Groene Hart Woud voor Randstad wordt gewest stap dichterbij Twaalfde Holland Plantenbeurs NISSAN OPRUIMING OPRUIMING OPRU AUT O WIE DURFT! IN WADDINXVEEN TELEFOON 01828-12578 i KOMMA, OPÜNT. ING ’fee té KOMMA, MITSUBISHI GOUWE MEUBEL Voorlichtingsavonden in raadhuizen NKF hielp startende ondernemers Rijn en Gouwe Wijziging Telefoon nummers Politie Vaatwasser in raadhuis Aanpassing bijdragen v; Dit jaar invoering basisvorming Nog plaats reisjes van Kunstkring BOOnSTOPP ipQiPoSSyl' lll'lliliHWlTg AUTO 'HH 01828 - 18708 I BAAS \l min MINIMALE VERDIENSTE F. 175,- PER MAAND GAAT U VERHUIZEN? Rijn en Gouwe moet iedere ochtend vóór zevenen bezorgd worden. We zoeken naar jongens en meisjes die niet bang zijn voor vroeg opstaan. Lijkt het je wat om dagelijks met een 'uurtje bezorgen minimaal ƒ175,- per maand te verdienen, reageer dan gelijk. VKHUGHÏS Wilt u informatie? Bel voor meer informatie: USCHIMMI vtavot" »f aMuiZiNGi x WADDINMVEEN '''iiilllllnlnlilllllllli1111 Activiteiten Uniek Eerste boom Schetsen Woud Schaalvergroting BSESE BRUGWEG 2 - WADDINXVEEN (BIJ DE HEFBRUG) S 01828-17705 Boskoop, 01727-16441, 01727-14545. XL'*' V J-’,'. Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 20 januari 1993 De bedrijfsauto’s van Vekra Recycling met op de achtergrond het bedrijfskantoor aan de onder nummer U J Noordakde in Waddinxveen. (Foto: Vekra Recycling). informatienummer alarmnummer informatienummer alarmnummer Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompieet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulpmiddelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen 'f^meegefioHie^ Oostpolderweg 9 2741 MD Waddinxveen WADDINXVEEN - Voor de aan schaf van een vaatwasmachine hebben B. en W. de gemeente raad voorgesteld een krediet van f 7.500,- beschikbaar te stellen. Het geld wordt ten laste gebracht van het inventarisfonds van het gemeentehuis. Vekra Recycling nieuw in W’veen van Bloemenveiling Holland een extra steun in de rug krijgen. De Holland Plantenbeurs is dage lijks geopend van 8.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 6 maart sluiten de poorten om 12.00 uur. Plaats van handeling is fase H2, de eerste verdieping van veilcen- trum Naaldwijk. De ingang is te bereiken via het parkeerdak aan de Middelbroekzijde van het vei lingcomplex. Vekra Recycling richt zich in de eerste plaats op het recyclen van de houtafvalstroom van de NKF. Jaarlijks dient 2000 ton afvalhout afgevoerd te worden. Gezien de strenge milieu-eisen kan dit tegen woordig niet zomaar. Vekra-Recycling is met de NKF overeengekomen dat zij de ko mende twee jaar alle houtafvallen voor de NKF zullen afvoeren en wel op een milieu-bewuste ma nier. Daarvoor hebben zij bedrijfsruim te gehuurd in Pijnacker, waar alle houtafvallen, hoofdzakelijk has pels worden gedemonteerd. De bruikbare onderdelen worden aan de NKF teruggeleverd, ter wijl de niet bruikbare (hoofdzake lijk houten delen) tot brokken hout van 1 meter worden gebro ken. Deze brokken worden afgevoerd naar een bedrijf op de Veluwe, welke dit vermaald tot houtspaan ders en hiervan vervolgens pallets perst. Ook de vierkante blokken tussen de pallets worden hier ver vaardigd. Buiten NKF heeft Vekra Recy cling ook al bij diverse bedrijven de interesse opgewekt voor wat betreft de af voer van houtafval len. Daarnaast onderzoekt Vekra ook de markt rond de kunststofaf- vallen. Buiten het gehele recyclinggebeu- ren richt Vekra zich ook op be drijven voor het transporteren van kleine vrachten van welke orde dan ook. Het betreft hier voorna melijk spoedopdrachten. Het is opmerkelijk dat zeer vaak