RTW-radio zoekt meer vrijwilligers Bedrijfsverzamelgebouw in nieuw Coenecoop 2 Rabobank komt met nieuwe informatielijn Teun v.d. Krol in landelijke damselectie De Wadde krijgt ICW-donatie Benoeming directeur Editha Bergkotte in vorm Ambtenaar burgerlijke stand Benzine station in Zevenhuizen Geld voor ’’Resnik” Toiletgebouwtje Tweemanspolder Bedrijven bij Westnederland Vechtpartij tijdens disco Het Zuidhonk Kerstconcerten voor jongeren lil GLASBEEK Noordkade 24 van puinen. I FOCWf X iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! K. Straver - Ter Aar s 01722-31 33 Machtiging Pincode Informatielijn Geen wachttijden Betaalgemak Plastic geld Geschiedenis Uitzendingen I ri Pagina 9 Woensdag 9 december 1992 Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN - De lokale RTW-radio zoekt nieuwe vrijwil- Jolanda Francken, groepshoofd Particulieren-advies Leerlingen van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg in Waddinx- j veen zijn “bezig met een les technische informatica. (Foto: De Wadde). ZEVENHUIZEN - In Zevenhui- zen-Moerkapelle is door Texaco Petroleum Maatschappij BV een principe-verzoek ingediend voor het plaatsen van een vooraandui- dingsteken op een afstand van on geveer 300 meter bij het benzine- verkooppunt aan de Swanlaweg te Zevenhuizen. Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CA RROSSE RIE BE DRIJF "Radio maken bij de RTW is een perfecte vorm van vrijetijdsbeste ding waar men veel van leert en waarmee men veel plezier kan be leven”, aldus Pierre Linssen (tel. 01828-30983) en Marcel Ham ming (tel. 01828-19235) van de RTW. WADDINXVEEN/BOSKOOP - NCW West kring Midden-Hol- land hield dinsdagavond 8 decem ber van vijf tot zeven uur een bij eenkomst in het kader van ”be- drijven-na-vijven” bij NV Ver enigd Streekvervoer Westneder land aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. Directeur ir. P. van Vliet ontving zijn gasten en vertelde wat de ac tiviteiten van Westnederland in 1992 en daarna zijn. De bezoe kers hadden daarna de gelegen heid het bedrijf te bekijken. baal is opgemaakt, geen openbare De Waddinxveense scholier Teun van der Krol van Excelsior is doorgedrongen tot de nationale selectie van de beste damjon- geren. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Op het nieuwe bedrijvenpark Coenecoop 2 in Waddinxveen worden multifunctionele bedrijfsunits in een nieuw bedrijfsverzamelgebouw aangeboden. De ontwikkeling en uitvoering hiervan is in handen van Janssen De Jong Plan- coördinatie BV en de verhuur gebeurt door De Pater Makelaar dij BV in Waddinxveen. Het bedrijfsverzamelgebouw op die plek haakt in op het gegeven dat ondanks alle moderne commu nicatiemiddelen de fysieke bereik baarheid van belang blijft. Coenecoop 2, met straks een aan sluiting op de Zuidelijke Rond weg tussen Zuidelijke Dwarsweg en Beijerincklaan en wellicht in de toekomst een derde NS-station in Waddinxveen, voldoet daaraan, volgens de initiatiefnemers. Het te bouwen bedrijfsverzamel gebouw is onderverdeeld in 10 units van ieder ongeveer 175 vier kante meter groot en met een bij behorend kantoor over twee eta ges van ongeveer 50 vierkante meter. Voor periodiek terugkerende be talingen (per maand, kwartaal, halfjaar en per jaar voor bijvoor beeld huur, energie, abonnemen ten en verzekeringen) is machti gen de beste methode. Deze auto matische manier van betalen voor komt veel administratieve romp slomp en bespaart zowel de cliënt als de bank kosten. De afhandeling van zo’n automati sche betaling is nu eenmaal goed koper dan die van de met de hand beschreven formulieren. Boven dien is men af van het werken met acceptgiro’s en het invullen van overschrijvingsformulieren. Daarnaast kunnen betalingen niet meer worden vergeten. Jolanda Francken, groepshoofd Particulieren-advies van de Rabobank Waddinxveen, bij twee geldautomaten in het hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De in de Piet Heinstraat wonende Teun van der Krol, één van de talentvolle jeugdleden van de Wad dinxveense damvereniging Excelsior, maakt dit seizoen deel uit van de uit 20 