Waddinxveen Goed jaar voor Westnederland Topmusici in raadzaal Basisvorming centraal open dagen De Wadde Voorlopig advies Coördinatiegroep Schaalvergroting Donderdag 28 januari Informatie middag van gastouders Scholen op zoek naar leerlingen Geld voor wegbeheer Vernieuwing openbare verlichting Nieuwe archief- verordening WADDINXVEEN - Om tot meer uniformiteit te komen ten aanzien van de archiefverordenin- gen van de bij de Streekarchief dienst Hollands Midden in Gouda aangesloten gemeenten is het, me de op aandrang van de provinciale archiefinspectie, ook voor de ge meente Waddinxveen gewenst een nieuwe archiefverordening vast te stellen. Halve eeuw bij elkaar Collecte EHBO Harteveld uw keus in Saab Klaverjassen WSE-voetbal SGP-jongeren over Rusland Bridgenacht in Het Zuidhonk Zendingsavond in Moerkapelle Uitwerking Besprekingen Vooraf Programma Integraal Melvyn Tan Eric Hoeprich Advies MAVO en VBO Personenvervoerder Resultaat Plaatsbewijzen Voorstellen 1 I Pagina 17 Woensdag 27 januari 1993 Weekblad voor Waddinxveen De topmusici Eric Hoeprich (piano) in het Waddinxveense gemeentehuis. (Foto: Hanya Chlala). met een fraai re- dinxveen. AUTOBEDRIJF HARTEVELD enkele in voorbereiding zijnde 30 km-buurten, die ook deels ten las te van genoemd onderhoudsfonds zullen worden gebracht. De raadscommissies voor de Fi nanciën en voor Openbare Wer ken en Verkeer kunnen zich met dit voorstel verenigen. WADDINXVEEN - Deze week is de jaarlijkse collecte voor de EHBO. Deze plaatselijke autonome ver eniging heeft binnen Waddinx veen zich al vele malen bewezen. Bij veel evenementen is de steun van de EHBO onontbeerlijk. Buiten het zichtbare zijn het vaak de onzichtbare activiteiten die veel tijd en geld vragen. Niet al leen de opleiding van volwasse nen, maar ook de opleiding van de jeugd staat bij de EHBO hoog in het vaandel. WADDINXVEEN - Donderdagavond 28 januari geven pianist Eric Hoeprich en klarinettist Melvyn Tan vanaf 20.30 uur het derde concert in de serie kamermuziekconcerten 1992-1993 in de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinxveen. De topmusici Eric Hoeprich (piano) en Melvyn Tan (klarinet) verzorgen donderdagavond 28 januari een kamermuziekconcert Dit concert is voor liefhebbers van ’authentieke’ uitvoeringen met dito instrumenten het neusje van de zalm. Binnenhet ’oude muziek’-circuit staan deze musici hoog aangeschreven. Nog onlangs maakt Melvyn Tan een geruchtmakende Europese tournee op de gerestaureerde pia no van Beethoven uit de collectie van Franz Liszt. Tijdens het concert in Waddinx veen bespeelt Hoeprich een klari net van H. Grenser uit ca. 1825 en Tan bespeelt een fortepiano van Hochsa, een Weens instru ment van rond 1830. Het rapport-advies dat nu voor ligt, vormt de afsluiting van defa- se waarin normaal gesproken het bestuur zich oriënteert op de ver schillende mogelijkheden. Als de scholen akkoord gaan met de inhoud van het rapport-advies kan het bestuur (de gemeente) een fusie-intentiebesluit formule ren en ter goedkeuring voorleggen aan de medezeggenschapsraden van alle betrokken scholen. Daarna start de fase waarin uit werking wordt gegeven aan de verschillende aspecten, die bij fu sie aan de orde zijn. In het rap port-advies van het breed overleg is voor een aantal van die punten al het nodige voorwerk verricht. Het breed overleg zegt op voor hand al van oordeel te zijn, dat het aspect ’rechtspositie van het personeel’ bij de uitwerking voor rang moet genieten. MOERKAPELLE - Woensdag avond 3 februari wordt er een zendingsavond gehouden in De Rank naast de Hervormde Kerk van Moerkapelle. De heer L. Fikse van