Alleen winst Gouwe-heren Kopposities voor Be Fair en WSE TOOS present op 14e Demogyjada Irisrit Redelijke vangst HSW Goede prestaties van Flyers Sint bij TOOS-gym Antilopers in actie Bingo in Zuidhonk Verlies voor WSV 3 WADDINXVEEN - In de com petitie van de Rotterdamse Schaakbond speelde het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV thuis te gen het Rotterdamse NRSG W. Steinitz. Nieuwe licht installatie voor boulers Herstel voor Be Fair Al Abonnementen schaatstraining voor pupillen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE OMTZIGT FLOREANT 1 - LEKKERKERK1 (zondag) r Prijzen Dames Be Fair Heren Waddinxveen-zo WSE Haarlemmermeer Zondag 29 november a.s. Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang14.00 UUf Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 25 november 1992 De jazzdansgroep Dames 1 kon ook deze keer geen vuist maken tegen De Futen 1 uit Amstelveen en verloor teleurstel lend met 2-3. Dames 2 verloor met 2-4 van LZ’86 1 uit Leiden. Afgelopen zondag verloor het eer ste damesteam van De Gouwe in een prima wedstrijd met 5-9 van Donk 1. AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw Pagina 35 WADDINXVEEN - Zaterdag 28 november bezoekt Sinterklaas TOOS-gymnastiek. Tijdens deze gezellige middag wordt tot de tijd dat Sinterklaas met zijn kunstjes- pieten komt gekeken naar de le vende poppenkastvoorstelling van Toi-Toi. Als Sinterklaas met zijn kunstjespieten komt dan wordt het feest pas echt leuk. Iedereen van 3 tot 10 jaar mag komen kijken met of zonder vriendje en de kosten zijn ƒ3,- per persoon. Het feest is in de gym nastiekzaal aan de Johannes Post- laan en duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Crackerjacks, toch wel de beste ploeg van de competitie, won met 76-70. Flyers zal zich moeten richten op de tweede plaats, gelet op het inmiddels volwaardige teamspel is dit haalbaar. De jongens B van coach Astrid Rutten blijven het fantastisch doen want met de ’lange mannen’ in een scorende hoofdrol werd Dunkinn met 91-31 weggespeeld. De jongens van C2 gaven hun lei der de heer De Jong een mooi 64-39 overwinning op Blitz 2 ca deau. Ralph Bink, Boudewijn Gerts en Tie Wai Lam scoorden het meest. mersport meer. Gezien de grote deelname aan herfst en winter competitie en de druk bezochte speelavonden is het noodzakelijk de verlichtingsinstallatie die nog bestond uit een paar verlengde lantaarnpalen te vernieuwen. Samen met het GEB is hiervoor een plan ontwikkeld waarbij uit drukkelijk aandacht is besteed aan een zo laag mogelijk energie gebruik. Tijdens de algemene ledenverga dering werden de prijzen van de najaarscompetitie voor triplettes uitgereikt en tevens het punten klassement van 1992 bekendge maakt. De najaarscompetitie voor vaste triplettes werd gewonnen door Het zit de Gouwedames niet mee tegen De Futen. Het verlies van 2-3 tegen de ploeg uit Amstelveen kostte De Gouwe een riante aan sluiting met de sub-top in de hoofdklasse. Ook verleden jaar was de marge bij drie van de vier wedstrijden slechts één doelpunt verschil. Het was dan ook meer een duel tussen de keepsters van beide ploegen. Elise Kortekaas van De Gouwe en Hellen Boering van De Futen waren detbet aan de voet baluitslag. Vanaf het begin was het duidelijk, dat de ploegen aan elkaar ge waagd waren. Waar het De Gou we aan geluk ontbrak, scoorde De Futen 0-1. In de tweede periode werd deze voorsprong vergroot tot 0-2, voordat Mirjam Overdam uit een man-meer de stand op 1-2 kon brengen. Even later was het al weer 1-3 voor De Futen. Gedurende de derde periode hiel den de keepsters hun doel schoon, doch in de vierde periode wist Angela Faber uit een viermeter 2-3 te scoren. Helaas moest de aanvoerdster ruim een minuut voor tijd het bad verlaten en zat een gelijkspel er niet meer in. De laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie