Misfortuin voor Korbis ZVH speelt in de bekerfinale Gelijk spel van Florida Winterstop voor e de Be Fair-jeugd Volleyballers onderuit voor eigen publiek: 3-1 TOOS-gym 6e op NK Goede vangst hengelaars Bingo voor ouderen in AF-centrum 'POOS met vakantie Smullen bij Flyers- basketbal Editha Bergkotte succesvol Nieuwjaar bij WSE Kopgroep bij WSV Toernooi Massasport Klaverjassen WSE-voetbal Tafeltennis- tournooi Kwiek voor scholieren Nieuw clubrecord Bram Lindhout Be Fair-dames behalen moeizame winst Koffiebar weer open op 1 januari Laatste avond De Open Cirkel Leerzame avond Reumapatiënten Redelijke vangst HSW Dick Dibbets eerste op damlijst Selectie Jeugd Dames Uitslagen Woensdag 23 december 1992 Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen voorgeschoteld WADDINXVEEN - De in de promotieklasse uitkomende he- mer te kloppen. I I Ondanks de achterstand bleef Be Fair hard werken. Er werd achter in het veld goed verdedigend en Petra van Veldhuizen sleepte de WADDINXVEEN - Het eerste team van Florida-badminton be haalde in Wateringen een moeizaam gelijk spel in de vervroegd gespeelde wedstrijd tegen Velo 4. Thuis was geflatteerd met 6-2 gewonnen. wat door respectievelijk i WADDINVEEN - Het personeel van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) organiseert in sa menwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen op woensdagmiddag 6 januari om twee uur voor alle Waddinxveense ouderen in het Anne Frank-cen trum de eerste bingo-middag van 1993. In verband met deze start wordt het weer een grandioze middag met veel mooie prijzen. Gezien de belangstelling van de laatste tijd wordt het weer een middag met erg veel belangstellenden. Op aangeven van Idy Mahboeh en Wendy Posthumus scoorden Ani ta van Uunen, Babette Heerkens, José Krijger, Gea Kok, Nathalie Gielliet, Nicole Bierwolf en Ga brielle Kuyer allemaal dubbele cijfers. Over de wedstrijd van heren 1 te gen koploper Baros kan een boek geschreven worden, want de wed strijd bevatte teveel om kort op te kunnen sommen. Alle elementen van een goede basketbalwedstrijd zaten er in. Twee elementen die uitstaken wa ren schot en inzet. Is Flyers al een goed schietende ploeg, nu werden ze op dit punt toch echt afgetroefd, want zeker voor rust schoot Baros bijna ab surd goed. Wat betreft inzet verzaakten bei de teams geen moment, Flyers werd hierin aangevoerd door Wol ter Zwijnenburg die, zo mogelijk, meer dan 100% gaf. Hoewel Baros bij rust een behoor lijke voorsprong had (50-37) had Flyers zich natuurlijk nog niet ge- Edgar Benschop, speler van het tweede herenteam van ZVH, is aan de selectie van het eerste he renteam toegevoegd. Benschop zal de plaats binnen de selectie innemen van de door een blessure uitgevallen Martijn van Schaijk. De ZVH spelers Brecht Roden burg en Arnold van Ree zullen in actie komen voor het Oranje-team op het bekende Nationale Neder- landen-tournooi in de America-hal in Apeldoorn van 27 tot 30 de cember. wonnen gegeven en kwam terug. Mede door een paar prachtige 3- punters van Eric Labn kwam Fly ers bijna langszij (80-81) maar het wilde net niet meer lukken en Ba ros won met 104-92. Scores: Wolter Zwijnenburg 23, Robbert Kaufman 18, Mark van Es 16, René Hazelaar 16. De meisjes-junioren moesten in Leeuwarden voor de bekercompe- titie spelen en deden dat naar be horen. Zowel het Friese als het Urkse team werden makkelijk verslagen. In de volgende ronde zal er zeker meer tegenstand zijn. Dames 4 behield de koppositie door overtuigend met 41-31 van Popeye te winnen. Nancy van Dam en Monique Noordhoek scoorden 70% van de punten. Dames 2 won door een prima 2e helft, met goede rollen voor San dra