Avond voor startende ondernemers Slagwerkensemble in ontwikkeling GOUWE MEUBEL Open dag over werken en leren in de bouw Leerlingen bezoeken twaalf bedrijven ALS WE ZEGGEN >OPRUIMEN! Hennie van Diest exposeert lieren hebben werk van haar in bezit. Uitstel van herstraten Peuleyen Bedrijfjes in scholen Man (50) reed door Verbouwing bij WSE Promotiecampagne Beroepsonderwijs Zendings- echtpaar vertrokken Pijpleiding vervangt tankervaart Maatschappij leer als examenvak Vrijdag 5 februari bij SPB Maarten Schoutenstraat W— Bij Concordia Waddinxveen OMTZIGT VERHUIZING BOSKOOPSE APOTHEEK FLOREANT1 - KAGIA1 (Lisserbroek) (zaterdag) Tijdens de verhuizing blijft de apotheek op Burg. Colijnstraat 71 geopend. Voor eventueel ongemak bieden wij onze excuses aan. De Boskoopse apotheek gaat op 29 januari verhuizen naar de Zijde 22, tegenover de Gereformeerde Kerk. Vanaf 1 februari hopen wij u nog beter van dienst te zijn in ons nieuwe pand. V POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. K. Straver - Ter Aar 2 01722-31 33 BRUGWEG 2 - WADDINXVEEN (BIJ DE HEFBRUG) g 01828-17705 i hl liim Muziekkeuze Leden Zelfstandig Gebakjes Vakbekwaam Eigen bedrijf Zaterdag 30 januari Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.30 UUr Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 27 januari 1993 Holland een informatie-avond gehouden voor startende onderne- TDPrC Leerlingen van de openbare Jan Ligthartschool aan de Sperwerhoek hebben opgcricht I september 1945 f WADDINXVEEN - De Waddinxveense muziekvereniging Con cordia, die vrijdagavond 19 februari een koffieconcert geeft in AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw WADDINXVEEN - Bij WSE- voetbal in de Oranjewijk wordt druk doorgewerkt aan de verbou wing van de clubaccommodatie ”De Lansbrekers”. Er zijn grote vorderingen ge maakt, zo meldt de WSE-Week- krant. Wie reeds een kijkje heeft genomen, kon zich vergapen aan de werkelijk schitterende interi eurs van de nieuw gebouwde be- stuurs- en commissiekamer. In de bestuurskamer wordt bin nen afzienbare tijd een bar ge bouwd. De commissiekamer is na genoeg af. Het redactielokaal en de radiokamer is nu aan de beurt en zal ongeveer hetzelfde uiterlijk krijgen als de commissiekamer. In de gang wordt - net als in de bestuurs- en commissiekamer - een schrootjesplafond aangelegd. Ook het exterieur is onderhevig aan aan facelift. Het einde van de verbouwings- plannen is echter nog niet in zicht. Ook de bar zal nog gemo derniseerd moeten worden. Leerlingen van de openbare Jan Ligthartschool aan ae gebracht aan banketbakkerij-party service Van den Berg boom). formaat 70 maal 100 centimeter, tonen op een milde manier de on volmaaktheid van ons bestaan. Hennie van Diest exposeert vanaf 1982 in Nederland, Engeland en Frankrijk. Diverse gemeenten (onder andere Den Haag en Zoetermeer) en een groot aantal apotheken en particu- De keuze van de muziek voor een slagwerkensemble is natuurlijk in sterke mate afhankelijk van de opvattingen van de muzikale lei ding. Die muzikale leiding is bij Concordia in handen van Jan Al- blas, die na een periode bij de Ko ninklijke Militaire Kapel in Den Haag zich heeft toegelegd op het leiden van slagwerkgroepen en het opleiden en begeleiden van aankomende slagwerkers. De muziekkeuze doet hij overi- WADDINXVEEN - Leegstaande scholen in Waddinxveen zouden misschien kunnen worden ver bouwd tot kleine eenheden voor startende ondernemers. Met die suggestie kwam wethou der P.F.J. van Schie (CDA) in het gemeentehuis tijdens de be spreking van de nieuwe gemeente lijke werkgelegenheidsnota. Er is in Waddinxveen behoefte aan meer ruimte voor de groeien de groep startende ondernemers, omdat dat twee bedrijfshallen op het bedrijvenpark Coenecoop vol zitten. De succesvolle jonge bedrijven in de beide bedrijfshallen zouden op hun beurt meer moeten doorstro men om plaats te maken voor nieuwe startende