Kerstzang met De Gouwestem J. Verbakel generaal kampioen De Sperwer Bijzondere Kerstmarkt Bloemen voor vrijwilligers Bedrijven en bewoners tegen bedrijfswoningen Commissaris bezoekt Zevenhuizen Kerstfeest in Souburgh Benoeming directeur Opening Drukkerij Twigt BV Dopie was te sterk SSW sluit onderhoud woningen feestelijk af Kerstbingo voor ouderen LSI. Blind Justice in Reeuwijks Loose End Diploma’s en modeshow in De Wadde Sjoelavond Het Zuidhonk Lijvige nota Communicatie beleid W’veen Tweedaagse Kerstviering voor ouderen Z\ TEL: 01720-7 51 55 DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RIJN Foto’s ICW Bezorgd AUTO HUREN? PERSONENWAGENS 9-PERSOONS BUSJES* Zeer concurrerende tarieven. Het ruimste aanbod BESTELWAGENS tot 20 m3 inhoud Ufa Pagina 19 Woensdag 9 december 1992 Weekblad voor Waddinxveen De Overkant-bestuurslid Corry van Triet werd maandag door de Stichting Waddinxveens Wel- de WADDINXVEEN - Op vrijdag avond 11 december wordt weer een sjoelavond in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) ge organiseerd. De aanvang is om 20.00 uur. Er wordt gespeeld met twee per sonen per bak. Men sjoelt 10 beurten over vijf verschillende sjoelbakken en de kosten bedra gen ƒ2,50. Zoals gewoonlijk staat tijdens de ze avonden de gezelligheid voorop en is er genoeg pauze voor een hapje, een drankje en een praatje met de overige deelnemers. Van een oproep van enige tijd ge leden is vooral de sjoelers van het vorige seizoen verzocht nogeens te komen. Alleen met een goede opkomst kunnen deze sjoelavon- den blijven. 5. M. Tollenaar Zn, 6. H. Vink. Fond aangew.: 1. M. Tollenaar Zn, 2. R.A. v.d. Made, 3. J. Jan sen Zn, 4. J. Toor, 5. N. Hooger- dijk, 6. H. Vink. Generaal: 1. J. Verbakel, 2. N. Hoogerdijk, 3. M. Tollenaar Zn, 4. H. Vink, 5. H. Metselaar, 6. J. Jansen Zn, 7. M. Verbeek. Generaal aangew.: 1. N. Hooger dijk, 2. M. Tollenaar Zn, 3. J. Verbakel, 4. R.A. v.d. Made, 5. H. Metselaar, 6. J. Jansen Zn, 7 D. Heeren. Kampioen oude doffer: N. Hooge rdijk, kampioen oude duivin: J. Verbakel en kampioen jonge duif: N. Hoogerdijk. LSL IS EEN AKTIVITEII VAN BV HAM boden aan Corry van Triet, be stuurslid van wijk- en speeltuin vereniging De Overkant. Bloemist Henry Verwey van de Bredero- laan had op zich genomen alle an dere 150 bossen bloemen nog die zelfde dag op de verschillende adressen te bezorgen. C. A. Bode. Midfond: 1. H. Metselaar, 2. J. Jansen Zn, 3. R.A. v.d. Made, 4. N. Hoogerdijk, 5. H. Vink, 6. J. Verbakel. Midfond aangew.: 1. J. Verbakel, 2. R.A. v.d. Made, 3. H. Metse laar, 4. J. Jansen Zn, 5. N. Hoogerdijk, 6. J. Toor. Jonge duiven: 1. N. Hoogerdijk, 2. D. Heeren, 3. J. Verbakel, 4. M. Aan de Junolaan dacht de ge meente vorig jaar nog 13 wonin gen te laten bouwen. Er werd toen nog van uitgegaan dat er in totaal 95 huizen in het nieuwe woonwijkje gebouwd zouden kun nen worden. Daarvoor hebben bedrijven uit de buurt met succes een stokje ge stoken. De woningen zouden im mers op een veel te korte afstand worden neergezet met alle nadeli ge (hinder) gevolgen vandien. B. en W. oordeelden vorig jaar zo mer: ”Na rijp beraad zijn wij van mening dat bij afweging van de betrokken belangen alsnog een grotere betekenis moet worden toegekend aan het belang van de bedrijven aan de Maarten Schou tenstraat om een overgangsgebied te creëren tussen de woningbouw op het A3-gebied en de aanwezige bedrijven dan aan het belang bij realisering van de 13 woningen in bedoelde strook. Met inachtne ming hiervan zullen