Basiscursus klager én politie Sterke groei van de weidevogelbescherming Ombudsman steunt Gemeente wil ’’Coenecoop” nog niet gaan aanpassen tuinontwerpen Wiljo en Yvonne Wijenberg beginnen eigen restaurant Hooftman schenkt Volvo Provinciaal detailhandelsbeleid Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” Dit jaar invoering basisvorming Korea Catalogue Show Bij Bouwvoorlichting ’’Auberge de la Poste” in Noordbrabantse Rijen Scheepvaart De Savornin Lohmanschool Auberge, (e la Tosti Concept-notitie de Gouwe 2 de Schelde 1 de Gouwe 2 HZ/Zian2 de Gouwe 1 GZC1 de Gouwe 1 HZ/Zian 1 Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software Voorbereiding Verzoekschrift Zaterdag 30 januari 1993, thuiswedstrijd 17.00 uur: 17.45 uur: 18.30 uur: dames, uit Terneuzen heren, uit 's-Gravenhage dames, uit Gouda heren, uit ’s-Gravenhage Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors Pagina 15 Woensdag 27 januari 1993 Weekblad voor Waddinxveen 'TkuMUS A.UT UM MA.Cn VASTE Ft-AUrgN rBou^siopQK^ HA AC, WADDINXVEEN/RIJEN - ’’Onze droom is uitgekomen...”, TUiN^jggUto WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen voelt er vooralsnog niets voor het bestemmingsplan voor het be De Stichting Bouwvoorlichtingscentrum Midden-Holland in Waddinxveen gaat een basiscursus tuinontwerpen geven. .Hep»r.EM I zegt het jonge Waddinxveense paar Wiljo en Yvonne Wijen- Zij werden in de periode daarvoor in de gelegenheid gesteld tekenin gen en opstellen te maken met en over auto’s. Een selectie van dat creatieve werk is de komende we ken nog in de Waddinxveense showroom te zien. Na het toespraakje van de heer Hooftman werd de auto in een drachtige samenwerking ’’uitge pakt”. Nu de dagen weer lanmger gaan worden nadert de tijd dat de tuin meer aandacht gaat vragen, aldus directeur B. Romeijn van de e. Verkeersaspecten. De meubel- toonzalen zijn verspreid gesitu eerd in de gemeente. Dit heeft als consequentie dat extra verkeers bewegingen worden gemaakt, ter wijl het gemeentelijk, doch ook het provinciaal beleid juist erop is gericht de automobiliteit terug te dringen. Een zekere concentratie van meubelbedrijven verdient derhalve de voorkeur boven ver spreid gelegen meubelbedrijven. Hierbij komt dat de bereikbaar heid van en naar het bedrijven park Coenecoop gunstig is, terwijl i geen nega tieve effecten hebben op de be staande verkeersstructuur. Boven dien is hier sprake van goede openbaar vervoervoorzieningen. In Waddinxveen is een NS-sta- tion, terwijl ook een nieuwe bus lijn het bedrijvenpark aandoet. Voor de nieuwe basiscursus tuin ontwerpen heeft de Stichting Bouwvoorlichtingscentrum Mid den-Holland, die in Waddinxveen- Noord beschikt over een voor ie dereen toegankelijk informatie- en expositiecentrum, contact gezocht met Ria Neef van het gelijknami ge tuinontwerpbureau. Dat contact resulteerde in een aantrekkelijke basiscursus tuin ontwerpen voor de particuliere tuinbezitter. Op vier zaterdagen van 10.00 tot 12.30 uur - 13 maart, 20 maart, 27 maart en 3 april - komen alle facetten van het tuinontwerpen in een intensief programma aan de orde. Het ge heel wordt ondersteund door een uitgebreid werk(hand)boek en do cumentatiemateriaal. Belangstellenden voor de vier cur susmiddagen kunnen informatie en een inschrijfformulier aanvra gen bij het Bouwvoorlichtingscen trum aan de Staringlaan 6 in Waddinxveen, tel. 01828 - 15100. Waddinxveense meubeltoonzalen verspreid gesitueerd in de ge meente. Veel bedrijven zijn gele gen op (oude) bedrijfsterreinen. Deze bedrijven hebben zekere rechten verworven. Niettegenstaande dat wordt een zekere concentratie