I Korbis deelde stroef punten keramiste Be Fair-volley bal 01828-12578 Expositie van schilderes en BEZORGERS Roha Intertrans koopt MAN-wagens I Tweemaal 3-0 bij 1 Rijn en Gouwe DAGBLAD VAN RIJN EN GOUWE Sint in De Unie Bosstock Woodkoop Festival Playback show WSE 12 december Verrassende uitslagen Excelsior Titels bij Kwiek ’’Echt” in koffiebar Stewardess op schooi Vergulde zaag Gered Gereedschap Sint Nico laas actie duurt tot en met 5 decemnber Schooldammen in januari Klaverjassen Bij Florida geen wachtlijst Pagina 24. l is op zoek naar uitstekende verdienste. DRINGENDE OPROEP Wil je meer inlichtingen? Bel dan: - 36607 - 04364 - 08369 - 193238 - 17277 IN WADDINXVEEN GYMNASTIEKVERENIGING “BOSKOOP” zoekt op korte termijn een VOORZITSTER en een PENNINGMEESTER(ESSE) i.v.m. vertrek door privé- omstandigheden van de huidige voorzitster en penningmeester. Int: bij secretariaat (01829-2107). Koopavonden Uitslagen - 16720 - 15004 - 70144 - 30813 - 16757 Dames - 49020 - 40539 -51213 - 193035 - 42673 - 45319 - 57589 - 39680 - 31890 i- 2 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 25 november 1992 Een schilderij van de Dordrechtse schilderes Barbara Kruyt Bertus Staigerpaip in Boskoop. (Foto: Bertus Staigerpaip). BOAKOOP - Op vierde het Bos stock Woodkoop (BSW) mini-fes- tival in de Beurshal in Boskoop treden zaterdagavond 28 novem ber om kwart voor negen de vijf- mansformatie Storm en de Bra bantse pretband Bertus Staiger paip op. Het festival staat ditmaal in het teken van de Nederlandstalige feestrock. De kaarten, die in de voorverkoop verkijgbaar zijn, kos ten f 17,50. van de eveneens Dordrechtse keramiste Margretha Spaan. (Fo to: Gemeente Waddinxveen). avond zelf als koppel of individu eel. De kosten zijn ƒ4,- per per soon en het eerste kopje koffie is gratis. In verband met Sint Nicolaas zijn er in Waddinxveen volgende week koopavonden op: - Dinsdag 1 december. - Woensdag 2 december. - Donderdag 3 december. - Vrijdag 4 december. Actie: 80 briefjes van 100 gulden WADDINXVEEN - De damver eniging Excelsior en de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs or ganiseren voor de 21e keer dans wedstrijden voor de leerlingen van alle Waddinxveense basisscholen. De wedstrijden worden op 3 za terdagen in januari 1993 gehou den in de aula van de Samenwer kingsschool voor Havo/Atheneum aan de Sniepweg. De aan Riha Intertrans BV voor het transportbedrijf Frans Maas BV door Van Leeuwen BV ub Waddinxveen geve leverde twee MAN-tech low-vrachtwagens. (Foto: MAN). - Vrijdag 4 december. - Maandag 7 december. De uitslagen van de twee eerste trekkingen zijn: VRIJDAG 20 NOVEMBER: tegenstander dan opnieuw te sco ren (7-9) nadat Pieter Slootweg voor de eerste maal van afstand succes had. Hierna volgde een taktische wis sel, teneinde meer lengte onder de korf te krijgen. Als gevolg daarvan wisselde coach Poortvliet Frits Visser voor Marino van Zwet. Dat had eigenlijk onmiddellijk succes. Via treffers van Marino van Zwet en Mirjam de Boer kwam Korbis eindelijk naast de opponent. Sensationeel was het slot van deze wedstrijd. Eerst wist Korbis via opnieuw Slootweg zelfs een 10-9 voorsprong te nemen en leek een benauwde zege voor het grijpen. Dat bleek echter een illusie, want een onnodige vrije bal, veroor zaakt door te traag spel, bracht Vriendenschaar in de slotsecon den in balbezit. Uit dat balbezit volgde een verafstandschot dat voldoende bleek voor een gelijke