Aankomst van Inspraak Doorstroming Kastanjelaan niet gelukt over ’’Oost” Oplevering Victorwijk e SintNicola as Sleuteluitreiking aan de Kastanjelaan Fromagerie geopend Bingo Film in koffiebar Besluiten goedgekeurd Verkoping handwerken Ger. Kerk Open huis van Studio ’’Avalon” Door wethouder J. Neele (PCW) Advents- concert Provincie akkoord met besluiten Glastuinbouw is Oost mag nog doorgaan Sierteelt of volkstuinen G.A. v. Rhijn? c iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ AUTO HUREN? PERSONENWAGENS 9-PERSOONS BUSJES* Zeer concurrerende tarieven. Het ruimste aanbod BESTELWAGENS tot 20 m3 inhoud K. Straver - Ter Aar S 01722-31 33 Actie Bomenwijk Tijdschema DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RIJN TEL.:01720- 7 51 55 Toekomst Aanvangshuren 3 Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 18 november 1992 De uitreiking van de eerste sleutels aan de bewoners van één van de twee miva-woningen (min- AA dentele invullingen zijn niet mo gelijk. Het provin- land inge- Idinx- WADD] w zaamhejÊiL metbetrekking tot de aanleg van de maaUegèlen In de Sint Victo Wethouder J. Neele (PCW) eerst voorzien op lange termijn. Ook vindt invulling slechts plaats nadat een totaal invulling van het de doelstelling om met het oog op het bevorderen van de doorstro ming sociale huurwoningen te bouwen voor 55-plussers. De bouw verliep voorspoedig. In oktober werd de eerste huurwo ning opgeleverd. Deze week is de laatste klaar voor bewoning. Vol gens de wethouder viel in de op- namerapporten niets noemens- waardig te melden over de bouw kundige kwaliteit van het door EGBO BV, waarvan de Waddinx- vener J. Blonk directeur is, gerei liseerde werk. om tien uur op de Nesse door burgemeester C.M. van der Lin- I den. Zorgt op het motorschip ’’Spanje” en later tijdens de rond- - Maandag 23 novèmber, worden de werk- ?4-3CTTim/uur- n de Sint Victorwijk en de Boménwijk opgeleverd. 'T. verricht vanaf 11.15 uur in beide wijken een officiële handeling. Eerst in de Sint Victorwijk en zaak, ’’^welslagen ervanXwordt niet alleen bepaald door bouwkun dige voorzieningen, ook zal dit een verschuiving moeten beteke nen in de zorgsector. Er zal veel vaker een beroep worden gedaan op enige vorm van thuiszorg, zo als de maatschappelijke dienstver lening en het kruiswerk, terwijl daarnaast het vrijwilligerswerk niet onvermeld mag blijven”. Wethouder Neele ziet wat dit be treft een duidelijke verschuiving van de intra- naar de extramurale zorg, waarbij de financiële gevol gen nog niet erg duidelijk zijn, ze ker niet wie het zal moeten bekos tigen. Het PCW-lid van het college van B. en W. vond het plezierig te zien dat de Kastanjelaan een gen heid kan vormen met de Bomen- wijk. Dit blijkt niet alleen uit de straatnaamgeving, ook de oriënta tie van het wijkje is duidelijk ge richt op de wijk aan de overkant van de gereconstrueerde Sniep- weg, die de grens tussen de Bo- menwijk en de Kastanjelaan ver der doet vervagen zodat het ook ruimtelijk gezien één geheel is ge worden. liteiten hebben en zo elkaar kun nen aanvullen in het belang van de cliënt. Rita Vermeulen-van der Kooij richt zich op zowel ouderen als jongeren. Zij kunnen rekenen op een permanente en intensieve be- I handeling en begeleiding. WADDINXVEEN - Komende zaterdag wordt Sint Nicolaas en' zijn gevolg in Waddinxveen ingehaald. Dat gebeurt ’s morgens midden EGBO-directeur J. Blonk. In het midden met regenjas voorzitter G. v.d. Vlist van de wo ningbouwvereniging Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen wordt vrijdagavond vanaf half ne gen de film ’’Christenreis naar de