Smit en Nicole van Leeuwen van Rijnvalken 55-50. WADDINXVEEN - Met de Kerstdagen is de hervormde kof fiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen niet ge opend. Op Nieuwjaarsdag (vrijdag 1 ja nuari) gaat de koffiebar feestelijk het nieuwe jaar in met een ’loop- inn’. Men gaat dan ’s middags om half vier al open, zodat iedereen tijd genoeg heeft om iedereen het bes te te wensen. Ook is er ’s avonds een videohoek. Op vrijdag 8 januari bezoekt Wim Pols met de Country Trail Band de koffiebar in Waddinx veen. WADDINXVEEN - De hervorm de ontmoetingskring De Open Cirkel houdt vanavond (woensdag 23 december) de laatste avond van dit jaar. In verband met het naderende Kerstfeest wordt de bezoekers een Kerstprogramma geboden dat het thema ”Van ho ren zeggen” heeft gekregen. Zoals te doen gebruikelijk wordt de avond gehouden in vereni gingsgebouw Het Anker aan de Nesse, achter de Brugkerk. Om 'acht uur wordt men verwelkomd met een kopje koffie, thee of cho colademelk met een versnapering. Het programma, dat door een aantal leden van het Open Cirkel- team is voorbereid, zal bestaan uit samenzang, sketches, gedichten en muziek? Het geheel kan gerust een sfeervolle, zinrijke voorberei ding op het Kerstfeest genoemd worden. Het programma zelf duurt onge veer een uur. WADDINXVEEN - Op Tweede Kerstdag (zaterdag 26 december) is er op initiatief van Massasport aan de Nesse in sporthal ”de Sniep” (Sniepweg) vanaf één uur een zaalvoetbaltoernooi. Aan dit toernooi doen mee: WSE, Waddinxveen, Be Fair, Groene weg, Floreant, Reeuwijk, Kozak ken Boys en Massasport. TOOS-turner Mark Kranenburg in actie op de brug. (Foto: W.J. Kerkhoven). De vier winstpartijen werden alle in drie games gewonnen; de ver- liespartijen waren veel sneller af gelopen. Pieter Slits kon het tegen de vroe gere Al speler Hans Reith (inval ler) niet bolwerken. Rob Sikking maakte na enkele maanden rug problemen een te vroege rentrée. Karin v. Pel en invalster Liesbeth v. Bergeijk hielden echter het team overeind door zowel de en kels als de DD te winnen. Pieter en Liesbeth wisten in de GD na veel strijd het belangrijke vierde punt te veroveren. Zaterdag namen negen Florida-ju- nioren deel aan het ééndaagse Jx tournooi (280 partijen) van Nivo te Rijswijk. Op liefst 14 banen werd volgens poule-afvalstysteem gespeeld, zodat niemand direkt uitgeschakeld kon worden. De Florida-ploeg deed het goed, mede door de ondersteuning van veel ouders. Fabian v. Minnen (13) won z’n poule, maar sneuvel de in de kwart fianle van de groep tot 14 jaar. Samen met Jeroen v. Boxtel (13) kwam hij tot de halve finale HD. Maaike v.d. Weij (13) bereikte in het enkelspel eveneens de kwart fianle, die zij in een zeer spannen de partij in de 3e game verloor. Maaike en een ontketende Britt v. Braam Morris (12) verrastten in de halve finale DD het favoriete Delftse koppel: 15-8 2-15 15-9. en Ellen van de Ent via een veraf- standschot. Niet alleen Ellen van de Ent beschikte over een goed schot. Ook de andere dames lie ten zich in deze wedstrijd niet on betuigd. Miriam de Boer (2x), Es ther en Yvonne Visser waren eveneens succesvol. Na een wisselend scoreverloop kon Jaco Wineke de ruststand 10-1Ó laten aantekenen. Na de pauze een gelijkopgaande wed strijd en ook nu weer beurtelings een doelpunt. Na 11-10 was het wederom Mar ko van Leeuwen die met één van zijn vier treffers Korbis op gelijke hoogte wist te brengen. Even later lukte dat ook aan Pieter Slootweg (12-12). Zoals geschreven was het jammer dat de scheidsrechter enkele ui termate twijfelachtige beslissin gen nam die in Excelsior’s voor deel uitwerkten. Na de kerstvakantie ontmoet Kor bis op