spelers bestaande landelijke jeugdselectie (tot en met 19 jaar), van de KNDB (Koninklijke Nederlandse Dam- bond). Dambondstrainer Swami Nikhila- nanda zal dit seizoen de Waddinx veense dammer en de andere ge selecteerden nog meer diepgang in het spel laten krijgen. Ze zul len pittige problemen voorgescho teld krijgen. De 16-jarige scholier (klas 5 van het VWO) doorstond dus met goed gevolg de voorselectie, waar hij zijn proeve van bekwaamheid onder andere moest afleggen in eindspelkennis, positiespel en in het snel zien van combinaties en slagzetten. Teun van der Krol is via het schooldammen - hij kwam uit voor de Willem van Oranjeschool - bij Excelsior terecht gekomen. Het afgelopen seizoen deed hij voor het eerst mee in Excelsiors onderlinge seniorencompetitie. In dat jaar heeft hij reeds menig maal laten zien, dat hij op damge- bied wat in zijn mars heeft. Menig ervaren dammer heeft hij het niet met een afschrijving eens is heeft 30 dagen de tijd om de betaling zonder opgaaf van rede nen terug te draaien. ”Bij machti gen blijft iedereen de baas over het eigen geld”, concludeert Jo landa Francken. ’’Machtigingskaarten zijn ver krijgbaar bij de banken en bij de instellingen die men een machti ging wil verlenen. De Rabobank Waddinxveen heeft voor haar cli ënten voorbedrukte machtigings kaarten klaar liggen. Daarop zijn alle gegevens van de rekeninghou der en enkele veel voorkomende bedrijven en instellingen inge vuld”. Ook betalen met een pas-met-pin- code is betaalgemak. ”Je schuift het pasje in de betaalautomaat en toetst je pincode in. Dat is alles. Op die manier kan worden be taald bij bijna alle tankstations en bij steeds meer supermarkten en andere winkels”, aldus een en thousiaste Jolanda Francken. ”Met zo’n pas kan men trouwens niet alleen betalen, men kan er ook geld mee opnemen. Bij ruim 4.000 geldautomaten in Neder land (waarvan er vijf in Waddinx veen staan) en bij bijna 50.000 in het buitenland kan iedereen 24 uur per dag en 7 dagen per week terecht. Bij de drie geldautoma ten van de Rabobank (Kerkweg- Oost en Zuidplaslaan) biedt de pin-pas ook de (gratis) mogelijk heid te zien welk bedrag op de ei gen rekening staat”. De Rabobank Waddinxveen is duidelijk bezig het betalingsver keer beter te stroomlijnen, zodat de cliënten veel moeite en geld kunnen besparen. ”Wij helpen graag bij het organi seren van iemands betalingsver keer. Een prima hulpmiddel daar bij is een duidelijk rekenschema voor het plannen van betalingen. Want betaalgemak dient de mens”, besluit Jolanda Francken, groepshoofd Particulieren-advies bij de Rabobank Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. van Waddinxveen heeft drs. B.C.A.M. Poiesz uit Gorinchem per 1 maart 1993 be noemd tot directeur van de sector Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken in het gemeentehuis. al geklopt en bij besloot zijn eer ste seizoen bij de senioren meteen met een schitterende 3e plaats. In het afgelopen seizoen behaalde Teun ook buiten Waddinxveen 2 fraaie successen. Immers, hij werd juniorenkampioen 1992 van de Dambond Midden-Holland en met zijn schoolteam (De Driestar uit Gouda) werd een schitterende 3e plaats behaald in het Kampi oenschap van Nederland voor het voortgezet onderwijs. In dit geval moet ook een compli ment worden gemaakt naar Excel siors jeugdleider Gert Dankers, die een paar jaar samen met Teun v.d. Krol buiten clubverband veel trainingsarbeid heeft verricht. Enkele jaren geleden mocht Ex celsior zich al verheugen in een soortgelijke eervolle uitnodiging van de Dambond, toen Fred van Beek een soortgelijke training (bij de aspiranten t/m 15 jaar) mocht volgen. vroeger. Tot aan het begin van de jaren zestig moest veelal contant betaald worden. Dat was onhandig en onveilig, zeker als het om gro tere bedragen ging. Het giro-systeem voor betaalreke ningen bracht daar voor consu menten, bedrijven en banken ver andering in, want het werd moge lijk te betalen zonder geld op zak. Vervolgens kwam de betaalche que in gebruik. Op dit moment zijn er volop creditcards en bank passen met pincode. Een