de GZB komt dan spreken over het zen dingswerk in Peru waar hij ook zelf is geweest. Dit alles zal ver duidelijkt worden aan de hand van diverse dia’s. De besprekingen op de scholen zijn openbaar en worden gehou den in de Annie MG Schmidt- school op maandag 8 februari om 20.15 uur, in de Jan Ligthart- school op woensdag 10 februrari om 20.00 uur, in de Leon v. Gel- derschool op maandag 1 februari om 20.00 uur en in de Theo Thijssenschool op dinsdag 9 fe bruari om 20.00 uur. Ouders en verzorgers die niet in de gelegenheid zijn de bespreking Dat meldt de Coördinatiegroep Schaalvergroting Openbaar On derwijs Waddinxveen in de voor lopige eindtekst van een breed en zwaarwegend advies dat voor het college van B. en W. zal worden gemaakt. Dit advies zal de ko mende weken met alle betrokke nen worden doorgesproken op de vier openbare basisscholen. Het advies geeft aan op welke I wijze in Waddinxveen de door het ministerie van Onderwijs en We tenschappen in Zoetermeer met ingang van het schooljaar 1996-1997 gewenste schaalvergro ting voor het openbaar onderwijs moet worden aangepast. (Uit gangspunt is dat scholen met min der dan 146 leerlingen gesloten moeten worden). Met ingang van het nu lopende schooljaar 1992-1993 telt Wad dinxveen in totaal vier openbare basisscholen: de Leon van Geld- ereschool (Essengaarde), de Jan Ligthartschool (Sperwerhoek), de Theo Thijssenschool (Kerkweg- Oost) en de Annie MG Schmidt- school (Zuidplashof). De deuren van de Klaas de Vries- school, die gedurende 25 jaar openbaar onderwijs bood aan de Herman Heijermanslaan, werden aan het einde van het vorig schooljaar definitief gesloten. Eer der werd de Mr. A. de Roos school samengevoegd met de Le on van Gelderschool. In een notitie onder de naam ’Toerusting en bereikbaarheid’ werd in het afgelopen jaar door de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen aangekondigd, dat grotere en kwalitatief betere scholen tot stand moeten worden gebracht, waar meer aandacht kan worden gegeven aan de individue le zorg voor kindèren. Voor Waddinxveen betekende dit, dat met ingang van het schooljaar 1996-1997 scholen moeten wor den gesloten die minder dan 146 leerlingen hebben. Om de veranderingen in het open baar onderwijs (dat onder bestuur staat van de gemeente) verant woord te laten plaatsvinden, heb ben de scholen voor openbaar on derwijs in de eerste helft van 1992 besloten de handen ineen te slaan. Er werden een aantal werkgroe pen gevormd, waarin leerkrachten en ouders van alle openbare basis scholen, samen met het bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) en met deskun digen èn ambtenaren van de ge meente sleutelden aan de meest ideale aanpak van de schaalver groting. Gezamenlijk vormden zij het Breed Overleg Schaalvergro ting Openbaar Onderwijs Wad- Het programma wordt geopend met een Fantasia van Rossini voor klarinet en piano. Binnenhet oeu vre van Rossini speelt de kamer muziek geen grote rol, hij was im mers een ’pur sang’ operacompo nist. Des te verrassender zal dit werk voor de luisteraar zijn. De klarinetsonate in Es van Felix Mendelssohn Bartholdy bleef ja renlang onuitgegeven, net als ver schillende andere jeugdwerken van deze componist. De inbreng van Carl Maria von Weber is voor de klarinet van gro te betekenis geweest. Zijn compo sities voor dit instrument beteken den een wezenlijke verrijking voor het repertoire. Van zijn hand staan de ’Variationen über ein Thema aus Sylvana’ in Bes gr.t. op het programma. Melvyn Tan soleert met 3 Kla- vierstücke van Franz Schubert, die waarschijnlijk dateren uit 1828 en misschien wel door Schu- Het breed