heel aardige prestatie VUURWERK Verkiezing van hoofdingeland SSW knapt in ’92 voor 2,6 miljoen gulden op ’’Certificaat voor ons Beter Bed: Grenen slaapkamer Gedeputeerde slaat paal ’t Suytende Discussie bij SSW over concentratie buitenlanders A. Both weg als voorzitter Van ’’Dient den Heer” Gemeenteraad koopt perceel Akkeroord 4 OLIEBOLLEN APPELFLAPPEN enz. Hervormde Kerk op RTW-radio T. Duits van Drukkerij van Tilburg: I Ad Verkleij A-fto' Onderhoudsbegroting van woningbouwcorporatie tijdig bestellen gratis thuisbezorgd Oliebollenkraam Raadhuisplein Boskoop Herhaling is de TOVERKRACHT van de reklame Burg. Colijnstraat 14 BOSKOOP s 01727-13120 Schouwing Concordia Opkomstpercentage Magere jaren Stembureaus Waddinxveen Van Tilburg Verkiezingen Slaapcomfort Zevenhuizen X Pagina 11 Woensdag 23 december 1992 Kerstconcert met blijde boodschap Een trotse Bert van Noort, één van de vier directeuren van Van Noort Transporten BV en Van R°mjntiifh geloogd grenen slaapkamer "Safrane" uit de be- o I ervan, Een certificaat kost een bedrijf De Kerstboodschap is voor een kerkkoor, dat evangelisch musice ren als grondslag heeft, natuurlijk een dankbaar onderwerp. Reper toirekeuze genoeg. Het goed ver zorgde programmaboekje meldde naast enkele bekende Kerstwer- ken ook een aantal minder beken de en dat is verfrissend. Op een enkele uitzondering na Kaasschieter. Jammer dat de so praan die aan dit werk meewerk te, gebruik maakte van de micro foon, waardoor het koor soms werd overstemd. termatras behoort evenzo tot de mogelijkheden. De adviseurs van Beter Bed staan WADDINXVEEN - Op Eerste Kerstdag (vrijdag 25 december) verzorgt de Centrale Hervormde Gemeente de kerkuitzending via de lokale RTW-radio. Om 9.00 uur wordt begonnen met kerstliederen. Om 9.15 uur begint in De Hoeksteen de uitzending van de kerkdienst. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. H. Schip- aanboord. Ongeveer 11.00 uur wordt de uit zending vervolgd met een inter view met twee heilssoldaten. Tot slot, ongeveer 11.30 uur, is er het kinderprogramma. WADDINXVEEN/GOUDA - Ook uit publikaties in het Week blad voor Waddinxveen over Van Noort Transporten BV en Van Noort Verhuizingen BV en over het bedrijf Protective Coatings Contractors van de Waddinxvener A. Verboom blijkt dat ook steeds meer bedrijven in het Waddinxveense besluiten een kwa liteitssysteem te realiseren op basis van de normen ISO 9000-9004. WADDINXVEEN - Op de jaar lijkse algemene bewonersvergade- ring van de flats aan de Busken Huëtlaan en Tesselschadelaan is volgens de woningbouwvereniging SSW in goede harmonie gediscus sieerd over de toenemende con centratie van buitenlanders in Waddinxven-Noord. ”De SSW gaat de discussie hiero ver niet uit de weg, maar vindt dat een discussie over het minder hedenbeleid in een breder plat form met de gemeente en andere instellingen moet plaatsvinden”, meldt de SSW. De jaarlijkse algemene bewoners- vergadering werd ditmaal met 20 aanwezigen redelijk bezocht. Er werd veelvuldig gebruik gemaakt van de mogelijkheid om vragen te stellen aan de aanwezige mede werkers van de SSW. Tevens werden deze avond twee leden van de actieve bewoners commissie automatisch herkozen. Volgens Duits heeft het bedrijf niet overdreven veel moeite moe ten doen om het certificaat te be halen. Voor Van Tilburg, een drukker met het accent op hoog waardig drukwerk, heeft het be grip kwaliteit altijd voorop ge staan. ’’ISO geeft ook geen garantie voor kwaliteit. Al heb je een certi ficaat aan de muur hangen, dat verandert niets aan het feit dat mensen fouten maken, De ISO- normen gaan wel weer in de op controle op het