eeuwigheid” gedraaid. De koffiebar is bedoeld voor 15- jarigen en ouder. De deur gaat om kwart voor acht open. De in de Schaapskooi te vertonen film is gemaakt naar aanleiding van het gelijknamige bekende boek van John Bungan. De namen van personen en steden zijn in de ze rolprent allemaal beeldspraak. dinxveen vrijdagmiddag in restaurant ’’Bibelot” aan de Limaweg na de officiële uitreiking van de eerste sleutels. ”Van de zo noodzakelijke door stroming van goedkope naar duur dere huurwoningen is weinig te recht gekomen, hetgeen wij jam mer vinden”, zei de eerste man van Waddinxveens oudste woning corporatie letterlijk. ’’Hoewel Waddinxveen vele wo ningzoekenden telt, heeft het zeer veel inspanning gekost om vooral voor de 24 beneden- en bovenwo ningen van de gestapelde bouw gegadigden te vinden”, lichtte hij toe, hoewel het daar in eerste in stantie helemaal niet naar uitzag. ’’Mede door de gunstige lokatie was er in het begin voor de wonin gen veel belangstelling, maar naarmate de datum van opleve ring naderde, nam de belangstel ling snel af’. ’’Vooral de bewoners, die nu een goedkope woning hebben, lieten het afweten. De reden was vooral de hoogte van de huur (variërend van 529 tot 572 gulden - exclusief service en andere bijkomende kos ten - per maand) en men vond de woning ten opzichte van de huidi ge woning niet of nauwelijks gro ter”. WADDINXVEEN - De doorstroming van 55-plussers uit goed kopere huurwoningen in Waddinxveen naar de duurdere nieuwe seniorwoningen aan de Kastanjelaan is mislukt. Dat constateerde voorzitter G. van der Vlist van de woningbouwvereniging Wad- aansluitend hierop in de Boménwijk. richt volgens het 30 km/uur-prin- cipe. Voor de systematische herinrich ting tot 30 km/uur-zones heeft de gemeente Waddinxveen, gezien de voorbeeldfunctie voor andere gemeenten, onlangs nog een ver- keersveiligheidsprijs in de wacht gesleept. trum ”de Passage”, waar drankjes en hapjes werden gepresenteerd. Ad Rehorst, zoon van aannemer Gerard Rehorst aan de Nesse en met zijn vrouw woonachtig in Moerkapelle, heeft al zes jaar een dergelijke speciaalzaak in kaas, noten, bonbons, zuivelprodukten en geschenkartikelen bij de Rijn brug midden in het centrum in Alphen aan den Rijn. In Waddinxveen huurt hij sinds tien gulden een lot uitgereikt, waarmee men kans heeft op in to taal 32 briefjes van 250 gulden. De actie startte dinsdag en loopt door totde verjaardag.,,van de Goedheiligman. 14.30 uur - Aankomst Oranjegale- rij (KW-plein). 14.50 uur - Vertrek. 15.00 uur - Aankomst winkelcen trum Luifelbaan (Brederolaan). 15.20 uur - Vertrek. 15.30 uur - Aankomst winkelcen trum ”de Passage”. i 16.00 uur - Vertrek. De Sint Nicolaasactie 1992, waar voor ook extra koopavonden zul len komen, wordt al enkele jaren volgens een beproefd en doeltref fend recept gehouden. Er zijn ditmaal in totaal 32 geld prijzen van 250 gulden. In voor gaande jaren werden er alleen briefjes van honderd gulden uit gedeeld, maar de prijzen zijn nu verhoogd. De vier trekkingen om de dag worden verricht door het notaris kantoor Van der Meulen Koek. Er zijn in totaal acht trekkingsda- gen. De uitslagen van de trekkin gen worden per winkelcentrum bekend gemaakt en wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen. De bezitters van prijswinnende lo ten - die worden uitgereikt door de deelnemende winkeliers bij el ke bestede tien gulden - kunpen contact opnemen met KNOV- penningmeester D. Sonneveld, Koningin Wilhelminaplein 5, Waddinxveen, tel. 01828 - 13061. De trekkingsdata (telkens vier maal 250 gulden) zijn: - Vrijdag 20 november. - Maandag 23 