Eerste titel strijd TTZM De Gouwe scoort hoog Verlies heren Be Fair-volley bal Aqua-jogging in Gouwebad Winst voor WSV1 en 4 Florida 1 en Zwinnen Winst voor Be Fair Eben-Haëzer damt weer als vanouds ZVH wint enerverend duel Be Fair- leiders actief in zaal TOOS in actie Competitie Flyers volledig open Jeugdbingo K GLASBEEK Noordkade 24 WEEKBLAD5PORT EN RECREATIE I FOCWf iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! K. Straver Ter Aar a 01722-31 33 Heren l Dames l Tweede teams Aquarobic Dames Weekblad voor Waddinxveen x agmci Woensdag 20 januari 1993 wetbelt (een soort drijfvest) zweeft de deelnemer in het i MMXVU' WADDINXVEEN - De mannen van CVB Bank/Be Fair heb ben afgelopen zaterdag de uitwedstrijd tegen RVV 1 in Rijns- Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBE DRIJF hard werken en mede door goede serveerballen op van RW konde De eindstand werd ongeveer 5 mi nuten voor tijd bepaald door, al weer Arjan Groenendijk, die nu een voorzet van Leon Hogenelst benutte. Aanstaande zaterdag gaat Be Fair op bezoek bij Siveo. Wanneer daar gewonnen kan worden maken de Waddinxveners een zeer goede kans op het behalen van de twee de periodetitel. Ook waren er nog kansen voor Ar jan Groenendijk, o.a. een schot op de lat; Otto Kempes, schot naast; Pieter van Herk en John van Beek. Ook na rust duurde het offensief van Be Fair voort, maar pas in de 28e minuut wist Pieter van Herk met een kopbal weer doel te tref fen. Binnen 2 minuten was het al weer raak, toen Arjan Groenen dijk een vlotte aanval via de rech tervleugel doeltreffend kon afron den. WADDINXVEEN - Vorig jaar zijn in Gouda de kampioenschap pen om de Velocitascup gehouden op de balk en de brug, waaraan ook leden van de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS heb ben meegedaan. Eerst kwamen de turnsters in de E-lijn in actie. Bij de meisjes tot en met 12 jaar was de strijd op de balk erg spannend. Uiteindelijk behaalde TOOS-turn- ster Linda Asscheman de derde plaats en kon Barbara Verhaaf met 7.15 punten de zilveren me daille in ontvangst nemen. Ook waren TOOS-tumsters aan wezig voor de strijd in de D-lijn. In categorie 2 (14-16 jaar) eindig de Krista Brugman met 7.20 pun ten bij de balk op een zeer ver diende tweede plaats. Mariël Peeters deed het echte mog beter. Zij behaalde in cate gorie l (17 jaar en ouder) een gouden medaille op de balk met 7.80 punten. y dat daarmee heel moeilijk meer gescoord kon worden. En kwam er een goede aanval tot stand dan vond de aanvaller een sterk twee- mansblok tegenover zich. De relatief grote voorsprong van 0-2 kon dus niet vast gehouden worden en een nederlaag was een feit. De reden waarom zo’n riante posi tie uit handen gegeven werd ligt op het mentale vlak. Als de ploeg van de wijs is gebracht missen ze toch enigszins de mentale kracht om daar snel overheen te stappen; want volleyballen kunnen de man nen van Swets best, daar ligt het niet direct aan. Komende zaterdag speelt Be Fair om half vijf een thuiswedstrijd in sportzaal Groenswaard tegen In ter Amicos l uit Den Haag. burg met 3-2 verloren. Setstanden waren 13-15, Il-l5, 15-H, 15-9 en 15-6. In de eerste twee sets verliep het spel vrij aardig. Be Fair moest „2. goede de verdediging RW konden deze sets ge wonnen worden. Jan Ligthartschool: Susan Toonen, Tineke de Heer, Nathalie De heren moesten hun eerste wedstrijd na de winterstop aantre den tegen Merwede uit Dor drecht. Merwede wordt dit sei zoen gecoached door ex-Gouwe- dames trainer Wim Groen en is een goede middenmoter in de eer ste klasse. De Gouwe opende voortvarend, Meye Lammers (2x) en Marc Fa ber brachten De Gouwe al in de eerste periode op een 3-0 voor sprong. Het spel van de Waddinx veners was redelijk te noemen, maar kende wel veel slordighe den. Door deze slordigheden bleef in de tweede periode de score uit en kon Merwede enigszins terug komen naar 3-L Ook in de derde periode was het spel van Gouwe- heren niet optimaal en gaven ze te