stand (10-10). Deze week gaat Korbis op bezoek bij DVS’69 in Hendrik Ido Am bacht. Een voor de Waddinxveen se ploeg onbekende tegenstander. Aanvang der wedstrijd 13.05 uur. Jupiter. In de thuiswedstrijd van WADDINXVEEN - Tafeltennis vereniging Kwiek heeft de eerste kampioenen binnen de competitie van de Goudse afdeling van de NTTB. Bij de senioren is dat Kwiek-18. In de 5e klasse behaalde het team van Martien van Klink, Joost Loo- man en Roland van der Werf ge ruisloos het kampioenschap bin nen, dankzij een slippertje van op ponent IJsselvogels uit Gouda. Zij lieten zichzelf overigens niet onbetuigd en wonnen afgelopen week overtuigend van het Haas trechtse Top-18 met 10-0. Mar tien en Roland handhaafden hier bij hun 100% score. Kwiek-4, dat afgelopen week met 7-3 van Gouda-4 won is nog in de race voor het kampioenschap in de 2e klasse degradatie. Kwiek-7 speelde in Haastrecht ge lijk tegen Top-8. Jan Dibbets, Ni co Kers en Martin van Tol blijven hierdoor samen met Vrienden schaar-! 5 de eerste plaats bezet ten. Bij de jeugd is het team 7 dat met veel overtuiging het kampi oenschap binnenhaalde. In de 4e klasse van de Goudse afdeling won het afgelopen zaterdag met 9-1 van Boskoop-1. Jurgen van Geest, Gerbrand de Goey en Alexander Pietjouw zijn inmidels onbereikbaar geworden voor de concurrentie. WADDINXVEEN - Wie Korbis- korfbal tijdens de Binnenhofcup heeft zien spelen had weinig twij fels over de uitslag van deze wed strijd. Winnen zeker en dan nog wel met een behoorlijk doelpun- tensaldo. Maar deze verwachtingen vielen toch wat tegen. Met veel moeite werd tegen Vriendenschaar een onbeslist bereikt (10-10). Een re sultaat waar Korbis - met het oog op het scoreverloop - niet eens on tevreden over mag zijn. Hoewel wat het spel betreft Kor bis vaak de betere was van Vrien denschaar kwam dat in de score helemaal niet tot uitdrukking. Integendeel, een ruststand van 3-7 in Vriendenschaars voordeel moest worden geslikt. Doelpun tenmakers voor Korbis waren Pie ter Slootweg (2x) en Frits Visser met een prima doorloopbal. Sloot weg trouwens wist de korf te vin den via de strafworpstip. Ook in de tweede helft werden er via de strafworp nog eens drie doelpunten gemaakt. Dat betekende toch dat het betere Korbis-spel eindelijk ook in de score gestalte kreeg. Via 5-7 en 6-8 via opnieuw Pieter Slootweg en Marko van Leeuwen kwam Korbis tot vlak bij Vrien denschaar. Zoals zo vaak weet de geopend is, iets heel bijzonders te maken. Voorbereiding en inhoud van het werk van de twee Dordtse kunste naressen leveren een tentoonstel ling op die wederzijdse invloed laat zien. Deze expositie is zo in gericht dat die invloed ook echt te zien is. Keramiek en schilder kunst als blijk van esthetische op vattingen. Margretha Spaan werkte uit de functie van aardewerk in de Ra- ku-traditie. Barbara Kruyt schil derde vanuit de beleving en oriën teerde zich op de vrije associatie in een expressionistisch schrift. Zij ontmoetten elkaar: planmatige vazen en schalen met verrassingen ,en schilderijen die uit de vlek, de streek, de gevaren en een kleur ontstonden. Die invloed heeft een serie schilderijen, potten en Vazen opgeleverd met nieuwe kenmer ken. Barbara Kruyt toont in Waddinx veen 7 portretten van vrouwen die elk een vaas of pot van eigen keu ze vasthouden. Grote schilderijen zijp het 1,90 x 1,00 meter). Het wezenlijke van het portret is altijd de psychologie. Barbara Kruyt heeft die