Ondernemersclubs slaan handen ineen Kerstbal trok 100 ouderen Jubilerende Wereldwinkel: Kerstpakketten Grontmij KERSTVAKANTIE BLOUSES IN PRIJS VERLAAGD nu 20.- 35.- tot 50.- voordeliger maten 36 tot 48 en blouses halve prijs e Sn iep Wijsman en Gerts samen in één bedrijf Voor toekomst van Zuidplaspolder (ook 2e kerstdag) Info: 01828-12570 Laatste en 8e trekking Jongelui persten af Bestuurders op de vuist Cursus onderhoud fruitbomen Bouwplannen Bakker Zn. Greep uit kassa is opgelost WSE was op Kerstmarkt Ambitieuze plannen voor de toekomst Jeugdige schakers kampioen WADDINXVEEN Zaterdag, 12 december, werd te Rotterdam- Schiebroek gestreden om het Jeugdclubkampioenschap van de Rotterdamse Schaakbond, de E- categorie, tot 10 jaar. Bram Lindhout werd vijfde DUIF’S MODE Sb' /j I - 83315 - 72989 - 200035 - 128464 - 174601 - 36607 - 04364 - 08369 - 193238 - 17277 - 138579 - 140292 - 69331 - 139521 - 01630 - 135951 - 22115 - 18278 - 195440 - 24975 - 62663 - 102805 - 126443 - 120438 - 104129 - 46012 - 135695 - 185518 - 72644 - 135387 - 10232 - 52476 - 55112 - 49722 - 38548 - 49020 - 40539 -51213 - 193035 - 42673 Droombeeld Alphen aan den Rijn - 45319 - 57589 - 39680 - 31890 - 50340 - 102501 - 77342 - 126532 - 114449 - 25580 - 45740 - 56431 - 53505 - 12596 - 196252 - 139099 - 40105 - 133552 - 136169 VRIJDAG 4 DECEMBER: - 119561 - 34046 - 121563 - 125978 - 20199 - 18764 - 69946 - 115398 -46110 - 55931 DINSDAG 8 DECEMBER: - 81044 -132156 - 83853 -64565 - 19743 Sfeertuinen Advisering Uitslagen Bedrijfsterrein - 16720 - 15004 - 70144 - 30813 - 16757 GOUWEBAD Overgangsgebied Pagina 29 Woensdag 16 december 1992 Weekblad voor Waddinxveen ”De klant is voor ons altijd ko- Hoe langer hoe meer wordt de ho venier voor andere bijkomende zaken gevraagd. Dat betreft ook Hij memoreerde dat het Dansen voor Ouderen thans aan het vier de dansseizoen bezig is en dat de- voldoende bedrijfsterrein aanwe zig zijn. Dit standpunt zullen de onderne merskringen nader uitwerken in hun reactie op de Nota Beslispun ten. Deze nota is onderdeel van de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost. In het nieuwe streekplan, dat door de Provincie wordt opgesteld, wordt vastgelegd wat de komende jaren aan onder meer bedrijfster rein en woningbouw nog worden ontwikkeld in de Zuidplaspolder. MAANDAG 23 NOVEMBER: WADDINXVEEN - De politie heeft deze week een 32-jarige man uit Vlaardingen verhoord we gens een eerder dit jaar te Wad dinxveen gepleegde diefstal. De man verscheenop woensdag 4 no vember in een drankenzaak aan de Brederolaan en informeerde naar wijnsoorten. Toen hij even alleen gelaten werd, wist hij de kassa van de winkel te openen en verliet daarna de win kel. Kort daarop vermistte de verko per het geld uit de kassa. De da der maakte enkele honderden gul dens buit. De politie wist de man aan de hand van een opgegeven signalement op te sporen. WOENSDAG 2 DECEMBER: -02647 WOENSDAG 25 NOVEMBER: WADDINXVEEN - Gerts’ Tuinarchitectuur en Tuincentrum aan de Noordkade in Waddinxveen zal na 1 januari 1993 onder gebracht worden bij het Hoveniersbedrijf G.J. Wijsman aan de Tweede Bloksweg. Meer dan vijftig jaar heeft G.A. Gerts zijn hoveniersbedrijf geleid. Het bedrijf is vooral door mond-tot- mond reclame uitgegroeid tot een vooraanstaand adres op het gebied van tuinaanleg en -onderhoud. Enkele van de medewerkers van het Leidse dagcentrum Hooge Rijndijk, die betrokken zijn geweest bij het inpakken van de kerstpakketten van de Wereldwinkel Waddinxveen ten behoeve van de Grontmij NV. (Foto: Hanny Glasbeek-de Booy}. WADDINXVEEN - In dansschool Van der Lubbe aan de Sniepweg is zaterdagavond 12 december het Kerstbal voor seni oren gehouden. De Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen (SWOW) en het dansechtpaar Guus en Renée van der Lubbe kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond. Bijna 100 bezoekers heeft het bal getrokken, allen 50-plussers. Na mens de SWOW heette de heer J. Kunz, organisator van het Dan sen voor Ouderen (DVO), de be zoekers hartelijk welkom. MAANDAG 30 NOVEMBER: VRIJDAG 27 NOVEMBER: De nu samengevoegde bedrijven zullen onder de naam van Hove niersbedrijf G.J. Wijsman verder gaan. Wijsman beschikt over een modern ingerichte loods met schaftruimte en een naastgelegen kantoorruimte. De lokatie is te vinden aan de Tweede Bloksweg 42a in Wad dinxveen, parallel aan de uitvals weg naar Den Haag en Rotter dam. ”We bruisen van nieuwe plan nen”, vertelt Gert Wijsman. Dat blijkt uit het ontwerp van de tuin tekening, die toont wat men voor de kantoorruimte gaat aanleggen. Speciaal voor mensen die met tuinplannen lopen en gericht den ken aan tuinaanleg of -renovatie, wordt er een ’sfeertuin’ aange legd. Daar zal een klant geen verkoop punt aantreffen, maar verschil lend ingerichte plekken waar hij rustig de sfeer kan proeven. Op een oppervlakte van 2000 vierkan te meter liggen drie sferen, welke het hoveniersbedrijf eigen zijn Ook wordt diep nagedacht over een nieuw dienstenpakket, waarbij onder andere vaak voorkomende, kleinere werkzaamheden beter worden gestructureerd om op de ze wijze nog allerter te reageren op de wensen van de opdrachtge vers. Veel tijd wordt besteed aan advi sering. Aan directe verkoop of ’fun-shopping’ doet men niet. Dat is ook niet nodig. Gert Wijsman gaat ervan uit dat met professio nele begeleiding naar plaatsen waar kwaliteitsgoederen te koop zijn, de klant optimaal gediend wordt. Op beurzen en in toonkamers kan tuinmeubilair bezichtigd worden en tegelijkertijd kan de klant van advies worden voorzien. Op de lokatie aan de Tweede Bloksweg is daarom ook geen ver kooppunt te vinden. Gert Wijs man omschrijft zijn bedrijf als ”een hoveniersbedrijf met een sterke adviserende functie”. De klanten varen daar wel bij. ze activiteit inmiddels is uitge groeid tot één van de bekendste en populairste ouderenactivitei ten. De heer Kunz wees op het belang van deze sociaal-culturele activi teiten voor ouderen omdat die er mede toe bijdragen dat ouderen langer actief en zelfstandig blij ven. Dat is ook het streven van de overheid. ’’Sociaal-cultureel werk is dus ei genlijk een preventieve ouderen zorg”, aldus de heer Kunz. ’’Jam mer dat onze plaatselijke overheid zo weinig middelen daarvoor be schikbaar wil stellen”. De dansvloer werd daarna de ge hele avond constant bezet door de danslustige ouderen, die zich best vermaakten op de ballroom- en Latijnsamerikaanse dansmuziek die werd gedraaid door Guus van der Lubbe. Zeer gewaardeerd door de aanwe zigen waren de demonstraties ballroom-dansen door het dans echtpaar De Kloe, de Nederland se kampioenen ballroomdansen 1992, en van Latijnsamerikaanse dansen door het danspaar Dick Meier en Sandra Hartog, finalis ten in deze categorie bij de Ne derlandse kampioenschappen 1992. De dansavond duurde tot na mid dernacht, waarna de bezoekers te vreden huiswaarts keerden. Zon der uitzondering is deze avond door alle bezoekers op prijs ge steld. WADDINXVEEN - Donderdag 17 december bestaat de Stichting Wereldwinkel 12 jaar. In dit jubi leumjaar heeft de Wereldwinkel een grote hoeveelheid kerstpak ketten geleverd aan het