veel kansen weg. Merwede rook de kans om voor sensatie te zorgen, winnen van de koploper is altijd een verrassing. De voorsprong van de heren was na drie perioden geslonken naar 5- 4 door doelpunten van Jaco de Jong en Meye Lammers. In het begin van de vierde perio de was het zelfs 5-5 en werd de spanning opgevoerd. De Gouwe- heren realiseerden zich dit en de den er een schepje boven op. Doordat De Gouwe het tempo verhoogde kwam Merwede niet meer tot scoren, terwijl De Gou we nog 4 doelpunten wist te sco ren. Doelpuntenmakers in de vier de periode, Meye Lammere, Arco Verboom, Marc Faber en Remko Overdam, zij zorgden voor een eindstand van 9-5. De Gouwe blijft met dit resultaat op een le plaats staan in de eerste klasse. In het vorige seizoen was Polar Bears nog oppermachtig. In dit seizoen presteren de Gouwedames steeds beter. Op zich gegevens voor een spannende partij water polo. Dat werd het ook. De Gouwe begon voortvarend en uit de eerste de beste man-meer zorgde Angela Faber voor l-0. In de tweede periode was het Gillian van den Berg, die met een fraai afstandsschot de stand op 2-0 bracht, echter Polar Bears scoor de eveneens uit een man-meer 2-L De Gouwe creëerde in deze fase veel kansen, doch vond steeds de keepster van Polar Bears op haar weg. Dit had tot resultaat, dat bij het begin van de derde periode Polar Bears weer langszij kwam (2-2). Wendy de Frankrijker scoorde eveneens uit een man meer 3-2, doch de periode werd met 3-3 afgesloten. In de vierde periode acteerde het team van Jan Middendorp weer als vanouds. Snelle uitvallen en betere passes gaven De Gouwe goede kansen. Eerst scoorde Mir jam O verdam met haar bekende achterwaartse worp 4-3 en even later boogde de steeds sterker wordende Marion van Hooft 5-3 in het net. Polar Bears kwam nog even terug tot 5-4, doch Astrid Coene maakte het karwei af door 6- 4 te scoren. Door dit resultaat heeft De Gouwe nu 11 punten uit evenzoveel wedstrijden. Dames 2 van De Gouwe speelde een goede wedstrijd en begonnen uiterst geconcentreerd met weinig balverlies en lekker snel aan de eerste periode. Dit resulteerde in een stand van 4-0. Hierna vond Polar Bears zich enigszins. Aan het eind van de derde periode ij stond het al 7-0 voordat tegenge- scoord werd. Uiteindelijk werd het 8-l. Voor De Gouwe scoorden Astrid van Galen 4x, Elly Middendorp, Brenda van Vliet, Marloes Boere- boom en Astrid Cornelissen lx. Heren 2 wonnen uiterst verdiend van Merwede 2. De overwinning kwam regelmatig tot stand. Voor De Gouwe scoorden Ed den Boon 4x, Rob van der Meer en Remco de Frankrijker 3x, Marco Kraak 2x, Marcel Ribbens, Wilfred Bontje en Niek de Leeuw lx. kelden echt het nakijken. De sco re na rust, 54-23, spreekt wat dat betreft boekdelen. De van te voren vaststaande ne derlaag werd aldus 79-34. Voor Flyers was Nicole Bierwolf top- scoorster. Bij Flyers dames 2 draaide het te gen Luba Zoeterwoude niet zo goed. Het spel kende zijn ups en downs, wat bijvoorbeeld tot ge volg had dat een met mooi spel bewerkstelligde voorsprong vrij simpel prijsgegeven werd. Gelukkig kon Flyers in de slotfase Luba niet voorblijven 56-55. Op vallendste speelsters bij Flyers waren de makkelijk scorende El len Geerts (14 pnt) en Idy Mah- boeb die een nimmer aflatende in zet tentoonspreidde. Heren 3 pakte een mooie een makkelijke overwinning op The Jump: 71-42. Robbert v.d. Kroeft, Peter en Bart Zwamborn en Arjan van Zanten scoorden ’t meest. punt. Florida l staat nu derde in de 2e klasse NBB. Florida 2 behaalde een zeer nutti ge 5-3 zege op Zijderveld 7 (Am stelveen), want zo daverend staat ’t team er niet voor (ll punten uit 13 wedstrijden). Nederlagen voor de GD’s, maar heldendaden van Johan v.d. Ree, 15-13 Il-l5 15-12. Ook winst van de HD, maar de beslissende akties kwa men van Liesbeth v. Bergeijk (H-3 H-2) en Herma v.d. Heiden (H-4 12-10), die samen in de DD voor het vijfde punt zorgden. Florida 3 kon het helaas niet red den tegen Nieuwkoop l. Welis waar