is een halve eeuw oud Wervingscampagne van arbeidsbureaus Aeolus loopt uit op concurrentie Machinefabriek Boere VANAF I DECEMBER NU OOK IN BOSKOOP In hervormde Brugkerk Gezond familiebedrijf aan de Brugweg Kerstmarkt bij Dreef Verbeterde clubrecord E. Bergkotte Duizend donateurs historische vereniging Opticiën bij ANBO Blaaskapel hele dag in Waddinxveen ’’Grimas” vermaakte ouderen Theologie student bij Open Cirkel” Disco en houseHet Zuidhonk Toetreding tot IZA-regeling Volleybalsters Be Fair verslaan Ridderveld: 3-0 Land in zicht op De Savornin Lohmannschool Koffiedrinken op zondag in AF-centrum Wereldwinkel ook voor geschenken HET MAKKELIJKE VAN FAST HAIRFASHION IS, JE KUNT ZO BINNENLOPEN. EEN AFSPRAAK IS NIET NODIG Klachtenlijst Elke dag Voorlichting Windziek Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 18 november 1992 brengen. den nu wel eens loskomen uit de Anker aan de Nesse in Waddinx- Restauratie van WADDINXVEEN - Het orgel van de hervormde Brugkerk aan Boere (47 jaar, links op de foto) WADDINXVEEN - Nu de zevende speelweek in zowel de bondscompetitie als de districtscompetitie is gespeeld, kunnen Indonesië een prestatie van we reldklasse geleverd. In Jakarta werd Rikke Olsen (17 jaar), één van de door het Al- phense bedrijf gesponsorde Deen se spelers, samen met haar part ner Jim Laurensen wereldkampi oen in het gemengd dubbel onder de 18 jaar. ten bij en verschillende zijn in leuke, speciale verpakking te koop. Alles is rechtstreeks en voor eerlijke prijs ingekocht van x! 1.1 1 I Een nieuw, een heel bijzonder schuren van gefineerde, massief houten en gelakte werkstukken, in ongeveer 250 modellen en uitvoe ringen, zodat voor praktisch elke bewerking de juiste machine kan worden gekozen”. ”Het gewicht van onze machines varieert van 1.000 kilogram tot ruim 7 ton. De prijs loopt uiteen WADDINXVEEN ZOETER- MEER - Kort nadat de geweste lijke junioren van Zuid-Holland de Residentiecup in de wacht sleepten, verbeterde de Waddinx- veense schaatster Editha Bergkot te van haar zeven clubrecords die op de 300 meter. Nienke Ham en Ester Hagen pro moveerden naar C3. Met in haar achterhoofd de drang van exploderen op de Uithof in drie korte afstanden, zette Editha Bergkotte in het weekeinde even haar voorliefde voor de langere race van zich af (vrijdag werd zij tweede in de Duikermarathon). Op de 500m lukte het onvoldoen de (48.81), evenals op de 100m (12.94). Óp de 300m tenslotte wist zij glimlachend te finishen, met een nieuw persoonlijk en clubrecord voor IJVZ in 30.57, waarop zij precies een jaar eerder 31 rond reed. Dezelfde afstanden als Editha verreed Rogier van de Westen. Met een sterke eerste afstand in 44.93 haalde hij zijn beste 500m iets, zij het slechts 0.06 seconde terug. Op de 300m had hij grote plan nen, maar moest genoegen nemen met 2 gigantische schijnbewegin gen om overeind te blijven en WADDINXVEEN - De blaaska pel van de Waddinxveense mu ziekvereniging Concordia, onder leiding van J. Verkaik, zal zater dag 21 november de gehele dag muzikaal actief zijn tijdens de in tocht van Sint Nicolaas in Wad dinxveen. De leden van de kapel zullen de Goedheiligman en zijn Zwarte Pieten in de eerste plaats op het motorschip ’’Spanje”, dat hem naar de Nesse in Waddinxveen brengt, begeleiden. Daarna gaat de Sint per bus langs alle winkelcentra, zoals de Zuid- plas, Sniep, Dorpstraat, Groens- voorde, Luifelbaan, Wilhelminap- lein en de Passage, waar de kinde ren uit de wijken de Spaanse kin dervriend kunnen verwelkomen. De blaaskapel die de Sint langs deze tocht zal begeleiden, zal di verse Sinterklaasliedjes, samenge steld door een lid van de harmo nie van