wij ons bera den omtrent een gewijzigde stede- bouwkundige invulling van deze strook grond”. WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, viert op dinsdagavond 15 december om kwart over acht haar kerstfeest in de recreatiezaal van Huize Sou burgh (Pr. Bernhardlaan). Twaalf winkeliers en ondernemers van de winkelgalerij aan de leplaan en bedrijven uit de om geving, die komende zaterdag 12 december voor de eerste maal een bijzondere kerstmarkt in de Bomenwijk houden, gingen op de foto. (Foto: Sjaak Noteboom). wordt verzorgd door leerlingen van het Centrum voor Kunstzinni ge Vorming Kreater. uit de ’’crème de la crème” van verschillende amateurorkesten. De algehele muzikale leiding is in handen van de dirigent van het mannenkoor de Adriaan Verhoef. De Kerstzangavond begint om 20.30 uur en is traditioneel en misschien ook wel prinicpieel vrij toegankelijk. Aan deze entreere- geling is het mannenkoor zeer ge hecht. Wel hoopt men op een goede op brengst van de collecte zodat de aanzienlijke kosten kunnen wor den bestreden. WADDINXVEEN - Maandag avond 21 december om acht uur wordt in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een Kerstbin go gehouden voor alle Waddinx- veense ouderen. Deze Kerstbingo is een extra toe gift aan het slot van een jaar boor devol culturele activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Wad dinxveen. Bingo is nog altijd een populaire vrijetijdsbesteding bij de ouderen, dus vandaar deze extra avond. De kosten bedragen 3,25 gulden per persoon. Er zijn schitterende prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.30 uur. De laatste bingoavond waren er bijna 200 deelnemers, zodat ook dit keer weer een enor me opkomst wordt verwacht. Tegelijkertijd wordt in de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade een tweedaagse Kunst-Kerstmarkt gehouden. Deze markt is vrijdag I 11 december van 16.00-22.00 uur zekeringen, Peet van Zanten (snacks, oliebollen), J. Verkley (Kerststukjes en -materialen) en De Paddestoel (koffie en rommel markt). Verder staan er op de Kerstmarkt particulieren met eigen gemaakte kerstartikelen, kersttafellakens en gedroogde bloemstukjes. Tot de andere deelnemers behoren onder andere Loriment Breda (natuur- produkten), De Albatros (gedeco reerde artikelen), Fools (kleding) en J. Tol (sportkleding). Op de kerstmarkt in de Bomen wijk, waar ook autorijschool Suc- ces-Mimpen acte de présence geeft, is verder verkrijgbaar par fumerie in kerstverpakking en kerststoffen. Mr. Van den Berg zegt dan ook namens ven zeer verbaasd en verontwaar digd te zijn dat B. en W. opnieuw van plan zijn een vergunning te willen geven voor de bouw van woningen met bedrijfsruimte aan de Junolaan. Hij vindt dat de nieuwe plannen op geen enkele manier te rijmen zijn met het eer dere standpunt van het college. De aangrenzende bedrijven ver wachten van de nieuwbouw alleen maar hinder en problemen rond hun ook nog eens in waarde da lend onroerend goed. De afstand tussen de bestaande bebouwing en de nieuwe is veel te kort, er zul len allerlei geluidsbeperkende maatregelen getroffen moeten worden waardoor de bedrijfsvoe ring aangepast moet worden, de uitbreidingsmogelijkheden en ver nieuwingsplannen worden ook nog eens beperkt en de verkeersover last in de krappe wijk neemt on verantwoord toe. Bovendien is er in 1986 door de gemeente de toezegging gedaan dat aan de nu gerealiseerde Juno laan alleen woningen zouden ko men. En nu komen er zeven wo ningen met