Waddinxveners winnen eerste en tweede prijs Tien jaar dirigent van Meeting Verkort Rampen plan Waddinxveen VERLOOP Vrouwen willen geen ’opgelapt’ winkelhart Gemeente wil ’Coenecoop’ nog niet gaan aanpassen PCO viert feest in weekeinde Geslaagde disco gehandicap ten Provinciaal detailhandelsbeleid Vrouwenraad: vriendelijke bestrating voor hakken Uit loterij tijdens Van Ginkel-jubileumavond Actualiseren bestemmings plan plannen Kaarten in De Boog MAAK EEN PLAATJE VAN UW AQUARIUM Noordeinde 351, 2771 WR Boskoop. Tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. ^Vrijdagavond koopavond. Hoe? voldoende planten afwisselend voer goede watersamenstelling juiste verlichting Meer advies? Kom even langs! Tevens ruime showroom en mooie zeewaterafdeling AQUARIUMSPECIAALZAAK HEEFT U TROUWPLANNEN? September 1968 Bereikbaarheid Winkelaanbod Faciliteiten Feestelijk Voorwaarden Inrichting Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 20 januari 1993 Rusland was in handen Helden, Het optreden van wijlen Vicki Brown met het interkerkelijk koor Meeting in de Ontmoetings- Na dirigent te zijn geweest van diverse koren en brassbands is Hedzer van der Giezen nu alleen nog maar dirigent van het inter kerkelijk koor Meeting. Het Waddinxveense koor, dat niet aan een vaste kerk is verbonden, treedt regelmatig op en dan voor zijn taak is uitgerust. Een voorstel hieromtrent kan de raad binnen kort tegemoet zien. Gelet op het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor over te gaan tot vaststelling van het ram penplan. De raadscommissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken advi seert positief over dit voorstel. De leden van deze commissie hebben het plan reeds integraal ontvan gen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad gaat op De Vrouwenraad Waddinxveen heeft dat geschreven in een brief aan het Waddinxveense gemeen tebestuur over de gemeentelijke plannen om te komen tot een nieuw winkelcentrum. Hun op merkingen zullen in de planvor ming worden meegenomen. Omdat het (juist) voor vrouwen Eén van vestigd Ydo Organisatie-Adviseurs en Alpha Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De festi viteiten rond het 125-jarig be staan van het Vereniging voor Protestants Christelijk Onder wijs in Waddinxveen (PCO) worden vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 januari voortge zet. Op vrijdagmorgen 29 januari is er eerst een feest voor de scho lieren van de vijf PCO-scholen in de sporthal ”de Sniep”. Daarna worden er ballonnen opgeloten op het Be Fair-voet- balcomplex. Zaterdagmorgen 30 januari van 10.00-12.00 uur houden de vijf PCO-scholen open huis en kunnen de bezoekers kennis nemen van de eigen expositie ’’Onderwijs vroeger en nu”. Zondagmiddag 31 januari om vijf uur is er in de Ontmoe- tingskerk een Samen op Weg- dienst met ds. L. de Kooter, oud-leerling van één van de Waddinxveense PCO-scholen. Gedurende de maand januari is er in de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerin- laan) een tentoonstelling over het 125-jarig bestaan van het PCO-Waddinxveen te zien. Verschenen is ook het boek ’’Onvoltooid verleden tijd”, de geschiedenis van 125 jaar pro- testants-christelijk onderwijs in Waddinxveen. Dit boek is in opdracht van het PCO-bestuur geschreven door Waddinxvener P. Roos en is voor de prijs van 25 gulden verkrijgbaar op alle PCO- scholen, bij boekhandel Burger (Dorpstraat) en bij uitgever Reproset Waddinxveen (Dorp straat). gen voorzien van de invoering van het PIN-codesysteem. Gerard Cox deelde onder applaus van alle aanwezigen mee dat Ton van Ginkel eerder op de dag de prijs voor het beste Verre Oosten programma voor 1993 in de Bene lux in ontvangst had mogen ne men. Met de toekenning hiervan had een 45-tal touroperators in dit werelddeel hem in december ver rast. Het feest in de Goudse Schouw burg omvatte naast het aandeel daarin van Gerard Cox en zijn pi anist Bert Nicodem en de loterij een Balinese welkomstdans van Sinar Bulan, Spaanse dansen van de Juan Antonio Grupo Flamen co, Griekse dansen van Artemis en Russische folkloristische liede ren van het Oeral Kozakkenkoor onder leiding van Marcel Ver hoef. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 16 januari bezochten 25 ver standelijk gehandicapten de disco- avond die door Stichting Wijk- werk De Zuidplas voor hen geor ganiseerd was. Dit waren niet alleen bewoners van De Kniek en De Woubrecht, ook thuiswonende verstandelijk gehandicapten hadden de weg naar Het Zuidhonk gevonden. In de stemming gebracht door de muziek van discotheek Chinchilla werd menige polonaise gelopen en kon ook worden geplaybackt. An- dré Hazes en Koos Alberts wer den veel geïmiteerd. Niet alleen de bezoekers, maar ook de perma nent aanwezige begeleiding spra ken van een geslaagde avond die zeker voor herhaling vatbaar is. de gebouwen op het bedrijvenpark Coenecoop. In dit huurpand zijn onder andere ge- o Organisatie-Adviseurs en Alpha Vertaalbureau en Taalonderricht. {Foto: Archief - En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, s 01727-18300. Bruidsboetiek ’Angela’, Zijde 204, Boskoop WADDINXVEEN - Het inter kerkelijk koor ’’Meeting”, dat dit jaar het koperen jubileum viert,, heeft nog een jubileum te vieren. Hun trouwe dirigent Hedzer van der Giezen was vorige week dins dag 19 januari 10 jaar dirigent van het Waddinxveense koor. Van Ginkel Vakanties ging offici eel op 1 september 1968 van start. Op die dag verruilde Ton van Ginkel zijn baan in het assu- rantiewezen voor een nieuwe uit daging in de reisbranche. De ervaringen die hij had opge daan in de verhuur van het vakan tiehuisje van zijn broer in het Spaanse Palamos - welk huisje nog steeds bestaat - hadden hem daartoe alle aanleiding gegeven. Toen de verhuur inmiddels ook een appartementencopmplex om vatte werd het 25 jaar geleden tijd dat Ton van Ginkel voor zich zelf begon. Hij begon in een pandje aan de Kerkweg-Oost, onderaan de oprit naar de hefbrug over de Gouwe. Hier werden de eerste reizen, toen nog voornamelijk vliegreizen naar de zon en busreizen naar Oostenrijk, verkocht. De start van Waddinxveens eerste reisbureau voorstel van B. en W. een verkort Rampenplan voor het Gouwe- dorp vaststellen. De gemeente Waddinxveen be schikt over een rampenplan, dat op 17 september 1986 door de raad is vastgesteld. Dit plan heeft door diverse ontwikkelingen aan actualiteitswaarde ingeboet. Het thans aan de orde zijnde ram penplan, ook wel aangeduid als ’verkort rampenplan’, is opge maakt naar voorbeeld van het in 1992 door de Regionale Ge spreksgroep Rampenbestrijding en Civiele Verdediging Midden- Holland ontwikkelde model en aangepast aan de plaatselijke situ atie. Dit betekent dat de gemeentelijke rampenplannen in de regio Mid- den-Holland qua opzet en werk wijze op elkaar worden afge stemd, hetgeen uiteraard voorde len biedt in een daadwerkelijke rampsituatie, omdat dan veelal in regionaal verband opgetreden zal moeten worden. Het betreft een zogenaamd raam plan, dat in deelplannen nader in gevuld dient te worden. In de pe riode van 1993 tot 1995 zullen deze deelplannen door werkgroe pen van die gespreksgroep worden ontwikkeld. Nadat deze aan de plaatselijke situatie zijn aange past, zullen deze na goedkeuring aan het rampenplan worden toege voegd. Tussentijds zal het bestaande rampenplan van kracht blijven met betrekking tot de onderdelen, waarin door middel van deelplan- nen nog niet is voorzien. In geval van een ramp of bij ande re calamiteiten is het