegen Wil helmus. B-l verloor uit bij Sparta met 2-0 en zal zaterdag, thuis tegen Elink- wijk (aanvang 12.45 uur) alles op alles zetten om punten te halen in deze zeer interessante competitie. Zowel B-2, als B-3 wonnen met 1-9 hun wedstrijden. B-2 bij Woerden B-l. El win Kortekaas en Hendra Blacquière scoorden bei den 2x en B-3 bij Schoonhoven. Daar scoorden Vincent Koolwijk 3x en Johnny Burger 2x. Speel den zij het vorige seizoen nog om het kampioenschap voor de hoog ste C-groep, nu ging het om de aansluiting bij de ”top”. De derby tussen WSE en Be Fair was niet minder spannend. Na 6 minuten nam WSE de leiding. Maar voor rust kon Imad Sanouye de stand gelijk trekken. Na rust controleerde Be Fair de wedstrijd, kwam niet meer in gevaar en bleek duidelijk veel sterker. Op nieuw Imad en vlak voor tijd Zou- hir Benquedda scoorden. Be Fair won met 1-3. Vijf punten uit de laatste drie wedstrijden brengen hun weer terug waar ze horen, bij de bovenste plaatsen. Eerst puntverlies voor C-2, 2-2 te gen Donk, en een verloren topper voor C-3. Bij Soccer Boys werd met 5-2 verloren. D-2 speelde ge lijk tegen Olympia 1-1, Stephan scoorde de enige goal. In de competitie voor de E-pupil- len, stuntte Be Fair E-2. Tegen Cabauw E-l werd met maar liefst 30-0 gewonnen en daarmee zijn zij seizoenrecordhouder. Nog een paar doelpunten meer en zij had den het Be Fair-record aller tijden gebroken. F-2 won in een zeer spannende westrijd met 2-4 van Soccer Boys. Thijs scoorde alle goals, maar de keepers Kenny en Mark waren in zeer grote vorm. WADDINXVEEN - In de vijfde en zesde speelweek van zowel de bondscompetitie als de districts- competitie leden een drietal teams van badmintonclub WBC Regio Effekt/Aeolus een gevoelig puntverlies. Andere teams daaren tegen verstevigden afgelopen weekeinde hun koppositie. Het le team, spelend in de 4e klasse landelijk, reisde zaterdag af naar Leidschendam voor de ont moeting met het 3e team van Leyton. Langzamerhenad begint het verhaal wat eentonig te wor den, want opnieuw werd er vrij gemakkelijk met 7-1 gewonnen. Net al in de uitwedstrijd van vo rig weekeinde, tegen het 6e team van Sportline/Velo te Waterin gen, moesten Natasja van Es en Viola Scheijen alleen in de da- mesdubbel hun meerder erkennen in hun tegenstandsters. Met vijf maal een 7-1 overwinning en een maal zelfs een 8-0 zege werkt het le team van Aeolus verder aan haar indrukwekkende staat van dienst. Aanstaande zondag speelt het le team om 12.00 uur thuis in sport zaal De Duikelaar tegen het le team van BC Schoonhoven, een team dat tot op heden weinig pun ten heeft laten liggen. In de districtscompetitie is de Waddinxveense vereniging met negen teams vertegenwoordigd. Het 2e en 10e team draaien uit stekend mee in respectievelijk de 2e en 8e klasse en zijn met zeven c.q. zes overwinningen uit evenzo- vele wedstrijden nog steeds onge slagen. Ook het 6e team doet het met slechts een verliespunt uitste kend in de 6e klasse. Het 3e team van Aeolus, bestaan de uit Yolanda Slot, Ria Veld man, Jasper Knuist en Hugo Maat, speelt in de 3e klasse, afde ling 19. Regelmatig zal men het echter zonder Ria Veldman moe ten stellen, doch in de persoon van Inchela Schenkels heeft men een uitstekende reserve. Afgelopen donderdag was het team, in de uitwedstrijd tegen het 6e team van het Zoetermeerse BC Aigis, compleet. Doordat het 3e team niet iedere wedstrijd in een vaste opstelling kan spelen en Jas per Knuist momenteel niet in goe de doen is heeft men al een paar punten in moeten