Heren en dames Rowah bovenaan Recreatiegym bij TOOS WSE verliest en Be Fair speelt gelijk Antilope: Goudse cross competitie boet in Overtuiging bij De Gouwe t De Gouwe selecteert Florida 1 houdt zich goed staande Jeugd schaakte in AF-centrum Jubileum concert Laus Deo WSE-voetbal vergadert Klaverjassen Emoties en spanning WSV ZWEM- EN POLOCLUB Tweede teams ”DE GOUWE” Sinterklaas Dames Verkiezing WSE Heren C-Klasse Uitslagen AA Pagina 29 (Z Woensdag 18 november 1992 speel- Een sfeervol plaatje van de eerste Goudse crosswedstrijden in het Gouwebos van afgelopen za- nende wedstrijden laten zien wat ze het afgelopen jaar geleerd heren, uit Oegstgeest dames, uit Gouda t 1 I Weekblad voor Waddinxveen terdag, waaraan 300 mensen hebben meegedaan en die werd gewonnen door veteraan Rien van der Wilt. In het midden Antiloper Bram Lindhout met 898 in actie. (Foto: Han Zoet). dames, uit Leiden heren, uit Leden v.d. Berg aan n. bedrijf Zwammerdam, Boon stoppel Auto- bedrjf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo v. Ginkel, Heemskerk Electra, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep BV, TAS VX 8000 BV. tij te keren door de gepasseerde WADDINXVEEN In de tweede periode bouwde De Gouwe de voorsprong uit naar 4-6 door scores van Remko Overdam (2x) en combinaties werden ein delijk beheerst afgerond. Het ge brek van twee weken geleden. Toen het benutten van de kansen helemaal de mist in ging was ver dwenen en De Gouwe schroefde zijn doelsaldo lekker op. In de derde en vierde periode wa ren het Paul van Doorne (3x), Meije Lammers (2x), Remko Overdam (2x), Jaco de Jong en Remco de Frankrijker die de ein- stand bepaalde op 5-15. Een goe de zaak. I nieuw het jaarlijks jeugdtournooi Heren 2 speelde in Leiden tegen De Zijl/LGB 3 en won met 8-4. Doelpuntenmakers waren Marco Kraak 3x, Rob van der Meer 2x, Jeroen van Tol, Ed den Boon en Marcel Ribbens lx. Dames 2 speelde met 3-3 gelijk in Haarlem tegen HPC 1 en pakte daarmee ook weer een puntje mee. Gescoord werd door Astrid van Galen, Nancy van der Hoek en Marion van Hooft. De Gouwe speelt aanstaande weekend thuiswedstrijden. Zater dag spelen achtereenvolgens da mes 2 om 17.00 uur tegen LZ’86 1 uit Leiden, heren 2 om 17.45 uur tegen LZ’86 2 ook uit Lei den, dames 1 om 18.30 uur tegen De Futen uit Amstelveen en he ren 1 om 19.30 uur tegen Vivax uit Oegstgeest. Wie zondagavond nog wat waterpolospektakel wil zien is om 19.00 uur welkom in Gouwebad De Sniep. Dan speelt dames 1 de topwedstrijd tegen Donk 1 uit Gouda. zaterdag 21-11-92 thuiswedstrijd 17.00 uur 17.45 uur 18.30 uur 19.30 uur Avantri Schoonhoven 32.16 min., 3. Jan de Jong AV47 Boskoop 32.32 min., 4. Bert Koster AV47 Boskoop 33.04 min. Heren veteranen over 9.000 me ter: 1. Rien v.d. Wilt Clytoneus Woerden 31.01 min. (buiten me dedingen), 2. Jan Cammeraat Ili- Bij WSE komt Sinterklaas op be zoek op vrijdag 4 december van zeven tot acht uur. De jeugdleden van WSE-voetbal worden die dag al om kwart over vijf op het com plex van de rooms-katholieke voetbalvereniging verwacht. De heren moesten aantreden in Enschede tegen ZCE. Gezien de stand op de ranglijst, waren de heren van De Gouwe op papier de sterkste. Enige voorzichtigheid was wel gewenst, want het team van Albert Spijker begon enigs zins gehandicapt aan de wedstrijd door de afwezigheid van Arco Verboom en de geblesseerde Jaco van Tol. Heren 2-speler Remco de Frank rijker moest hierdoor invallen. ”ZCE heeft dit seizoen nog niet veel punten gepakt, maar blijft een lastige tegenstander, zeker in Enschede”, aldus coach Albert Spijker. De Gouwe begon beheerst door doelpunten van Cees Boonstoppel, Meije