Twee controles op alcohol VVD-statenlid ziet Gouda-West zitten Goudse Kamer krijgt magazine Waddinxveen Eerste zegels verkocht Jan van Dijk spreekt Waddinxveners toe Twee auto’s te water Senioren reis op 26 mei 1993 I Begrotings wijzigingen nt Gewaagd elegd PvdA-brief haakt in op klachten van buurtbewoners Telefoniste op 10e plaats WADDINXVEEN - De telefonis- te-receptioniste Willemijn J. van Diem - ’t Hart is vorige week don derdag tijdens de verkiezing van de Telefoniste van het Jaar 1992 in het PTT-museum in Den Haag op de tiende en laatste plaats te recht gekomen. Abri’s ontdaan van posters Beroep op ds. D. Rietdijk MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN L 03480-34086 fPf HOUWEUNG WOONSFEER COLOPHON Particulier buro voor: VERZORGING, VERPLEGING EN KRAAMVERZORGING is vanaf heden te bereiken onder telefoonnr. voor aanmelding van personeel en hulpaanvragen. Diefstallen Radio Video Portemonnee Gasopnemer Woningbouw Kernbos GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden Auto Verloren Grote opkomst en Pagina 7 Woensdag 18 november 1992 Weekblad voor Waddinxveen tel. 71, Colijnstraat Burgemeester twee jonge accordeonnisten officieel in ontvangst. (Fo- KERK GE- Hülsta Gelderland Pastoe Castelijn Montis Anifort Minotti Weekblad voor Waddinxveen nadrukkelijk klachten van WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft in de avond van zaterdag 7 november een alcoholcontrole uitgevoerd op de Juliana van Stolberglaan. In anderhalfuur werden 70 be- Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn. Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor. Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: maandag t/m donderdag: 08.30-17.30 uur, vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging Waddinxveen: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek REMONSTRANTSE GEMEENTE [in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur E.H. Cossee, Rot- terdam-Hillegersberg CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want Hoojistraat 187 2406 GH Alphen a/d Rijn el. 01720-73871 De kinderpostzegels 1992 hebben als thema ’’Kind en muziek”. Er worden in Waddinxveen ook wenskaarten voor hetzelfde goede doel verkocht. ZATERDAG 21 EN ZONDAG 22 NOVEMBER Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. (zondag) T.S. Wilms, Joke Smithoeve 30, tel. 18613. (zaterdag) postkantoor aan de Kerkweg- Oost, waar het plaatselijk comité traditiegetrouw weer een eigen stand heeft ingericht. Deze stand is daar welke werkdag bezet van 9.00 - 17.00 uur tot en met dins dag 22 december. Roel van Schravendijk werd tij dens het kopen van de eerste kin- GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogen- doom melding gebleven. In de nacht van zaterdag 7 no vember werd ingebroken in een meubelzaak aan de Mercurius- weg. Men wist via de achterzijde het pand binnen te dringen. De daders gingen er vandoor met ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur. Elke tweede vrijdag van de maand: 10.00 uur. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. J.C. de Moor LEGER DES HEILS Immanuëlkerk, Prinses Bea- trixlaan 15.00 uur samenkomst (elke laatste zondag van de maand) WADDINXVEEN - Vorige week verkozen twee autobestuurders met hun voertuig het ruime sop, waarbij de schade beperkt bleef tot de voertuigen en een nat pak. In de avond van vrijdag 13 no vember miste een autobestuuder op de Van Lippe Biesterfeldlaan de ter plaatse gelegen scherpe bocht en reed rechtdoor de sloot in. De bestuurder werd door een voorbijganger uit de auto gehol pen. In de avond van vrijdag 13 no vember belandde een bestuurder op de Limaweg met zijn auto in de sloot. Ook hier werd een vrij scherpe bocht in de weg gemist. Deze bestuurder was pas sinds kort in het bezit van een rijbewijs. Bij een uitwijkmanouevre op de Tweede Bloksweg raakt zondag 8 november een bestuurder met zijn auto in de berm. Daar raakte hij een boom en