GEMEENTE WADDINXVEEN Gemeente bezoekt Uitschieters in veiling De Kring mooi Lions-concert U bent welkom Rabobank O :?in bij de geldkiosk van de Rabobank! VERLOOP Van der Linde geopend Optreden van vader en zoon Verhoef Waddinxveen De Rabobank-geldkiosk is geplaatst bij winkelcentrum Zuidplas te Waddinxveen Kerkdienst RTW-radio Raadslid Voor contant geld kunt u nu ook bij de geldkiosk terecht. Dag en nacht, net als bij de andere geldautomaten van de Rabobank. Voor iedereen die in het bezit is van een pas met pincode. bij de RPF op 1 december TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN HINDERWET SPREEKUREN Maak een plaatje van uw aquarium! SPREEKRECHT BOUW VERG UNNINGEN 01820-16066 010-4362244 - Kerkweg Oost 161 Groensvoorde 14 Telefoon: 01828-14566 Noordeinde 351, 2771 WR Boskoop. Tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. ^Vrijdagavond koopavond. Hoe? kom even langs Watertest en Advies zijn GRATIS Grote sortering tropische vissen en planten Tevens ruime aquariumshowroom en mooie zeewaterafdeling 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Debutant AQUARIUMSPECIAALZAAK ’’Quatro” Woensdag 25 november 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Ronald Geurts. Vrijdag 27 november 20.00-21.00 uur: Da Capo, een klassiek getint programma met Jan Koorengevel. Zaterdag 28 november 00.00-07.00 uur: Non-stop-mu- ziek. Zondag 29 november 00.00-02.00 uur: In het holst van de nacht, met Ferry van Loon. f RTW-RADIO A Pagina 3 Woensdag 25 november 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Van der Linde Interieurverzorging en Morgana Slaapka- Contant geld nodig? Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen l In het programmaboekje stond 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen verzorgt komende zon dagmorgen de kerkelijke uitzen ding van de lokale RTW-radio. Om 9 uur is er zoals gebruikelijk het kinderprogramma. Om 9.30 uur wordt over geschakeld naar het gebouw De Hoeksteen voor een rechtstreekse uitzending van de kerkdienst. Voorganger is ds. A.W. van der Plas. Om ongeveer 10.50 uur is er een programma rond de onlangs over leden gospelzanger Mark Heard. WADDINXVEEN - De nettoop- brengst van de fietstocht voor de Stichting Woord Daad is ƒ6.871,15. Voor dit bedrag kun nen aan de Derde Wereld ruim 9000 wanne maaltijden worden verstrekt. Trombone is het Italiaanse woord voor bazuin. Een blaasinstrument dus. Helaas waren de gespeelde werken door het Boskoopse viertal niet in het programmaboekje op genomen en de aankondigingen Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft met enkele meest betrokken ambtenaren een bedrijfsbezoek gebracht aan tuinbouwveiling De Kring-Waddinxveen op het be drijventerrein Doelwijk aan de Bredeweg. Dit was het vijfde bedrijfsbezoek van dit jaar in een rij van zes af te leggen bezoeken van het gemeen tebestuur aan Waddinxveense be drijven. Sinds 1 januari 1991 is de veiling De Kring met de coöperatieve tuiniersvereniging Gouda en om- Commissie voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 1 december 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Info voortgang bestemmingsplan wijk Zuidplas ’90. - Info project Bentwoud (kernbos). - Voortgang Goudse Regio. - Horen reclamanten öntwerp-bestemmingsplan Zuidkade-Wilhel- minakade ’92. - Model bouwverordening ’92. - Concept-verordening verhuis- en herinrichtingskosten. - Concept-structuurvisie Waddinxveen. - Voorbereidingsbesluiten: a. ten behoeve van gebied bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost; b. plan in hoofdzaak West, le herziening (ged.). - Principe-verzoek nieuwbouw bedrijfspand op perceel Henegou- werweg 29. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 2 de cember 1992, aanvdng 19.30 uur in het gemeentehuis Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 2 december 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis. Op de agenda o.a.: - Advies beschikbaarstelling bedrag ten behoeve van computer- uitwijk. - Najaarsnota 1992. WADDINXVEEN - Burge meester C.M. van der Linden heeft vanmiddag (woensdag 25 november) het nieuwe Het geheel vernieuwde exterieur van mers aan de Dorpstraat in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). complex van Van der Linde Interieurverzorging en van Morgana Slaapkamers aan de Dorpstraat officieel geopend. streken samengegaan. Sinds deze (laatste) fusie beschikt veiling De Kring over twee veilpunten, één in Bleiswijk (de hoofdvestiging) en één in Waddinxveen. De belangrijkste taak van de vei ling is het bevorderen van de af zet van de produkten, geteeld door de aangesloten leden. De co öperatie telt circa 1.100 leden. De groenteveiling ligt in een belang rijk tuinbouwgebied, namelijk De Kring. Na het Westland is De Kring het belangrijkste