met PvdA Minister reikt de Coornhertprijs uit CDA-regio discussieert Sterke groei van Reddingsbrigade VANAF I DECEMBER NU OOK IN BOSKOOP Regiodansfestival in sporthal geslaagd Geslaagd feest op de Theo Thijssenschool Over Goudse streek Groene long voor rust en recreatie Krediet aanleg CAI Raad deels besloten Spreekuur op beurs Besluiten goedgekeurd Reglement Medezeggen schap voor ambtenaren A.H. van Gent heropende vernieuwd pand Open huis Aanpassing verordeningen aan nieuw BW r- o® HET MAKKELIJKE VAN FAST HAIRFASHION IS, JE KUNT ZO BINNENLOPEN. EEN AFSPRAAK IS NIET NODIG. Milieu Vrijwilligers Veiligheid Pagina 21 Woensdag 18 november 1992 Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN - De openbare Theo Thijssenschool (Kerk- Het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop is er voor wandelaars, fietsers en natuurgenie- Bromfietsen taboe in het Gouwebos ingericht tot een parkachtig wandelgebied waar het goed toeven WADDINXVEEN - Ook dit jaar, na afloop van het seizoen 1991-1992, kan de Waddinxveense Reddingsbrigade weer volop i stimuleringsprijs BOSKOOP - REYERSKOOP 71 TELEFOON: 01727 15149 (volop parkeermogelijkheden) Gouwebos uitgroeien tot een vol waardige recreatieve voorziening voor komende generaties. Er zijn volop mogelijkheden voor mensen die zich extra willen in zetten, hetzij als natuurbescher mer, bewaker of door educatief bezig te zijn. Groepen schoolkin deren uit beide gemeenten maken regelmatig gebruik van het Gouwebos voor een onderdeel van hun lesprogramma. Wie belang stelling of vragen heeft kan con tact opnemen met de secretaris van het recreatieschap, A. Bak ker. Per adres: Gemeentehuis, raadhuisplein 1, 2741 HR Wad dinxveen, tel. 01828-14433. was over deze 32 tellende pas be ginnende groep onder leiding van Miranda de Wit zeer lovend. TOOS deed op deze avond mee met vier groepen; twee damesre- creatiejazzgroepen, de herenjazz- groep en de dames demonstratie groep. De twee recreatiegroepen lieten hun dansen zien met volle overtuiging, het plezier straalde er vanaf. Voor de dames die elke week trainen was dit de gelegen heid om hun dansen te laten zien. De demonstratiegroep, die elke week extra trainen, liet met hun mooi uitgevoerde en moeilijke dan ’’Oblivious” zien dat ze het visitekaartje zijn van de TOOS jazzafdeling. Met deze dans zijn ze dan ook terecht uitgenodigd voor de Landelijke Demogyjada. De uitnodiging aan hen om te dansen op de Landelijke Demo gyjada is dan ook een bevestiging van het goede niveau waarop zij dansen. De heren jazzgroep, vorig jaar na de zomer gestart, liet samen met de demonstratiegroep een afwisse lende dans zien. Bij deze heren waren de vorderingen al goed te zien. Met deze dans staan ook zij in de Landelijke Demogyjada. Na afloop liet de groep, die de Welzztroffee gewonnen had hun dans nog een keer zien voor een enthousiast publiek. Het was een geslaagde uitvoering geweest en voor herhaling vatbaar. De TOOS-heren jazzgroep en de demonstratiegroep heeft evenals de andere jazzgroepen bij TOOS nog plaats voor beginnende, ge vorderde en enthousiaste jazzdan- sers. Voor meer informatie kan men terecht in de zaal door een keer mee te doen. Jazzdansen is een gezellige en bijzondere ma nier van bewegen. in 1990 een aanlijngebod inge steld. Maar zo’n viervoeter wil ook wel eens dollen, reden waar om vier gebiedjes zijn aangewe zen waarop de honden hun gang kunnen gaan. Deze gebiedjes blijken in de prak tijk wel eens te klein of slecht be reikbaar bij nat weer. In ieder ge val zijn