HST** ALLES START DONDERDAG iedere dag FABRIEKSVERKOOP Bijzondere Kerstzang avond De Gouwestem 17 december 49.95 morgana Li 1 I I I Kerstbingo Donderdag 24 december in Brugkerk Opvoed- cursus van Kruiswerk Sjoelavond vanaf 77.00 uur iedereen heeft het over de heldere vriesnacht Gemeente koopt perceel Akkeroord 4 TIJDELIJKE Zaterdagavond in Ontmoetingskerk Kerstconcert Gouwe Sanghers in RK-kerk van Boskoop Jeugdconcert in Haastrecht Verwarmings- beurs van Energiebedrijf Kerstbingo Het Zuidhonk Adventsdienst van baptisten ALPHEN AAN DEN RIJN - Zondagavond 20 december is er om half zeven in de Triomfaterka- pel van de Baptistengemeente aan de Molenwerfstraat in Alphen aan den Rijn een bijzondere advents dienst. Orgelconcert bij kaarslicht i t®. alleen onze klanten niet. VAN DER LINDE Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 ’s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 8 maandags gesloten - vrijdag koopavond Da Capo T Verontreiniging Afwisselend Tineke Spaans slaapkamers Komende jaren Hagina 19 Woensdag 16 december 1992 Weekblad voor Waddinxveen Schieland stelt tarieven ’93 vast De alt Tineke Spaans. [Fo- terdagavond V t r\W to: De Gouwestem). Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam alweer een paar jaar De Zangvo gels die onder haar inspirerende leiding hun naam eer aan doen, de tijd voor Kerst is ook voor hen een drukke tijd want naast de Waddinxveense Kerstzangavond wachtte hen nog 3 optredens el ders. De Boskoopse zanggroep Da Capo is een gemengd koor dat bestaat uit ongeveer 45 leden. De dirigent van het koor is Ben Kramer. De algehele muzikale leiding is in handen van dirigent Pieter Stolk. Ds. P. Vermaat uit Maassluis zal deze morgen weer mediteren. Voor dit concert bestaat ieder jaar weer een grote belangstelling. Kaarten zijn telefonisch te reser veren aan de kassa van De Doe len, dagelijks vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur (tel. 010-2171717). Kerstzangavond ”Vox Jubilans” Het koor zingt voornamelijk in kerkdiensten, maar was ook dui delijk vertegenwoordigd bij het gospelkorenfestival dat vorige maand in Alphen aan den Rijn is gehouden. Op het repertoire staan werken van G.F. Handel, die door de En gelse arrangeur Tom Parker zijn bewerkt. Liederen die door wijlen zangeres Vicki Brown zo fraai en gevoelig werden gezongen. WADDINXVEEN - De jaarlijkse Kerstzangavond van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ”De Gouwestem” onder leiding van Adriaan Verhoef belooft zaterdagavond 19 december om half negen in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen weer een heel bijzondere te worden. De toegang is vrij, maar er is wel een collecte ter bestrijding van de aanzienlij ke kosten. Aan de zangavond doet niet alleen De Gouwestem mee, maar ook de Boskoopse zanggroep ”Da Capo” onder leiding van Ben Kramer, een voor de gelegenheid gevormd begeleidingsorkest en de alt Tine ke Spaans. Op het 18 punten tel lende programma staan koorzang, samenzang, orgelspel en solo’s. Al sinds de oprichting organiseert De Gouwestem op de laatste za terdag voor Kerstmis een vrij toe gankelijk concert. Ook dit jaar zijn de mannen er in geslaagd een zeer gevarieerd programma op te stellen. Zo heeft men zich verekerd van de medewerking van de bekende alt Tineke Spaans. Ook zal de be geleider van het mannenkoor, de Boskoopse musicus Ben Kramer, WADDINXVEEN In het clubgebouw van de schuttersvere niging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan is woensdag avond 23 december de laatste sjoelavond van dit jaar. Vanaf 19.00 uur kan er weer gesjoeld worden. Kan men goed sjoelen of hele maal niet, het maakt niet uit om dat iedereen wordt ingedeeld naar zijn speelsterkte. Uitslagen gespeelde wedstrij den: klasse A: 1. Tine Valenkamp (1402 punten); klasse B: 1. Pascal van Gils (1259 punten); klasse C: 1. Cees van Wijk (1218 punten); klasse D: Peter Bötger (1058 pun ten); klasse E: Rosselle van Leeu wen (940 punten). Bingo is nog altijd een populaire vrijetijdsbesteding