WSE wil nu tweede periodetitel hebben Dubbele winst voor Gouwe-dames Kwiek besluit competitie Veel tumult bij RWR-Korbis winnen (133) streekderby TOOS-jongens klaar voor de NK-teams Be Fair-volley bal I Waddinveners verslaan Esto Zender uit de ether Kien met Rien bij Be Fair Florida tevreden met uitstel Excelsior driemaal onbeslist Klapper besluit 1992 voor Flyers Winst WSV-2 Piet de Saegher traint Be Fair Pupillendag Be Fair-voetbal Zaalvoetbal WSE-voetbal in ”De Sniep” Laatste plaats voor hoeckyers 4 i WSE Korbis 2 Overtuigend zijn. Heren Waddinxveen Dames Pagina 35 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 16 december 1992 Het NK-team van TOOS-gymnastiek. (Foto: TOOS-gymnas- als zevende de winterstop in. II I De kampioenen van tafeltennisvereniging Kwiek. Van links naar rechts Jan Dibbets, Nico Kers, tiek). die zondag 19 december mee doet aan het Nederlands Kampioen schap voor clubteams niveau 6B in Heerenveen. Omdat er bij het NK maar vier turners per toestel mogen werken, terwijl een team uit zes turners bestaat, was deze wedstrijd een graadmeter voor wie in Heeren veen op welk toestel mee gaat draaien. Jurjen van Pruissen, de ’nestor’ van de ploeg omdat hij de meeste ervaring heeft, liet zien dat hij de- zaal aan de Staringlaan een onder linge wedstrijd van de TOOS-he- renkeurgroep georganiseerd. Ondanks de ongewone tijd was de publieke belangstelling voor deze wedstrijd heel goed. De wedstrijd WADDINXVEEN- Bij tafelten nisvereniging Kwiek is de najaars- competitie afgelopen. Bij de seni oren deze keer twee kampioens- teams, bij de junioren één. Kwiek 1, dat uitkomt in de eerste klasse promotie, eindigde op de derde plaats achter de Goudse teams Ilac-3 en Vriendenschaar-3, zij het met een verschil van 8 punten. Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Cees Vos zul len hierdoor ook in de voorj aars competitie uitkomen in de le klasse van de afdeling Gouda. Kwiek-2 eindigde als tweede, ach ter het Schoonhovense Smash-1. Henk Bloks, Jac Brand en Rob Kappé handhaven zich hiermee royaal in de 2e klasse promotie. 'TT* ze oefenstof tot in de puntjes be heerst, want hij was op vier van tie heeft Kwiek-1 (Leon Bouw man, Martijn Gilhuis, Jurgen Rei chard) goed gescoord en behaal den met de derde plaats een goe de eindklassering. Guido Kappé, Martin Loef, Se- bastiaan van Ommeren en Dennis Pronk hadden met Kwiek-2 meer moeite om te scoren. Toch is het voor de debutanten in de landelij ke competitie een leerzaam jaar geweest. Kwiek-7 werd kampioen. In de vierde klasse bleven ze ongeslagen waarbij Jurgen van Geest (93%), Gerbrand de Goeij (90%) en Alexander Pietjouw (87%) ook een hoge persoonlijke score be haalden. tweede doelpunt van Pillekers op aangeven van de Waddinxveense grensrechter werd afgekeurd. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Waddinxveen liet het wat betere voetbal zien, terwijl de tegenstan der uit Gouderak meer vechtlust toonde. De dijkbewoners kwamen op een nogal goedkope manier op een 0-2 voorsprong, nadat Dave Wendijk de bal volledig verkeerd had geraakt kon Edwin Evergroen simpel scoren. Waddinxveen heeft op dit mo ment te weinig ’winners’ in het eerste elftal, het oogt allemaal een beetje te lief, en op die manier kom je op dit niveau niet veel ver der. Omdat men aanvallend geen vuist kon maken en er verdedi gend de nodige steekjes vielen is het verlies simpel te verklaren. In Bodegraven tegen Esto lieten de WSE-spelers de eerste helft zeer weinig zien. Esto had meer inzet maar kon qua veldspel zich niet meester noemen op het veld. Dat er de tweede helft