er veel hondebezitters die op de wandelpaden hun dier toch de ruimte geven, met als gevolg ergernis, boze gezichten of een boswachter die optreedt. Het Gouwebos bestaat voor een deel uit veenweidegebied waar veel verschillende weidevogels voorkomen. Ter bescherming van die vogels is het oostelijke deel van het Gouwebos niet toeganke lijk voor het publiek. Wel kan men er rondom lopen. Het midden en westelijke deel be staan verder uit stukken bos, afge wisseld met grasvelden die door wandel-en fietspaden worden doorsneden. Diverse waterpartijen zorgen voor nog meer afwisseling in het bos, waar voor minder vali den speciale vissteigers zijn aan gelegd. Bij de inrichting van het gebied heeft het milieu een hoge priori teit gehad. Zo zijn de rustbanken in het westelijk deel gemaakt van recyclingmateriaal, in plaats van tropisch hardhout. Het recreatiegebied heeft zich in bijna tien jaar ontwikkeld tot een verzamelplaats voor uitgebreide flora en fauna. Buiten grote groe pen populieren, elzen, beuken, vlierbessen en eiken treft men in het Gouwebos veel wilde planten aan waaronder de zeldzame gele en oranje klaproos. Ook veel vogels vinden in het Gouwebos een verblijfplaats. Op lettende wandelaars zien er grutto’s, kievitten, futen, winter koninkjes en de ekster. Regelma tig ook de koekoek, fazanten, val ken, uilen en veel reigers. Zelfs Russische en Scandinavische een- den maken op hun trektocht naar het zuiden gebruik van dit water rijke gebied, waarin het wemelt van de karpers, brasem, snoek en andere vissoorten. Helaas hebben deze dieren ook gezelschap van de in het Gouwe bos voorkomende bisam- of mus kusrat. Daardoor wil het wel eens voorkomen dat hazen of egels in een door de muskusrat gegraven gat terecht komt. De groene buffer tussen Boskoop en Waddinxveen wordt met be scheiden financiële middelen in stand gehouden. Toch vergt zo’n gebied onderhoud. Ook de regel matige gebruiker heeft zijn ver antwoordelijkheid. Bijvoorbeeld bij het terugdringen van vandalis me. Zo nu en dan sneuvelt er jon ge aanplant of speeltuigen voor de kinderen. De boswachter en de politie zijn er om controle uit te oefenen, maar kunnen niet vierentwintig uur per dag aanwezig zijn. Het Gouwebos kan echter in goede conditie blijven als ieder daar aan meewerkt. Om de persoonlijke veiligheid te garanderen is het jammer genoeg nodig belemmeringen aan te bren gen voor gemotoriseerd verkeer. De Gebruikersraad, bestaande uit inwoners van Boskoop en Wad dinxveen, vertrouwt er op dat het publiek daar begrip voor heeft. Alleen op deze wijze kan het WADDINXVEEN - De gemeen teraad van Waddinxveen komt volgende week woensdagavond 25 november om half acht in de raadzaal van het gemeentehuis in maandelijkse vergadering bijeen. Het is weer een gewone vergade ring na het driedaagse begrotings- debat en algemene beschouwin gen een maand geleden. Op de agenda van de door burge meester C.M. van der Linden uit geschreven vergadering staat een 10-tal punten. Het tiende en laatste punt betreft een voorstel met betrekking tot een verzoek om schadeloosstel ling. Dit voorstel zal in besloten vergadering worden behandeld. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagmiddag 24 novem ber van 14.00 - 22.00 uur is er in de woning van mevrouw Van den Berg aan de Vivaldihof 1 (een zij straat van de Mozartlaan) in Wad dinxveen een open huis. Tijdens dit open huis kunnen be zoekers Israëlische produkten ko pen. Het gaat om een uitgebreide collecte cadeau-artikelen, zoals huidverzorgingsmiddelen uit de Dode Zee, dekbedden, speelgoed, handdoeken, sieraden en kaarsen. WADDINXVEEN - De CDA-regio Gouwe IJssel, waarvan Waddinxvener Stef Zuidam secretaris is, heeft al voor dinsdag avond 9 maart volgend jaar afspraken gemaakt voor een politie ke discussie tussen voorzitter drs. P.J.A. Schwegler (PvdA) van het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland en WADDINXVEEN/BOSKOOP - Als een groene buffer tussen de gemeenten Boskoop en Waddinxveen ligt het recreatiegebied Gouwebos. Een stuk voormalig weiland van ongeveer 100 hecta re dat in samenwerking tussen de beide gemeenten sinds 1983 is weg-Oost) kijkt terug op een geslaagd feest rond de heropening. De officiële opening was zaterdagmorgen in handen van oud- positieve geluiden laten horen. Dat het goed gaat met de vereni ging blijkt uit het sterk groeiende ledental. Op dit moment telt de vereniging maar liefst 20% meer leden dan in het vorige jaar. Oor zaak van dit alles is de zeer goede sfeer en de manier waarop de ka derleden de trainingen, op zowel de vrijdagavond als de zaterdag ochtend, invullen. Belangrijk voor de leden van de vereniging is dat het goed blijft gaan, en daar hebben zij dan ook de nodige inspraak in. Een metho de van inspraak is de jaarlijkse al gemene vergadering. De vergadering werd gehouden op maandagavond 9 november in de bar van het Gouwebad De Sniep aan de Sniepweg. Naast het bespreken van de ge bruikelijke stukken en het afleg gen van financiële verantwoording waren er nog een aantal andere belangrijke onderwerpen. de komen jaren slechts weinig wo ningen mag bouwen. De contingenten zijn zelfs te klein om aan de behoefte van de eigen inwonersgroei te voldoen. De wachtlijst voor een woning rijst inmiddels de pan uit. ters. De doorgaande paden mogen alleen gebruikt worden door fietsers. Brommers en motoren zijn niet gewenst. (Foto: Peter Veenstra). is. Met de nadruk op wandelgebied, ofschoon ook veel fieters van de mogelijkheid gebruik maken door de kortste weg naar de buurge meente te nemen. Vooral school kinderen hebben een voorkeur voor deze verkeersveilige route. Maar voor bromfietsen, motoren, auto’s en paarden is het Gouwe bos echter verboden terrein. Toch blijken steeds meer, meestal jonge bromfietsers en motorrijders, zich van dit verbod weinig aan te trek ken. Met grote regelmaat worden wandelaars tot hun grote ergernis opgeschrikt door ongecontroleerd verkeer van brommers en moto ren. Om dit ongeoorloofde gebruik van het Gouwebos tegen te gaan worden nu aan beide zijden van de Lindelaan, alsmede het door gaande wandel- en fietspad tussen spoorbaan en Noordeinde, sterk verkeersremmende voorzieningen aangebracht. Deze moeten het voor bromfietsers en motoren zeer onaantrekkelijk maken het Gouwebos als doorgangsroute of crossbaan te gebruiken. Zowel de politie als de boswach ter zijn attent op overtredingen. Het Gouwebos is er voor iedereen die er gebruik van wil maken, maar zonder dat anderen daar last van ondervinden. Kinderen kun nen overal spelen op diverse speelweiden, in het bos of aan de waterkant. Voorts staan er speel- huisjes, klimrekken en glijbanen op verschillende plekken. Ook om de veiligheid van de kinderen te garanderen zal het gemotoriseerd verkeer aan banden worden ge legd. Aan het recreatieve element is ook gedacht. Zo is er voor de sportieve recreant een trimpar- cours met een in- en uitloopbaan. Daar kunnen mensen aan hun conditie werken. Spelende kinderen en recreërende volwassenen worden in het Gouwebos nogal eens door loslo