bedrijfsruimten, waar van bekend is dat die extra ver keer zullen aantrekken in een toch al benauwd opgezet woon wijkje waar geparkeerde en passe rende personenauto’s elkaar al be hoorlijk het leven zuur maken. De bewoners van de Junolaan, die sinds kort aan de zuidkant van de weg wonen, zijn ook tegen de bouwplannen van de gemeente. Ze vrezen de hoogte van de hui zen met bedrijven (7 meter), de aanwezigheid van bovenwoningen, de te verwachten parkeeroverlast en de aanwezigheid van vuilcon tainers bij de bedrijfsruimten. ”Met de komst van de bedrijfs- ruinmte met woningen zullen ern stige parkeerproblemen ontstaan in de Junolaan en omgeving”, ver- wacht mr. Van den Berg. ’’Weliswaar is op de bouwtekenin gen een aantal parkeerplaatsen ge situeerd aan de overkant van de bedrijfsruimten, maar deze par keerplaatsen zouden dan deels pal voor diverse toegangsdeuren ko men te liggen. Het zal duidelijk zijn dat deze parkeerplaatsen in de praktijk niet bruikbaar zullen zijn*’. De toch al problematische ver keerssituatie in het A3-gebied en omgeving zal volgens de bedrij ven en omwonenden nog verder verslechteren door de komst van de bedrijfsruimte en woningen en de daarmee samenhangende toe name van personen- en vrachtver keer. Het ligt in de lijn der verwachting dat de te realiseren brug vanaf de Maarten Schoutenstraat naar het A3-gebied in de toekomst voor al le verkeer, inclusief vrachtver keer, zal worden opengesteld, waardoor de verkeerssituatie ter plaatse nog verder verslechtert. Met name de bereikbaarheid van en parkeergelegenheid bij de be drijven op het bedrijfsterrein Naar de mening van de onderne- merskring ICW zijn ook bedrijfs woningen woningen, die op zoda nige afstand dienen te worden ge bouwd, dat de geluidsnormen niet worden overschreden, vinden voorzitter A.W. Brand en secreta ris J. Poot. Volgens de gezamenlijke onderne mers staan nog dezelfde bezwaren overeind tegen de bouw van de 7 bedrijfsruimten met woningen aan de Junolaan als in de tijd dat de gemeente van plan was daar 13 woningen te bouwen. ’’Geconcludeerd kan worden dat de toen aangevoerde bezwarwen ook van kracht zijn tegen de hui dige invuling met bedrijfsruimten met daarboven (bedrijfs)woningen”, schrijft het ICW letterlijk over de royaal (tot aan de slootkant) opgezette be drijfsruimten met woningen. Natuursteenbedrijf Polet - Derck- sen zegt ronduit grote zorgen te hebben over de het ongestoord kunnen blijven werken in het ei gen bedrijf aan de Maarten Schoutenstraat als de gedachte bedrijfsruimten met woningen er toch zullen komen. ’’Feit blijft immers dat de eerder geplande bouw van alleen ruim opgezette patiowoningen gewor den is tot een geplande intensieve 100%-bebouwing met bedrijven én woningen op een strook grond die gelegen is in de 50 meter ge- luidscontourenstrook die wense lijk is als bufferzone tussen wonen en werken”, aldus het natuur steenbedrijf. ’’Terwijl de meetpuntafstand voor het bepalen van geluidshinder, die voor ons bedrijf nu nog ligt op 50 meter afstand, teruggebracht wordt tot minder dan 13 meter van ons bedrijfsterrein. Uit hoof de van die bezorgdheid moeten wij ernstig bezwaar maken tegen de voorgenomen bebouwing aan de Junolaan (even nummering) in het A3-gebied”. WADDINXVEEN/REEUWIJK - Op initiatief van Rock On Worldwide uit Waddinxveen treedt op zaterdag 12 december Blind Justice, de spraakmakende core-thrash groep uit Gouda, op in Loose End in Reeuwijk. Dit is het tweede optreden op dit Reeuwijkse