eindprodukt. Op die manier hebben ze natuurlijk veel te maken met kwaliteit”. MOERKAPELLE - Volgens Be ter Bed, de beddenspeciaalzaak die ook in Moerkapelle (Brede- weg) een vestiging heeft, verovert romantisch grenen de slaapkamer, waar het persoonlijk slaapcomfort tegenwoordig alle aandacht krijgt. Natuurlijke materialen zijn eerlijk en worden steeds vaker toegepast in het interieur. Zo ook de hout soort grenen. Inspelend op deze trend presen teert slaapkamerspecialist Beter Bed vele mogelijkheden op het gebied van grenen slaapkamers. Er zijn een aantal complete pro gramma’s leverbaar, onder de na men Chateau, Champagne, Atlan tic, Colorado en Safrane. Het grenen is op ambachtelijke wijze geloogd en behoudt zodoen- De eisen van de ISO-normering voor het grafisch bedrijf noemt Duits tamelijk streng. Elk jaar weer vindt er in zijn drukkerij aan de Coenecoop een schouwing plaats. Hij laat een dik rapport zien van de laatste controle. ’’Twee mannen lopen dan door ons bedrijf heen. Ik geloof dat er in totaal zo’n 135 punten aan de orde komen. Er zijn nog maar zestig certificaten uitgereikt in de grafische industrie. Ik heb me door deze twee heren laten vertel len dat wij tot de top tien beho ren. Dat vind ik een prettige op merking”. Een harmonie die zich ten doel stelt, naast de eigen werken spe len, koren te begeleiden heeft een belangrijke taak. De musici en vooral de dirigent moeten er zich terdege van bewust zijn dat het geluid van instrumenten het altijd wint van de menselijke stem. Als de instrumentalisten zich niet aanpassen en de dirigent nauw keurig in de pianissimo volgen, gaat veel koorklank verloren. Dat wil niet zeggen dat Concordia niet correct begeleidde, maar de koorleden moesten zich soms bo venmatig inspannen. Het solistisch optreden van de harmonie bestond uit aangepaste Kerstmuziek, veelal bewerkingen zoals van het wereldbekende ’’White Christmas” en Winter Wonderland van R. Beek. Dat de ze Beek een totaal andere inter pretatie weergeeft aan deze wer ken is even wennen. Het is ook even wennen aan het idee dat twee dirigenten samen dirigeren als koor en orkest tege lijk optreden. Maar ik geef je het te doen om acht muziekbalken te gelijk aan te geven. De sopraan Sjanie Smaal heeft voor een sopraan een warme ge voelige stem, die naar mijn gevoel geen technische versterking be hoeft. In vocaal-technisch opzicht kan je dan geen hoge eisen stel len. Al met al een plezierig Kerstcon cert met een blijde boodschap, waar het publiek dankbaar voor applaudiseerde. WADDINXVEEN - Waddinxve ner A. Both (Lindengaarde) heeft om persoonlijke redenen een punt gezet achter het voorzitterschap van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen (SWOW). Deze functie wordt nu tijdelijk waarge nomen door vice-voorzitter W.G. van Baarle (Peuleyen). Arie Both, zelf geen lid van één van de drie Waddinxveense oude renbonden, is met dit intensieve vrijwilligerswerk van het overkoe pelende ouderenorgaan gestopt in een periode dat het voor de stich ting moeilijk is om de financiële eindjes aan elkaar te knopen. Tijdens de in oktober gehouden begrotingsbehandeling bleek bij de raasdsfracties overigens weinig begrip te bestaan voor de financi ële problemen waarmee de in 1990 opgerichte Stichting Wel zijn Ouderen Waddinxveen te kampen heeft. Het gemeentebe stuur is niettemin bereid de ko mende tijd financieel extra geld op tafel te leggen. Arie Both is de eerste voorzitter geweest van de SWOW. Hij zegt het werk met plezier gedaan te hebben, maar meent zich verke ken te hebben op de hoeveelheid waardoor andere werk zaamheden van de bij zijn af scheid