pende honden ’begroet’. De één accepteert dat wel, de ander niet. Het recreatieschap heeft daarom WADDINXVEEN - De gemeen teraad is gevraagd ƒ170.000,- ex tra beschikbaar te stellen voor de aanleg van kabeltelevisie en -radio (CAI) voor de woonwijkjes bij de Apollolaan (A3) en de Bomenwijk (Kastanjelaan). In verband met de woningbouw in het gebied A3 en het gebied Kas tanjelaan e.o. is een aanvullend krediet benodigd voor de aanleg van de Centrale Antenne Inrich ting. Het krediet zal worden aange wend voor de aanleg van de CAI in totaal 153 huizen. Het krediet wordt inclusief ad- vieskosten, kosten van voorberei ding en uitvoering geraamd op ƒ120.000,- exclusief BTW voor de woningen in het gebied A3 en ƒ50.000,- exclusief BTW voor de woningen in het gebied Kastanje laan e.o. De totale kosten bedragen ƒ170.000,-. Gemiddeld per wo ning derhalve ƒ1.111,-. De éénma lige bijdrage in de aanlegkosten is door de raad voor de nieuwbouw woningen vastgesteld op ƒ640,- exclusief BTW. De éénmalige bij drage voor de bestaande woningen gebied A3 ware eveneens vast te stellen op ƒ640,- per woning. De inkomsten worden geraamd op ƒ96.480,- aan eenmalige bijdra gen. Het uit de tarieven te dekken sal do der investeringen bedraagt ƒ73.520,-. Het kabelnet, zijnde 60% van de investeringen, zal worden afgeschreven in 15 jaar. De installatie, 40% van de inves teringen, wordt afgeschreven in 10 jaar. Het geheel past binnen de exploitatie van het Gemeen schappelijk Antenne Systeembe- drijf. leerling A.H. van Gent. Afgelopen donderdag begon het feest op de Theo Thijssenschool. Alle kinderen kwamen verkleed als kinderen uit de Ot- en Sien- tijd. Ook de leerkrachten zagen er een tikje anders uit. De directeur, M. Mertens, kwam op school met pandjesjas, hoge hoed en had voor deze gelegen heid zelfs zijn baard afgeschoren. Om half negen werd de echte, ou de schoolbel geluid en konden de lessen in oude stijl beginnen. Bij de schrij flessen werd bijvoorbeeld weer gebruik gemaakt van kroon tjespen, inktlap en vloei en bij de onderbouw was aap, noot, mies weer terug. De ouders, die zin hadden, konden de lessen in de verschillende groepen volgen. Later op de ochtend deden de leerlingen in groepjes allerlei Oudhollandse spelletjes. Tussen de middag werden er poffertjes gegeten en daarna was het tijd om het rijdend materieel te versieren voor de optocht. Vanwege het slechte weer ging de stoet leerlingen wat eerder weg. Wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) stond om twee uur klaar op de stoep van het gemeentehuis en na een korte toespraak gaf hij het startsein voor de ballonnen wedstrijd. Onder luid gejuich werden de bal lonnen losgelaten en dankzij de harde wind werden ze snel rich ting Duitsland geblazen. De eerste melding over een ge vonden ballon kwam overigens al om kwart over vier op school bin nen. De ballon was gevonden in Groesbeek. Op vrijdagochtend werden de leerlingen getracteerd op de ou derwetse film ”Dik Trom weet raad”, ’s Middags werd alles voor het feest van zaterdag in gereed heid gebracht. Dit feest begon gelukkig met goed weer. Om half tien stroom den de eerste genodigden en kin deren naar binnen. In een mum van tijd was de feestelijk versier de gymzaal vol. Na een welkomstwoord van de di recteur kreeg de heer A.H. van Gent de microfoon en kon deze zijn toespraak houden, waarin hij zei dat de school nog steeds aan trekkelijk was, er een goede sfeer heerste en er prima onderwijs werd gegeven. Hij besloot zijn toespraak met de hoop dat de Theo