bij de ouderen, dus vandaar deze extra avond. De kosten bedragen ƒ3,25 per per soon. Er zijn schitterende prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.30 uur. De laatste bingoavond waren er bijna 200 deelnemers, zodat ook dit keer weer een enor me opkomst wordt verwacht. BOSKOOP - Het algemeen Bos- koops streekmannenkoor ’Die Gouwe Sanghers’ geeft een Kerst concert op maandagavond 21 de- - cember om acht uur in de Roorns- Katholieke Kerk aan de A.P. van Neslaan in Boskoop. Aan het concert wordt meege werkt door het Christelijk Ge mengd Koor ’Cantate Deo’ uit Katwijk en de solisten Tiny Koornneef (sopraan), Joost van der Linden (tenor) en Peter van Kempen (bariton). Dit brengt het totaal aantal mede werkenden op 140. Het geheel staat onder leiding van dirigent Jeroen Bosman. Het orgel wordt bespeeld door Aart de Kort. Vermeldenswaard is dat het orgel van de RK-kerk vorig jaar ingrij pend is gerestaureerd en voorzien van een nieuwe klankkast. Het is voor het eerst dat dit orgel te be luisteren is tijdens een groot kerstoratorium met een groot - koor. Het volledige programma voor maandag 21 december is op vrij dag 11 december al uitgevoerd in Katwijk, waarbij door alle betrok- kenen is genoten van de sfeer en de muziek. Het oratorium, dat niet al te lang duurt, wordt volledig in het En gels gezongen. Bezoekers krijgen in de kerk een programma met een vertaling voor een volledig be grip van het gezongen. Het programma begint en eindigt r met samenzang en bevat ook een orgelimprovisatie. Plaatsbewijzen voor het concert kosten 7,50 gulden en zijn, behal ve op maandagavond 21 decem ber aan de kerk, in de voorver koop in Boskoop verkrijgbaar bij tabakshandel Verkleij (Burge meester Colijnstraat), tabakshan del Binken (Reijerskoop) en in Waddinxveen op het adres Konin gin Wilhelminasingel 77, tel. 01828-12623. vond in de Oude kerk te Huizen. Tenslotte volgt dan nog het Kerst concert in de Rotterdamse Doelen op de morgen van de Tweede Kerstdag (zaterdag 25 december). Naast Vox en Jeugdkoor werken aan dit concert nog mee Lisette Emmink (sopraan), Klaas Jan Mulder (orgel), Jan Mulder (vleu gel), Ab Brouwer (trompet) en het Arpeggiotrio, bestaande uit Anke Anderson (harp), Han Kap- aan (hobo) en Dieks Visser (dwarsfluit). De koren, maar ook de samen zang, worden muzikal begeleid door Jan Mulder op het orgel en Dorette Lagendijk op dwarsfluit. Ds. A.W. van der Plas zal de avond - die voor een ieder vrij toe gankelijk is - openen en sluiten. De avond begint om 19.45 uur en vana 19.00 uur is de Brugkerk voor belangstellenden geopend. Een volledig programmaboekje ligt bij de ingang van de kerk ge reed. Niet alleen in Waddinxveen wordt rond de Kerstdagen door Vox Jubilans opgetreden maar ook elders worden zij verwacht. Vanavond (woensdag 18 decem ber) al in de monumentale Petrus kerk in Woerden en zaterdaga- WADDINXVEEN - De traditionele Kerstzangavond van de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans is donder dagavond 24 december om kwart voor acht in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Naast Vox Jubilans doen aan deze avond mee het Jeugdkoor en het kinder- en tienerkoor De Zangvo gels. In totaal vertolken ruim 250 koorleden zingend het wonder van Kerst. Vox Jubilans, onder de bezielende leiding van dirigent Pieter Stolk, is met haar 165 leden, het groot ste koor uit de Waddinxveense gemeenschap. Het koor, dat in ons land een grote bekendheid ge niet, maakte onlangs nog een suc cesvolle tournee door de Verenig de Staten en Canada. Op de Kerstzangavond in de Brugkerk voeren zij een koorwerk uit wat uit Canada is meegeno men, het prachtige ’’Night of Nights”. Het Jeugdkoor van Vox timmert ook aardig aan de weg. Nog on langs brachten zij zelfstandig een nieuwe CD uit, en ook voor vol gend jaar staan er voor dit koor weer verschillende optredens op het programma, al dan niet samen met het grote koor Vox Jubilans. Dirigente Yvonne Keizer leidt nu HAASTRECHT - De Stichting Gouds Jeugd Symfonie Orkest - waarbij