ondernemers. Het ombouwen van lege school complexen en het beschikbaar stellen van kleinere kavels be- drijfsgrond met uitbreidingsmoge lijkheden zouden hierin de nodige soelaas moeten brengen. Als dit allemaal niet lukt moet worden overwogen de huren van de ruimtes in de bedrijfhallen op Coenecoop te verhogen, zodat goedlopende kleine bedrijven kun nen worden gedwongen hun heil elders te gaan zoeken. leerlingen van groep 8 een bezoek aan banketbakkerij en partyser vice Van den Berg aan de Passa ge- De meisjes en jongens hoorden hoe de catering van het bedrijf, dat in Waddinxveen twee vesti gingen heeft en één in Gouda, werkt en kregen te zien hoe sala des worden gemaakt. Ook het op maken van schotels werd getoond. Daarna kwam het banket aan de beurt. Er werd een heleboel ver teld over het bereiden van taar ten, koekjes en hartige broodjes. Uiteraard kon alles met eigen ogen bekeken worden. Als afsluiting van het bedrijfsbe zoek mochten alle kinderen van de Jan Ligthartschool hun eigen gebakje aankleden. Dat werd met heel veel plezier gedaan en bete kende tevens het einde van een geslaagd bezoek. Het slagwerkensemble van Con cordia wil uitbreiden en is daarom op zoek naar nieuwe leden. Zo’n ensemble is wel niet afhankelijk van een aantal muzikanten, feit is wel dat hoe meer muzikanten er beschikbaar zijn, hoe uitgebreider het repertoire kan zijn en dat is één van de dingen die men graag wil. Om deel uit te kunnen maken van het slagwerkensemble zijn er een paar voorwaarden waar men toch wel aan moet voldoen. Men moet natuurlijk houden van muziek en van muziek maken. Kennis van het muziekschrift is wel handig maar geen voorwaar de. Wie nog geen slagwerkinstru- ment bespeelt kan daarin worden opgeleid. Voorts moet men bereid zijn mee te werken aan een aantal concerten per jaar. Geïnteresseerde muzikanten kun nen zich opgeven bij Jan Alblas, tel. 01828 - 17208. De repetitie- avonden worden op dinsdagavond gehouden in het clubgebouw ”De Hoge Noot” aan de J.W. Friso- weg 1 in Waddinxveen. automobielbedrijf BV (Oranjelaan), - de openbare Schmidtschool meubelindustrie (Willem de Zwijgerlaan), - de protestants-christelijke Ko ningin Beatrixschool (Zuidplas- hof) Trappenfabriek Van den Hondel BV (Maarten Schouten straat) en Van Stijn Triplex BV (Wilhelminakade), - de openbare Theo Thijssen- school (Kerkweg-Oost) aarde werkfabriek ’t Deltsche Huys (Henegouwerweg), - de openbare Jan Ligthartschool (Sperwerhoek) banket- en party- WADDINXVEEN - Het herstra ten en enkele andere uit te voeren werkzaamheden aan de Peuleyen is uitgesteld. Dat heeft de ge meentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven aan de be woners meegedeeld. rein. Leerlingen met een vakoplei ding zijn werkzaam in de nieuw bouw-, restauratie- of renovatie- sector. Het praktijkdeel van de opleiding in de bouw kan via een samenwer kingsverband worden gevolgd. Bij een samenwerkingsverband zijn meerdere aannemingsbedrijven aangesloten. Het samenwerkingsverband plaatst leerlingen voor een bepaal de periode bij één van de aange sloten bouwbedrijven. In de werk plaats van het samenwerkingsver band brengt de leerling de oriën- tatieperiode door. Ook tijdens de opleiding kan de leerling regelmatig in de werk plaats terugkomen. Een consulent van de SVB zorgt ervoor dat de opleiding zo goed mogelijk ver loopt. De Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf (SVB) is het opleidingsin stituut voor de burgerlijke- en uti liteitsbouw. De SVB maakt leer stof en organiseert examens en tentamens. Dit gebeurt in overleg met scholen en bedrijven. i een bedrijfsbezoek aan de Passage. (Foto: Sjaak Note- In en langs de Peuleyen zou de aanpak van de beplanting worden gecombineerd met het herstraten van de voetpaden. Het herstraten is uitgesteld omdat ook de rijbaan bij de werken betrokken wordt (in het kader van de aanleg van een 30 km-zone), waardoor ook een gedeelte