Lammere en Paul van Doorne. De tussenstand na de eer ste periode was 3-3. Tot de eerste periode kon ZCE het spel van de Gouweheren nog bijhouden, maar na de eerste periode was het ge daan met de Enschedenaren en lieten de Gouweheren ze alle hoe ken van het Slagman-zwembad zien. Na de twee achtereenvolgende overwinningen van de Gouweda- mes zou een puntje bij ’t Gooi de goede weg, welke dit team op dit moment inslaat, bevestigen. Im mers verleden jaar werden de uit wedstrijden nog altijd verloren. Na het beginsignaal zocht De Gouwe al snel de aanval, doch uit een man-meer kon ’t Gooi 1-0 sco ren. Hierna benutte Angela Faber een viermeter (1-1) en scoorde Marion van Hooft met een slim me boogbal 1-2. Gillian van den Dinsdaga vond 24 november om negen uur houdt WSE-voetbal een algemene ledenvergadering in de kantine van het clubgebouw De Lansbre kers op het complex in de Oranje- wijk in Waddinxveen. Op de agenda staan diverse ver slagen (notulen, jaarverslag 1991-1992, financieel verslag 1991-1992, begroting 1991-1992, kascommissie) en er is een be stuursverkiezing. Verkiesbaar zijn voorzitter A. Moons, vice-voorzitter G. Böh- mer, renovatie-nieuwbouwbe- stuurslid J. v.d. Lans, regulier on- derhoudsbestuurelid B. van Leeu wen, kantine-bestuurslid I. Sie- brecht en senioren-ad interem be stuurslid J. v.d. Lans. het bestuur van WSE kent één vacature. Aftredend en niet her kiesbaar zijn de bestuursleden W. Verhoef, H. Mak en J.van Oost- veen. Aan het slot van de algemene le denvergadering zal de Wes van der Zijdenbokaal (beste seizoen- prestatie senioren) worden uitge reikt. hoven de druk en was het aan goed keeperswerk van Bert v/d Kaa te danken dat het tot 12 mi nuten voor tijd duurde voordat Ingmar den Hoed met het hoofd WSE kansloos liet (1-0). Ad van den Herik, bezig aan laatste seizoen als trainer-coach WADDINXVEEN - Afgelopen week zijn in de diverse Wad- dinxveense gymnastiekzalen de onderlinge wedstrijden gehou den van de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS. De re creatie jongens, meisjes en dames hebben in hun af en toe span gen DES uit Papendrecht. De dames hadden tegen Walburg een onverwacht sterke tegenstan der in het veld. Daardoor leek in de eerste helft de produktie niet zo goed te gaan als de week daar voor, waarin uiteindelijk een 10-0 overwinning werd behaald. Na een snelle treffer van Rowah (Jolanda Hoffmans) duurde het tot vijf minuten voor rust, voordat er opnieuw een bal in het net rol de. De defensie van Walburg zat goed in elkaar en de breack-outs van Rowah kwamen in die eerste fase van de wedstrijd niet goed uit de verf. De 2-0 van Hennie de Schipper bracht echter een ommekeer. Vlak voor rust werd het zelfs nog 3-0 (Nathalie Zweers). Na de rust bracht Rowah orde op zaken. Met een nu wel goed lo pende aanval wisten de Waddinx veense dames uiteindelijk tot een exact dezelfde eindresultaat te ko men als de week daarvoor: 10-0. Voor Rowah scoorden Nathalie Zweers, Hennie de Schipper, Jo landa Hoffmans, Irma Verkley, Sonja van Ham, Karin Jongkind. Opvallend en een zeer knappe prestatie was het feit dat de da mes van Walburg in de zestig mi nuten geen enkele keer de bal achter doelvrouwe Annemarie Verwaayen konden krijgen. Zowel zijzelf, als ook de sterke verdedi ging van Rowah waren daar debet aan. In dat opzicht viel ondermeer Ca- rola Doelman in positieve zin op, die zich na een aantal langlopende voetblessures prima haar draai in het team heeft gevonden. heren en dames van handbalvereniging Rowah aan kop in hun competitie. De dames en heren wonnen ook hun tweede wed strijd. De dames deden dat zeer overtuigend in