november. - Woensdag 25 november. - Vrijdag 27 november. - Maandag 30 november. - Woensdag 2 december. - Vrijdag 4 december. - Maandag 7 december. WADDINXVEEN - In het win kelcentrum ”de Passage” is de speciaalzaak Fromagerie Rehorst van Ad Rehorst (32) en zijn vrouw Tanja Rehorst-Groenen- berg (2 7) vorige week woensdag voor het publiek open gegaan. De avond daarvoor werd door het tweetal in de nieuwe winkel een informele en gezellige opening ge houden voor familie, vrienden en bestuursleden van het winkelcen- De Fromagerie Rehorst, die 50 vierkante meter omvat, vormt een deel van de invulling van de nieu we winkel. Begin volgend jaar opent Gert v.d. Wal aan de voor zijde een nieuwe speelgoedzaak. x- seniprwpiüngetL jyorden gebouwd •i--dan alléén aan 4ie .Kastanjelaan. Öp korte termijn wordt met een I dergelijk nieuw project in de wijk Zuidplas gestart. De huizen voor V M 1 deze categorie ouderen kunnen zo /Y 1 worden gebouwd dat rekening kan I I I I KX worden gehouden met de wensen j JL op het gebied van speciale aanpas-1 <F iinggh van de toekomstige bewo- De Boménwijk is eveneens tot 30 km/uur-zone ingericht. Dit ge beurde in het kader van het be leidsprogramma. Met name de aanpassing van de Sniepweg is zeer ingrijpend. De Sniepweg komt in het 30 km/uur-gebied te liggen. Tevens komen de voor- rangskruisingen daar te vervallen. De herinrichting heeft in de Bo- menwijk ƒ485.000,- gekost. Rijks waterstaat heeft hieraan ƒ284.400,- meebetaald. Wethou der J. Neele zal in de Sniepweg J een ver- keerszuiltje uitpakken. Van Rijksoverheidswege wordt gestreefd naar een vermindering van het aantal verkeersslachtof fers. Een van de instrumenten die door het Rijk wordt aangereikt is de mogelijkheid verblijfsgebieden in te richten tpt 30 km/ui^-zone. Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen streeft ernaar om in zoveel moge lijk woonwijken de maximumsnel heid te verlagen tot 30 km/uur. In de afgelopen jaren zijn reeds diverse woonwijken in Waddinx veen ingericht tot 30 km/uur-zo ne. In 1995 zullen alle verblijfsge bieden in Waddinxveen zijn inge- WADDINXVEEN - In de raads commissie voor de ruimtelijke or dening, woningbouw en bedrijfs terreinen heeft burgemeester C.M. van der Linden de verwach ting uitgesproken dat Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland in mei 1993 een beslissing zullen nemen over de woningbouwont- wikkelingen in de Goudse streek. Volgens Van der Linden bestaat er bij alle partijen (Gouda, Wad dinxveen, Moordrecht, provincie) de bereidheid tot voortzetting van het vastgelopen overleg over de plek waar Gouda moet gaan bou wen (binnen de eigen grenzen of op Moordrechts grondgebied). De reactie van B. en W. van Wad dinxveen op het Goudse universi taire rapport ’’Gouda: Bouwen of barsten?” bleek naar de mening van het college nuttig te zijn. In de commissievergadering voer den ook vader en zoon Van Luyk van de Tweede Bloks weg het woord. Zij exploiteren een tuin bouwbedrijf in het mogelijk toe komstige woningbouwgebied aan de andere kant van de Beijerinck- laan.’j Burgemeester Van der Linden liet weten dat (voorlopig) de bouw van glasopstanden mogelijk blijft, mits in overeenstemming met het huidige bestemmingsplan Lande lijk Gebied West. Sinds mei 1989 wordt echter door de gemeente het beleid gevoerd dat als een bouwplan in strijd is met dit bestemmingsplan er geen gemeentelijke vergunning zal wor den verstrekt. In de raadscommissie is wel aan dacht gevraagd voor vervangende gronden ten behoeve van de tuin bouw ingeval van woningbouw in het gebied tussen de spoorlijn, Beijerincklaan en Zuidelijke