reed een lan taarnpaal omver. De bestuurder kwam er zonder letsel vanaf. Nadat een kop-staart aanrijding had plaatsgevonden op de Hene- gouwerweg op woensdag 11 no vember moest de brandweer er aan te pas komen om het wegdek schoon te spuiten. Tengevolge van de aanrijding lag er olie en koel vloeistof op de weg. Bij de aanrij ding waren drie voertuigen be trokken. De politie onderzoekt een aanrij ding welke op woensdag 11 no vember plaats vond op rijksweg Al2 (rijbaan naar Den Haag). Tengevolge van een rijstrookwis- seling raakte een voertuig in de slip, raakte de vangrail en bescha digde nog een andere auto. De veroorzaker reed door. Aan de hand van een kenteken wordt een onderzoek ingesteld naar de door- rijder. WADDINXVEEN GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst Donderdag 26 november 19.30 uur ds. J.C. Weststrate CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. J. Manni, Rot- terdam-Centrum Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: J.J. Alberts, Jacob Catslaan 1, tel. 12112. Dienstdoende apotheek: Boskoopse apotheek, 01727-17834. Uit een bureaulade van een pand aan de Zuidelijke Dwarsweg werd een radiocassetterecorder gesto len. De eigenaar had uit voorzorg tegen diefstal het apparaat uit zijn auto gehaald en in zijn bu reau opgeborgen. Vanuit een op de Kromme Esse gestalde caravan is radio-appara- tuur, een videorecorder en enkele andere goederen ontvreemd. Er is niet vastgesteld hoe men in de ca ravan wist te komen. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee met enkele honderden guldens. De portemonnee was abusievelijk achtergebleven in een winkelwa gentje van AH. Kort daarop werd de vermissing bemerkt maar het bewuste winkelwagentje bleek sa men met de portemonnee al ver dwenen. Een bewoner van de Tollenslaan maakte op donderdag 12 novem ber melding van het feit dat die dag rond 18.15 uur een man zich aan zijn woning vervoegde met de mededeling dat hij het gas kwam opnemen. Toen de bewoner de man naar een legitimatiebewijs vroeg, ging deze er snel vandoor. Tot op heden is het bij deze ene WADDINXVEEN - Met de brief van PvdA-gemeenteraadslid Charles Wijnen aan verkeerswet houder Joop Neele (PCW) over de verkeersonveiligheid op de Schaepmanhoeve, Kuyperhoeve en Thorbeckehoeve hebben de so- ciaal-democraten willen inhaken op bewoners in de wijk Zuidplas. De bewoners vragen al enkele we ken om snelle verkeersmaatrege len ter bevordering van de ver keersveiligheid in hun woonerf achtige buurt, waar dit jaar al on gelukken met drie kinderen zijn gebeurd. Een ervan raakte bij de ze botsingen met auto’s gewond. De brief van raadslid Charles Wijnen noemt de naam van het echtpaar R. van der Laan, dat over dezelfde zaak ook al schrifte lijk contact opnam met het colle ge van B. en W. De kinderrijke omgeving van de Schaepmanhoeve, Kuyperhoeve en Thorbeckehoeve zou onder an dere van woonerfborden voorzien moeten worden, aldus de bewo ners. Ook moet wat worden ge daan aan onoverzichtelijke situa ties, mede veroorzaakt door hoge tuinmuren van de bewoners. In eventueel eenrichtingsverkeer zien de bewoners niets. Totdat er maatregelen zijn geno men heeft de heer R. van der Laan omwonenden in een brief, voorzien van een tekening met een van zijn driewieler gevallen peuter, gevraagd uiterste voor zichtigheid te betrachten en de rijsnelheid drastisch te verlagen. PvdA-raadslid Charles Wijnen heeft verkeerswethouder Joop Neele gevraagd contact op te ne men met de omwonenden, die naar de mening van de vragenstel lende volksvertegenwoordiger als deskundigen kunnen worden ge zien. werp op de politieke agenda. De vorming van regionale bestuursor ganen in plaats van provincies lijkt thans meer haalbaar dan alle vorige discussies over stdasgewes- ten en mini-provincies. Jan van Dijk vreest echter uithol ling van het gemeentebestuur bij overdracht van taken en bevoegd heden naar een regiobestuur. De VVD is er voorstander