advies- en ingenieursbureau Grontmij NV, gevestigd aan de Limaweg te Waddinxveen. Op woensdag 23 december zal de Wereldwinkel aanwezig zijn op de Waddinx- veense weekmarkt met een specia le actie voor vluchtelingen. De in opdracht van de Grontmij samengestelde kerstpakketten, be staan uit produkten afkomstig uit verschillende landen, waaronder India, Bolivia, Soweto, Sri Lanka, Algerije en de Filippijnen. Alles is gekocht van kleine producenten die een goede prijs hebben ver kregen voor hun produkten. De opdracht van de Grontmij is de grootste in de bestaansgeschie- denis van de Wereldwinkel Wad dinxveen. Door de omvang van de opdracht moest een oplossing ge vonden worden voor het inpakken van pakketten. Het pandje van de Wereldwinkel bij het Koningin Wilhelminaplein is voor een op dracht van een dergelijke omvang namelijk niet groot genoeg. De oplossing voor dit probleem werd gevonden in het dagcentrum ’’Hoge Rijndijk” te Leiden. Het dagcentrum heeft de Wereldwin kel veel werk uit handen genomen door alle artikelen eerst op te slaan en later in te pakken. Het dagcentrum ’’Hoge Rijndijk” biedt 60 geestelijk gehandicapten een zin volle dagbesteding. In het centrum is een aantal groepen ac tief met ieder een eigen gespecia liseerde activiteit. Zo is er een kook- en bakgroep en een textiel- groep die de door hun gemaakte produkten tevens te koop aanbie den. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond 8 december vond de achtste en laatste trekking plaats van de Sint Nicolaasactie 1992 van de Ondernemersvereni ging Waddinxveen OVW (KNOV-afdeling), die zaterdag 5 december officieel al voor het pu bliek werd afgesloten. De acht trekkingen zijn geweest op vrijdag 20 november, maandag 23 november, woensdag 25 no vember, vrijdag 27 november, maandag 30 november, woensdag 2 december, vrijdag 4 december en dinsdag 8 december. De uitslagen van de in totaal acht de aanleg van een compleet irriga tiesysteem in een tuin, diverse bouwkundige werken, een pomp in de vijver of het maken van een buitenkraan. Het zal ongetwijfeld een gevolg zijn van de grotere drukte in de andere vaksektoren, waar men steeds meer wordt geconfronteerd met gebrek aan arbeidskrachten. De vaklieden worden schaars. Voor het bedrijf is het alleen maar een stimulans zich op een breed gebied te ontplooien als vakman. ’’Hovenierswerk wordt wel eens te simpel bekeken”, al dus Gert Wijsman. ”Als we een project van vijf we ken hebben wordt er soms maar twee dagen gepland. De rest van de tijd wordt in beslag genomen door grondwerk, straatwerk en bouwkundige werkzaamheden zo als het metselen van een muurtje, aanleg van verlichting en het ma ken van een vijverpartij”. Hoe dan ook, het is het droom beeld van de klant waaraan moet worden voldaan. ”Wij ontwerpen een tuin in maximale staat. De klant bepaalt wat daarvan wordt gerealiseerd. Het ontwerp wordt zo gemaakt, dat de aanleg zelfs eventueel in fases kan worden uit gevoerd”. WADDINVEEN - De Waddinx- veense rijkspolitie heeft op don derdag 10 december een veertien en vijftienjarige jongen verhoord omtrent hun aandeel in een af dreiging op de Staringlaan. De knapen hadden een fietscom puter van een fiets weggenomen en de jeugdige eigenaar daarvan te kennen gegeven dat hij deze te rug kon krijgen in ruil voor aantal pakjes sigaretten. De politie hield de daders aan en maakte proces-verbaal op. De da ders bekenden meer soortgelijke gevallen van afdreiging gepleegd te hebben. bied van planteziekten. Deze uit wisseling van ervaringen komt de kwaliteit van het werk ten goede. actie