bedoeling ge handhaafd en de vrouwen nadruk kelijk hun eigen esthetische keu zen laten demonstreren. De keramiek van de schilderijen is heel verschillend, nogal wat ke ren kitsch. Die opvatting, mooier en vol met illusies, is gangbaar voor velen die vazen uit de indus triële produktie moeten kopen. De keramiek van Margretha Spaan verwijdert zich van die op vatting. De vormen staan niet vast. Zij ontwikkelt de vorm tij dens het maken. Daarmee stelt ze de verplichte gebruiksmogelijkhe den ter discussie. De Waddinxveense tentoonstel ling laat de resultaten zien van twee vrouwen die in de kunst con flicten met zichzelf en met elkaar vruchtbaar maken. De vragen waarvoor het werk de beschouwer stelt zijn onder ande re: ”Wat betekent het portret nu?”, ’’Waartoe dient keramiek ten opzichte van industriële kweramiek?” en ”Hoe verschillen esthetische opvattingen in de soci ale werkelijkheid?”. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 27 november is er in buurt centrum De Boog een koppelkla- verjasavond. Deze avond begint om 21.00 uur en de zaal is open om 20.30 uur. Men kan zich inschrijven op de ritr _i_ 1 eel. De kosten zijn ƒ4,- p< soon en het eerste kopje k< nachts ongehinderd en zonder te hinderen door Oostenrijk gereden mag worden. De wagens hebben een parabool geveerde vooras en een luchtge veerde voorloopas en achteras. Bij gedeeltelijke belasting kan de luchtdruk in de balgen van de voorloopas, verlaagd worden tot ,0,2 bar, waardoor er een lagere rolweerstand ontstaat. Door de verlaagde druk loopt de as ’los’ mee, maar behoudt het wegkon- takt. Door gebruik te maken van dit Low-concept trekker, kunnen vo- lume-opleggers gebruikt worden met een inwendige hoogte over de gehele laadvloer van 2,85 meter. ”Wij onderhouden diverse lijn diensten binnen Europa. Onze specialiteit is het gekoeld trans port van groente en fruit”, aldus Roha Intertrans-directeur L. Stolk. ’’Verder behoren onbegelei de ferry-transporten tussen Duits land en Groot Brittannië tot ons takenpakket. Wij werken daar voor nauw samen met Welton Northsea Trailers uit Europoort, die de opleggers levert”. Roha Intertrans BV bestaat in middels 25 jaar. De transporton derneming heeft achttien mensen in dienst en beschikt over twaalf trekkende voertuigen. Daaronder zijn twee zeer recent aangeschafte MAN’S. Stolk: Wij verzorgen ook groot- volumetransporten voor Frans Maas Speciaal Transport naar Duitsland, het oosten van Europa en Turkeij”. gulden en van keer uitgedeeld. De trekkingen worden op verzoek van de Ondernemersvereniging Waddinxveen traditioneel verricht door notariskantoor Van der Meu ten Koek. WADDINXVEEN - Tjeerd Segaar, Ad van Dommelen en Ma rijke Welles verrichten gedrieën komende zaterdagmiddag 28 november om drie uur in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis de officiële opening van de expositie met werk van de keramiste Margretha Spaan en schilderes Barbara Kruyt, beiden uit Dordrecht. Margretha Spaan en Barbara Kruyt hebben ongeveer driekwart jaar keihard gewerkt om van de Waddinxveense expositie, die tot en met vrijdag 11 december duurt en op werkdagen (9.00- 17.00 uur) en op de donderdagse koopavonden (19.00-20.30 uur) genoeg de aan vallen niet ten volle worden be nut. De tegenstander wist daar voor deel uit te halen en de set uitein delijk naar zich toe te trekken. Komende zaterdag wordt er uit gespeeld. De dames van Be Fair reisden za terdag zonder