naar Twigt BV Van Noort BV is Kerstmarkt wordt traditie Tympaan trekt alle aandacht nu gecertificeerd kwaliteitsbedrijf Bedrijfspand geopend Opvoed- cursus van Kruiswerk Doorrijders na botsing Diefstal fietsen Waddinxveense onderneming gecertificeerd te; 3 - Reorganisatie Boonstoppel Verf W’veen KERSTCONCERT “DDE GOUWE SANGHERS" met 140 medewerkenden Wijn drinken voor speeltuin L GLASBEEK Noordkade 24 1 1 FOCWf 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED’ ERKENDE VB&UEERS Wilt u informatie? K. Straver Ter Aar s 01722-31 33 ASSCNEMAN WADDINXVEEN k Personeel Aannemer Open huis Tympaan Bhl - Pagina 11 Woensdag 16 december 1992 Weekblad voor Waddinxveen De vier gebroeders Van Noort (Ben, Bert, Huibert, Henri) met in hun midden adviseur ing Directeur Pim Twigt in zijn spiksplinternieuwe Drukkerij Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhu-.sauto met chautteur/verhuizer zelf verhuizing met gebruik van verhuis- auto pakmatenaien en diverse hulpmiddelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels ean bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIE BE DRIJF Oostpoiderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen vormde Gemengde Zangvereni ging ”Vox Jubilans” en de aanwe zigheid van het promotieteam van Veilig Verkeer Nederland, dat on der het motto ”Rij Alcohol Vrij” de bezoekers onder de aandacht bracht dat het drinken van alco hol en autorijden nimmer samen gaan. Misschien behoort het in de toe komst nog eens tot de mogelijkhe den dat de jaarlijkse Kerstmarkt aan de leplaan ook kan worden uitgebreid met andere bestaande en kleinere initiatieven, zodat dit nieuwe evenement eveneens op streekgenoten een aantrekkings kracht kan gaan uitoefenen. De eerste Kerstmarkt van de winkeliers- en ontspanningsvereniging ”de Sniep" op de leplaan in Waddinxveen was zaterdag een succes. 6------- R.W. v.d. Brink en kwaliteitsmanager Alida v.d. Meer. (Foto: Sjaak Noteboom). op maandag 21 december a.s. in de R.K. kerk aan de A.P. van Neslaan te Boskoop. Medewerking wordt verleend door: I Twigt op het bedrijvenpark Coenecoop, dat vrijdag officieel werd geopend. (Foto: Sjaak Noteboom). besloten van de Kerstmarkt een jaarlijkse traditie te maken. De gehele dag trokken veel mensen - mede dankzij het droge weer na een vrijwel verregende vrijdag - langs de kramen die tegenover de winkels aan de leplaan waren op gesteld. De Bomenwijk had de primeur van Waddinxveens eerste en grootste Kerstmarkt, een traditie die vanuit Duitsland is komen overwaaien. In de kramen was za terdag van alles te koop. Niet al les had overigens met Kerst te maken. Apart waren de twee optredens van het Jeugdkoor van de Her- GOUDA/MOERKAPELLE -Kruiswerk Midden-Holland orga niseert in Moerkapelle een serie van zes themabijeenkomsten voor ouders en verzorgers van kinderen tussen anderhalf en vier jaar. Elke bijeenkomst begint met een inleiding over een onderwerp dat betrekking heeft op de opvoeding van een peuter. Veel ouders zitten met dezelfde vragen, bijvoorbeeld hoe pak ik een driftige of ondeu gende peuter aan, werkt het om een jong kind te straffen of te be lonen, wat is goed speelgoed, hoe leer ik mijn kind te spelen. Naast de vele momenten die peu ters hun ouders geven, zit elke ouder af en toe met de handen in het haar als het kind niet wil eten, jaloers is, hen ’s nachts steeds maar weer uit de slaap houdt. Al dit soort zaken komen in de gespreksgroep aan de orde. De deelnemers kunnen ook zelf on derwerpen inbrengen en krijgen ruimschoots de gelegenheid om vragen te stellen. Zij kunnen in deze themabijeen komsten ervaringen uitwisselen en praktische kennis opdoen over de ontwikkelingsfase van hun kind. De bijeenkomsten staan onder de deskundige leiding van wijkver pleegkundige Rita Dingemanse en opvoedingsvoorlichtster Annemie- ke Bonthuis van Kruiswerk Mid den-Holland. De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 