vijf maal een 3e game, maar slechts winst voor Rémon v. Gem- eren en de HD Gert Bogaards en Erik Besemer. Uitslag 2-6 en de gradatie uit de le klasse ZH. Florida 4 (2e klasse) maakte goed gebruik van een door onderlinge problemen sterk verzwakt Satur- nus 4 in Woerden. Uitsluitend in vallers, want het team wilde niet 8^WWiSsSïssWs!Mes nuari een introductie bijeenkomst georganiseerd. Vanaf 21.30 uur wordt er gedemonstreerd hoe men zich kan voortbewegen in het wa ter met behulp van een wetbelt. Zwemkleding is een vereiste om dat u uiteraard zelf ook gaat pro beren wat de invloed is van aqua- jogging op uw lichaam. Neem ook een T-shirt mee, omdat de wet belt dan prettiger zit. Na de introductie kunt u zich aanmelden voor een cyclus van 5 lessen. De lessen worden gegeven op dinsdagavond om 21.45 uur en op vrijdagavond om 21.30 uur. Afhankelijk van de belangstelling zullen de tijden uitgebreid wor den. De kosten van de introduc tieles bedragen, inclusief het ge bruik van een wetbelt ƒ5,50 per persoon. De kosten van de cyclus van 5 les sen bedragen, inclusief het ge bruik van een wetbelt ƒ32,50 per persoon. Wie zeker wil zijn van plaatsing in één van de groepen, kan zich reeds aanmelden bij de receptie van het zwembad, tele foon 01828-30444. Het is binnenkort ook mogelijk om tijdens de vrijzwemuren een wetbelt te huren bij het zwem bad. De kosten hiervan zijn ƒ2,50 per keer. Hierbij zit dan tevens een instructiekaart met tips en mogelijkheden van het aqua-jog ging. Op veler verzoek is het Auarobic (bewegen op muziek in het water) en het Callanetics (spiervereter- kende en lenigmakende oefenin gen zonder springen) uitgebreid met de vrijdagavond. Callanetics van 20.00 tot 20.30 uur en aquarobic van 21.00 tot 21.30 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 januari zal de traditionele sportieve/gezellige avond worden gehouden in sportzaal De Win gerd en in bar-petit-restaurant De Point. Een ieder die behulpzaam is in de organisatie van Be Fair-jeugd is uitgenodigd, ofwel, alle leiders, trainers, hulptrainers, scheids rechtere, oud papier-commissie, jeugdcommissie, die Be Fair hel pen de jeugd van Be Fair hoog te houden. Eregasten zullen zijn W. Slag boom, voorzitter van de suppor tersvereniging en C. van Hoven die al jaren veel onderhoud ver zorgd een graag een oogje in het zeil houdt, hetgeen vaak ook no dig is. Er zal zaalvoetbal zijn voor de mannen, maar dit jaar ook voor ’de meiden’. Job Haagsman zorgt na het gevoetbal voor een koud buffet, waarna er nog lang nage praat kan worden over de gemiste kansen in de zaal en over de be nutte kansen van de Be Fair-orga- nisatie in het lopende seizoen. Dat resulteerde in meer fouten waardoor van Heyningen met 21-19 die game pakte. Van Hey ningen bleef in de tweede game vooral met zijn service het heft in handen houden en nam meer en meer initiatief met zijn zeer snel le aanvalsspel. Van Amerongen bleef ook wanho pig aanvallen maar maakte daarbij te veel fouten, waardoor ook deze game (21-11) en dus de partij door van Heyningen werd gewon nen. Ad van Heyningen mocht dus weer de grootste beker plus een fraaie wisselbeker in ont vangst nemen en zich weer een heel jaar clubkampioen noemen. Dit keer dan van de splinternieu we vereniging TTZM. Ook groep 2 (4e klas) werd onder verdeeld in twee poule’s. In poule A ging de strijd tussen Wim Ver- kade, Anne Duursma, Courd van Kasteel en Gerard Reijm, die ja renlang bij Moerkapelle de titel van clubkampioen in handen had. In deze gelijkwaardige poule gin gen van Kasteel en Verkade door naar de kruisfinale. Poule B, bestaande uit Hans Hol, John Walter, John Meurer en Hans Regters, bleek zeer sterk en gelijk opgaand deze avond. Meu rer werd poule-winnaar, Hol en Walter eindigde met evenveel punten op de tweede plaats. Het onderlinge resultaat bleek in het voordeel van Hol, waardoor hij verder mocht ballen. Zo ontstond de eerste kruisfinale tussen van Kasteel en Meurer, die met veel