Concordia, ten gehore WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBÓ) houdt maandagmiddag 23 novem ber om twee uur in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) in Waddinxveen een themamiddag. Het onderwerp waar dit keer voor is gekozen is ”het werk van de op ticiën”. Bastiaan Optiek van het winkelcentrum Groensvoorde zal een inleiding houden over dit on- willen op deze manier proberen een stukje eenzaamheid van de ouderen in het weekeinde te door breken. Ze wil deze gelegenheid ook aangrijpen de onderlinge con tacten te verstevigen. van 25.000 tot 150.000 gulden. Van de breedbandschuurmachines die wij maken is 75 tot 90 procent bestemd voor de export”. ”In Nederland hebben wij eigen lijk maar anderhalve concurrent op dit terrein. In Italië is de con currentie groter. Wwereldwijd zijn er ongeveer 60 ondernemin gen die hetzelfde doen als wij”, vertelt directeur Piet Boere, die het werk voor zijn bedrijf op beurzen (Hannover, Milaan, Pa rijs, Neurenberg) en via een we reldwijd net van 45 eigen agenten probeert binnen te halen. De specialiteit van de Waddinx veense machinefabrikant is per fectie in schuurtechniek. Hoewel de meeste compacte en stabiele breedbandschuurmachines in de kleur groen worden gespoten, groeit de vraag naar veel lichtere kleuren. Ook de vormgeving van deze machines is meer en meer aan de smaak van de afnemers on derhevig. ”Wij gaan dus ook dat dat betreft met de smaak van onze afnemers mee. Dat geldt ook voor datgene wat van onze breedbandschuur machines wordt gevraagd. De trends in de meubelbranche vol gens we derhalve eveneens op de voet”, aldus tot slot directeur Piet Boere van de 50-jarige BV Machi ne- en Apparatenfabriek J. Boere van de Brugweg in Waddinxveen. toch 28.90 te realiseren. De 100m reed Rogier in 11.63. Niet minder gelukkig was Nienke Ham met haar promotie naar C3. Zelf had zij insiders toegefluis terd naar Cl te promoveren. Kracht en mentaliteit niet on denkbaar, techniek nog een onmo gelijkheid voor Nienke. Zij bereikte met haar enorme in zet de 500-meterlijn in 54.01, een verbetering van 0.85. Slechts 0.02 seconde had zij meer nodig gehad om C 2-rijder te worden. Evenals Nienke promoveerde Ester Hagen naar C3 met een pr van 57.13, een verbetering met liefst 3.5 se conde. Technisch in goede stijl en vast op haar schaats realiseerde Ester ook op de 1.000 meter een fabu leuze prestatie door haar tijd ruim 8.5 seconde te verkorten in 2.03.10. Overigens reed Nienke deze eer ste kilometer in haar ijsloopbaan orgel uit 1807 deelt aan de fa. Van Vulpen en daarin tevens meedeelt dat zij over de gang van zaken betreffen de het onderhoud van ons Kerkor gel niet tevreden zijn...”. In orgel land is het moeilijk twee mensen te vinden die over een instrument hetzelfde oordeel hebben. In 1970 is het orgel weer aan een restauratie (en uitbreiding) toe en de adviseur van dat moment is dr. M.A. Vente uit Utrecht. In zijn advies staat onder meer dat de dispositie-wijziging door Van Vul pen niet juist is geweest, de Fluit travers gaat weer verdwijnen en de vroegere Gamba komt terug. De ”te agressieve klank” wordt weer milder gemaakt en daarmee keert men zoveel als het mogelijk is terug naar de klank van orgel bouwer Schmidt. De restauratie van 1970-1971 werd uitgevoerd door Louis Kra mer uit Boskoop en is tot nu toe nog steeds een succes. De wind- voorziening en de tractuur zijn nog steeds m goede conditie en de klank vindt waardering bij orga nisten van diverse scholen en op vattingen. Het is dus geen wonder dat dit in strument dat thans beschikt over twee manualen met een leuke dis positie en een vrij pedaal, in ere zal worden