juist gebruik van dit nieuwe plastic geld bespaart de cliënt tijd, moeite en geld, meent de Ra bobank Waddinxveen. De machti- gingsservice en het gebruik van de pincode hebben hier eigenlijk alles mee te maken. WADDINXVEEN - Het 25-jarig bestaan van de ondernemerskring ’’Industrieel Contact Waddinx veen” (ICW) is ook voor de chris telijke scholengemeenschap De Wadde op een feestje uitgelopen. Het ICW wilde in plaats van ca deautjes te krijgen, cadeautjes ge ven en aangezien de industriëlen het technisch onderwijs in Wad dinxveen een warm hart toedra gen, mocht de school een verlang lijstje indienen tot een bedrag van ƒ5.000,-. De drie technische afdelingen in- het Voorbereidend Beroepsonder wijs (voorheen LTO) die in De Wadde zijn gevestigd - Bouwtech niek, Mechanische techniek, In stallatietechniek - werden bedacht met aanvullingen op het pneuma tisch gereedschap, een dompel- pomp, onderdelen van een frais- machine en een hardingsoven, maar bovenal met software voor de tekenlesprogramma’s voor de lessen informatica van de afdelin gen. ”Een welkom geschenk”, volgens directeur J. Willemstein, ’’waar we erg blij mee zijn”! Sinds kort beschikt de scholenge meenschap aan de Sniepweg in Waddinxveen via het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen over de apparatuur behorende bij het project Technische Informati ca Bovenbouw Beroepsonderwijs LTO (TIBBLTO), waarmee de basis wordt gelegd voor het om- De gemiddelde huurprijs per unit loopt inclusief 50 vierkante meter kantoorruimte in twee lagen en 5 parkeerplaatsen uiteen van 33.605 gulden tot 37.145 gulden per jaar (exclusief btw). De huurperiode omvat minimaal vijf jaar. Coenecoop 2 ligt in het westelijke deel van het totale bedrijvenpark en heeft een bruto-oppervlakte van 24,5 hectare. Hiervan is 16 hectare uitgeefbaar. Het wordt globaal begrensd door de Kanaal dijk, de Zuidelijke Dwarsweg en de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - VVD-frac- tievoorzitter J.C.A.C. de Vogel wordt ambtenaar van de burgerlij ke stand in Waddinxveen. Zijn benoeming is aan de orde in de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schaatster Editha Bergkotte van de Ijsvereniging Zoetermeer bewees vrijdag 4 de cember haar vorm en superioriteit in de dames-marathon op de Haagse ijsbaan De Uithof. Zij finishte als eerste, gevolgd door haar clubgenote, ijs- en ma- rathonmaatje Margreet Merbis. Tijdens de Zuidhollandse mara- thonkampioenschappen maandag avond 7 december bleek eens te meer de kwaliteit van Edith en Margreet. Van de bijna dertig ge starte dames behaalde Editha Bergkotte de vijfde en Margreet Merbis de zesde plaats. De korte afstand is tot tevreden heid van Editha Bergkotte ook weer in het vizier. Zondagochtend 6 december reed zij de 500 en 1.000 meter in zeer scherpe tij den: 47.44 en 1.35.71, enkele hon- derste seconden boven haar snel ste tijden op die afstanden. WADDINXVEEN - De Rabobank Waddinxveen, met vestigin gen aan de Kerkweg-Oost en in het winkelcentrum Groensvoor- de, beschikt sinds kort voor alle eigen cliënten over de ”Rabo- foon”, een vorm van telefonische informatie over de eigen bank rekening. Daarnaast heeft de plaatselijke bank nieuwe initiatie ven genomen om te komen tot een doelmatiger gebruik van de betaalrekening. ”Wij merken heel duidelijk dat veel van onze rekeninghouders voortdurend over het saldo op hun rekening geïnformeerd willen worden”, licht Jolanda Francken, groepshoofd Particulieren-advies van de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost, desge vraagd toe. Ze is hoofd van de af deling Particulieren bij deze bank. ”Ze willen snel op de hoogte zijn over stortingen, overboekingen en rentebijschrijvingen. De bankaf schriften, die in de toekomst door de banken ook nog eens in een kleinere frequentie zullen worden toegestuurd, kunnen nooit in vol doende mate in die behoefte voor zien. Met de Rabofoon doet de Rabobank hier iets concreets aan”. De Rabofoon is een telefonische informatielijn die door klanten dag en nacht kan worden gebeld om informatie te krijgen over de eigen