Thijssenschool nog lang voor de leerlingen en het team behouden mag blijven. Daarna trok hij de schoolvlag weg en onthulde het bord dat bij de ingang van de school zal worden geplaatst. Na deze behandeling zong het team een eigengemaakt openingslied, waarbij alle leerlin gen het refrein meezongen. De rest van de ochtend en middag werd doorgebracht met diverse activiteiten voor de ouders en de kinderen. Voor de liefhebbers was er een tentoonstelling ”oud” (met materiaal dat vroeger gebruikt Vorig jaar zijn de statuten van de Waddinxveense Reddingsbrigade ingrijpend gewijzigd. Een logisch gevolg daarvan is een aanpassing van het huishoudelijk reglement. Een voorstel voor een nieuw huis houdelijk reglement is dan ook ter goedkeuring aan de leden voorge legd. De huidige financiële situatie bij de vereniging maakt het mogelijk om, voor het tweede achtereenvol gende jaar, de jaarlijkse contribu- tiebijdrage op hetzelfde peil te houden. Volgens het voorstel zal de contri- butiebijdrage dus ook in het ko mende seizoen 1993-1994, voor leden tot en met 15 jaar ƒ87,50 bedragen, leden vanaf 16 jaar zul len ƒ92,50 moeten afdragen. Tijdens de algemene vergadering werden de voorzitter en de secre taris, volgens het rooster herko zen. het in Waddinxveen wonende Zuidhollandse statenlid W. Water reus (CDA). Het tweetal zal in het vrouwen raadhuis De Vlieger aan de Sta- ringlaan die avond om acht uur met elkaar gaan discussiëren over de gewenste taken en bevoegdhe den van een daadkrachtig regio naal bestuur. Komen provincie en gemeenten op een zijspoor te recht?, zo luidt één van de vra gen. De CDA-discussieavond is er één uit een serie van vier openbare vergaderingen, die deze winter in de Goudse streek zal worden ge houden. De eerste is dinsdagavond 24 no vember in Bodegraven, de tweede op dinsdag 12 januari in Reeuwijk-Brug (onderwerp: de gevolgen van de ingrijpende over heidsmaatregelen voor de agrari sche sector), de derde op dinsdag avond 9 maart in Waddinxveen en de vierde op dinsdagavond 20 april weer in Bodegraven (onder werp: Haalt de procvincie Zuid- Holland het jaar 2000?). Dinsdagavond 24 november om acht uur vindt er op initiatief van de CDA-regio Gouwe IJssel in ”Het Centrum” aan de Willem- straat in Bodegraven een discussie plaats tussen de Bodegraafse CDA-wethouder J.A. Karssen en de Goudse wethouder ing. H. Lenderink (PvdA). Onderwerp van gesprek is de ste delijke ontwikkeling van het Groene Hart, woningbouw in Midden-Holland, demografische ontwikkeling, nieuwbouwconcen- traties en onderscheid tussen stad en platteland. Commentaar zal er niet alleen ge leverd kunnen worden door de aanwezigen in ”Het Centrum”, maar ook door het CDA-Tweede- Kamerlid mr. Th.O. Vreugdenhil. Hij krijft dinsdagavond de taak de gemoederen te sussen en de discussie samen te vatten. De politieke discussie in Bodegra ven is bijzonder interessant want de stedelijke ontwikkeling van het Groene Hart is een omstreden materie. In de ogen van de provincie Zuid- Holland mogen steden als Gouda fors groeien, soms ten koste van buurgemeenten, terwijl een lande lijke gemeente als Bodegraven in BLEISWIJK - Waddinxvener C. de Bas, oud-ondememer en star- tersadviseur van de Kamer van Koophandel zal een gratis spreek uur voor startende ondernemers verzorgen op de bedrijvenbeurs ’’Ondernemen in Midden-Hol land” in Bleiswijk, die deze week wordt gehouden. Hij is nog in de KvK-stand (standnummer 402) aanwezig op woensdag 18 november van 19.00- 21.00 uur. Op de beurs is hij ook telefonisch