12 januari van 20.00 tot 22.00 uur, in het wijk- gebouw te Moerkapelle, Heren weg 13. De volgende bijeenkom sten steeds een week later. Het is de bedoeling dat de deelnemers alle bijeenkomsten bijwonen. Voor leden van Kruiswerk Mid den-Holland kost de cursus 15,-, voor niet-leden 65,-. Aanmelden vóór 1 januari 1993 bij secretari aat district Gouwe-IJssel, mw. L. Brouwers, op werkdagen van 9.00-16.30 uur, tel. 01803-14144. Nadere informatie bij de wijkver pleegkundigen van Zevenhuizen/ Moerkapelle, op werkdagen van 12.00-13.00 uur, tel. 01802-1280 of 01793-1615. WADDINXVEEN - De speeltuin in de Oranjewijk, die beheerd wordt door de speeltuinvereniging Oranjewijk, blijkt zeer verwaar loosd te zijn. Sommige toestellen zijn in zo’n slechte staat, dat ze verwijderd moeten worden. De vereniging is dan ook begon nen met een gedeelteijke vernieu wing van de speeltuin. Nieuwe toestellen moeten worden aange schaft, zoals een zandtafel, een wip, schommels, een duikelrek en nog veel meer. Toestellen die op zodanige wijze gemaakt zijn, dat invalide kinde ren, die nergens anders in de om geving terecht kunnen, hier kun nen spelen. De subsidie van de gemeente is niet toereikend voor deze ingrij pende veranderingen. Rotaract Waddinxveen wil hier dan ook graag een steentje aan bijdragen. Daarom zullen zij de inkomsten van de jaarlijkse gehouden kerst- wijnactie aan dit goede doel schenken. Wijnkenners hebben zes goede betaalbare wijnen uitgekozen: Wit: Plaimont-La Terrade (1991), Les hauts de Bergelle (1990) en Der Franke (1989). Rood: Plai- mont-Cotes de Saint Mont (1990), Chateau Moulin de Ray mond (1989) en Cote du Rhone (1990). Wie deze actie wil steunen kan contact opnemen (na 18.00 uur) met Sander ter Beek (tel. 01828-14571) of Astrid Huijskens (tel. 01828-30411). Bij afname van 12 flessen ont vangt men een zilveren wijnring cadeau. Alle wijnen worden thuis bezorgd. Christelijk gemengd koor ’Cantate Deo’ uit Katwijk solisten: Tiny Koornneef, sopraan Joost van der Linden, tenor Peter van Kempen, bariton o.l.v. dirigent Jeroen Bosman organist Aart de Kort Plaatsbewijzen a fl,5® verkrijgbaar in de voorverkoop bij: tabakshandel Verkleij, Burg. Colijnstraat, Boskoop tabakshandel Binken, Reijerskoop, Boskoop Kon. Wilhelminasingel 77, Waddinxveen, (01828) 12623 en 's avonds (21 december) aan de kerk. Aanvang concert 20.00 uur, kerk open vanaf 19.15 uur. WADDINXVEEN - De winke liers- en ontspanningsvereniging ”de Sniep” kan terugzien op een uiterst geslaagde Kerstmarkt, die zaterdag voor het eerst een dag lang op een afgesloten leplaan in de Bomenwijk werd gehouden. In de vroege ochtenduren ver richtte burgemeester C.M. van der Linden de officiële opening van deze eerste Kerstmarkt, waar voor de deelnemende winkeliers, zakenmensen, verenigingen en particulieren ook samenwerkten met de tweedaagse Kunst-Kerst- markt in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. Het bestuur van ”de Sniep” heeft drijf in een tijdperk waarin de ontwikkelingen elkaar zeer snel opvolgen bij de les moet blijven. ’’Deze dag is daarom een bekro ning voor ons”, sprak Bert van Noort enthousiast, daarmee het feestelijk tintje dat de uitreiking had gekregen verduidelijkend. ’’Door de ISO-norm wordt het be drijf, het management en het ka der, maar ook het uitvoerend per soneel (zowel achter het stuur als achter de computer) met de neus op de feiten gedrukt aangaande kwaliteitsaspecten”, verduidelijk te Bert van Noort. Hij omschreef kwaliteit als datge ne wat een opdrachtgever (klant) van een dienst (transport en ver huizing) verwacht. Van Noort Transporten BV en Van Noort Verhuizingen BV willen dat waar maken en zelfs nog meer. ”Ik noem dat kwaliteit plus. Dienstverlening met duidelijk toe gevoegde waarde”, stelde direc teur Bert van Noort. Hij schakel de destijds ing. R.W. van den Brink van de Tweede Bloksweg - in Waddinxveen ook bekend als voorzitter van Be Fair-voetbal - in om als onafhankelijke deskundige het gehele proces te begeleiden. ’’Heel belangrijk hierbij is het ge hele personeel hierbij te betrek ken en enthousiast te krijgen. Via drie werkgroepen zijn de werk zaamheden op papier gezet en door veel zelfwerkzaamheid (waarin onze kwaliteiscoördinator Alida v.d. Meer een centrale rol vervulde) zijn kwaliteitshandboe ken, procedures en werkinstruc ties ontstaan”. ”Wat eerst een bedreiging voor het personeel leek is nu omgebo gen in waardering en erkenning van de chauffeur, de planner en de mensen op de administratie”. ’’Natuurlijk leveren wij al kwali teit, want anders waren we niet zo groot geworden. Door het ISO- certificaat en door de procesbe schrijving kunnen we nu laten terlijk werd opgevat door duistere figuren die diverse keren de com puterruimte hebben leeggehaald. De open dag werd vrijdagavond afgesloten met een feestelijke avond voor de medewerkers in de kantine. Gerard Rijntjes, voorzit ter van de personeelsvereniging en tevens eerste medewerker van Drukkerij Twigt BV ongeveer dertig jaar geleden, sprak namens het personeel een felicitatie uit. Hij verwoordde de bewondering en het respect voor ’’baas” Pim Twigt voor zijn inventiviteit en grote inzet, daarbij de persoonlij ke belangstelling niet uit het oog verliezend. Namens het personeel werd een klok aangeboden. Een uniek exemplaar, ontworpen door Fons van der Reep met als basis de off- setplaat en vervaardigd door de Waddinxveense klokkenmaker Jannmaat van de Zuidkade. orde, zonder veel onnodig geloop en heen en weer gesjouw. Bovendien moest er naar worden gestreefd de werkprocessen - het voortraject van het drukwerk en het drukwerk zelf - geïntegreerd zouden worden zonder dat er twee werelden zouden ontstaan. ”Die activiteiten heb ik visueel aan elkaar geknoopt”. Architect Ben Kraan toonde zich zeer ingenomen met de lokatie op Coenecoop, ”een heel mooie plek” en met bedrijfspanden ”op kwalitatief hoog niveau”. ”Een schitterend in het oog lig gende plaats met een vijver op de voorgrond en een heuse fontein”, gaf de Bodegraafse architect aan. Voor hem waren het programma van eisen, de eerder genoemde uitgangspunten en de ligging het vertrekpunt voor de ontwerpacti viteiten. ”Dat was een mooie kluif waar we gretig en enthousiast aan gewerkt hebben. Het is een worsteling ge weest, maar wat kan stevig wor stelen toch lekker zijn”, stelde Ben Kraan. ”Ik wil er geen successtory van maken hoe Ben Kraan het flikte, want we hebben heel intensief en heel lang samen met Pim Twigt over het ontwerp gepraat, ge schetst en heen en weer gescho ven, maar het is gelukt een goed gebouw te maken dat aan de drie uitgangspunten voldoet”. ”Het heeft uitstraling, er kan goed in gewerkt worden zonder veel geloop en intern transport, en bij de receptie, die prachtig cen traal in het gebouw staat, zie je de studio en kantoren, maar ook de drukpersen. En ben je in de drukkerij, dan heb je visueel con tact met de corridor waaraan de ruimten liggen waarin het druk werk wordt voorbereid”. Ben Kraan, die zei veel gehad te hebben aan de ideeën van ’’spar ringpartner” Pim Twigt, vond het een nieuwe sensatie én een heel mooie ervaring te werken voor een club mensen die de gehele dag met vormgeving bezig is. ”Een gebouw waarover gepraat wordt. Dat is het geworden”, meende Ben Kraan. ’’Mensen die het mooi vinden praten er over, en mensen die zich afvragen hoe heb je dat nou kunnen doen, pra ten er over. Kortom, iedereen praat er over. En dat is toch een schitterend resultaat voor de huis vesting van een bedrijf dat in communicatie doet”. ”En die tympaan bij de ingang, wat wordt daar over gepraat. Je kunt er ook niet, om heen als je over de Coenecoopbrug Waddinx veen binnenkomt. En als er men sen zijn die er wel om heen kun nen, komen ze vanzelf weer bij die tympaan