Rondweg. In het kader van de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost bereidt het college van B. en W. een reactie voor op de Nota Beslispunten van Gedeputeerde Staten. Als uitgangspunt hiervoor wordt in het gemeentehuis een concept- structuurvisie voor Waddinxveen geschreven. Die is waarschijnlijk in december klaar. WADDINXVEEN - In de raads commissie voor de ruimtelijke or dening, woningbouw en bedrijfs terreinen heeft de heer G.A. van Rhijn van de Otweg gepleit voor een andere agrarische bestem ming van zijn gronden bij de Bloemendaalseweg, bijvoorbeeld sierteelt of volkstuinen. Hij kwam met zijn pleidooi toen de commissieleden de voortgang bespraken van het ontwerp-be- stemmingsplan Landelijk Gebied Oost. Over dit plan zal de bevol king nog volop kunnen inspreken. De gewenste inrichting van het Landelijk gebied Oost zal ook worden meegenomen in de reactie die de provincie zal krijgen op de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost. Een punt dat eveneens bekeken zal worden is de uitplaatsing van sierteeltbedrijven langs de Win terdijk. eengezinshuizen en benedenwo ningen zijn bijvoorbeeld allemaal toegankelijk voor rolstoelen. Na de sleuteluitreiking aan de be woners van de miva-woningen (minder validen) in de Kastanje laan gaf ook wethouder J. Neele (PCW) nog eens aan dat het be vorderen van de doorstroming in derdaad één van de doelstelingen was geweest van het woonwijkje met 38 sociale huurwoningen. C. de Rooij, medewerker van de WADDINXVEEN - Volgende week dinsdag 24 november om hardwerken en Bedrijven1 acht uur zal in het gemeentehuis van Waddinxveen een in- spraakbijeenkomst worden gehouden voor het ontwerp van het bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost 1992. Dit ontwerp-bestemmingsplan is het resultaat van uitgebreide in ventarisatie van de bestaande be bouwing en functies, milieu, na tuur en landschap. Het bestemmingsplan is in het al gemeen conserverend van karak ter. De bestaande agrarische func tie is voor het overgrote deel be houden. De overige functies, zoals burger woningen en niet-agrarische be drijfsactiviteiten zijn gelegali seerd in hun huidige omvang. Een nieuwe ontwikkeling, waar voor in het bestemmingsplan mo gelijkheden zijn geopena, betreft de omvorming van een veeteeltge- bied naar een sierteeltgebied. Dit betreft het gebied dat globaal wordt begrensd door de Henegou- werweg, de camping, de Middel- burgseweg en de Brugweg. In richting van dit gebied met sier- teeltontwikkeling wordt overigens Met ingang van donderdag 19 no vember 1992 ligt het ontwerp-be stemmingsplan ook ter inzage ge durende veertien dagen. Tijdens gebied gegeven kan worden. Inci- de openingsuren van de afdeling J - --Ruimte en Bouw, van 08.30 tot 12.30 uur, bestaat de mogelijk- Voor het overige zijn de agrari- heid het plan in te zien. WADDINXVEEN - De Kastanjelaan in Waddinxveen raakt meer en meer bewoond. Vorige week vrijdagmiddag reikte wet houder J. Neele (PCW) de eerste steutels uit aan de bewoners van de twee miva-woningen (minder validen). Het woonwijkje - bij de Boménwijk telt 38 sociale huurwoningen, die naar een ontwerp van het architectenbureau Treffers en Polgar BV (Mid- delburgseweg) in een jaar tijd zijn neergezet door aannemings bedrijf EGBO BV in Hazerswoude. Wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) sloeg op 19 december vo rig jaar de eerste paal voor dit woonwijkje op een voormalig veld van de voetbalvereniging Wad dinxveen. Aan de Kastanjelaan zijn in op dracht van de woningbouwvereni ging Waddinxveen 12 eengezins woningen, 2 eengezinswoningen voor