ook diverse jeugdige Waddinxveners zijn aangesloten - gaf dinsdagavond 15 december een Kerstconcert in de Neder lands Hermvormde Kerk van Haastrecht. In een sfeervolle omgeving brach ten meer dan vijf en veertig jonge musici uit Gouda en omgeving een gevarieerd programma ten ge hore. De fluitisten van Het Fluitkoor Zoethout onder leiding van Anke van de Bijl openden het Kerstcon cert. Naast werken van J.S. Bach en P.I. Tsjaikowsky brachten zij de Chorale uit de ’Oratio de Noel’ ten gehore. Het Gouds Kinder Orkest onder leiding van Anke van der Bijl zet te het concert voort met een be werking van ’De Winter’ uit ’De Vier Jaargetijden’ van A. Vivaldi. Verder waren bekende kerstmelo- diën te beluisteren. Het Gouds Jeugd Symfonie Or kest trad onder leiding van Ralph van Vliet in een gevarieerde be zetting op. Op het programma stonden onder andere de Symfo nie nr. 3 van C.F.E. Bach, de So nata van Stradella en de Sonate van in F van G.Ph. Teleman. Tijdens de trio Sonate in F dur van dezelfde componist traden Marijke v.d. Heuvel (fluit) en Sanne Both (hobo) als solisten op. Een verdere solopartij van Jeroen van Bruggen op klarinet was te beluisteren tijdens de drie varia ties op The Long en Windy Road van The Beatles voor bes klarinet en piano. Het concert werd afge sloten met O, du lieber Augustin van F. Zipp. GOUDA - Zaterdag 19 en zondag 20 december organiseert het Energiebedrijf Midden-Holland in Gouda, in samenwerking met een groot aantal fabrikanten, een spe ciale verwarmingsbeurs. Deze vindt plaats in het Voorlich tingscentrum van het Energiebe drijf en valt samen met het week end waarin ook de Goudse mid denstand haar poorten opent. Tij dens deze beurs zijn alle verwar mingstoestellen, van Nederlandse fabrikaat, die van overheidswege gesubsidieerd worden, te zien on der één dak. Meerdere malen per dag wordt een lezing gegeven over alle as pecten die van belang zijn bij de aanschaf van een verwarmingstoe stel. Daarbij wordt gedacht aan de aanschafprijs, het gebruiksren- dement, temperatuurregeling en de milieubelangen. Het voorlichtingscentrum is ge vestigd naast he energiebedrijf aan de Nieuwe Gouwe O.Z. 2 te Gouda. De openingstijden van de beurs zijn op beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur. Er is op het terrein voldoende parkeergelegenheid. De toegang tot het beurs is gratis. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Het hoogheemraadschap van Schieland heeft de belastingtarieven voor het jaar 1993 vast gesteld. De hoogte van de belastingtarieven van Schieland is niet elk jaar hetzelfde. De tarieven worden vastgesteld op basis van de begroting en de meerjarenbegroting. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 19 december om acht uur houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas een grandioze Kerstbin go ter afsluiting van het jaar. Als gewoonlijk worden negen gewone rondes gespeeld met mooie Kerst- prijzen en één Superronde met net als vorig jaar een hoofdprijs die klinkt als een klok. De bingo wordt gehouden op za- lagavond 19 december in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. De avond begint om 20.00 uur, maar de zaal is al open om 19.30 uur. De algemene omslag en de water- beheersingsomslag worden water schapslasten genoemd. Deze be lasting wordt opgelegd aan eige naren van onroerend goederen, gebouwd en ongebouwd. De algemene omslag wordt gehe ven om de kosten te dekken voor het beheer en onderhoud aan dij ken en kaden. De tariefsverlaging van deze omslag voor het jaar 1993 vindt zijn oorzaak in het feit dat per 1 januari 1993 het wegen beheer geheel is opgedragen aan de gemeenten. Tot en met 1992 heeft Schieland nog enkele polderwegen en wegen op waterkeringen in beheer. Door het wegvallen van onderhoudsko- ten aan deze wegen kan de ta riefsverlaging gerealiseerd wor den. De waterbeheersingsomslag wordt geheven om kosten te dekken voor het handhaven van een juist polderpeil. Dit betekent dat bij nat weer het overtollige polderwa- ter moet worden