zaterdag 2 januari het op de tweede plaats staande ODS uit Rijswijk. ODS is en blijft een ge vaarlijke tegenstander, ondanks het 10-11 verlies tegen ESDO. Aanvang van deze wedstrijd in sporthal De Sniep is 20.00 uur. WADDINXVEEN - Op de laat ste competitiedag in 1992 van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV bleven de bovenste vijf plaatsen ongewijzigd: 1. Van der' Oord, 2. Hennink, 3. Kardol, 4. Van der Born, 5. Van Wouden-, berg. De partijen Van der Oord-Hen- nink en Kardol-Van der Born ein digden in remise. Van Wouden berg won van Van den Hoek en staat nog maar 1 puntje achter op Van der Born. Philipse, die Claassen versloeg, zet zijn opmars voort en staat nu op de zesde plaats. Smitskamp, die remise speelde tegen Stouten, bezet de zevende plaats en Bren gers, die Wiersma overwon, de' achtste. Winst was er verder voor Reus, Van Oort, Kloet, Kuiper, Muit, Goor, Alblas, Brinkhorst, Markus, Van Sandijk, Torenbeek en" de Bock tegen respectievelijk P. v. Offeren, Van der Starre, Van der Heiden, De Niet, Willemen, Stam, Smit, D.J. van Offeren, Ritter, Ponsioen, De Pater en H.E. van Offeren, terwijl de par tijen De Vries-De Hoog en Brob- bel-Versluis in remise eindigden. De eerste volgende clubavond, op donderdag 7 januari, zal er een snelschaakwedstrijd worden ge houden. WADDINXVEEN - Antilope-at- leet Bram Lindhout liep een nieuw clubrecord. Zaterdag 29 december organiseer de de atletiekvereniging Energie in samenwerking met de atletiek vereniging Rhoon de 24e Kerst- loop, een wedstrijd over 15 kilo meter. Uitstekend loopweer met weinig wind en af en toe een paar spet ters regen zorgden voor een prima atletiek-entourage in de Rotter damse regio. In totaal gingen 310 deelnemers van start, waaronder 'ook Antiloper Bram Lindhout bij de veteranen III (60-70 jarigen). Rien v.d. Wilt (veteranen I) van het Woerdense Clytoneus was de snelste atleet en finishte in 46.37 minuut, ruim voor alle senioren. Bram Lindhout van Antilope dook voor het eerst in zijn lopers- bestaan onder de 60 minuten en wist in 59.51 minuut beslag te leggen op een mooie 3e plaats bij de veteranen III. Hij vestigde daarmede een nieuw persoonlijk- en een clubrecord. Het oude record stamt van 6 ok tober 1991 in Helmond gevestigd en 1 uur en 53 seconden en stond eveneens op zijn naam. Er deden 9 veteranen III mee, waarvan er toch nog 6 onder de 65 minuten liepen en waarvan 3 onder de 60 minuten. Bram Lindhout bereikte hiermee een zevende clubrecordverbete- ring in 1992: een formidabele prestatie voor een atleet op zijn leeftijd van 63 jaar. 1-3 op ZVH 2. Het hoger geklasseerd staande LUSV heeft tegen de Be Fair-he- ren laten zien dat ze die positie niet voor niets innemen. Reeds in de eerste set werden de verhoudingen tussen de beide teams zichtbaar. Tegenover een wat moeizaam spelend Be Fair stond een sterk aanvallend en ver dedigend LUSV. Be Fair stond onder druk en was niet in staat het eigen spel naar behoren te spelen. Setverlies der halve van 7-15 was hun deel. In de tweede set, na de nodige peptalk van trainer-coach Cees Swets ging het beter. De bal werd beter gestopt en gepassed naar spelverdeler Dirk Pijpers die daarop de aanvallers Edwin van Erk en Theo van Eijk goed kon aanspelen. Evenals Michael van Maaren en Edwin van Meerveld die verras sende middenaanvallen konden uitvoeren. Ondanks de nodige fouten en dnakzij een wat terugvallend LUSV kon deze set ternauwer nood gewonnen worden met 15-13. In de derde set had Be Fair weer met sterk spelende Leidenaren van doen. Men kwam van 1-3 te rug tot 4-4. De daarop gewisselde spelers Bobby van Maaren en Joost van Avendonk voor de aanvallers Paul