overleg heeft gekozen voor een aanpak, waarbij niet al leen is gekeken naar het antwoord op de vraag welke scholen het beste met elkaar kunnen fuseren om te ontkomen aan de dreigende opheffing. Ook is gekeken naar de toekomst voor het gehele openbaar basison derwijs in Waddinxveen. En tege lijk is een groot aantal aanbevelin gen geformuleerd om er voor te zorgen dat de openbare school een ’goede’ school kan worden ge noemd, waar schoolleiding, leer krachten en ouders samen verant woordelijk voor willen zijn. Die verantwoordelijkheid komt ook tot uitdrukking in de voorge stelde bestuursvorm. op hun eigen school bij te wonen, zijn van harte welkom op een van de andere bijeenkomsten. Eind februari komt het breed overleg opnieuw bij elkaar om de recties van de verschillende scho len te bespreken en te bezien of de tekst van het eindrapport/advies definitief kan worden vastgesteld en aangeboden aan Burgemeester en Wethou ders. Delftsestraatweg 210, Delfgauw/Dclft. Tel. 01 5 - 56 51 00 Burg, van Reenensingel 49, Gouda. Tel. 01820 - 701 77 gaat in op de ’Bestuursvormen’ die voor het openbaar onderwijs kunnen wroden gehanteerd en die leiden tot meer directe zeggen schap van ouders over de school. Met handhaving van het openbare en gemeenschappelijk karakter van de school (waaronder de eind verantwoordelijkheid van de ge meenteraad) is een keuze ge maakt voor een van de vormen. WADDINXVEEN - De Bridge club Waddinxveen organiseert in de nacht van vrijdag 29 op zater dag 30 januari de zesde Bridgen acht van Waddinxveen, met als inzet een wisselbeker, nu nog in het bezit van het Haagse paar Kool-Oudshoorn. Deze bridgemarathon vangt op 29 januari aan om 20.00 uur en ein digt de volgende morgen om 8.00 uur, waarna de prijsuitreiking tij dens een gezamenlijk ontbijt plaatsvindt. Plaats van handeling is het wijk- gebouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan). Opgave als paar (kosten per jaar ƒ40,-) bij mw. Ebens (tel. 01828-13718) of de hr. Van As (tel. 01828-16648). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 29 januari kan er bij WSE- voetbal weer worden geklaverjast. Het spektakel vindt als altijd plaats in de gezellige WSE-kanti- ne De Lansbreker. Iedereen, die het klaverjasspel graag beoefent, wordt van harte uitgenodigd. De aanvang is 20.00 uur. Op de decemberavond kwamen liefst 72 belangstellenden af. De top-5 luidt als volgt: 1. Fred Jan sen (5976 pnt), 2. Frans Versluis (5707 pnt)., 3. Willem Roden burg (5625 pnt)., 4. Hans Möhle (5452 pnt)., 5. Harry Cuvelier (5450 pnt). Met 3502 punten werd mevrouw Van de Hoorn de laatste ’poedel- aar’ van 1992. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ondanks bezuinigingen en de daarmee gepaard gaande inkrimping van de dienstregeling heeft Westnederland in 1992 het record-aantal reizigers van 1991 vrij wel geëvenaard: Westnederland vervoerde 71,2 miljoen reizigers in het openbaar vervoer. De Westnederland-groep verwacht het eerste streekvervoerbedrijf per 31 januari 1993 e dienstregeling aan passen en daarmee een besparing op de kosten van ƒ4,5 miljoen rea liseren. Toch wordt getracht om op een bedrijfseconomisch verantwoorde wijze een voor de klant kwalitatief goed produkt te blijven aanbie den. In sommige gevallen bete kent dit dat er voorzieningen ver dwijnen. In een aantal geallen zal de dienstverlening echter verbeteren. Met name heeft Westnederland hoge verwachtingen van in 1993 te realiseren aanpassingen van in frastructuur. De aanpassingen in de dienstrege- personeelsbestand. Hoewel vanaf medio 1992 een vacature stop geldt, zal Westnederland in 1993 worden geconfronteerd