leveren. Door een krappe 5-3 nederlaag leed men opnieuw een gevoelig puntverlies. Vorige week tegen het 6e team van BC Vederlicht te Bodegraven was dit eveneens het geval. Hierdoor heeft men de aan sluiting met de kop inmiddels ver loren. Het 4e team, dat vorige week zondag in Mijdrecht ook met 5-3 de boot inging, herstelde zich za terdag in Hazerswoude knap met een 8-0 overwinning op het le team van BC Hazerswoude. WADDINXVEEN - Zaterdag 14 november om zeven uur wordt in de sporthal De Sniep het 7e Re- giodansfestival van ae regio Gou da en omstreken gehouden van de KNGB. Tijótens dit festival laten de beste jazzgroepen uit de omgeving hun kunnen zien op het gebied van jazzdansen. Maar liefst 19 num mers van zes verenigingen worden er geshowd, want een pure show zal het natuurlijk worden met professionele muziek en belich ting. De vijf verenigingen die mee doen zijn: DOS Schoonhoven, Reeuwijk, TOOS Linschoten, KDO Lekkerkerk en de gast vere niging, het Waddinxveense TOOS. Op het Regiodansfestival wordt altijd na afloop de Welztroffee uitgereikt aan de dansgroep die het beste gepresteerd heeft of de bijzonderste dans heeft laten zien tijdens deze avond. Het is de sti- muleringsprijs om door te blijven gaan met jazzdansen. Vorig jaar is deze, beker gewonnen door de he- renj;azzgroep van TOOS Wad- dinxveen. TOOS doet mee met vier groepen die een dans laten zien, hieronder zijn twee recreatieve damesjazz- dans groepen, de damesdemonstra- tiegroep en de herenjazzgroep. Deze laatste twee groepen laten hun dansen zien welke ook ge danst zullen worden op de Lande lijke Demogyjada in het Congres gebouw in Den Haag op 29 no vember. Kaarten voor dit evenement kun nen gekocht worden bij de kassa aan cle zaal en kosten voor volwas senen ƒ5,- en voor kinderen tot en met 12 jaar ƒ3,-. De start van de senioren en de veteranen bij de Goudse cross- competitie in het mistige Gouwebos in 1991. (Foto: Archief Han Zoet). WADDINXVEEN - Zaterdag 14 november organiseert de Wad dinxveense sportclub Antilope, in samenwerking met de afdeling Gouda van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie, de eerste wedstrijdcross van de komende wintercompetitie, waarbij in to taal ongeveer 350 atleten aan de start worden verwacht. Het zal dit seizoen de laatste keer zijn dat onder leiding van de afde ling Gouda dit jarenlang traditio nele atletiekfestijn zal plaatsvin den. op die vijfde plaats van boven in de vierdeklasse. De Waddinxve- ners hebben 11 punten uit 7 wedstrijden. Be Fair won in de Goudse afdeling met 2-1 van Zwammerdam en bezet met 13 WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde was het voor de Flyers- aanhang weer eens genieten ge blazen in sportzaal De Duikelaar want alle drie de rayonteams won nen. Zowel de dames-, meisjes- als he- renbasketbalselectie wist de be zoekende tegenstander afgetekend te verslaan namelijk resp. Rowic, 57-48, Hurricanes, 78-51 en RZ 99-77. Flyers-heren-selectie kwam als eerste van de drie rayonteams in actie. Rotterdam-Zuid 2 moest vrijdag bedwongen worden. De beide teams gaven, over het geheel bekeken, zeer gecontro leerd spel te zien. Aanvallen wer den vrijwel elke keer echt opgezet en ook goed uitgespeeld. Het wedstrijdbeeld was soms zelfs rus tig- Ondanks dat de ballen bij Flyers niet altijd even lekker wilden val len was het toch de Waddinxveen se ploeg die de gehele wedstrijd leidde. Na rust (45-39) liep het goed- draaiende Flyers gewoon weg van RZ om met afstand te winnen 99-77. De meeste Flyers zaten in