van Yperen en Michael van Maaren konden niet de nodige aanvalskracht genereren om voor sprong te forceren. Het tegendeel was het geval. De thuisploeg kwam op een achter stand die vervolgens niet meer kon worden ingelopen en op set verlies van 9-15 uitdraaide. De vierde set gaf een zonodig nog triester beeld te zien. Vanaf 3-3 kwam Be Fair niet meer aan sco ren toe en met 3-15 had men het nakijken. Ondanks dat Zevenhuizen 2 on deraan de ranglijst staat, hebben ZEVENHUIZEN - Het eredivisieteam van de Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil-ZVH, dat in de halve finale TDK/Brevok versloeg met 3-0 (15-11 15-12 15-12) is doorge drongen tot de bekerfinale, waar het tegen Piet Zoomers/Dynamo moet spelen. De finale is op zaterdag 2 janua ri in Nieuwegein. Zaterdag speelde ZVH in de Del- talloyd Sporthal te Amstelveen de halve bekerfinalewedstrijd tegen TDK/Brevok. Het team van het trainersduo Jaap Akkerhuis en Toon van der Burgt wist met de grootste concentratie deze wed strijd te winnen. ZVH kreeg in het begin van de eerste set de punten gemakkelijk op een presenteerblaadje. Aanval ler Elvis Jamanika was even zijn richtingsgevoel kwijt en de ballen vlogen uit. Hierdoor kwam ZVH al snel op een 5-1 voorsprong. Daarna scoor den de Zevenhuizenaren door haarscherpe aanvallen en een hecht blok. Toch bleef TDK te rugvechten en wist nog tot 10-9 bij te komen. Dat gebeurde door risicovolle aan vallen en een sterke blokkering van Martin Roodzant. ZVH wist door de sterke aanval van Brecht ■Rodenburg en het sterke stoppen van Edgar Tinkhof de punten bin nen te halen en won de eerste set met 15-11. In de tweede set nam TDK/Brevok een 0-5 voorsprong. Punt voor punt wist ZVH de ach terstand in te halen. Dit gebeurde pas bij 12-11. Hierna kwam TDK nog gelijk maar op het eind was ZVH de lijk een 16-15 nederlaag en daarmee kregen de Waddinxveners - daar was vriend en vijand het over eens - toch te weinig. Zelfs een zege had beslist tot de mogelijkhedèn behoort toen vlak voor tijd tot tweemaal toe een voorsprong kon worden genomen. Enkele met gulle hand uitgedeel de strafworpen, waarvan zelfs Ex celsior niets begreep, zorgden er wel voor dat de Delftse ploeg in de wedstrijd bleef. Zelfs kwam men op winst te staan toen een Lucky-shot vlak voor tijd de Korbis-korf invloog (16-15). Vrijwel onmiddellijk daarna was het tijd, ook al omdat de arbiter ’’vergat” wat tijd bij te trekken vanwege het oponthoud tijdens de wedstrijd. Deze nederlaag betekent in feite een mislukte aanval op de koppo sitie, maar desondanks hoeft de ploeg zich niets te verwijten; een volgende keer moet en kan beslist van deze ploeg gewonnen worden. Dat het scoreverloop zo sensatio neel zou gaan verlopen bleek in het begin helemaal niet. Na 1-0 voor Excelsior en 1-1 via Marko van Leeuwen liep Excelsior vlot uit tot 5-1 alvorens Korbis wat meer vat kreeg op het Delftse spel. Dit kreeg gestalte door treffers van Pieter Slootweg (strafworp) WADDINXVEEN - Ook de laatste wedstrijd van Be Fair-voet- bal-junioren viel dit weekeinde in het water. Zowel uit als thuis kon niet worden gevoetbald op de groene velden. ren-volleyballers van CVB Bank Be Fair hebben voor eigen pu bliek met 1-3 verloren van de heren van LUSV 1 uit Leiden. De dames van Be Fair behaalden een moeizame overwinning van Waddinxveensen naar de setwinst (14-16). Antoinette Wijker serveerde in het begin van de 4e set gelijk 5 punten op rij. Zevenhuizen ging rommelig spelen. De Waddinx veensen hadden nu wel alles on der controle en namen de 3 pun ten mee terug naar eigen huis (6-15). De dames van Be Fair spelen hun eerste competitiewedstrijd in het nieuwe jaar op