met een gemiddeld overschot van 60 full-time chauffeurs. Met gedwongen ontslagen behoeft vooralsnog geen rekening te wor den gehouden. Hiervoor is een ga rantie af gegeven tot 1 juni 1994. Melvyn Tan werd geboren in Sin gapore in 1956 en gaf zijn eerste concert op vijfjarige leeftijd. Toen hij twaalf jaar oud was werd hij uitgenodigd door Yehudi Me nuhin om te studeren aan zijn school in Engeland, waar hij on der andere bij Vlado Perlemuter en Nadia Boulanger studeerde. Aan het Royal College of Music in Londen concentreerde hij zich op het clavecimbel en de uitvoe ringspraktijk van de 17e, 18e en 19e eeuw. In de laatste jaren heeft hij zich geheel gespecialiseerd op het cla- vecymbel en de fortepiano, waar bij zijn repertoire zich uitstrekt tot en met Weber, Mendelssohn en de vroege Chopin. Melvyn Tan heeft diverse cd-op- namen gemaakt en zal dit jaar in diverse landen concerten geven. In ons land zal hij op 29 mei in samenwerking met Arleen Auger in de Grote Zaal van het Concert gebouw een liederenavond geven. Eric Hoeprich studeerde aan de Harvard University (USA) en aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Hij is solo-klarinettist in het Orkest van de 18e eeuw. Met dit orkest heeft hij verschil lende plaatopnamen gemaakt. Eric Hoeprich heeft de afgelopen jaren vaak als solist opgetreden en maakt deel uit van verschillende kamermuziekensembles, onder an dere het Stadler Trio en het Bie dermeier Quintet. Hij heeft tevens diverse artikelen geschreven over de verschillende aspecten van de historische klari net. Hij was gastdocent aan de Universiteiten van Oxford en Cambridge en aan de conservato ria van Oslo, Brussel, Den Haag, San Francisco en Würzburg. Thans is hij docent aan het Ko ninklijk Conservatorium te Den Haag. WADDINXVEEN - De kans is groot dat de huidige vier open bare scholen voor basisonderwijs kunnen blijven voortbestaan. ’’Alle mogelijke combinaties zijn bekeken en er is een keuze ge maakt, die ertoe leidt dat de huidige vier lespunten voor het openbaar onderwijs gehandhaafd blijven en dat de kinderen zo dicht mogelijk bij huis naar scholen kunnen”. Met instemming van het college van Burgemeester en Wethouders ging het veld van het openbaar onderwijs aan de slag om te ko men tot een advies dat voor de besluitvorming door het college als zwaarwegend advies gaat gel den, waar men niet om heen kan. In december van het afgelopen jaar heeft het breed overleg een eerste versie van dit advies met elkaar besproken en afgelopen week heeft de coördinatiegroep in overleg met de voorzitters van de werkgroepen de voorlopige eind tekst vastgesteld. Deze voorlopige eindtekst is deze week verzonden aan de medezeg genschapsraden, de ouderraden en de teams van de scholen. Vervolgens zullen op de verschil lende scholen besprekingen wor den belegd om te komen tot een oordeel over de voorstellen, die in de verschillende werkgroepen en de coördinatiegroep zijn ontwik keld. Exemplaren van het rapport liggen ter inzage op alle openbare basisscholen. WADDINXVEEN - Ook op de christelijke scholengemeenschap De Wadde voor MAVO-VBD aan de Sniepweg in Waddinxveen doet in augustus aanstaande de basisvorming haar intrede, zo bleek tijdens de open dagen die de scholengemeenschap organi seerde op woensdag 20 en donder dag 21 januari voor de leerlingen van de basisschool en hun ouders. De basisvorming waar alle leerlin gen in het voortgezet onderwijs mee gaan kennis maken bestaat uit 15 verplichte vakken waarbij opvalt dat naast de bekende vak ken zoals de talen en wiskunde nieuwe vakken zich aandienen: verzorging en techniek, informa tiekunde