van essenti eel belang, dat de burgemeester en het gemeentebestuur kan be schikken over een bestuurlijke co ördinatiecentrum, dat goed voor Specifieke eigen vliegreizen op charterbasis en nu ook volop op lijndienstbasis naar de landen rond de Middellandse Zee worden georganiseerd door Zonnetour, sinds 1984 een volle 100%-doch- ter van Van Ginkel Vakantj^s. v ’’Thans zij wij op dit gebied sterk toonaangevend en in december werd ons bijzonder mooie Verre Oosten-programma dan ook be kroond met een inernationale er kenning”, aldus directeur Ton van Ginkel. Ondertussen was het Van Ginkel- reisbureau aan de Kerkweg-Oost verhuisd naar het winkelcentrum ”de Passage” en ging de afdeling reisorganisatie naar een mooie lo- katie aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen. In Gouda werd in het nieuwe winkelcentrum Nieu we Markt Passage een tweede reisbureau geopend aan de Agnie- tenstraat. De zakenafdeling van Van Ginkel Vakanties groeide door de jaren heen gestaag. Vele bedrijven uit de regio zijn klant van Van Gin kel. met één medewerkster, de ook in de Goudse Schouwburg aanwezi ge Thea de Meijere, was voortva rend en verrassend goed. Ton van Ginkel interesseerde zich niet alleen voor de verkoop van door andere georganiseerde rei zen, ook het zelf organiseren en samenstellen van reizen nam hij onder handen. Het zwart-wit stencil van het eer ste jaar met appartementen in Spanje vormt nog steeds de basis van het huidige kleurrijke zomer en winterprogramma van Van Ginkel Autovakanties. In 1970 volgde de overname van het toenmalige reisbureau Hart van Holland in Gouda en later van reisbureau West in Zoeter- meer. In 1975 - na het jaar daar voor in de Gordel van Smaragd rondgekeken te hebben - werd ge start met het organiseren van rei zen naar Indonesië en al spoedig volgden andere landen in het Ver re Oosten. met banken, lage beplanting en bomen, een fonteintje (hoog ge noeg zodat kleine kinderen er niet in kunnen vallen) maken een win kelcentrum aantrekkelijk. Verder is het van belang dat er in ruime mate afvalbakken worden geplaatst, die regelmatig geleegd worden zodat het winkelhart niet vervuild. Bovendien zou er ruimte moeten zijn voor de wekelijkse markt. Volgens de Vrouwenraad Wad dinxveen geven gescheiden toe gangswegen voor voetgangers, fietsers en automobilisten de min ste overlast, mits er bij aankomst goede parkeer- en stallingsmoge- lijkheden zijn. Meer in het bijzonder: Te voet: verkeers- en sociaalveili- ge toegangswegen. Per fiets: goe de fietsenstalling op diverse plaat sen, ook voor sportfietsen met smalle banden. Per auto: voldoende parkeergele genheid, ruime parkeervakken, parkeergelegenheid vlakbij, par keerplaats ook geschikt voor rol stoelgebruikers en kinderwagens. Per rolstoel en met de kinderwa gen: ruime entrees, automatische deuren, drempelvrij. Een winkelhart moet ook een goe de plek voor kinderen zijn. Hier bij valt volgens de Vrouwenraad Waddinxveen te denken aan een speelhoek voor kinderen en aan faciliteiten voor de jeugd. Een goed winkelcentrum biedt een goed en breed branchepakket, stelt de Vrouwneraad Waddinx veen. Niet alleen grote winkel ruimten, maar ook een aantal klei nere units voor speciaalzaken. Voor het soort winkels kan, naast een grootwinkelbedrijf, gedacht worden aan onder andere een ca- deaushop, stoffenzaak, kinderkle ding, viswinkel, boekhandel, le derwaren, hobbywinkel en een textielsuper. Kleinschalige horecabedrijven zo als een cafetaria, café, croissante- rie, pannekoekhuis en een bistro hebben volgens de overkoepelen de vrouwenorganisatie niet alleen overdag een functie maar maken een winkelcentrum ook ’s avonds aantrekkelijk. Terrasjes, al dan niet overdekt, zijn onontbeerlijk. In een ieuw winkelhart