bereikbaar: tel. 01892-18829. Meer dan 300 bedrijven en in stanties uit de regio presenteren zich op de bedrijvenbeurs. ”On- dernemenr in Midden-Holland” (in de groente- en fruitveiling ”De Kring”, Klappolder 1 te Bleiswijk) is op woensdag 18 no vember geopend van 13.00 tot 22.00 uur. probleemgebieden. De Coornhertprijs wordt aange wend als stimulering voor het in richten van een drietal pensions voor zwerfjongeren, te vestigen in Groningen, Heerlen en Utrecht. Deze worden opgezet volgens het model dat reeds eerder in Am sterdam werd vormgegeven. Het pension ’’Zeezicht” functioneert nu twee jaar en geldt als experi mentproject voor het inrichten van 14 volgende pensions. Tijdens de in Den Haag gehouden persconferentie werden ook de re sultaten van een eerder door de Coornhertstichting gefinancieerd onderzoek gepresenteerd. Het be treft het onderzoek van de Rijks universiteit Utrecht naar de prak tijk van levensbeschouwelijke vor ming in openbare en bijzondere scholen in Nederland. De actualiteit van de scholenfusie heeft het gereedkomen van het rapport ’’leerlingen samen en apart” een bijzondere waarde ge geven. Mevrouw H.C.M. van Dongen-van der Linden, direc- teur-generaal van het ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen, ontving het rapport uit han den van de winnaar van de Coorn hertprijs 1990, dr. A.M. Versloot. Mevrouw Van Dongen plaatste in haar reactie het onderzoek van de heer Versloot binnen de groeiende aandacht die scholen besteden aan hun pedagogische functie. On langs heeft minister Ritzen, mi nister van Onderwijs en Weten schappen, een notitie uitgebracht over normen en waarden in het onderwijs, waarover hij binnen kort met de onderwijsorganisaties overleg zal voeren. WADDINXVEEN - Bij Konink lijk Besluit zijn de volgende Wad dinxveense besluiten goedge keurd: - 5e Wijziging van de Hondenbe lasting. - 14e Wijziging van de Legesver- ordening 1988. - 14e Wijziging van de Afvalstof fenheffing. sgroep, die pas begon- die het beste gepres teerd heeft of de bijzonderste dans heeft laten zien tijdens deze avond. Het is de stimuleringsprijs om door te blijven gaan met jazzdan sen. Vorig jaar is deze beker ge wonnen door de herenjazzgroep van TOOS Waddinxveen die toen net gestart was met jazzdansen. Van de 19 nummers die zaterdag avond meededen vielen er vooraf al 6 groepn buiten de prijzen, de ze groepen zijn namelijk genomi neerd om mee te komen dansen op de Landelijke Demogyjada op zondag 29 november in het Con gresgebouw te Den Haag. Hier dansen de beste groepen van heel Nederland, dus deze groepen hebben geen stimuleringsprijs meer nodig. Dit keer ging dan ook de Welz ztroffee naar de dansgroep van de gymnastiekvereniging Reeuwijk met het nummer ”'/ou”. De jury werd op school) en ’’nieuw” (wat gebruiken we nu). Men kon tevens de foto’s bestel len die een ouderraadlid donder dags gemaakt had. Er was een handwerkstand, een stand van VOO, een kinderboekenstand van de Utrechtse Kinderboekenwinkel en in het overblijflokaal kon men genieten van koffie met cake, een drankje en tussen de middag van poffertjes en belegde broodjes. Ook waren er tussendoor optre dens van de leerlingen met Oud nederlandse versjes. De reacties van de vele bezoekers waren leuk om te horen: ’’Kijk eens: Ot en Sien achter de com puter” en ’’Toen ik op deze school zat (zestig jaar geleden) hadden we nog houten vloeren”. Blij was het team met de belang stelling van ouders met kinderen uit de omgeving van de school, die een kijkje kwamen nemen en