voorgestaan van (grootschalige) meubelbedrij ven in Waddinveen. Een verzoek tot verplaatsing van twee of meer Waddinxveense meubeltoonzalen op bestaande bedrijfsterreinen zien B. en W. dan ook als een po sitieve ontwikkeling, omdat per saldo ’’winst” kan worden geboekt voor zowel de gemeente als de provincie; Gelet hierop hebben B. en W., gehoord de raadscommissies voor Ruimtelijke Ordening en voor Economische Zaken, Sport, Re creatie en Emancipatie, besloten het provinciale verzoek af te wij zen. Overigens is Waddinxveen wel bereid de provinciale richtlijnen inzake de perifere detailhandel in onderhavig bestemmingsplan op te nemen bij de eerstkomende in tegrale herziening hiervan. samen met zijn neef H. Hooftman leidt, en de overhandiging van de Volvo 440 kregen de bezoekers een rondleiding door de garage en het magazijn. De geste van het Waddinxveense autobedrijf viel ook samen met de Week van het Beroepsonderwijs 1993, waarin landelijk de schijn werpers waren gericht op de mo gelijkheden die het beroepsonder wijs in Nederland te bieden heeft. Directeur T. Hooftman onder streepte aan het begin van de overhandiging en de rondleiding het belang dat het bedrijfsleven heeft bij goed onderwijs. ”De branche heeft ervaren, technische mensen nodig. Voor hen zijn er kansen voor de toekomst. Onder druk van de branche wordt ook gewerkt aan een beter klimaat voor praktisch onderwijs”. De heer Hooftman rekende af met het verkeerde imago dat de automonteur heeft. ”Die is niet vies en vuil. Het is een technicus met moderne hulpmiddelen om gebreken op te sporen. Hij werkt met een computer. De kwaliteit van het onderwijs moet daarop aangepast worden”. Om die reden vond het autobe drijf het nodig een nieuwe, mo derne auto beschikbaar te stellen. Bij de Nationale Ombudsman had de Waddinxvener een verzoek schrift in gediend inzake de naar zijn mening veel te trage wijze waarop de rijkspolitie, groep Waddinxveen, vanaf begin maart 1991 is opgetreden naar aanlei ding van een conflict over een recht van overpad tussen hem en zijn buren. Het ging volgens de Waddinxve ner om door hem geconstateerde strafbare feiten van zijn buren, waartegen geen proces-verbaal werd opgemaakt. Hij gaf te ken nen eigenlijk diverse bezwaren te gen het optreden van de plaatse lijke rijkspolitie te hebben. Zo zouden de politiemensen zijn aangiften van onder meer mishan deling en bedreiging meermalen niet, dan wel pas na herhaald aan dringen hebben opgenomen, ter- WADDINXVEEN/GOUDA - Het vrijwillige weidevogelbe heer in Zuid-Holland breidt zich uit: 66 nieuwe vrijwilligers en 41 nieuwe veehouders doen mee met het beschermen van weide- vogelnesten, vooral dankzij de activiteiten van de coördinator weidevogelbeheer van de Stichting Natuur- en Landschapsbe- berg-de Wit van de Bonenakker in de wijk Zuidplas. Zondag middag 7 februari tussen vier en zeven uur openen ze officieel de deuren van een nieuw leven door samen het bekende restau rant ’’Auberge de la Poste” aan de Rijksweg 109 in het Noord brabantse Rijen een nieuw en succesvol leven in te blazen. Bodegraven. Opgave is mogelijk bij de Stichting NLB, Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 01820-24500. Op hetzelfde adres is meer informatie over weidevo gelbeheer aan te vragen. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. in Waddinxveen is akkoord gegaan met de concept notitie ’Minderhedenbeleid’. WADDINXVEEN - Dit jaar moet de basisvorming ingevoerd worden. De basisvorming intro- ceert brugklassen met een gelijk vakkenpakket in alle scholen voor voortgezet onderwijs. Nu ook de Eerste Kamer in mei vorig jaar akkoord is gegaan met het wetsvoorstel kan de invoering van de basisvorming op 1 augus tus 1993 definitief van start gaan. De onderwijskundige en organisa torische invulling van de basisvor ming zal van de betrokken scho len veel energie vragen. Dat geldt ook voor de met de ba sisvorming samenhangende reali sering van een brede scholenge meenschap i J dinxveen-Boskoop, waarvoor de ”In ons restaurant zal het sfeervol toeven zijn, is het eten een tikje anders en is de naam hetzelfde gebleven”, zeggen een trotse Wil jo en Yvonne Wijenberg over hun nieuwe eethuisje halverwege Til burg en Oosterhout, waar de lunch van dinsdag tot en met vrij dag wordt geserveerd tussen 12.00 en 14.00 uur en het diner van dinsdag tot en met zondag van 17.00 tot 21.00 uur. Wiljo Wijenberg is 36 jaar en werkte als beveiligingsbeambte in Rotterdam. Hij heeft jarenlang gevaren op de wilde vaart als ke- telbink, bakker en chefkok-hof- meester. Zijn kokservaring breidde hij na die periode uit en rondde hij ver der af als instellings- en restau- rantkok bij diverse bedrijven. Yvonne Wijenberg-de Wit is de 32-jarige dochter van D’66-frac- tievoorzitter Wim de Wit in Wad dinxveen. Ze werkte op de afde ling boekhouding van Drukkerij Veldwijk BV aan de Oranjelaan in Waddinxveen en ze bekwaamde zich intussen als serveerster door het certificaat ’’Beginnend restau- rant-serveerster” te behalen. Beiden zien hun nieuwe restau rant ’’Auberge de la Poste” in Rijen niet alleen als het in vervul ling gaan van een droom, maar ook als een uitdaging. Na de ken- nismakingsreceptie van zondag middag 7 januari gaat het eethuis je dinsdag 9 februari officieel voor het publiek open. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Nationale Ombudsman M. Oosting heeft een in een slepende burenruzie verwikkelde Waddinxvener van de Henegouwerweg deels in het gelijk en deels in het ongelijk gesteld naar aanleiding van zijn protesten tegen het optreden van de Waddinxveense rijkspolitie. De Nationale Ombudsman vindt het bijvoorbeeld juist (’’behoor lijk”) dat politiemensen bij buren ruzies niet direct met bonnen boekjes en handboeien zwaaien. Niettegenstaande dat hadden de agenten aan de Mozartlaan wel wat voorzichtiger moeten hande len met het aan een advocaat van de tegenpartij verstrekken van po litierapporten met persoonlijke gegevens. Hij noemt dat ’’niet be hoorlijk”. Letterlijk zegt de Nationale Om budsman in zijn rapport onder an dere: ”In geval van conflicten tus sen buren dient het accent van het politieoptreden zoveel moge lijk te liggen op bemiddeling, pre ventie en hulpverlening. Daardoor kan wellicht in een vroeg stadium erger worden voorkomen. Gelet op de aard van het conflict kon de politie op goede gronden ervoor kiezen zich in beginsel te beper ken tot een bemiddelende, pre ventieve en hulpverlenende rol”. WADDINXVEEN - De Stichting Bouwvoorlichtingscentrum Midden-Holland aan de Staringlaan in Waddinxveen gaat voor particuliere tuinbezitters met groene vingers op vier zaterdagen in maart en april een basiscursus tuinontwerpen geven. Stichting Bouwvoorlichtingscen trum Midden-Holland. Voordat er weer van zon, groen en bloemen genoten kan worden moet er echter nog veel gebeuren, zoals spitten, planten en mesten. Dat betekent dat dit voor velen een mooi moment is zich te bezin nen op een andere indeling van de tuin of misschien wel een heel nieuw ontwerp. Een tuin kan natuurlijk veel meer zijn dan een gazon met heesters. Het kan een ware lusthof zijn met in ieder seizoen wat bloeiends. Vaak komt daar echter niets van terecht omdat veel mensen impul sief aan de slag gaan