koninklijk onderscheiden oud-chef Personeelszaken van de I gemeente Waddinxveen in de knel kwamen. Naar zijn mening zou een extern kantoor ingeschakeld moeten wor den voor de financiële administra tie, gezien de hoeveelheid werk dat met de Stichting Welzijn Ou deren Waddinxveen is gemoeid en de tijd die hierin moet gaan zit ten. door M. MOS sr. WADDINXVEEN- Het Gereformeerd Kerkkoor ’’Dient den Heer” gaf op vrijdagavond 18 december een Kerstconcert in de Ontmoetingskerk, die voor een groot gedeelte gevuld was. Me dewerking verleende de Christelijk Gemengde Zangvereniging Excelsior uit Woerdens Verlaat, die eveneens onder leiding staat van Sander de Kleuver, de harmonievereniging Concordia o.l.v Gerrit de Knegt en de sopraan Sjanie Smaal. Leen Ramp ver zorgde de begeleiding op het orgel. werd het gehele concert uitge voerd door de beide koren samen te voegen, hetwelk de klank zeker ten goede kwam. De koren open den het concert wat aarzelend met ”0 Kindeke klein” van J.S. Bach. Sander de Kleuver hield een strak tempo aan, evenals met het werk van J. Stolk ’’Rejoice”, waarin de koren volgzamer waren. Sander de Kleuver streefde in zijn directie naar een ongecompli ceerd en geestrijk musiceren. Dat soms een afgewogen balans er iets bij inschoot, moet maar voor lief worden genomen. De verhouding dames tot heren is hier debet aan. De bassen en teno ren weerden zich tussen de ruim aanwezige dames dapper, maar hun geproduceerde geluid kan daar niet tegen op. De toewijding en concentratie van de zangers en zangeressen maakten veel goed. De leden van de koren zingen met blijmoedigheid en overtuigings kracht, zoals bij het werk ’’Nooit meer nacht” en ”De sterre gaat stralen” van J. van Ingen-Sche- nau. Gedragen en geïnspireerd zette de koren het werk van G. Fisher, ’’Vrede”, in. Zuiver in het begin, pianissimo zingen en blijven zin gen is echter zeer moeilijk en als dan plotseling klokgelui hoorbaar wordt is het extra moeilijk om op toon te blijven. Het Ostkoor soleerde met ’’Kerst- licht” van de bekende dirigent J. uitslag bekend van het totaal aan tal stemmen dat op iedere kandi daat was uitgebracht. A. van Meeteren kreeg 457 stem men, C. Cevaal kreeg 262 stem men en Th.P.M. Heemskerk kreeg 379 stemmen. Dat zijn in totaal 1098 uitgebracht stemmen. De opkomstpercentages verschil den per stembureau nogal van el kaar. De hoogste opkomst werd gehaald op het stembureau in het Verenigingsgebouw de Zespunt in Moordrecht met een percentage van 13,14. De laagste opkomst was in het stembureau in het Wijkgebouw de Scheg in Ommoord met een percentage van 0,85. Ondermeer dit lage percentage zorgde ervoor dat het opkomstpercentage in het hele Ringvaartdistrict op 5,15 lag. In het hoofdstembureau Het Lage Land kwam 2,77% op, in Om moord 0,85%, in Schollevaar 1,39%, in Nieuwerkerk a/d IJssel 10,36%, in Moordrecht 13,14% en in de Goudse Veiling 8,28%. Dat is in totaal 5,15%. Het algemeen bestuur van Schie- land beslist op 23 februari 1993 over de toelating van de heer A. van Meeteren. I Weekblad voor Waddinxveen meer dan alleen een forse inspan ning. Drukkerij Van Tilburg be taalt enkele duizenden guldens voor het lidmaatschap van het normeringsinstituut. Daarbij komt elk jaar nog eens ruim tiendui zend gulden voor de schouwing van het bedrijf. ”Dat is natuurlijk een aardig be drag, maar duur is het zeker niet. Je kunt bijvoorbeeld ook enige dure krachten van een organisatie- onderzoeksbureau loslaten op je bedrijf. Dan krijg je een dik rap port over knelpunten in de organi satie plus een gepeperde rekening van tachtigduizend gulden”. De sombere voorspellingen over het economisch