coach af naar Ka- iinko in Scheveningen. Trainer/coach Tjibo van de Werf is opgestapt als damescoach bij Be Fair. De Waddinxveense dames waren er nu extra op gebrand om te win nen. Kalinko is echter al jaren een geduchte tegenstander van Be Fair. Eva Tuik had de le set de taak als coach op zich genomen. Be Fair begon zenuwachtig aan de wedstrijd. Aan beide zijden was rommelig spel te zien. Het duur de vrij lang voordat het le punt - in het voordeel van Be Fair - viel. Be Fair kwam langzaam op gang. Bij de stand 2-4 begon het goed te lopen en haalde Be Fair gemak kelijk de set binnen (7-15). In de 2e set was de ’interim’ WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 12 december om zeven uur wordt er in de kantine van de voetbalvereniging WSE aan de Willem de Rijkelaan voor de der de maal een WSE-Playbackshow gehouden. De playbackshow is bedoeld voor de WSE-voetbaljeugd. Jeugdle den, trainers en leiders zullen la ten zien wat zij op het gebied van zang en dans kunnen. De WSE-kantine ”De Landsbre- kers” wordt voor die avond omge bouwd in een eigentijdse play- backstudio. Voor het spektakel hebben zich al tientallen deelne mers aangemeld. Iedereen is welkom op zaterdaga vond 12 december. De kantine gaat om kwart voor zeven open. Be Fair coach Hans van Vark gearriveerd. hebben'dê heren'vöiieybaÏÏers7n ®inJ waar moeilijk doorheen te Hans van Vark de opdracht om de taktische ballen te spelen in het centrum van de Scheveningse verdediging. Dit had het gewenste resultaat. Be Fair haalde de serve terug en mede door een goede serve-serie van Anneke Verwoerd liep Be Fair uit tot 10-3. Kalinko kon zich nog iets terug vechten maar door snelle midden- aanvallen van Antoinette Wijker werd deze set ook afgerond (8-15). Bij Kalinko werd er van spelverdeelster gewisseld. Dit had een positief effekt want Kalinko nam een lichte voorsprong. Het mooie spel was in de 3e set aan Waddinxveense zijde ver te zoeken, maar door hard te werken en op karakter haalde Be Fair we derom 3 punten binnen (8-15). Zaterdag 28 november spelen de dames in sportzaal Groenswaard tegen Jupiter. Aanvang 16.30 uur. Zaterdag 9 januari voor de groe pen 3 en 4, zaterdag 16 januari voor de groepen 5 en 6 en zater dag 23 januari voor de groepen 7 en 8. De aanvang is telkens om 9.30 uur. Naast de individuele deelna me van alle scholieren kan elke school een schoolteam (5 perso nen) inschrijven. WADDINXVEEN/VIANEN - Roha Intertrans BV op het be drijventerrein Doelwijk aan de Bredeweg heeft twee drie-assige trekkers van MAN-VW truck bus BV in Vianen in Low-uit- voering in gebruik genomen. De beide wagens worden ingezet in het groot-volumevervoer voor Frans Maas Speciaal Transport WADDINXVEEN - Voor bad mintonners in Waddinxveen en Boskoop heeft Florida een goed bericht. Bij deze Waddinxveense vereniging is er op dit moment geen wachtlijst meer. Op de speelavonden (dinsdag, woensdag en donderdag) zijn nog enkele plaatsen vrij. Desgewenst met trainingscursus op ieder ni veau, ook voor beginners. Bij de mini’s (6-9 jaar) op zater dagochtend (9.30-11.00 uur) zijn ook nog plaatsen vrij na het ver huizen van de helft van groep naar de iets oudere jeugd. Met één begeleider per vier kin deren is er alle aandacht voor ie dereen. Inlichtingen bij het secre tariaat, tel. 01727-16500. WADDINXVEEN - Bij de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Waddinxveen, komen op dinsdag 3 december