pakketten/documenten bij bedrij ven verzonden dienen te worden. Het gaat hier dan ook vaak om spoedopdrachten welke vaak per taxi worden weggebracht. Deze dure oplossing voor bedrij ven is een markt waar Vekra zich op richt. Daarvoor is door Vekra een bestelbus aangeschaft met een maximum laadvermogen van ca. 1000 kg. Ook staat een nieuwe personenwa gen tot hun beschikking om zo veel mogelijk aan de wens van de klanten te kunnen voldoen. Ter coördinatie van alle werk zaamheden hebben zij kantoor ruimte gehuurd bij NKF Kabel BV te Waddinxveen, waar zij te De stuurgroep Bentwoud heeft drie schetsen voor het toekomsti ge bosgebied Bentwoud opge steld. Het Bentwoud komt te lig gen ten oosten van Zoetermeer. De schetsen geven de globale lig ging en de inrichting van het bos aan. Vanaf 25 januari zal de stuurgroep Bentwoud een aantal informatie-avonden houden waar de schetsen gepresenteerd en be sproken worden. Hierna maakt de stuurgroep Bentwoud in maart een keuze uit de drie schetsen. Door de aanleg van het grote bos gebied Bentwoud is het mogelijk om een groot aantal mensen te la ten genieten van de natuur. Het Bentwoud krijgt een hoge bele vingswaarde: verschillende soor ten bos typen, open ruimten, wa terpartijen en dieren zoals reeën, vossen, marters en roofvogels. Alleen in een groot bos van meer dan 2000 ha kunnen hoge natuur waarden samengaan met veel re creanten (zo’n 2 miljoen bezoeken per jaar). En dit op een manier waarbij er in het gebied toch vol doende rust heerst en het niet no dig zal zijn delen af te sluiten voor publiek. Het bos kan dan een brongebied (een kern van waaruit natuurwaar den zich kunnen verspreiden) vor men voor andere natuurgebieden in de omgeving. ”De Randstad krijgt er een uniek en min of meer aaneengesloten bosgebied bij, gekenmerkt door een veelzijdig gebruik en voorzien van een gebied waarin natuurlijke processen hun gang kunnen gaan”, aldus de Zuidhollandse groen-gedeputeerde Lynde Blok, voorzitter van de stuurgroep Bentwoud. In de stuurgroep, die verantwoor delijk is voor de planvorming van het bos, zitten naast bestuurlijke vertegenwoordigers van het rijk en de provincie ook vertegenwoor digers van de gemeenten Zoeter meer, Waddinxveen, Zevenhuizen/Moerkapelle, Zoe- terwoude, Bleiswijk en Rijnwou- de. UTOMOBIELBEDRU F NAALDWIJK - Voor de twaalf de keer in successie organiseert Bloemenveiling Holland de inter nationaal vermaarde Holland Plantenbeurs. De Holland Plantenbeurs is een kijk- en koopbeurs, alleen be stemd voor de handel. De beurs vindt plaats op 4, 5 en 6 maart. Maar liefst 5.000 vierkante meter is gereserveerd voor een breed en diep assortiment kamer- en tuin planten van de beide veilcentra, nieuw pand in Gouda, Zuid- i en er wordt gewerkt Naaldwijk en Bleiswijk. De koop lieden kunnen ter plekke zaken doen. De Holland Plantenbeurs speelt in op de naderende paasdagen met bijvoorbeeld Cymbidium in geschenkverpakking en een scala aan paasartikelen. Ook wordt een flink aantal Hol land Primeurs en ander noviteiten tentoongesteld. Holland Primeurs zijn produkten, die vernieuwend zijn in het totale assortiment en Beide directeuren zien grote toe komstmogelijkheden in hun on derneming, temeer daar de afval stromen binnen Nederland om ruime aandacht vraagt. Indien bedrijven meer informatie wensen, dan kunnen zij zich wen den tot genoemde telefoonnum mers. Schriftelijk zijn zij bereik baar via Postbus 352, 2740 AJ Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het Bentwoud, het bos dat door het rijk en de provincie de komende 25 jaar tussen Waddinveen en Zoeter meer wordt aangelegd, gaat voor de burgers steeds