inlichtingen kwamen vragen. Dankzij de hulp van de medezeg genschapsraad, de ouderraad, vele ouders, buurman Arie Versloot van hotel-café-restaurant De Unie en een aantal sponsors, was het voor alle betrokkenen een hartver warmend feest, WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad ge vraagd diverse verordeningen aan te passen aan het Nieuw Burger lijk Wetboek. Op 1 januari 1992 zijn in werking getreden de boeken 3, 5, 6 en een gedeelte van 7 van het Nieuw Burgerlijk Wetboek (BW). In ver band met de inwerkingtreding van het nieuw BW is de Gemeentewet aangepast aan de terminologie van het nieuw BW. In de Gemeentewet is het begrip ’’onroerende goederen” vervangen door ’’onroerende zaken” en ’’za kelijk recht” is vervangen door ’’eigendom, bezit of beperkt recht”. Deze wijzigingen maken aanpas sing van een aantal gemeentelijke belastingverordeningen noodzake lijk, te weten de onroerend-goed- belasting, het rioolrecht, de afval stoffenheffing, de reinigingsrech ten (voor bedrijven) en de preca riorechten. De nieuwe terminologie met be trekking tot de onroerend-goedbe- lasting is reeds meegenomen in de ’’verordening op de heffing en in vordering van onroerend-goedbe- lastingen 1992”, vastgesteld in de raadsvergadering van 20 novem ber 1991. Bij het voorstel inzake verhoging belastingtarieven voor 1993 (okto- berraad) is tevens een nieuwe ver ordening rioolrecht overgelegd waarin de nieuwe terminologie reeds is opgenomen. De wijzigingen in de terminologie voor laatste drie belastingen zijn verwerkt in een concept-raadsbe- sluiten. Omdat de vigerende verordening al vele malen zijn gewijzigd, zijn door de gemeente (met uitzonde ring van de verordening reini gingsrechten) hiervoor vanwege de overzichtelijkheid nieuwe ver ordeningen samengesteld. In deze nieuwe verordeningen zijn de oude wijzigingen verwerkt en is verder inhoudelijk niets ver anderd met uitzondering van een tweetal aanvullingen in de veror dening afvalstoffenheffing (ter completering). Dit betreft met name de aandui ding van het belastingtijdvak (ar tikel 4) en het tijdstip van aan vang van de belastingschuld (arti kel 6). WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad ge vraagd een nieuw reglement me dezeggenschap voor het gemeen- tepersoneel vast te stellen. Volgens de huidige Verordening op de Medezeggenschap wordt er voor elke dienst door het college van Burgemeester en Wethouders een Medezeggenschapscommissie ingesteld, welke bestaat uit 7 le den, het hoofd van de dienst daar onder niet begrepen. Op basis van de uit 1981 dateren de verordening zijn zowel voor de secretarie als voor de dienst Openbare Werken en Bedrijven M.C.’s ingesteld. De bemensing geschiedt op basis van te houden verkiezingen. Voortgaan op basis van de huidige verordening betekent het instellen van drie medezeggenschapscom missies (M.C.’s), aangezien door de reorganisatie in 1991 de sector Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken is gevormd. De vraag is aan de orde geweest of zulks wel zinvol is. Enerzijds omdat moeilijk zoveel kandidaten gevonden kunnen worden (ten minste 3 x 7), anderzijds omdat de belangen tussen de diverse diensten (sectoren) vaak parallel lopen. Voorts heeft een rol gespeeld dat één M.C. voor de gehele organisa tie een goede zaak zou zijn. Na overleg met de M.C.’s en de com missie voor Georganiseerd Over leg (G.O.) is daarom besloten om voor de gehele organisatie één medezeggenschapscommissie in te stellen. Vanuit dat uitgangs punt is een concept-reglement