nog toe schouwers waren ondanks de gure wind is een regelrecht compli ment aan diezelfde ’die-hards’. WSE had slechts twee goede kan- Zaterdag hoopt A-l thuis te spe len tegen Alphense Boys, 14.30 uur. B-l is vrij van competitie en oefent tegen Floreant om 12.45 uur. C-l voetbalt bij Nieuwerkerk C-l om 14.30 uur. waar Korbis beslist een goed re sultaat tegen zou willen halen. Of dat zal lukken hangt af van de vorm van de dag. In elk geval kan het een spannende ontmoeting worden met als inzet de kopposi tie. Aanvang 16.45 uur. Korbis 2 doet het ook goed in de competitie. Tegen Sagitta 3 in Ridderkerk werd een ruime 413 zege behaald en kon de koppositie behouden blijven. sen op een voorsprong. Vincent v. Staveren (één van de betere spe lers) kon noch koppend noch schietent het juiste net vinden. Na rust dankzij een donderspeech van de (Bodegraafse) coach Ad van der Herik een gretiger WSE. Beter veldspel en meer overleg werd ten toon gespreid, gepaard gaande met meer inzet. Tien minuten na rust mocht WSE een vrije trap nemen op de rand van het 16 meter-gebied. Rene Moons beproefde met een harde schuiver de Esto-goallie, die dé bal moest lossen. Martijn v.d. Wal was er als de kippen bij om 0-1 aan te tekenen. Een kwartier later was het tweede doelpunt daar, na een afgeslagen aanval counterde WSE vliegens vlug via Willy Beelen. Erwin Pleus trok fraai een gat waarna Willy pardoes door kon kopen en de keeper kansloos kon laten (0-2). Robert Kerkhof, slechts opvallend met enige bizarre ingevingen, werd geruild voor Marijn Sol. Koud op het veld kreeg deze di rect al een goede kans echter zijn schot was te slap. Aan de andere kant kreeg ook Esto een oplegde kans echter Bert v.d. Kaa hield zijn hok schoon. John Moons kwam de moegestre den Jan Willem v. Triet nog ver vangen maar verder gebeurde er niets meer. Een reguliere, terechte overwin ning op een matig Esto bracht WSE op de tweede plaats achter Unio. Zondag de laatste wedstrijd van dit jaar, uit tegen Moordrecht, aanvang 14.00 uur. WADDINXVEEN In ver band met het spelen van een on derlinge clubwedstrijd werden in de laatste 2 ronden voor Excelsi ors onderlinge damcompetitie slechts 15 wedstrijden gespeeld. Daarbij is wel opmerkelijk dat slechts 3 daarvan onbeslist eindig den. Lucien Claessen en Bertus van Eijk bleken aan elkaar gewaagd en Raymond van Es en Jan Kra mer deelden ook de punten. In de laatste ronde was het voorzitter Piet Swart die clubkampioen Dick Dibbets diens eerste verlies- punt bezorgde door een goede re mise. Dirk Heeren I en Tijmen den Ou den waren het meest succesvol in deze twee ronden door 4 punten aan hun scorelijst toe te voegen. Dirk klopte achtereenvolgens Cor Stolker en Kees Blonk en Tijmen toonde zich de sterkere van Jan de Heer en Ruud van Dijk. In de voorlaatste ronde bond Ruud de taaie Kees Blonk aan zijn zegekar en in deze ronde wist Jaap van der Eist zijn persoonlij ke moyenne wat op te voeren dankzij winst op Jan Both. Wisselend succes was er voor Fred Zaadhof, die Gerrit van der Zijden met de nul confronteerde en zich in de laatste ronde zag verslagen door Tijmen den Ouden jr- In de laatste ronde een fraaie con frontatie tussen jong en oud, te weten Teun Twigt en Teun van der Krol. De jeugdige Teun van der Krol kon zijn partij tegen de vaak sluwe Ton Twigt in zijn voordeel beslissen. Jan Both liet tegen Cor Stolker volle winst aantekenen en last but not least is zeker vermeldenswaar- dig de knappe winst van Bertus van Eijk op viervoudig ex-club- kampioen Adriaan Blom. Na het recentelijke succes tegen het le damteam van