meer leven. Over het kernbos zijn informatieavonden op maandagavond 25 januari om half acht in het gemeentehuis van Waddinxveen en op donderdagavond 28 januari om acht uur in het Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen-Moerkapelle. informatieavonden. Vanaf medio 1993 zal er een bosplan opgesteld worden. Dit bevat naast eenruimtelijk ont werp ook een toelichting op de haalbaarheid en de uitvoeringsas pecten. In het najaar van 1993 start de formele inspraakprocedu re. Het is de bedoeling dat in 1995 de eerste boom de grond in gaat. Met de verwerving van de gron den en de aanleg van het Bent woud is een bedrag van 175 a 200 miljoen gulden gemoeid. Het rijk en de provincie hebben zich in principe verantwoordelijk gesteld voor de financiering van 1600 ha. De rest zal door derden, bijvoorbeeld het bedrijfsleven, ge- financieerd moeten worden. De drie schetsen zijn bedoeld om een hoofdrichting aan te geven voor een concreet bosontwerp. De eerste schets, het ’compacte bos’ heeft een natuurkern als hart lie niet doorsneden wordt door vegen en ver verwijderd is van oebouwing. Hier kunenn natuur lijke processen ongestoord hun gang gaan en vindt men alleen een enkel onverhard pad voor de echte natuurliefhebber. Deze kern wordt omgeven door bos met wandel-, fiets- en ruiter paden. Dit bos heeft de meest compacte vorm die mogelijk is. Het ’gespreide-bos’ is verspreid over het hele gebied tussen Ha- zerswoude en de A12. Het bestaat uit enkele grotere boscomplexen, ieder met een eigen karakter (na tuur, recreatie, multifunctioneel). Daartussen grote open ruimten waarin landbouwbedrijven liggen. De complexen liggen zoveel mo gelijk tegen de woonkernen aan. Zo zijn de voorzieningen dicht bij de recreanten en wordt tevens on gewenste verstedelijking tegenge gaan. Een stelsel van bosstroken verbindt de boseenheden tot een samenhangend geheel. Tenslotte de schets voor een ’bos reeks’. Deze schets is gebaseerd op een landschap-ecologische op bouw zoals die van oorsprong in het westen van ons land voor kwam. De bos-reeks sluit aan op het vochtige veenweidegebied bij Zoeterwoude, met een natuurkern op het meest natte deel van de droogmakerijen, in zuidoostelijke richting; overgaand in drogere bos typen bij Boskoop/Waddinxveen. De natuurkern kan daarbij zo worden ingericht dat een geleide lijke overgang van open veenwei degebied naar meer gesloten bos ontstaat. Nadat de stuurgroep een keuze heeft gemaakt uit een van deze schetsen zal er een bosontwerp worden opgesteld. Ook hierover komen in de maanden april/mei WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense bijdragen aan het in tergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland en de Schoolbegeleidingsdiensten zullen worden aangepast, zo blijkt uit de begrotingswijzigingen die het col lege van B. en W. aan de gemeen teraad heeft voorgelegd. De Schoolbegeleidingsdienst kan per saldo voor dit jaar met 8.400 gulden minder toe. Midden-Hol land heeft per saldo 4.500 gulden meer nodig, omdat de algemene bijdrage is verhoogd in verband met het secretariaat van de nieu we vervoerregio (een kwartje per inwoner). Het rijk en de provincie Zuid- Holland zijn overeengekomen zich in te spannen voor de aanleg van een bos van 2100 ha in het Groene Hart van Holland, het Bentwoud. Een natuurlijk bos waarin onder andere reeën en roofvogels voor komen, toegankelijk voor de re creant en waarin ook houtproduk- tie plaatsvindt. Het bos komt centraal te liggen binnen de stedenring Rotterdam, Den Haag, Leiden, Alphen a/d Rijn, Waddinxveen en Gouda. Door omvang zal het bos een na tuurlijke buffer