bankrekening. Hoewel de mensen naar een computer bellen krijgen ze toch een vriendelijke stem te horen. Jolanda Francken: ”Bij de Rabo bank belt een klant 06-9272. Dit nummer kost 40 cent per minuut. De (op band opgenomen) stem van tv-presentatrice Ellen Brusse heet de beller welkom. Vervol gens wordt de beller gevraagd het eigen rekeningnummer in te toet sen. Ook moet er een eigen strikt persoonlijke gebruikerscode wor den ingetoetst of gedraaid. Dit is nodig om de informatie te beveili gen tegen onbevoegden”. ’’Nadat de gebruikerscode is inge voerd kan het saldo of kunnen de laatste veranderingen op de reke ning worden opgevraagd. Hoe dat precies gaat wordt door de tele- r foonstem stap voor stap uitgelegd. I De kosten voor de klant zijn be- perkt, omdat vaak binnen één mi- nuuut de opgevraagde informatie beschikbaar komt”. De 06-lijn van de Rabobank is er gekomen omdat veel cliënten bij de bank komen met uitsluitend vragen over hun saldo en stortin gen. Deze standaardvragen bij de balie zorgen ervoor dat mensen die voor geld, bankzaken of ad vies langskomen te lang moeten wachten. De Rabofoon is een jaar lang met succes beproefd in Almere en Roermond. Het nieuwe initiatief beantwoordt aan de informatiebe hoefte die onder rekeninghouders van de Rabobank leeft. ”Er wordt veel gebeld”, weet Jo landa Francken van de Rabobank Waddinxveen, die bereid is ieder een meer informatie hierover te verstrekken. ’’Vooral relatief jon ge mensen blijken de informatie lijn van de Rabofoon geregeld te gebruiken”. Als de cliënten van de bank wat meer vertrouwd zijn geraakt met de Rabofoon wil de bank nog meer toepassingen van dit sys teem presenteren. Gedacht wordt aan een leenadvieslijn, betaaltele foon en het telefonisch bestellen van rekeningafschriften. ’’Betaalgemak valt zelf meer te regelen dan wel eens wordt ge- j dacht”, licht Jolanda Francken j een andere ontwikkeling bij de Rabobank Waddinxveen toe. ’’Niet voor niets voeren de ban- I ken samen met de ondernemersor ganisaties een campagne om het betalen op maat en het gebruik van de pincode te bevorderen”. De Rabobank Waddinxveen doet aan deze voorlichtingscampagne mee en besloot als extraatje voor haar cliënten met een speciale machtigingsservice van start te gaan. Deze service helpt klanten de manier van betalen goedkoper en gemakkelijker te maken. Het betalingsverkeer van tegen woordig lijkt niet meer op dat van WADDINXVEEN - Bij het wijk- gebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan heeft zich vlak voor de deur tijdens een disco-avond voor de jeugd (’’houseparty”) een fikse vechtpartij voorgedaan. De twee organisatoren van de avond werden door vier jongeren van Marokkaanse afkomst uit Gouda aangevallen en bedreigd omdat ze niet in Het Zuidhonk werden toegelaten. Eén van de jongeren trok tijdens een ruwe worsteling die daarop volgde en waarbij harde klappen vielen een mes. De beide bedreigde Waddinxve- ners hebben bij de Waddinxveen se rijkspolitie aangifte gedaan van openlijke geweldpleging. Ze ver zochten de politie met klem van het gebeurde, waarvan proces-ver- mededelingen te doen. De Goudse jongeren, waarvan er één onlangs ook betrokken is ge weest bij het molesteren van Zwarte Pieten in Gouda, waren enkele weken geleden eveneens ’’actief’ tijdens een discoavond in en buiten het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbes straat. Het bestuur van de gelijknamige wijk- en speeltuinvereniging zag zich na het gebeurde, dat diepe indruk in de wijk had gemaakt, gedwongen de organisatie van de vaste discoavonden te stoppen. In een daarover later gevoerd ge sprek met welzijnswethouder K.W.Th. van Soest (VVD) is het voorval nader besproken geweest en is van gedachten gewisseld over allerlei aspecten van het jeugd- en jongerenwerk in de Bo- menwijk in Waddinxveen. gaan met computers in de tech niek. Heel praktijkgericht werken de leerlingen met computer gestuur de modellen: een verkeerslichten installatie waarbij een kruispunt met stoplichten en de afstemming van de lichten op elkaar en het verkeersaanbod wordt nagebootst, een robotarm met aanstuureen- heid, een pallet magazijn en een boormachine installatie. Op het rooster van de derde klas leerlingen is ruimte gemaakt om met deze nieuwe technieken om te gaan. ’’Want”, aldus docent J. Brons van De Wadde, ”wie niets aan informatica doet of er geen aandacht aan wil besteden, loopt hopeloos achter de feiten aan!”