overmacht door Kasteel werd gewonnen (21-5 en 21-13). De andere kruisfinales, tussen Verkade en Hol, kende iets meer spanning. Beide spelers speelde zeer geduldig en maakten lange rally’s om op dat ene kansje te wachten. Hans Hol bleek daarin over de langste adem te beschik ken (14-21, 22-20 en 21-14). Daarna volgde dus de finale tus sen van Kasteel, die overigens uit stekend werk verricht met de jeugd van TTZM als jeugdbege leider, en Hol. Ook deze partij ging lange tijd gelijk op. Van Kasteel nam als de game zijn einde naderde meer het initiatief over, waardoor hij op het beslissende moment zijn voor sprong kon vergroten naar een game-winst. Beide game’s hadden een gelijkwaaridg wedstrijdver- loop die van Kasteel met 21-16 en 21-17 verdiend in zijn voordeel besliste. De laatste groep, bestaande uit 5e klassers, werd door de grote op komst onderverdeeld in drie poule’s. In poule A bleek Aad Vis met drie overwinningen duidelijk de sterkste. In poule B was Bart Klos ongenaakbaar en in poule C kende Ruud Polak weinig proble men met z’n tegenstanders. Deze drie heren speelden onderling een finale-poule om te beslissen wie die velbegeerde beker in ont vangst kon nemen. Polak opende zijn partij tegen Klos meteen fanatiek en na een gelijk opgaande strijd zegevierde hij in twee game’s (21-16 en 21-19). De tweede wedstrijd van Polak tegen Vis kende ongeveer hetzelfde wedstrijd ver loop. Vis knokte als vanouds tegen zijn teammaat, want zo’n clubbeker zou toch wel heel mooi staan in die eikenkast van hem. Polak bleek alleen geenzins van plan daar aan mee te werken en won ook deze partij in twee game’s op zeer solide wijze, waardoor hij de beker in de wacht sleepte. Terugkijkend op deze avond mag geconcludeerd worden dat dit tournooi een gezellige en ook nut tige voorbereiding was op het ko mende competitieseizoen, dat over enkele weken weer zijn aan vang vind. TTZM gaat met 7 se nioren teams aan de competitie beginnen, uiteenlopend van de vijfde tot en met de eerste klasse. Het eerste team mag op maandag avond 25 januari thuis in het dorpshuis Op Moer van start te gen het vijfde team van Vrienden schaar uit Gouda. WADDINXVEEN - Het is Per- kouw niet gelukt om Be Fair op nieuw met een nederlaag te con fronteren. Evenals in de eerste wedstrijd tussen beide teams wist Be Fair weer een groot veldover- wicht te creëren maar de Wad dinxveners kwamen nu wel aan het maken van doelpunten toe. Het eerste doelpunt kwam al na een kwartier spelen tot stand, toen Arjan Groenendijk de bal van zijn tegenstander afnam en daardoor alleen op het doel van Perkouw kon afgaan. Tegen zijn schuiver was de doelman kans loos. Dat dit ook de ruststand zou zijn was niet zozeer verdienst van de gastheren, maar Be Fair wist een groot aantal kansen niet te benut ten. Zelfs een door Leon Konijn genomen strafschop trof geen doel. WADDINXVEEN - Op vrijdag 22 januari wordt er in het Gouwebad De Sniep gestart met aqua-jogging. Aqua-jogging is een activiteit, die is komen overwaaien uit Amerika. Met behulp van een i water. Door loopbewegingen te maken en diverse spierversterkende oefe ningen uit te overen kan de deel nemer het lichaam op een optima le manier trainen. De weerstand van het water is net zo groot als de uitgeoefende kracht. Het water duwt harder te rug als het tempo wordt opge voerd. Aqua-jogging heeft een aantal belangrijke voordelen ten opzichte van het lopen op straat. Gewrichten, spieren en pezen kunnen niet, zoals op straat, door het neerkomen beschadigen. Op deze manier joggen voorkomt blessures. Aqua-jogging is tevens een uitomst voor de geblesseerde sporter. Bij veel blessures (niet al le) kan op deze wijze de conditie op peil worden gehouden. Ook voor mensen die willen af slanken is het een uitermate ge schikte sport. Het calorieverbruik ligt vrij hoog bij aqua-jogging. Het is tevens tijdbesparend. Een half uur joggen in het water komt, wat betreft inspanning, overéén met een uur joggen op het land. Om