in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) Sinterklaas en Zwarte Piet op bezoek. Omdat het langzamerhand on doenlijk en moeilijk is voor Sint en zijn staf ieder een kleinigheid je te geven, laten zij vragen zelf een klein kadootje (uiteraard voor een ander) ter waarde van ten hoogste ƒ5,- mee te brengen, ver- gezelgd van een klein gedichtje en een surprise. In Sint’s agenda staat dat hij van 9.30 tot 11.00 uur op bezoek zal zijn. De blues-rock-band ’’Echt” speelt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi. (Foto: Echt). WADDINXVEEN - In het kader van de beroepskeuzevoorlichting is er op de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Wingerd een stewardess van de KLM een praatje komen hou den. Jolante de Lange is al 18 jaar werkzaam bij de KLM en sinds ze getrouwd is werkt ze als stand- by. De opleiding eist dat je tenminste HAVO-diploma hebt, of anders MAVO met een middelbare be roepsopleiding. Je moet minimaal 21 jaar zijn. De opleiding duurt 4 weken en in diet tijd leer je Engels, maaltijden serveren, vliegveiligheidtraining en EHBO. Je krijgt een mooi blauw KLM-uniform met één zil veren band. Wil je verder gaan tot purser met vier zilveren banden, dan zul je extra talen moeten leren. Gevlo gen wordt er op verschillende vliegtuigen, zoals de Boeing 737, Airbus, DC 10 en de grote Boeing 747. De kleinere vliegtuigen vliegen middellange afstanden, zoals op Noord-Afrika en Midden-Europa. De grote ’reuzen’ vliegen naar bij voorbeeld Japan, Australië en Amerika. Als er op Zuid-Amerika gevolgen wordt is het belangrijk dat je Spaans kent en vluchten naar Ja pan hebben personeel dat in Ja pan wordt aangenomen voor de taal. Stewardess of steward zijn is dus best leuk als je goed in je talen bent en wat van de wereld wilt zien. Het aantal zilveren strepen op je mouw bepaalt ook op welke klasse ja mag lopen. Een vliegtuig kent natuurlijk firstclass, businessclass en tourist class. Een stewardess heeft best wel veel te doen gedurende de vlucht, maar met de vrije tijd in een vreemde stad of land is het dan ook best de moeite waard. Verder is er op de De Savornin Lohmanschool nog het een en an der te zien en is er foldermateri aal voor meer informatie over het beroep van steward of stewardess. WADDINXVEEN - De Stich ting Gered Gereedschap in Wad dinxveen - dezer dagen beloond met de ’’vergulde zaag” - is op zoek naar vrijwilligers voor het thuis of in teamverband herstellen van gereedschap (tel. 01828-14772). Gereedschap voor ontwikkelings landen is het werk waar de stich ting zich voor inzet. Zij wordt daarbij gesteund door 75 landelij ke werkgroepen. Afgelopen zaterdag kwamen zij in Amsterdam bijeen om het feit te herdenken dat Gered Gereed schap voor zelfstandigheid 10 jaar geleden werd opgericht. Na een gloedvolle terugblik met veel humor van de oprichtster Laura Dols werd een wervelend programma afgewerkt. Ook de werkgroep Waddinxveen was met 5 mensen, aanwezig en kreeg de ’’vergulde zaag” uitgereikt. Kansarmen in de Derde Wereld op weg helpen, opleiden met ge reedschap naar zelfstandigheid, daar gaat het om. De afgelopen 10 jaar werd daarom zo’n 100.000 stuks gereedschap verscheept naar ontwikkelingslanden. WADDINXVEEN - De vorige week dinsdag al gestartejaarlijk-' merkt dat het publieke kleinere se Sint Nicolaasactie van de Ondernemersvereniging Waddinx- geldprijzen meer op prijs stelt veen OVV (KNOV-afdeling) leeft weer volop onder de kopende