opwerpen tegen verdere verstedelijking van het Groene Hart. aan een Groene Hart-gewest. In juli vorig jaar is het algemeen bestuur van het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden- Holland tot een definitieve be sluitvorming gekomen ten aanzien van de plannen inzake een nieuwe huisvesting voor het ambtelijk ap paraat van het samenwerkingsor gaan. De financiële consequenties van de te realiseren nieuwbouw zijn in de meerjarenbegroting vanaf 1994 verwerkt. Voor dit jaar wordt geen essentië- WADDINXVEEN - Zoals u wel licht weet is de Nederlandse poli tie op dit moment druk bezig met reorganiseren. Dat geldt ook voor de politie in de gemeenten Nieu- werkerk a/d IJssel, Zevenhuizen- Moerkapelle, Moordrecht, Wad dinxveen en Boskoop. De politie in deze gemeenten ma ken als district IJssel en Gouwe deel uit van het politiekorps Hol- lands-Midden. Dit nieuwe politiekorps begint nu vorm te krijgen. Dat blijkt onder ander uit het feit dat de nieuwe centrale meldkamer in Leiderdorp vanaf 25 januari 1993, regiobreed gaat functioneren. De bestaande meldkamers van de gemeentepolitiekorpsen en van de rijkspolitie worden dan tot een meldkamer samengevoegd. Nagenoeg alle telefonische mel dingen die u doet zullen voortaan binnenkomen en behandeld wor den op die meldkamer. De politie is dan voor iedereen die politiehulp nodig heeft op drie manieren te bereiken: Het politie-informatienummer: voor algemene politie-informatie van lokale aard. Het politie-alarmnummer: voor niet spoedeisende politie-assisten- tie. Alarmnummer 06-11: alleen voor spoedeisende hulp, als ’elke se conde telt’. Naast het ’normale’ telefoonsys teem heeft het politiekorps Hol- lands-Midden ook de beschikking over een teksttelefoonsysteem. Dit systeem is speciaal bedoeld voor mensen die doof of slechtho rend zijn en voor mensen die niet kunnen praten. Met behulp van een ’modem’ kunnen deze mensen verbinding krijgen met de politie en wel op het telefoonnummer le wijziging verwacht in het door de gemeente Waddinxveen aan het verlengd locaal bestuur over gedragen takenpakket. Met ingang van 1 januari 1992 is, in overleg met de Milieudienst Midden-Holland, de beleidsadvi- seringstaak in milieuzaken (ad 25.000,-) door de Milieudienst Midden-Holland gestaakt onder andere wegens het aanwijzen van een milieucoördinator binnen het gemeentelijk apparaat (hetgeen een verplichting is in het kader van het Nationaal Milieubeleids plan-!-). Vorig jaar mei heeft het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hun definitieve voorstel aan Provinciale Staten in zake de nieuwe indeling van de samenwerkingsgebieden ingevolge de Wet gemeenschappelijke rege lingen (WGR) aan de gemeenten toegezonden. Het voorstel van Gedeputeerde Staten komt neer op een indeling van Zuid-Holland in vijf samen werkingsgebieden (in plaats van thans twaalf) en behelst onder an dere de samenvoeging van de hui dige samenwerkingsgebieden Midden-Holland en Rijnstreek tot één (nieuw) samenwerkingsgebied ’’Zuid-Holland Oost”. In de gemeenteraadsvergadering van 1 juli vorig jaar heeft de Waddinxveen gemeenteraad adhe sie betuigd aan de door Gedepu teerde Staten voorgestelde wijzi ging van de indeling van de sa menwerkingsgebieden. Overeenkomstig het voorstel van het Waddinxveen college van B. en W. heeft de gemeenteraad hierbij - mede in het licht van de landelijke en regionale ontwikke lingen op het terrein van de be stuurlijke (re-)organisatie - het standpunt ingenomen dat de door Gedeputeerde Staten in de toe lichting op hun voorstel aan Pro vinciale Staten geopperde moge lijkheid van een toekomstige vor ming van één