weggemalen en dat bij langdurige droogte water vanuit de rivier moet worden in gelaten. De verontreinigingsheffing wordt opgelegd aan alle huishoudens en bedrijven die afvalwater lozen in het riool of op oppervlaktewater. Uit de opbrengst van de veront reinigingsheffing worden kosten gedekt die te maken hebben met de zorg voor schoon oppervlakte water. Harry Govers en zijn orkest zul len in deze dienst muzikale mede werking verlenen. Ook het kinder koor zal onder leiding van Harry en Marijke Govers optreden in deze wel heel bijzondere dienst. Zij hebben inmiddels veel be kendheid gekregen door hun op tredens op radio en televisie. Ie der wordt van harte uitgenodigd dit feest bij te wonen. met zijn zanggroep Da Capo aan wezig zijn. Speciaal voor dit Kerstconcert is er een begeleidingsorkest gefor meerd. Dit orkest wordt gevormd door een aantal beroepsmusici en bestaat verder uit de beste muzi kanten van verschillende amateur- orkesten. Het begeleidingsorkest zal naast het begeleiden van de koren ook met het orgel twee delen uit het orgelconcert van G.F. Handel ten gehore brengen. Het programma van de Kerst zangavond is bijzonder afwisse lend te noemen. Alle liederen die De Gouwestem met het orkest zingt, zijn door de dirigent van het mannenkoor, Adriaan Ver hoef, gearrangeerd voor mannen koor en orkest. Deze muziek is ’’noot voor noot” voor elk instrument apart geschre ven. Een bijzondere artistieke, maar tijdrovende bezigheid. Het mannenkoor zingt een aantal eeuwenoude, bekende Kerstliede ren waarvan enkele in het Neder lands en sommige in een andere taal. De veeltaligheid is nu een maal kenmerkend voor de blijde boodschap van het evangelie. De alt Tineke Spaans is haar zangcarrière begonnen bij de zangpedagoge Riena Cornelissens in Den Haag. Tal van jaren heeft zij gezongen in het Residentie Kamerkoor. Als soliste heeft zij vele malen haar medewerking ver leend aan allerlei concerten. Met het Vissers Vrouwenkoor heeft Tineke Spaans solistisch op getreden tijdens een toernee door Zuid-Afrika. Ook was zij enkele malen te zien en te horen op de televisie en de radio, zowel als so liste als in een kwartet. Vrijdagavond 11 december zong Tineke Spaans de altpartij van het Weihnachtsoratorium in de Goud se St. Janskerk. WADDINXVEEN - Met de exe- cuteur-testamentair in de nalaten schap van wijlen de heer R. Pols heeft de gemeente Waddinxveen mondeling overeenstemming be reikt over de aankoop van het per ceel met opstallen Akkeroord 4, alwaar de heef Pols tot zijn over lijden heeft gewoond. Gelet op de ligging van het per ceel - in een gebied dat in aan merking kan komen voor een be perkte uitbreiding van het bedrij venpark Coenecoop - alsmede de redelijke vraagprijs zijn B. en W. van mening dat de gemeente de eigendom van dit perceel moet verwerven. B. en W. hebben derhalve de Waddinxveense gemeenteraad voorgesteld tot aankoop over te gaan van het perceel grond met opstallen ter grootte van ongeveer 3.160 vierkante meter aan Akker oord 4. De hoogte van het aankoopprijs is vertrouwelijk aan de gemeente- raadsleden meegedeeld. Ook voor 1993 staan er voor Vox en Jeugdkoor alweer diverse op tredens gepland, zoals in Boskoop, Gouda, Dordrecht, Alphen a/d Rijn, Harderweijk, Rotterdam, Middelburg en natuurlijk Wad dinxveen. GOUDA/ MOERKAPELLE -Kruiswerk Midden-Holland orga niseert in Moerkapelle een serie van zes themabijeenkomsten voor ouders en verzorgers van kinderen tussen anderhalf en vier jaar. Elke bijeenkomst begint met een inleiding over een onderwerp dat betrekking heeft op de opvoeding van een peuter. Veel ouders zitten met dezelfde vragen, bijvoorbeeld hoe pak ik een driftige of ondeu gende peuter aan, werkt het om een jong kind te straffen of te be lonen, wat is goed speelgoed, hoe leer ik mijir kind te spelen. Naast de vele momenten die peu ters hun ouders geven, zit elke ouder af en toe met de handen in het haar als het kind niet wil eten, jaloers is, hen ’s nachts steeds maar weer uit de slaap houdt. Al dit soort zaken komen