moeten natuurlijk telefooncellen (voor munten en kaarten), geldautoma ten, een postkantoor en een bank aanwezig te zijn. Dat geldt ook voor een ’’milieu- parkje” met containers voor glas, blik, papier en textiel bij het par keerterrein. Een multifunctioneel centrum maakt een winkelcentrum ook ’s avonds en in het weekend aan trekkelijk. Dit zou gebruikt kun nen worden voor concerten, (amateur)toneel, filmvoorstellin gen, cabaret, cursussen, vergader ruimten, feestjes en partijen, maar ook voor kinderopvang. Toiletten en een invalidentoilet, al dan niet in één van de grote win kels aangebracht, moeten voor ie dereen toegankelijk zijn. WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen voelt er vooralsnog niets voor het bestemmingsplan voor het be drijvenpark Coenecoop 1 aan te gaan passen aan het provinciale WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen wil in dit Gouwedorp geen ’’opgelapt” winkelcentrum. ’’Beter geen nieuw centrum dan een opgelapt centrum”, aldus eerste se cretaris Brigitte J.A. Leferink van de overkoepelende vrouwen organisatie. De vrouwen vinden dat een nieuw winkelcentrum in Waddinxveen alleen op een nieuwe plek gerealiseerd kan wor den. Nadere informatie over de kosten, de urgentie van herziening van deze plannen en de prioriteiten stelling die heeft plaatsgevonden ligt voor de raad ter inzage: Het is voor de bedoeling de werk zaamheden deel extern te laten verrichten. Voor de verschillende onderdelen en planenn zullen steeds deeloffertes worden ge vraagd. Voor die onderdelen vindt opdrachtverlening plaats op grond van goede prijs en kwaliteitsver houdingen. Resumerend stellen B. en W. de raad voor ten behoeve van de op stelling van de drie bestemmings plannen Groenswaard I en II, Noordkade en Zuidkade I ƒ40.000,- inclusief BTW per be stemmingsplan beschikbaar te stellen en voor de verwachte werkzaamheden door derden voor het bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost ƒ30.000,- (inclusief BTW), totaal derhalve ƒ150.000,-. De dekking kan geschieden ten laste van het fonds bestemmings plannen. Voor de onder 4 en 5 genoemde plannen kunnen op dit moment I noemdCen bedragen worden ge kerk. De Meeting-leden luisteren aandachtig. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Vrijdag 22 januari is er in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) een kop- pel-klaverjas-avond. Er worden drie ronden gekaart. De avond be gint om 21.00 uur en de zaal is open om 20.30 uur. Men kan zich inschrijven op de avond zelf als individueel of als koppel. De kosten zijn ƒ4,- per persoon en het eerste kopje koffie is gratis. behoorlijk muzikaal verleden. Toen hij 9 jaar was speelde hij in een brassband. Op zijn 16e jaar had hij al een zangkoor onder zijn hoede. Ook is hij nog leider ge weest van een combo waar bij de contra-bas speelde. Tien jaar was de jubilerende diri gent lid van de stafband van het Leger des Heils. Met die band heeft hij vele tournees gemaakt naar Amerika, Canada en de Scandinavische landen. al in jeugddiensten en open deur- diensten. Meeting heeft de wens een groter koor te worden zodat het volume nog beter wordt. Vooral mannen stemmen zijn nodig voor een be tere balans, maar ook zingende dames zijn van harte welkom. Meeting op houdt op woensdag 27 januari - vanavond - een open repetitieavond in de Kruiskerk aan de Passage (ingang aan de zij kant). Iedereen die van zingen houdt of eens wil meezingen in een gospelkoor wordt van harte uitgenodigd langs te komen. De avond begint om 20.00 uur. Informatie over het interkerkelijk koor Meeting en over de open re petitieavond zijn te verkrijgen bij Wil van Helden, tel. 01828-15734. bestuurlijke verantwoordelijkheid. Op zichzelf is dit voor ons onvol doende