klimaat in de ko mende jaren missen hun uitwer king niet in de grafische indus trie. De drukkerijen vinden het pessimisme terug in de orderpor tefeuille. Duits: ”Na de goede jaren aanhet einde van de jaren tachtig, lijken nu de magere jaren aangebroken voor de branche. Juist in deze moeilijke tijd worden klanten een stukje voorzichtiger. Orders wor den in de ijskast gezet, in afwach ting van betere tijden. Ik hoop dat het certificaat van de ISO- normering ons een klein beejte helpt. Je kunt je er toch mee pro fileren. Als er drie drukkers in de markt zijn voor een opdracht en prijs en kwaliteit ontlopen elkaar niet veel, dan geeft zo’n certifi caat misschien net wel de door slag”. Van 12.00 tot 19.00 uur waren de zes stembureaus in het Ringvaart district geopend voor de stemge rechtigde ingelanden (diegenen die in het Ringvaartdistrict ge bouwde eigendommen hebben. Dat wil zeggen dat men gebouw de eigendommen in erfpacht of in eigendom heeft, hiervan het recht van opstal, van vruchtgebruik, van gebruik of van bewoning heeft). Nadat per stembureau de stem men waren geteld, werden de pro- cessen-verbaal van stemopneming naar het hoofdstembureau ge bracht (De Verrijzeniskerk in Rotterdam-Alexanderpolder). De voorzitter van het hoofdstembu reau maakte hier om 20.30 uur de Een trotse Bert van Noort, één van de vier directeuren van Van Noort ransporten HV en van Noort Verhuizingen BV (Tuinbouwweg en bedrijvenpark Coenecoop}, nam kortgeleden het door het bedrijfsleven steeds meer begeerde kwaliteitscertificaat ISO 9002 in ontvangst. (Foto: Sjaak Note boom). Soms worden de bedrijven ge dwongen door de eisen en wensen van hun afnemers of leveranciers, meestal gaat het initiatief uit van het bedrijf zelf. doet. Vanzelfsprekend kan ieder ge loogd grenen bed worden uitge voerd met een bedbodem en ma tras, afgestemd op ieders persoon- j grootste belang, zeker als men zich bedenkt dat iedereen zo’n éénderde van zijn leven slapend doorbrengt. De 28 slaapkamerspeciaalzaken van Beter Bed zijn over het gehe le land verspreid. De belangrijkste onderhoudswer ken vinden plaats aan de huizen complexen van de SSW in Wad dinxveen aan de: - St. Victorstraat, Ringvaartsingel, St. Victorplein: vervanging enkele schoorstenen, vervanging tegel werken enkele portieken, vervan ging van 16 keukens. - Mauritslaan 59-81: reparatie houtwerken, volledige schilder beurt. Koningin Wilhelminaplein: schilderen kozijnen en deuren van portieken. - Busken Huëtlaan 2-94: vervan ging aantal ramen en balcondeu- ren, volledige schilderbeurt. - Nicolaas Beetslaan: vervanging enkele keukens. - Apollolaan en omgeving: vervan ging aantal ramen, achter- en schuurdeuren, volledige schilder beurt, vervanging dakdoorvoeren van douches. De kost gaat voor de baat uit en de baten zijn niet even makkelijk te meten. Maar als de kwaliteits zorg goed wordt aangepakt, dan wordt men daarvoor beloond in de vorm van minder uitval, minder herbewerking en minder klachten. Daarnaast wordt ook nog de moti vatie verbeterd doordat het perso neel nauwer bij de gang van za ken wordt betrokken. Kwaliteitszorg is niet alleen van belang voor produktiebedrijven, maar juist ook voor dienstverle nende bedrijven. Die mening is ook de in Waddinx veen op het bedrijvenpark Coene coop gevestigde Drukkerij Van Tilburg toegedaan, zo blijkt uit het magazine ’’Óndenemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Het kwaliteiscertificaat hangt te pronken in de hal van het nieuwe pand in Waddinxveen. In dezelf de ruimte liggen op lange tafels stapels kleurig drukwerk, het pro duct waarmee Drukkerij Van Til burg het diploma