hersteld. WADDINXVEEN - In nog geen vijftig minuten maakten de vol- leybaldames van CVB Bank Be Fair Ridderveld met 3-0 af. De verwachting van coach Tjibe van de Werf was dat het een ’’span nende pot” zou worden. Ridder veld stond namelijk op de 4e plaats; 1 plek onder Be Fair. Be Fair startte de wedstrijd sterk. Met de serve hield de ploeg de Alphense dames onder druk en er werd vrijuit aangevallen. Fraaie aanvalscombinaties scoorden keer op keer. Ook verdedigend stond de Wad dinxveense formatie op scherp. Anneke Verwoerd haalde de on mogelijkste ballen van de vloer. Alle aanvalsters werden volop be nut en mede dankzij de verrassen de aanvalscombinaties kwamen Marlies van Ringelenstein en Pe tra Veldhuizen makkelijk aan sco ren toe. Dit resulteerde in een 2-0 voorsprong (15-6 en 15-3). Be Fair had de opdracht op de twee zwakke stoppers van Ridder veld te serveren. Door de slechte pass kon de spelverdeelster van Ridderveld haar lange middenaan- valsters niet benutten. Haast alle ballen gingen hoog naar de bui- tenaanvalsters. Be Fair had tijd genoeg om op de goede plaats te gaan staan. Veel aanvallen werden dan ook goed verdedigd en met een harde aan val afgerond. Even was er bij de Waddinxveen se dames concentratieverlies te bemerken. Hierdoor kon Ridder- WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond 9 november werd de jaarlijkse ouderavond van de protestants-christelijke De Sa vornin Lohmanschool (Wingerd) gehouden. Voorafgaand aan het huishoude lijk gedeelte was de school al vroeg opei voor alle kinderen en hun oudere. Er was op school veel te zien in het kader van het thema ’’Land in zicht” naar aanleiding van de Boeke.iweek. Alle groepen hebben hard ge werkt aan het bouwen van sche pen, (Onbewoonde eilanden, ruim teschepen en fantasievoertuigen. De linderen van de groepen 3 en 4 lebben onder leiding van me- vrotw Moons nog dansjes uitge- vocfd van verschillende landen. Older gehoor van vele aanwezi gen werd het huishoudelijk ge drite behandeld. Mevrouw N. vm Velde-Visser werd als nieuw lil gekozen in de medezeggen- sihapsraad en onder dankzegging nn mevrouw F. Hoogendoom. LEIDEN - In januari start het ar beidsbureau in Leiden, Lisse, Katwijk, Gouda en Alphen a/d Rijn samen met de SOI (Stich ting Opleidingen in de Installatie techniek) een opleiding installatie techniek. Bijna veertig werkgevers uit de Rijnstreek werken mee aan de cursus en hebben een stageplaats aangeboden. De cursus duurt der tig wéken en is bestemd voor mannen en vrouwen van 18 tot 35 jaar. Er is veel vraag naar vakbekwame monteurs. De arbeidsbureaus ver wachten daarom dat alle cursisten na afronding van de opleiding een baan zullen krijgen. Bij aanvaar ding van een baan ontvangen de cursisten een netto-premie van ƒ1.000,-. tot overmaat van ramp had de commissie ook nog houtworm ge constateerd. De toen in het gehele land opere rende orgelcommissie adviseerde dan ook het orgel grondig te laten restaureren en beval daartoe de firma Van Vulpen in Utrecht aan. Deze firma kreeg tenslotte de res- tauratie-opdracht en ging er met frisse moed tegenaan. Er werden wat oude stemmen op geruimd en nieuwe toegevoegd en bovendien werd de totale klank aangepast aan de opvattingen van dat moment. De deskundigen van de commissie waren zeer in geno men met het resultaat, getuige de slotzin in een brief van 3 decem ber 1953: ’’Tenslotte wensen wij de Nederlands Hervormde Ge meente van Waddinxveen van harte geluk met dit, thans weer herboren orgel”. Dat geluk maar een betrekkelijk begrip is, blijkt uit een brief uit 1955, waarin de Waddinxveense kerkvoogdij een klachtenlijst mee- len. Be Fair haalde toch