minder validen en 24 gesta pelde woningen gebouwd, waar- van 12 benedenwoningen en 12 bovenwoningen. De stichtingskosten (inclusief de grondkosten) bedragen ruim 4,5 miljoen gulden. De huur van de eengezinswoningen bedraagt ex clusief bijkomende kosten f 643,- per maand. De maandelijkse huurkosten exclusief bijkomende kosten bedragen voor de beneden woningen f 572,- en voor de bo venwoningen f 529,-. Een jaar geleden sprak wethouder Van Soest van een bouwplan met hoogwaardige kwaliteit, een uitge kiende constructie en een scherpe bouwprijs als gevolg van team work tussen alle betrokkenen. Wethouder Neele kon het met wethouder Van Soest eens zijn en sprak van een alleszins geslaagd plan dat volledig beantwoordt aan XÖp zichöJAeéfi heel goeie GOUDA - Vrijdagavond 4 de* 4fiaai>«4ïSt'welslagen ervan'.1 cember om acht uur geeft het Gouds Christelijk Vocaal Ensem ble ’Cantare’ haar traditionele ad- ventsconcert in het koor van de St. Janskerk te Gouda. Het adventsconcert is eigenlijk elk jaar weer een verrassing. Aan deze surprise, waar niet teveel van verklapt wordt, werken mee j Christaan Ingelse (organist van de St. Jan), Mus;ca Reformata (stu dentenkoor o.l.v. Ruud Buitink), en het Animato Consort (blok- fluitensemble). De algehele lei ding heeft de bezielende dirigent van Cantare, Ruud Buitink. De kaarten kosten ƒ10,- maar in de voorverkoop ƒ8,50 en voor ba sisschoolleerlingen ƒ5,-. Ze zijn in Gouda te koop bij boekhandel Smit, Korte Tiende- weg 19, en in de St. Jan. Voor do nateurs zijn er andere kaarten ver krijgbaar, mits vantevoren besteld bij koorleden (donateurinformatie tel. 010-4506679). Bij de leden, en in de pauze van het concert, zijn PR-bandjes (ƒ12,50), verse Cantare stroopwa fels, pepernoten van de warme bakker en stearine kaarsen te koop. Maar eerst is komende, zaterdag de intocht van Sint Nicölaas en zijn gevolg. Na de aankomst maakt Ktj de hele dag een rond loer langs de zeven Waddinxveen- se winkelcentra, zodat alle kinde ren hem goed kunnen zien. Het tijdschema van Sint Nicolaas ziet er zó uit: 10.00 uur - Aankomst Sint Nico laas per. boot aan de Nesse. Il.ÖO.uur- Vertrek. 11.15- uur - Aankomst winkelcen trum Zuidplas (Zuidplaslaan). 11.35 uur - Vertrek. 11.45: uur - Aankomst winkelcen trum Sniep (leplaan). 12.00 uur - Vertrek. 13.30 uur - Aankomst winkelcen trum Dorpstraat. 13.50 uur - Vertrek. 14.00 uur - Aankomst winkelcen trum Groensvoorde. 14.20 uur - Vertrek. WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 20 november om half negen is er weer een gezellge bingoa- vond in buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) in Waddinx veen. 1 mende winkeliers bij elke bestede De uitreiking van de eerste sleutels aan de bewoners van één van de twee miva-woningen (min- »;»n oniri»n u» der validen) aan de Kastanjelaan in Waddinxveen door PCW-wethouder J. Neele. Links in het\ ”Er is hier een plan gerealisaeerd dat voldoet aan de hedendaagse eisen, waarvan de architectuur be paald wordt door de witte en rode gevelstenen, waardoor het plan een frisse en heldere uitstraling heeft gekregen”, aldus wethouder Neele. ”De lof die bij de start van het werk al is uitgesproken aan het adres van allen die hieraan mee-1 werkten, kan, nu het plan gereed is, alleen nog maar onderstreept worden. Het is werkelijk een aan winst voor Waddinxveen”. De PCW-wethouder constateerde dat door de toenemende vergrij zing, ook van de Waddinxveense bevolking, de vraag naar meer se niorwoningen groeit. Er zullen daarom in het Gouwedorp meer lorden gebouwd toer de blaaskapel van Concordia voor de muziek, aan de wal doet