heeft veroverd. Als één van de eerste drukkerijen in Nederland heeft Van Tilburg een certificaat in de wacht weten te slepen. Directeur T. Duits: ’’Voor een kleine onderneming als de onze vind ik dat een heel aar dige prestatie”. In zijn modieus ingerichte kan toor spreekt directeur Tonny Duits met ethousiasme over de ISO-normen. ”Het certificaat is voor mij de be vestiging van de veronderstelling dat wij hier goed bezig zijn. Voor je je in zo’n avontuur stort, heb je natuurlijk een idee hoe de organi satie ongeveer in elkaar steekt. Maar door de ISO-kwaliteitsnor- men toe te passen, krijg je toch een beter inzicht. Een nauwkeuri ge controle van het bedrijf drukt je met de neus op de feiten”. Van Tilburg kwam aan het begin van de jaren tachtig voor het eerst in aanmerking met het fenomeen certificaat. Binnen de grafische industrie maakte de Vereniging Produktiebewaking Grafische In dustrie (VPGI) zich sterk voor een diploma voor drukkers en bin ders van goede huize. Duits: ”Ik liet die eisen komen, maar moest erkennen dat wij daar toen nog niet aan toe waren. Ons oude pand in Gouda was natuur lijk verre van ideaal. Wij zijn toen langzaam gaan toewerken naar een kwaliteitscertificaat, met de verhuizing naar Waddinxveen als richtlijn”. WADDINXVEEN - De Waddinxveense woningbouwvereniging SSW is van plan in 1993 een bedrag van 2.645.000 gulden uit te geven aan onderhoud. Dat is ongeveer een kwart miljoen gulden minder dan voor dit jaar is voorzien, zo blijkt uit gegevens van de SSW in het vierde Bewonersblad van 1992. De belangrijkste posten in de 123 bladzijden omvattende onder houdsbegroting van de SSW zijn de schilderwerken (667.000 gul den) en de reparatie en de vervan ging van houtwerken (546.000 gulden). Tezamen is hiermee 46% van de onderhoudsuitgaven gemoeid. Vanwege een blijvende goede ver huurbaarheid en het aanzien van de flatsgebouwen gaat er grote aandacht uit naar het schilder- en sauswerk in de centrale hallen, portieken en andere algemene ruimtes. Andere belangrijke uitgaven heb ben betrekking op de vervanging van ketels voor de centrale ver warming (243.000 gulden) en de vervanging van keukens (137.000 gulden). Er wordt naar gestreefd op het moment van de vervanging van de conventionele ketel daarvoor in de plaats een combi-ketel (ketel met warmwatervoorziening) te instal leren. Ook het beleid van de woning bouwvereniging SSW op het ge bied van preventief onderhoud wordt voortgezet. Hiervoor wordt er onder andere op het gebied van keukens en sanitair bedragen uit getrokken. De woningen die in de periode tot en met 1967 zijn gebouwd, heb ben inmiddels een projectmatige groot-onderhoudsbeurt gehad. Door de invoering van een meer- jaren-onderhoudsplanning en de afschaffing van de overheidssubsi dies op groot-onderhoud en reno vatie voor na-oorlogse woningen (het gehele woningbestand van de SSW) zijn op korte termijn der gelijke grote onderhoudsprojecten niet meer te verwachten. Over het algemeen zijn dan ook - uitgezonderd de complexen waar schilderwerken worden uitgevoerd - de onderhoudsuitgaven even wichtig over de complexen ver deeld, meent de SSW. bracht werden waren er 457 voor de heer Van Meeteren. Op de te genkandidaten, C. Cevaal uit Nieuwerkerk a/d IJssel en Th. P.M. Heemskerk uit Zevenhui zen, werden respectievelijk 262 en 379 stemmen uitgebracht. Op woensdag 16 december hield het hoogheemraadschap van Schieland verkiezingen in het Ringvaartdistrict. Deze verkie zing vond plaats om één vacature te vervullen in de verenigde ver gadering, het algemeen bestuur van Schieland (33 leden): een va cature hoofdingeland in de cate gorie