podium. Het vorige optreden, een half jaar geleden, was geheel uitverkocht; een zeld zaam verschijnsel voor Loose End. De energieke act van Blind Justi ce, met hun technisch hoogstaan de composities en de bezetting, zijn hier debet aan. Een viool en saxofoon in thrash-muziek is na melijk niet één van de dingen die je van deze muziek zou verwach ten. Blind Justice nam zeer succesvol deel aan de Grote Prijs van Ne derland. Instellingen en organisaties die eveneens op de Kerstmarkt in de Bomenwijk te vinden zijn zijn Stichting Goed Werk, Centrale Hervormde Gemeente, Remon strantse Kerk, Stichting De Gouwebloem, WSE-voetbal, Vei lig Verkeer Nederland en rijkspolitie Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - Half augus tus is woningbouwvereniging SSW gestart met een groot-onder- houdsplan aan de portiekwonin gen van het Begoniaplein te Ze venhuizen. Inmiddels zijn de werkzaamheden grotendeel vol tooid. Een belangrijke overweging met betrekking tot dit onderhoudsplan is geweest, dat deze woningen in de toekomst gereserveerd zullen worden voor senioren (55+). Het is de bedoeling dat deze seni oren zolang mogelijk zelfstandig zullen wonen en indien nodig ge bruik kunnen maken van de zorg verlening van het bejaardentehuis De Zevenster. Daarom is besloten om tijdens het groot-onderhoud de portieken af sluitbaar te maken die middels een huistelefoon vanuit de woning geopend kunnen worden en de trappen/portieken technisch ge schikt te maken om mogelijk in de toekomst een stoeltjeslift te plaatsen. Daarnaast is de collectieve ver warming vervangen door individu ele ketels, is er een mechanisch ventilatiesysteem in alle woningen geïnstalleerd en is het dak ver nieuwd. Verder is op verzoek in enkele woningen de douche-ruim- te vergroot en de keukenindeling verbeterd. Het gehele onderhoudsplan is in opdracht van de SSW opgezet door architectenbureau Treffers en Polgar BV en uitgevoerd door aannemer Arend P. v.d. Knaap. De SSW heeft deze groot-onder- houdswerkzaamheden, kosten ƒ1.050.000,-, geheel uit de eigen middelen gefinancierd, zonder subsidie van de rijksoverheid. Ter afsluiting van het werk heeft woningbouwvereniging SSW de bewoners van het Begoniaplein, college van Burgemeester en Wet houders en gemeenteraadsleden uitgenodigd voor een bijeenkomst met ”een hapje en een drankje” op donderdag 10 december om 15.30 uur in de recreatiezaal van Bejaardentehuis De Zevenster. en zaterdag 12 december van 9.30-16.00 uur. Beide evenemen ten verwijzen in goede harmonie de bezoekers naar elkaar. De opbrengst van de Kunst-Kerst markt wordt bestemd voor het on derhoud van het in 1835 gebouw de en in Empirestijl opgetrokken Godshuis, dat in 1987 door mr. Pieter van Vollenhoven na een grootscheepse restauratie officieel in gebruik werd genomen. Op de Kerstmarkt van zaterdag in de Bomenwijk zijn presentaties van winkeliers, particulieren, be drijven en van anderen. Het initi atief en de coördinatie is in han den van de spiksplinternieuwe winkeliers- en ontspanningsvereni ging ”de Sniep”. De leden die deelnemen zijn: De Kaashakker (appelbeignets, kerst- chocolade), Videocorner (video’s, cd’s), Frank Pronk (haarartike- len), G. Kool (wijnen, warme worst), J. Tol (groente en fruit), M.v.d.Graaf (auto’s), Deka (sport- prijzen), Henk van Erk (auto-, motor en vrachtautorijschool), Gouwebad ”de Sniep”, Vink Ver- WADDINXVEEN - Het college van B. en W. van Waddinxveen heeft drs. B.C.A.M. Poiesz uit Gorinchem per 1 maart 1993 be noemd