voldoende zware taken bij de gemeentebe sturen te laten, omdat dit be stuursniveau dichter bij de bur gers staat. Maar dan moet de rijksoverheid wel voldoende geld beschikbaar stellen om gemeenten hun taken uit te laten voeren. En daar schort het nog wel eens aan, zoals ook de Waddinxveense VVD-fractie in de gemeenteraad tijdens de alge mene beschouwingen in oktober heeft aangegeven. Op het gebied van de ruimtelijke ordening speelt zoals bekend de problematiek van de regionale wo ningbouw en de discussies hiero ver tussen Gouda, Waddinxveen, Moordrecht en de provincie. Hoewel Jan van Dijk zich nog wat op de vlakte hield, omdat de pro vincie nog een uitspraak moet doen, was het duidelijk dat hij zich ook als Gouwenaar goed kan vinden in de Goudse argumenten voor de bouwlokatie Gouda-West in het Moordrechtse deel van de Zuidplaspolder. VVD-wethouder Karei van Soest stelde daar tegenover dat het vin den van een gezamenlijke regiona le oplossing (de bouw van Goudse huizen op Waddinxveens grond gebied tussen de spoorlijn, Beije- rincklaan en de Zuidelijke Rond weg) veel meer recht zou doen aan juist het regionale belang van wonen, werken en recreëren. Zeker wanneer de plannen van het rijk de overhand krijgen om het Groene Hart niet meer te be bouwen en woningbouwlokaties rond Den Haag aan te wijzen. ’’Eerst is hier de werkgelegenheid naar toe gehaald en nu zullen de bewoners straks naar Wateringen moeten voor een woning”, aldus de liberale wethouder. Hij vindt dat een heilloze weg. Jan van Dijk onderschreef als Zuidhollands statenlid het belang om als regio zelf uit de problema tiek van de woningbouwlokaties in de Goudse streek te komen vóór dat andere overheden een beslis sing nemen. Binnen het kader van de ruimte lijke ordening wordt ook gespro ken over de aanleg van een kern bos (Bentwoud) van ongeveer 2.000 hectare tussen Zoetenneer en Waddinxveen. Op dit moment wordt de haal baarheid van het bos bestudeerd. Of er voldoende beschimbare ruimte en geld zijn is nog de vraag. Vooral de agrariërs voelen zich door de plannen bedreigd en dringen aan op tijdige inspraak. Tijdens de VVD-vergadering in De Unie werd dan ook vanuit de ze hoek (landbouwer C.M. Kroes van het Noordeinde) gevraagd naar meer duidelijkheid en stand puntbepaling. Het voorstel van ethouder Karei van Soest om OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst l Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Roel van Schravendijk, directeur van het centrum voor kunstzinnige vorming "Kreater" {Kerk straat) nam vorige week woensdag in het postkantoor aan de Kerkweg-Oost de eerste kinderpost- derpostzegels muzikaal gesteund door twee jeugdige accordeonnis ten van ’’Kreater”. Geboren: Lisa d.v. C. Dekker en M.G. van Es; Nikki Shanna d.v. C.J.M. Onderwater en E.A. Nieuwendijk; Paul Anton z.v. P. El- derson en J.C. Chardon; Charles Dryden z.v. C.J. Jantjes en E.J. Turpin; Daan Wouter z.v. P.J. Frijling en A.G. Wierenga; Jelle z.v. J. van Elk en C.A. Windhorst; Ilse Marit d.v. V.P. van Leeuwen en G.G.M. Tack; Vincent z.v. W. Olie en E.H. de Bas; Mathilde Eli sabeth d.v. G.A.M. Aarnink en G.J.H.M. Ketting. Ondertrouwd: T. Dorrepaal en W. Molenaar. Overleden: de Mik, Pieter Willem, oud 78 jaar; Bouterse wv van den Akker, Elisabeth H., oud 49 jaar. ZONDAG 22 NOVEMBER 1992 NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. A.W. van der Plas De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. H. Schipaan boord Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. R. Luyk, Gend eren 17.00 uur ds. J.C. den Toom, Sommelsdijk Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 10.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen 17.