dat de drumband Cormula’s. De organiserende Ondernemers vereniging Waddinxveen (KNOV) zal dé Spaanse kinder vriend weer m,et veel égards ver welkomen. Dé’Nesse is zo veilig mogelijk afgezet, zodat Sint Ni colaas met ycel kinderen kan pra ten en zijn Zwarte Pieten peper noten en kleurplaten kunnen uit delen. Vlak voor de komst is in Wad dinxveen al gestart met de jaar lijkse Sint Nicolaasactie. Sinds dinsdag wordt door de deelne- In het winkelcentrum "de Passage" hebben Ad Rehorst en zijn vrouw een nieuwe kaas- en no- tenspeciaalzaak geopend in een voormalig deel van de opgeheven woninginrichtingswinkel van Kooyman. (Foto: Sjaak Noteboon:). kort de achter- en zijkant van de door woninginrichting Kooyman onlangs verlaten winkel. Hij en zijn vrouw verdelen hun aandacht over de beide winkels. LSI IS EEN AKFIVITEIT VAN BV HAM De verwachting is dat het aantal te bouwen sociale huurwoningen in de komende jaren heel gering zijn, terwijl het aantal woningzoe kenden alleenn maar zal toene- Lmén. ”Het is niet alleen de huur, die in dé komende jaren nog aanzienlijk zal stijgen, maar ook de andere lasten, zoals de gemeentelijke be lastingen en heffingen stijgen zeer aanzienlijk”, zei de heer Van der Vlist. In zijn visie betekent dit dat de totale kosten, die direct of indi rect met wonen te maken hebben, de komende jaren nog zeer fors zullen toenemen. Volgens hem wordt de woning bouwvereniging Waddinxveen binnen een paar jaar - uitgaande van de huidige wettelijke regels voor bestaande woningen - gecon-^ fronteerd met huren tussen de 850 en 900 gulden per maand. ”De aanvangshuren van nieuwe woningen zullen door de nieuwe maatregelen van de overheid ook aanzienlijk hoger worden,. Dtf’wo- ningbouwverenigingen zijn vooral bij kleine contingenten niet meer in staat voor een acceptabele huurprijs woningen te bouwen”. ’’Bouwen voor de lage en lagere inkomens - en daar moeten wij heel eerlijk in zijn - is helaas niet meer mogelijk”, sprak de heer Van der Vlist, die zich deson danks wel bijzonder verheugd toonde om de 38 sociale huurwo ningen, waaraan hoge eisen zijn gesteld, aan het bezit van de wo ningbouwvereniging Waddinx veen te kunnen toevoegen. Hij noemde de sociale huurwonin gen aan de Kastanjelaan de scha kel tussen het oude en nieuwe Waddinxveen. Bij het bouwen er van is met speciale aanpassingen rekening gehouden met de nieuwe bewoners, die daardoor langer en zelfstandig in eigen huis zullen kunnen blijven functioneren. De WADDINXVEEN - Zaterdag 28 november van half tien tot vier uur houdt de handwerkclub van de Gereformeerde Kerk van Wad dinxveen de halfjaarlijkse verko ping. Deze verkoping wordt dit jaar voor het eerst gehouden in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde, omdat de Kruis kerk dit jaar in handen kwam van de Gereformeerde Kerk Vrijge maakt. Zestig procent van de opbrengst is bestemd voor de Gereformeer de Kerk. De rest zal worden ge schonken aan een nog nader te be palen doel. Volgende week zaterdag is er in de hal van de Ontmoetingskerk veel breiwerk te koop voor zowel kinderen als volwassenen, zoals truien, vesten, sokken en sjaals. Verder zijn er veel baby-spulle- tjes, wenskaarten en cadeautjes, - - zoals kaarsen, mandjes met ge- f kleurde lapjes en linten en kerst- versieringen. WADDINXVEEN - Bij Konink lijk Besluit zijn de volgende Wad dinxveense besluiten goedge keurd: - 5e Wijziging van de Hondenbe lasting. - 14e Wijziging van de Legesver- ordening 1988. - 14e Wijziging van de Afvalstof fenheffing. sche bedrijven vervat in een bouwblok. Door middel van vrij stellingen en wijzigingen worden aan