Schoonhoven heeft het tweede achttal van Ex celsior de afgelopen week een dui delijke winst (115) laten aante kenen in haar wedstrijd tegen RDC (Rijnsburg). Vier winstpartijen en 3 remises legden de basis van dit goede re sultaat in de competitie van de Dambond Midden-Holland. Drie junioren in dit team, te we ten Raymond van Es, Lucien Claessen en Sietse Siersema, won nen hun partij. Naast de reglementaire winst van rondspelleider Dirk Heeren I, werden remises aangetekend door Jan de Heer, Dirk Heeren II en Adriaan Zwanenburg. Jaap van der Eist was de enige met verlies. WADDINXVEEN - De volleybaldames van CVB Bank Be Fair hebben zaterdag in de belangrijke wedstrijd tegen VCS (Sassen- heim) hun tweede plaats verstevigd. De Waddinxveensen won nen na twee Uur overtuigend met 3-1 en hebben in de promotie klasse nu 24 punten uit 9 wedstrijden. dagavond in Delft een uitwed strijd gespeeld tegen Skania 2. De Waddinxveners ontmoetten welis waar een geroutineerde ploeg, maar Skania kwam toch iets te kort om echt te imponeren. Gedurende elke set kreeg Be Fair voldoende speelruimte om het ei gen spel te kunnen spelen. Ont brak het enigszins aan vechtlust in de voorgaande twee wedstrij den, trainer-coach Cees Swets kon nu zien dat de strijdlust weer overduidelijk aanwezig was. Het geloof in eigen kunnen had weer de overhand. Dat kwam tot uitdrukking in de goede passes en de daarop volgen de set-ups van Dirk Pijpers, die de bal precies daar gaf waar die nodig was. De aanvallers Paul van Yperen en Edwin van Meerveld konden daarop keihard aanvallen en sco ren. Evenals de middenaanvaller Bobby van Maaren, die zich re gelmatig liet gelden. De standen die genoteerd konden worden voor de eerste twee sets waren dan ook 7-15 en 10-15. In de derde set leek het even de ver keerde kant op te gaan. Be Fair keek na enige tijd tegen een ach terstand van 11-8 aan. Echter, door keihard werken wis ten de Waddinxveners voor een verrassing te zorgen door de set met 13-15 in het voordeel te be slissen. Het uiteindelijke resultaat was een 0-3-overwinning. Komende zaterdagmiddag om half vijf spe len de heren van Be Fair in de sportzaal Groenswaard (Wingerd) tegen LUSV 1 uit Leiden. WADDINXVEEN De laatste wedstrijd van 1992 in sportzaal De Duikelaar kan een echte klap per worden want Flyers’ eerste herenbasketbalteam (gedeeld der de) ontvangt het momenteel sterkste team in de competitie, Baros uit Rotterdam. Zaterdag 19 december om 19.15 vangt de wedstrijd aan. Afgelopen week einde kwam Flyers’ heren 1 uit tegen de zwakste ploeg in de com petitie: Utrecht. Hoewel de winnaar van tevoren toch wel vaststond, kreeg de Waddinxveense ploeg hetnog be hoorlijk zwaar te verduren, wel licht door enige onderschatting. Aanvallend liep het lekker bij Flyers, korte snelle aanvallen le verden maar liefst 99 punten op. Aan die punten werd, als vaker, veel bijgedragen door het grote aantal driepunters, dat waren er nu 12. Hoewel René Hazelaar en Coen van Wilgen met name zeer goed liepen te verdedigen, wist Utrecht toch 92 punten te scoren. Flyers won dus met een magere marge van 7 punten, terwijl het eigenlijk een ’walk-over’ had moeten zijn. Zaterdag beter. Ook in het ’Utregse’ kwam Fly ers’ dames 1 in het veld tegen het hoog geklasseerde Cangeroes. Fly- WADDINXVEEN - Opder de ti tel Kien met Rien wordt op vrij dag 18 december alweer voor de 20e keer de jaarlijkse kienavond van Be Fair-voetbal georgani seerd. De organisatoren zijn er ook nu weer in geslaagd om een groot aantal aantrekkelijke prijzen voor de deelnemers bijeen te brengen. Alle (oud)-leden, donateurs