aanleiding om het bestem mingsplan bedrijfsterrein Coene coop aan te passen aan het thans vigerende - gewijzigde - beleid ten aanzien van de perifere detail handel”, menen B. en W., die zich niettegenstaande dat nader hebben beraden over het provinci ale verzoek. Na afweging van alle ter zake dienende belangen blijven B. en W. echter van mening dat de door de provincie aangevoerde argu menten hen niet kunnen overtui gen van de noodzaak om het be stemmingsplan nu reeds aan te passen. De Waddinxveense redenen om aan het eigen standpunt vast te houden zijn: 1. Een partiële herziening is mo menteel niet opportuun, omdat al le gronden zijn uitgegeven aan be drijven, die geen detailhandel pel- gen met uitzondering van detail handel in auto’s. Laatstgenoemde activiteit is evenwel in overeen stemming met de uitgangspunten van de provinciale richtlijnen. Bo vendien zijn tot op heden geen signalen opgevangen dat de recent gevestigde bedrijven op korte tot middellange termijn verplaatsing naar elders in overweging (zullen) nemen; 2. Het uitoefenen van detailhan del is verboden op grond van de vigerende planvoorschriften. Me dewerking aan een verzoek tot het uitoefenen van detailhandel kan slechts worden bevorderd, indien het college van B. en W. van het gestelde verbod vrijstelling heeft verleend. Het feit dat de provin cie hierbij niet wordt gehoord, is naar hun mening niet van zodani ge importantie dat hiervoor thans een partiële bestemmingsplanher- ziening dient te worden opgestart. 3. Een beslissing op een verzoek tot het uitoefenen van detailhan del in grootschalige meubelbedrij ven en bouwmarkten (welke vraagstelling overigens illusoir is) zal niet zonder meer plaatsvinden. Hieraan voorafgaande zal een be langenafweging plaatsvinden, waarbij onder andere zullen wor den betrokken: s>ew,4 a. Economische overwegingen. De gemeente Waddinveen verkeert in een bijzondere positie, omdat de meubelindustrie van oudsher een belangrijke plaats inneemt in het plaatselijke bedrijfsleven; b. Planologische overwegingen. Een verzoek zal worden beoor deeld op planologische aspecten voor wat betreft situering etc.; c. Provinciaal beleid. De thans vi gerende provinciale richtlijnen be treffende perifere detailhandel zullen eveneens worden betrokken bij besluitvorming dienaangaande; d. ’’Koude sanering” van bestaan de Waddinxveense meubelbedrij ven. Momenteel zijn de bestaande Waddinxveense meubeltoonzalen verspreid gesitueerd in de ge meente. Veel bedrijven zijn gele gen op (oude) bedrijfsterreinen. Deze bedrijven hebben zekere rechten verworven. Niettegenstaande dat wordt een zekere concentratie voorgestaan van (grootschalige) meubelbedrij ven in Waddinveen. Een verzoek tot verplaatsing van twee of meer WADDINXVEEN/GOUDA - Twee Waddinxveners zijn er vrijdagavond in de volledig bezette Goudse Schouwburg in ge slaagd de hoofdprijs en de tweede prijs van de loterij tijdens het jubileumfeest van het 25-jarige Van Ginkel Vakanties in de wacht te slepen. De presentatie van deze avond met volksmuziek uit Indonesië, Spanje, Griekenland en 2 van zanger en cabaretier Gerard Cox. Met 6.000 gulden aan cheques voor een Van Ginkel-reis naar het Verre Oosten ging Waddinxvener C.J. Hagesteijn (Van Mecklen burg Schwerinlaan) naar huis. De reischeques ter waarde van 2.000 gulden kwamen in handen kwa men van N.C de Rooy (Noordka de). De overige vier prijzen gin gen naar drie Gouwenaren en één Reeuwijker. Voor het prijzenpakket hadden gezorgd Van Ginkel Vakanties, Arke Reizen, Evenements Reizen en De Jong Intra Vakanties. De laatste reisorganisaties onderhield voor de bezoekers van de feesta vond ook een gratis busdienst tus sen Waddinxveen, Zoetermeer en Gouda. De jubileumavond van Van Gin kel Vakanties