van het werk aan de be planting vooralsnog niet uitge voerd wordt. Concreet houdt dit in dat er in dit snoeiseizoen alleen een klein aan tal bomen gesnoeid en gerooid worden. Het betreft hier bomen die overlast bezorgen aan de be trokken bewoners en waarover ook toezeggingen zijn gedaan. De andere werkzaamheden aan het plantsoen zullen in relatie met het herstraten opgepakt worden. Met name het aanbrengen van nieuwe beplanting zal hierdoor pas eind 1993 - begin 1994 kun nen plaatsvinden. WADDINXVEEN - Leerlingen van 11 Waddinxveense basis scholen hebben kennis gemaakt met 12 Waddinxveense bedrij ven. Dat is gebeurd in het kader van de Promotiecampagne Be roepsonderwijs, een activiteit van de Stichting Arbeid - Onder wijs Platform (STAOP) in Gouda. Zo bezocht - de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Win gerd) Kabelwerken Henk Baas BV (Zuidelijke Dwarsweg), - de hervormde Rehobothschool (Sperwerhoek) Drukkerij Veld wijk BV (Oranjelaan), - de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) Boonstoppel doet vrijdag 5 februari van 13.00 tot 21.00 uur mee aan de lan delijke en jaarlijkse Bouwopleidingsdag 1993. dingen en honderden cursussen voor volwassenen die in de bouw werkzaam zijn of daar willen gaan werken. De SPB in Waddinxveen is als sa menwerkingsverband werkgever voor veel leerlingen. Jongeren en ouderen die overwegen een be roep in de bouw werken of ervoor willen leren kunnen vrijdag 5 ja nuari alle informatie inwinnen. Misschien is dit het begin van een carrière in de bouw. WADDINXVEEN - De opleidingswerkplaats van de Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouw (SPB) Gouwe en Rijnstreek aan de Maarten Schoutenstraat in Waddinxveen De open dag voor iedereen in Waddinxveen en omgeving van de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf onder het motto ”De bouw laat zien wat je kunt” biedt volop informatie over diverse vakoplei- ZEVENHUIZEN/WADDINXVEEN - Op woensdagavond 17 februari van zeven uur tot kwart over tien wordt er in het dorps huis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhui zen door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense zendingsechtpaar Rob en Marian Vermeij zijn met hun drie kinderen Judith, Christian en Marcia na een verlofperiode van enkele maanden in Nederland vo rige week donderdag terugge keerd naar hun zendingsgebied Bronkhorstspruit in het Zuidafri- kaanse thuisland NkwaNdebele. Op zaterdag 9 januari hadden ze tijdens een bijeenkomst met fami lie, vrienden en kennissen aan de Abraham Kroesweg afscheid ge nomen. Rob en Marian Vermeijn zijn wat later naar hun zendingsgebied van Jeugd met een Opdracht uit Heerde vertrokken. WADDINXVEEN - Een 50-jari- ge Waddinxveense automobilist, die op de A20 (Gouda-Rotter- dam) bij Nieuwerkerk aan den IJssel een verkeersongeval veroor zaakte en daarna doorreed, is door de politie aangehouden. De man bleek te veel alcohol te hebben gedronken. Zijn rijbewijs is in beslag genomen. Bij het ongeval, waarbij geen ge wonden vielen, waren vier auto’s betrokken. WADDINXVEEN - Binnenkort zal worden begonnen met de aan leg van de Navo-pijpleiding tus sen Zoetermeer en Schiphol. De technische voorbereiding en het verkrijgen van de benodigde ver gunningen daarvoor verlopen ge staag. Dat betekent dat vanaf maart 1994, als de pijpleiding is vol tooid, veel minder tankschepen met kerosine van het Rotterdanse haven- en raffinaderijgebied Eu ropoort over de Gouwe hoeven te varen. Het zou wel eens om 95% van de huidige hoeveelheid kero- sinetankes kunnen gaan. De nieuwe pijpleiding wordt afge splitst van de bestaande Navo- pijpleiding. De aanlegkosten er van - ongeveer 50 miljoen gulden - worden betaald door de Navo, het ministerie van Defensie en Central Europe Pipesystem. Van af Zoetermeer komt er ook een afsplitsing naar Lopik. De Navo-pijpleiding, waartegen de landbouwers in de Haarlem mermeer aanvankelijk