en sponsors worden van harte uitge nodigd om mee te kienen in de kantine van Be Fair in het War- naarplantsoen. De aanvang van deze avond is gesteld op 20.00 uur. In het verleden werd op deze avond de trekking van de kerstlo- terij verricht, maar in verband met het organiseren van een jubi- leumloterij heeft Be Fair dit jaar afgezien van deze loterij. De aanwezigen op deze kienavond kunnen echter al wel inschrijven op een lot voor deze in 1993 te or ganiseren loterij ter gelegenheid vanhet 40-jarig jubileum van Be Fair. WADDINXVEEN Ook in de uitwedstrijd tegen RWR uit Rhoon bleef Korbis-korfbal op het pad der overwinningen. Met de duidelijke cijfers 914 werd RWR teruggewezen. Vooraf was de ploeg gewaarschuwd dat het best een luidruchtig onder onsje kon worden en die verwachting bleek volkomen waar te De kampioenen van tafeltennisvereniging Kwiek. Van links naar rechts Jan Dibbets, Nico Kers, Martin van Tol (team 7), Jurgen van Geest, Gerbrand de Goey, Alexander Pietjouw (team 7 jeugd), Martien van Klink, Joost Looman, Roland v.d. Werf (team 18). (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Radio- controledienst heeft met assisten tie van de Waddinxveense politie op maandag 7 december een inval gedaan in een woning aan de Aca- ciastraat. Hierbij werd Radio Mo nique uit de lucht gehaald. De illegaal opererende zender stoorde met de uitzendingen het mobilofoonkanaal van de politie en reguliere uitzendingen van ra dio en tv. De zendapparatuur is inbeslaggenomen. Door de Radio- controledienst wordt proces-ver- baal opgemaakt. Kompleet met boerenkapel op de tribune werd de Korbis-ploeg een warm onthaal bereid. Ondanks het vele lawaai van toeters en sire nes had Korbis in de eerste helft gewoon het betere spel. En dat feit kwam ook tot uitdruk king in de score, want na een 10 achterstand liep de ploeg van Han Poortvliet goed spelend weg naar een 28 voorsprong. Daar werden de toeschouwers toch wel wat rustiger van, hetgeen echter niet weg nam dat RWR nog voor rust tweemaal wist tegen te scoren (48). Toen de speaker in de pauze be loofde dat RWR er „flink tegen aan zou gaan”, was Korbis derhal ve gewaarschuwd. Nadat Yvonne Visser snel voor 49 had ge zorgd, kwam RWR toch gevaar lijk opzetten. Binnen 8 minuten werd de achterstand terugge bracht tot 79 en moest Korbis alle zeilen bijzetten om in die heksenketel het juiste korfbal spoor te vinden. Dat dat gelukte was mede te dan ken aan treffers van Miriam de Boer, Frits Visser en Pieter Sloot weg. Met een 712 voorsprong kon Korbis gevarieerd spelend naar een ruime 9—14 eindze ge toegaan. Voor de pauze scoorden nog Pie ter Slootweg (2x), Marko van Leeuwen die overigens nogal eens hard werd aan gepakt 2x, Miriam de Boer, Ellen van de Ent en Yvonne Visser elk lx. Door dit goede resultaat heeft Korbis nu 7 punten uit 4 ontmoe tingen behaald. Zaterdag gaat Korbis in Delft op bezoek bij kampioenspretendent Excelsior. Een zeer goed spelend achttal, WADDINXVEEN - Aan het ein de van ieder jaar vinden de door WSE-voetbal georganiseerde zaal- voetbaltournooien plaats. Traditioneel zijn die evenmenten - voor A- en C-junioren - bijzonder sterk bezet. Het tournooi voor A- junioren, dat al langer bestaat, werd al eens gewonnen door on der meer SC Feyenoord (2x), SVV en UVS. Bij de C-junioren waren onder meer Elinkwijk en Feyenoord suc cesvol. Nu op eredivisie-niveau doorgebroken talenten als Dean Gorree (Feyenoord), Robert Roest (FC Utrecht) en Wladimir Laisida (BW Den Bosch) gaven al eens acte de présence op WSE- tournooien. Het organisatie-comite heeft weer beroemde