heeft Be Fair een verdiende overwinning (4-2) op het bezoekende Bergam bacht opgeleverd. Weliswaar be gonnen de bezoekers met een klein offensief, hetgeen niet meer opleverde dan één hoekschop, maar het waren toch de gasthe ren, die na ongeveer tien minuten het heft in handen namen. Via vloeiende aanvallen, meestal opgezet door een uitblinkende Coen Meijer, werd het doel van Bergambacht onder vuur geno men. Uit een voorzet van Ronald Doodewaard wist een Bergam bacht speler zijn eigen doelman te passeren, zodat Be Fair al na elf minuten spelen op een 1-0 voor sprong kwam. In de 22e minuut liet Coen Meij er weer een dieptepass van zijn voeten vertrekken in de richting van John van Beek. Deze gunde de eer aan Leon Konijn, maar die faalde vanaf 5 meter, door hoog over te scheiten. In de 30e minuut wist John van Beek een vrije schop van Leon Hogenelst doeltreffend af te ron den. Twee minuten later was het alweer raak, toen wederom Coen Meijer een bal in de diepte speel de, waardoor Ronald Doodewaard de derde treffer kon laten aante kenen. Vervolgens speelde Pieter van Herk zich keurig vrij in het straf schopgebied, maar hij de keeper van dichtbij niet passeren. Een vrije schop van Coen Meijer be landde buiten bereik van de keep er tegen de lat, zodat de stand on gewijzigd bleef. De tweede helft was amper be gonnen, of Bergambacht wist al tegen te scoren. Vervolgens ver grootte Be Fair de druk op het Aan het eerste bord leek Van der Knaap met de hem vertrouwde degelijke Cambridge-Springs ver dediging van het Dame-gambiet aanvankelijk in het voordeel te ko men, maar in een te optimistische poging om dit voordeel te verzil veren, overspeelde hij zijn hand en verloor. Ook P. van Offeren kwam’ goed uit de opening, maar zijn tegen stander wist alle dreigingen te pa reren, waarna het punt gedeeld werd. Ook Prins kwam niet ver der dan remise, hoewel het er na pion(nen)winst eerst naar uitzag, dat hij er meer uit zou weten te halen. Bij Smit, die ook zal zeer goed stond na de opening, was de af loop nog dramatischer; hij gaf na een misgreep zijn mooie positie uit handen en stond even later verloren. Je zou zo denken bij bovenge noemde vier partijen, dat WSV-3 niet tekortschiet in kennis van de openingen, maar hoognodig de (moeilijke) theorie van het mid denspel moet gaan bestuderen! Invaller Van Kleef wist de door zijn tegenstander gekozen Caro- Kann verdediging niet te ontzenu wen, zodat de partij tot het einde in evenwicht bleef. Kloet verscheen aan het bord met een (door een operatie) opgezette kaak, was duidelijk niet in condi tie en verloor dan ook. Ee eer werd gelukkig gered door Stam en Ritter. Eerstgenoemde ontwikkelde zijn stukken beter en kon na een on doordachte afruil door zijn tegen stander een winnnend torenoffer brengen, waarna aan mat in twee niet meer viel te ontkomen. Ook Ritter bouwde een positio neel voordeel geleidelijk uit en wist in een stand met gelijke stuk ken een matnet te spannen, waar na geen ontkomen mogelijk was. De einduitslag werd zodoende 3-4 in het nadeel van WSV. De derde achtereenvolgende keer, dat WSV 3 met het kleinst mogelijke ver schil verloor! Donk daarentegen stak meer en meer energie in het spel en be stookte de aanvankelijk wat over geconcentreerd ogende WSE- keeper (ex-Donkiaan) Bert v.d. Kaa. De aansluittreffer hing dan ook in de lucht, zeker nadat een goed schot pp de paal belandde en bij een volgende gelegenheid een van de Donk-spitsen het doel te hoog zocht vrijstaand voor een leeg doel. Toch werd het 3-0 voor WSE doordat de behoudens zijn doel punten in fouten grootgrossieren- de Robert Kerkhoff bij een cor ner van Vincent Staveren het hoofd koel hield en van dichtbij het net doorboorde. Bij Donk zakte de moed in de schoenen en richtte de irritatie zich op de warrig leidende scheidsrechter. Toch