en maar wat kopen zonder precies te weten hoe het groeit en bloeit. De vraag is meestal hoe je een dergelijk karwei aanpakt. Bij een goed ontwerp is er rekening ge houden met kleurcombinaties, op tische effecten, bezonning, groei- hoogten, bloeitijden en grond soort. Ook is er nagedacht over looproutes en de toepassing van tuinmeubilair. Zo’n complex kar wei vraagt in ieder geval om een goede voorbereiding, want anders is met allemaal half werk. Met de basiscursus tuinontwerpen wordt hierin voorzien. De menukaart van ’’Auberge de la Poste” (tel. 01612 - 26534 na vrijdag 29 januari) zal steeds di verse speciale gerechten bevatten, die regelmatig zullen worden af gewisseld, zodat de keuze voor de gasten aangenaam zal zijn. Nieuw is dat het restaurant voor, de lunch gedurende vier dagen wijl aangiften van zijn buren veel al direct werden opgenomen en doorgezonden aan de Officier van Justitie. Verder zijn jegens hem door de rijkspolitie gedane toezeggingen niet nagekomen. De toezeggingen hielden onder meer in dat contact met hem zou worden opgenomen naar aanleiding van zijn melding van kapotgestoken autobanden en dat schadebemiddeling zou plaats vinden naar aanleiding van het be schadigen van zijn planten. Punt van kritiek bij de Waddinx vener was ook dat de politie naar aanleiding van de melding van zijn buren dat hij een buurjongen van diens brommers zou hebben geslagen met zoeklichten en sire ne zijn erf heeft betreden en hem ten onrechte heeft bedreigd met insluiting en hem heeft uitge maakt voor leugenaar. Tot slot klaagde de Waddinxvener er over dat er vertrouwelijke in formatie zou zijn doorgegeven aan de advocaat van de buren, met wie hij op dat moment in een ci viele procedure gewikkeld was. Dat er over en weer advocaten bij de burenruzie betrokken werden geeft aan dat het geschil verder was geëscaleerd. De raadsman van de tegenpartij kreeg van de politie rapporten overhandigd, waarvan de inhoud uitsluitend gebruikt zou mogen worden ter oplossing van het conflict. Volgens de Nationale Ombuds man had - strikt genomen gezien - de politie de rapporten niet aan de advocaat van de buren mogen verstrekken. De Wet Politieregis ters verbiedt dat ook. Gegevens uit politierapporten mogen alleen openbaar worden gemaakt als het werk van de politie daartoe nood zaakt. Na de uitspraak van de Nationale Ombudsman blijkt de vrede tus sen de ruziënde buren overigens nog altijd niet te zijn getekend. heer. Ook zijn er met de nestbescherming uitstekende resultaten geboekt. Dit alles blijkt uit het jaarverslag Weidevogelbeheer in Zuid-Hol land 1992, dat op donderdag 4 fe bruari wordt gepresenteerd op de jaarlijkse weidevogelavond van de Stichting NLB in Reeuwijk. In 1992 was de coördinator wei- - devogelbeheer voor het tweede jaar actief, dankzij een subsidie van de provincie Zuid-Holland. Hij heeft zich vooral bezig gehou den met het opstarten van nieuwe groepen en de begeleiding van nieuwe vrijwilligers. Dit jaar startten 4 nieuwe vogel- wachtgroepen: in de Vijfheeren- landen, Reeuwijk e.o., Zoeterwou- de en Katwijk/Rijnsburg. Een deel van de nieuwe vrijwilligers kon bij bestaande groepen meelo pen met ervaren vogelwachten. Ongeveer 50 personen zijn het af gelopen jaar door de coördinator begeleid. In totaal werd op 3820 ha (was 2924 ha in 1991) aan bescher ming van weidevogelnesten ge daan, door 189 vrijwilligers (was 123) en 208 veehouders (was 167). Enkele bestaande groepen breidden met vrijwilligers en vee houders uit, zoals in de Krimpe- nerwaard, de Alblasserwaard en in Schipluiden. Ook de weidevo- gelwacht Rijpwetering groeide sterk. Zij