ten behoeve van de vluchte lingen op deze wereld. Ter onder steuning van deze actie worden balpennen verkocht met daarop de tekst: ’actie vluchtingen, Wad dinxveen verkocht’. Voor ƒ1,50 koopt u een pen en steunt daar mee de hulpactie. De totale op brengst gaat naar de gezamenlijke hulpactie giro 800800 in Den Haag. Naast de normale openingstijden is de Wereldwinkel bij het Konin gin Wilhelminaplein ook geopend op woensdag 23 december en don derdag 24 december van 13.30- 16.00 uur. Men kan dan bij de Wereldwinkel terecht voor een leuk kerstgeschenk, waarvan de opbrenst ook nog eens bestemd is voor een goed doel. van verontreinigd slib uit de Hol- landsche IJssel. De vork van de spoorlijnen Rotterdam-Gouda en Den Haag-Gouda is een prima plek voor een transferium (over stapstation). Het rijk wil ten oosten van Zoe- termeer een bos van meer dan 2000 ha. aanleggen. Verder is de Zuidplaspolder in beeld voor de vestitging van extra glastuinbouw. De gezamnelijke ondernemers- kringen zijn van mening dat de gewenste en noodzakelijke verde re economische ontwikkeling van het bedrijfsleven in de regio niet mag worden belemmerd. Dit bedrijfsleven maakt al jaren een gunstige economische ontwik keling door. Een groei die nage noeg geheel voor rekening komt van de reeds gevestigde bedrijven. Ook in de toekomst moet hiervoor trekkingen tot nu toe zijn: VRIJDAG 20 NOVEMBER: WADDINXVEEN - Bij de Wad- dinxveense rijkspolitie is op zater dag 12 december aangifte gedaan van een mishandeling gepleegd op de afrit Waddinxveen van rijks weg Al2. Twee autobestuurders kregen, rijdend op de rijksweg richting Waddinxveen, onenig heid met elkaar. Deze ontstond doordat de be stuurder van een bestelbus zeer kort achter de personenauto van de aangever ging rijden. Vervol gens werd hem door de bestuur der van de bestelbus belet om naar rechts te gaan. Toen uiteindelijk de aangever achter de bestelbus kwam te rij den maakte hij met lichtsignalen zijn ongenoegen kenbaar aan de bestuurder van de bestelbus. Op de afrit stopten beide voertui gen. De aangever liep vervolgens een vuistslag op in het gezicht en heeft zich onder doktersbehande ling moeten stellen. De politie is op zoek naar de dader. GOUDA - De Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Hol land (NLB) in Gouda organiseert in Krimpen aan de Lek een cur sus achterstallig onderhoud hoog- stamvruchtbomen. De cursus bestaat uit een theorie- avond op donderdag 14 januari en een praktijkochtend op zaterdag 16 januari 1993. De kosten bedra gen ƒ35,-, hier zijn koffie en cur susmateriaal bij inbegrepen. De cursus is bedoeld voor mensen die oude hoogstamvruchtbomen in hun tuin of erf hebben staan en niet weten hoe deze gesnoeid moeten worden. Het goed onderhouden van hoog stamvruchtbomen is noodzakelijk. Niet alleen gaan de bomen dan langer mee, maar ze leveren ook aanzienlijk meer, grotere en smaakvollere vruchten. Verder zijn hoogstamvruchtbo men waardevolle landschapsele menten en zeker in het voorjaar een lust voor het oog. Op de theorieavond worden aan de hand van dia’s de algemene snoeiregels behandeld. Bij de praktijkochtend is er eerst een korte rondleiding door de boom gaard. Vervolgens gaat men onder leiding van de instructeur Hans Brand in kleine groepjes zelf aan de slag. Meer informatie over de cursus en een opgaveformulier vindt men in de folder ’’Cursussen onder houd en aanplant hoogstam vruchtbomen”. Deze is verkrijg baar op het volgende adres: Stichting Natuur- en Landschaps beheer Zuid-Holland, Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 