Zwijndrecht te gen Walburg. De heren kwamen tot een zeer goede prestatie te- Schoonhoven was er zondag zeer op gebrand om juist op die dag WSE te bestrijden. Onder werke lijk barre weersomstandigheden werd afgetrapt op een bij aanvang nog bespeelbaar veld. Schoonhoven toonde zich een fy siek sterkere ploeg, die bovendien meer inzet ten toon spreidde dan WSE zodat de uiteindelijke over winning verdiend genoemd moet worden. WSE kwam nimmer goed in het spel, was slechts bij vlagen ge vaarlijk en dan nog met afstands schoten. De beide spitsen Erwin Pleus en Robert Kerkhoff waren kansloos tegen hun blauwwitte op ponenten. Robert Kerkhoff kreeg slechts één dot van een kans, kort voor tijd. De bal scheerde langs de WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw Het Zuidhonk (naast sporthal De Duikelaar) kan man op vrijdagavond 20 november weer vrij-klaverjassen (géén com petitie). Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs ƒ2,50 per persoon. WADDINXVEEN - Vierdeklasser WSE verloor zondag met 1-0 van Schoonhoven en staat in de middenmoot met 11 punten uit 8 wedstrijden. Be Fair speelde gelijk (0-0) tegen Gouda en blijft op de tweede plaats van boven staan met 14 punten uit 10 wedstrijden. In de eerste klasse van de A-junioren verloor Be Fair met 4-3 van Wilhelmus en de B-junioren van Be Fair verlo ren met 2-3 van Elinkwijk. Deze voetbaljeugd zakt weg uit de middenmoot. bedden getrommeld en meldde zich tijdig bij het Anne Frank- centrum. Er werd gespeeld in 12 groepen, verdeeld naar leeftijd en sterkte en er waren twee prijzen per groep beschikbaar, voor welke de strijd in grote hevigheid zou losbarsten. Maar natuurlijk stond het speelplezier voorop. In groep 1 toonde Maurits Schol ten zich het slagvaardigst. Hij morste in vijf partijen slechts een half puntje en wat limonade. In groep 2 werd Ramses van Alphen als winnaar begroet. De overige groepswinnaars klon ken als volgt: Geerten Ochtman (gr. 4), Arjan van Wijkhuizen (5), Jasmijn Thissen (6, na barrage te gen Kasper Hootsen), Oscar van Veen (7), Aukje Delemarre (8), Sven Stange (9), WSV-er Ste phan Kleinhoonte (10, eveneens na vluggeren), Tim Benning (11) en in groep 12: Frank Erwich. Naast de winst van Stephan Kleinhoonte in groep 10 waren er nog enkele 2e prijzen weggelegd voor de organiserende vereniging. WADDINXVEEN - Vreugde en verdriet liggen dicht bij elkaar in de schaaksport. Muit, Prins en Van Sandijk van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV weten dat sinds donderdag. Muit sloeg een giftige pion van het bord tegen Kloet en verloor. Prins overkwam hetzelfde tegen Van Kleef, hoewel hij na afloop tenminste nog het Molenspel won. Van Sandijk verdronk tegen het middernachtelijk uur in de com plicaties die hij samen met v.d. Heiden had veroorzaakt. Aan de kop is de spanning bijzon der groot. Koploper Kardol werd met zwart door v.d. Oord met een geïsoleerde pion opgezadeld. In het positionele gevecht wat daar na ontstond, wist v.d. Oord dat voordeeltje te verzilveren. De naaste achtervolger Van Wou denberg haalde tegen v.d. Born het dubieuze Koning’s Gambiet uit zijn geheugen. Hij kwam van uit de opening een pion achter, maar zijn tegenstander schoot met nat kruit; dus remise. En dus nam Wim Hennink de lei ding over. Hij won vanuit de ope ning een pionnetje tegen v.d. Starre, maar moest deze later op de avond, tussen twee kopjes kof fie door, weer inleveren. Toch bleek het eindspel voor hem te winnen. De Niet - Claassen kende een Schotse opening. Wit verwierf zich enig initiatief maar sprong daar te zuinig mee om waarna het tij op klassieke wijze keerde en zwart met de