en wat later economie. In de le klas wordt zowel Frans als Duits aangeboden, de keuze is aan de leerling. Ook het vak na tuur- en scheikunde is nieuw voor de leerlingen van de brugklas. Naast deze 15 verplichte vakken heeft elke school nog een vrije ruimte voor eigen invulling. Op De Wadde zal dat het vak godsdienst zijn en studieles met leerlingbegeleiding in ruimere zin, gedacht moet worden aan ex tra hulp en keuzebegeleiding. In het 2e of 3e leerjaar wordt de basisvorming afgesloten met het behalen van de zogenaamde kern doelen: de stof die elke leerling in een bepaald vak moet beheersen. Het is de bedoeling de Basisvor ming met een getuigschrift af te sluiten. Aan het eind van het 2e leerjaar krijgt elke leerling een advies over het verder te volgen onderwijs. Dit advies wordt afge stemd op de resultaten van de ba sisvorming. Toch is het niet zo dat de be staande schooltypen met de intre de van de basisvorming worden opgeheven. De scholengemeen schap De Wadde heeft MAVO en Voorbereidend Beroepsonderwijs onder haar dak. De basisvorming is een onderdeel van deze school typen. Leerlingen met een MAVO-ad- vies krijgen de basisvorming dus in het MAVO-programma aange boden, met een MAVO-aanpak. VBO-leerlingen krijgen de basis vorming voorgeschoteld in het VBO-programma met de specifie ke VBO-begeleiding met extra aandacht, in een aangepast tempo. Leerlingen waarvan niet zeker is voor welk schooltype ze het meest geschikt zijn, kunnen op De Wad de terecht in de schakelklas MAVO/VBO. Is de basisvorming eenmaal afge sloten dan vervolgen de leerlingen hun weg naar het MAVO-diploma of het VBO-diploma. Voor deze laatste schoolsoort kent de scho lengemeenschap 5 afdelingen: Bouwtechniek, Mechanische tech niek, Installatietechniek, Verzor ging en Verkoop. Al deze opleidingsrichtingen slui ten volledig aan op het Middel baar Beroepsonderwijs en de leer lingstelsel, terwijl het MAVO-di ploma de mogelijkheid geeft door te stromen naar HAVO en MBO. samengewerkt met taxibedrijven voor de inzet van taxi’s in het openbaar vervoer. In 1992 is tevens een aanzet gege ven voor het ontwikkelen van al ternatieven voor openbaar ver voer, zoals de door de Commissie- Brokx bepleite regio-taxi. Voorts wordt op 1 februari 1993 in sa menwerking met de gemeente in Zoetermeer een aanvang gemaakt met aanvullend openbaar vervoer met taxi’s en rolstoeltoegankelijke busjes, onder de naam Ov-Tax- Westnederland. Dit initiatief vindt in Schiedam per 1 april 1993 navolging. De verbreding van de activiteiten van de Westnederland-groep heeft zich in 1992 voortgezet. De reeds bestaande commerciële dochter ondernemingen, die zich bezig houden met bedrijfs-, groeps-, toer- en VIP-vervoer hebben hun positie verstevigd. Vanaf 1992 is de Westnederland- groep uitgebreid met een tweetal taxiondernemingen: Eurotax Hol ding BV te Schiedam en Westne derland Business Tax BV te Was senaar. Beide bedrijven richten zich met name op de zakelijke taximarkt. Daarnaast is Eurotax Holding BV actief op het gebied van het straattaxi-, rouw- en trouwvervoer en houdt deze onderneming zich bezig met de uitvoering van Ov- T ax-W estnederland. Dochteronderneming Bedrijfswa genservice Westnederland BV heeft in 1992 haar commercieel- technische activiteiten uitgebreid met APK-werkzaamheden en dea- lerschappen van Voith Nederland BV. Aan het verwerven van steun punten en dealerschappen zal in 1993 ruim aandacht worden be steed. Vrijwel zeker zal BSW het dealerschap van een bedrijfswa- genmerk verkrijgen. De omzet van de Westnederland- groep over 1992 bedraagt circa ƒ235 miljoen. Over het netto re sultaat is