de dub bele cijfers. De topscorers derhal- WADDINXVEEN - Zaterdag speelde de eerste teams van De Gouwe-waterpolo thuiswedstrijden tegen Damixa/Ravijn. Da mes 1, dat vorige week zo verrassend van Eurozon/Brandenburg won, zette de ingeslagen weg voort en won met 8-6 van de ploeg uit Nijverdal. Heren 1 liet een behoorlijke steek vallen en verloor met 9-6. Heren 2 won in de vooravond met 10-7 van HZC De Robben 2. Dames 2 moest naar Dordrecht en won met 4-1 van Nautilus 1. WADDINXVEEN - Deze week 'worden in de diverse Waddinx veense gymnastiekzalen de onder linge wedstrijden gehouden van de Waddinxveense Gymnastiek vereniging TOOS. De recreatie jongens, meisjes en dames kunnen dan in hun wed strijden laten zien wat ze het af gelopen jaar geleerd hebben. Sinas lange tijd worden deze wed strijden, in plaats van in sporthal De Sniep, gehouden in de eigen gymnastiekzalen van de recrean ten. Dit betekend dus dat bij TOOS de hele week onderlinge wedstrijden zijn. Behalve prijzen die er per catego rie te verdienen zijn, zijn er ook nog twee bekers te verdienen, na melijk. de Jeugdbeker voor de turnster-turner tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal en de Ja- cobeker voor de turnster-turner van 13 jaar of ouder met het hoogste puntentotaal. Deze prij zen zullen na deze week uitge reikt worden. Bij de wedstrijden is het natuur lijk hardstikke leuk voor de kinde ren als er veel toeschouwers ko men om ze aan te moedigen, dus komt allen de toegang is vrij. De wedstrijden worden volgens onderstaand schema gehouden: Woensdag 11 november, meisjes 1 in de sporthal De Duikelaar van 15.45 tot 17.45 uur. Donderdag 12 november, jongens 1, 2 en 3 in de K.W.-zaal van 17.00 tot 17.45 uur. Vrijdag 13 november, meisjes 2 in de K.W.-zaal van 17.00 tot 19.30 uur. Vrijdag 13 november, adspirant- dames, dames en heren in de K.W.-zaal van 19.00 tot 21.00 uur. Deze week vervallen de gewone gymnastieklessen voor de jeugd. De trimlessen en de jazzlessen gaan wel gewoon door. In de laatste periode probeerde Damixa/Ravijn sterk aan te drin gen. In eerste instantie lukte dit ook (7-6). Alle hoop voor Het Ra vijn werd echter de bodem inge slagen, toen Gillian van den Berg, uit een man-meer, 7-5 scoorde en even later Mirjam Overdam met een achterwaartse slingerbal (het mooiste doelpunt van de wed strijd) 8-5 maakte. Damixa/Ravijn kwam nog op 8-6 en deden zich voor het doel van Elise Kortekaas nog wel wat hec tische momenten voor, doch zij ranselde er verder alle ballen uit. Door deze uitslag staat De Gouwe ineens verrassend in de midden moot. WADDINXVEEN - Met twee wedstrijden minder gespeeld staalt WSE, dat met 2-1 het Zevenhuizense Groeneweg versloeg, verloor met 5-2 van Lekkerkerk en bezet de voorlaatste plaats met 4 punten uit 9 wedstrijden. In de eerste klasse van A-junio- ren won Be Fair met 4-2 van Lens. De B-junioren van Be Fair De heren wisten dat het een zwa re dobber zou worden. De ploeg die bovenaan staat is meestal de favoriet. Het Ravijn stond op de derde plaats en was de ’underdog’ voor deze ontmoeting. In de beginfase kwam De Gouwe op een lichte voorsprong door doelpunten van Arco Verboom en Cees Boonstoppel. Na deze voor sprong konden de heren deze lijn niet doorzetten. In de tweede periode was het al leen Arco Verboom die zorgde voor een tussenstand van 3-3 na twee perioden. In de derde perio de misten de heren te veel kan sen, waarvan Het Ravijn danig profiteerde. Het Ravijn liep uit naar een voorsprong van 7-4. In het begin van de vierde perio