tot directeur van de sector Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - In de aula van de christelijke scholenge meenschap De wadde (Sniepweg) is zaterdagavond 12 december om acht uur de jaarlijkse diploma-uit- reiking en modeshow van de Stichting ’’Elycrea”, de lanmde- lijke organisatie voor modevak scholen. De toegangsprijs be draagt vijf gulden. De modeshow wordt verzorgd door zowel eindexamenkandidaten als cursisten van ’’Elycrea”. Door vertegenwoordigers van het be drijfsleven zal de ”Prix de Cou ture” worden uitgereikt. zijnswerk (de nieuwe naam van de Stichting Werknemerspool Waddinxveen) in het zonnetje ge zet ter gelegenheid van de internationale Vrijwilligersdag. Met haar kregen ook 150 andere vrij willigers in Waddinxveen een bloemetje. (Foto: Sjaak Noteboom). heeft de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk bij de gemeente een verzoek ingediend om te ko men tot een vrijwilligerscentrale, teneinde vrijwilligers te onder steunen in het zoeken naar vrij willigerswerk en het begeleiden van de mensen in deze werkzaam heden. Op 7 december is het Nederlands Centrum voor Vrijwilligerswerk bovendien gestart met de campag ne ’Op de man af. In deze cam pagne worden mannen gestimu leerd meer deel te gaan nemen in het vrijwilligerswerk, specifiek in de hulpverlening is veel vraag naar mensen. Waddinxveen kent in totaal zo’n 7.000 vrijwilligers in de verschil lende sectoren. WADDINXVEEN - De dames van hockeyclub Waddinxveen ver loren met 5-0 van Dopie. De goe de reddingen van keepster Esther Hulleman hebben niet mogen ba ten. De hockeyheren van Waddinx veen verloren eveneens van het als derde geklasseerde Dopie en wel in de laatste minuut met 2-1. Marco van Eerden liep een be schadiging aan de neus op. Het enige Waddinxveense doelpunt was van Max Verheul. Elke dag weer zetten 150 mensen zich in voor de verschillende acti viteiten in de speeltuin- en buurt verenigingen. Van het inschenken van een kopje koffie tot en met het onderhandelen met bijvoor beeld de gemeente of andere in stellingen. Een ieder op zijn eigen gebied. De inzet van deze mensen is voor Waddinxveen onmisbaar. Iets wat niet altijd wordt beseft. Daarom WADDINXVEEN - Zonder hier over een expliciet standpunt in te nemen heeft het college de con- cept-nota Communicatiebeleid be sproken. Ómdat het echter een zeer om vangrijk stuk betreft, waaraan bij aanvaarding nogal wat consequen ties zullen zijn verbonden is be sloten het stuk eerst voor te leg gen aan de commissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken zodat hierover een eerste vrije discussie kan plaatsvinden, terwijl ook de regionale pers zal worden ge vraagd om een reactie. Eerst daarna zal tot besluitvor ming en aanbieding aan de ge meenteraad worden overgegaan. De eerste behandeling in de com missie ABZ was op dinsdag 8 de cember. WADDINXVEEN - Drukkerij Twigt BV op het bedrijvenpark Coenecoop gaat op vrijdagmiddag 11 december officieel open. De opening van het nieuwe be drijfspand is om twee uur 's mid dags. De bezoekers krijgen aan sluitend de gelegenheid het be drijf ’’draaiend” te bezichtigen. Om half vijf gaan de deuren open voor het grote publiek. Dit open huis duurt tot half zeven. Voor giften heeft het bedrijf de suggestie gedaan die te storten op bankrekening 116922877 van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen. De Kerngroep steunt ontwikke lingsprojecten, waaronder een werkgelegenheidsproject in de sloppenwijk Villa El Salvador