de nodige bezwaren hadden, wordt in vre destijd van het ministerie van De fensie gehuurd door Aircraft Fuel Supply (AFS), een samenwer kingsverband van verschillende oliemaatschappijen voor de leve ring van vliegtuigbrandstof aan Schiphol. het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinx veen, maakt met een volwaardig slagwerkensemble een zeer in teressante ontwikkeling door. Het slagwerkensemble van diri gent Jan Alblas is ook te zien en te horen tijdens het koffieconcert, een nieuwe presentatievorm van de muziekvereniging Concordia, die in de plaats komt van de tot vorig jaar bekende buitenoptre dens. Met klassieke en lichtere muziek werken wordt het publiek in de grote zaal van het Anne Frank- centrum bezig gehouden door zo wel het slagwerkensemble als het harmonieorkest. Het tweede koffieconcert is op donderdagavond 18 maart in Hui ze Souburgh aan de Prins Bern- hardlaan. Het voorjaarsconcert van Concordia, dat dan ook het leerlingenorkest presenteert, is op vrijdagavond 16 april in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoor- de in Waddinxveen. Het slagwerkensemble is sinds enige tijd een onderdeel van de muziekvereniging Concordia, maar opereert geheel zelfstandig als er miet gezamenlijk wordt op getreden met het harmonieorkest. Een slagwerkensemble is een groep slagwerkers(sters), die met een uitgebreid instrumentarium zeer uiteenlopende muziek ver tolkt. Belangrijk kenmerk is dat elke speler een geheel zelfstandi ge partij heeft. Er zijn dus geen twee spelers die dezelfde partij spelen. Een ander kenmerk is dat tijdens een optreden de bezetting van de instrumenten wordt gebruikt. Bo vendien heeft geen enkele muzi kant een vast instrument. De le den van de groep moeten dus zelf standig en tamelijk veelzijdig zijn. De instrumenten die worden be speeld in een slagwerkensemble zijn marimba, vibrafoon, xylo foon, pauken, drumstel, vele soor ten trommen, bongo’s, conga’s, gong, buisklokken, templeblocks en natuurlijk veel effect-instru- menten. In principe zijn zowel binnen- als buitenoptredens mogelijk, maar de ervaring leert dat vooral bin nen op een podium het slagwerk tot zijn recht komt. Een slagwerkensemble, dat luis- termuziek brengt dat boeiend is om te horen én te zien, is dus vooral een podiumensemble of concertensemble. Tot de sprekers na de pauze beho ren A. Üyttenbroek van het Insti tuut Midden Kleinbedrijf over het opstellen van een onderne mingsplan en J.M.W. van der Meer, maatschapslid Arenthals- Chaudron, accountants en belas tingadviseurs, over de starter als boekhouder. Hij is ook lid van de Accountants-A- dministratieconsulenten. In het forum hebben zitting bur gemeester A.W. Lips, adviseur C. de Bas, Kamer-secretaris mr. M.J. van den Berg, NOvAA-lid J.W.M. van der Meer en IMK- vertegenwoordiger A. Uytten- broek. WADDINXVEEN - Schilde res Hennie van Diest gaat ge mengde technieken en olie verfschilderijen exposeren in de raadzaal van het Waddinx veense gemeentehuis. De ten toonstelling, die tot en met vrijdag 19 februari duurt, wordt zaterdagmiddag 30 ja nuari om drie uur officieel ge opend met live-müziek. Hennie van Diest, geboren in 1948, heeft haar opleiding ge volgd aan de Koninklijke Acade mie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Zij is lid van de Be roepsvereniging van Beeldende Kunstenaars (BBK) en Arti. Verbazing en nieuwsgierigheid zijn de drijfveren van Hennie van Diest. Het schilderen ervaart zij als een zoektocht, waarbij zij zichzelf gedurende het proces nogal eens wil laten verrassen. Al zoekende krijgen haar beelden langzaam maar zeker gestalte. Aanvankelijk gebruikte zij een aantal grafische technieken zoals etsen, zeefdruk en litho. Later ging Hennie van Diest experimen teren met olieverf. De directe manier van werken die deze techniek mogelijk maakt, spreekt haar nog altijd aan. Het biedt haar de mogelijkheid al schilderend te blijven