dan gr°tere- [n het vert1®den, «nn Waddinxveners en streekgenoten. Bij elke bestede tien gulden ®rYe' ®®ns Tsgndulden oer wordt bij de deelnemende winkeliers een geel lootje uitgedeeld, 8ulden en van 250 gulden per dat kans biedt op één van de in totaal 80 briefjes van 100 gulden gedurende 8 trekkingen. Anvankelijk was het de bedoeling per trekking viermaal 250 gulden te verloten - zoals het Weekblad voor Waddinxveen ook een en an dermaal heeft bericht - maar uit eindelijk is toch weer gekozen voor veel geldprijzen en veel kan sen daarop. Dat betekent dus tot en met eind volgende week - Sint Nicolaas is immers zaterdag 5 december pas jarig - om de dag kans op 10 x 100 gulden. De prijswinnende lot nummers worden telkens op raambiljetten in de winkelcentra en in het Weekblad voor Wad dinxveen bekend gemaakt. Er zijn 200.000 loten. Voor de verloting is maandag 26 oktober al toestemming verleend door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland in Gouda. OVW-secretaris T. Ver vers sr. van de Beethovenlaan 11 in Waddinxveen is voor het pu bliek het informatieadres. Inmiddels zijn er trekkingen ge weest op vrijdag 20 november en op maandag 23 november. Er vol gen nog trekkingen op: - Woensdag 25 november. - Vrijdag 27 november. - Maandag 30 november. - Woensdag 2 december. WADDINXVEEN - Na de He en 12e ronde van Excelsiors dam- competitie, welke enkele zeer op merkelijke uitslagen kende, blijft Dick Dibbets ongeslagen aan kop. Door puntverlies van zijn directe volgers zag hij zijn voorsprong al leen maar groter worden. Directe volgers van Dick zijn Raymond van Es, Piet Swart en Teun van der Krol. In de He ronde leed Fred Zaad- hof zijn eerste nederlaag en daar voor was Tij men den Ouden sr verantwoordelijk. Cor Stolker won goed van Jan Kramer. De winst van Tijmen den Ouden jr. op Vincent van Es zijn goede punten. Adriaan Blom won weer eens en dit keer ging dat ten kos te van Lucien Claessen. Op positionele wijze confronteer de Dirk Heeren I tegenstander Adriaan Zwanenburg met verlies. Teun van der Krol bleef bij door Bertus van Eijk in het zand te la ten bijten. Twee duels eindigden onbeslist en wel Jan Both-Ruud van Dijk en Kees Blonk-Gerrit Heeren. In de 12e ronde vestigde Teun van der Korl door voorzitter Piet Swart middels een openingsslag- zet combinatief te verslaan. Vincent van Es won van rondspel- leider Dirk Heeren I en mocht daarbij een beetje zijn handen dichtknijpen, omdat Dirk in de eindfase de remise wat knullig had laten lopen. Gerrit van der Zijden viel wat te rug door zijn nederlaag tegen Tij men den Ouden jr. Excelsiors nestoren lieten weder om zien nog steeds tegenstanders te zijn, met wie geducht rekening valt te houden, getuige een fraaie remise van Teun Twigt tegen Tij men den Ouden sr. en de volle winst van Kees Blonk op Bertus van Eijk. Jan de Heer klopte Sietse Sierse- ma en Gerrit Heeren bond Cor Stolker aan de zegekar. In deze ronde remiseerde Jan Both met Piet van Es. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 27 november vanaf kwart voor negen speelt in de hervorm de koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen de Bo- degraafse en Alphense blues-rock- band ’’Echt”. De stevige ”nineties-blues-rock- band”, die overwegend werkt met Nederlandstalige teksten, treedt al jarenlang door heel Nederland op. De optredens zijn swingend en de bandleden hebben veel ple zier. De basis daarvoor is hun ge loof in Jezus Christus. ’’Echt” bestaat uit Ton van Keek- en (gitaar, zang, bluesharp), Onno Boer (drums, zang), Aart van de Vlist (toetsen), Chris Verra (trombone) en Frits van Keeken (bas, zang). tegen Sille Jupiter uit Oudewater Kalinko had een stugge verdedi- hebben de heren volleyballers in 8in8 waar moeilijk doorheen te de tegenstander hun meerdere komen was^ In een time-out gaf moeten erkennen. Met de genoteerde setstanden van 8-15, 13-15, 12-15 werd met 0-3 verloren. Het betrof een wedstrijd van de nummers 1 tegen 2 uit de compe titie, waarmee is aangegeven dat de teams erop gebrand waren om de punten binnen te halen. In de eerste set ging de stand aan vankelijk gelijk op. Echter door dat de tegenstander de zwakke plekken goed wist op te zoeken met plaatsballen, begonnen zij uit te lopen en de set in hun voordeel te beslissen. Het spel ging beter in de tweede set en de druk op de tegenstander werd groter, waarbij tevens een voorsprong werd genomen. Door het niet eens zijn met een arbitraire beslissing in de laatste fase van de set werd de concen tratie minder. Op cruciale mo menten werden er een aantal fou ten gemaakt. In de derde set ging het spel weer een tijd goed en werd wederom een voorsprong genoteerd. Er werd geprobeerd deze uit te bouwen door aanvallen op links en op rechts op te zetten. Doordat er niet recht werd aangespeeld konden WADDINXVEEN - CVB Bank/Be Fair-volleybal speelde twee maal 3-0. De dames verloren met deze cijfers in de promotie klasse van Kalinko en de heren wonnen met dezelfde cijfers van BV en werden geleverd door MAN-VW dealer Van Leeuwen Truckservice BV uit Waddinxveen. Na een wat aarzelende reaktie van veel transporteurs in Nederland, is nu toch duidelijk een stijgende interesse waarneembaar in lage trekkers. Het aanvankelijke scep sis heeft plaatsgemaakt voor een gerichte vraag vanuit de markt. Parallel hieraan is een vraag ont staan naar verdere toepassingen van lage trekkers. Eén van deze vragen heeft geleid tot de ontwikkeling van de MAN 26.372 FVLS EKO-TECH Low. Om tot een schotelhoogte van 105 centimeter te komen, zijn aan het chassis een aantal wijzigingen aangebracht. Zo werd de wagen voorzien van 275/70 R 22,5 banden, welke een belaste hoogte van 96 centimeter hebben. Tevens werd gebruik ge maakt van een opleggerkoppeling van 15 centimer hoogte, die ge monteerd werd op een 1,2 centi meter dikke montageplaat. Het hulpframe is naast het chassis ge monteerd. Door deze wijzigingen is een ver laging van 14 centimeter ten op zichte van de standaard schotel hoogte gerealiseerd. Ter verho ging van de bedrijfszekerheid en ter vergroting van de levensduur van de remmen, is de wagen voor zien van een Voith-retarder. De door Roha Intertrans BV ge kochte wagens zijn voorzien van een 272 kW (372 pk) zescilinder Euro 1 dieselmotor, maar deze 6x2 is ook leverbaar met een 309 kW (422 pk) krachtbron. Tot de standaarduitvoering behoort een MAN-Silentpakket, waardoor ’s MAANDAG 23 NOVEMBER: - 50340 De bezitters van prijswinnende loten kunnen voor hun 100 gul den contact opnemen met OVV-penningmeester D. Son- neveld, Koningin Wilhelmina- plein 5, Waddinxveen, tel. 01828 - 13061. De jaarlijkse Sint Nicolaasactie wordt telkens op basis van een doeltreffend, aantrekkelijk en be proefd recept van één lootje bij elke bestede tien gulden gehou den. De winkeliers hebben ge- y frans'maas

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19