amateurverenigingen en befaamde betaald voetbalclubs weten te strikken. Naast WSE doen bij de C-junioren mee: SC Feyenoord, Roodenburg, Al phense Boys, ADO, Elinkwijk, Quick Boys en het Jeugdplan Gouda. Bij de A-junioren zijn dat SC Feyenoord, Roodenburg, UVS, ADO, Elinkwijk, Quick Boys en BW Den Bosch. De data zijn dinsdag 29 en woens dag 30 december. Beide evene menten vinden plaats in sporthal De Sniep, en beginnenom 10.00 uur. WADDINXVEEN - VrijdagHl 1 i i liuviat. wam mi waa vu» »ivi run de zes toestellen de beste en werd met een eindscore van 51.10 roy aal eerste. Mark Kranenburg, die heel goed van start ging liet op de brug een voor zijn doen matige oefening x - zien en eindigde daardoor met gold slechts 49.45 als tweede. Voor de derde plaats was er een spannende strijd tussen Klaas Buijtendorp en Anton Stoter, die door Anton met miniem verscil (45.70 om 45.75) in zijn voordeel werd beslist. Maarten Witteman eindigde on danks een stroeve start met 42,00 als vijfde en Niek Buijs werd zes de met 40.75. Na de wedstrijd werd duidelijk dat het team klaar is voor de NK en daar een goede prestatie kun nen gaan leveren. De vierde set startten de Wad dinxveense goed. VCS had de moed opgegeven en Be Fair haal de deze set overtuigend bionnen (15-7). Zaterdagmiddag 19 december om half één spelen de Be Fair-volley- baldames tegen Zevenhuizen 2. De heren van Be Fair hebben vrij- WADDINXVEEN - Op een laat ste plaats met één punt uit 12 wedstrijden zijn de heren van de hockeyclub Waddinxveen in de derde klasse aan de winterstop be gonnen. Ook in de derde klasse A bezet ten de hockeydames de laatste plaats. Kwiek-3 en -4 wisten hun plaats in resp. 2e klasse promotie en 2e klasse degradatie veilig te stellen. Kwiek-7, Jan Dibbets, Nico Kers en Martin van tol, eindigden als eerste en promoveren naar de 3e klasse promotie. Het was geen ge makkelijk kampioenschap omdat tot de voorlaatste week maar liefst vier teams in deze poule de titel konden binnen halen. Kwiek-18, bestaande uit Martien van Klink, Joost Looman en Ro land v.d. Werf behaalden in de 5e klasse degradatie het kampioen schap ongeslagen binnen, waarbij de 100% score van Martien en Roland hun sterkte extra bena drukte. In de landelijke juniorencompeti- WADDINXVEEN - Bij de da mes van CVB Bank Be Fair-vol- leybal is Zaandammer Piet de Saegher de tussentijds vertrokken trainer-coach Tjibo v.d. Werf op gevolgd. De bekende oefenmeester, die ook internationaal scheidsrechter is, neemt voor de rest van dit sei zoen de plaats in van interim-trai ner en tweede elftalspeler Hans van Vark. ers liet voor rust buitengewoon goed spel zien. Met Babette Heerkens als uit blinkster (topscoorster met 15 pnt.) was Flyers de meerdere van Cangeroes en bij rust leidde de Waddinxveense club met 9 pun ten. Direct na rust stak een, helaas vaak voorkomend, fenomeen de kop op: Flyers goede vorm was even weg en de tegenstander pak te het verschil terug. De rest van de wedstrijd was ge- lijkopgaand maar mede doordat te weinig Flyers in goede vorm wa ren, was het Cangeroes dat aan het langste eind trok: 5855. Jammer van deze wedstrijd was dat het spel na rust heel erg ver hardde en dat Cangeroes wat on sportief aanstellerig was. Vrijdag 18 december speelt dames 1 thuis tegen Dragon 1 (20.45 uur). In De Duikelaar was vrijdag een aantal zeer spannende wedstrijden te zien. Allereerst was er de wed- WADDINXVEEN - WSE-voetbal heeft zondag met 0-2 Esto in Bodegraven verslagen. De Waddinxveners, die nu proberen de tweede periodetitel in de wacht te slepen, staan op de tweede plaats van boven met 