01820-24500. De bezitters van prijswinnende lo ten kunnen voor hun 100 gulden contact opnemen met OVW-pen- ningmeester D. Sonneveld, Ko ningin Wilhelminaplein 5, Wad dinxveen, tel. 01828 - 13061. De trekkingen werden op verzoek van de Ondernemersvereniging Waddinxveen traditioneel verricht door notariskantoor Van der Meu- len Koek aan de Prinses Bea- trixlaan. WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN - In Zevenhui- zen-Moerkapelle zijn door bouw bedrijf G.J. Bakker en Zn. BV en door C.J. Bakker aanvragen inge diend om bouwvergunning voor de bouw van woningen langs de Julianastraat te Moerkapelle. De plannen liggen in het bestem mingsplan ’’Bedrijfsterrein, her ziening 1990”. De noordelijke be grenzing van het bedrijfsterrein wordt gevormd door een strook grond met de bestemming ’’tui nen, een klein strookje openbaar groen en waterberging. Aansluitend hieraan ligt de be stemming ’’bedrijfsterrein met be bouwing”. Dit houdt in dat de woningen niet dichter dan 15 me ter van het hart van de weg mo gen worden geplaatst. Door de belanghebbenden is ge vraagd of de afstand tot het hart van de weg verkleind mag worden tot 10 meter. In het bestemmings plan is een afstand van 15 meter aangehouden om te voorkomen dat de bedrijfsgebouwen te dicht op de woningen in de Juliana straat gesitueerd zouden worden. De bouwplannen betreffen hier woningen en geen bedrijfsgebou wen, zodat het acceptabel is om de afstand tot het hart van de weg te verkleinen. Tevens levert de bouw van de woningen ruimtelijk gezien een beter straatbeeld op. Het is dan ook wenselijk om voor het betreffende perceel een voor- bereidingsbesluit te nemen. WADDINXVEEN Op de Kerstmarkt in de leplaan stond zaterdag ook WSE-voetbal. De bezoekers konden er kennismaken met een voetbalclub die een ge heel eigen positie heeft verworven in Waddinxveen. Want WSE is méér dan alleen een voetbalclub. Naast het voetbal heeft de vereni ging uit de Oranjewijk (sinds kort ook bereikbaar via de zuidzijde van het complex) een gevarieerd programma voor jong en oud. Al in het midden van de jaren ’70 stond WSE bekend als een club die veel activiteiten voor de jeugd ontplooide. Nog steeds neemt de jeugdafdeling een belangrijke plaats in de vereniging in. De jongste spelertjes (en speel- stertjes, ook meisjes kunnen bij WSE terecht) zijn 6 jaar oud, de oudste junioren zijn 19 jaar. WSE heeft voor elk wat wils. Voor wie voetbal gewoon leuk vindt, maar ook voor de prestatief ingestelde speler. Het spreekt voor zich dat bij de jongste jeugd het plezier het belangrijkste is. Hoewel voetbal de hoofdmoot vormt, organiseert WSE nog tal van andere activiteiten. Voor de jongste jeugd zijn er de traditio nele pupillen-sportdagen aan het begin van het seizoen, de elftal- weekenden, de pupillenzaalsport- dag in de winter en de WSE-fami- liedag. Voor de al wat oudere jeugdteams zijn er de profweek (een week lang leven als een echte profvoet baller, inclusief het spelen tegen echte profclubs), strandtrainin- gen, zaalvoetbal en een reis naar het buitenland. Verder zijn er nog activiteiten als de populaire playback-show, de Koninginnedag-viering en de WSE Familiedag. De WSE contact-commissie orga niseert kaartavonden en visdagen voor de oudere leden. En natuur lijk is WSE bekend van het Axis WSE-toemooi, waaraan verschil lende profclubs van nationale en internationale faam hebben deel genomen. Wat te denken van Ajax, Feyenoord, PSV, Borussia Mönchengladbach, Schalke ’04, Sparta, FC Volendamr Arhus GF en FC Utrecht! WSE timmert ook op het