zaterdag 16 janua ri om half vijf in sportzaal Greensward tegen Cremini Kan- geroes 2. WADDINXVEEN - Zondag 3 ja nuari vanaf 15.00 uur zal de tradi tionele nieuwjaarsreceptie bij voetbalvereniging WSE te Wad dinxveen plaatsvinden. Het bestuur heet alle leden, me- dewerk(st)ers, donateurs, spon sors, adverteerders,.supporters en pers van harte welkom. Aan de nieuwjaarsreceptie zullen een drietal voetbalwedstrijden voorafgaan. WSE-1 speelt tegen ’oud’ WSE-1, WSE-2 speelt tegen een combinatieteam en de leiders/sters spelen eveneens te- gen elkaar. Alleen het B-l elftal voetbalde in Boskoop tegen Floreant op het ge- bakoveld. Het werd daar 1-1. Martin de Jong scoorde de enige goal. B-2 en B-3 voetbalden tegen el kaar op het Be Fair-gebakoveld. Het werd een 4-5 overwinning voor B-3. Het landelijke B-jeugdelftal van Be Fair zal tijdens de winterstop gewoon door voetballen. ALleen op Tweede Kerstdag (26 decem ber) zal men noodgedwongen niet kunnen spelen. Na gezamenlijk zaalvoetbal en met de gehele verenigingen ge zwommen te hebben op woensdag 30 december in het Gouwebad De Sniep, een initiatief van de supportersvereniging, spelen zij op zaterdag 2 januari thuis tegen Soccer Boys en op zaterdag 9 ja nuari tegen de landelijke B-jeugd van DHC uit Delft. Beide keren om 12.45 uur. A-l staat tijdens de winterstop op de vijfde plaats. Alleen de eerste drie gaan door naar landelijk ni veau. Het wordt dus spannend. A-l komt reeds op zaterdag 9 ja nuari weer voor de competitie uit tegen Wilhelmus A-l. Iedere wedstrijd zal er hard gevochten moeten worden om de punten. A-2 staat momenteel op een zesde GOUDA - De Vereniging van Reumapatiënten hield dinsdag avond 22 december een leerzame avond. De toneelgroep van de gebruikers- vereniging Gezondheid en Wel zijn ”Het kan beter” voerde een aantal sketches op humoristische wijze op over situaties in het zie kenhuis. Na de pauze gingen de leden van de toneelgroep met de aanwezi gen in discussie hierover. De avond werd gehuden in De Rons- sehof aan de Ronsseweg in Gou da. t WADDINXVEEN - Na het goede resultaat in de bekercompe- titie tegen KOAG 1 (10-12) was de korfbal wedstrijd tegen kop loper Excelsior van belang of Korbis ook tegen deze tegenstan der een goed resultaat kon worden behaald. Het werd uiteinde- de Waddinxveense dames veel moeite moeten doen om de over winning binnen te halen. Be Fair werd ditmaal gecoached door de nieuwe coach en trainer Piet de Saegher. ZVH 2 hield Be Fair van het be gin af aan onder druk met een harde diepe serve. De pass kwam niet goed bij de spelverdeelster aan. Hierdoor werd er veel over de buitenkant aangevallen. Tot 11-11 ging de stand gelijk. Petra van Veldhuizen mocht de laatste 4 punten op haar naam schrijven (11-15). De 2e set ging wederom gelijk op. Be Fair liet te éénzijdig volleybas- pel zien. De lange middenspeel- sters van Zevenhuizen hadden blokkerend veel ballen. Antoinette Wijker en Marlies van Ringelenstein konden hierdoor niet in hun spel komen. Halverwe ge deze set kwam Eva Tuik in het veld, ook dit mocht echter niet baten. Door een ace aan de kant van Zevenhuizen, werd de set op hun naam geschreven (15-13). De 3e set had ZVH Be Fair we derom in de tang met haar serve en liep gemakkelijk uit tot 11-4: Marion van Willigen kwam in de plaats van Anneke Verwoerd. aanvallen van TDK goed de baas met hun blok. Een uitstekend spe lende Rini Boutens wist het be slissende punt (15-12) te scoren. In de derde set hielden de beide ploegen in de beginfase elkaar goed in evenwicht en moest ZVH alles geven om de winst binne te halen. Met 15-12 gebeurde dit na 77 minuten speeltijd. Met dit resultaat zorgde ZVH voor