kennis te maken met aqua- jogging wordt er op vrijdag 22 ja- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden de hoogste teams van De Gouwe-waterpolo thuiswedstrijden. In een afgela den Gouwebad De Sniep wonnen alle teams. Heren 1 won in een vrij matte wedstrijd met 9-5 van Merwede 1 Dames 1 creëerde veel kansen en won in een spannende partij met 6-4 van Polar Bears 1Heren 2 en dames 2 waren heel goed bezig. Heren 2 won met 15-3 van Merwede 2 en dames 2 met 8-1 van Polar Bears 2. In enkele minuten speelde Flyers de achterstand weg en goed spe lend werd de beslissende voor sprong genomen zodat met 78-73 gewonnen kon worden. Dankzij deze overwinning liggen de kaar ten nog steeds goed voor Flyers temeer daar de concurrentie nog een zwaarder programma heeft af te werken. Flyers kan, mits compleet en geen misstap makend tegen een minde re ploeg, hoge ogen gooien dit jaar. Flyers dames 1 ontmoette in Kat wijk de nummer 2 Grasshoppers 2. Hoewel Flyers niet compleet was en de ruststand 25-14 voor Grasshoppers redelijk was, werd een ding overduidelijk: deze te genstander was zeker een maatje te groot voor de Waddinxveensen. Na rust toen de Katwijksen naar een hogere versnelling overscha- Ondanks de openings-driepunter van Rijk Meuleman was MSV te sterk voor Flyers heren 2: 53-67. Topscorers Sven Thijs en Alfred van Noort. Hoge scores waren er voor de jon- gens-aspiranten Casper v.d. Put (21) en Eelco Hoogendoorn (20) maar hun team verloor helaas met 88-76 van Festo Voorburg. WADDINXVEEN - Het jaar is goed begonnen voor de Waddinx veense Schaakvereniging. Na de winst van WSV 3 hebben ook WSV 1 (met 7-1!!) en WSV 4 (met 4-3) hun wedstrijden voor de Rotterdamse Schaakbond gewon nen. WSV 1 deed dit in een uitwed strijd tegen het Rotterdamse SO’81 zelfs zonder één partij te verliezen! Als eerste vloerde Kar dol in hoog tempo zijn tegenstan der. Met zwart toonde hij al in de opening, dat de door zijn tegen stander gekozen Dame-Loper Opening door laatstgenoemde niet goed beheerst werd, Die dacht, dat hij aan zijn benarde situatie een eind kon maken met mat op de onderste lijn, maar overzag de mogelijkheid van het tussenschui- ven van een toren, verloor eerst zijn dame en toen de partij. Ook Van Woudenberg won snel met zwart. Hij ruilde zijn twee to rens tegen dame stuk en ont wikkelde een onstuitbare mataan- val. Als derde haalde Smitskamp, eveneens met zwart, de volle buit binnen. Hij kreeg met zijn Sicili- aanse Verdediging vanuit de ope ning voordeel, pareerde een furi euze tegenaanval en won. Reus, met wit spelend, wist de Franse Verdediging van zijn te genstander te ontzenuwen en deelde het punt. V.d. Starre deed het met wit beter en won, zodat de overwinning voor WSV zeker was gesteld. Met zwart won ook Hennink, in een moeilijk gevecht, waarbij zijn tegenstander in tijd nood kwam, pionnen verloor en door zijn vlag ging. Claasen kon met wit het evenwicht niet door breken en nam met remise genoe gen. Philipse tenslotte bracht met zijn Catalaanse Opening met een overrompelend eindspel de eind stand op 7-1. Promotie komt hier mee in het verschiet!. Ook het vierde team van WSV mocht het zoet van de overwin ning smaken, en wel in een uit wedstrijd tegen De IJssel uit Moordrecht. Dat gebeurde door overwinningen van de in voortref felijke conditite zijnde V.d. Hoek, Brinkhorst en De Pater, waarbij Brobbel, Willemen en Ponsioen ieder voor een halve punt zorg den, zodat ondanks verlies van Al- blas en D.J. van Offeren de wed strijd met 4-3 door WSV werd ge wonnen. In de interne competitie speelden V.d. Oord en V.d. Bom een Da- megambiet, waarbij het evenwicht niet werd verbroken, met remise' als gevoog. V-d. Hoek bleek al weer in topvorm en versloeg de sterke Jansen in diens specialiteit, de Moderne (Pirc-achtige) Verde diging. Knappe overwinningen waren er verder voor Stouten, die met een combinatie omstreeks de 12e zet Wiersma de das omdeed en P. v. Offeren, die al op de 6e zet