momenteel nog slechts te melden, dat dit naar verwach ting positief zal zijn. Oorzaak hiervan is de onzekerheid over de hoogte van de opbrengsten en rijksbijdrage over het afgelopen jaar. Voor met name de openbaar-ver- voersector zal 1993 een uitdaging zijn. Ook Westnederland wordt geconfronteerd met nieuwe toet reders tot de markt. Daarnaast wordt de overheidsvergoeding door invoering van het netnorme- ringssysteem nog sterker gekop peld aan het daadwerkelijk ge bruik van het openbaar vervoer. Westnederland zal daarom als jaar 1992 met een positief resultaat af te sluiten. Hiermee lijkt het marktgerichte beleid dat Westnederland als on derneming voorstaat, succes te hebben. Voor het openbaar ver voer betekent dit beleid dat fors is gesnoeid in onrendabele lijnen. Het openbaar vervoer als alterna tief voor het autogebruik in het woon-werkverkeer is extra gesti muleerd. In 1992 is verder uitvoe ring gegeven aan het voor de Randstad opgestelde openbaarver- voerplan Vrij Baan 21, waarin een sneldiensten-net en doorstro- mingsmaatregelen, zoals vrije bus banen, gunstige verkeerslichtrege- lingen en vluchtstrookgebruik voor het openbaar vervoer worden voorgesteld. Daarnaast wordt vanaf juni 1992 ling hebben bovendien invloed op het personeelsbestand. Hoewel WADDINXVEEN - De Wad- dirixveense SGP-studievereniging Jongeren Perspectief heeft van avond - woensdag 27 januari - om kwart voor acht in de hervormde Bethelschool aan de Heggewinde de Ruslanddeskundige C.A. Duif huizen in haar midden. Hij zal spreken over het tegenwoordige Rusland. De eerste vraag die beantwoord zal worden is, wat het Rusland van nu eigenlijk is. Waar horen de Baltische Staten, de Oekraïne, Azerbeidzjan en de Krim eigen lijk bij. Andere vragen zijn hoe het com munistisch bolwerk kon blijven bestaan, terwijl maar 6% van de bevolking lid was van de commu nistische partij. Hoe waarderen de Russen de huidige politiek en vrijheid en wat is de houding van de kerken in deze. De heer Duifhuizen is net terug van een reis door de voormalige Sovjet-Unie en zal zijn inleiding met behulp van dia’s ondersteu nen. Aan het eind van de avond komen ook enkele huishoudelijke zaken aan de orde. Er zullen onder an dere twee nieuwe bestuursleden gekozen worden. bert bedoeld waren als een serie impromptu’s. Het duo Hoeprich en Tan sluit het concert af pertoire stuk van Robert Schu mann, de Fantasiestücke op. 73. Wellicht zijn deze uit 1849 date rende werken wel het beste van het gehele programma. Ze mogen bovendien ook gespeeld worden door viool of cello in plaats van door klarinet en misschien zijn ze in die bezetting wel bekender. De prijs van losse kaarten be draagt ƒ11,25, met CJP en Pas- 65+ƒ8,25. Voor cursisten en beta- lingsplichtigen van CKV Kreater geldt de ’Kreaterkorting’. Zij be talen voor losse kaarten ƒ10,-, CJP en Pas-65+-houders f1,50. Mensen die in aanmerking willen komen voor deze korting dienen telefonisch te reserveren. Zelfwerkzaamheid tijdens de open dagen van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg in Waddinx veen. (Foto: De Wadde). Openbaar onderwijs houdt vier lespunten WADDINXVEEN - Voor dit jaar staat het vernieuwen van openbare verlichting van de vol gende straten op het programma: Zuidkade (gedeeltelijk): 12 licht masten; Julianastraat: 7 lichtmas ten en Vondelwijk Zuid-West: cir ca 50 lichtmasten. De kosten hier van bedragen een kwart miljoen gulden. Het uitvoeringsprogramma 1993 is opgesteld op basis van tech nisch onderzoek in combinatie met het voornemen om ”werk- met-werk” te maken. In de oor spronkelijke opstelling van het be- heerplan was de