presta- tieve vlak aan de weg. Alle hoog ste elftallen staan onder begelei ding van gekwalificeerde trainers en begeleiders. Daarnaast beschikt WSE over een jeugdplan. Via zogenaamde ’be- lofte-teams’ probeert men het ni veau van talentvolle jeugdspelers te verbeteren. Er wordt geprobeerd een goede entourage te creëren waarin zowel prestatief als recreatief ingestelde spelers goed kunnen gedijen. Mo menteel wordt met name aan het laatste aspect hard gewerkt. Het clubhuis ’De Lansbrekers’ is aan een ingrijpende verbouwing on derhevig. Met vereende krachten bouwt WSE aan een goede toekomst. Die zelfwerkzaamheid is kenmer kend voor WSE. Veel leden ver richten naast het voetbal (of zelfs zonder te voetballen) diverse hand- en spandiensten voor de club. Natuurlijk is een ieder die zich ook daartoe geroepen voelt van harte welkom. De hoveniers G.J. Wijsmanen G.A. Gerts hebben ambitieuze plannen (Foto: Peter Veenstra) Daarnaast is er een industriegroep die allerlei werkzaamheden voor het bedrijfsleven verricht, zoals sponsjes inpakken, folders vou wen, maar ook computerkabels monteren. Deze laatste groep heeft tevens de kerstpakketten ten behoeve van de Grontmij in gepakt: een klus die met vreugde werd geklaard! Op 17 december bestaat de We reldwinkel Waddinxveen 12 jaar. De vrijwilligers die nu de winkel draaiende houden, blijven zich in zetten voor betere levensomstan digheden in de derde wereldlan den door een rechtvaardige han del. De Wereldwinkel zal op 23 de cember op de Waddinxveense weekmarkt aanwezig zijn voor een Begeleid door hun instructeurs W. v.d. Hoek en H. van Wouden berg kwamen 8 jongens van WSV, de Waddinxveense Schaak vereniging in het strijdperk. In een moordend tempo haalden Nathaniel DiPaola (100%), Taco Stouten, Barry Loef en Ivo de Vries (allen 85%) de stukken en de punten binnen. Zij werden glansrijk kampioen. Met de grote kracht die in dit jonge team schuilt kunnen zij een ernstige poging doen de huidige kampioensploeg van Nederland naar de kroon te steken. Naast deze 4 kanjers speelden ook de nóg jongere Onno Smits, Arjan Hennink, Bart Eindhoven en Gerben Stouten (gemiddeld 7,5 jaar), voor Waddinxveen. Zij deden een schat aan ervaring op en bereikten met een score van 25% een bescheiden, maar eervol le klassering bij de beste 10 ploe gen. Na 5 uren schaken verliet een feestelijke groep Waddinxveners met een beker, vier medailles, acht vaantjes en zestien rode ko nen het wijkgebouw Castagnet, om net voor donker in Waddinx veen terug te keren. De Nederlandse kampioenschap pen worden volgend jaar in de maand mei in het Anne Frank Centrum gehouden. WADDINXVEEN - Veteraan Bram Lindhout deed voor de Waddinxveense sportclub Antilo pe mee aan de zondag 13 decem ber op de paardenrenbaan van Duindigt in Den Haag gehouden 16e Internationale Duindigtcross.- Er moest door de deelnemende at leten een afstand van 8.000 kilo meter worden afgelegd. In het eindklassement bezette Bram Lindhout bij de Veteranen II een 5e plaats. Hij liep een regelmatige cross en eindigde in een tijd van 35.52 minuten. Naar de mening van Antilope gaf de organisatie in Den Haag op nieuw geen gehoor aan de wens van de atleten om hen die boven de 60 jaar zijn in een apart Vete ranen III-klassement te registre ren. WADDINXVEEN/MOORDRECHT - De ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) maakt zich met andere lokale werkgeversorganisaties druk over de bestemming die de erg gewilde Zuidplaspolder zou moeten krijgen. Ze borduren daarmee voort op de visie van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden- Holland. De