winst vertrok. Stam had toen al enige tijd zijn nederlaag zitten verwerken. Hij had v.d. Hoek opmerkelijk weinig in de weg gelegd. Moeilijker ver ging het Philipse. Hij zag het twaalf uur worden. Uiteindelijk gaf Reus het, met zijn vlag op vallen op. De overige uitslagen: P. van Offe- ren-Smitskamp 0-1, Jansen-Wiers- ma 1-0, Kleinhoonte-Willemen 1-0, Van Oort-Alblas 1-0, Goor- Markus 1-0, Besemer-D.J. van Offeren 1-0, Kuiper-De Hoog 1-0, De Vries-Ritter 1-0, Torenbeek- Ponsioen 1-0 en Versluis-Brobbel 0-1. De top 10: Hennink (776), Van Woudenberg (774), Kardol (761), v.d. Oord (744), v.d. Born (679), Smitskamp (661), Claassen (605), v.d. Starre (596), Van Kleef (583) en Jansen (573). Donderdag 19 november wordt de elfde ronde gespeeld, vanaf 20.00 uur in het Anne Frank-centrum. Een ieder is welkom. on Zoetermeer 32.28 minuut, 3. Mart Spruit Avantri Schoonhoven 33.44 min., 4. Hans Boere Antilo pe Waddinxveen 33.45 min. Voor Antiloper Hans Boere der halve een spannende strijd om de tweede en derde plaats in dit klas sement. I WADDINXVEEN - Zaterdag 14 I november werd door de Waddinx- veense Schaak Vereniging op- I gehouden. I De regionale jeugd was op hun I vrije zaterdag reeds vroeg uit de Door deze tweede winstpartij staan de Rowah-dames soeverein aan kop in hun poule met een doelpuntenverhouding van twintig voor en nul tegen. De heren van Rowah speelden te gen DES een zeer goede westrijd. De DES-heren speelden vorig sei zoen nog een belangrijke rol in het kampioenschap in de vierde klasse. In de beide wedstrijden te gen DES moest Rowah vorig jaar met ruim verschil het onderspit delven. In de wedstrijd van afgelopen zondag toonden de heren van Ro wah aan, dat ze in het afgelopen jaar tot een hechte eenheid zijn gegroeid. Zowel in defensief op zicht als in de aanval wisten de heren elkaar goed te vinden en aan te vullen, waardoor DES wei nig kansen kreeg. Snel liep Rowah uit naar een voorsprong van 5-2 en bij de rust stonden de Waddinxveense heren met 9-5 voor. Na de rust maakte Rowah in feite binnen tien minu ten het karwei af. Een tweetal breack-outs werden door Hassan Mrabeth op spectaculaire wijze afgerond en Leo de Bruym en Ruud Sloof brachten een dusdani ge marge op het scorebord, dat DES kansloos was. Via 13-8 wonnen de Waddinx veense heren uiteindelijk met 16-9. De heren, gecoacht door Lex Verwaayen, die voorlopige niet binnen de lijnen kan verschij nen vanwege zijn voetblessure, staat zodoende tesamen met Uni- - tas uit Maassluis op een gedeelde i eerste plaats. GOUDA - De christelijke oratori- umvereniging Laus Deo uit Gou da, die dit jaar 40 jaar bestaat, zal op vrijdag 27 november om 20.00 uur in de St. Janskerk te Gouda die Jahreszeiten van Joseph Haydn ten gehore brengen. Als solisten werken mee sopraan Hilary Reynolds, tenor Alex Ver meulen, bas Henk Smit en cem- I balo Tijn van Eijk. Hoofdsponsor: Q S van de Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors: de Gouwe 2 - LZ-’86 1 de Gouwe 2 - LZ-’86 2 de Gouwe 1 - de Futen 1 dames, uit Amstelveen de Gouwe 1 - Vivax 1 WADDINXVEEN - Het eerste team van Florida-badminton (2e kl. NBB) wist zich in Den Haag met 4-4 staande te houden tegen Drop Shot 4. De al weken met z’n rug tobben de Rob Sikking werd ditmaal ver vangen door de pas 13-jarige Bos koper Rémon v. Gemeren uit team 3. Pieter Slits zag eindelijk zijn in zet beloond. Na twee nederlagen in een beslissende 3e game won hij nu, uiteraard in een verlenging van de 3e game. Rémon debutteerde 5 klassen ho ger dan hij ooit speelde zeer ver dienstelijk, al verloor hij alles. 