ook heel gemakkelijk deze set binnen (15-9). Zaterdag 21 november speelt Be Fair in Scheveningen tegen Kalin- ko. Theorie en praktijk komen tijdens deze kosteloze cursus aan bod. Enkele jaren voortgezet onderwijs en een goede beheersing van het Nederlands is wel een voorwaar de. De cursus wordt verzorgd door het Centrum Vakopleiding en de Streekschool in Leiden. Vanaf begin april gaan de cursis ten stage lopen bij de deelnemen de installatiebedrijven. Na afloop van de periode ontvangen de cur sisten een certificaat ’assistent-in- stallatiemonteur’. Dit certificaat geeft mogelijkheden tot het vol gen van een leerlingwezen-oplei- ding (werken en leren tegelijk in een bedrijf). Volgens Sanne van der Hammen, consulent van de SOI hebben mensen vaak een verkeerd beeld van het vak installatietechniek: ”Het is niet meer het oude lood- gietersvak van vroeger. Tegenwoordig gaat het om een veelzijdig beroep. Van het aanleg gen van leidingen voor gas, water of centrale verwarming tot het monteren van een complete keu ken- en badkamerinrichting. Ook voor werkzaamheden op het ge bied van dakbedekking kan de in- stallatiemonteur worden ingezet”. De grootste groep vaklieden in de installatietechniek zijn de installa- tiemonteurs. Zij leggen gas- en waterleidingen en rioleringen aan in woningen en gebouwen en plaatsen het sanitair (wastafel, toi let, douche en bad). Ook zorgen ze ervoor dat geisers en gaska chels vakkundig worden geplaatst, afgesteld en onderhouden. Zo werken ze mee aan het veilig en zuinig laten werken van deze toe stellen. WADDINXVEEN - Op zaterdag 21 november van 10.00 - 17.00 uur wordt er op het sportcomplex van Korbis-korfbal aan de Dreef in Waddinxveen een grote kerst markt gehouden. De kerstmarkt wordt voor de tweede maal gehouden op initia tief van de Waddinxveense Jetty Eerden van de Akkerwinde. In het clubgebouw van Korbis staan een dag lang zelfgemaakte suikerdecoraties, kerstdecoraties, brooddeeg, sieraden, kunsthars versieringen, aquarellen en etsen uitgestald en te koop. De kerstmarkt van komende za terdag is gratis toegankelijk. opticiën voor ouderen kan beteke nen. Bijna alle ouderen zijn brildragers of gebruiken een leesbril. Het on- j derwerp moet dus veel ouderen betrekking, zodat de aanspreken, zodat het een interes- santé middag belooft te worden. De toegang is gratis voor 50-plus- sers. WADDINXVEEN - In een kleine bijeenkomst met alle mede werkers heeft BV Machine- en Apparatenfabriek J. Boere aan de Brugweg in Waddinxveen stil gestaan bij het 50-jarig bestaan van deze onderneming. Begin volgend jaar volgt er nog een feestavond met jubilarissen. Het mooie Waddinxveense familie bedrijf, waar 35 mensen soms heel lang werken, wordt geleid door P.G. Boere (47) en zijn vader J. Boere (76). Ter gelegenheid van het halve eeuw-bestaan kreeg de directie van het personeel een miniatuur (1:5) breedbandschuurmachine van 50 kilogram aangeboden, die een mooie plaats heeft gekregen in de hal van het complex in Waddinxveen-Oost, dat weer ver der zou willen uitbreiden. BV J. Boere startte in 1942 als eenmansbedrijf aan de Wilhelmi- nakade in Waddinxveen-Zuid. Die kleine houten loods van toen stond op de plek waar nu het be drijfspand van Baas Bedrijven staat. Begonnen met reparaties van ma chines voor de houtbewerking breidden de werkzaamheden bij deze machinevakman in ’’meubel- stad” Waddinxveen, die nog even heeft samengewerkt met een com pagnon, zich gauw uit, hoewel de oorlogsjaren natuurlijk niet best waren. In 1947 werdeen stukje verder op de Wilhelminakade een groter pand gehuurd, want er werden in middels op maat ook machines gemaakt om te schuren. Vervolgens