vernieuwing in de Vondelwijk gepland in het jaar 1994. Echter in 1993 wordt het zuid westelijk gedeelte van de Vondel wijk als 30 km-gebied ingericht. Het is daarbij zeer wenselijk, dat ook de verlichting in dit gebied wordt vernieuwd, daar uit onder zoek is gebleken dat zowel kabels als masten met armaturen aan vervanging toe zijn. De eventueel nog te gebruiken masten worden benut voor vervanging wegens schades in de gemeente. Het gaat in dit deel van de Von delwijk om de volgende straten: Van Maerlantstraat, Roemer Vis- scherstraat, P.C. Hooftstraat, Jan Luykenstraat, Bilderdijklaan en Vondellaan. De vervanging van de verlichting van de Jan Dorrekenskade en Sta tionsstraat, welke gepland was in 1993, zal, voor zover verant woord, worden uitgesteld in ver band met ontwikkelingen inzake het centrumplan en fietsroute E (tussen NS-station Waddinxveen en Coenecoop). De raadscommissie voor de Finan ciën en voor Openbare Werken en Verkeer kunnen zich met dit voorstel verenigen. De Streekarchiefdienst heeft daartoe, in overleg met de procin- ciale archiefinspectie, een nieuwe verordening gemaakt. B. en W. stellen de gemeenteraad deze week voor - onder intrekking van de bij raadsbesluit van 27 maart 1969 vastgestelde Archief verordening, gewijzigd bij besluit van 12 juli 1989 - tot vaststelling van een nieuwe archiefverorde ning over te gaan. De raadscommissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken kan zich met dit voorstel verenigen. WADDINXVEEN - Bij de Stich ting Gastouderproject Waddinx veen en omstreken melden zich regelmatig nieuwe gastouders aan. Zij reageren meestal op de adver tenties die het Gastouderproject in de media plaatst. Voordat mensen besluiten werke lijk te beginnen met het opvangen met kinderen is het heel nuttig eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gastouder- schap. Daarom organiseert het Gastou derproject ongeveer tweemaande lijks bijeenkomsten voor aspirant- gastouders. Op deze bijeenkom sten wordt bijvoorbeeld gesproken over het weerken in eigen huis, de relatie met de vraagouder(s), maar ook praktische zaken als be lasting en de kindveilige inrich ting van het huis. Op deze dagen is ook altijd een ervaren gastouder aanwezig die uit eigen praktijk kan vertellen. Op maandag 1 februari is er weer een informatiemiddg voor aspi- rant-gastouders. Deze middag wordt georganiseerd van 13.30 uur tot 15.00 uur in het kantoor van het Gastouderproject in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) in Waddinxveen. Het eindrapport-eindadvies be handelt de voorstellen die aange ven hoe teams, ouders, Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO) èn deskundigen denken, dat in Waddinxveen het openbaar onderwijs eruit zou kunnen zien. De coördinatiegroep heeft daarbij een inleiding geschreven, waarin is aangegeven hoe er is gewerkt. Tevens heeft deze groep de ver schillende conclusies in een afzon derlijk hoofdstuk samengevat. Ook is in de coördinatiegroep vast nagedacht over de inhoud van een brief, waarmee het eindrapport- advies zal worden aangeboden aan Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. Er zijn drie voorstellen uitge werkt: 1. Het hoofdstuk ’Kwaliteit’ geeft een beschrijving van wat ouders en leerlingen van een openbare school kunnen verwachten. Het geeft aan wat of de openbare school behoort te doen op het punt van leerlingenbegeleiding en zorgverbreding, wat of de leerdoe len behoren te zijn en hoe de kwa liteit daarvan kan worden be waakt. Ook wordt aandacht be steed aan de rol van ouders op school en aan het belang van een goede medezeggenschapsstruc tuur. 2. In het hoofdstuk over de ’Fu siemogelijkheden’ zijn alle moge lijke combinaties bekeken en is een keuze gemaakt, die ertoe leidt dat de huidige vier lespunten voor het openbaar onderwijs gehand haafd blijven en dat kinderen zo dicht mogelijk bij huis naar school kunnen. 