zoeken. Naast de verbazing geeft haar beeldentaal vaak liefde, maar ook introversie weer. Soms met een humoristische onderlaag. Haar schilderijen, veelal op het service Van den Berg (Passage), - de openbare Leon van Gelder- school (Essengaarde) BV Machi ne- en Apparatenfabriek Vander- loo (Noordkade), - de gereformeerde basisschool De Klimop (Lindengaarde) Druk kerij Van Tilburg BV (Coeneco op), de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool (Zuidplashof) Air Products Nederland BV (Noord kade), - de rooms-katholieke Mgr. Bek kersschool BV Machine- en Appa ratenfabriek J. Boere BV (Brug weg). De Promotiecampagne Beroeps onderwijs heeft dit jaar als thema ”Het VBO leidt je in goede ba nen”. In de Goudse regio brach ten in de eerste maand van dit Jaar 45 basisscholen (groepen 7 en 8) en brugklassen van VBO-, MAVO- en HAVO-scholen be zoeken aan het bedrijfsleven. Steeds meer scholen stellen vol gens de organisatoren belang in een bedrijfsbezoek door scholie ren, die elk jaar tijdens een cur susjaar worden gehouden in okto ber en in januari. Immers, over enkele jaren is er een groot gebrek aan vakkundig en goed opgeleid personeel. De openbare Jan Ligthartschool (Sperwerhoek) - die vorig najaar machinefabriek Van den Berg Waddinxveen BV aan de Hene gouwerweg bezocht - bracht dins dagmorgen 19 januari met de De bouwnijverheid heeft behoefte aan vakbekwame medewerkers. Mensen die een praktijkgerichte opleiding hebben gevolgd. Wie wil blijven leren kan bovendien terecht komen in een leidingge vende functie en uiteindelijk een eigen bedrijf beginnen. Door te werken en te leren tege lijk kunnen jongeren vakman of vakvrouw worden. Leerlingen die van het voorbereidend beroepson derwijs (LTS) komen, kunnen di rect met zo’n opleiding beginnen. Maar ook met een andere voorop leiding, zoals MAVO of hAVO, zijn er mogelijkheden. De opleidingen in de bouw be staan uit vier dagen praktijk op de bouwplaats en één dag theorie op school. De leerling is in dienst van een samenwerkingsverband of een bouwbedrijf. Dat betekent loon voor vijf dagen en na een beginperiode een garan tie op werk en opleiding. Dat is een aanbod dat alleen de bouw kan bieden. De leer- en arbeidsovereenkomst die wordt afgesloten, garandeert werk en opleiding. De leerling ontvangt een loon volgens de Bouw-CAO. Ook de schooldag wordt doorbetaald. De meeste opleidingen die de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf (SVB) verzorgt duren twee jaar. Voor veel beroepen is er dan nog een vervolgopleiding mogelijk van één a twee jaar. Wie organisatorisch werk wil gaan doen op de bouw, kan daarna nog de tweejarige opleiding tot asistent-uitvoerder volgen. De vol gende stap is dan het diploma voor een eigen bedrijf: het aanne- mersdiploma. Met een vakopleiding van de SVB is het ook mogelijk door te leren voor bouwkundig tekenaar, op zichter, leraar en calculator. Wie verder wil leren in de bouw kan dus hogerop. Werken in de bouw is afwisselend en creatief werk. Ieder bouwpro ject is verschillend. Voor wie dat wil is heel Nederland het werkter- mers. Op deze avond, die wordt ge opend door burgemeester A.W. Lips, voeren voor de pauze onder meer het woord secretaris mr. M.J. van den Berg van de Goudse Kamer en Waddinxvener C. de Bas, starters-adviseur van de Ka mer van Koophandel voor Mid- den-Holland. Verder wordt er de film ’’Praat show” met enkele startende on dernemers en presentator Koos Postema vertoond en interviewen mr. M.J. van den Berg en A. Uyt- tenbroek van het Instituut Mid den Kleinbedrijf (IMK) mensen die de start van een eigen bedrijf waagden. In de pauze is er gelegenheid tot het schriftelijk indienen van vra gen voor het forum en bestaat er de mogelijkheid tot het bezoeken van informatiestands van de Ka mer van Koophandel, het Insti tuut Midden Kleinbedrijf, de Ne derlandse Orde van Accountan- ts-Adminsutratieconsulenten (NOvAA), ABN-AMRO