samenwerkingsge bied voor het (gehele) Groene Hart dient te worden beschouwd als een ’’tussenfase” en dat een zodanig samenwerkingsgebied op termijn dient te worden omgezet in een provincievrij Groene Hart- gewest met een zelfstandige be- stuursautoriteit onder leiding van een rechtstreeks en democratisch gekozen bestuur. Gedeputeerde Staten zijn door het college bij brief van 19 augus tus 1992 van het raadsstandpunt in dezen in kennis gesteld. Het definitieve besluit van Provinciale Staten tot vaststelling van de nieuwe WGR-gebiedsindeling komt rond de jaarwisseling be schikbaar. Door het intergemeen telijk sa menwerkingsorgaan Midden-Hol land en het intergemeentelijk overlegorgaan Rijnstreek respec tievelijk de hieronder ressorteren de gemeenten wordt reeds van ge dachten gewisseld over de moge lijke toekomstige vorming van een Groene Hart-gewest. Daartoe zijn op 31 augustus vorig jaar in Nieuwkoop handtekenin gen gezet door de gemeentelijke vertegenwoordigers en de voorzit ters van de samenwerkingsorga nen. Uiteraard zullen thans zeer actue le bestuurlijk-organisatorische ontwikkelingen in den lande (met name in de ons omringende groot stedelijke gebieden) hun invloed op het vervolg en de inhoud van het inmiddels opgestarte overleg doen gelden. WADDINXVEEN - Dit jaar moet de basisvorming ingevoerd worden. De basisvorming intro- ceert brugklassen met een gelijk vakkenpakket in alle scholen voor voortgezet onderwijs. Nu ook de Eerste Kamer in mei vorig jaar akkoord is gegaan met het wetsvoorstel kan de invoering van de basisvorming op 1 augus tus 1993 definitief van start gaan. De onderwijskundige en organisa torische invulling van de basisvor ming zal van de betrokken scho len veel energie vragen. Dat geldt ook voor de met de ba sisvorming samenhangende reali sering van een brede scholenge meenschap voor de regio Wad- dinxveen-Boskoop, waarvoor de besprekingen nog in volle gang zijn. De besturen van de samenwer kingsschool voor Havo-Atheneum (Sniepweg), de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/VBO ”De Wadde” en de Boskoopse rooms-katholieke Don Bosco-MAVO hebben inmiddels op 28 april 1992 de intentie uitge sproken om mee te werken aan het stichten van een scholenge meenschap voor vbo-mavo-havo- vwo. Er is overeenstemming bereikt over het opdragen van het bestuur van de nieuwe scholengemeen schap aan een openbaar lichaam als bedoeld in de Wet Gemeen schappelijke Regelingen. Ook over de leidraad voor de grondslag en de identiteit van de school is men het eens. Verder zullen nog tal van zaken moeten worden besproken en nadere moe ten worden uitgewerkt alvorens een fusie daadwerkelijk zijn be slag kan krijgen. bereiken zijn 15363. Voor klein- en spoedtransport is een 24-uurs service, ook in de weekenden, hun handelsmerk. In dien bedrijven geïnteresserd zijn, dan zijn zij tijdens kantooruren te bereiken onder tel. 01828-15363, terwijl buiten kantooruren Vekra bereikbaar is onder 01828-16210 en 01714-14590. Het klein- en spoedstransport wordt door Vekra sinds november 1992 gedaan, terwijl het gehele recyclingsgebeuren per 1 januari 1993 is opgestart. WADDINXVEEN - Op bestuurlijk gebied is ook in de Goudse regio veel aan de hand. Het intergemeentelijk samenwerkingsor gaan Middebn-Holland krijgt een i r Holland krijgt vijf samenwerkingsgebieden WADDINXVEEN - De vennootschap onder firma Vekra Recy cling is een nieuwe onderneming in Waddinxveen, die per 1 no vember 1992 is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda. De firma wordt vertegenwoordigd door twee firmanenten, J. v.d. Kraats, wonende te Hazerswoude en J. Verhagen