13-15 1-15 in de HE, 10-15 10-15 met Pieter in de HD en met een vastberaden Mirande v.d. Zijden in de GD pas in de verlenging van de 3e game. Heel kanp. Karin v. Pel en Mirande (3 games) wonnen hun enkels en sa men de DD. Het 4e punt haalden Karin en Pieter binnen door een uitstekende partij in weer een ver lenging van de 3e game winnend af te ronden. Gelijktijdig met het eerste team speelde Florida 2 (3e kl. NBB) in Amstelveen tegen Zijderveld 7. Hierdoor kon niemand in het eer ste team invallen. Jean Lamaison deed voor het eerst weer mee na 2 manden knieleed. Een goede wed strijd resulteerde in een uitsteken de 6-2 overwinning. Dick v. Teylingen, Liesbeth v. Bergeijk en Herma v.d. Heiden bleven ongeslagen. Johan v. Ree was minder op dreef en verloor de HE en met Jean de HD. Nu hal verwege de competitie met 6 pun ten uit 7 wedstrijden op de goede weg, maar nog niet veilig. Florida 3 verloor tegen Nieuwe- koop 1 ongelukkig met 3-5. Eerst kreeg Rémon v. Gemeren na de zware partijen in het eerste team de vorige dag, direkt last van z’n arm. Met nylon in plaats van ver en shuttles ging ’t niet. Verlies en uitvallen. Erik Besemer, Gert Bogaards, Thea Fennema en Debby Piet- jouw streden daarna voor wat ze waard waren. Erik, Thea en Deb by verloren allen hun enkels in de 3e game. Ook drie van de dubbels ging in 3 games. Driemaal winst, maar helaas verlies in de DD. Verder uitslagen: Florida 4 - Sa- turnus 2 (Woerden) 3-5. Florida 7-Mijorecht 5 3-5, Florida 8-Delft 17 5-3, Florida 10- Aeolus 10 (W’veen) 0-8, Florida 12 - Don Qui Sh. 4 (Zegveld) 8-0 (regl.) Programma voor aanstaande zon dag vanaf 12.00 uur in de sport hal De Sniep Florida 1-Delft 3 en de teams 4-7-8-10-12. WADDINXVEEN - Het afgelo pen weekeinde werden in het Drentse Hoogeveen door de KN- ZB zwemwedstrijden georgani seerd die uiteindelijk de selectie vormen voor de nationale jeugd- teams die ons land straks moeten gaan vertegenwoordigen op de Europese sprintkampioenschap- pen en de Fina World Cup wed strijden. Samen met de top van het Neder landse zwemmen streden ook zwemmers van De Gouwe om aan de limieten te voldoen. De door Van den Berg Kabel gesponsorde Gouwezwemmers kwamen in to taal vijf maal aan de start, het geen resulteerde in drie plaatsen bij de top drie. Op de 1500m vrije slag kwam het langebaan talent van de Gouwe, Jan-Willem v.d. Hoek bij de he ren aan de start. Jan-Willem, die het afgelopen zomerseizoen op de langebaan in het buitenwater al zo succesvol was, eindigde hier in 16.34.0 als derde. Ook Martijn v.d. Maagdenberg zou een derde klassering behalen en wel op de 200m schoolslag in 2.24.5. Op de 100m bleek dat de schoolslag specialist van De Gou we net even wat tekort kwam, hij eindigde in 1.07.9 als zesde. Tenslotte zwom in de groep jon gens ’76/’77 Antoine Calis een knappe derde tijd op de 200m wisselslag in 2.17.9. Op de 100m rugslag zou Antoine helaas niet in de prijzen vallen, in 1.03.5 eindig de hij hier als achtste. Op zaterdag 14 november nam een tweede ploeg De Gouwe zwemmers deel aan C-Klasse wedstrijden in Nieuwerkerk a/d IJssel. In de diverse leeftijdsklas se behaalden zij daarbij uitsteken de resultaten. Bij de meisjes 0/14 jaar pakte Pa tricia v. Hemert het goud op de 100m vlinderslag in 1.23.9 en bij de jongens in deze klasse behaal de Koen Groenleer op de 100m schoolslag brons in 1.35.8. In de klasse onder de 12 jaar ging Robin v. Lienden op de 200m wisselslag in 3.07.3 met het goud naar huis. Later behaalde Robin nog een medaille plaats. Op de 50m vrije slag eindigde hij in 0.33.8 op de tweede plaats. Bij de meisjes onder de 12 jaar was het Wendy Zirkzee die op de 50m vrije slag een zilveren plak vero verde in 0.35.9. Tenslotte