Kui per kwaliteitsverlies deed leiden en hem vervolgens zijn eerste ne derlaag bezorgde. Ellers won van Stam, die weer eens te vlug speel de, zijn Dame in een vangnet liet strikken en kon opgeven. Winst was er verder voor Van der Hei den, De Niet, Brinkhorst, De Vries, Versluis, De Bock en het nieuwe lid Auad tegen respectie velijk Alblas, Willemen, Markus, Torenbeek, Ponsioen, Brobbel en H.E. v. Offeren. Een merkwaardig einde had de partij van Prins tegen Muit, eindi gend met koning en pion tegen koning en dame, waarin de drei gende promotie van de pion mat- zetten door de dame verhinderde. Ook de partijen Smit-Van Sandijk en D.J. v. Offeren-De Hoog ein digden in remise. De stand aan de top is nu: 1Hen nink, 2. V.d. Oord, 3. Kardol, 4. Van Woudenberg, 5. V.d. Born, 6. Philipse, 7. Smitskamp, 8. V.d. Hoek, 9. Stouten, 10. Brongers. WADDINXVEEN - Dankzij de 78-73 overwinning die Flyers eer ste herenteam vrijdag behaalde op koploper Wijnand Shooters ligt de competitie om de le plaats nog volledig open. Zeker vijf teams hebben nog alle kans op de titel. Waddinxveen Flyers dames-1 had op het Katwijkse basketbalveld weinig in te brengen tegen Gras shoppers: 34-79. Flyers heren-1 had de taak de uit stekende vorm waar te maken want in Bunschoten wachtte het team de koploper Wijnand Shoot ers als tegenstander. De wedstrijd was van minder niveau dan Flyers laatste wedstrijden maar toch draaide het in de beginfase goed, met nuchter spel pakte het Wad dinxveense team een goede voor sprong van ruim 10 punten. Vanaf 5 minuten voor rust ging het echter mis, doordat spelverde ler Wolter Zwijnenburg in fouten- last kwam ging het fout met het opbrengen van de bal en het uit zetten van de lijnen. Flyere’scores stokten en Wijnand Shooters nam het voortouw over. Na rust, 43-40 voor Shooters, was het die ploeg die een goede voor sprong nam. Gelukkig hervond Flyers zichzelf, het was vooral de naar een betere aanvalspositie ge schoven René Hazelaar die het team over het dode punt heen hielp. WADDINXVEEN - Afgelopen axnpetitie-weekeinde heeft Flori da redelijk resultaten geboekt. Beide topteams wisten met 5-3 te winnen, maar Florida 3 zal waar schijnlijk degraderen na de 2-6 nederlaag tegen Nieuwkoop 1. Volgende week is de laatste wed strijd. Florida 4 wist met 8-0 winst uit Woerden terug te komen. Kampi- oenskandidaat Florida 6 speelde onverwacht gelijk en heeft de titel niet meer in eigen hand. Florida 8 wist wel weer te winnen en blijft kansrijk voor de eerste plaats in de 5e klasse. Florida 1 won met 5-3 van Drop Shot 4 uit Den Haag (uit 4-4), dat met 3 invallers speelde. Sterk was invaller Chris v.d. Knaap (+14 jr.), die Florida-kampioen Rob Sikking versloeg. Eerder ver loor Pieter Slits al in 3 games van André de Rooy. Karin v. Pel en Mirande v.d. Zijden hadden min der sterke invalstere als tegenstan- ster en speelden bovendjen zelf goed, zodat enkels en DD niet zo’n probleem waren. Ook de HD won Florida en duide lijke winst (15-3 15-6) van Pieter en Mirande betekende het vijfde inde verenigingsshirts spelen. Geen partij voor Florida 8-0 en al le kans om degradatie te ontlopen tegen het niet zo sterke Veder licht 1 volgende week. Florida 5 (3e klasse) staat er ook al niet meer zo goed voor en ver loor nu met 2-6 van Aeolus 4. Al leen Dennis Steenland zorgde voor een goede prestatie. Florida 6 kwam tegen Randstad 4 niet verder dan 4-4, vooral omdat de dames een paar keer op de val reep verloren. De beslissende DD van Jolande Bosman en Lisette Kuijpers ging met 14-17 in de 3e game verloren na een boeiende wedstrijd. Als concurrent Voor burg 7 geen punt laat liggen, kan het zesde geen kampioen meer worden in de 4e klasse ZH. Florida 8 behield wel uitzicht op de titel in de 5e klasse door in Delft met 6-2 te winnen. Florida 9 verloor thuis met 2-6 van Satur- nus 6. Het laatste competitie-weekeind spelen zondag 24 januari a.s. van af 20.00 uur in de sporthal De Sniep: Florida 4-Vederlicht 1 (Bo degraven), Florida 8 (eventueel kampioen)-HPSV 3 (Haagse poli tie) en team 7 en 10. WADDINXVEEN - De 21ste editie van het jaarlijkse school- damtournooi voor basisscholen, georganiseerd door het VOO en de plaatselijke damclub Excelsior, heeft de afgelopen twee zaterda gen weer volop in de belangstel ling gestaan. Zaterdag 9 januari zaten de echte younsters achter de borden, zater dag 16 januari was het de beurt aan de groepen 5 en 6. De ruime aula van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum bood de ouders en leerkracht een goed overzicht wat voor fraais en span nends de kinderen op de borden brachten. Voorzitter Swart kondigde aan dat gezien de ruimte en teruglo pende belangstelling, het school- damtoumooi voor de volgende ja ren naar twee zaterdagen terug zal gaan. Zowel voor de jongste groep als voor groep 5/6 toonde de Eben Haëzerschool zich de sterkste! De individuele groepswinnaars van groep 5/6 waren: Eben Haë zerschool: Ronald Kraystein, Bram Poot, Margaretha de Ko ning, Mare Oosterom, Rosanne v.d. Laaree, Ellen Buitenhuis. Bethelschool: Bart Jan de Bas. Koningin Julianaschool: Maikel van Leeuwen. Koningin Beatrix- school: Paul Verwey. Savomin Lohmanschool: Barry Loef, Ri chard v.d. Velde. Jan Ligthart school: Wai-Hong Tsang, Jeroen Toonen. Theo Thijssenschool: Je roen Minnee. De individuele groepswinnaars voor de groep 3/4 waren: Eben Haëzerschool: Arnold Roos, Petra Smit, Eder Francoulon, Evert Olie, Gert Jan Dijkman. Willem v. Oranjeschool: Erik Jan de Keijser, Christiaan Assche man. ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizense volleybalvereniging Ren- tokil-ZVH heeft zaterdag voor een week de enerverende compe titiewedstrijd tegen Alcom-Capel- le gewonnen. In de eerdere ontmoetingen, twee maal voor de beker, wist het team van Alcom eenmaal een winstpar- tij te halen, met Avital Selinger en Ron Boudrie in een hoofdrol. Zoals verwacht werd het een aan trekkelijk schouwspel voor het in ruime mate aanwezige publiek. Dit publiek zag dat ZVH moeite had met het verdedigende spel van Alcom. De Zevenhuizense ploeg, kon te weinig directe punten scoren en daardoor kwamen vele rally’s tot stand. In deze set wist met name Ron Boudrie vele punten te sco ren en pakte Alcom deze eerste set met 12-15. In de tweede set wist ZVH Al com goed onder druk te zetten met hun service. Avital Selinger moest zich in alle bochten wrin gen om zijn aanvallers te bedie nen. ZVH nam een voorsprong en wist deze door de goede aanvallen van Edger Tinkhof en Rini Boutens en Cees van Opijnen uitbreiden en vasthouden. Deze tweede set werd met 15-11 winnend afgeslo ten, zodat de stand weer gelijk ge trokken werd. Ook in de derde set ging de strijd gelijk op, ZVH nam een lichte voorsprong, die op het eind door Alcom teniet gedaan werd. Na een langdurige strijd wist Rento- kil deze set met 15-13 te winnen. De vierde set was nog spannender dan de voorgaande sets, Alcom wist ZVH op achterstand te zet ten en ZVH moest alles op alles zetten om weer langszij te komen. Vooral het verdedigende werk van Hans Foekens, Ronald Kooijman zorgde er voor dat spelverdeler Arnold van Ree zijn aanvallers in stelling kon brengen. Ook nu weer kwamen beide ploe gen bij 13-13 op gelijke hoogte. Door een direct servicepunt en een hechte blokkering wist ZVH met 15-13 deze set en zo de wed strijd winnend af te sluiten. Het trainereduo Jaap Akkerhuis en Toon van der Burgt kon na af loop alleen met lof spreken over hun spelers, die op een karakter- vollewijze een moeilijke klus ge klaard hadden. WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas organiseert op zaterdag 23 januari in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een bingoavond voor dejeugd van 8 tot 15 jaar. Er worden drie ron des gespeeld van ƒ0,50 per ronde en aansluitend één Superronde vanfl,-. Echter in de derde set ging het al lemaal mis. Na de gegeven krach ten in de eerste twee sets kwam een terugslag en al