burgemeester en wethouders mogelijkheden geboden in te spe len op concrete behoeften van de agrariër. Hierbij dient overigens wel een afweging plaats te vinden ten aan zien van de aspecten landschappe lijke inpassing, natuur en milieu. Gedurende komst wordt toegelicht op het ontwerp-bestemmingsplan ver sterkt door de stedebouwkundige en de ambtelijke vertegenwoordi gers. Ook zullen zij ingaan op de gestelde vragen, voorzover dit mo gelijk is. In de pauze bestaat gele genheid op individuele situaties in te gaan aan de hand van het kaart materiaal dat ter plaatse aanwezig zal zijn. WADDINXVEEN - Met een open huis gaat zaterdag 28 no vember van twee tot acht uur Studio ’’Avalon” aan de Wilgen horst 43 open. Voor de bezoekers, die er vrij kunnen rondkijken, is er dan een drankje en een hapje. Studio ’’Avalon” is de schoon heidssalon van Rita Vermeulen- van der Kooij. Tijdens het open huis van volgende week zaterdag middag geeft ze huidverzorgings- adviezen en informeert ze belang stellenden over diverse schoon heids behandelingen. De naam Avalon is gekozen met een knipoog naar het gelijknamige eiland waar de halfzus van de En gelse koning Arthur onderwees in rust en meditatie voor de lichame lijk en geestelijk vermoeide mens. Rita Vermeulen-van der Kooij, getrouwd met John Vermeulen, werkt in haar salon met natuurlij ke en essentiele oliën. Ze weet zich gespecialiseerd in aromathe- rapie en in permanente make-up. Bijzonder is dat ze daarvoor ook samenwerking zoekt met andere schoonheidsspecialistes in Wad dinxveen, die weer andere specia- Bij de herinrichting van een wijk tot 30 km per uur-zone mag niet zondermeer worden volstaan met het plaatsen van 30 km per uur borden, maar dient te worden vol daan aan diverse door de minister voorgeschreven eisen. De inrichting van straten moet dusdanig zijn vormgegeven dat lo gischerwijze niet sneller dan 30 km per uur kan worden gereden. Vandaar dat in de Sint Victorwijk i en Boménwijk diverse snelheids- remmende maatregelen zijn aan gebracht. De werkzaamheden betreffende de aanleg van de 30 km/uur- maatregelen zijn nagenoeg afge rond. De werken kunnen worden opgeleverd. In de Sint Victorwijk zijn de stra ten na renovatie van de riolering opnieuw gestraat. Daarbij zijn ge lijk snelheidsbeperkende maatre gelen aangelegd en zijn voorzie ningen voor het parkeren getrof fen.. Het hele project heeft ƒ525.000,- gekost. Voor ongeveer ƒ70.000,- heeft Rijkswaterstaat daaraan meebe taald. Het werk zal omstreeks 11.15 uur worden opgeleverd. Als officiële openingshandeling wordt door wethouder Neele bij de noordelijke ingang van de Sint Victorstraat een 30 km per uur bord gemonteerd. Hij zal daarbij worden gassisteerd door de heer C. de Rooij, medewerker van de buitendienst van de dienst Open- WADDINXVEEN - Het pro’ ciaal bestuur van Zuid-Holl; stemd met de'volgende veense besluiten: - Krediet asbestverwijdering en klimaatverbetering raadhuis. - Krediet bouwkundig onderhoud gemeentegebouwen. - Krediet niet declarabele en niet van het rijk terug te ontvangen bijstandsuitgaven. - Herziening begroting voor 1992 exploitatie commissie Gouwebad. - Krediet aanschaf hulpverlenings- voertuig en duikwagen vrijwillige brandweer. - Krediet aanschaf maaimachines en bestelbus. - Krediet toelage vuil en onaange naam werk. Stortingen vervangingsfonds openbare verlichting. - Restant-krediet aanleg fietsroute E. - Krediet aankoop perceel grond Zuidelijke Dwarsweg. lijke inpassing, natuur en milieu. de inspraakbijeen- als openingshandeling 1 keerszuiltie uitnakken

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11