in de Goudse Schouwburg vormde voor de zil veren reisorganisator de start van een bijzonder feestelijk jaar. In een interview met Gerard Cox stak directeur Ton van Ginkel niet onder stoelen en banken bij zonder trots te zijn op het resul taat van zijn inspanningen en die van zijn 44 medewerkers/sters, 12 hostessen en 40 reisleiders. De in verzekeringen begonnen Waddinxveense zakenman zei ten overstaan van 800 relaties, klan ten, vrienden en bekenden zijn werk als een roeping te willen zien. Als jongeman fietste hij naar Parijs om in het Bois de Bologne te kamperen. Nu organiseert hij in het hoofd kantoor aan de Tweede Bloksweg en verkoopt hij in Waddinxveen, Gouda en Zoetermeer reizen naar exotische oorden ih een vrijwel onbegrensde wereld. De vier ei gen resibureaus zijn modem, opti maal geautomatiseerd met kleu- renterminals en worden dezer da- erg belangrijk is hoe een nieuw winkelcentrum eruit gaat zien zegt de Vrouwenraad Waddinx veen besloten te hebben van de mogelijkheid tot inspraak die het gemeentebestuur geboden heeft gebruik te maken. Daartoe hebben alle organisaties die bij de Vrouwenraad Waddinx veen zijn aangesloten eerst binnen eigen kring de wensen besproken. Vervolgens zijn deze gebundeld en in een brief aan het gemeente bestuur gestuurd. De Vrouwenraad Waddinxveen heeft een aantal voorwaarden op gesteld waaraan elk nieuw winkel centrum, op welke locatie dan ook, dient te voldoen. Het stich tingsbestuur geeft te kennen ook graag bij de verdere invulling van het nieuwe winkelcentrum betrok ken te willen blijven. Voor een op te richten begelei dingsgroep wordt ingesteld willen ze graag twee vrouwen leveren. Het gemeentebestuur is bereid ook aan die wens van de Vrou wenraad Waddinxveen tegemoet te komen. De Vrouwenraad Waddinxveen heeft een aantal voorwaarden ge formuleerd waaraan een winkel centrum volgens deze overkoepe lende vrouwenorganisatie moet voldoen. Bij het opstellen van deze voor waarden is men ervan uitgegaan dat winkelen iets anders is dan ’’even boodschappen doen”. Het betekent veel meer dan ’’even iets halen”. Winkelen is ook een vorm van recreëren. Een winkelcentrum moet boven dien het hart zijn van een plaats, dus meer dan een aantal vierkante meters winkeloppervlak. Binding aan Waddinxveen heeft mede te maken met een goed en gezellig winkelhart, waardoor ook nieuw komers zich thuis voelen. Het centrum, als hart van de ge meente, moet naar de mening van de Vrouwenraad Waddinxveen een veilig gevoel geven aan alle gebruikers, ongeacht leeftijd of sexe, zowel overdag als ’s avonds. Natuurlijk licht en kunstlicht moeten voorkomen dat er donkere hoeken of gangen ontstaan. Klimatologisch moet het centrum ook goed zijn samengesteld. Heel vaak kan het verschrikkelijk waai en om gebouwen. De bestrating dient behoorlijk te zijn en vrien delijk voor hakken: niet te kleine steentjes. In overleg met de gehandicapten organisaties moet bezien worden of er met betrekking tot de be strating voor hen speciale voorzie ningen moeten worden getroffen. Verder moet het centrum natuur lijk gezellig aandoen en de gebrui kers de gelegenheid geven wat langer te blijven. Ronde pleintjes detailhandelsbeleid. De belangrijke plaats van de lokale meubel industrie heeft hier alles mee te maken. Al in de zomer van vorig jaar ver zocht de provincie Zuid-Holland het gemeentebestuur van Wad dinxveen opnieuw het bestem mingsplan voor het bedrijfsterrein Coenecoop eindelijk eens aan te passen aan de richtlijnen van het provinciaal detailhandelsbeleid. Dit beleid is er op gericht om te voorkomen dat er grootschalige goederen aan particulieren kun nen worden verkocht op bedrijfs terreinen. De provinciale kritiek richt zich overigens niet op het bestemmingsplan Coenecoop 