breidde haar gebied uit tot meer dan 1000 ha’ De nesten werden beschermd door het plaatsen van een merk- stok of een nestbeschermer. De merkstok attendeert de veehouder bij het maaien op een nest. Zo konden in 1992 - voor zover be kend - 656 nesten worden gepaard bij het maaien. Daarvan kwam 88,1% alsnog uit: een zeer goed resultaat. Slechts 8% werd verlaten of opgegeten. De nestbeschermer voorkomt ver trapping van het nest door wei dena vee. Op deze manier werden 702 nesten beschermd, waarvan 86,9% uitkwam: ook een zeer goed resultaat! De weidevogeljaaravond vindt plaats op donderdag 4 februari in Verenigingsgebouw ’de Brug’ te Reeuwijk. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Naast de presentatie van het jaar verslag staat een lezing over het opgroeien van jonge weidevogels door Albert Beintema op het pro gramma. Weidevogelaars, veehou ders en andere belangstellenden zijn van harte welkom. De Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland zorgt voor ondersteuning van weidevo gelgroepen door middel van bege leiding en organisatie van cursus sen. Eind februari start een nieu we cursus weidevogelbeheer in Al in de zomer van vorig jaar ver zocht de provincie Zuid-Holland het gemeentebestuur van Wad dinxveen opnieuw het bestem mingsplan voor het bedrijfsterrein Coenecoop eindelijk eens aan te passen aan de richtlijnen van het provinciaal detailhandelsbeleid. Dit beleid is er op gericht om te voorkomen dat er grootschalige goederen aan particulieren kun nen worden verkocht op bedrijfs terreinen. De provinciale kritiek richt zich overigens niet op het bestemmingsplan Coenecoop 2, want daarin worden detailhandels- activiteiten voorkomen. B. en W. stellen echter dat van oudsher de meubelindustrie een belangrijke plaats inneemt in het plaatselijke bedrijfsleven. Voor de plaatselijke ondernemers is dit mede aanleiding geweest om op instignatie van de gemeente en Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland een samenwerkingsverband op te rich ten onder de naam ’’Stichting Meubelstad Waddinxveen”. De Waddinxveense hout- en meu belindustrie is van grote lokale en regionale betekenis en geniet voorts een grote faam. Dit komt onder andere tevens tot uiting in de aanwezigheid van ongeveer dertig meubeltoonzalen, meubel fabrieken en -spuiterijen. Tegen deze achtergrond hebben B. en W. het provinciale verzoek in overweging genomen. Aller eerst moeten zij constateren dat de argumentatie Gedeputeerde Staten met betrekking tot de goedkeuring van het genoemde bestemmingsplan (een ambtelijk misverstand) betwistbaar is. ”Ook een ambtelijk misverstand is namelijk voor rekening van uw bestuurlijke verantwoordelijkheid. Op zichzelf is dit voor ons onvol doende aanleiding om het bestem mingsplan bedrijfsterrein Coene coop aan te passen aan het thans vigerende - gewijzigde - beleid ten aanzien van de perifere detail handel”, menen B. en W., die zich niettegenstaande dat nader hebben beraden over het provinci ale verzoek. Na afweging van alle ter zake dienende belangen blijven B. en W. echter van mening dat de door de provincie aangevoerde argu menten hen niet kunnen overtui gen van de noodzaak om het be stemmingsplan nu reeds aan te passen. De Waddinxveense redenen om aan het eigen standpunt vast te houden zijn: 1. Een partiële herziening is mo menteel niet opportuun, omdat al le gronden zijn uitgegeven aan be- d. ’’Koude sanering” van bestaan- -de Waddinxveense meubelbedrij- drijvenpark Coenecoop 1 aan te gaan passen aan het provinciale yen Momenteel zijn de bestaande detailhandelsbeleid. De belangrijke plaats van de lokale