mocht Donk van geluk spreken dat men met 11 man het einde haalde. Daar waar eerder nota bene de pupil van de week (Michel Hoo- gendoorn) uit de dugout gestuurd werd, werd met de voetbalregels gemarchandeerd toen de Donk- keeper de doorgebroken Guillau me van Wilgen juist buiten het strafschopgebied torpedeerde. Hij kreeg geel waar anderen rood krij gen. Al met al een op het oog ruime overwinning echter, niet behaald met overtuigend spel. Overtui gend spel wat er wel zal moeten zijn wanneer de komende twee weken (eerst thuis dan uit) de strijd aangebonden dient te wor den met Unio. Wanneer WSE tweemaal verliest dan ziet er somber uit voor de koppositie aan het eind van het seizoen. Unio neemt dan een voorsprong van maar liefst 7 pun ten. Voordat de heren konden begin nen aan hun wedstrijd tegen Vi- vax kregen zij hun nieuwe caps aangeboden, die zijn gesponsord door TAS VX8000. Iedereen verwachtte een spannen de wedstrijd, Vivax stond slechts op drie punten achterstand en wisten het De Gouwe vorig jaar behoorlijk moeilijk te maken. Echter, deze verwachting werd al snel de grond in geboord. De Gouweheren begonnen heel geconcentreerd aan de wedstrijd. Door twee doelpunten van Meije Lammers en Paul van Doorne wist De Gouwe al een voorsprong op te bouwen van 3-0 in de eerste periode. De heren speelden rustig en beheerst, hielden de verdedi ging goed sluitend en counterde op zijn tijd. Ook in de tweede periode bleek De Gouwe de betere te zijn. We derom Paul van Doorne en Cees Boonstoppel wisten tot scoren te komen. De stand na twee perio den was dan ook 5-1 in het voor deel van de thuisploeg. In de derde periode kon Vivax wat terug doen en scoorde 3x op rij. De heren raakten niet in pa niek en bleven rustig azen op hun kansen op hun kansen, want die kwamen er. Goede blocks en vloeinende combinaties zorgden ervoor dat De Gouwe door Cees Boonstoppel, Marc Faber en Remko Overdam opeen 8-4 voor sprong kon komen aan het einde van de derde periode. Vivax had vooraf in de Leidse media al laten doorschemeren dat ze voorgaande ontmoetingen onte recht hadden verloren. Deze vreemde gedachte moest maar eens uit de wereld worden gehol pen. Dit deed De Gouwe door in de vierde periode er flink op los te scoren. De Waddinxveners deden dit door Arco Verboom (2x), Marc Faber (2x) en Paul van Doorne. Zij be paalden de verdiende eindstand op 13-4. De heren blijven hiermee op een goede derde plaats staan. Volgende week zondag staat de zware ontmoeting tegen koploper De Ham op het programma. De Gouwe zal daar alle zeilen moeten bijzetten om een punt weg te ha len. De jazzdansgroep van TOOS-gymnastiek bereidt zich voor. Zondag treden de Waddinxveners op tijdens de 14e Demogyja da in Den Haag. (Foto: TOOS-gymnastiek). WADDINXVEEN - Hoewel twee van de drie Flyers-basketbal- selecties afgelopen weekeinde ver loren mogen al deze teams, terug zien op een goed gespeelde wed strijd. Bij de heren en de meisjes was helaas de tegenstander beter wat derhalve verlies betekende. Da mes 1 streek de punten wel op. De vrouwen van het eerste team kwamen uit tegen SVO (De Meern) en speelden een wedstrijd die hen en hun coach Gerrit-Jan Heijink tot volle tevredenheid mocht stellen. Van meet af aan was het Flyers dat de wedstrijd dicteerde, SVO kwam er amper aan te pas. Dat moest ook wel want de ploeg uit De Meern hoort bij de degrada- tie-groep in de competitie en daar hoort Flyers absoluut niet bij. Toch waren het de punten die de Waddinxveense op SVO verdien de, die Flyers pas de aansluiting bij de middenmoot gaven. Tel kens nét verliezen had nog weinig punten opgeleverd. Over de wedstrijd tegen SVO valt nog op te merken dat het na de WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (naast sport zaal De Duikelaar) wordt zater dagavond 28 november weer een gezellige bingo-avond