de konden de heren terug komen, maar helaas de keeper van het Ravijn wist de meeste aanvallen goed te onderscheppen. Ook uit een numerieke meerderheid wis ten de heren niet tot scoren te ko men. In de slotfase wisten alleen Cees Boonstoppel (2x) en Arco Ver boom nog tot scoren te komen. Dit leverde een teleurstellende uitslag op van 6-9 in het nadeel van de Gouweheren. In een wedstrijd waar de voorlopi ge tweede plaats in de competitie op het spel stond, heeft Be Fair op een overtuigende wijze duide lijk gemaakt daar recht op te heb ben. De zege voor de Waddinxve- ners is gedurende de gehele wed strijd niet in gevaar geweest. Zoals reeds vaker in deze compe titie begon Be Fair te bouwen aan een veldoverwicht en moest tot de 30e minuut wachten voordat dit werd uitgedrukt in een doelpunt van Coen Meijer. Hiervoor waren er ook al diverse kansen geweest, maar de doelman van de gasten wist met uitsteken de reddingen een eerder doelpunt van Be Fair te voorkomen. Ook na dit doelpunt kregen de Waddinx- veners nog enkele kansen om de score verder op te voeren, maar het vizier stond niet goed afge steld, zodat er voor de rust niet meer werd gescoord. Na de pauze kwam John van Beek in het veld voor Pieter van Herk en wist Zwammerdam de tegenstander op de eigen helft te rug te drukken. Mede hierdoor werden de uitvallen van Be Fair gevaarlijk. Zo kreeg Richard Karsten niet de verdiende straf schop toen hij door de Zwammer dam defensie soleerde. In de 25e minuut kende de scheidsrechter Be Fair een vrije schop toe op de rand van het strafschopgebied. Uit deze vrije schop scoorde Leon Hogenelst, door de bal over de muur in het doel te schieten. In de 35e minuut werd een onge lukkige botsing tussen Ralph Boonstoppel en Jan Martin Hou- weling laatst genoemde fataal en moest hij met, waarschijnlijk een gebroken jukbeen, naar het zie kenhuis worden afgevoerd. Mede hierdoor kreeg Zwammer dam vijf minuten voor afloop een zeer grote kans om de score een beter aanzien te geven, maar de lat stond een treffer van de bezoe kers in de weg. Aanstaande zaterdag moet Be Fair op bezoek bij het leidende Gouda en zal daar willen winnen om de voorsprong van Gouda in de competitie terug te brengen tot een punt. WADDINXVEEN - Zaterdag 7 november organiseerde de Bos koopse atletiekvereniging AV-47 haar jaarlijkse Floracross. Elk jaar weer is deze cross voor de Wad dinxveense atletiekvereniging An tilope reden om in grote getalen hieraan deel te nemen. Ook dit jaar weer hebben veel Antilopers van oud tot jong met dit atletiekonderdeel meegedaan. De jongste jeugd loopt deze cross over ongeveer een lengte van 1.000 meter, terwijl dit via de 2.000 meter voor de jongens C en meisjes B, de 3.000 meter voor jongens B en meisjes A en dames de 4.000 meter voor jongens A naar de 9.000 meter voor heren en veteranen oploopt. Voor Antilope deden in totaal 44 leden mee, wat een mooie op komst is. Bij de wintercrossen gaat het om de volgorde van bin nenkomst, waarbij tijden minder belangrijk zijn, omdat terreinom- standigheden van cross tot cross kunnen verschillen. De belangrijkste uitslagen voor Antilope zijn: Meisjes pupillen C. 3e plaats Marieke v.d. Harst, 4. Eveline Blauuboer, Jongens pupil len C: 2e Bastiaan Blokland, Meisjes pupillen B: le Marieke de Leede. Jongens pupillen B: 9e Arnold Toet. Jongens pupillen A le jaars: 3e Luuk Schwiebbe, 7e Ronald Hartog, Jongens pupillen A 2e jaars: 2e Joost Blokland, 4e Tjeu van Haaren, Jongens D 2e jaars: lie Mark Boon, Jongens D le jaars: 13e