. WADDINXVEEN - Het her vormde kinder- en tienerkoor De Zangvogels uit Waddinxveen doet mee aan twee Kerstconcerten voor de jeugd. Op vrijdagavond 11 december om half acht is er een concert in de Dorpskerk (Kerkplein) in Bos koop en op dinsdagavond 15 de cember om half acht in de Dorps kerk (Kanaalstraat) in Aalsmeer. De toegangsprijs voor beide con certen bedraagt vijf gulden, kin deren tot en met vijf jaar hoeven niets te betalen. Aan de beide Kerstconcerten voor de jeugd van 5 tot 20 jaar nemen ook deel het Aalsmeers Jeugdkoor en het Christelijk Boskoops Jeugdkoor. De koren met in totaal 120 meisjes en jongens staan on der leiding van Yvonne Keizer. De begeleiding is in handen van Marijn Slappendel. WADDINXVEEN - Op maandag 30 november is door de Vereni- gign van Nederlandse Gemeenten een financiële bijdrage verleend ter verbetering van de situatie in het vluchtelingenkmap ’’Resnik” in ex-Joegoslavië. De bijdrage is bijeengebracht door diverse gemeenen en instel lingen die niet in staat zijn facili teiten te bieden voor de opvang van ex-Joegoslaven in Nederland, maar desondanks van menig zijn dat hulp ten zeerste geboden is. De Waddinxveense bijdrage is in totaal ƒ5.000,-, en is beschikbaar- gesteld door de gemeente Wad dinxveen, (ƒ2.500,-) Makelaars kantoor Rijnland en Woning bouwvereniging SSW. In het voorjaar van 1983 is in Waddinxveen voor het eerst een lokaal radio- en tv-programma ge maakt. Het ging hier om 3 radio- uitzendingen en 1 marathon tv- uitzending vanwege het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. Op 30 augustus 1984 is de Stich- ting RTW in het leven geroepen met als doel het oprichten en ins tandhouden van een lokale om- roep-organisatie: de RTW (Radio Televisie Waddinxveen). i De eerste echte RTW-radio-uit- zending was zaterdag 7 maart 1987 op de kabel te beluisteren. Van 10.00 tot 12.00 uur werd toen het actualiteitenprogramma ’’Rondom de Hefbrug” uitgezon den. In hetzelfde jaar heeft bur gemeester C.M. van der Linden op 5 september de studio officieel in gebruik genomen. In de periode 1987-1991 is de RTW steeds meer en betere pro gramma’s gaan maken. Ook het aantal medewerkers groeide gelei delijk aan. Sommige RTW-vrij- willigers zijn - met de nodige er varing in radiomaken bij de RTW - zelfs beroepsmatig actief gewor den bij audio/video bedrijven of de regionale/landelijk radio. Sinds zaterdag 15 juni 1991 is de RTW ook via de ether te beluiste ren op FM 105.8 MHz. Op de ka bel is de lokale omroep te ontvan gen op FM 87.9 MHz. Momenteel verzorgt de RTW ra- dio-uitzendingen op woensdag avond en het hele weekend van vrijdagavond 8 uur tot zondag avond 12 uur, in totaal 56 uur per week aan eigen programmering. Een veertigtal enthousiaste vrij willigers is in de weer op het ge bied van bestuur, programmering, redactie, techniek, presentatie en PR, het maken van interviews, bardienst, onderhoud van het stu- dio-gebouw en overige ondersteu nende werkzaamheden. Zo heeft de RTW op de woens dagavond van 18.00-23.00 uur een Nederlandstalig muziekprogram ma en tijdens de vrijdagavond staan lokaal nieuws en lokale actu aliteiten centraal in het program ma Nieuwscafé. Het weekend biedt volop ruimte aan lokaal nieuws, sportinforma- tie, actuele muziek en hitherrine- ringen. Op zondagochtend kan men luisteren naar kerkuitzendin- gen en naar klassieke muziek. De RTW heeft nog niet alles per fect voor elkaar. Natuurlijk, er zijn goede en leuke programma’s, die door de Waddinxveners en overige geïnteresseerde luisteraars in toenemende mate worden ge waardeerd. Maar er valt nog genoeg te doen bij de RTW. De RTW wil de ko mende maanden en jaren haar ac tiviteiten (de programma’s) ver der verbeteren en uitbouwen. Denk hierbij aan een vaste pro