Prijsstijging van huizen houdt aan GEMEENTE WADDINXVEEN Verbakel mode Toledo Barcelona Edition 29.495,- vanaf TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 12570 01820-16066 010-4362244 BOUWVERGUNNINGEN pulp (cellulose en houtslijp) 35% Grondstoffen oudpapier en oudkarton 65% VERBAKEL VERRASSEND VEELZIJDIG SEAi 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 MAX MILIEU voor oud papier Nieuwe papierbakken in Waddinxveen! COLLECTEVERGUNNING 14433 14433 14433 (toestel 159) VERGADERINGEN INFORM A TIE-A VONDEN BENTWOUD SPREEKUREN CONCEPT-ONTWIKKELINGSSCHETS 2010 UITSLAG LOTING INZAMELING KERSTBOMEN Autobedrijf H.J.van Marrewijk Voorkade 26-27, Boskoop, 01727-13000. Heeft u nog niet geprofiteerd van de kortingen bij Verbakel? Dan geven we nü een reden om snel te komen profiteren! Tot en met 27 januari a.s. zijn alle artikelen die al met korting weg mochten nog ’ns 20% goedkoper! BEKENDMAKING Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 20 januari 1993 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Op de agenda o.a.: Binnengekomen bouwaanvragen Schetsen Op de agenda o.a.: Concept-ontwikkelingsschets 2010. Op de agenda o.a.: Piasweg (t.o. nr. 39) het oprichten van een woonhuis Dorpstraat 60 Tweede Bloksweg 24 Doorbreken aanhoudingsplicht 1. Wilhelminakade 25 De uitslag van de verloting is als volgt: De eerste prijs van ƒ50,- is gevallen op: rood 221 Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Archiefverordening. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Archiefverordening. Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Tip van Max Milieu: Over 3 weken in Max Milieu: ’’Wegwerpluiers en het milieu”. Volkswagen Groep BOUWPERCEEL: De Visserhoeve 15 Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. Zet een aparte papierbak naast uw afvalbak thuis, maar ook op uw werk. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a. op dinsdag 26 janu ari 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Gemeenteraad op woensdag 27 januari 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Op de ontwikkelingsschets hebben burgemeester en wethouders toe komstige locaties aangegeven voor wonen en werken. Ook de aan Waddinxveen gevraagde medewerking aan de ontwik keling van een groot bosgebied (het Bentwoud) en de locatie(s) daar voor worden besproken. Als toekomstige locatie(s) voor wonen komen aan de orde: ’’wijk Zuidplas 90” en het gebied globaal gelegen tussen de spoorlijn Gou- Bezwaarschriften tegen beschikkingen tot tijdelijke verlaging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers; Bezwaarschrift tegen een beschikking tot toekenning van een uit kering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het opstellen van een integraal rioleringsplan. Voorstel tot benoeming van een plaatsvervangend lid van de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor Ha vo/Atheneum te Waddinxveen. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van in 1993 te actualiseren bestemmingsplannen, die ten laste van de algemene dienst komen. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de voorbereiding en uitvoering van het wegbeheerprogram- ma 1993. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het vernieuwen van de openbare verlichting in de Vondel- wijk zuid-west, Julianastraat en Zuidkade. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van continuering van de schuldhulpverlening door de Stichting Planpraktijk/Consument en Huishouding. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de ver vanging van de geluidsinstallatie in de trouwzaal en andere maat regelen als gevolg van de huwelijksenquête. Voorstel tot benoeming en ontslag van ambtenaren van de bur gelijke stand. Voorstel tot vaststelling van een (verkort) rampenplan voor de gemeente Waddinxveen. Voorstel tot instemming met de reactie van burgemeester en wet houders op de nota Beslispunten herziening streekplan Zuid- Holland Oost. Voorstel tot instemming met de reactie van burgemeester en wet houders op de nota Beslispunten herziening streekplan Zuid- Holland-Oost. Voorstel tot vaststelling van de Verordening kostenvergoeding wethouders. da, Waddinxveen, Alphen aan den Rijn, de Beijerincklaan en de in aanleg zijnde Zuidelijke Rondweg. Als toekomstige locatie(s) voor werken komen aan de orde: uitbreiding van het bedrijventerrein ’’Doelwijk” (Bredeweg); locatie Akkeroord (tussen de Zuidelijke Dwarsweg en de A12). Als toekomstige locatie voor bosontwikke ling komt onder andere aan de orde de polder Achterof. Met nadruk wordt erop gewezen dat er tijdens de commissieverga dering gelegenheid bestaat gebruik te maken van het spreekrecht. Burgemeester en wethouders zijn voornemens, in verband met de momenteel bij de provincie in voorbereiding zijnde herziening van het ’’Streekplan Zuid-Holland-oost” de gemeenteraad in zijn ver gadering van 24 februari 1993 een principe-uitspraak over deze concept-ontwikkelingsschets te vragen. Opname in deze publicatie houdt nadrukkelijk geen uitspraak in om trent de definitieve besluitvorming. 