in de gespreksgroep aan de orde. De deelnemers kunnen ook zelf on derwerpen inbrengen en krijgen ruimschoots de gelegenheid om vragen te stellen. Zij kunnen in deze themabijeen komsten ervaringen uitwisselen en praktische kennis opdoen over de ontwikkelingsfase van hun kind. De bijeenkomsten staan onder de deskundige leiding van wijkver pleegkundige Rita Dingemanse en opvoedingsvoorlichtster Annemie- ke Bonthuis van Kruiswerk Mid den-Holland. De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 12 januari van 20.00 tot 22.00 uur, in het wijk- gebouw te Moerkapelle, Heren weg 13. De volgende bijeenkom sten steeds een week later. Het is de bedoeling dat de deelnemers alle bijeenkomsten bijwonen. Voor leden van Kruiswerk Mid den-Holland kost de cursus ƒ15,-, voor niet-leden 65,-. Aanmelden vóór 1 januari 1993 bij secretari aat district Gouwe-IJssel, mw. L. Brouwers, op werkdagen van 9.00-16.30 uur, tel. 01803-14144. Nadere informatie bij de wijkver pleegkundigen van Zevenhuizen/ Moerkapelle, op werkdagen van 12.00-13.00 uur, tel. 01802-1280 of 01793-1615. MOORDRECHT - De Waddinx veense organist Jaap Nieuwen- huyse werkt zaterdagavond 26 de cember (Tweede Kerstdag) om acht uur mee aan het traditionele Kerstconcert van de Stichting Or gelconcerten in de Nederlands Hervormde Kerk van Moor drecht. In de kerk zullen alleen kaarsen in kroonluchters branden. De toe gangsprijs bedraagt ƒ4,- voor vol wassenen en een rijksdaalder voor kinderen. Jaap Nieuwenhuyse is sinds 1985 één van de vaste bespelers van het Moordrechts orgel, dat hij op zijn duimpje kent. Toch inspireert het orgel hem nog steeds, gezien zijn vele nieuwe muziekuitgaven. Het programma van het Kerstconcert omvat wer ken van Bach, Guilmant, Balbas- tre en Gigout. Tevens zijn er nek- ele eigen bewerkingen en is er een samenzang. Een groot deel van deze heffing wordt besteed aan het zuiveren van afvalwater. Dat gebeurt in af valwaterzuiveringsinstallaties (awzi’s) waarvan Schieland er 6 in beheer heeft. De vaststelling van de tarieven vond plaats in de openbare bijeen komst van de verenigde vergade ring van Schieland op woensdag 25 november. Enkele leden van het algemeen bestuur stelden aan het einde van de beschouwingen dat de tarie venontwikkeling bij de behande ling van de voorjaarsnota ’93 op nieuw ter sprake dient te komen. Het bestuur is van mening dat de hoogte van de tarieven in relatie moet staan tot het uit te voeren beleid en beheer van Schieland in de komende jaren. Tegelijk met de vaststelling van de begroting voor het jaar 1993 heeft het algemeen bestuur ook de meerjarenbegroting 1993-1997 vastgesteld. Hierin wordt een ta- riefsontwikkeling voorzien van de waterbeheersingsomslag van +5% in 1994 oplopend tot +7% in 1996. De verontreinigingsheffing zal naar verwachting jaarlijks met 5% stijgen. Uitgangspunt bij de tarievenontwikkeling zal altijd een goede taakuitoefening van Schie land moeten blijven, zo luidt de mening van het algemeen bestuur. WADDINXVEEN - Maandag avond 21 december om acht uur wofdt in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een Kerstbin go gehouden voor alle Waddinx veense ouderen. Deze Kerstbingo is een extra toe gift aan het slot van een jaar boor devol culturele activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Wad dinxveen. De verenigde vergadering (dit is het algemeen bestuur) van Schie land stemde op grond van deze becijferingen in met de volgende tarieven voor 1993: Algemene omslag: ƒ37,- per hec tare ongebouwd en ƒ37,- per ƒ500,- belastbare opbrengst ge bouwde eigendommen. Dit is een tariefsverlaging van 3%. Waterbeheersingsomslag: ƒ129,- per hectare ongebouwd en ƒ129,- per ƒ500,- belastbare opbrengst gebouwde eigendommen. Dit is een tariefsverhoging van 4%. Verontreinigingsheffing: ƒ82,68 per vervuilingseenheid. Voor huis houdens van 2 of meer personen betekent dit een jaaraanslag van 3x ƒ82,68 ƒ248,04. In 1992 was dit ƒ235,08. Een tariefsverhoging van 5%. Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19