terecht. De straat er om heen leidt je er gewoon weer naar toeH. WADDINXVEEN - Van Noort Transporten BV en Van Noort Verhuizingen BV (Tuinbouwweg en bedrijvenpark Coenecoop) hebben zaterdagmiddag uit handen van drs. P. Coevert, mana ger van het bureau Veritas Quality International, het kwaliteits certificaat ISO 9002 gekregen. De uitreiking van het zichtbare en felbegeerde bewijs voor kwali teit, betrouwbaarheid en zeker heid vond plaats in het auditori um van Volvo Bedrijfswagens BV op het bedrijvenpark Coenecoop. Het Waddinxveense familiebe drijf, waar vier broers de directie vormen, heeft zich in de loop der tijd ontwikkeld tot een zeer veel zijdig bedrijf op vervoersgebied. De onderneming - met 41 werkne mers en een vloot van 30 voertui gen voor allerlei transportdoelein- den - kwam laatst nog in de publi citeit door het vakkundige ver voer naar de Tweede Bloksweg van twee 10.000 kilogram wegen de en door het gemeentebestuur van de sloop geredde waterschoe- pen van het poldergemaal Bloe- mendaal aan de Henegouwerweg. Drs. Coevert, wiens bureau op treedt als de Nederlandse vesti ging van het Internationale Certi- ficerings Instituut, overhandigde het kwaliteitscertificaat in aanwe zigheid van medewerkers, familie leden en genodigden aan direc teur Bert van Noort. Hij prees de instelling van Van Noort BV om te laten zien dat dit bedrijf een kwaliteitssysteem heeft, zodat is gewaarborgd wat wordt beloofd. Voorts is er sprake van betrokken en gemotiveerd personeel dat de taken en bevoegdheden kent in het bedrijf, dat nu ook over een kwaliteitsmanager beschikt. ”Het kwaliteitscertificaat vormt overigens slechts het begin”, sprak drs. Coevert, die in Wad dinxveen woont en ’’technisch di recteur” is van D2. ”Het is een belangrijke stap in een voortdu rend kwaliteitsproces”. Directeur Bert van Noort vertelde dat zijn bedrijf anderhalf jaar lang heeft gestoeid met de moge lijkheid een gecertificeerd bedrijf te worden. Hij, zijn broers en zijn medewer kers vinden dat een modern be zien wat we doen en hoe we het doen”. ’’Door afspraken te maken voor verbeteringen en deze consequent op papier te zetten en het perso neel en de omgeving te laten zien dat je je afspraken nakomt, maak je zichtbaar dat je voor kwaliteit gekozen hebt”. Directeur Bert van Noort maakte duidelijk dat ook de directie van het Waddinxveense familiebedrijf zichzelf de discipline moet opleg gen om de ISO-normen te blijven volgen. Het omgaan met klachten en te kortkomingen en het nauwgezet volgen van het opleidingsplan zijn daar voorbeelden van. Bij Van Noort BV gaan de chauffeurs van auto’s met een laadkraan aanvul lende opleidingen ’’kraangebruik” volgen, zodat ze nog efficiënter werken. Kwaliteitscoördinator Alida v.d. Meer volgt bij het Waddinxveen se bedrijf een cursus interne kwa- liteitsaudits om het voortdurende kwaliteitsproces goed te kunnen blijven beoordelen, goed te kun nen volgen en waar mogelijk en noodzakelijk bij te sturen. Bert van Noort noemde het geen modeverschijnsel op de ingeslagen weg door te gaan. ”Het verkrijgen van het ISO-certificaat is geen eindpunt. Met kwaliteitszorg ben je nooit klaar. Er komen steeds nieuwe ontwikkelingen en nieuwe voorschriften aangaande milieu en veiligheid”. ”Ook de certificerende instanties blijven waakzaam of je het predi kaat ’’kwaliteitsbedrijf’ nog wel waard bent”, weet Bert van Noort. ’’Pweriodiek wordt ons bedrijf door Bureau Veritas gecontro leerd. Met dit bedrijfsbeleid en blijvende inzet van iedereen kun nen wij als Van Noort BV, on danks de negatieve berichten in de transportsector, de toekomst met vertrouwen tegemoet gaan”. WADDINXVEEN - Drukkerij Twigt BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen is vorige week vrijdagmiddag fees telijk geopend. De officiële openingshandeling verrichtte direc teur Pim Twigt samen met zijn kinderen Ingrid (6), Jeroen (5) en Bas (2). Zij zorgden voor een aantrekkelijk staaltje elektro nisch ontstoken vuurwerk, waarna in het imposante bedrijfscom- plex de produktie startte en het gebouw voor alle genodigden open ging. Directeur Pim Twigt had niet voor niets de opening op deze wij ze gearrangeerd. In 1980 sloeg hij immers zelf de eerste paal voor de nieuwbouw van de drukkerij op het Goudse bedrijfsterrein Goud se Poort. Het in 1961 opgerichte bedrijf was tot die tijd aan de Lage Gou we in Gouda gevestigd. Pim Twigt’s vader en dochter Ingrid kwamen voor dezelfde handeling in actie in december vorig jaar bij de start van de nieuwbouw op Co enecoop. Vandaar dat de onthulling van het opschrift ’’Drukkerij Twigt ge opend 11 december 1992”, waar door het gordijn wegviel dat de glazen scheidingswand met de drukkerij afdekte, opnieuw in fa miliebanden bleef. ”Wat de tympaan betreft zou je ongeveer een rechte lijn kunnen trekken vanaf de brug die leidt tot Coenecoop over de vijver met fontein naar de tympaan, receptie en daarna de drukpersen. Het is mooi dat die mogelijkheid er in zat en dat we die hebben benut”. ’’Door Parijs lopen ook van die as sen. Bijvoorbeeld het Louvre, Place de Concorde met de grote obelisk, Champs Elysées, Are de Triomphe en verder naar de nieu we Are en la Defense”. ”In Washington zie je ook derge lijke assen. Dit gegeven brengt je vanzelf naar classicistische vor men en zo ontstond spontaan de tympaan. Een aantal vooraan staande Amerikaanse architecten is begonnen in een nieuwe con text. Deze stroming noemt men in de literatuur het post-modernis- me”. Ben Kraan paste beproefde klas sieke vormen toe in een moderne vormgeving. ’’Terugkijken en te gelijkertijd vooruitlopen”, noemt hij het zelf. ’’Mensen van Twigt, jullie lopen voorp. De plattegronden zijn tij dens de bouw nog iets aangepast aan de nieuwe ontwikkelingen van machines en scanners die het pro- duktieproces veranderen en nog meer mogelijkheden geven, maar dit alles komt voort uit het oude traditionele drukkersvak. Ik zie in de vormgeving van het gebouw dit alles terug en de tympaan hoort daar wezenlijk bij”. Bart de Boer, adjunct-directeur van aannemingsbedrijf Kastelein uit Driebruggen, was het met ar chitect Ben Kraan eens dat Pim Twigt een lastige opdrachtgever was, maar wel een verademing om mee te werken. Zijn inzet inspi reerde de bouwers er iets moois van te maken. Bewondering voor de vasthou dendheid van Pim Twigt was er in de confrontatie met de welstands commissie als gevolg waarvan de bouw een jaar is uitgesteld. Bart de Boer memoreerde dat het ruimtegebrek in het in oktober verlaten Goudse pand wel erg let- WADDINXVEEN - De wekelijk se lijst van gestolen en gevonden fietsen. Fietsen verdwenen er van de Passage (groene Batavus da mesfiets) van de Sniepweg (brui ne damesfiets met postcode 2741 AZ 26), van de Wingerd (grijze Batavus Winner damesfiets), van de Stationsstraat (grasgroene Gi ant heren ATB), van de Passage (grijze Raleigh herenfiets) en van de Stationsstraat (blauwe Gruno Touring herenfiets). Aangetroffen werden er fietsen op de Kerkweg-Oost (bruine Burgers herenfiets), op de Oostpoiderweg (grijze Super cycles herenfiets) en op de Alpherbrink (groene Ba tavus damesfiets. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense rijkspolitie stelt een onderzoek in naar een doorrijden na aanrijding welke plaatsvond op donderdag 10 december op de kruising van de Kerkweg-Oost, Kanaalstraat en Juliana van Stol- berglaan. Een autobestuurder die vanaf de Kerkweg-Oost linksaf de Kanaal straat op wilde rijden, kwam in aanrijding met een busje dat hem rechts inhaalde en ook linksaf wil de slaan. Aan de hand van een op genomen kenteken hoopt de poli tie deze bestuurder te kunnen achterhalen. Een tweede doorrijden na aanrij ding vond plaats op de kruising van het Noordeinde en de Snij- delwijklaan. Hier reed een auto op de vluchtheuvel in