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen Div. sleutels; gouden heren- ring met steen; wit kinder- of babywantje; gouden damesring met briljant; overlevingsmes; broche met briljanten; paars/rode kinderhandschoen; paraplu. WADDINXVEEN - Zuidhollands VVD-statenlid Jan van Dijk kan zich als Gouwenaar goed vinden in de argumenten van het Goudse gemeentebestuur om de nieuwe woonwijk Gouda-West (4.700 huizen) in het Moordrechtse deel van de Zuidplaspolder te realiseren. B. en W. van Waddinxveen hebben echter voor een belangrijk deel van deze Goudse huizen hun oog laten vallen op het gebied spoorlijn-Beijerincklaan-Zuidelijke Rondweg. Het in de ’’hoofdstad van Mid- den-Holland” wonende liberale statenlid sprak op de najaarsle- denvergadering van de VVD-afde- ling Waddinxveen, die vorige week maandagavond in hotel-café- restaurant De Unie aan de Kerk weg-Oost werd gehouden. Na de afronding van het besloten huishoudelijke gedeelte kreeg de provinciale volksvertegenwoordi ger van VVD-afdelingsvoorzitter Jacques Leeflang tijdens het openbare deel van de vergadering het woord. Het was natuurlijk niet helemaal toevallig dat de Waddinxveense liberalen hem als gastspreker had den uitgenodigd. Er zijn immers nogal wat actuele zaken die bij de provincie Zuid-Holland spelen en die ook voor Waddinxveen en de Goudse regio van belang zijn, zo als de bestuurlijke vernieuwing (gewesten), de ruimtelijke 'orde ning (woningbouwlokaties in de Goudse streek), de aanleg van een kernbos tussen Zoetermeer en Waddinxveen (Bentwoud), de sli- blokatie (Hollandsche IJssel) en de bezuingingsproblematiek. Naast allerlei vormen van ver nieuwing is de bestuurlijke ver nieuwing een belangrijk onder- stuurders aan een ademtest onderworpen. Geen van de bestuur ders bleek teveel alcohol'gedronken te hebben. In de nacht van zaterdag 14 no vember werd een gecombineerde alcoholcontrole uitgevoerd met de politie van Nieuwerkerk aan den IJssel. Tussen 23.00 en 03.30 uur werd op diverse plaatsen in Wad dinxveen, Boskoop en Nieuwer kerk gecontroleerd, waarbij in to taal 211 bestuurders moesten bla zen. Drie bestuurders werden overge bracht naar het politiebureau maar een nader onderzoek leerde dat zij onder de strafbare alcohol- grens bleven. Door surveillance-personeel werd op dinsdag 10 november op de splitsing van rijksweg Al2 en de A20 een te Zoetermeer ontvreem de Opel Kadett aangetroffen. De auto is door een takelbedrijf afge voerd naar Zoetermeer. WADDINXVEEN - Dinsdag 17 november kreeg voorzitter drs. R.A. Schreuder van de Kamer van Koophandel voor Midden- Holland uit handen van Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden, het eerste exemplaar van het Special Magazine over Waddinxveen. Voor de omslag is de Waddinx veense hefbrug speciaal in het licht gezet. Een unieke foto is daarvan het resultaat. Ook de an dere foto’s in het magazine - alle maal werk van Ton Bennemeer - tonen een andere kijk op Wad dinxveen: op andere momenten (vaak ’s avonds of ’s nachts) van uit andere hoeken, vanuit een an dere filosofie. De foto’s zijn harmonieus ge plaatst in een vormgeving van de hand van de Waddinxveense gra fisch ontwerper Herbert Dekker, die de gemeentelijke kleuren geel en zwart en enkele huisstijlele menten als basis heeft gehouden. In deze lay-out is de tekst, van drie medewerkers van de afdeling Algemene Zaken, het derde ele ment in de drie-eenheid. De tekst vertelt alles over Waddinxveen. Om een compleet beeld te krij gen: de centrale ligging, de aan trekkingskracht op bedrijven, het woongenot, de onderwijs- en win kelvoorzieningen, recreatie, mi lieu en een toekomstvisie komen er aan bod. Waar de tekst ruimte laat, vertellen de foto’s hun eigen verhaal. De onlangs op bedrijvenpark Coe- necoop gevestigde drukkerij Twigt was net op tijd vanuit Gou da verhuisd om in de nieuwe ves tiging de lithografie en de druk te verzorgen. Een kort citaat uit de inleiding van het magazine: ’’Waddinxveen blijkt dan meer te zijn dan het op het eerste gezicht lijkt te zijn. Wie beter, langer en intensiever kijkt, ziet meer dan de achteloze en gehaaste voorbijganger bij een eerste blik opvalt. Met andere ogen bekeken, vanuit