waren er in de groep on der de 10 jaar drie Gouwe zwem- mertjes die een greep in de prij zen pot deden. Bij de jongens werden Patric v. Keulen en Sander v. Lieden res pectievelijke eerste en derde op de 100m vrije slag in 1.32.3 en 1.35.2 en bij de meisjes eindigde Kim Middendorp op de 100m rugslag in een goede tijd van 1.39.6 op de eerste plaats. die beide 37,8 pnt gehaald had den. Bij de turners en turnsters ouder als 13 jaar is de beker ge wonnen door Wendy Kerver, zij had een puntentotaal van 36,8 pnt. Na deze week kon TOOS dan ook spreken van gezellige en voorna melijk sportieve wedstrijden, die in bijn alle gevallen door veel ou ders en bekenden bezocht wer den. Na afloop kreeg iedereen zijn of haar diploma mee naar huis. hebben. Sinds lange tijd zijn deze wed strijden, in plaats van in sporthal de Sniep, gehouden in de eigen gymnastiekzalen van de recrean ten. Dit betekende dus dat bij TOOS de afgelopen week de hele week onderlinge wedstrijden wa ren. Op maandag begon het met de wedstrijd van de Meisjes III in de sportzaal de Duikelaar, in een vlotte wedstrijd streden de meis jes in de leeftijd van 10 tot en met 12 jaar voor de eerste prij zen. Deze wedstrijd werd gewon nen door Marin Mol met 37,8 pnt, met een achterstand van 1,1 pnt werd Nancy v. Melle 2e. Op woensdag 11 november was het de beurt voor de meisjes I in de sportzaal de Duikelaar in de Zuidplas, voor veel van deze meisjes in de leeftijd van 6 tot 8 jaar was het de eerste wedstrijd bij de gymnastiek, dus best wel een beetje spannend. Maar met de steun van pappa of mama en de leiding kwamen ze er wel door heen. Deze wedstrijd werd gewon nen door Nelleke Dröge met een puntentotaal van 36,7 pnt. Twee de werd Verona van der Leur met een puntentotaal van 35,9 pnt. Donderdag 12 november was het de beurt voor de jongens bij TOOS, in hun ’’eigen” zaal aan het KW-plein konden alle jongens van 6 tot en met 12 jaar strijden in de drie categorieën voor hun prijzen. In een druk bezochte wedstrijd met veel ouders en be kenden lieten de jongens zien dat turnen ook een sport voor jongens is en niet alleen voor meisjes. Na tuurlijk ging er wel eens wat mis, maar de gezelligheid en de presta ties waren er niet minder om. Bij de jongens I ging Christian Asscheman met de eerste prijs weg met een totaal aantal punten van 30,4. Tweede werd Richard Hobel op een nipte achterstand van 0,3 pnt, zijn totaal was 30,1 pnt. Bij de jongens II (8-10 jaar) werd Ronald Grootendorst eerste met 29,2 pnt. Tweede werd, ook met een geringe afstand op num mer één, Gerben Zirkzie met een puntentotaal van 29.0 pnt. Bij de oudste jongens (10-13 jaar) ging de wedstrijd tussen twee ex- keurploegleden. Dirk Jan Lugt- hart werd tweede met 33,1 pnt en eerste werd Marcel Minnee met 33,6 pnt. Vrijdag 13 november werden er twee wedstrijden gehouden, ’s middags was het in de gymnas tiekzaal aan het KW-plein de beurt van de meisjes II (leeftijd 8-10 jaar) en ’s avonds moesten de oudste dames bij TOOS hun kun nen laten zien. Bij de meisjes II werd Sandra Francoulon met 37,8 pnt eerste, Miranda Rutjens volg de op de tweede plaats met een totaal van 37,1 pnt. Bij de ’oudere’ dames waren er twee categorieën, bij de adspirant dames (12-16 jaar) won ex-keur- ploeglid Wendy Kerver met een puntentotaal van 36,8 pnt. Twee de was hier Sonja Bennik die met 34,5 pnt. een verdiende tweede plaats haalde. Bij de dames (16 jaar en ouder) was de opkomst niet zo groot, toch won Kristianne Buytendorp verdient de eerste plaats met 33,7 pnt. Tweede werd Anja van der Made met 32,8 pnt. Behalve de prijzen die er per ca tegorie te verdienen waren, waren