medezeggenschap opgesteld. Dit concept-reglement is bespro ken met de M.C.’s die een geza menlijke reactie geformuleerd hebben. Ten aanzien van die reac tie is advies uitgebracht door de medezeggenschapscommissie op 26 juni 1992. Daarna hebben B. en W. in hun vergadering van 25 september in gestemd met de conclusie van het ambtelijk advies op grond waar van veel van de opmerkingen van de M.C.’s werd overgenomen. Het gewijzigde concept is bespro ken in de commissie voor Georga niseerd Overleg op 9 oktober; de commissie kon zich met de in houd van het concept-reglement en het standpunt van het college met betrekking tot de reactie van de gezamenlijke medezeggen schapscommissies verenigen. Op 2 november heeft de commis sie O.P.C. geen bezwaar geuit met betrekking tot de inhoud van het reglement. WADDINXVEEN/GOUDA - Vrijdagavond 20 november wordt in de Goudse Schouwburg de Coornhertprijs 1992 uitge reikt aan drs. F.M.C. van de Ven van de Stichting Zwerfkinde ren Nederland. De winnaar ontvangt de prijs uit handen van de minister van Binnenlandse Zaken, mevrouw drs. C.I. Dales. Tijdens de bijeenkomst wordt ook de Coomhertrede 1992 ”De bur ger en de politiek” uitgesproken. Dit gebeurt door mr. H.A.F.M.O. van Mierlo van D’66. De rede wordt vervolgd door een forumdiscussie, waaraan wordt deelgenomen door dr. D. Dolman, voorzitter, lid van Raad van State, oud voorzitter Tweede Kamer Staten-Generaal en mr. H.A.F.M.O. van Mierlo, fractie voorzitter D’66, H.J.L. Vonhoff, commissaris der Koningin Provin cie Groningen, prof.drs. B.A.G.M. Tromp, hoogleraar Po litieke Wetenschappen, Rijksuni versiteit Leiden en mr. R.H. van de Beeten, vice-voorzitter CDA. De Coornhertstichting, waarvan de Waddinxvener dr. A.A. de Bruin voorzitter is, maakte vorige week donderdagmiddag in Den Haag de instantie bekend die de Coornhertprijs 1992 krijgt uitge reikt. De prijs, groot ƒ100.000,-, gaat naar de Stichting Zwerfkinderen Nederland. Haar voorzitter, drs. F.M.C. van de Ven, ontvangt de prijs op vrijdag 20 november uit handen van de minister van Bin nenlandse Zaken. De Stichting Zwerfkinderen Ne derland ontvangt de prijs omdat zij op voorbeeldige en effectieve wijze de duurzame integratie van jongeren in moeilijke omstandig heden heeft bevorderd en op basis van de formule ’’wonen, leren, werken” een beproefd beleid heeft ontwikkeld, dat beoogt het probleem van de zwerfkinderen in Nederland zo goed mogelijk op te lossen door het stichten van in to taal 15 pensions, verdeeld over de WADDINXVEEN - Zaterdagavond 14 november is in de sport hal De Sniep het ”8e Regiodansfestival” van de regio Gouda en omstreken gehouden van de KNGB. Tijdens dit festival lieten de beste jazzgroepen uit de regio Gouda hun kunnen zien op het gebied van jazzdansen. Ze lieten aan het in grote getale opgekomen publiek (500 man) zien wat een fijne beleving jazz- dans kan zijn. Maar liefst 19 nummers van vijf verenigingen uit de regio werden er geshowd. Want een show dat was het met goede dansgroepen, mooie kos tuums, een volle zaal en met pro fessionele muziek en belichting van de vereniging Volumen o.l.v. Toon de Jong. De vijf verenigingen die mee de den waren DOS Schoonhoven, Reeuwijk, TOOS Linschoten, KDO Lekkerkerk en de gastvere- niging, het Waddinveense TOOS. Ze lieten jazzdans zien waarbij van enkele groepen van een hoog nivo gesproken kon worden. Op het Regiodansfestival is na af loop de Welzztrofee uitgereikt aan de dansj nen is en V üt k

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21