de vierde maal in de bekerfi nale te komen. Deze bekerfinale wordt op zaterdag 2 januari in Nieuwegein gespeeld. Aanvang 19.30 uur. De tegenstander in de ze fianle is het team van Piet Zoomers/DA uit Apeldoorn. WADDINXVEEN - Bij WSE- voetbal wordt eind december niet op vrijdag geklaverjast, maar op woensdag 30 december om 20.00 uur. Daarmee wordt niet afgeweken van de traditie deze altijd zeer druk bezochte decemberavond te houden tussen Kerstmis en Nieuwjaar. Iedereen is dan ook van harte wel kom en bij deze uitgenodigd, want ”het is altijd fijn, om in De Lansbreker te zijn”. De top-vijf van november ziet er als volgt uit: 1Bert Bosman 5644 pnt., 2. Henk van Kersbergen 5286 pnt., 3. Cor Tiele 5280 pnt., 4, P. v.d. Moor 5150 pnt. en 5. Willem Schouten 5128 pnt. Poedelaar van de maand novem ber werd Meerjan Kaptein, met 3536 punten. WADDINXVEEN - Afgelopen week werd er in sportzaal De Dui kelaar een aantal zeer smakelijke basketbalwedstrijden geserveerd. Er viel voorhet Flyers-publiek meer dan het nodige te smullen. Vrijdag was het helemaal ’’spek kie naar Flyers-bekkie”, want op magnifieke wijze behaalde dames 1 een meer dan lekkere overwin ning. Het werd maar liefst 111-51 tegen Dragons. Wat zaterdag voorgeschoteld werd was helemaal een pittig en dampend basketbal-maal want de wedstrijd tussen Flyers heren-1 en Baros bevatte alle ingrediënten voor een stevige pot. Helaas voor Flyers was de kluif voor de Rotterdammers 92.104. De meisjes-junioren deden zich tegoed aan een wat vreemde dis, in Friesland behaalden ze de 2e bekerronde. Over de wedstrijd van Flyers da mes-1 tegen het lager geklasseer de Dragons (Ridderkerk) hoeft niet veel gezegd te worden, behal ve dan dat het Waddinxveense team heel goed speelde. Vanaf de 10e minuut was het Fly ers wat de klok sloeg. Van 19-17 ging het via 51-28 bij rust naar de unieke uitslag van 111-51. Dank zij deze grootste ovewinning sinds Flyers in het rayon uitkomt staan de dames in een klap op een posi tief doelsaldo. Cor Stolker klom enkele plaatsen op de ranglijst door Dirk Heeren II met een nederlaag te confron teren. Dirk, die tot op heden hoog had gescoord, viel daardoor enke le plaatsen terug. Lucien Claessen blijft ook af en toe verrassen, zij het nu winst op Dirk Heeren I, overigens na een foutzet van zijn opponent. De ontmoetingen tussen Bertus van Eijk-Jan Both en Kees Blonk- Jan de Heer eindigden onbeslist. Nestor Teun Twigt is al jarenlang niet meer uit het eerste team weg te denken, doch tot nu toe kent hij een sterk wisselvallig seizoen. Kennelijk heeft Teun dat zelf ook gevoeld en dankzij de winst op Ruud van Dijk weet hij zich mo menteel weer dicht bij de mid denmoot geplaatst. WADDINXVEEN - De hengel- sportvereniging Waddinxveen HSW viste de laatste wedstrijd voor de winterstop in de Drecht bij Leimuiden. Door sommigen werd goed vis ge vangen, met name R. Jenner was goed op dreef; met een geweldige vangst van bijna 16 kilo won hij de wedstrijd en stoomde gelijk door naar de eerste plaats in het klassement. De uitslag was als volgt: 1. R. Jenner 15.780 gram, 2. J. Verhoef 9130 gram, 3. M. van Leeuwen 8630 gram, 4. L. Pouwer 4020 gram, 5. J. van Eg- dom 3830 gram. Na zes wedstrijden is de tussen stand: l.R. Jenner 38.210 gram, 2. M. Reichard 29.660 gram, 3. J. Verhoef 27.780 gram, 4. M. van Leeuwen 26.600 gram, 5. H. Kraan 26.310 gram. zelfs B-l elftallen uit de regio bij dit elftal zijn ingedeeld. C-l staat op een vierde plaats en heeft vooral in de laatste wedstrij den veel punten gehaald. Een plaats bij de eerste drie is daar wellicht opnieuw mogelijk. C-2 en C-3 staan beide op de tweede plaats, zodat opnieuw over een