3. Het laatste hoofdstuk tenslotte WADDINXVEEN - Sommigen zeggen dat de ’’schoolstrijd” weer is begonnen, anderen constateren nuchter dat de scholen voor het basis- en het voortgezet onderwijs weer zijn begonnen met het jaar lijks werven van nieuwe leerlingen voor het komend schooljaar. In het nieuwe schooljaar 1993-1994 zal de basisvorming werkelijkheid worden. Op deze belangrijke wijziging sinds de in voering van de basisschool (sa menvoeging met de kleuter school) in 1983 hebben alle scho len zich goed voorbereid. De basisvorming zorgt ervoor dat op alle scholen voor het voortge zet onderwijs gedurende de eerste drie jaar in dezelfde 15 verplichte vakken les wordt gegeven. In de vrije lesruimte van één dag in de week zullen de scholen voor voortgezet onderwijs kunnen wer ken aan de eigen identiteit, de in dividuele begeleiding van leerlin gen en het geven van bijzondere lessen. Het ligt voor de hand dat christe lijke scholen, zoals de christelijke scholengemeenschap voor VBO- MAVO ”De Wadde” in Wad dinxveen (Sniepweg), die ruimte in het lesprogramma zal gaan ge bruiken voor godsdienstonder richt. De basisvorming wordt afgesloten met een getuigschrift en een ad vies over het verder te volgen on derwijs. Kan er nog geen goede schoolkeuze worden gemaakt, dan kunnen de betreffende leerlingen gebruik maken van een schakel klas. WADDINXVEEN - Woensdag 13 januari stond het Waddinx veense echtpaar C. Vos en W. Vos-Hoogendoorn van de Frederik Hendriklaan er bij stil dat zij vijf tig jaar geleden met elkaar trouw den. De bruid en bruidegom vierden het gouden huwelijksfeest te mid den van hun 13 kinderen en 37 kleinkinderen met een dankdienst in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Na deze dienst was er gelegen heid het trouwe echtpaar te felici teren in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. Daarnaast kan in 1993 nog een aanvullende kredietaanvraag wor den verwacht in verband met nog WADDINXVEEN - Voor het wegbeheerprogramma 1993 wil Waddinxveen aan voorbereiding en uitvoering 1.600.000,- uitge ven. Voor dit jaar is sprake van een verhoging van het benodigde be drag ten opzichte van de eerdere berekening met circa 600.000,-. Dit verschil wordt voornamelijk veroorzaakt doordat een aantal aanvankelijk na 1993 voorziene werkzaamheden wordt vervroegd naar dit jaar als gevolg van de re cent uitgevoerde jaarlijkse visuele opname van de technische kwali teit van het wegenbestand. Om praktische en rationele rede nen wordt door B. en W. aan de deze week vergaderende gemeen teraad voorgesteld om de uitvoe ring van bepaalde delen van het programma, met name die relaties hebben met andere werken en met de centrumzone, te spreiden over 1993 en 1994. Ook op basis van capaciteitsoverweging is spreiding van voorbereiding en uitvoering gewenst. Voorgesteld wordt thans om ten laste van het onderhoudsfonds straten en wegen een bedrag van 1.000.000,- beschikbaar te stellen voor de voorbereiding en uitvoe ring van het wegenbeheerpro- gramma 1993. Als het uitvoeringstechnisch mo gelijk blijkt, zullen in 1993 aan vullende en noodzakelijke werk zaamheden tot een bedrag van 300.000,- a 600.000,- uitgevoerd worden, waarvoor dan aanvullende middelen aan de gemeenteraad zullen worden gevraagd. Wie Saab rijdt, begin t bij Harteveld

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17