meubel- Q ,nvv‘“‘nc“ industrie heeft hier alles mee te maken. drijven, die geen detailhandel pel- gen met uitzondering van detail handel in auto’s. Laatstgenoemde activiteit is evenwel in overeen stemming met de uitgangspunten van de provinciale richtlijnen. Bo vendien zijn tot op heden geen signalen opgevangen dat de recent gevestigde bedrijven op korte tot middellange termijn verplaatsing naar elders in overweging (zullen) nemen; 2. Het uitoefenen van detailhan del is verboden op grond van de vigerende planvoorschriften. Me dewerking aan een verzoek tot het uitoefenen van detailhandel kan slechts worden bevorderd, indien het college van B. en W. van het gestelde verbod vrijstelling 'heeft verleend. Het feit dat de provin cie hierbij niet wordt gehoord, is naar hun mening niet van zodani ge importantie dat hiervoor thans een partiële bestemmingsplanher- ziening dient te worden opgestart. 3. Een beslissing op een verzoek tot het uitoefenen van detailhan del in grootschalige meubelbedrij ven en bouwmarkten (welke vraagstelling overigens illusoir is) de ontsluitingswegen zal niet zonder meer plaatsvinden. Hieraan voorafgaande zal een be langenafweging plaatsvinden, waarbij onder andere zullen wor den betrokken: s>ew,4 a. Economische overwegingen. De gemeente Waddinveen verkeert in een bijzondere positie, omdat de meubelindustrie van oudsher een belangrijke plaats inneemt in het plaatselijke bedrijfsleven; b. Planologische overwegingen. Een verzoek zal worden beoor deeld op planologische aspecten voor wat betreft situering etc.; c. Provinciaal beleid. De thans vi gerende provinciale richtlijnen be treffende perifere detailhandel zullen eveneens worden betrokken bij besluitvorming dienaangaande; zijn. De besturen van de samenwer kingsschool voor Havo-Atheneum (Sniepweg), de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO (Mauritslaan), de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/VBO ”De Wadde” en de Boskoopse rooms-katholieke Don Bosco-MAVO hebben inmiddels op 28 april 1992 de intentie uitge sproken om mee te werken aan het stichten van een scholenge meenschap voor vbo-mavo-havo- vwo. Er is overeenstemming bereikt over het opdragen van het bestuur van de nieuwe scholengemeen schap aan een openbaar lichaam als bedoeld in de Wet Gemeen schappelijke Regelingen. Ook over de leidraad voor de grondslag en de identiteit van de school is men het eens. Verder zullen nog tal van zaken moeten worden besproken en nadere moe ten worden uitgewerkt alvorens een fusie daadwerkelijk zijn be slag kan krijgen. GOUDA - Op donderdag 18 fe bruari organiseert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda in sa menwerking met het Korean Cen ter een zogenaamde handels-cata- loque show. Tevens is er de mogelijkheid voor een consultgesprek met een verte genwoordiger van het Korea Trade Center. Tijdens deze dag worden een gro te variëteit van catalogi gepresen teerd met diverse produkten wel ke Korea zou kunnen bieden. De Korea Catalogue Show vindt plaats in het gebouw van de Ka mer van Koophandel aan de Bur gemeester Van Reenensingel in Gouda en is vrij toegankelijk van 9.