er ook nog twee bekers te verdie nen, namelijk de Jeugdbeker voor de tumser/turnster tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal en de Jacobeker voor de turner/turnster van 13 jaar of ou der met het hoogste puntentotaal. Bij de turnsters en turners tot 13 jaar waren er twee turnsters, Mi riam Mol en Sandra Francoulon, Jan Willem van Triet en Naroudi- ne Karada in te zetten voor Juliën Vogelenzang en Erwin Pleus. Het .mocht echter niet meer ba ten. Ook zij konden de in de Schoonhovense modder haperen de WSE-machine niet de nodige positieve impulsen geven. Een gezien het spelbeeld verdien- kruising waar Kerkhoff de bal be- de nederlaag in een wedstrijd die ter (minder zelfzuchtig) had kun- gezien het veld noolt gespeeld nen afleggen op Ron Scheurwater had mogen worden. die er veel beter voor stond Zuur was het dan ook dat de wed- Na rust (0-0) verhoogde Schoon- strijd nauwelijks afgefloten was of het bordje ’’verboden het veld te betreden” stond er al. Zondag is het er op of er onder. Immers, bij verlies (tegen Donk thuis, aanvang 14.00 uur) doet WSE niet echt meer mee in de zijn t0P- bij WSE, probeerde nog wel het Be fair In een meer spannende dan fraaie wedstrijd hebben Gouda en Be Fair de punten gedeeld. Met deze uitslag mag het leidende Gouda het meest blij zijn. Door deze uit slag behield Gouda de drie pun ten voorsprong op Be Fair. Het openingsoffensief van de gastheren, wat ongeveer twintig minuten duurde, leverde welis waar een veldoverwicht op, maar geen echte kansen voor Gouda. Vervolgens was het Be Fair, dat het betere van het spel kreeg en Gouda op de eigen helft terug drukte. De beste kansen voor de bezoekers kwam na ongeveer der tig minuten toen John van Beek een omhaal naast het doel zag verdwijnen. Binnen enkele minuten kregen achtereenvolgens Coen Meijer en Pieter van Herk ook nog moge lijkheden om de score op te bre ken, maar slaagden hier niet in. Na de rust verving Richard Kars ten Joop in ’t Veen, waardoor de druk op het Gouda doel nog werd vergroot. Na 17 minuten brak Pieter van Herk door en werd, volgens ieder een behalve de scheidsrechter, binnen het strafschopgebied onre glementair gestopt. De man in het zwart gaf dus geen strafschop. De beste kans van de wedstrijd was na 25 minuten wederom voor Pieter van Herk, maar hij wist een vlotte aanval via Richard Karsten en Coen Meijer, niet in een doelpunt om te zetten. Kort voor tijd voorkwam een, uit stekend keepende Rini Kortenoe- ven, alsnog een doelpunt voor de gastheren, door een vrije schop naast zijn doel te stompen. Aanstaande zaterdag staat voor Be Fair de thuiswedstrijd tegen Bergambacht op het programma. zondag 22-11-92 thuiswedstrijd 19.00 uur de Gouwe 1 - DONK 1 WADDINXVEEN - Zaterdag 14 november hield de Waddinxveen se atletiekvereniging Antilope, in samenwerking met de afdeling Gouda van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie, de le cross van de wintercompetitie. Atletiekverenigingen uit de gehe le regio Gouda, waartoe behoren Alphen a/d Rijn, Boskoop, Wad dinxveen, Gouda, Oudewater, Zoetermeer, Reeuwijk en Schoon hoven, doen elk jaar met groot en thousiasme mee aan deze cross wedstrijden. De KNAU-afdeling Gouda is, voor zover bekend, de enige afde ling in Nederland, die elke winter weer een crosscompetitie organi seert. Het is daarom een beetje triest dat dit jaar, door AAV36 uit Alphen a/d Rijn is gekozen voor een ander winterprogramma. Praktisch alle AAV-leden blonken daardoor uit door afwezigheid. Aangezien AVV36 één van de grootste verenigingen uit de regio is, boet de Goudse crosscompeti tie daardoor in op kwantiteit, maar helaas ook