Peter v.d. Leede, 14e Michiel v.d. Leede, veteranen III: le Bram Lindhout. Met deze uitslagen kunnen de be geleiders Hans Boere en Pieter Blaauboer, weer dik tevreden .zjin was de eerste kans voor Groene weg. De beste aanval tot dan toe werd door Paul Metselaar net niet omgezet in een doelpunt. Hij schoot ’n halve meter naast. De 2e helft liet verder een zelfde beeld zien als de eerste. Een veel .sterker WSE dat echter verzuim de om ruim afstand te nemen. Kansen werden door Marcel Jas pers, Robert Kerkhoff en Erwin Pleus gemist. De laatste miste wel de grootste. Na zelf onderuit ge haald te zijn binnen de beruchte lijnen werd zijn te zwak ingescho ten strafschop deels gepareerd door de Groeneweg-keeper, de' paal deed de rest. Kort voor tijd verkleinde Groene weg zelfs de achterstand tot 2-1 door een kopbal van Peter Schmidt. Groeneweg was echter niet bij machte, het in slaap gesukkelde WSE (ondanks inbrengen van A- junioren Juliën Vogelenzang en John Moons) verder schade aan te brengen. WSE behaalde een meer dan ver diende overwinning die echter veel hoger had moeten uitvallen. Immers, 5 a 6-1 was een betere afspiegeling van de verhouding geweest. WSE blijft hierdoor meedoen met de top, alhoewel er twee wedstrij den minder gespeeld zijn. WADDINXVEEN - Excelsiors tweede achttal heeft een uitste kende prestatie geleverd door in de uitwedstrijd het eerste team van DEZ (Schoonhoven te klop pen met 6-10. In deze wedstrijd is het Waddinx veense damteam afgeweken van de gebruikelijke bordenbezetting en naar later bleek met succes. De basis voor de winst werd ge legd door de neven Dirk Heeren I en Dirk Heeren II, die aan het 7e en 8e bord de twee volle winsten lieten aantekenen. Naast deze 2 winstpartijen gelijke spelen aan de overige borden (1 tot en met 6) en dat zijn, gelet op de bezetting van de borden aan de Schoonhovense zijde, prestaties die gezien mogen worden. Remises werden behaald door Jaap van der Eist, Lucien Claes- sen, Raymond van Es, Gerrit Heeren, Cor Stolker en Ruud van Dijk. ve waren Mark v. Es, Mike Heer- kens en Wolter Zwijnenberg. De meisjes A-l hadden in het Ridderkerkse Hurricanes een te genstander om de punten te pak ken om bij de middenmoot aan te kunnen sluiten. Na een eerste kwartiertje waarin het nog zeker niet super ging bij Flyers, waren het enkele goede acties van Antoinette van Dam die Flyers de echte voorsprong gaven. Na de 38-28 ruststand ging Flyers steeds beter het eigen spelletje spelen en had Hurricanes het na kijken. Het werd een dikverdien de ruime overwinning voor Flyers: 78-51. Met 24 punten was Mari anne v.d. Hoeven topscoorster. Nadat Flyers dames 1 vorige week door goed spel maar nèt ver- Joor van koploper Midland gingen de dames deze week met Rowic (Dordt) een minder zwaar deel Zondag de uitwedstrijd tegen Schoonhoven. De promovendus uit de Zilverstad zal ongetwijfeld maar tegenstand willen c.q. kun nen bieden dan Groeneweg. Na tweemaal afkeuring van het veld eindelijk weer voetballen vooir de hoofdmacht van WSE. In competitieverband althans want dinsdag werd ook de derde Bode- graafse club (na Esto 3-0 en Bo degraven 8-2) Rohda ’76 aan de zege kar gebonden. De oefenwedstrijd tegen de zater dag 4e klasser werd, dankzij een doelpunt van René Moons met 1-0 gewonnen. Groeneweg werd zondag al in de eerste minuut op achterstand ge zet: Robert Kerkhoff nam de Ze venhuizense goalie onder vuur. Het schot werd slehcts deels ge- pareerd waarna Erwin Pleus als- versprong “bereikt. Na rust nog allert Robert Kerkhoff