glastuinbouwgebied ter wereld. Negentig procent van de produkten wordt buiten Ne derland afgezet. Naar omzet is deze veiling de derde van ons land. Specialiteiten die geveild worden zijn met name tomaten, paprika’s en komkommers. Op dit moment zijn er ongeveer 175 mensen werkzaam bij veiling De Kring, waarvan ongeveer 25 in Waddinxveen. Tijdens de rondleiding, verzorgd door directeur ir. B. Rip en voor zitter J. de Mik, is een overzicht gegeven van de diverse activitei ten en het functioneren van de veiling. Voorts is er een rondgang gemaakt over het veilingterrein waarna een bezoek is gebracht aan Boers Holand BV en het dis tributiecentrum van levensmidde lengroothandel Unigro NV, beide gevestigd op het bedrijventerrein Doelwijk. Tijdens het huishoudelijk gedeel te zal de ontwerp-begroting voor 1993 besproken worden. Het be stuur nodigt alle leden uit op deze avond aanwezig te zijn. nog vermeld dat er een piano qua- tre-main (vier handen op één pia no) gespeeld zou worden tussen Adriaan Verhoef en Ben Kramer. Op de voorafgaande repetitie speelde ook de zoon van dirigent Adriaan Verhoef en omdat hij dat niet onverdienstelijk deed werd het idee geboren om de quatre- main niet uit te laten voeren door de twee beroepsmusicie, maar door vader en zoon. Als daar dan later ook nog Ben Kramer op het orgel wordt toegevoegd krijg je een heel leuk effect. Het drietal leefde zich uit op wer ken van Handel, Tinkle en Mosz- kowski. Het kon dan ook niet uit blijven dat het publiek een herha ling vroeg van de Galopp ’’Peters burger Schlittenfahrt” van Sleighbell Tinkle, waarbij opviel dat het orgel bij de herhaling dui delijker uitkwam dan bij de eerste uitvoering. Het schouderklopje van vader Verhoef voor debutant zoon Leopold was dan ook zeker verdiend. Lionsclub-Waddinxveen kan terug zien op een succesvol concert, te vens een goede introductie voor dat deel van het publiek welk nu op een zeer aangename wijze ken nis maakten met de uitvoerenden. Verdi vraagt echter meer dan een mooie toon. De visie van Adriaan Verhoef op dit werk resulteerde in een te vlakke uitvoering. De melancholie en de vertwijfelde uitroepen moeten een aangrijpen de sfeer oproepen. Die sfeer was niet herkenbaar. In ’’Landerken- nung” kwam dit veel beter tot uit drukking. De overschakeling van het drama tische vrijheidslied ’’Lascia ch’io pianga” naar het pittige ’’Mijn Boerenland” van Eduard Flipse was een grote stap. Mannen, een wat minder strak gezicht, graag als er wordt gezongen over het boerenland, een boerenmeid, de twinkelende mussen en kwakende kikkers. waren halverwege de kerk niet verstaanbaar. Dat het kwartet Quatro met wis selende bezetting goed op elkaar ingespeeld was kon iedereen dui delijk horen. Intensieve studies vooral op het gebied van klank vorming (er zijn verschillen in trombones, bas- en tenortrombo ne) hebben duidelijk resultaat op geleverd. Met hun bijdrage aan dit concert wisten zij de aandacht van het pu bliek gevangen te houden. Vooral de muzikale dialoog tussen de vier trombonisten werd zeer ge waardeerd. Ook de begeleiding in enkele wer ken met het mannenkoor zoals in ’’Glory, Glory Halleluja” en in ’’Landerkennung” was zeer pro fessioneel. WADDINXVEEN - De najaars vergadering van de Reformatori sche Politieke Federatie (RPF) in Waddinxveen zal gehouden wor den op dinsdag 1 december. De vergadering zal plaatsvinden op de Onderweg 71 en de aanvangs tijd is 20.00 uur. Het bestuur heeft B. Geleijnse uit Boskoop bereid gevonden een in leiding te houden. De heer Ge leijnse is lid van de gemeenteraad, terwijl hij daarnaast voorzitter is van de Provinciale Kontakt Raad van de RPF in Zuid-Holland. De heer Geleijnse zal zijn inlei ding houden met als onderwerp: ”RPF-politiek! Chirstelijke poli tiek?” 21.00-24.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie. 07.00-09.00 uur: Stekker uit je wekker, met Gert Voogd. 09.00-11.00 uur: Ochtendniveau, met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Hitherinnerin- gen, met Ed Schuurman. 13.00-15.00 uur: Het Radiospek- takel, met Ferry van Loon. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio, met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum, met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble, met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren, met Ron Menke. 02.00-08.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 08.00-09.00 uur: Gospel-mix, met Ricardo Hipke. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door een der kerken. 12.00-14.00 uur: RTW-Klassiek, met Ben Evertse. 14.00-15.00 uur: RTW Bon Voya ge, met Kate Goudriaan. 15.00-16.00 uur: De komische noot, met Gert-Frank van der Poel. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé, met Paul Aalbers. 