georgansi- eerd. Er worden 9 gewone rondes ge speeld met mooie prijzen zoals een Passage-geschenkbon, een op gemaakte kaasmand of een gezel schapsspel. Hierna wordt een superronde ge draaid waarbij de hoofdprijs een verrassing is. De gewone rondes kosten ƒ1,- per kaartje. De sup- perronde kost ƒ2,50 per kaartje. Deze maand krijgen alle 55-plus- sers een gratis bingokaart. Tevens is er een loterij, met als hoofd prijs een goed gevulde boodschap penmand ter waarde van ƒ50,-. De aanvang van de avond is ge steld om 20.00 uur, maar de zaal is reeds vanaf 19.30 uur open. doel van de bezoekers en via John van Beek en Pieter van Herk wer den enkele fraaie kansen onbenut gelaten. In de 14e minuut werd een schit terende aanval via Richard Kars ten en Otto Kemkes door Pieter van Herk wel doeltreffend afge rond. Hierna geloofde Be Fair het wel en kon Bergambacht een paar keer richting doel van de Wad dinxveners trekken, zonder de verdediging in grote problemen te brengen. Vijf minuten voor afloop kreeg Bergambacht een vrije schop te nemen, die werd omgezet in een doelpunt, mede omdat de keeper de bal niet klemvast kon krijgen. Zaterdag komt Schoonhoven op bezoek in het Warnaarplantsoen en zal Be Fair er alles aan willen doen om het onterechte gelijke spel van de eerste wedstrijd te doen vergeten. Waddinxveen-zondag heeft in de wedstrijd tegen koploper Floreant een onnodige nederlaag geleden. Mede door een blunder van doel man Wilco Vermeij was de eind stand 2-3 in Boskoops voordeel. In de eerste helft, die een romme lig spelbeeld te zien gaf, wisten beide ploegen geen echt uitge speelde kansen te creëren. Flore ant kon zijn status als koploper op geen enkele wijze waarmaken, en Waddinxveen toonde wel de nodi ge agressie, maar dit leidde niet tot gevaarlijke situaties voor de Boskoopse goal. Het enige hoogtepunt van de eer ste 45 minuten was dan ook het doelpunt waarmee Fred Houtman de stand op 0-1 in het voordeel van Floreant bracht. Op schitte rende wijze draaide hij weg van zijn tegenstander, waarna hij de bal in de bovenhoek van het doel joeg. Waddinxveen ging na de rust ver woed op zoek naar de gelijkma ker. Na 25 minuten kregen de Sniepbewoners dan ook loon naar werken toen invaller John Schijff uit een hoekschop de 1-1 liet aan tekenen. Een gelijkspel was op dat moment ook een goede afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Toch kwam Floreant weer op voorsprong. Aanvoerder Ton Rijnbeek scoorde uit een door Koes de Quillettes versierde vrije trap (1-2). Waddinxveen wilde nog van geen wijken weten en men zette alles op de aanval om tenminste een puntendeling af te dwingen. Hier door moesten in de verdediging meer risico’s genomen worden. Dit wraakte zich drie minuten voor het eind van de officiële speeltijd. Waddinxveen-goalie Wilco Vermeij kreeg de bal met de voet teruggespeeld en mocht het leder als gevolg van de nieuwe spelregel dus niet met de handen oppakken. In plaats van de bal over de zijlijn te schieten probeer de bij de zaak voetballend op te lossen. Hierbij verspeelde hij de bal aan een Boskoopse aanvaller. Diens voorzet werd door Ralph Erkelens moeiteloos in het lege doel gelo pen (1-3). Waddinxveen wilde nog steeds niet buigen, en het was drie minu ten later weer John Schijff die met een prachtig schot van zeker 25 meter de bal strak in de krui sing deed belanden. In de door de scheidsrechter bijgetelde blessu retijd werd niet meer gescoord, waardoor de Waddinxveners weer met lege handen achterbleven. In vergelijking met de voorgaande wedstrijden liet Waddinxveen de ze keer zien dat men wel kan knokken, en dat is waar de pupil len van Bas Janssens het momen teel toch van moeten hebben. WADDINXVEEN - Komende zondagmiddag 29 november om 13.30 uur start in het Congresgebouw in Den Haag de 14e Lan delijke Demogyjada van de KNGB. Demogyjada