van de Peruaanse hoofdstad Lima. ”Wij dragen het werk van de Kerngroep een warm hart toe en zouden eventuele giften graag aangewend zien ten behoeve van dit project”, aldus Drukkerij Twigt BV in een uitnodiging aan vrienden, kennissen, relaties en klanten. Drukkerij Twigt BV betrok half oktober in Waddinxveen de opval lende nieuwe behuizing, gezien de forse groei in de laatste jaren. Het in 1961 door L.A. Twigt opge richte bedrijf staat bekend als een vooruitstrevende drukkerij, die de technische ontwikkelingen op de voet volgt. Het bedrijf begon ruim dertig jaar geleden aan de Goudse Klei- wegstraat als drukkerij voor fami- liedrukwerk. In de loop der jaren kwam daar de zakelijke dienstver lening bij. Er werd verhuisd naar de Lage Gouwe in Gouda, waar nog meer aandacht besteed kon worden aan nieuwe ontwikkeling en overge stapt werd op fotografische zet werk. Bij de inmiddels full-service druk kerij voor het bedrijfsleven, die sinds 1980 aan de Burgemeester Van Reenensingel in Gouda was gevestigd en in 1986 werd overge nomen door L.A. Twigt’s zoon Pim Twigt, werken 42 mensen. Het pand wordt gekenmerkt door meer vloeroppervlak (van 1.500 naar 3.500 vierkante meter), een betere interne routing, repersenta- tief, op een goede lokatie en met de nodige uitbreidingsmogelijkhe den. WADDINXVEEN - De Stich ting Ouderen Onderlng Sociëteit (SOOS) in Waddinxveen houdt dinsdag 15 en woensdag 16 de cember weer de jaarlijkse Kerst viering voor de ouderen in Wad dinxveen. De Kerstviering, die op beide da gen om half drie begint, wordt ge houden in de filmzaal van het An ne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. WADDINXVEEN - Het Christelijk Waddinxveens Mannen koor De Gouwestem, Tineke Spaans (alt) en de zanggroep Da Capo houden zaterdagavond 19 december om half negen in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen een vrij toegankelijke Kerstzangavond. Deze jaarlijkse Kerstzangavond wordt georganiseerd door De Gouwestem onder leiding van Adriaan Verhoef. Dit koor zingt de aloude bekende kerstliederen in de Nederlandse, Engelse, Fran se en Duitse taal en in het Latijn. Deze veeltaligheid is tekenend voor de boodschap van Christus geboorte omdat deze een blijd schap geeft ”die al de volkeren wezen zal”. Naast de sonore mannenstemmen is ook te horen de zanggroep Da Capo. Dit interkerkelijk gemengd koor uit Boskoop staat onder lei ding van Ben Kramer, die even eens de samenzang en het man nenkoor begeleid op orgel en pia no. Ook zal de bekende alt Tineke Spaans haar medewerking verle nen aan deze Kerstzangavond. Zij zal samen met het mannenkoor optreden en ook solistisch enige werken uitvoeren. De koor- en samenzang wordt be geleid door een speciaal samenge steld begeleidingsorkest. Dit or kest wordt aangevoerd door enige beroepsmusici en bestaat verder Zuid I worden volstrekt onvol doende en problematisch ge noemd. Foto’s met kapot gereden - net gerepareerde - trottoirs en van zware rijsporen door het plantsoen onderstrepen de ver- keersbezwaren. Een ander bezwaar betreft de si de protesterende bedrij- tuering van de geplande bebou wing in de nabijheid van de Alp- herwetering. In verband met de keur van het hoogheemraadschap van Schieland dient een strook van vijf meter uit de walkant on bebouwd te blijven wegens bij voorbeeld onderhoudswerkzaam heden aan de Alpherwetering. ”Aan die bepaling voldoet het on derhavige bouwplan niet. Indien het thans bestreden bouwplan wordt gerealiseerd, betekent