gebouwde eigendommen. Het betrof hier geen algemene verkiezing maar een herverkie zing die werd gehouden naar aan leiding van gevoerde procedures tegen de toelating van een verko zen verklaarde hoofdingeland in november 1989. lijke wensen. Een waterbed of wa- fprmatrac AVAnzn f/xi /4a Jansen, burgemeester C.M. gereed met een deskundig en per- juiste keuze hierin is van het j o-O" O' ter Bed-collectie. (Foto: Beter Bed BV). WADDINXVEEN - Zuidhol- lands gedeputeerde T.F.J. Jansen (VVD) zal op vrijdagmiddag 8 ja nuari om kwart over drie de eer ste officiële paal slaan voor het nieuwe woonproject 't Suytende langs de Zuidplaslaan. Het complex, waarvan de naam verwijst naar een vroeger wegge tje in de Zuidplas met die naam, omvat drie woongebouwen. Het gaat om twee copmplexen met in totaal 30 (19 en 11) luxe koopap- partementen en om een complex met 41 sociale huurwoningen voor senioren en (op de grens van het huur- en koopgedeelte) een volle dig ingerichte gemeenschappelij ke recreatieruimte met dakterras van 145 vierkante meter voor de bewoners. Het geheel wordt gebouwd door bouw- en aannemingsmaatschap- pij Boogaerdt Schmidt BV uit Stolwijk. Dat is dezelfde bouwer als die van het woon- en winkel centrum Zuidplas, dat nu wordt uitgebreid. In het voorjaar sloeg gedeputeerde Ted Jansen ook voor deze uitbreiding de eerste of ficiële paal. Het nieuwe appartementencom plex wordt neergezet naar een ontwerp van architecten- en inge- d^zijn6 nauurlijke" warme ultstra- 2™^ en P°lgér ling. Er kan een keuze worden ge maakt uit verschillende kleurvari- anten, waaronder groen, blauw en vanzelfsprekend ook een blank ge lakte uitvoering. Voor elk model bestaat de moge lijkheid om naar eigen keuze een persoonlijk programma samen te stellen. Bedden, nachtkastjes (in open of dichte uitvoering), kasten, commodes, spiegels, alle onderde len voor een verantwoorde slaap- kamerinrichting zijn aanwezig. Het is bijzonder sfeervol om het geloogde grenen te combineren met bijvoorbeeld romantisch ge bloemde dekbedovertreksets (wel ke in vele kleuren en motieven voorradig zijn), gordijnen en ove rig textiel. Uiteraard begint het eigenlijke slaapcomfort met een optimale bedbodem. Want wat voor de één het ideale bed is, is voor de ander een bed waarop hij geen oog dicht j WADDINXVEEN - De vorige week woensdagavond vergaderen de gemeenteraad heeft ingestemd met de aankoop van het perceel met opstallen Akkeroord 4 in Waddinxveen-Zuid, dat tot voor een jaar geleden op Moordrechts grondgebied was gelegen. B. en W. hadden over de aankoop onlangs mondeling overeenstem ming verkregen met de execu- teur-testamentair in de nalaten schap van wijlen de heer R. Pols, die tot zijn dood op die plek heeft gewoond. Gelet op de ligging van het per ceel - in een gebied dat in aan merking kan komen voor een be perkte uitbreiding van het bedrij venpark Coenecoop - alsmede de redelijke vraagprijs waren B. en W. van mening dat de gemeente de eigendom van dit perceel moest verwerven. Het college stelde de gemeente raad daarom voor tot aankoop over te gaan van het perceel grond met opstallen ter grootte van ongeveer 3.160 vierkante me ter aan Akkeroord 4. De hoogte van de aankoopprijs is vertrouwe lijk aan de gemeenteraadsleden meegedeeld. - Wingerdflat: vervanging van 30 cv-ketels, vervanging schachtta- bleaus liften. Juliana van Stolberglaan: vervan ging van alle portiektoegangsdeu- ren, dichte deuren worden glas deuren. Dotterweide, Weidezoom: vervan ging centrale halpuien Dotterwei de, vervanging van aantal ramen en balcondeuren, volledige schil derbeurt, wijziging kleurensche ma van de woningen, schoon