werd in 1953 naar de Noordkade verhuisd en in 1963 werd in een eerste produktiehal de huidige plek van architect P.D. Stuurman aan de Brugweg betrokken. ”Wij hebben hier aan de voorzij de een kantoorruimtes en hierach ter een demonstratiehal en een produktiehal”, vertelt directeur Piet Boere, die in 1983 officieel het bedrijf van zijn vader J. Boere - die met zijn vrouw aan de Lede woont - overnam. ’’Maar mijn vader is hier op het bedrijf nog elke dag te vinden. Hij is voor mij een adjunct-direc- teur gelet op zijn grote betrokken heid bij het bedrijf dat hij 50 jaar geleden begon”, verduidelijkt de Waddinxveense directeur, de eni ge van de drie kinderen, die in de machinefabriek is gedoken. Een broer van hem is leraar in Amers foort en een andere broer is tand arts in Waddinxveen. BV Machine-en Apparatenfabriek J. Boere BV specialiseerde zich vanaf 1967 in de fabrikage van breedbandschuurmachines, veelal voor het vlakschuren van houtpro- duukten in de meubel-, timmer en houtindustrie (95%). Daar is tegenwoordig de kunststofindus trie (5%) bijgekomen. ”Wij maken en leveren op dit mo ment breedbandschuurmachines, die worden gebruikt voor het ook niet verkeerd: met val nota bene kwam zij nog onder de twee minuten uit in 1.59.08! Een persoonlijk record was er ook voor Kitty de Haan: in 58.40 (1.3 sec beter) op de 500m. Zij weet zich bij wijze van spreken vooruit te praten. Op de 1.000 meter bleek zij min der succesvol en gleed stomver baasd onderuit. Trainer van dea Bosch was niettemin dik tevreden over de resultaten van zijn jeugd. Hetzelfde geluid wilde George Onos zondagavond afgeven over Henk van Heem die bij de senio ren een fraaie pr op de 500m be haalde in 46.18, toch maar even 1.12 sec sneller dan zijn vorige tijd. Mogelijk heeft deze in groepsverband onopvallende rij der nog meer in zijn mars. Op de 1.000 meter zette hij zijn eerste tijd neer in 1.37.23. die er dus ook mag zijn. Leon Bos kwam in ieder geval niet verder dan 48.47 op de 500m (heeft 48.05 staan) en viel op de kilometer. Rob Teuwen reed beide afstanden met zijn pas uitgegriepte torso wel uit in 48.57 (heeft 48.06 gere den) en 1.39.41 (slechts 1.5 se conden boven zijn snelste 1.000 meter). de teams van badmintonclub WBC Regio Effekt/Aeolus de tus senbalans opmaken. De teams 1, 2 en 10 van de Wad dinxveense vereniging mogen zich ongeslagen herfstkampioen noe men. Na overtuigende zeges afge lopen zondag zijn alle drie de teams behoorlijk uitgelopen op de concurrentie. Het 6e team heeft tot nu toe slechts één punt verloren en is dus nog volop in de race om de eerste plaats. Het 4e team heeft met vier verliespunten de aanslui ting met de kop nog niet verloren. De teams 3, 7 en 9 zijn goede middenmoters. Daarentegen zul len het 5e en 8e team alle zeilen bij moeten zetten om zich te handhaven in hun klasse. Het le team speelde afgelopen zondag in sportzaal De Duikelaar tegen het le team van naaste con current Schoonhoven. Met slechts één verliespunt volgde dit team van Aeolus op de voet. Het werd dan ook een uitermate spannend duel, waarin beide teams elkaar geen punt cadeau deden. Voor het eerst in deze competitie moest het le team van Aeolus, uitkomend in de 4e klasse landelijk, er echt voor vechten. Dit bleek men echter nog niet verleerd, want uiteindelijk was de uitslag toch 8-0 in het voordeel van het Waddinxveense team. Na een kleine inzinking lijkt het 4e team van Aeolus, bestaande uit Hans van Grieken, Corné de Heij, Monique Jolles en Marie-Louise Logemann, weer op de goede weg te zijn in de 3e klasse, afdeling 23. Monique en Marie-Louise ver vangen respectievelijk Jolande van Waas en Kora