staat voor de monstratie jazzgymnastiek en jazzdans. TOOS is op dit evene ment vertegenwoordigd met twee groepen. Het is voor de Waddinxveners een eervolle uitnodiging, die met hun optredens geen prijzen kun nen winnen. Het evenement heeft namelijk een amuserend karakter waarin voor winnaars en verliezers geen plaats is. Dat leeftijd daarbij geen enkele rol speelt, kan iedereen weer met eigen ogen aanschouwen in Den Haag. Kaarten a ƒ16,- voor dit jazzdansspektakel zijn alleen ver krijgbaar bij de KNGB (Tel. 05765-2131). De TOOS-demonstratiegroep zal het nummer ’Oblivieus’ laten zien, zij zijn gekozen vanwege de kwaliteit van de choreografie en de uitvoering. Voor de uit circa 15 dames be staande groep, die ruim twee uur per week trainen is het niet de eerste keer dat ze aan de Lande lijke Demogyjada deelnemen. Ook de afgelopen drie jaar is de jazzgroep geselecteerd om deel te nemen. De uitnodiging om deel te nemen is dan ook de bekroning van het jazzdansseizoen. De TOOS-herenjazzgroep, die sa men met de demonstratiegroep het nummer ’We oan dance’ laat zien, is uitverkoren orh te komen dansen niet alleen vanwege de choreografie en uitvoering maar vooral op basis van originaliteit. Het komt namelijk heel weinig voor dat er herènjazzgroepen zijn die serieuze dansen laten zien, bij de dansen van de herengroepen die er zijn, is vooral een plaats weggelegd voor het komische ge deelte. Via de Leimuiderbrug ging deze monsterloop, die 103 deelnemers telde, via Buitenkaag en de Isse- dijk en de Hillegommerdijk naar Zwaanshoek, waar al ruim 40 ki lometer was gelopen. Via de Cru- quisdijk kwam men in Nieuwe- brug, waar via Zwanenburg het fmishpunt te Lijnden werd be reikt. Letteke Broekman: ”Ik ben erg tevreden over de organisatie, het weer was uitstekend en ik lekker gelopen. Mijn man mocht mee op de fiets ter beveiliging van de lo per en dat was een hele grote steun onderweg”. Letteke Broekman finishte ten slotte in 5 uur en 13 minuten en 14 seconden en legde daarmee be slag op een prachtige 2e plaats in de eindrangschikking. WADDINXVEEN - De jeu de boulesvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan krijgt een nieuwe lichtinstallatie. De boulers kunnen dan ook ’s avonds aan de slag blijven. Maandag 16 november hield de jeu de boulesvereniging haar na jaarsvergadering. Door de gestadi ge groei van de vereniging en een zorgvuldig financieel beleid is het bestuur er in geslaagd de leden een evenwichtige begroting voor te leggen, waarin zelfs voldeonde ruimte was voor de benodigde af schrijvingen en reserveringen voor de toekomst. Gezien de gunstige vooruitzichten stelde het bestuur voor, voor 1993 af te zien van de gebruikelijke in dexering van de contributei. Wel is men genoodzaakt de con tributie te verhogen in verband met het besluit van de NJBB om ieder lid een bondsblad te sturen. Deze verhoging bedraagt ƒ5,-. Hiervoor ontvangen de leden 10 keer per jaar een gedeeltelijk full color magazine. Jeu de boulen of petanque is in Waddinxveen al lang geen zo- WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hogere teams van De Gouwe-waterpolo thuiswedstrijden. Heren 1 won royaal met 13-4 van Vivax 1 uit Oegstgeest. Heren 2 boekte een regelmati ge 7-2 overwinning op LZ’86 3 uit Leiden. Als de Gouwedames tegen De Fu ten hadden gespeeld, zoals zij te gen Donk speelden hadden De Futen met 10-3 verloren. Helaas mocht het niet zo zijn. Afgelopen zondag speelde het team van trainer/coach een prima partij tegen de lijstaanvoerdster Donk uit Gouda. Niet dat er winst te behalen viel van het ge routineerde Donk, doch wegge speeld is De Gouwe geenszins. Na de eerste periode stond het 0-1 voor Donk, dat in de tweede periode verder uitliep naar 0-3, voordat Gillian van den Berg kon tegenscoren (1-3). De periode werd met 1-4 voor Donk afgeslo ten. In de