dit dat de onderhoudswerkzaamhe den steeds zullen moeten plaats vinden vanaf de (onbebouwde) terreinen van de omliggende be drijven”, geeft mr. Van den Berg nog aan. Hij benadrukt dat het bestem mingsplan geen bedrijfswoningen in het A3-gebied toelaat en dat de belangen van de bedrijven en van de omwonenden inhouden dat er geen dringende redenen zijn om het bouwplan spoedig door te zet ten. WADDINXVEEN - Waddinxvener J. Verbakel is dit jaar voor de derde maal in vier jaar tijd generaal kampioen van de Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer geworden. Alleen vorig jaar moest Verbakel met een lagere klassering genoegen nemen. Het zag er lange tijd naar uit dat de generale titel in andere handen zou terechtkomen, maar het wer kelijk uitstekende spel met de jonge duiven op de latere vluch ten gaf uiteindelijk de doorslag. Een goede tweede werd N. Hoogerdijk, gevolgd door de com binatie M. Tollenaar en Zn. en H. Vink die respectievelijk derde en vierde werden. H. Metselaar werd vijfde, J. Jansen en Zn zesde en M. Verbeek werd zevende. Bij de aangewezen kampioen schappen werd N. Hoogerdijk eerste generaal, vóór M. Tollenaar en Zn. Het afgelopen vliegsei- zoen, dat in april een aanvang nam en medio september eindig de, werd over het algemeen be schouwd als goed. Slechts twee maal moest een vlucht uitgesteld of afgelast worden. Er werden weer zo’n 18.000 dui ven door de leden van De Sper wer verzonden, bijeengebracht door zo’n 35 leden/combinaties. Een overzicht van de door de le den behaalde kampioenschappen ziet er als volgt uit: Vitesse: 1. M. Tollenaar Zn, 2. J. Troost, 3. J. Jansen Zn, 4. M. Verbeek, 5. R.A. v.d. Made, 6. J. Verbakel. Vitesse aangew.: 1. J. Troost, 2. M. Tollenaar Zn, 3. J. Jansen Zn. 4. A. Hofman, 5. J. Verbakel, 6. H. Metselaar. Oude duiven: 1. J. Jansen Zn, 2. H. Metselaar, 3. M. Verbeek, 4. J. Verbakel, 5. M. Tollenaar Zn, 6. R.A. v.d. Made. Oude duiven aangew.: 1. R.A. v.d. Made, 2. J. Jansen Zn, 3. M. Tol lenaar Zn, 4. J. Toor, 5. J. Verba kel, 6. A. Hofman. Naviucht: 1. N. Hoogerdijk, 2. M. Tollenaar Zn, 3. J. Verbakel, 4. A. Hofman, 5. H. Metselaar, 6. ZEVENHUIZEN - De Commis saris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. S. Patijn, brengt op vrijdag 11 december een bezoek aan de gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle. Om 13.30 uur is de aankomst bij het gemeentehuis in Zevenhuizen. Aansluitend zal tot 15.00 uur een vergadering met het college van Burgemeester en Wethouders plaatsvinden. Tijdens deze vergadering wordt aandacht geschonken aan de eva luatie van de gemeentelijke herin deling, de diverse aanslagen op het grondgebied van de gemeente (Achtkamp, Kernbos en kastuin bouwgebied) en de financiële po sitie van de gemeente. Na afloop van de vergadering wordt een bezoek aan de ”loka- ties” Achtkamp en Kernbos ge bracht. Van 16.15-17.00 uur is er een informeel samenzijn met de leden van de gemeenteraad in de raadszaal van het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 12 december houdt de eerder dit jaar opgerichte winke liers- en ontspanningsvereniging ”de Sniep” een Kerstmarkt op een verkeersvrije leplaan. De Kerstmarkt duurt van 10.00 - 17.00 uur en is uniek voor Wad dinxveen. Er is zaterdag voor de winkelgalerij in de Bomenwijk veel te doen, er zijn bijzondere activiteiten en er zijn twee optre dens van het hervormde tiener koor De Zangvogels. Voor hun optreden stelt Van Noort Trans porten BV een vrachtwagen als podium