op kwaliteit. Op de mooie atletiekdag telde de organisatie zeker een honderdtal atleten minder dan andere jaren. Dat desondanks bij de senioren en de veteranen toch nog een 60-tal atleten aan de start verschenen wijst op een behoefte aan georga niseerde crosscompetitiewedstrij- den in deze regio. Elk jaar weer kan de afdeling Gouda leden van Clytoneus uit Woerden begroeten, die zelfs bui ten mededingen met de wedstrij den willen meedoen, omdat deze vereniging enige jaren geleden bij de afdeling Utrecht is ingedeeld. Aangezien ook een nieuwe organi- WADDINXVEEN - Na twee competitie-weekenden staan de satieopzet bij de KNAU van kracht is geworden, waarbij de af deling Gouda ophoudt te bestaan, wordt het de hoogste tijd dat de atletiekverenigingen uit onze re gio de koppen bij elkaar steken en zelf een wintercrosscompetitie in het leven roepen. Indien men hierin niet zal slagen, meent Antilope, dat de winter- crossen in competitieverband haar laatste jaar in 1992/1993 thans heeft beleefd. Het spreekt toch eigenlijk voor de kwaliteit van de crosswedstrijden dat Rien v.d. Wilt van Clytoneus, behorende tot de top van Neder land, ook dit jaar weer van de par tij was. Oppermachtig, maar buiten me dedingen, ging hij dan ook met de eerste plaats strijken, 9 kilometer crossen in een tijd van 31.01 mi nuut. Ondanks dat AAV36 ook bij de jeugd met node werd ge mist, is er in deze categoriën met veel animo strijd geleverd om de ereplaatsen. Het mooie weer van zaterdag heeft ongetwijfeld aan een fantas tische atletiekmiddag bijdragen. Sprinters over 2.000 meter: 1. Andre v.d. Vliert Gouda 6.43 min., 2. Owen Vergeer Atrivo Oudewater 6.49 min., 3. Michael Mol AV47 Boskoop 6.58 min., 4. Hanno v.d. Loo AV47 Boskoop 7.07 min. Dames over 3.000 meter: 1. Elise Zijderlaan Avantri Schoonhoven 9.06 min., 2. Annie v.d. Zanden Gouda 9.48 min., 3. Sabine Nie- kerk AV 47 Boskoop 10.01 min., 4. Trees v.d. Werf Reeuwijk, 10.23 min. Heren senioren over 9.000 meter: 1. Fred van Zoest AV 47 Bos koop, 31.41 min., 2. Gerrit Visser De zaterdag gehouden start van de Antilope D-jongens (12 en 13 jaar) in het Gouwebos.fFoto: Han Zoet). WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hogere teams van De Gouwe-waterpolo uitwedstrijden. Heren 1 moest naar Enschede en won overtuigend van ZCE 1 met 5-15. Dames 1 speelde in Bussum tegen ’t Gooi en speelden in een spannende wedstrijd keurig met 6-6 gelijk. Heren 2 won in Leiden met 8-4 in een re gelmatige wedstrijd van De Zijl/LGB 3. Dames 2 speelde in Haarlem met 3-3 gelijk tegen HPC 1 Berg bracht De Gouwe uit een man-meer op 1-3. Bij het begin van het tweede part je zag het er dus allemaal roos kleurig uit voor het team van trainer/coach Jan Middendorp. Echter ’t Gooi begon aan een in haalrace. Mede door enkele ver- dedigingsfouten van De Gouwe scoorde ’t Gooi vier doelpunten op rij (5-3) en leken de kansen volledig gekeerd. Tijdens de derde periode nam De Gouwe weer het initiatief, doch kampte nogal eens met pech. Eerst werd een viermeter gemist en daarna een doelpunt niet toe gekend. Tenslotte brak Gillian van den berg de ban en scoorde uit een man-meer 5-4. Echter ’t Gooi scoorde eveneens (6-4), zo dat de Van Ginkel-girls nog steeds tegen twee doelpunten ach terstand aankeken. Dit nam niet weg, dat De Gouwe in de vierde periode weer goed op dreef was. Eerst scoorde Gillian van den Berg uit een viermeter 6-5 en tenslotte scoorde Mirjam Overdam met haar bekende slin- gerbal 6-6. Door dit resultaat staat De Gouwe met vijf punten uit vijf wedstrijden bij de eerste zes in het klassement.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 29