Stuij, die deze competitie waarschijnlijk niet meer in aktie kunnen komen. Tegen het 5e team van plaatsge noot Florida kwam het 4e team in sportzaal De Duikelaar tot een 6-2 overwinning. De heren troffen twee sterke tegenstanders tegeno ver zich. In de herenenkel moest Hans dan ook zijn meerdere erkennen in de tien jaar jongere Dennis Steen- land (14 jaar), terwijl ook Corné de grootste moeite had met zijn opponent. Door met name het sterke spel van de dames was de einduitslag toch nog ruim in het voordeel van Aeolus. De einduitslagen van de andere wedstrijden Juiderf als volgt: Pijn- acker 2-Aeolus 2 1-7; Aeolus 3- Onder Ons 2 6-2; Aeohir -5-- WADDINXVEEN - Voor de her vormde ontmoetingskring De Open Cirkel houdt de Waddinx veense student theologie Kees van de Berg volgende week woensdag avond 25 november om half ne gen in het verenigingsgebouw Het Anker aan de Nesse in Waddinx veen een inleiding over het bijbel boek Prediker. De hoofdlijn van dit bijbelboek is de ijdelheid van het leven. Aan de hand van een bijbelstudie zal voor de bezoekers duidelijk gemaakt worden wat de betekenis van deze hoofdlijn is voor de mensen van deze tijd. Bezoekers zijn vanaf acht uur welkom voor het drinken van een kopje thee of koffie en een praat je. Na de pauze kan men met de theologie-student Kees van de Berg over het onderwerp discus siëren. Saturnus’68 3 5-3; Zigo 6-Aeolus 6 1-7; Apollo 6-Aeolus -7 4-4 (reeds op 17 oktober j.l. ge speeld); Aeolus 8-Lobby 4 4-4; Mata Hari 3-Aeolus 9 6-2; Florida 10-Aeolus 10 0-8. Voor de sponsor van Aeolus, het Alphense commissionairshuis Re gio Effekt Holding NV, was het afgelopen weekeinde ook op een ander terrein bijzonder geslaagd. •Jn Isvirlijh ll WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 21 november wordt in wijk- gebouw Het Zuidhonk in Wad- ridin^ypeneen kinderdisco met ----^ "tend-een houseparty geor- frd! De kinderdisco vangt om 17.30 uur aan en duurt tot 20.00 uur. Er zal onder andere een Top-15 worden gedraaid die samengesteld is door de kinderen zelf. Een platenbon is beschikbaar voor degene die raadt welke plaat op nummer 5 van deze Top-15 staat. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon inclusief een consumptie. Om 20.30 uur begint de house party. Hier zal een Top-50 ten ge hore worden gebracht. Voor dege ne die raadt welke plaat op num mer 10 in deze lijst staat is een platenbon van ƒ40,- beschikbaar. Kaarten voor deze Southhouse- party zijn verkrijgbaar bij Het veld nog enkele punten binnenha- Zuidhonk en kosten ƒ10,- inclu- - - sief 3 consumpties. De muziek bij zowel de kinderdis co als de Southhouseparty wordt verzorgd door discotheek Chin chilla. In verband met deze kinderdisco en houseparty komt de jeugdbingo te vervallen. WADDINXVEEN - Maandag avond werd in het Anne Frank- centrum door de culturele com missie van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen een to neelavond georganiseerd voor alle Waddinxveense ouderen en min- dervaliden met een optreden van de toneelvereniging Grimas uit Gouderak. Voor een nagenoeg volle zaal werd het blijspel in drie bedrijven ’’Toffe Tony” opge voerd. Het was een stuk vol met verwik kelingen en vrolijke gebeurtenis sen. Het handelde over twee ge zinnen, waarvan de echtgenoten de trouwdag waren vergeten. derwerp en uiteen zetten wat een De vrouwen pikten dit niet en wil- den nu wel eens loskomen uit de sleur waarin het huwelijk was ver- zeild geraakt. Zij gingen zelfstan dig opereren door het aanvaarden van een 1 echtgenoten zelf het huishouden I moesten doen. Dit alles gaf aanleiding tot tal van komische verwikkelingen, maar in het derde bedrijf kwam de oplos