Goudse Kamer steunt de ondernemerskringen in hun actie. De Zuidplaspolder ten westen van Gouda/Waddinxveen is erg in trek bij veel plannenmakers. Of het nu gaat om woningbouw, be drijfsterrein, slibstort of bijvoor beeld de aanleg van een transferi um. Om de economische belangen die met de Zuidplaspolder zijn ge moeid voldoende aandacht te la ten krijgen, hebben de betrokken ondernemerskringen besloten de handen ineen te slaan. Zij hebben dit onlangs besloten in een gezamenlijke vergadering. De ondernemerskringen zijn de On dernemersvereniging Moordrecht, het VION uit Nieuwerkerk aan den IJssel, de Ondernemersvere niging Zevenhuizen-Moerkapelle, het Industrieel Contact Waddinx veen (ICW) en de Raad voor Handel, Industrie en Dienstverle ning Gouda. Een eerste actie zal een gezamenlijke reactie op de Nota Beslispunten, onderdeel van de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost, zijn. De Zuidplaspolder is een over gangsgebied tussen de drukke Randstad enerzijds en de stille veenweidegebieden van Midden- Holland anderzijds. Het gebied wordt doorsneden door de rijkswegen' 12 en 20 en drie spoorlijnen, waaronder de drukke lijnen Rotter-Gouda- Utrecht en Den Haag-Gouda- Utrecht. Dit maakt de polder juist uiter mate geschikt voor een verdere economische ontwikkeling, van belang voor het bedrijfsleven in geheel Midden-Holland. Op de Zuidplaspolder liggen di verse ’claims’. Naast de aanleg van bedrijfsterrein zijn er onder meer plannen voor woningbouw (Achtkamp bij Nieuwerkerk aan den IJssel, Gouda-West). Verschillende locaties worden on derzocht voor een mogelijke stort ning. Ook voor de soms kleine, maar tijdrovende werkzaamhe den”, aldus Waddinxvener G.A. Gerts. Zijn bedrijf had af en toe heel kleine, maar vervolgens ook weer heel grote projecten te verwezen lijken. Dat kan een particulier tuintje zijn van een paar vierkante meter, maar ook wel het ontwerp van een tuin bij een piashuis, waar enige maanden werk aan zit. Gerts vindt dat de klant verwend moet worden. Hij betaalt daar voor en mag dan ook gedegen vakmanschap verwachten. Met j die filosofie behept stapt hij in bij hoveniersbedrijf G.J. Wijsman. 1 Gert Wijsman vertelt: ”Het was een moeilijke tijd toen ik ruim twaalf jaar geleden begon. De banken stonden niet te trappelen om je te financieren en dus kocht ik aan het eind van de jaren ze ventig met m’n laatste centjes een auto en een aanhanger.” De broekriem moest worden aan gehaald maar langzaam aan werd een koers gevonden. Het werd drukker en soms moest zelfs in overleg met de klant wel eens een afspraak verschuiven. Beide bedrijven kennen veel klan ten van ’het eerste uur’ en dat is wel het bewijs dat de bedrijven, beide apart destijds en tezamen nu, een waarborg voor goed werk zijn, aldus de twee partners. Het nieuwe bedrijf richt vooral op de markt en de nieuwe trends. Beurzen worden ervoor bezocht en vakbladen ’doorgespit’. Het be drijf van Wijsman maakt ook deel uit van de Coöperatieve Vereni ging van Tophoveniers, waarin nog drie andere regionale bedrij ven zitten. Samen hebben ze ook de inzen ding op de Boskoopse vakbeurs Plantarium 1992 verzorgd. Daar werd belangstellenden de nieuwe trend getoond: tuin en kunst. Het bedrijf probeert op die ma nier impulsen te geven aan een nieuwe trend. Ook houdt het zich bezig, in samenwerking met ande re vakgenoten, vaktechnische pro blemen op te lossen. Die kunnen variëren van vijver aanleg tot problemen op het ge- MMgr ÜB. -•*' fc- Ba» llte

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 29