snel stond Be Fair op 10-1 achterstand. Na de nodige instructies van coach Swets kon Be Fair nog heel sterk terug komen door goed ge concentreerd te spelen. Toch kwa men zij nog wat te kort en setver- lies was het resultaat. In de laatste twee sets stond RVV tactisch vlak achter het net te ser veren waardoor de aanvallen van Be Fair zodanig ontregeld werden MOERKAPELLE-ZEVENHUIZEN - Vorige week maandag 11 januari werd er voor de eerste keer in het prille bestaan van de tafeltennisvereniging Zevenhuizen Moerkapelle (TTZM) het gezamelijke clubkampioenschap en Kennismakingstournooi afge werkt. Na de verrassende en zeer snel verlopen fusie tussen de verenigingen uit Zevenhuizen en Moerkapelle was deze avond een uitsteker ie gelegenheid voor de leden om op een sportieve manier elkaar wat beter te leren kennen. Nadat Hans Hol namens Moerka pelle en Ad van Heyningen na mens Zevenhuizen de deelnemers en de geboorte van de nieuwe ver eniging veel succes toewensten, kon dit met enige drankjes en har tige hapjes ondersteunende tour nooi van start. De groep deelnemers werden op gedeeld in drie niveau-sterksten: 5e klas, 4e klas en 3e klas en ho ger. Een ieder was zeer benieuwd of Ad van Heyningen, die al jaren bij ZTTC de touwtjes strak in handen had, op het hoogste ni veau een aanval op zijn troon zou •weerstaan. Grootste concurrenten van van Heyningen waren uiteraard Guus van Amerongen en hun kersverse teamgenoot Gerard Nederhof, die de vertrokken Robert Beenes heeft vervangen. Gerard Neder hof speelde in zijn betere tijden op landelijk niveau en kon wel eens een serieuze kandidaat blij ken voor die begeerde titel. Nederhof ontmoette in de kwalifi- katie-poule van Amerongen, Ver hoef en Nigg, waarvan de twee laatst genoemde weinig proble men opleverde voor de Moerka- pellenaar. De partij tegen van Amerongen ging redelijk gelijk op, maar Nederhof bleek nog niet vast genoeg om het van Ameron gen echt lastig te maken. Op rou tine speelte hij er een derde game uit, die uiteindelijk ruim werd verloren. Beide heren plaatsten zich voor de kruisfinale. In de andere poule ging de strijd tussen Ad van Heyningen, Jos Schmidt, Marco IJsselsteyn en Mark Bloem. Van Heyningen kende alleen wat problemen tegen Bloem, die vocht voor wat die waard was. Met drie keer 21-19 won van Heyningen die partij, maar duidelijk met zeer veel moeite. Tweede in deze poule werd Schmidt die alleen van van Heyningen verloor. De eerste kruisfinale vond plaats tussen van Amerongen en Schmidt, wat weinig problemen opleverde voor de uitstekend spe lende van Amerongen, Game standen 21-6 en 21-14. Die andere kruisfinale tussen Nederhof en van Heyningen kende een iets spannende wedstrijdverloop. De game-standen van 21-23 en 20-22 vertellen genoeg over het geringe verschil tussen beide spelers. Een finale dus tussen van Ame rongen en van Heyningen. Guus van Amerongen begon de partij overweldigend. Met zeer snel ope- ningsspel werd de Zevenhuizen aar overdonderd en met de rug te gen de muur gezet. Tijdens deze game werd er een zeer hoog ni veau tafeltennis gespeeld, wat voor de nog aanwezige toeschou wers een genot was om naar te kijken. Halverwege deze mooie game kreeg van Heyningen toch wat meer grip op de partij, plaatste en serveerde wat slimmer, waardoor van Amerongen wat meer risico’s moest nemen. Ligthartschool: Schoonderwoerd. Savomin Lohmanschool: Jaap Prins, Raynor de Kort, Berend van de Eijk. Koning Beatrixschool: Benjamin Griffioen, Laura Berlijn. Rehobothschool: Micha de Roodt. Uitslag groep 3/4: 1. Eben Haë zerschool 38 punten, 2. Jan Ligt hartschool 36 punten, 3. Willem v. Oranjeschool 27, 4. Mgr. Bek- kereschool 24 punten. Schooluitslag groep 5/6: 1. Eben Haëzerschool 55 punten, 2. Sa vomin Lohman 46 punten, 3. Jan Ligthartschool 46 punten, 4. Bet helschool 40 punten. Zaterdag 23 januari 9.30 sluiten 80 kinderen van de groepen 7/8 dit schooldamtoumooi af.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 21