sing en kwam alles weer goed. Er werd enorm gelachen en iedereen was vol lof over hetgeen Grimas had geboden. Het stuk werd ook uitstekend gespeeld en wat be langrijk is voor de ouderen, alles was goed verstaanbaar. Voorzitter A. Both sprak dan ook zijn grote waardering uit. Grimas zou Grimas niet zijn als het spel niet goed was. ’’Maar wat ook be langrijk was”, aldus de voorzitter, ”het was een toneelstuk met een grote inhoud waarvan iedereen zo wel jong als oud, nog veel kan le ren”. Hetgeen geboden werd komt nog dagelijks voor. Vooral de opstel ling van de kinderen in het toneel stuk kwam goed tot haar recht. Het leek wel of het stuk voor de ze tijd was geschreven. Nu de toneelzaal behouden blijft, kon de voorzitter Grimas alweer uitnodigen voor het volgende sei zoen. Dat zal zeker het geval zijn, want Grimas begint van lieverlee een oude bekende te worden van de Waddinxveense ouderen. ZEVENHUIZEN - De Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle heeft 1000 donateurs! Opgericht op 12 december 1984, kan terug gezien worden op een succesvol opereren. De enorme groei is daar het bewijs van. Omgerekend betekent het dat ge middeld éénmaal per drie dagen een donateur werd ingeschreven. De duizendste donateur is de fa milie R.F.C. Phaff uit Zevenhui zen. Overigens was deze familie niet bekend met het werk van de Stichting. Bij eerdere gelegenhe den kocht men losse edities van het Verleden Tijdschrift. Overigens is de familie Phaff door de oud-voorzitter van de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle, de heer A. Veer man, aangberacht. De Stichting heeft als haar werk gebied de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle en geeft vier maal per jaar het fraai uitgevoerde Ver-' leden Tijdschrift uit. Daarnaast worden jaarlijks twee donateursavonden georganiseerd en vindt er een excursie plaats. Dit alles tegen een minimum do natie van ƒ15,- per jaar. Voor nadere informatie en toezen ding proefexemplaar Verleden Tijdschrift: J. Ottevanger, tel. 1 01802-1485. Voor werkzoekenden die interesse hebben in de cursus intallatie- techniek wordt op 8 december, om 14.00 uur in het Centrum Vakopleiding, Rooseveltstraat 45 te Leiden een speciale voorlich tingsbijeenkomst gehouden. Mensen kunnen zich hiervoor aanmelden bij de arbeidsbureaus in Leiden 071-354242, Rien van Sijl; Alphen 01720-87171, Saskia - v/d Kroon; Lisse en Katwijk 02521-19018, Joep Nieuwesteeg; Gouda 01820-69300, Niek ter Horst. Het aantal cursusplaatsen is zeer beperkt. De arbeidsbureaus advi seren daarom snel te reageren. de Kerkweg-Oost is in restauratie. Het uit 1837 stammende Godshuis verdient ook een koninklijk instrument dat een goede conditie en klank heeft. Het orgel in de Brugkerk werd gebouw in 1807 door de orgelma kers J.P. Schmidt en Zoon te Gouda en geplaatst in de oude kerk aan de Kerkstraat. Dertig jaar later werd het overge plaatst naar de toen nieuwe Brug kerk en werd de lengte van de frontpijpen aangepast aan de hoogte van dit gebouw. Wanneer u goed kijkt, kunt u zien dat alle frontpijpen ongeveer zestig centimeter zijn verlengd, het kleurverschil is ook nu nog duidelijk waarneembaar. In 1950 bracht de orgelcommissie van de Nederlands Hervormde Kerk een rapport uit over het Brugkerk-orgel. Hierin werd kri tiek geleverd op de restauratie die had plaatsgevonden in de jaren 1920-1923. Bovendien werd vastgesteld dat het orgel windziek was en en dat door ruw en slecht stemmen het pijpwerk op vele plaatsen gekne pen, gewrongen en gescheurd was. Het mechaniek rammelde en WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorge steld toe te treden tot de IZA-re- geling voor