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. De geschonken Volvo-personenau- to is voorzien van veel extra’s, zo als elektrische ramen en een Vol- vo-Vialle LPG-installatie. Ook de erbij behorende diagnose-appara- tuur is door Volvo Hooftman BV aan de Goudse school geschon ken. Directeur Hooftman wees er op dat aan de moderne autotechnicus ook andere eisen worden gesteld. ”Hij moet klantvriendelijk zijn want onze mensen komen steeds meer met de cliënt in contact. Ze gaan een steeds belangrijker rol spelen in het bedrijf. Ze moeten kunnen communiceren want er zijn veel externe contacten”. Bij de overdracht waren 40 leer lingen uit klas 1 en 2 van de afde ling motorvoertuigentechniek van het Delta College Gouda aanwe zig. 19.30 uur: van de week geopend zal zijn en voor het diner zes avonden in de week. Wiljo Wijenberg (gastheer en chef) en Yvonne Wijenberg-de Wit (gastvrouw) hebben de maan dag gekozen als wekelijkse slui tingsdag van ’’Auberge de la Pos te”. Leerkrachten en leerlingen van het Delta College Gouda op bezoek bij Hooftman Autobedrijf BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen. (Foto: Peter Veenstra). WADDINXVEEN/GOUDA - Hooftman Autobedrijf BV op het bedrijvenpark Coenecoop heeft een Volvo 440 GL cadeau gedaan aan het Delta College Gouda, een scholengemeenschap voor be roepsonderwijs (techniek, econo mie en administratie en dienstver lening en gezondheidszorg) aan de Groen van Prinsterersingel in onze buurgemeente. De feestelijke uitreiking van de splinternieuwe personenauto was donderdagmorgen 21 januari in het bedrijfspand van Hooftman op Coenecoop. Het uit Boskoop afkomstige auto bedrijf, dat ook een vestiging in Schoonhoven heeft, schonk de au to ter gelegenheid van het 25-ja- rig Volvo-dealerschap aan het Delta College Gouda. De uitslui tend voor studiedoeleinden be stemde wagen zal op de school worden gebruikt tijdens de prak tijklessen techniek. Bij de overhandiging van de auto sleuteltjes waren ook leerlingen en leerkrachten van de Goudse school voor beroepsonderwijs - dat zaterdag 30 januari van 10.00 - 13.00 uur een open huis houdt - aanwezig. Na het welkomstwoord van direc teur T. Hooftman, die het bedrijf Het Waddinxveense echtpaar Wiljo en Yvonne Wijenberg-de Wit van de Bonenakker stapt met restaurant "Aubergde de la Poste" in het Noordbrabantse Rijen de horecawereld in. (Foto: Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN - De afgelo pen weken is er op de protestants- christelijke De Savornin Lohman school (Wingerd) een tentoonstel ling geweest over de zeevaart. Door de hele school heen hingen er posters over allerlei facetten van de scheepvaart. Zeil- en containerschepen, veerbo ten en zelfs de Oostindiëvaarder ’Amsterdam’ van de VOC hingen er aan de muur. Boeken over zee manschap, de scheepswerf, red ding op zee door de NZHRM, binnenschepen en onderzeeërs wa ren er door te bladeren. Voorbeelden als een container schip, de Cutty Shark - een clip per - uit de 19e eeuw en een pa pyrusschip dat vroeger tussen de Perzische Golf en Afrika voer wa ren eveneens te bekijken. Verder hing er een kapiteinspak van de NedLloyd en er lag een sextant met zeekaart en een kapi- teinspet van de niet meer bestaan de KPM. In de informatieboekjes op school was een uitgebreid scala over de sleepboot, leven op zee, vissers schepen en ook oude schepen op genomen. In de groepen 5, 6, 7 en 8 is het gebruik van de sextant uitgelegd door de Waddinxvener J. Kunz. De sextant is een apparaat waar mee je kan uitrekenen waar je op de oceaan zit, door middel van naar de zon te kijken en die te la ten zakken tot op de horizon. De kinderen mocht dit zelf allemaal een keer proberen. Na deze tentoonstelling wordt er in het kader van het 125-jarig be staan van het PCO één en ander tentoongesteld over het onderwijs van vroeger en nu. Dit wordt ge organiseerd door de leerkrachten zelf. Oude rapporten, merklappen, poë ziealbums, leesboekjes en lees- plankjes zijn er te zien. ip voor de regio Wad- ■B< besprekingen nog in volle gang

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15