zeer sterke C-jeugd kan wor den gesproken, die getraind wordt door J. van Rijn en J. Koole (wat betreft de selectie) en door J. Rutten, die de overige C-jeugd, tezamen met de overige B-jeugd voor zijn rekening neemt. Een grote groep enthousiaste voetballers, waar E. Huisman, K. Kortekaas en R. van Willigen de assistent-trainers zijn. De jeugd commissie van Be Fair is bijzon der blij met deze bereidwillig heid. WADDINXVEEN - Gedurende de Kerstvakantie worden er door de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS geen gymnas tiek-, aerobic- en jazzlessen gege ven. De leiding maakt gebruik van een welverdiende rustperiode. In zijn algemeenheid kan gezegd worden dat TOOS de vakanties laat sa menlopen met die van de Wad dinxveense basisscholen. In de week van maandag 4 januari vangen alle lessen bij TOOS weer aan. Dat leverde een finaleplaats en een langdurige Delftse huilbui op. In de finale werd eervol verloren van de twee sterksten uit het en- I kelspel 16-17 3-15. Lisette Kuijpers (15) was alleen in het GD succesvol. In de groep tot 16 jaar behaalden zij en Den- nis Steenland (14) de 2e prijs na een met 9-15 9-15 verloren finale. Dennis had met Arno Diersman van Rijnland al de halve finale HD bereikt en bekroonde zijn goede optreden in de hoogste groep met de eerste plaats in het enkelspel door René Monteny (16) van Eridos in een zeer boei ende partij met 15-6 2-15 18-14 te verslaan. WADDINXVEEN - De 17-jarige Waddinxveense schaatster Editha Bergkotte heeft een succesvol schaatsweekeinde achter de rug. Vrijdagavond won zij voor de tweede achtereenvolgende keer de Van Vliet-marathonwedstrijd over 35 ronden op de Haagse Uithof. Zij maakt een goede kans het klassement over 10 marathons te winnen. Zondagochtend in alle vroegte reed zij op dezelfde baan een vlekkeloze 1500 m in een nieuw persoonlijk record van 2.28.41. Deze tijd betekent tevens een ver betering van het acht jaar oude clubrecord van de Ijsvereniging Zoetermeer, waarvan zij lid is. Door deze prestatie heeft zij zich voor het derde achtereenvolgende J jaar gekwalificeerd voor de regio-1 nale en landelijke selectiewedstrij den. De Waddinxveense hoopt zich daarmee te plaatsen bij de beste 20 dames-junioren die in februari in Heerenveen strijden om het> kampioenschap van Nederland. -i plaats. Volgens de leiders J. Nele- man en A. Hol komen er nog ge noeg punten bij. B-l gaat bij een negende plaats reeds verder in de landelijke -. jeugdcompetitie. Het zal met Quick Boys voorlopig gaan strij den om die plaats. B-2 staat op een goede derde plaats en ook B-3 draait goed, ondanks het feit dat WADDINXVEEN - Tafeltennis vereniging Kwiek organiseerde weer het tafeltennistournooi voor basisscholieren van groep 7 en 8. 80 Leerlingen van de diverse Waddinxveense basisscholen wa ren naar het Kwiek-clubgebouw aan de J.W. Frisoweg gekomen. Er werd gespeeld in twee meisjes poules en twee jongenspoules. Op vijf tafels werden er over de hele dag zo’n 200 partijen gespeeld. Het jaarlijks terugkerend evene ment heeft een zuiver recreatief karakter. Leerlingen die lid zijn van een tafeltennisvereniging kun nen hiervoor niet inschrijven. Dat neemt niet weg dat er door de meeste deelnemers fel werd ge streden om de winst, veelal onder luide aanmoedingen van mede scholieren. Na afloop van elke poule werden de prijzen uitgereikt door Henk Bloks, voorzitter van de jeugd commissie van tafeltennisvereni ging Kwiek. Het was een plezie rig evenement, waarbij ook de ak- tieve rol van de scholen een be langrijke rol heeft gespeeld. Orga nisatoren Henk Bloks, Sjaak Loef en Ronald Verboon konden, met de vele Kwiek-vrijwilligers, tevre den