een ander perspectief bezien, op andere mo menten aanschouwd, wordt een beeld van Waddinxveen geschetst dat de autochtone Waddinxveners herkennen dat nieuwe inwoners de ogen (verder) opent en dat voor geïnteresseerden naar meer smaakt”. Aan het einde van het magazine trekt de lezer dan ook de conclu sie: ’’Waddinxveen, een woon plaats, een vestigingsplaats, „een buitenplaats; en wat voor één'” Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). WADDINXVEEN - Het Comité Seniorenreis Waddinxveen heeft besloten dat de bejaardenreis in 1993 zal worden gehouden op woensdag 26 mei. Het reisdoel is nog niet precies bekend. Binnen het comité, dat woordt voorgezeten door H.C. Kooyman, wordt weer gedacht aan een verrassingsreis, zoals ook vorig jaar het geval was. De comitéleden hebben zich al wel georiënteerd op de mogelijk heden van de nieuwe seniorenreis, de grootste die Waddinxveen kent. De datum van woensdag 26 mei 1993 is gekozen in verband met de Pinksteren op zondag 30 en maandag 31 mei. Het Waddinxveense magazine is een eenmalige uitgave van de ge meente Waddinxveen en vervangt de enige jaren geleden gemaakte Waddinxveen brochure. De uitga ve is met veel commerciële druk en overtuiging vanuit het gemeen tehuis tot stand gekomen. Ambte naren en de burgemeester hebben er alles aan moeten doen om het blad met advertenties gevuld te krijgen. Het magazine geeft een represen tatief beeld van Waddinxveen en het Waddinxveense bedrijfsleven. Dankzij de branche-exclusieve ad vertenties van toonaangevende Waddinxveense ondernemingen en ondernemingen waarmee de gemeente zaken doet, kon een 44 pagina’s dik full-color magazine worden gemaakt dat qua uitstra ling, vormgeving, tekst en foto’s duidelijk anders is dan anders. Bij het zien van het magazine zegt men al snel: ’’Waddinxveen mag gezien worden!” Div. sleutels; div. portemonnees/portefeuilles met geld en/of bescheiden; ketting in oranje huls; legiti matiebewijs; kinderschoen; rood-oranje horloge; gouden broche met 1 parel; rood-zwar- te sjaal; quarts herenhorloge merk Casio; knuffelpoes (Syl vester). is deze Castor fauteuil met bijbehorend t voetenbankje van Montis. Eén van de vele gedurfde woonideeën die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten, De 41-jarige werkneemster van op het bedrijvenpark Coenecoop ge vestigde computerbedrijf Multi house Service BV (het vroegere Azac BV) is er niettemin trots op dat ze met haar werkwijze temid den van 150 kandidaten wist door te dringen tot de beste tien telefo nistes van Nederland. De jaarlijkse verkiezing, die werd voorafgegaan door een zeven- weekse testperiode, werd voor de vierde en laatste maal gehouden op initiatief van Interselling Trai ning BV (praktijkgerichte trai ning) in Raamsdonksveer. Met de wedstrijd wordt het be lang benadrukt van goede telefo nische communicatie en de rol die de telefonist(e) daarbij speelt. Te lefoniste van het jaar 1992 werd verzekeringsmedewerkster Ank van Huiting-Hoefakker uit Nieu- wegein. Ze werd door drs. Chriet Titulaer in het zonnetje gezet. WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen zijn de grote recla meposters op de wachthokjes voor buspassagiers van Westnederland soms erg in trek. Dezer dagen werden drie abri’s van deze pos ters ontdaan. zegels 1992 met muzikale begeleiding van to: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Directeur Roel van Schravendijk van het centrum voor kunstzinnige vor ming ’’Kreater” aan de Kerkstraat in Waddinxveen heeft vorige week woensdagmorgen officieel de eerste kinderzegels 1992 in ontvangst genomen. Hij deed dat in de hal van het dekbedden en dekbedovertrekken. Diezelfde nacht heeft men ook in gebroken in een bedrijfspand in Coenecoop. Hier vernielde men een ruit waarna twee generator sets werden ontvreemd. In de periode tussen dinsdag 3 en zaterdag 7 november werd vanaf het veilingterrein aan de Brede- weg een aubergine kleurige Opel