beschikbaar. Ook wordt de Kerstmarkt de ge hele dag bezocht door een promo tieteam van de landelijke vereni ging Veilig Verkeer Nederland, die ook een afdeling in Waddinx veen heeft. Het motto is ”Rij Al cohol Vrij”. Op deze avond zal mevrouw Mar- tha Pastoor-Brouwer uit Wou- brugge de kerstvertellingen voor haar rekening nemen. De kerstlie deren zullen gezongen worden i door het koor van de afdeling on- j der leiding van mevrouw Annie Lit. De verdere muzikale omlijsting WADDINXVEEN - Maandag 7 december werd internationaal de Vrijwilligersdag 1992 gevierd. De bedoeling van deze dag was om iedereen die zich vrijwillig (onbe taald) inzet voor een ander mens, in het zonnetje te zetten. Ook de Stichting Waddinveens Welzijns werk wilde deze dag niet onge merkt voorbij laten gaan. Alle vrijwilligers in het buurt- en speeltuinwerk in Waddinxveen kregen een bos bloemen als dank voor hun soms jarenlange inzet voor hun medeburgers. Op de fo to ziet men medewerkers van de ze stichting symbolisch de bloe men aan deze 150 vrijwilligers uitreiken. De symbolische bos werd aange- WADDINXVEEN - Een 30-tal bedrijven en omwonenden ver zet zich met hand en tand tegen de zeven bedrijfsruimten met woningen die het Woerdense bouwbedrijf Van der Heijden BV in het nieuwbouwwijkje tussen Mercuriusweg en Zuidkade (”A3-gebied”) wil gaan bouwen, volledig ingeklemd tussen wo nen (Junolaan) en werken (Maarten Schoutenstraat). Ze willen dat de braakliggende grond tussen de Junolaan en de Alpherwetering (Maarten Schou tenstraat) onbebouwd blijft. Het ’’volproppen” van die plek met bedrijfsruimten met woningen, die stuk voor stuk ongeveer 7 ton zullen moeten gaan kosten, zou al leen maar nadelen kennen, aldus de omwonenden. ”Op de enorme groenstroken van het bedrijvenpark Coenecoop zou den de zeven geplande bedrijfs- units vele malen zonder enige aantasting van dat park gereali seerd kunnen worden”, stellen de bezwaarden, die vinden dat de ge meente aan de Junolaan volstrekt verkeerd bezig is om de exploita tie van het woonwijkje met ver werpelijke ’’bedrijfsowningen” rond te krijgen. Voor de bouw van de bedrijfs ruimte met inpandige woningen heeft de gemeente het ontwerp- bestemmingsplan Zuidkade-Wil- helminakade 1992 in procedure gebracht. De omstreden bouwactiviteiten kwamen aan de orde tijdens de donderdagmiddag 26 november gehouden hoorzitting over de door het college van B. en W. te verlenen bouwvergunning. Tijdens de vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelij ke ordening, woningbouw en be drijfsterreinen op dinsdagavond 1 december werd gesproken over de bezwaren tegen de wijziging van het bestemmingsplan. Tegen de bouw van de zeven be drijfsruimten met woningen is van verschillende kanten bezwaar aan getekend. Protesten komen bij voorbeeld van omliggende bedrij ven, die hun belangen in handen hebben gegeven van mr. P.J. van den Berg van Buruma, Maris, Scheer, Van Solkema Advocaten in Den Haag, van natuursteenbe drijf Polet - Dercksen, de onder nemersvereniging Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) en van de nieuwe bewoners. Tollenaar Zn, 5. H. Vink, 6. C.A. Bode. Jonge duiven aangew.: 1. N. Hoogerdijk, 2. D. Heeren, 3. M. Tollenaar Zn, 4. J. Verbakel, 5. H. Vink, 6. H. Metselaar. Navlucht aangew.: 1. A. Hofman, 2. J. Verbakel, 3. N. Hoogerdijk, 4. R.A. v.d. Made, 5. C.A. Bode, 6. D. Heeren. Fond: 1. M. Verbeek, 2. D. Hee ren, 3. A. Hofman, 4. C.A. Bode.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19