17 punten uit 12 wedstrijden. In de Goud se afdeling verloor Waddinveen met 0-2 van Gouderak. De Waddinxveners staan met 6 punten uit 13 wedstrijden op de voorlaatste plaats van onderen. Be Fair - dat niet speelde - bezet in de Goudse afdeling met 17 punten uit 12 wedstrijden de tweede plaats. De junioren speelden niet. In de derde divisie van de B-junioren staat Be Fair op de vierde plaats van onderen met 7 punten uit 12 wedstrijden. In de eerste klasse van de A-junioren bezet Be Fair de middenmoot met 9 punten uit 10 wedstrijden. Het eerste elftal van Waddinx veen heeft zondag wederom aan getoond dat je in de Goudse Voet balbond niet ver komt met mooi voetbal. De thuiswedstrijd tegen Gouderak, dat wel bereid was om te knokken, werd met 0-2 verlo ren, zodat de geelzwarten dit sei zoen nog niet één thuiswedstrijd winnend af wisten te sluiten. De Sniepbewoners begonnen nog wel redelijk aan de wedstrijd en dat vertaalde zich in de 20e mi nuut in een goed schot van mid denvelder Tim Bunnik. Zijn inzet werd via een Gouderaks been tot hoekschop verwerkt. Inmiddels had Waddinxveen-ver- dediger Dave Wendijk al een gele kaart gekregen na een overtreding op uitblinker Edwin Evergroen. Na ruim een half uur spelen kwa men de bezoekers op een 0-1 voorsprong door een doelpunt van de volledig vrijstaande André Pil lekers. Drie minuten later kwamen de Sniepbewoners goed weg toen een WADDINXVEEN In de com petitie voor de Rotterdamse Schaakbond heeft het tweede team van de Waddinxveense Schaakvereniging (WSV-2) in een thuiswedstrijd zijn eerste overwin ning geboekt, en wel tegen Hille- gersberg, met de ruime cijfers 5!6 -27. Aan het eerste bord hield Van Oort met zwart de partij in even wicht, met remise als gevolg. Van de Born won aan het tweede bord overtuigend, maar Muit wist aan het derde bord geen raad met de vreemde variant van het Indisch, die hij kreeg voorgeschoteld en verloor. Ook Wiersma aan het vierde bord kwam spoedig achter te staan, spartelde nog lange tijd tegen, maar kon tegen de grote pionnen overmacht van zijn tegenstander niets inbrengen en verloor even- eens. Aan de onderste vier borden ver liep alles echter veel beter. Stou ten aan bord vijf profiteerde des kundig van een onjuist terugge trokken dame en maakte daarna korte metten met zijn Hillegers- bergse tegenstander. De Bock aan bord zes kwam een pion achter te staan, maar hoefde zich daar, door groot positioneel voordeel, geen zorgen over te ma ken en won knap. Ook Van der Heiden aan het ze vende bord wist wel raad met zijn tegenstander, kwam een groot aantal pionnen voor te staan en won dan ook ondanks taaie tegen stand vrij gemakkelijk. Aan het achtste bord kwam De Niet met zijn Schots gambiet, dat al te agressief werd beantwoord, spoedig gewonnen te staan, waar na de buit werd binnengehaald. Hopelijk is met deze overwinning het degradatiegevaar voor WSV-2 bezworen! In de interne competitie heeft V.d.Oord door een overwinning op Van Woudenberg, die de Pa- nov-variant van de Caro-Kann niet wist te weerleggen, de kop over genomen van Kardol, die in een eindspel de pluspion van Hennink niet onschadelijk kon maken. Smitskamp zette in zijn Siciliaan- se verdediging op de 9e zet zijn koning onterecht in de hoek waar de klappen vielen waarna V.d. Hoek, zijn naam waardig, een eind aan het lijden van de mo narch maakte. Philipse bleek te sterk voor V.d. Starre en is terug in de top-tien. Winst was er verder voor Bron- gers, Kuiper, Goor, Alblas, D.J. van Offeren, Reus en Ritter in hun partijen tegen Kloet, Brink horst, Markus, De Vries, Van Sandijk, Stam