Kadett GSi gestolen voorzien van het kenteken XD-97-VD. De auto was voorzien van opvallende licht metalen velgen. Onbekenden hebben in de nacht van zondag 8 november twee auto’s, welke op de Peppelhorst en de Kuyperhoeve geparkeerd stonden, opengebroken. Voor zo ver was na te gaan werd uit deze voertuigen niets vermist. Uit een op de Lindengaarde ge parkeerde auto werd diezelfde nacht radio-apparatuur weggeno men. Later in de week werd ook inge broken in vier auto’s welke op de Brugweg geparkeerd stonden. Hier bestond de buit uit een pechlamp, fototoestel, paraplu en radio-apparatuur. Ook een voertuig dat geparkeerd stond op de P. Willemstraat kreeg ongewenst bezoek, hier werden o.a. bescheiden buitgemaakt. Bij een inbraak in een bedrijfs pand aan de Zuidelijke Dwarsweg werd een vijftiental verwarmings ketels buit gemaakt. De diefstal vond plaats in de nacht van maan dag 9 november. Onduidelijk is hoe de daders het pand betreden hebben. Op maandag 9 november werd aangifte gedaan van een inbraak in een winkel aan de Brederolaan. Nadat een ruit van de deur was vernield was, werd een hoeveel heid drank ontvreemd. In de periode tussen zaterdag 7 en maandag 9 november werd in gebroken in een winkelwagen wel ke op de Kerkweg-Oost gepar keerd stond. Na forcering van een slot wist men in de wagen te ko men, waaruit een hoeveelheid kof fie en snoep werd gestolen. Bij een inbraak in een bedrijfs pand op het bedrijvenpark Coene coop werd in de nacht van vrijdag 13 november een partij babykle- ding ontvreemd. Men had met grof geweld een ruit vernield. Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds: A.W. Davidse met de fractie een discussienota over deze problematiek op te stel len ten behoeve van overleg met de Waddinxveense agrarische sec tor werd dan ook met instemming aangenomen. Over de rijksbezuinigingen was Jan van Dijk duidelijk. Hier is sprake van een afwenteling op de burgers en op de gemeente, die vaak op haar beurt weer een deel bezuinigt op haar begroting en een deel doorberekent aan de bur ger. Voor de gemeente houdt dit in dat al dan niet met behulp van re organisaties efficiënter gewerkt moet worden om de noodzakelijke eigen taken als overheid te kun nen blijven uitvoeren. Het decentarlisatiebeleid van het rijk is in feite een pure bezuini ging, meent het Zuidhollandse statenlid voor de VVD Jan van Dijk. Als het rijk taken afschuift naar de lagere overheid behoren ze daar de nodige financiële midde len bij te leveren. Dat gebeurt nu niet. De provincie vraagt dit van het rijk, aldus Jan van Dijk. Dus zal de provincie Zuid-Hol land bij decentralisatie wel netjes behandelen. Waddinxveen kan op dit gebied waakzaam blijven. Mede dankzij de grote opkomst volgde op de spreekbeurt van Jan van Dijk zowel in de ergadering zelf als tijdens het informele ge deelte een levendige discussie. VVD-lid Hans Pruijmboom, die door de vergadering in de kas commissie werd gekozen, broeg tijdens de rondvraag aandacht voor het seniorenbeleid bij de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen. De leden en het bestuur van de VVD, dat werd uitgebreid met een nieuwe penningmeester in de persoon van J. van Angeren (vaca ture H. v.d. Berg), konden terug kijken op een geslaagde avond. MOERKAPELLE - Ds. D. Riet dijk van de Gereformeerde Ge meente heeft een beroep gekre gen van zijn geloofsgenoten uit Katwijk aan Zee. Leolux..,^.. B. en W. van Waddinxveen hebben de ge- meenteraad drie begrotingswijzi gingen voorgelegd. Beschikbaarstellen krediet van ƒ80.000,- ten behoeve van materi eel en uitrustingstukken voor de vrijwillige brandweer. Beschikbaarstellen aanvullend krediet van ƒ15.230,- ten behoeve van hogere subsidies 1993 aan de commissie Flankerend Ouderen beleid. Beschikbaarstellen krediet van ƒ14.325,- ten behoeve van de aan schaf van nieuw meubilair voor twee lokalen van de Prof. Kohn- stamm-mavo.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7