18.00-20.00 uur: Jeugdloon, met Ferry van Loon. 20.00-21.00 uur: Trendy, een in formatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra, met Diede rick Huizinga. 22.00-24.00 uur: De Avonduren, met Luuk van Dijk. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ontvangen van: De directie van Air Products Nederland B.V. voor een vulstation voor industriële en medische gassen c.a. op het perceel Noordkade 100. Bakkerij Markus voor een stroopwafelbakkerij op een perceel Maar ten Schoutenstraat 11. De aanvragen en alle andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 26 november 1992 tot 26 december 1992 ter inzage bij de afdeling Ruim- Tijdens deze vergadering van de commissie voor Onderwijs, Perso neel en Sociaal Cultureel Werk is er gelegenheid voor een ieder om gebruik te maken van het spreekrecht inzake de gemeentelijke plannen met betrekking tot De Boog, C. Huygenslaan 2 en de voormalige Klaas de Vriesschool, H. Heijermanslaan 15. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. door M. MOS SR. WADDINXVEEN - In een bij lange na niet vol zittende Ont- moetingskerk hield de Lions Club Waddinxveen vrijdagavond een ’’splendid” Lions-concert met medewerking van het Christe lijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem, het Boskoopse trombonekwartet Quatro en de organist-pianist Ben Kramer. De opbrengst (tijdens het concert ƒ3.462,-, welk bedrag nog zal kun nen uitkomen op 5 mille) was bestemd voor de internationale Li- ons-actie ’’Sight First” ter voorkoming en bestrijding van onno dige blindheid in ontwikkelingslanden. De Gouwestem had voor dit con cert een programma samengesteld bestaande uit enige klassieke en lichtklassieke werken, alsmede ne grospirituals en enige volkslied jes. De op spanningsvolle wijze gerea liseerde inzet van Schuberts werk ”Die Nacht” wekte hoge ver wachtingen. Een volle en wellui dende koorklank waren de opma ten voor een muzikaal concert. Tussen de opmaten en het over tuigende eindstuk ’’Landerken nung” (een stevig mannenkoor werk van Grieg-Stalmeier) lag een weg van wisselende succes sen. Stemtechnisch is het plan in orde met de mannen van het koor. Dirigent Adriaan Verhoef kan zich gelukkig prijzen met dit ma teriaal. Uitschieters waren ’’Nobody knows” en ”We shall overcome”. Ook het door Adriaan Verhoef bewerkte ’’Glory, Glory Hallelu ja” werd spontaan en vlot gezon gen. Opvallend was dat in dit po pulaire repertoire één werk van G. Verdi was te beluisteren. En u kunt het al raden, het was het overbekende ’’Slavenkoor” uit de opera ’’Nabucco”. BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Bloemendaalseweg 10a het oprichten van een carport Genoemde aanvraag is opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter in zage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. I Tel. 01828-10379. 7 te en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werk dag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandag avonden gedurende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 17 decem ber 1992 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-8143, en 92-8144. Binnengekomen bouwaanvragen De opening gaat gepaard met een open huis tot vanavond ne gen uur en openingsaanbiedin- gen daarna. De familiefirma Van der Lin de heeft de afgelopen maan- den in Waddinxveen niet stil gezeten. Na een rigoureuze verbouwing staat er nu een vrijwel geheel nieuw en bij zonder ruim pand aan de Dorpstraat 38. Naast het gedeelte waar alles voor het interieur te verkrij gen is, is de speciaalzaak Mor gana Slaapkamers Van der Linde op de eerste verdieping van het pand gevestigd. Met de komst van Morgana Slaapkamers wordt het assorti ment van Van der Linde aan zienlijk uitgebreid. Naast (rol)gordijnen, stoffen, op vangsystemen en tapijt treft men op de eerste verdieping alles voor de slaapkamer aan: van complete slaapkamers tot matrassen en dekbedovertrek ken. Morgana Slaapkamers is een keten van slaapkamerspeciaal- zaken die over het gehele land is verspreid. Hoog in het vaan del staan service en kwaliteit. Kwaliteit uit zich in de assor- timentskeuze. Dat betekent dat alleen het zogenaamde be tere genre in de showroom te vinden is. Op servicegebied kenmerkt Morgana zich door een team ervaren verkopers die de tijd plachten te nemen voor iedere bezoeker. Met de komst van het markan te pand in de Dorpstraat in Waddinxveen draagt Van der Linde een behoorlijk steentje bij aan de aanblik van deze straat. Verantwoordelijk voor het resultaat zijn architecten bureau Roggeveen en aanne- i mersbedrijf Bontenbal uit Reeuwijk. De openingsdagen, die op 25 november voor genodigden en op 26 november voor het pu bliek worden gehouden, staan bol van de feestelijke activitei ten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3