het midden van de rijbaan. De politie kon een oliespoor vol gen tot in de gemeente Zevenhui zen en raakte daar het spoor bijs ter. Ook hier hoopt de politie met een opgenomen kenteken achter de dader te komen. Op het fietspad van de Otweg reed op vrijdag 11 december een bromfietser frontaal in op een voetganger. De bromfietser liep daarbij beenletsel op en de voet ganger had verwondingen aan zijn gebit. Beiden zijn vervoerd naar de EHBO van het Bleuland- ziekenhuis te Gouda. Op de kruising van de Kerkweg- Oost, Henegouwerwg en de Brug weg vond op zondag 6 december een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Een vanaf de. Kerkweg-Oost komende autobe stuurder wilde linksaf de Hene gouwerweg oprijden en kwam in aanrijding met een tegenligger, die vanaf de Brugweg de Hefbrug op wilde rijden. Gelet op de scha de van beide voertuigen zijn de kentekens ingenomen. Een soortgelijke aanrijding vond later in de week op zaterdag 12 december plaats. Nu werd een vanaf de Brugweg komende brom fietser aangereden door een auto die vanaf de Hefbrug linksaf rich ting Boskoop wilde. De bromfiet ser liep beenletsel op en is ter plaatse door een arts aan zijn ver wondingen geholpen. Ongeveer 800 mensen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt het nieuwe bedrijfspand te kun nen bezichtigen. Op de openings dag kwamen ook wethouder J. Neele (PCW) en de directeur Openbare Werken en Bedrijven, ing. S. van Houten, langs. Voordat iedereen overal in het pand een kijkje kon nemen maak te Pim Twigt echter van de gele genheid gebruik een aantal men sen te bedanken. In de eerste plaats de klanten die, dankzij hun vertrouwen in de van oorsprong Goudse drukkerij, het bedrijf in staat stelden de uitbreiding in Waddinxveen te realiseren. Ook bedankte de directeur zijn medewerkers omdat - naar zijn mening - door hun motivatie het bedrijf, waar 42 mensen werken, verder kon groeien. Zijn ouders bedankte Pim Twigt omdat zij 31 jaar geleden de basis hebben ge legd voor wat Drukkerij Twigt BV nu is. Het bouwteam werd bedankt om dat de samenwerking vanaf het begin goed is geweest, hoewel de dircteur zich realiseerde een zeer kritische opdrachtgever te zijn ge weest. Het ’’thuisfront” werd in zijn dankwoord betrokken, omdat zonder het begrip van die kant het karwei nauwelijks tot een goed einde gebracht zou kunnen worden, Architect van het opvallende be drijfspand van Drukkerij Twigt BV is de Bodegraver Ben Kraan. Hij zei dat van het begin af aan duidelijk was dat het bedrijfscom- plex ’’impact”, ’’uitstraling” en ’’smoel” moest hebben. ”Dit ont werp had al een filosofie voordat het gemaakt werd”, betoogde hij. Een ander uitgangspunt was de routing in het gebouw. Alle be werkingen moesten worden ge kenmerkt door een logische volg- WADDINXVEEN - Bij Boon stoppel Verf te Waddinxveen, producent van hoogwaardige lakken en muurverven voor zo wel de professionele (Boon stoppel) als de doe-het-zelf sector (TOKION), is recente lijk een reorganisatie gestart, zo laat het Waddinxveense be drijf in een officiële verklaring weten. Per 1 december 1992 is de lei ding in handen van drs. P.F.B.M. de Pont, partner in RBP Capital Management. RBP Capital Management heeft in de Lak- en Vernisfa- briek Wed. Boonstoppel Zn. BV een belang van 30% genomen en ook het personeel heeft via een stichting een be lang van 20% gekregen. Om Boonstoppel op korte ter mijn weer renderend te maken, zijn ingrijpend maatregelen noodzakelijk, waarbij aan ge dwongen ontslagen helaas niet valt te ontkomen. Boonstoppel brengt als één van de weinige verffabrikanten een nagenoeg compleet assortiment ’’minder milieubelastende” verfprodukten op de markt en wordt tevens qua kwaliteit tot de top gerekend. Tevens heb ben zij al een der eersten in de Verfbranche een zgn. High So lid Verf geïntroduceerd. X - F I fl

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11