grammering op de door-de-week- se-avond of dag. Ook willen ze nog meer het gezicht in Waddinx veen laten zien met lokatie-uitzen- dingen. Bij het realiseren van dit alles stelt de RTW 3 thema’s cen traal. Het eerste thema is: De RTW is informerend en amuserend. De lo kale omroepen in Nederland, en dus ook de RTW, ontlenen hun bestaansrecht aan het berichten over en het geven van lokale in formatie. De RTW is immers geen landelij ke of regionale omroep maar een lokale omroep. Zij wil dan ook graag aandacht besteden aan aller lei aspecten van de lokale samen leving van Waddinxveen en om streken. Aan amuserende programma’s heeft de RTW op het ogenblik geen gebrek. Zij draaien al lange- Ook voor wisselende bedragen (zoals de telefoonrekening) kan tegenwoordig een machtiging worden afgegeven. Van te voren krijgt de klant aangegeven welk bedrag wordt afgeschreven. Wie I ligers. Die zijn nodig voor nog betere programma’s op weg naar een luisterrijke toekomst als het middelpunt van Waddinxveen. re tijd en daar doet men veel luis teraars een plezier mee. Het in formatieve gehalte van de RTW- programma’s is echter voor verbe tering en uitbreiding vatbaar, met name in de voorbereiding van in formatieve programma’s gaat veel energie en tijd zitten. Momenteel brengt de RTW iede re vrijdagavond nieuws en actuali teiten uit de regio Waddinxveen. En dat wil men in de toekomst ook op zaterdag en misschien wel op zondag gaan doen. Het tweede thema is: De RTW is voor en door de inwoners van Waddinxveen en omstreken. Op het ogenblik zijn de RTW- programma’s voornamelijk gericht op een wat jonger publiek. Trou wens: ook de meeste vrijwilligers bij de RTW zijn jonger dan 30 jaar. De programma’s en activiteiten van de RTW behoren echter een afspiegeling te zijn van wat er zo al gebeurt in Waddinxveen en omgeving. Er is dus volop ruimte aanwezig voor mensen ouder dan 30 jaar die iets voor de lokale om roep RTW willen doen. Natuur lijk is en blijft jonger talent ook welkom. De RTW zélf zit in ieder geval niet stil. De voorbereidingen voor een kind/jeugd programmering, een senioren-programmering en een allochtonen programma zijn inmiddels opgestart. Er is dus ge noeg werk aan de radiowinkel. Het derde thema is: De RTW heeft een bredere basis nodig. Tot nu toe werden en worden de meeste programma’s gemaakt met een beperkt aantal medewerkers. Dat betekent dat steeds weer de zelfde personen week in en week uit hun beste beentje voorzetten om een goed RTW-programma in de ether te brengen. Dit brengt wel risico’s met zich mee. Op het moment dat iemand ziek wordt, verhuist of iets anders wil gaan doen, is er niemand die de RTW-werkzaamheden kan overnemen en vaak houden goede RTW-programma’s opeens op te bestaan. De RTW streeft dan ook naar een bredere kennis. Men wil het aan tal medewerkers aan de diverse programma’s vergroten. Zodat de RTW-programma’s nog beter kunnen worden voorbereid en zul len klinken. Bovendien is het dan een stuk eenvoudiger om pro gramma’s gedurende langere tijd in stand te houden. ZEVENHUIZEN - In Zevenhui- zen-Moerkapelle is door de Unie van Watertoeristen een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor het plaatsen van een contai ner en toiletgebouwtje aan de Tweemanspolder te Zevenhuizen. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan ’’Landelijk Ge bied 1990”, waar het de bestem ming ’’natuurgebied” heeft. De container en het toiletgebouwtje worden gebruikt door de mensen die met hun boot gebruik maken van de jachthaven. Het toilet wordt tevens door de booteigena- ren gebruikt voor het legen van de toiletten die zij aan boord heb ben. Nodig is hierbij dat zij niet te ver moeten lopen om deze toiletten te legen. De voorzieningen zijn dus zeer gewenst. Planologisch is het bouwplan aan vaardbaar, omdat het bouwplan gerealiseerd zal worden op een stuk grond wat niet meer aange merkt kan worden als grond met de bestemming ’’natuurwaarde”. Het is dan ook wenselijk om voor het betreffende perceel een voor- bereidingsbesluit te nemen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9