en Brobbel, terwijl Prins-P. v. Offeren, Versluis-De Pater en Bos-H.E. v. Offeren in remi^jj eindigden. WADDINXVEEN - De belang rijke uitwedstrijd in Den Haag tussen de nummers 1 en 2 in de 2e klasse NBB, DKC 2 en Florida 1, ging zondag niet door en is uit gesteld naar eind januari. Reden was de blessuregolf bij Florida, die ook het le team niet heeft overgeslagen. DKC wilde geen papieren zege en ging zeer sportief met uitstel akkoord. Hier door blijft de spanning in deze af deling tot het laatst bewaard. Florida 2 won toch wel verrassend van het 4e team van eredivisie club Culemborg, want uit werd met 7-1 verloren. De Waddinxve ners misten beide enkelspelers en Culemborg had ook een uitvaller. Dubbelspecialist Jean Lamaison verloor niet onverwacht de le HE en gaat nu afvallen. Invaller Ré- mon van Gemeren revancheerde zich na vorige week en versloeg de Culemborgse invaller met 15-13 in de 3e game. Liesbeth v. Bergeijk (11-1 11-1) en Herma v.d Heiden (7-11 11-2 11-0!) wonnen hun enkels en ook de DD duidelijk. De HD leverde verlies op, evenals de GD van Herma en Jean tegen o.a. de sterke le heer van Culem borg (9-15 7-15). De beslissing viel in de laatste partij. Liesbeth en Rémon bereik ten een 3e game na 9-15 15-7. Hierin kwamen zij 4-8 en 7-11 achter, maar de eindsprint was klasse, 15-7 en een 5-3 eindstand. Florida 3 (le kl. ZH) won weer eens na een reeks van kleine ne derlagen. Tegen Shuttle’74 uit Ter Aar smaakte Erik Besemer het genoegen in de 3e game met 18-7 te winnen. Ook Gert Bo- gaards won al z’n partijen. Niet zo succesvol was Debby Pietjouw, die haar enkel en de DD het Thea Fennema vrij duide lijk verloor. Eindstand 6-2. Verder uitslagen: Florida 5-Flair 7 1-7, Florida 6-Eridos 11 6-2, Flo rida 9-Eridos 16 7-1, Florida 11- Pijnacker 9 5-3. Met nog 3 wedstrijden te spelen staat de competitie tot 10 januari stil. De heren van Be Fair wonnen met 0-3 van het Delftse Skania 2. De Waddinxveners staan in de Zuid- hollandse promotieklasse nu op een vierde plaats met 17 punten uit 9 wedstrijden. In de eerste set van de Be Fair- dames duurde het lang voordat de Waddinxveensen punten kregen. Doordat de Sassenheimse vrou wen veel ballen buiten de lijnen serveerden kon Be Fair echter uit lopen tot 11-5. VCS hield toen een time-out. Vervolgens speelde VCS veel tak- tische ballen en scoorde volop (11-11). Door bij VCS op de zwakste stopper te serveren be-* haalde Be Fair moeizaam deze set binnen (15-13). De tweede set ging weer gelijk op. De passes werden aan de zijde van VCS veel beter verzorgd. De spelverdeelster speelde veelvuldig de lange middenaanvalster aan en deze was vaak ongrijpbaar vdör het Waddinxveense blok en -ver dediging. Be Fair speelde herhaaldelijk haar buitenaanvalster aan en mede door de goede serve-serie van An neke Verwoerd liepen de Wad dinxveensen uit tot 14-7. Ook het laatste punt werd met een mooie aanval afgerond (15-10). De derde set liepen de Waddinx veense dames uit tot 9-4. VCS gaf zich echter niet zomaar over en verdedigde elk punt fel. VCS vocht zich terug tot 12-12. De aanvalster van Be Fair spelde de bal veel te gemakkelijk ’’taktisch” over het net. VCS kon dit gemak kelijk verdedigen en bleef aanval len (12-15). MM i strijd van dames 2 tegen het ge degradeerde The Jump. Flyers startte sterk (177), maar daarna werd de wedstrijd er toch zo een waarin het allemaal wat minder dan anders ging. De wedstrijd bleef evenwel zeer spannend tot het einde, maar The Jump won: 6772. Idy Mahboeb en Ellen Geerts waren topscoor ster. Nog spannender was de wedstrijd, tussen MA 1 en