2. Maarten Schoutenstraat 7 Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 1) dat burgemeester en wethouders hun beslissing op bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 6 van de Woningwet 1962 stelt als voorwaarde dat een bouw plan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestem mingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. De bouwplannen liggen met ingang van 21 januari 1993 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Zuidplaslaan (t.o. het winkelcentrum Zuidplas) Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. AARD VAN HET BOUWPLAN: het plaatsen van een dakkapel op ?et voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een warenhuis het gedeeltelijk veranderen en het ver nieuwen van een woonhuis annex winkel het oprichten van een opslagruimte annex fietsenberging en het plaatsen van een olietank; het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsgebouw (vriescel). het oprichten van 30 vrije sector appartementen. Op de avonden worden drie schetsen voor het Bentwoud gepresen teerd en besproken. De schetsen geven de globale ligging en de in richting van het bos aan. De informatie-avonden vinden plaats op: Alle avonden beginnen om 20.00 uur, behalve de avond in Wad dinxveen, die begint om 19.30 uur. De formele inspraakprocedure start in het najaar van 1993. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien.van een legi timatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) rood 147 rood 235 rood 265 rood 355 rood 496 rood 587 rood 934 rood 955 groen 236 groen 357 groen 378 groen 510 groen 556 groen 769 groen 854 groen 912 wit 163 wit 232 wit 243 wit 801 wit 852 wit 863 wit 900 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Oud papier is voor u afval. Maar, oud papier is ook een grondstof. Het wordt in de papier- en kartonindustrie gebruikt als belangrijke Veel mensen houden hun oud papier al apart van het andere huis vuil. Zo’n 55% van het oud papier (1,5 miljoen ton) wordt apart ingezameld en hergebruikt, een Europees record. Maar, dit bete kent ook dat er nog 45% waardevolle grondstof terecht komt op de afvalberg. Dit kan beter. In Waddinxveen kunt u op twee manieren uw oud papier kwijt, via de verenigingen, scholen en andere instellingen of via de papierbak ken bij de kringloophaltes. Momenteel staan er twee papierbakken in de gemeente: op het Koningin Wilhelminaplein en in winkelcen trum Zuidplashof. Een goed bericht voor alle oud papier verzamelaars is dat er in de eerste week van februari nieuwe papierbakken worden geplaatst in Waddinxveen. Hieronder kunt u lezen waar u een papierbak in uw omgeving kunt vinden: - bij de glasbak aan de Apollolaan; - bij de glasbak aan de Kromme Esse; - bij de glasbak aan de Jan Dorrekenskade Oost; - bij de glasbak in winkelcentrum Passage; - bij de glasbak voor de cirkelflat Havikhoek; - bij de kringloophalte in winkelcentrum Zuidplashoef (2x); - bij de glasbak aan de Beethovenlaan; - bij de glasbak aan de Willem de Zwijgerlaan (2x); - bij de glasbak aan de Koningin Wilhelminasingel. Barcelona ■^jedition 25 januari 1993 in de gemeente Waddinxveen, gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen; 28 januari 1993 in de gemeente Zevenhuizen/Moerkapelle in het Dorpshuis, Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle; 2 februari 1993 in de gemeente Rijnwoude, in het Dorpshuis, Pieter de Hooghstraat 3 te Hazerswoude-dorp; 3 februari 1993 in de gemeente Bleiswijk, gemeentehuis, Dorpsstraat 3 te Bleiswijk; 10 februari 1993 in de gemeente Zoeterwoude, gemeentehuis, Noordbuurtseweg 27 te Zoeterwoude; 11 februari 1993 in de gemeente Zoetermeer, stadhuis/bedrijfs- restaurant, ingang Frankrijklaan 6 te Zoetermeer. In de week van 24 januari tot en met 30 januari 1993 zal er gecol lecteerd worden door E.H.B.O. afdeling Waddinxveen. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 21 januari 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De Stuurgroep Bentwoud houdt in zes gemeenten informatie avonden over het toekomstige bos Bentwoud. Het bos van circa 2100 hectare komt te liggen ten oosten van Zoetermeer. Het Bentwoud is een belangrijk onderdeel van de Randstadgroenstructuur. Recreatiemogelijkheden gericht op de natuur zullen er sterk door toenemen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. 