wonende te Wad dinxveen. Ondanks de korte historie van de nieuwe onderneming, kunnen we rustig spreken van een opmerke lijke. Indirect is Vekra Recycling ontstaan door de productieconcen- tratie van de productieunit van NKF Kabel BV, naar Delfzijl. Beide heren, respectievelijk 7 en 20 jaar werkzaam bij NKF Wad dinxveen, zagen dagelijks de fa briek kleiner worden. Dagelijks werden machines over geplaatst nar Delfzijl, terwijl steeds meer collega’s hun werk el ders zochten. Begin 1992 opperden ze samen het plan om zelf iets nieuws op te starten, daar zij een verhuizing naar Delfzijl niet zagen zitten. Dit resulteerde in het plan om een recyclings- en kleintransport bedrijf op te zetten. NKF-direc- teur Ton v.d. Laar gaf aan dat de ze markt onderzocht diende te worden, en dat een ondernemings plan opgesteld diende te worden. De NKF steunde het initiatief on der meer door het adviesbureau Technomarkt opdracht te geven beide heren te ondersteunen met het opzetten van een onderne mingsplan. Dit resulteerde eind mei 1992 in een presentatie naar de NKF-directie toe. Hier kregen beide heren het groen licht van de NKF-directie om het commerciële gevecht aan te gaan met de logistieke afdeling van NKF Delft. Na vele uren on derhandelen resulteerde dit uit eindelijk in een tweejarig contract met de NKF. Het decor van de Holland Plantenbeurs, die in maart voor de 12e keer in Naaldwijk wordt ge- a houden. (Foto: Vlekke van Kempen). WADDINXVEEN - Zoals be richt zullen donderdag 4 februari bij voldoende belangstelling de le den en vrienden van de Waddinx- veense Kunstkring twee musea bezoeken: Slot Zeist en het Ge meentemuseum Arnhem. In Slot Zeist is prachtig werk te zien van de veelzijdige kunste- naar-schilder Sierk Schröder. Bij na honderd werken zijn bijeen ge bracht. Olieverfschilderijen, pastels, aquarellen en tekeningen. De on derwerpen zijn zeer afwisselend: portretten, figuur, landschap, stil levens en natuurstudies. Hij schilderde in zijn leven be- (Mauritslaan), langrijke figuren uit onze culture le, politieke en economische sa menleving. Het Gemeentemuseum in Arn hem toont Art Nouveau en Art Deco Glas. De tentoonstelling biedt een goed overzicht van de ontwikkeling en stijlen in de glaskunst van West- Europa en de Verenigde Staten. Uitbundig vormgegeven, kleurrijk en soms bizar, glaswerk is te be wonderen van beroemde kunste naars. Glas, objecten van een uitzonder lijk niveau, een unieke tentoon stelling, geëmancipeerd volwaar dig kunstwerk. Waarschijnlijk zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Geïnteres- serden kunnen voor inlichtingen terecht bij E.J. van Straalen, tele foon 01828-12776. 01720-84699. Op 25 januari 1993 wordt een be gin gemaakt met de ingebruikna me van de volgende plaatsen: Waddinxveen, informatienummer 01828-13688, alarmnummer 13000. Nieuwerkerk a/d IJssel, informa tienummer 01803-14001, alarm nummer 01803-14444. Moordrecht, 01827-2273, 01827-3544. Moerkapelle, informatienummer 01793-2586, alarmnummer 01793-13333. Zevenhuizen, informatienummer 01802-1943, alarmnummer 01802-1200. Via deze telefoonnummers blijft de politie voor u 24 uur per dag bereikbaar. De politievoertuigen, die eveneens 24 uur per dag in deze gemeenten surveilleren, kunnen dan naar aan leiding van uw meldingen ingezet worden. Op uiterlijk 1 mei 1993 moet de centrale meldkamer regiobreed functioneren. Dit betekent dan dat alle inwoners van het politie korps Hollands-Midden, van de Bollenstreek tot en met de Krim- penerwaard, contact kunnen krij gen met deze meldkamer. HOLLAND PRIMEUR

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17