in - staat stelde om 1-0 aan te teke nen. van hun competitie in. De afgelopen weken hadden de dames vijf van de zes sterkste teams voor de kiezen gekregen! Tegen Rowic startte Flyers niet best maar de Waddinxveensen trokken het spel aan en dus naar zich toe zodat al snel in de twee de helft de overwinning zich afte kende. Hoewel het verschil groter had kunnen zijn behaalden de Flyers een goede 57-48 overwinning. Een mooi kadootje voor de jarige José Krijger (die ook nog eens een van de topscoorsters was naast Gea Kok en Anita van Uunen). Ook bij de jeugd waren er enkele klinkende resultaten. B-2 klopte Blitz met een straatlengte verschil (83-49) dankzij onder meer liefst 33 punten van Jurriaan Thole- naar. Meisjes B-l gaf het publiek waar voor hun ’’geld” door mooi van BV Alphen 1 te winnen 56-43. Alle tien speelsters scoorden! Meisjes Cl en coach Anita van Uunen hadden een plezierig avondje door met maar liefst 80-28 te winnen van Jumpers. Femke v. Gooien, Tineke Lelie veld en Nienke v.d. Wey scoor den veel. WADDINXVEEN - Na 10 ron den van Excelsiors onderlinge damcompetitie gaat clubkampioen Dick Dibbets zonder puntverlies, dus met het hoogste moyenne, aan de leiding (8 punten uit 4). Met 1 verliespunt (9 punten uit 5) wordt hij direkt gevolgd door Fred Zaadhof. In de 3 laatste ronden viel een aantal opmerkelijke uitslagen te noteren. Dick Dibbets klopte de twee revelaties van het afgelopen seizoen, te weten Teun van der Krol en Vincent van Es. Beide jeugdspelers maken momenteel deel uit van Excelsiors le dam team. Fred Zaadhof blijft in de race door Dirk Heeren II te kloppen. Ruud van Dijk versloeg Bertus van Eijk en Ruud wist Fred Zaadhofs eerste verliespunt af te snoepen (remise). Piet van Es presteerde goed door nestor Teun Twigt op remise te houden. Hetzelfde resultaat kwa men Gerrit van der Zijden en Kees Blonk overeen. Jaap van der Eist won op zijn beurt weer knap van Gerrit van der Zijden. Bertus van Eijk her stelde zich van zijn nederlaag te gen Ruud van Dijk door een ron de later Sietse Siersema aan de zegekar te binden. Niet onvermeld mag blijven de goede reeks van Dirk Heeren II. In de 9e ronde klopte hij de altijd moeilijk te bestrijden Kees Blonk en in de 10e ronde presteerde hij het om voorzitter Piet Swart met de nul te confronteren. In de 10e ronde won Gerrit van der Zijden knap van Tijmen den Ouden sr. Jan Kramer en Teun van der Pol klopten respectieve lijk Jan de Heer en Gerrit Hee ren. Na de euforie van vorige week was het voor de Gouwedames zaak de gedachten weer te orde nen voor de moeilijke wedstrijd tegen het op de onderste plaats staande Damixa/Ravijn. Dit lukte in eerste instantie niet. In de eerste periode kwam het Ravijn al snel op 0-1, miste een viermeter en scoorde vlak voor tijd 0-2. In de laatste seconde bracht Karen Beukema de stand achter op 1-2. Gedurende de tweede periode herstelde de Gouwedames zich weer enigszins. Eerst bracht An gela Faber, met een viermeter, De Gouwe weer op gelijke hoogte (2-2), doch Damixa/Ravijn kwam weer op voorsprong (2-3), waarna Sandra Berckenkamp uit een man-meer 3-3 scoorde. De derde periode was voor het team van De Gouwe. Het team van trainer/coach Jan Midden dorp scoorde driemaal op rij. Eerst was het Angela Faber 4-3 uit een man-meer, toen een prima doelpunt (5-3) van de hard knok kende Diana van der Zijden en daarna Wendy de Frankrijker 6-3 uit een man-meer. Vlak voor tijd kwam Het Ravijn op 6-4. T Weekblad voor Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25