Leiderdorp. In een zowat oneindige wedstrijd was het verschil tussen de teams altijd minimaal. Hoewel ze meer kansen creëerden dan de tegenstanders, benutten de Waddinxveense meisjes ze slech ter. Flyers verloor met 4851. Marloes Thijs en Marianne v.d. Hoeven scoorden ’t meest. Heren 2 ontmoette als in voor gaande wedstrijden weer de sterk ste tegenstander namelijk zich zelf. Nu was het overigens best wel sterke, Gymnoviaanse team dat daarvan profiteerde: 6988. Alfred van Noort was goed en topscorer. Véél punten bij Flyers Cl - Jum pers 2, want het net sterkere Fly ers won met 9181. Dennis Brinkhorst, Casper van de Put en Eelco Hoogendoom scoorden veel. WADDINXVEEN Afgelopen zaterdag speelde dames 1 van De Gouwe-waterpolo uit tegen GZC in Gouda. In een met veel toeschouwers gevuld zwembad „De Tobbe” wonnen de Wad dinxveensen royaal met 13 3. van trainer/coach Jan Midden- Niet dat GZC slecht speelde dorp massaal de aanval zocht. Dit maar meer, omdat de Gouweda- resulteerde in doelpunten van Ka mes weer eens duidelijk lieten ren Beukema, Gillian van den blijken geen genoegen meer te ne- Berg (man-meer) en tweemaal men met een plaats bij de laatste Sandra Berckenkamp (man-meer zes. Eens te meer liet De Gouwe en intikbal), zodat de vierde pe- zien, dat zij ook het spel kan ma- riode met een 17 voorsprong ken. kon worden begonnen. In de pers was de wedstrijd uitge- Niettemin werd het goede spel breid aan de orde geweest. Zo’n voortgezet. Na twee fraaie boog- streekderby heeft ook wel iets van ballen van respectievelijk Wendy „spanning en sensatie”. de Frankrijker en Angela Faber Desondanks kwam GZC bedrogen kon GZC weer eens scoren, 29. uit. Weliswaar werd de eerste pe- Wendy de Frankrijker maakte riode afgesloten met (slechts) een 210 en GZC completeerde 01 stand voor De Gouwe door haar score tot 310. Hierna een doelpunt van Angela Faber. bleef De Gouwe komen en kon- In de tweede periode scoorde den achtereenvolgens Gillian van GZC nog 11, doch daarna den Berg, Wendy de Frankrijker kwam De Gouwe pas goed los. en Mirjam Overdam de eindstand Door doelpunten van Gillian van op 313 brengen. den Berg (man-meer) en Astrid Door dit resultaat gaat De Gouwe Coene begonnen de Gouwedames met 9 punten uit 10 wedstrijden met 13 aan de derde periode. als zevende de winterstop in. GZC moest toezien dat het team «Mt*. WADDINXVEEN - In de Kerst vakantie zal op dinsdag 29 decem ber een sportieve en gezellige dag worden georganiseerd voor alle D- pupillen van Be Fair-voetbal. De organisatoren Leon Broer, trainer van de D-selectie, en Mar tin Groeneveld, coördinator van de D-groep, hebben een bijzonder leuk programma vastgesteld. Ca. 50 D-pupillen worden op die dag verwacht aan het Warnaar- plantsoen, waar de ene helft in de ochtend op het veld het bekende ”4 tegen 4” gaat spelen, terwijl de andere helft mag genieten in de kantine van video (voetbal)films. In de middag zal dat omgedraaid worden. Daarvoor zullen zij geza menlijk de lunch gebruiken in de kantine van Be Fair. Aan het eind van de dag zal door de gehele groep in de kantine het ’’voetbal- transferspel” worden gespeeld. Het belooft een heel leuke dag te worden. Afgelopen zaterdag viel opnieuw in het water. Slechts 1 team kon uitkomen voor de competitie. Het E-2 team verloor uit bij Donk E-l met 3-0, ondanks een goede wed strijd en een goed keepende Mar cel. Ook het gebako-veld was in de ochtend slecht bespeelbaar. A-l speelde in de middag tegen het technisch zeer sterke Neptunes uit Rotterdam en verloor terecht met 1-5.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 35