derde periode verhoogde de oppermachtige Patricia Megens de score tot 1-6, voordat Gillian van den Berg, deze keer uit een man-meer 2-6 scoorde. Vervol gens liep Donk verder uit naar 2-8. De laatste periode was voor De Gouwe. Eerst scoorde wederom Gillian van den Berg, deze keer uit een viermeter 3-8, waarna Wendy de Frankrijker tweemaal uit een man-meer scoorde en de stand op 5-8 bracht. Tenslotte bracht Donk de eindstand op 5-9. Door deze uitslag is de concurren tie in de middenmoot moordend geworden en is de wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen OZ&PC van cruciaal belang. Voor de herengroep, die een keer per week traint en vorig jaar na de zomervakantie is begonnen, is de verkiezing om mee te komen dansen op de Landelijke dan ook een snelle bekroning en vooral het advies om door te blijven gaan. Voor TOOS is het een unicum dat er twee groepen hun dans la ten zien tijdens de Landelijke De mogyjada, dit op het aantal van 31 dansen die er uitgevoerd wor den. Een hele knappe prestatie dus. Inschrijven voor deze rit is moge lijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café ’De Roode Leeuw’, ’s Gra venweg 379 te Capelle a/d IJssel. De eerste deelnemer start om 20.30 uur. De TOOS-jazzdemonstratiegroep (onder leiding van Ariënne Zwij- nenburg) is daar aanwezig met het nummer ’Oblivieus’ van Ma thilde Santhing. De herengroep jazz (ook onder leiding van Ariënne Zwijnenburg) laat samen met de demonstratie groep op de Landelijke Demo gyjada het nummer ’We can dan ce’ van Genesis zien. De Waddinxveners werden gese lecteerd uit meer dan 800 groe pen met ruim 10.000 dansers. Dit gebeurde tijdens de 22 regionale Demogyjada’s, die het afgelopen jaar werden gehouden. Het resultaat is een toonaangeven de jazzdansselectie op basis van choreografie, originaliteit, uitvoe ring, kleding en muziekkeuze. WADDINXVEEN - In een doel puntrijke wedstrijd heeft het A-l elftal van Be Fair-voetbal zater dag bewezen nog lang niet uitge schakeld te zijn voor promotie naar landelijk niveau. Er werd met 6-3 gewonnen van Lyra, waar enige weken geleden nog met 4-1 van werd verloren. Ook nu kwam men weer op ach terstand. Wim v.d. Starre tekende voor de gelijkmaker. Hij zou nog twee maal scoren. Raymond Erkelens scoorde ook tweemaal en Cees Sol scoorde. Zaterdag spelen zij thuis tegen Voorschoten. Ook dan moet ge- wonnnen kunnen worden. Het door blessures geteisterde B-l verloor in Leiden bij UVS met 4-0. B-2 won met 0-2 bij Aar- landerveen B-l en B-3 won tuim van Esto met 7-1. Johnny Burger scoorde 4x, Menno v.d. Stoel werd slechts lx gepasseerd. C-l won knap uit bij Esto (0-1). Peter Priem scoorde de enige goal. De eerste nederlaag voor het C-2. Tegen concurrent Woerden werd met 2-0 verloren, maar C-3 pakte opnieu'w de volle winst. Bij ONA wonnen zij met 3-4. Corne v.d. Geest scoorde 2x. E-l kon weer eens juichend naar Waddinxveen terugkeren. In Bo degraven wonnen zij met 2-5, Sander van Rijn (lx) en Peter Klomp (4x) verzorgden de pro- duktie. Ook E-3 won ruim bij Percouw E-l. Met 1-6 werd daar gewon nen, Stephan, Emile, Martijn, Raymond en Jarst (2x) scoorden. Volle winst voorhet F-l team. Met 2-0 wonnen zij van Jodan Boys. Ferhat en Pascal scoorden en Elon hield het doel schoon. Ook F-2 won met 3-1 van Nieu- werkerk. Kenny en Thijs scoorden de doelpunten en Danny en Den nis stonden om beurten op de goal. F-3 verloor met 0-10 van Jo dan Boys en F-4 speelde met 4-4 gelijk bij Jodan Boys. Dennis (2x), Jan Cris en een eigen doel punt zorgden voor het behaalde punt, Pascal en Onno waren de keepers. WADDINXVEEN - De hengel- sportvereniging Waddinxveen HSW hield haar vierde wedstrijd voor de wintercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmer Ringvaart bij Aalsmeer. De vangst in dit gedeelte van de Ringvaart was redelijk: totaal werd ruim 40 