20% KORTING bovenop de korting! Zuidkade 6 - Waddinxveen - Tel: 01828-14000 Iedere donderdag koopavond. De raadscommissie voor de Ruimtelijke Ordening Woningbouw en Bedrijfsterreinen bespreekt in een extra vergadering op dinsdag 26 januari a.s. aanvang 19.30 uur in de raadszaal van het gemeen tehuis de concept-ontwikkelingsschets 2010. bouwgrondbelasting kan worden geheven, met dien verstande dat de Belastingverordening moet worden vastgesteld uiterlijk twee ja- ren nadat de voorzieningen van openbaar nut in het betreffende ge bied geheel zijn voltooid. Waarom moeten we nu proberen al het oud papier te hergebrui ken? De afvalberg groeit nog steeds. Dit heeft slechte gevolgen voor ons milieu. Bovendien kost het inzamelen en verwerken van huis vuil steeds meer geld. Dit merkt u in een stijging van uw jaarlijkse afvalstoffenheffing. Als we met zijn allen minder huisvuil aanbie den, kan er flink op de kosten bespaard worden. Eén manier om uw steentje bij te dragen is het apart houden van het oud papier zodat het niet verbrand hoeft te worden. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijke bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx veen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Het aantal dagen dat een eenge zinswoning te koop staat is de laatste maanden sterker gedaald, van 100 naar 75 dagen, dan bij duurdere koopwoningen. Dit type kende een minder sterke daling van gemiddeld 140 dagen in 1991 naar 125 dagen in het afgelopen jaar. Op woensdag 6 januari 1993 heeft ’s-middags de inzameling van de kerstbomen plaatsgevonden. Ook dit jaar was hieraan een ver loting verbonden met prijzen in de vorm van waardebonnen. Voor elke ingeleverde boom is een lot en een sinaasappel uitgereikt. Voor de loten zijn de kleuren groen, rood, geel, wit en blauw gebruikt. In totaal zijn er 3517 stuks kerstbomen ingeleverd tegenover 3428 stuks vorig jaar. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: 4 stuks tweede prijzen van ƒ25,- zijn gevallen op: rood 307 groen 724 groen 757 blauw 331 De waardebonnen kunnen tegen inlevering van de loten tot en met 5 februari 1993 worden afgehaald op het gemeentehuis, bij de ad ministratie van de dienst Openbare Werken en Bedrijven (2e etage, melden aan het loket). grondstof om nieuwe papierprodukten te maken. In Nederland wordt hierdoor in de papierfabrieken 65% ’’nieuwe” grondstof bespaard. Houdt u het oud papier zuiver: In de papierbak horen geen: - melkpakken, vruchtesap-pakken, geplastificeerde zakjes etc.; - alle kunststoffoliën; - metalen (nietjes, paperclips); - plastic kleefband en stickers (vaak op karton). snee eengezinswoning groter dan naar overige typen. Het resultaat is dat de prijsstij ging zich met name voordoet in dit type huizen, namelijk 9 A 10%. De prijsstijging van duurde re woningen, boven de ƒ300.000,-, blijft hierbij met 3 a 4% duidelijk achter. blauw 11 blauw 238 dan groepen met hogere inko mens. Gezien de aanhoudende 'huurverhogingen is het met name deze groep die de overstap maakt naar een eigen huis in de middel ste prijsklassen. Middengroepen wonen naar ver houding meer in huurwoningen Bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijzing van een ver zoek om toekenning van een uitkering ingevolge de Wet Inko mensvoorziening Oudere en gedeeltelijke Arbeidsongeschikte gewezen Zelfstandigen; Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Via NVM-makelaars wisselden in 1992 2% meer woningen van ei genaar. De grote vraag en de al jaren voortdurende krapte op de woningmarkt kan worden opgelost door meer woningen te bouwen in de prijsklasse van 225.000 tot 275.000 gulden, waardoor ook de doorstroming op gang kan worden gebracht. De krapte in de lagere prijsseg menten leidt immers tot een extra prijsstrijging. De woningcorpora ties kunnen helpen dit probleem op de kortere termijn op te lossen door hun duurdere huurwoningen sneller aan zittende huurders te verkopen, aldus de NVM. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat gedurende drie maanden op de sectie Bestuurszaken van de afde ling Algemene Zaken voor een ieder ter inzage ligt het door de ge meenteraad op 16 december 1992 vastgestelde bekostigingsbesluit ex artikel 274, vierde lid, van de gemeentewet, welk besluit het mo gelijk maakt dat voor het gebied, waarop het bestemmingsplan ’’Be drijvenpark Coenecoop II” van toepassing is, een Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen V A 7 Bovendien is deze groep in hun koopgedrag minder gevoelig voor conjuncturele schommelingen. Daarom is de vraag naar de door- 35 stuks derde prijzen van ƒ10,- zijn gevallen op: geel 100 geel 153 geel 341 geel 370 geel 519 geel 714 geel 715 geel 768 geel 778 geel 796 WADDINXyEEN/NIEUWEGEIN - Goedkopere woningen stijgen meer in prijs dan duurdere. Oorzaak is de gestegen vraag van huurders naar een eigen huis. Dit heeft de heer Van Groeni gen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Makelaars bekend gemaakt in zijn nieuwjaarstoespraak te Den Haag. Vorig jaar steeg de prijs van koop woningen met 8% ten opzichte van 1991. Gemiddeld kost een huis nu ƒ194.800,- tegen ƒ180.400,- in 1991. Naast een toe nemend aantal starters zijn de aanhoudende huurverhogingen een belangrijke aanleiding tot de prijsstijging.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3