maakbeurt galerij- en balconban- den. Alpherwetering 22-88 en 57-109: aanbrenging van vogelschroten bij de dakkapellen. - Kerkweg-Oost: bijwerkschilder- beurt. - leplaan: herstel en verbreding achterpaden. - Frederik Hendriklaan: vervan ging tegelvloeren in de portieken. - Frederik Hendriklaan, Maurits laan 38-68: volledige schilder beurt. - Amalia van Solmsstraat: vervan ging houten begane grond vloe ren, verbetering ventilatie schu ren. - Wingerd (eengezinswoningen): vervanging van aantal ramen en achter- en schuurdeuren, bijwerk- schilderbeurt. - Alpherbrink, Alpherwetering 90-108 en 115-131: reparatie 6 schuurdaken, vervanging aantal houten erfafscheidingen. - Havikhoek: volledige schilder beurt (inclusief balconhekken). - Zuidplaslaan 200-406: reparatie- schilderwerk deuren en kozijnen onderbouw. - Garages achter Koningin Wil helminaplein: vervanging 16 gara gedeuren. In Zevenhuizen zijn de volgende belangrijkste onderhoudswerken voorzien: - Burgemeester Klinkhamerweg: aanbrengen drainage voorgevel. - Wollefoppenweg: vervanging van aantal ramen en achterdeu ren, volledige schilderbeurt. - Begoniaplein: geen schoonmaak onderhoud aan de in oktober 1992 geplaatste combiketels. - Weideplantsoen, Schielandsin- gel, Akkerstraat 11-17 en 2-16: vervanging kranen, stortbakken en douche-gamituren, vervanging van 30 keukens. - Het Hogeland: vervanging cv-ke tels en geisers voor cv-ketels met warmwatervoorziening. - De Taling: volledige schilder beurt, wijziging kleurenschema van de woningen. BV (Middelburgseweg). Bij de projectontwikkeling is niet alleen het Stolwijkse bouwbedrijf betrokken, maar ook de woning bouwvereniging SSW in Wad dinxveen. In de op te richten Vereniging van Eigenaars zal dan ook de SSW deelnemen. Het wordt van belang gevonden dat voor de drie woongebouwen over één vereni ging kan worden beschikt vanwe ge de gezamenlijke entree, het be waren van eenheid in het exte rieur van het woongebouwen en de professionele beheersorganisa tie van de SSW. De SSW wordt namelijk ook de bestuurder (ad ministrateur en uitvoerend be heerder). De verkoop van de 30 luxe appar tementen (in prijs variërend van 158.500 tot 235.000 gulden) is in handen van Makelaardij De Pater BV. De Waddinxveense makelaar werkt daarvoor samen met het Waddinxveense notariskantoor Van der Meulen Koek. Na afloop van de officiële hande ling op vrijdagmiddag 8 januari is er een bijeenkomst met een drankje en een hapje in het buurt centrum Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Daar zullen gedeputeerde T.F.J. van der Linden, SSW-voorzitter H.G. gvjwu mvL wii uwwiiuig en pci- van den Dool en directeur C.T. soonlijk slaap-advies. Want de Vedder van Boogaerdt Schmidt een woordje spreken en oproepen tot het uitbrengen van een toast op het welslagen van het bouw plan, waarvan wordt gezegd dat het ”qua inhoud, indeling en ar chitectuur zijn gelijke in Wad dinxveen en omgeving niet kent”. Het ISO-kwaliteitscertificaat 9002 kwam onlangs ook in handen van de Waddinxveense onder nemer A. Verboom (op de foto met zijn vrouw). De Waddinxvener is directeur van Protective Coatings Contractors PCC Rotterdam BV op het industrieterrein Dintelmond in het tot de ge meente Fijnaart behorende Heijningen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De door het districtsbe- stuur voorgedragen kandidaat, A. van Meeteren (53) uit Moor drecht, is woensdag 16 december door de stemgerechtigde inge landen in het Ringvaartdistrict gekozen tot hoofdingeland van het hoogheemraadschap van Schieland. Van de 1098 stemmen die uitge- A

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11