kilo aan voorn en brasem gevangen. De uitslag was als volgt: 1. H. de Haan (7390 gram), 2. R. Polder vaart (4850 gram), 3. R. Jenner (4460 gram), 4. H. Romeijn (4090 gram), 5. M. Reichard (3960 gram). De eerstvolgende wedstrijd in de ze competitie is op zaterdag 12 december. Er wordt dan gevist in het Noord-Hollandskanaal. Op zaterdag 5 december houdt de hengelsportvereniging Waddinx veen een St. Nicolaaswedstrijd. Er zal gevist worden in de Hei- manswetering, de wedstrijd duurt 4 uur. Het inschrijfgeld is ƒ7,50. Belangstellende HSW-leden kun nen zich melden op die dag aan het NS-station Waddinxveen. Vertrektijd is 07.30 uur. prima eerste helft (46-28) wat rommeliger werd maar de einduit slag is duidelijk: 93-70 voor Fly ers. De doorgaans scorende speel sters zaten allemaal in de dubbele cijfers. De meisjes A-l speelden onder aanvoering van Mireille Raap horst op de keper beschouwd een heel behoorlijke wedstrijd, maar helaas voor hen was dat tegen Grasshoppers een van de sterkste meisjes-teams van Nederland. Flyers kon voor rust evenwel heel aardig meekomen maar in het 2e bedrijf was het Grasshoppers dat de klok sloeg. Eindstand 35-99. De wedstrijd van de mannen van het eerste tegen Crackerjacks was een echte topper: de nummer 3 (Flyers) tegen de ongeslagen kop loper. WADDINXVEEN - WSE en Be Fair doen het uitstekend in de voetbalcompetitie. WSE won zondag in de vierde klasse met 3-0 van Donk, staat met 13 punten uit 9 wedstrijden op de vierde plaats en heeft kans op de tweede periodetitel. Be Fair versloeg in de Goudse afdeling met 4-2 Bergambacht, staat met 16 pun ten uit 11 wedstrijden op de tweede plaats bovenaan en heeft ook kans op de periodetitel. Waddinxveen-zondag verloor in de Goudse afdeling met 2-3 van Floreant en staat met 4 punten uit 10 wedstrijden op de voorlaatste plaats. Bij de A-junioren in de eerste klasse verloor Be Fair met 6-3 van Lyra. Be Fair’s B-juni- oren verloren met 4-0 van UVS. Tegen Donk uit Gouda was het zondag voor WSE er op of er on der. De Gouwenaren hadden één wedstrijd meer gespeeld, hadden -één punt meer. Bij verlies zou WSE dan ook voorlopig af moe ten haken voor de toppositie. WSE startte goed, liet Donk me nigmaal kansloos met goed voet bal. Dit leidde na 20 minuten spe len tot 1-0. Op de rand van het strafschopge bied nam René Moons bliksem snel een vrije trap en vond de vol ledig vrij staande Robert Kerk hoff. Deze verschalkte van dicht bij de Donk-keeper. Tien minuten later was het ander maal René Moons die aan de ba sis stond van een treffer. Hij om zeilde de buitenspelval fraai en bood Willy Beelen (terug uit Noorwegen) de kans op 2-0. Beelen faalde voor de tiende maal dit seizoen niet. WSE leek op rozen te zitten, maar ging echter steeds onrusti ger spelen hetgeen Donk gelegen heid gaf terug in de wedstrijd te komen. Donk creëerde dan ook een visueel overwicht, zonder echt gevaarlijk te worden. Na rust (2-0) veranderde er wei nig aan het spelbeeld. Veel onbe grijpelijke fouten, slechte passes en onsamenhangend spel karakte riseerde WSE. De wedstrijd was een ronduit prachtig duel zeker omdat Flyers, zoals de voorgaande wedstrijden, weer goed speelde. Mede door de uitstekend spelen de Rudo van Loo (o.m. 20 pun ten) was het Flyers dat voor rust leidde. Na rust stand 40-36, werden en kele malen balverlies en het later uitvallen van de alweer prima spe- - lende Wolter Zwijnenburg (o.m. 19 punten), Flyers noodlottig. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek kan nog aan enkele abonnementen komen voor pupil lentraining. Omdat de KNSB (Koninklijke Nederlandse Schaatsrijdersbond) een extra uur heeft gegeven is er meer tijd en ruimte op de kunstijsbaan De Uit hof in Den Haag ontstaan voor pupillentraining. Als je tussen de 6 en 12 jaar oud bent en je wilt leren schaatsen, dan moet je eens een keer op een droogtraining komen, aldus De Gouwe Streek. Die zijn elke woensdagavond van 19.00-20.00 uur op het kunstgras- veld van hockeyvereniging Wad dinxveen. Daar leren ze de schaatstechniek op het droge. De pupillen van de schaatsvereni ging De Gouwe Streek zijn dit jaar zeer sportief van start ge gaan. Het schaatsseizoen is al een tijdje geleden begonnen en de schaatsertjes zijn bereiden op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag voor op de komende winter. Elke zaterdagmiddag gaan de pu pillen met twee trainers naar Den Haag voor de schaatslessen. Een groot gedeelte van de schaatsers vertrekken vanaf een verzamel punt in Waddinxveen met personenauto’s of rijden mee met een busje. Op de ijsbaan leren we op een leuke en sportieve manier schaatSènT De schaatsertjes hebben dit jaar ook nog een fantastisch trainings kamp gehad. Samen met de junio ren zijn ze in de herfstvakantie drie dagen lang naar het ijsstadion Thialf in Heerenveen geweest. Naast het schaatsen hebben ze gezwommen in een zwemparadijs. Volgend jaar wordt er waarschijn lijk nog een kamp georganiseerd. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdagavond 27 no vember houdt de automobiel- en motorclub The Skymasters in Nieuwerkerk aan den IJssel de Irisrit. Dit is een rit op basis van een rou tebeschrijving. Voor de A- en B- klasse geldt het NRR/TRR-regle- ment. Voor de gezelligheidklasse geldt een aangepast reglement. De lengte van de rit is 30 km, de duur 1 uur. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense sportclub Antilope heeft meegedaan aan de Wantijp- arkloop en liep de km van Haarlemmermeer. Zaterdag 21 november organiseer de de Dordrechtse atletiekvereni ging Parthenon de Wantijp- arkloop, een wedstrijdloop over 10 kilometer. Voor Antilope werd hieraan door veteraan Bram Lindhout meege daan. Onder goede weersomstan digheden werd door Lindhout een prima tijd gelopen, maar helaas waren hem 3 lopers in zijn catego rie voor. Een mooie 4e plaats in een tijd van 40 minuten en 30 se conden was het resultaat van zijn inspanningen. Waddinxvener Jacobus Sloof, uit dezelfde categorie, werd in een tijd van 41 minuten en 15 secon den 6e bij de Veteranen III (60-70 jaar). Zondag 8 november liep Letteke Broekman van Antilope mee met de 61 kilometer van Haarlemmer meer. Deze 15e Haarlemmermeerloop werd door de atletiekverenigingen Haarlemmermeer uit Hoofddorp en Kombij uit Badhoevedorp ge organiseerd. Van oorsprong waren de organisatoren te vinden bij de NV Luchthaven Schiphol en de atletiekvereniging AV Holland uit Leiden en heette de loop de Schipholloop. Het parcours liep via de Schiphol- weg naar de Schipholdijk richting Oude Meer en Rijsenhout, waar de lopers er al 15 kilometer had den opzitten. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij de hoofdsponsor van Floreant: Betsy Lanting, Jan Kooistra en Piet v.d. Made. Tweede werden Christha Giancaspero en Joop en Willem Dries. De derde plaats was voor Neel en Pieter van Oos ten met Dino Giancaspero. In het zogenaamde koekjestour- nooi waar op individuele basis werd gespeeld won Adriaan War- melink. Tweede werd Anneke v.d. Akker en derde Japer van Win kel. Het puntenklassement werd glansrijk gewonnen door Piet v.d. Made met 104 punten. Goede tweede werd Dino Giancaspero met 84 punten. Lange tijd had hij de ranglijst aangevoerd maar werd door Piet v.d. Made overtroefd door zijn uitstekende prestaties tijdens het weekend om de clubkampioen- schappen op onderdelen en de winst in de Najaarscompetitie. De derde plaats was voor Betsy Lan ting met 70 punten. De rest van de top tien luidt: 4. Jan Kooistra, 5. Pieter van Oos ten, 6. Willem Hendriks, 7. Kees de Lange/Toos Tabben, 9. Nor bert Schifferling, 10. Jack van Leeuwen. voetbalvereniging floreant

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25