terugblikken. Meisjes groep 7: 1. Janne v.d. Bas (Eben Haëzerschool), 2. Sandree Speetjens (Groen van Prinsterer- school). Meisjes groep 8: 1. Heleen van Heemst (Savornin Lohman- school), 2. Margreet Seppenwool- de (Bethelschool). Jongens groep 7: 1. Bart Schul- tink (Eben Haëzerschool), 2. Mi- chiel Duenk (Groen van Prinste- rerschool). Jongens groep 8: 1. Lewis van Leeuwen (Leon van Gelder- school), 2. Arjan Neven (Eben Haëzerschool). gelijkspel te houden. Hetzelfde j van Sietse Siersema die de ervaren Adriaan Blom een punt afsnoepte. WADDINXVEEN - De afvaardi ging van het Waddinxveense TOOS-gymnastiek is zondag 20 december tijdens de Nederlandse kampioenschappen turnen voor clubteams in Heerenveen zesde geworden. TOOS was vertegenwoordigd in de categorie 6B met Jurjen van Pruissen, Mark Kranenburg, Klaas Buijtendorp, Anton Stoter, Niek Buijs en Maarten Witteman. Van deze zes jongens mochten er vier per toestel een oefening laten zien, waarvan de hoogste drie sco res meetelden. Op het eerste toestel (rek) was de start gemaakt met een puntento taal van 22.30, wat niet onaardig was. Bij de lange mat werden door ge miste onderdelen veel punten weggeven. Het resultaat was 17.65 pnt. Voltige, het volgende toestel is normaal gesproken het toestel waar veel punten gehaald kunnen worden. Zo werd er dan ook 25.15 pnt behaald. Op ringen werd er goed geturnd wat een puntentoaal van 22.10 op leverde. De sprong was echter weer wat minder, wat resulteerde in 21.60 pnt. Op de brug werd de wedstrijd uit stekend afgesloten met 25.50 pnt. Het eindtotaal van 134.30 pnt. le verde een keurige 6e plaats op. WADDINXVEEN - De vijfde wedstrijd voor de wintercompeti tie van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW werd gehou den in het Noord-Hollandskanaal nabij Akersloot. Afgaande op de vangsten van vo rig jaar waren de verwachtingen voor deze wedstrijd zeer hoog. De beten kwamen zeer traag op gang, hetgeen betekende dat er in de laatste uren pas redelijk vis werd gevangen. De uitslag was als volgt: 1. J. Ver hoef (6680 gram), 2. R. Jenner (5200 gram), 3. H. de Haan (4840 gram), 4. H. Kraan (4820 gram), 5. M. van Leeuwen (2720 gram). Zaterdag 19 december wordt de zesde en laatste wedstrijd voor de winterstop gehouden. Er zal ge vist worden in de Drecht; vertrek vanaf het NS-station Waddinx veen om 07.30 uur. WADDINXVEEN - Met de 16e ronde voor de onderlinge dam- competitie heeft Excelsior het damjaar 1992 afgesloten. On danks puntverlies blijft clubkam pioen Dick Dibbets de ranglijst aanvoeren, hoewel hij wel enkele concurrenten, die volle winst boekten, dichterbij zag komen. Dick stuitte in zijn partij tegen Tijmen den Ouden sr. op een zeer goede positiespeler. Het gelijkspel geeft, evenals een aantal eerder door Tijmen gespeelde partijen aan, dat Tijmen, die zevenvoudig clubkampioen is en de damsport in clubverband enige jaren vaar wel had moeten zeggen, weer hard op weg is om zijn ’’oude” ni- veau te behalen. Meisjes A2 had weinig moeite i Achtereenvolgens Teun van der met Leiden 53-22. Topscoorsters Krol, Jaap van der Eist en Piet Brigitte Hagen en Marion Hou- i Swart slopen qua moyenne wding. dichterbij d__. Het gaat goed met de meisjes B. I Adriaan Zwanenburg en Jan Kra- Beide teams komen in het nieuwe I mer te kloppen. jaar in de hoogst mogelijke klasse Gerrit Heeren presteerde goed U>L door Tijmen den Ouden jr op een Heren 4 kwam alleen voor rust J wat te kort op DAS (52-69) en resultaat was er in de partij linron O krnlz 4a ”T c- Lr C' o 1' 1 Heren 4 kwam alleen voor rust heren 2 brak de ’’Losing-streak tegen LUSV (73-67).

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21