2, want daarin worden detailhandels- activiteiten voorkomen. B. en W. stellen echter dat van oudsher de meubelindustrie een belangrijke plaats inneemt in het plaatselijke bedrijfsleven. Voor de plaatselijke ondernemers is dit mede aanleiding geweest om op instignatie van de gemeente en Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland een samenwerkingsverband op te rich ten onder de naam ’’Stichting Meubelstad Waddinxveen”. De Waddinxveense hout- en meu belindustrie is van grote lokale en regionale betekenis en geniet voorts een grote faam. Dit komt onder andere tevens tot uiting in de aanwezigheid van ongeveer dertig meubeltoonzalen, meubel fabrieken en -spuiterijen. Tegen deze achtergrond hebben B. en W. het provinciale verzoek in overweging genomen. Aller eerst moeten zij constateren dat de argumentatie Gedeputeerde Staten met betrekking tot de goedkeuring van het genoemde bestemmingsplan (een ambtelijk misverstand) betwistbaar is. ”Ook een ambtelijk misverstand is namelijk voor rekening van uw Waddinxveense meubeltoonzalen op bestaande bedrijfsterreinen zien B. en W. dan ook als een po sitieve ontwikkeling, omdat per saldo ’’winst” kan worden geboekt voor zowel de gemeente als de provincie; e. Verkeersaspecten. De meubel toonzalen zijn verspreid gesitu eerd in de gemeente. Dit heeft als consequentie dat extra verkeers bewegingen worden gemaakt, ter wijl het gemeentelijk, doch ook het provinciaal beleid juist erop is gericht de automobiliteit terug te dringen. Een zekere concentratie van meubelbedrijven verdient derhalve de voorkeur boven ver spreid gelegen meubelbedrijven. Hierbij komt dat de bereikbaar heid van en naar het bedrijven park Coenecoop gunstig is, terwijl de ontsluitingswegen geen nega tieve effecten hebben op de be staande verkeersstructuur. Boven dien is hier sprake van goede openbaar vervoervoorzieningen. In Waddinxveen is een NS-sta- tion, terwijl ook een nieuwe bus lijn het bedrijvenpark aandoet. Gelet hierop hebben B. en W., gehoord de raadscommissies voor Ruimtelijke Ordening en voor Economische Zaken, Sport, Re creatie en Emancipatie, besloten het provinciale verzoek af te wij zen. Overigens is Waddinxveen wel bereid de provinciale richtlijnen inzake de perifere detailhandel in onderhavig bestemmingsplan op te nemen bij de eerstkomende in tegrale herziening hiervan. De altijd zeer enthousiaste koor leider heeft met Meeting diverse musicals opgevoerd en organiseer de in het verleden ook twee con certen met de overleden Engelse zangeres Vicki Brown. Vooral de musicals ’’Spirit” en ”De Schepping” zorgden voor veel volle zalen en kerken. Ook de laatste musical van Meeting ”In de voetsporen van Paulus” was succesvol. Hedzer van der Giezen heeft een WADDINXVEEN - In de ge meenteraadsvergadering van 16 september 1992 werd besloten tot het instellen van een fonds voor herziening van bestemmingsplan nen. In het betreffende voorstel heb ben B. en W. aangegeven, dat zij voor of bij de aanvang van ieder jaar een programma aan de raad zouden voorleggen, waaruit blijkt voor welke plannen en tegen wel ke kosten het betreffende jaar een beroep zal worden gedaan op ge noemd fonds. Een recent voorstel is bedoeld als uitvoering hiervan. In 1993 wordt voor de opstelling van de navol gende bestemmingsplannen een beroep gedaan op het fonds: 1. Groenswaard I en II (reeds op gestart), 2. Noordkade; 3. Zuidka de I; 4. Veilingterrein Bredeweg (te starten afhankelijk van regio nale discussie respectievelijk her ziening van het streekplan); 5. Regeling Kom bij de Brug/Stationsstraat (afhankelijk van beslissing over centrumont- wikkelingen); 6. Landelijk Gebied Oost (reeds in procedure geno men).

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 9