en de Rabobank. Een werkstuk van de in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis exposerende schilderes Hennie van Diest. (Foto: Gemeente Waddinxveen). gens m nauw overleg met de le den van de groep, terwijl die keu ze ook mede afhankelijk is van het instrumentarium dat beschik baar is. Bij Concordia is dat reeds zeer uitgebreid, maar nog lang niet volledig. Elk jaar wordt het instrumentarium verder uitge breid. Afhankelijk van het instrumenta rium en het niveau van de leden van het ensemble wordt een re pertoire opgebouwd van zeer uit eenlopende aard. Van klassiek tot uiterst modern. Voorbeelden hiervan zijn een La- tijnsamerikaans werk voor vijf slagwerkers met bongo’s, maracas, snare drums, quiro, pauken, cym- baal en marimba, een muziekstuk voor drie slagwerkers met bongo’s, triangel en woodbloc, een duet voor xylofoon en drumset, een muziekwerk voor zes spelers zonder melodie-instrumenten en een programma met werken van Wolfgang Amadeus Mozart en jazzcomponisten. Het slagwerkensemble van Con cordia speelt dus veelzijdige en boeiende muziekwerken. Het re pertoire omvat normaal een tien tal werken, die in de loop van de tijd geleidelijk aan worden ver vangen door weer nieuwe. Zo blijft het repertoire steeds aan trekkelijk, zowel voor de spelers als voor de luisteraars. De expositie van Hennie van Diest in de raadzaal van het Wad dinxveense gemeentehuis is ge opend op maandag tot en met vrijdag van 9.00-17.00 uur en op donderdagavond van 19.00-20.30 uur. Annie M.G. (Zuidplashof) Baxmeier BV Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij de hoofdsponsor van Floreant: Waddinxvener en oud-KNOV- voorzitter C. de Bas verzorgt voor de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland al een paar jaar een spreekuur voor startende ondernemers. Vorig jaar hebben 290 personen zijn spreekuur bezocht. Dat is 16% meer dan in 1991 toen 250 personen advies bij de startersad- viseur inwonnen. Van deze perso nen vroeg 15% telefonisch nader advies en 5% bezocht voor de tweede of derde keer het spreek uur. Bovendien bezochten in 1992 nog ongeveer 200 personen het spreekuur van W. van der Linde, adviseur KNOV, aldus de Goudse Kamer van Kophandel. Volgens beide adviseurs is een goed ondernemersplan van groot belang voor het starten van een onderneming. Het vak verstaan al leen is niet goed genoeg, men moet ook financieel en econo misch onderlegd zijn. Het ondernemingsplan moet een draaiboek zijn, dat steeds moet worden geraadpleegd en bijge steld door de startende onderne mer en zijn accountant. Startende ondernemers kunnen zich kosteloos laten adviseren bij het Instituut Midden Kleinbedrijf (IMK). Het IMK is geopend op werkdagen. Eveneens kosteloos is het spreekuur van de KNOV-ad- viseur, dat elke woensdag wordt gehouden. Het IMK en de KNOV-adviseur zijn te vinden in het gebouw van de Kamer van Koophandel aan de Burgemeester van Rewenensingel 101 in Gouda (tel. 01820 - 69111). Hier kan ook aan de balie een informatiepakket worden af gehaald. WADDINXVEEN - Op de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg in Waddinxveen kan voortaan maat schappijleer als examenvak wor den gekozen. In de bovenbouw van deze school voor voortgezet onderwijs blijft echter de situatie voor wat betreft de vakken kennis van het geeste lijk leven en maatschappijleer on veranderd. Maatschappijleer is als nieuw exa menvak gekozen, omdat de school hiervoor alle benodigde leerplan- informatie voor handen heeft en de betreffende docent er het initi atief voor heeft genomen. De samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum gaat na of wel licht ook muziek als examenvak op de HAVO ingevoerd zou kun nen worden. Voor alle keuzevak ken wil de school overigens een drempel van acht belangstellende leerlingen gaan laten gelden. voetbalvereniging floreant b -

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11