ambtenaren van de gemeente. Bij brief van 20 augustus stelt het bestuur van het IZA-Zuid-Hol- land voor de gemeenschappelijke regeling op het gebied van de ziektekostenverzekering te wijzi gen. De voorgestelde wijziging is een gevolg van de ontwikkeling met betrekking tot de diverse IZA-re- gelingen. Door middel van de voorgestelde wijzigingen wordt het formeel mogelijk de diverse IZA-regelin- gen (10) samen te smelten tot één IZA-regeling Nederland. Dit proces is al enkele jaren gaan de. Uiteindelijk zullen de publiek rechtelijke afzonderlijke IZA-re- gelingen moeten resulteren in één privaatrechtelijke regeling wil de IZA Nederland kunnen optreden als zelfstandige zorgverzekeraar. Die laatste stap (privatisering) zal nog een keer genomen moeten worden. Om vorenstaande ontwikkelingen mogelijk te maken wordt voorge steld in te stemmen met de opne ming van een artikel 43a in de huidige gemeenschappelijke rege ling en tot vaststelling over te gaan van de ’’Gemeenschappelijke regeling Zorgverzekering Ambte naren Nederland”. Beide voorstellen zijn verwerkt in concept-raadsbesluiten. Aange zien de voorstellen een logisch ge volg zijn van de reeds jaren gele den ingeslagen weg en de voor stellen op zich voor de gemeente geen nadelige financiële gevolgen heeft, wordt de raad voorgesteld met een en ander in te stemmen. De voorstellen zijn besproken in de commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk. De commissie kan zich met het voorstel verenigen. WADDINXVEEN - Met ingang van zondag 29 november organi seert de Stichting Welzijn Oude ren Waddinxveen in samenwer king met de ouderenbonden een maal per 14 dagen een koffie-och- tend voor alle Waddinxveense ou deren in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. De koffie-ochtend duurt van 11.00 tot 13.00 uur en wordt ver zorgd door vrijwilligers. De och tenden zijn gratis voor iedereen toegankelijk. De SWOW en de ouderenbonden De 50 jaar oude BV Machine- en Apparatenfabriek J. aan de Brugweg wordt geleid door P.G r en J. Boere (76). Op de foto staan ze bij een door de medewer kers gemaakt miniatuur van een breedbandschuurmachine. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Wereld winkel Waddinxveen haakt ook op het Sinterklaasfeest en het Kerst feest in. In Nederland en elders in de wereld geeft men dan elkaar geschenken. Er is veel aandacht gegeven aan het feit dat Columbus 500 jaar geleden Amerika ontdekte. Intus sen zijn er heel andere banden ontstaan met dit verre werelddeel. Banden van samenwerking en on derlinge uitwisseling. Het resultaat vindt men in de Wereldwinkel. De Wereldwinkel heeft een keur aan voedselproduk- ten van dit continent: koffie, ca cao, honing, wijn, rijst, rietsuiker. Steeds komen er nieuwe produk- Naast de goede resultaten van de i <-•«—->- --- •- teams van Aeolus, werd er ook in Tndnr»Aci3 nrpctatip van wp- een coöperaties en kleine boeren. I Een nieuw, een heel biiz< produkt is Quinua, wondergraan, van de Inca’s. Quinua wordt al meer dan 5000 jaar verbouwd in de Andes. Het gewas lijkt op gierst en is zo bijzonder door de hoge voedings waarde. Het bevat 2x zoveel ei- I witten als bruine rijst. Bij een pak Quinua kan men om een (gratis) recept vragen. Naast de produkten zijn er ook heel mooie cadeaus te koop uit Latijns-Amerika. Mooie kerststal- letjes van allerlei materiaal: kera miek, hout, uit kalebassen, van barnsteen. Er is een keus uit allerlei siera den. Er is textiel en nog veel meer. Er zijn al leuke snuisterijen te koop vanaf ƒ2,50, naast Zuid- Amerika ook uit allerlei ontwikke lingslanden in Afrika en Azië.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25